2 świetne serie książek dla dzieci

Książka to najlepsza RZECZ, jaką możemy dać dzieciom. Wspólna lektura i rozmowy o niej to nie tylko dobrze spędzony czas. To też okazja na tworzenie więzi i budowanie światopoglądu. W książkach możemy razem z dziećmi spotkać najróżniejsze osoby, odkryć ich przygody i życiowe losy. I razem – odważyć się marzyć. Bo skoro innym się udało, to nam przecież też może. Prawda?

Mali Wielcy – inspiracja nie tylko dla dzieci

Seria Mali Wielcy pojawiła się w Polsce pod koniec ubiegłego roku i szturmem zdobyła serca dzieci i dorosłych. To świetnie wydane, skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, biografie znanych osób. Każda książeczka opowiada historię jednej znanej na całym świecie osoby. Dotychczas mieliśmy okazję poznać Fridę Kahlo, Marię Skłodowską-Curie czy Steve’a Jobsa. W każdej książce bohatera poznajemy we wczesnym dzieciństwie. Z jego marzeniami, planami, ale też trudnościami i wyzwaniami, z jakimi musiał się zmierzyć, aby osiągnąć to, czego zapragnął. Uwielbiamy z dziećmi tę serię za dwie rzeczy – za pokazywanie, że marzenia można spełniać, że nie ma rzeczy niemożliwych i że ludzie, którzy zmieniają świat są tacy jak my – zwyczajni.

Cała seria prezentuje się tak:

TUTAJ znajdziesz książki z seri Mali Wielcy.

Tak! – seria interaktywnych poradników motywacyjnych dla dzieci

To nowość na polskim rynku, nowość, moim zdaniem, bardzo potrzebna. Każdą z czterech książeczek z tej serii pierwszy raz oglądałam ze łzami w oczach. Nie ma słów, które oddają jak bardzo nasze dzieci potrzebują takie treści słyszeć i czytać. Każda książeczka ma temat przewodni, wokół którego skupiona jest narracja.

Tak! Poznaję swoje emocje!

I tak – z książki o emocjach dowiadujemy się czym jest empatia, jak zbudować swoją drużynę i czym są neurony lustrzane. Oprócz wiedzy teoretycznej, w książce znajdziemy wiele ćwiczeń praktycznych, wskazówek i inspiracji. Każda z nich jest cenna sama w sobie. Jeśli jednak będziesz towarzyszyć dziecku w poznawaniu danego tematu, wskazówki staną się punktem wyjścia do Waszych rozmów i rozważań, być może tych najważniejszych i do zapamiętania na całe życie.

O tym, co zrobić, kiedy pokłócisz się z przyjacielem (i czy to zdarza się też innym). Jak nie przyjmować niekonstruktywnej krytyki. I też o tym, dlaczego warto chociaż spróbować prowadzić dziennik emocji.

Tak! Kocham być sobą!

Każde dziecko zasługuje na to, by usłyszeć, że jest cudem. Że jest niezwykłe i wyjątkowe. Te książeczki pomagają młodym ludziom uświadomić sobie, jaką siłą jest… bycie sobą.

Tak! Buduję swoją pewność siebie!

To zachęta do odkrywania swojego potencjału i dostrzegania tego, co wyróżnia nas od innych. Bardzo cenię równowagę pomiędzy podkreślaniem wyjątkowości dziecka, a uczeniem go szacunku do różnorodności i otwartości na odmienność. Poradniki z serii Tak! to zbiór narzędzi i przydatnych podpowiedzi jak zachować się w różnych sytuacjach. Bardzo spodobał mi się np. ten cytat:

Móc, co leży ci na sercu, ale rób to z sercem

Andrew Wachter

Tak! Odkrywam swoją moc!

Jesteś cudem, wiesz? I Twoje dziecko jest cudem, ktoś musi mu to uświadomić. Niech niesie tę wiedzę przez życie i kroczy z podniesioną głową. Razem z tą książeczką poczytacie o rzeczach i zjawiskach na tym najlepszym ze światów, które budzą zasłużony zachwyt. Będzie tu trochę o sztuce uważności i o tym, że sami siebie stwarzamy

TUTAJ znajdziesz serię poradników motywacyjnych dla dzieci TAK!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments