Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 11-13 listopada

Za oknem złota polska jesień. Weekend zapowiada się mniej przyjemnie, ale to nie znaczy, że macie siedzieć w domu! A inspiracji do wspólnie spędzonych chwil, jak zwykle, dostarczy Wam Weekendowa Zajawka!

Spis treści:

PIĄTEK, 11 listopada

Zapraszamy do Muzeum Łazienki Królewskie w ramach akcji “Darmowy listopad”! 🍁 Od 3 do 30 listopada 2022 r. można bezpłatnie zwiedzać OBIEKTY:
🏰 Pałac na Wyspie, a w nim Królewską Galerię Obrazów,
🏰 Pałac Myślewicki,
🏰 Starą Oranżerię, a w niej Teatr Królewski, Królewską Galerię Rzeźby oraz Galerię Rzeźby Polskiej.

Dla dzieci małych i trochę większych 🤡
Na Festiwalu Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu dzieci są zawsze mile widziane! Zwłaszcza na dziedzińcu Akademii Sztuk Pięknych, gdzie czekają na nie występy, spektakle, konkursy, warsztaty i wiele innych wydarzeń! 🤡

👫Drodzy Rodzice zapraszamy do zapisów na Trening Umiejętności Społecznych‼️
Jest to cykl 12 spotkań odbywających się raz w tygodniu w 8-osobowych grupach. Zajęcia trwają 90 minut.
💫Celem warsztatów jest poprawa funkcjonowania dziecka w sytuacjach społecznych poprzez zmianę zachowań nieakceptowanych na pożądane i społecznie aprobowane.
🍭Zajęcia grupowe są skierowane do dzieci:

  • nie posiadających żadnej diagnozy, jak również do dzieci z diagnozą ZA, ADHD, spektrum autyzmu,
  • agresywnych,
  • nieśmiałych,
  • mających trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji z rówieśnikami i dorosłymi, przestrzeganiem norm społecznych, adaptacją do nowych sytuacji.
    Dzięki warsztatom dzieci nabywają:
    ✅umiejętności pracy w grupie,
    ✅pracują nad rozpoznawaniem emocjami swoich i innych, oraz jak sobie z nimi radzić
    ✅poznają metody zastępowania zachowań agresywnych,
    ✅kształtują własną samoocenę.
    🌻Grupy są prowadzone przez naszych specjalistów, których wspomagają ko-terapeuci. Posiadamy 13-letnie doświadczenie w pracy terapeutycznej. Zajęcia obywają się stacjonarnie w Warszawie

Czym są symbole narodowe? Jak o nie dbać? Dlaczego są takie ważne? Jaka jest ich historia? Poszukaj odpowiedzi razem z nami podczas rodzinnych warsztatów! 👧🧒
🇵🇱 Z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości w pawilonie Niepodległa. Miejsce spotkań odbędą się specjalne zajęcia dla dzieci w wieku 6-10 lat.
👉 W piątek (11 listopada) o 12.30 mali uczestnicy warsztatów pod czujnym okiem animatorki wykonają kokardę narodową z tektury. Ozdoba ta nie tylko podkreśli charakter dnia, ale też całą pewnością będzie pięknie wyglądała na płaszczu mamy, taty, czy innej bliskiej osoby. Warsztaty mają charakter otwarty. Można dołączyć w dowolnym momencie, wykonując tyle prac ile osób chciałoby się obdarować.
👉 W sobotę (12 listopada) o 12.00 dzieci wysłuchają opowieści o symbolach narodowych oraz własnoręcznie stworzą godło, które potem zabiorą do domu. Na każdego uczestnika czeka niespodzianka – NIEMAPA Polska w różnych wersjach językowych. 🎁
Informacje praktyczne:
🔹 wszystkie materiały dostępne są na miejscu,
🔹 zapisy nie obowiązują.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w cotygodniowych zajęciach MUSICAL FAMILIES w Galerii Młociny! 🤗 Co piątek spotykamy się o godzinie 11:00 w Przestrzeni Fundacji Jestem Mamą na piętrze -1 (obok Pepco).
“Musical families” to zajęcia, podczas których dziecko rozwija się muzycznie i ruchowo. Pomogą one z łatwością rozwinąć muzyczny potencjał dzieciaka. Zajęcia zawierają zabawy z użyciem instrumentów, tańczenie i śpiewanie zarówno w języku polskim, jak i angielskim.
Zajęcia poprowadzi Pani Rytmika
🤑 Wstęp jednorazowy: 30 zł lub 25 zł przy zakupie karnetu

Zajęcia sensoryczne, czyli zajęcia z zakresu integracji sensorycznej, są doskonałym wsparciem rozwoju małych dzieci. Rozwój dziecka w pierwszych miesiącach i latach w znaczny sposób wpływa na jego funkcjonowanie w wieku dorosłym, a ćwiczenia sensoryczne mogą pomóc w harmonijnym rozwoju. Zajęcia sensoryczne to przede wszystkim edukacyjna zabawa, dostarczająca optymalną ilość kontrolowanych wrażeń dotykowych, przedsionkowych i propriocepcyjnych (czyli odpowiedzialnych za orientację własnego ciała). 

Serdecznie zapraszamy do udziału w największym turniej piłkarskim organizowanym z okazji 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. XIX Ogólnopolski Turniej Niepodległości, zostanie rozegrany w 5 kategoriach wiekowych od rocznika 2012-2016, zgodnie z wymogami i regulaminem PZPN.
ZAPISY
Karol Kwolek tel. 722 144 144, zapisy@mlf.org.pl
TERMIN
Turniej zostanie rozegrany w dniu 11 listopada 2022
MIEJSCE
Obiekty Centrum Futbolu Warszawianka (6 krytych boisk)
ORGANIZATOR
Imprezę organizuje Stowarzyszenie Grom – KS GROM PRO Warszawa (organizator. ponad 100 turniejów piłkarskich)
OBSŁUGA SĘDZIOWSKA
Doświadczeni sędziowie Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej
NAGRODY
Każdy uczestnik otrzyma wyjątkowe, zaprojektowane na tą okoliczności medale przez Medalowo.PL – Producent medali odlewanych na zamówienie.
Każdy uczestnik otrzyma sportowe okolicznościowe koszulki techniczne wykonane i zaprojektowane przez NeoKoszulki.PL – Producent Koszulek Reklamowych
Trzy najlepsze zespoły w każdej kategorii otrzymają piękne i okazałe puchary sportowe przygotowane przez Pucharowo.PL – Hurtownia Trofeów Sportowych

SOBOTA, 12 listopada

Ostatnio było świetnie więc to powtórzmy!

Chcesz kupić lub sprzedać Commodore 64, Amigę 600, czy monitor 1084S? Chcesz porozmawiać i pohandlować kartridżami na Nintendo? Kochasz Segę nie tylko za ich gry ale pamiętasz również jak to było grać na ich konsolach? Wyrosłeś na konsolowych wojnach? Pokaż/sprzedaj/kup/ to co gra w twoim sercu!

A może chcesz zreorganizować kolekcję gier? Zapraszamy serdecznie do nas!
W podziemnych pawilonach Warszawskiej Giełdy Elektronicznej zbudujemy giełdę poświęconą tematyce retro konsol, komputerów oraz wszelkich sprzętów które chcielibyście ze sobą przynieść! Jesteśmy elastyczni!
Jeśli macie na sprzedaż sprzęty nowszych generacji (PS3,PS4, Switch, DS, 3DS, PSP, PSV) również serdecznie zapraszamy.

Ostatnia edycja sprowadziła do nas pasjonatów z różnych stron Polski, dyskutowaliśmy godzinami wymieniając wspólne growe doświadczenia! Dołącz do nas tworząc nową społeczność graczy chcących rozmawiać ze sobą nie tylko za pośrednictwem internetu!

Wstęp dla odwiedzających – wolny.

🇵🇱 PRZYSTAŃ: ARTETERAPIA DLA DZIECI 6-12 LAT
Sztuka animacji piasku i sensoryczne warsztaty. Zajęcia poprowadzą Julia Sanina i Natalia Iszczuk, które pochodzą z Charkowa. Przed wojną prowadziły wiele projektów teatralnych i warsztatów plastycznych dla dzieci i dorosłych. Terapeutyczną moc sztuki wykorzystują w codziennej pracy. Na warsztatach w DSH wesprą w rozwoju najmłodszych uchodźców, tworząc bezpieczną przestrzeń integracji i spotkania, pomogą przełamać komunikacyjne bariery i wyrazić emocje poprzez sztukę i zabawę.
W sobotę i niedzielę od 12:00 do 13:30, sala spotkań, DSH.
WSTĘP WOLNY
🇺🇦 ЗАНЯТТЯ: АРТТЕРАПІЯ ДЛЯ ДІТЕЙ 6-12 РОКІВ
Запрошуємо українських і польських дітей на заняття з пісочної анімації та сенсорного розвитку. Ці заняття ведуть Юлія Саніна та Наталія Ющук, які приїхали з Харкова. До війни вони займалися різноманітними театральними проєктами і вели заняття з малювання для дітей та дорослих. Терапевтичну силу мистецтва використовують і в щоденній роботі. Заняття у Будинку зустрічей з історією стануть безпечним простором для інтеграції та зустрічей, що допоможуть подолати мовний бар’єр і висловити свої почуття за допомогою мистецтва та ігор.
Щовихідних (субота і неділя) з 12.00 до 13.30 у Залі зустрічей в Будинку зустрічей з історією
ВХІД ВІЛЬНИЙ

Jeżeli widzisz, że Twoje dziecko bywa przebodźcowane i przeładowane natłokiem codziennych zadań a ponadto bywa mu trudno z burzą nastoletnich emocji – być może to właśnie kurs Uważności jest czymś czego potrzebuje bardziej, niż kolejne, typowo szkolne zajęcia…
Jeśli czujesz, że własnie tak jest, to zapraszamy Was na 6-cio tygodniową przygodę odkrywania praktyki Uważności.
Kurs prowadzony jest wg. programu AMdM (Akademia Mindfulness dla Młodzieży)
Zajęcia dedykowane są wszystkim nastolatkom, którzy:
-mają 10-15 lat
-mają trudności z radzeniem sobie z emocjami
-mają inne problemy natury psychicznej, ale też psychosomatycznej
-mają skłonności depresyjne
-którym ciężko jest się odnaleść w grupie rówieśniczej
-mają problemy z autoregulacją
-odczuwają niepokój, nadmiernie się stresują
-mają problemy ze snem, lub cierpią na bezsenność i przewlekłe zmęczenie
-mieliby chęć i ciekawość dowiedzieć się przydatnych informacji na temat ludzkiego organizmu i tego jak działa mózg i jaką funkcję pełnią emocje, oraz tego jaki mamy na te procesy realny wpływ.

UWAGA! Spotykamy się w soboty o godzinie 11 na spacery 🌳 🌳 🌳 ogólnoprzyrodnicze, na 🦅🦅🦅ornitologiczne o godzinie 9 !!!
W trakcie spacerów prowadzonych przez doświadczonych pasjonatów – przyrodniczkę i trzech przyrodników, przyjrzymy się różnym odcieniom zieleni Żoliborza, poznamy nie-ludzkich mieszkańców naszej dzielnicy i przyjrzymy się ich zwyczajom.
Spacery będą trwały ok. 1-2 godziny
🍃 🍂 🍁🍃 🍂 🍁🍃 🍂 🍁
29.10, godz. 11:00
start: Centrum Lokalne Rydygiera 6b
Grzegorz Stopa | Co możemy wyczytać z jesiennych liści? – spacer dendrologiczny dla ok. 20 osób od siódmego roku życia
🍃 🍂 🍁🍃 🍂 🍁🍃 🍂 🍁
5.11, godz. 11:00
start: plaża Żoliborz (tak jak google maps)
Ania Albin | Bobry, wierzby i nawłocie – nadwiślański świat – spacer dla osób od 7 roku życia
🍃 🍂 🍁🍃 🍂 🍁🍃 🍂 🍁
12.11, godz. 11:00
start: Park Żeromskiego (wejście główne od Placu Wilsona)
Igor Siedlecki | Gdzie zimą znikają stawonogi? – spacer rodzinny
🍃 🍂 🍁🍃 🍂 🍁🍃 🍂 🍁
19.11, start godz. 09:00
start: rzeźba Aliny w parku Żeromskiego
Paweł Pstrokoński | Szczygły, gile i badyle – spacer dla uczestników w każdym wieku
🍃 🍂 🍁🍃 🍂 🍁🍃 🍂 🍁
26.11, godz. 11.00
start: Brama Główna przy ulicy Powązkowskiej
Grzegorz Stopa | Życie po życiu – spacer przyrodniczy po Cmentarzu Wojskowym – spacer dla osób powyżej 7 lat
🍃 🍂 🍁🍃 🍂 🍁🍃 🍂 🍁
3.12, godz. 09:00
start ul. Gwiaździsta pod wiaduktem mostu Grota | Kępą przełazimy nad Wisłę i tamtejszą ścieżką leziemy w stronę mostu Gdańskiego
Paweł Pstrokoński | Zimą nad Wisłą. Co porabiają warszawskie ptaki, gdy śnieży? – spacer dla osób powyżej 7 lat
🍃 🍂 🍁🍃 🍂 🍁🍃 🍂 🍁
10.12, godz. 11:00
start przy wejściu do Muzeum Katyńskiego, https://goo.gl/maps/QiNEGaaxwpSTLUYJ9
Ania Albin | Park Fosa i Stoki Cytadeli na przedzimiu, spacer otwarty
🍃 🍂 🍁🍃 🍂 🍁🍃 🍂 🍁
17.12, godz. 11:00
Park Sady Żoliborskie (start obok Pawilonu Kulturalnego)
Igor Siedlecki | Jak rozpoznać drzewo bez liści, czyli park zimą, spacer rodzinny
Spacery poprowadzą:
🌳🌳🌳
Ania Albin – biolożka ze specjalizacją w partycypacyjnej ochronie przyrody, edukatorka Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego, aktywistka Inicjatywy Dzikie Karpaty. Współorganizatorka wyjazdów przyrodniczych do Puszczy Białowieskiej. Od dziecka mieszkam na Żoliborzu, więc lokalna zieleń jest mi bardzo bliska. Lubię długie spacery z psem i wycieczki rowerowe.
🌳🌳🌳
Grześ Stopa – biolog, edukator przyrodniczy, nauczyciel w liceum a także wkręcony tata, mąż, członek rodzinnego stadka. Moją pasją jest dydaktyka. Uwielbiam przetwarzać długie, trudne, lecz pasjonujące książki oraz chaotyczne dyskusje filozoficzne z przyjaciółmi w zrozumiałe, spójne wykłady, prezentacje i opowieści. Ponadto jestem wielbicielem dzikiej przyrody. Gdy tylko mam chwilę, jadę włóczyć się po krzakach i obserwować zwierzęta, rośliny, grzyby. Moją misją jest zarażanie tą fascynacją innych. Prowadzę spacery po dzikiej Warszawie, organizuję wyjazdy przyrodnicze do Puszczy Białowieskiej oraz kursy biologii dla dorosłych pasjonatów. Więcej o moich działaniach można przeczytać na FB@naukaukorzeniona.
🌳🌳🌳
Igor Siedlecki – edukator przyrodniczy. Specjalizuję się w tematach ekologicznych i entomologicznych. Współtworzyłem kolektyw edukacyjny Akademia Dzikiej Ochoty. Dotychczas współpracowałem m.in. z Zarządem Zieleni m. st. Warszawy, Nowym Teatrem, Teatrem Powszechnym, Muzeum w Żelazowej Woli, Łazienkami Królewskimi oraz Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Jako doktorant na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego badam symbiozę mrówek i grzybów w Ogrodzie Botanicznym. Lubię przyglądać się otaczającej mnie przyrodzie i zastanawiać się, dlaczego wygląda ona właśnie tak, a nie inaczej.
🦅🦅🦅
Paweł Pstrokoński – ornitolog, popularyzator wiedzy o przyrodzie, działacz na rzecz ochrony warszawskiej dzikości; wykładowca i badacz ptaków dzikich i ptasiej jajorodności w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Prowadzę wycieczki terenowe, prelekcje i warsztaty, występuję w audycjach radiowych, piszę do prasy. Publikowałem m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Tygodniku Powszechnym”, „Zieleni Miejskiej”. Moja książka „Wszystkie okna dla oknówek. Ptasie historie z sąsiedztwa” (wyd. Czarne, 2021) zdobyła w 2022 roku wyróżnienie w konkursie literackim „Planeta Izabelin”.Spacery poprowadzą:
zdjęcie by Valiphotos z Pexels via Canvas

Zabrzmią rozgrzewające dźwięki z tropikalnego Saint Thomas, piasek ukryty w grzechotkach i cała rodzinka muszelek. Fale zaszumią, popłyną i zmienią się w prawdziwy sztorm. Spróbujemy wyczarować ciszę na morzu (wiadomo, że na chwilkę!) a potem pożeglujemy daleko i pobujamy się w rytm fal. Odpłyniemy trochę w stronę jazzu pod banderą Kuby Paulskiego, a potem wrócimy: z kamykiem, muszelką, piosenką. Chodźcie z nami po pamiątki znad morza!
Wykonawcy:
Kuba Paulski – gitara
Rafał Różalski – kontrabas
Bartosz Szabłowski – perkusja
Anna Szawiel – głos, prowadzenie

Zapraszamy na koncerty do Sali Prób Sinfonii Varsovii na ul. Grochowskiej 272 w Warszawie.
Bilety dla dzieci i rodziców dostępne na stronie eWejściówki.pl oraz w autoryzowanych punktach sprzedaży w cenie:
– dla dzieci do ukończenia 1 roku życia (6 zł)
– dla dzieci powyżej 1 roku życia (18 zł)
– dla dorosłych/opiekunów (25 zł)
Pamiętajcie, że dzieci mogą uczestniczyć w Smykofonii jedynie pod opieką osoby dorosłej, a każdy uczestnik koncertu posiada bilet wstępu. Honorujemy bilety wyświetlane na urządzeniach elektronicznych.

Oceany winyli, płyt CD i kaset pełnych wspaniałej muzyki wracają do Galerii Młociny!!
Kolekcjonerzy z całej Polski. Muzyka z całego świata.
Spotykamy się w sobotę, 12 listopada 2022, między 10:00 a 22:00, na placu eventowym poziomu 0 galerii.
Zapraszamy!!

Musicalowa adaptacja komiksu Janusza Christy w reżyserii Jakuba Szydłowskiego i z muzyką Jakuba Lubowicza. Ten duet zrealizował już m.in. „Księgę dżungli” oraz „Przypadki Robinsona Crusoe” w innych teatrach w Polsce.
Christa przygody dwóch słowiańskich wojów – Kajka i Kokosza – rysował od 1972 r. Na początku w odcinkach, w „Wieczorze Wybrzeża”, a później w „Świecie Młodych”. To tam w 1975 r. zadebiutowała „Szkoła latania”. Jest to pierwszy komiks z serii, który został wydany w formie osobnego albumu oraz pierwszy komiks w Polsce, który trafił do kanonu lektur (IV klasa szkoły podstawowej). Teraz przyszedł czas na inscenizację w Teatrze Syrena w Warszawie.
W “Szkole latania” wątpiący w swoją siłę Łamignat otrzymuje od czarownicy Jagi rzekomo magiczną fujarkę i głęboko wierzy, że to właśnie dzięki jej dźwiękom może wywijać maczugą, by dalej łupić bogatych i wspierać biednych. Tymczasem Hegemon i jego zbójcerze chcą okraść i spalić Mirmiłowo. Kiedy w grodzie są Kajko i Kokosz, atak kończy się niepowodzeniem. Jednak Hegemon wpada na sprytny pomysł – podstępnie zaraża Mirmiła wizją latania. Kiedy kasztelan w towarzystwie Kajka i Kokosza wyrusza na Łysą Górę do Wyższej Szkoły Latania na Miotle, Hegemon szykuje się już do zdradzieckiego ataku…
Więcej o spektaklu: https://tiny.pl/9xptr
Płyta z piosenkami ze spektaklu: https://tiny.pl/95v9b

Dziękujemy Fundacji Kreska im. Janusza Christy za udzielenie licencji na realizację spektaklu.

Bawimy się farbami, plasteliną, węglem i ołówkiem… Wszystko po to, aby poznać świat sztuki i rozbudzić w sobie fantazję.
Chcesz wiedzieć więcej, kliknij: https://flobadob.pl/zajecia-plastyczne/
Spotykamy się w każdy:

  • poniedziałek o 18:00
  • wtorek o 15:00 i 16:00
  • sobota 0 12:30
    ➡️Na zajęcia obowiązują zapisy!
    https://flobadob.pl/zapisy-on-line/
    Masz dodatkowe pytania?
    📧 pisz: kontakt@flobadob.pl
    ☎️dzwoń: 502 970 978

godz. 12.00
wstęp wolny
„JO” – spektakl rodzinny, dla dzieci od 4 r. ż. w wykonaniu Teatru Sztuka Ciała. Jakby to było, móc przenieść się w przyszłość? Jak będzie wyglądał wtedy człowiek? Widzieliście kiedyś kapsułę do podróży w czasie? Postać JO zabierze małych widzów do świata ruchu i dźwięków. Teatr Sztuka Ciała specjalizuje się w spektaklach, w których głównym narzędziem komunikacji jest pantomima i elementy klaunady i tańca. Zapraszamy do wspólnej zabawy. Spektakl współfinansowany przez m. st. Warszawa, w ramach projektu Latający Teatr Sztuka Ciała 2022.

Do Świąt zostało jeszcze kilka tygodni, a my zapraszamy na Rodzinne Warsztaty ” Świąteczne Anioły “
W sobotę 12.11.2022r. w godzinach 12.00 – 13.30 będziemy wspólnie przygotowywać Drewniane Anioły. Zaproście na spotkanie Rodziców, Dziadków, Przyjaciół….
Takiego Anioła możecie podarować komuś w prezencie lub ozdobić wnętrza Waszych domów. Świetnie sprawdzają się jako dekoracje na drzwi.
Niepowtarzalne, bo stworzone przez Was !!!
Zapraszamy !!! 💚💚💚
Czas 1,5 h
Cena 45 zł / za osobę

Nazwa warsztatów: Akademia Nauki
Prowadząca: Barbara Sulecka – Bubba-kreatywne myślenie
Dzień i godzina zajęć:
-> sobota, 12.XI.2022, godz. 10.00-10.45 (4-6 lat) oraz godz. 11.00-12.00 (7-10 lat) => laboratorium chemika – bulgoczące eksperymenty
-> sobota, 26.XI.2022, godz. 10.00-10.45 (4-6 lat) oraz godz. 11.00-12.00 (7-10 lat) => slime – dlaczego mamy katar?
Koszt: 40,00 zł od uczestnika za warsztat.
Serdecznie zapraszamy na nowy cykl zajęć naukowych dla dzieci.
Są to warsztaty, podczas których dzieci zamieniają się w kreatywnych naukowców i poznają otaczający nas świat, wykonując wiele ciekawych eksperymentów, a przy tym fantastycznie się bawiąc.
Interaktywne warsztaty naukowe to profesjonalnie opracowany blok zajęć, których celem jest poszerzenie wiedzy dzieci oraz zainteresowań z przedmiotów nauk ścisłych. Program służy zrozumieniu, jaką rolę pełni na Ziemi nauka. Woda, światło, powietrze, czym jest dźwięk, hałas, zanieczyszczenie środowiska. Uczestnicy samodzielnie odkrywają prawa rządzące światem przyrody, chemii, fizyki, techniki, architektury i medycyny.
Zapisy i informacje w placówkach Centrum Kultury Wilanów oraz pod linkiem: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/42839.

Zapraszamy w sobotę 12 listopada dzieciaki i opiekunów na warsztaty Justyny Bednarek o jej pachnącej jeszcze farbą drukarską najnowszej książce „Nasza niegrzeczna mama” (wyd. Wytwórnia). To kolejne spotkanie w ramach naszego projektu STACJA KSIĄŻKA.
W najnowszej książce Justyny Bednarek poznajemy rodzinę, w której mama potrafi zamienić się w motyla i walczyć z waranami, dzieci kąpią się w Księżycowym Jeziorze, odwiedza ich regularnie pewien niedźwiedź i wszyscy lubią kalarepki faszerowane lodami.
Autorka opowie o tym, skąd wziął się pomysł na książkę (co w tym wypadku nie jest tak oczywiste, bo wszystko zaczęło się od… tatuażu!). Zobaczycie ilustracje z książki, a także inne rysunki Kasi Palus i spróbujemy wspólnie wymyślić, o czym mogłaby być książka, z której pochodzi taki lub inny rysunek. Pomoże to poruszyć temat związków między obrazem a słowem. Kto wie, może dojdziemy do jakichś ważnych, filozoficznych wniosków?
Zapraszamy dzieci 7-10 lat

Opowieść o wielkim Polaku Józefie Klemensie Piłsudskim
”O Ziuku Piłsudskim, czyli odzyskana wolność” to przedstawienie o niesfornym uczniu Ziuku Piłsudskim. Upartym obrońcy polskiego języka, historii i miłości do Polski, której wówczas nie było.
W spektaklu pokażemy historie z życia małego Ziuka, ucznia oraz młodego wojownika, ojca i wreszcie wodza wyzwolonej ojczyzny. Takich ciekawostek o życiu Józefa Klemensa Piłsudskiego mali widzowie na pewno nie znajdą w podręczniku.
Teatr Wariacja
Wstęp wolny

🎃Zapraszamy na rodzinną grę terenową pt.”Zabawy z dynią”. Celem gry będzie poszukiwanie dyniowych zagadek i ciewawostek ukrytych w leśnych kryjówkach. Podczas gry dowiemy się, jak rośnie dynia, jakie ma właściwości zdrowotne, poczujemy jej zapach i smak, zrobimy dyniową masę sensoryczną, oraz poznamy przepisy na pyszne babeczki dyniowowe.
Trasa gry będzie miała ok 4km. Dla stałych bywalców staramy się modyfikować przebieg trasy gry.
Obowiązują zapisy oraz wpłata zaliczki. Zgłoszenia przyjmujemy na adres kontakt@polaczenilasem.pl do dnia 10.11 włącznie.
🌲GDZIE?
Łąka Rozwoju – okolice Polany Opaleń w Kampinoskim Parku Narodowym. Szczegółowe informacje odnośnie lokalizacji zgłoszeni uczestnicy otrzymają w wiadomości email.
🎃CENA:
Koszt jednego pakietu Rodzinnego do gry to 60 zł. Jeden pakiet gry jest przeznaczony na drużynę w skład, której wchodzi dwoje dzieci od 3 roku życia i dorośli opiekunowie. Istnieje możliwość łączenia drużyn na starcie, co skutkuje wyznaczeniem tej samej godziny startu dla kilku drużyn i wspólne przejście trasy gry. Dodatkowo płatne jest ognisko z poczęstunkiem 25zł/osoby (dotyczy również dzieci poniżej 3 lat jeśli będą jadły porcję posiłku).
Brak ograniczeń wiekowych uczestników Gry.

Zapraszamy na pokaz filmu pt. „Wygodna obojętność” połączony z warsztatem rodzinnym po seansie.
🎬 „Wygodna obojętność” reż.: Lucas Adrián, 4 min. / film animowany przeznaczony dla dzieci 10 +
💧Czy woda jest przywilejem? Może nim być – gdy jedni korzystają z niej aż nadto, innym może jej zabraknąć. Tak właśnie dzieje się w mieście, które zamieszkują zwierzęta morskie o ciałach ludzi. Brzmi niewiarygodnie? Na tym nie kończą się podobieństwa do ludzi.

🎤 Po projekcji warsztat z animacji poklatkowej poprowadzi Magdalena Bryll.
Wygodniej być obojętnym…ale my nie będziemy! Warsztaty z wyzwaniem: żeby nie zmarnować ani jednego skrawka papieru. Damy radę?
Magdalena Bryll – reżyserka, absolwentka łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej. Pracowała między innymi przy oscarowym Piotrusiu i Wilku. Prowadzi warsztaty z animacji poklatkowej na terenie całego kraju dla dzieci, młodzieży i dorosłych., Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Muzeum Warszawy).
Od początku istnienia Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy współpracuje z Międzynarodowym Festiwalem dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach. Najmłodszych widzów od września zapraszamy kolejny cykl filmowy połączony z pracą warsztatową i dyskusjami. Pokarzemy filmy krótkometrażowe i pełnometrażowe, które w tym roku podbiły serca kinotrampkowej publiczności.
Wydarzenie jest realizowane w ramach programu TRAMPOLINA DO KINA – FILM JAKO NARZĘDZIE EDUKACJI, który finansuje Urząd m.st. Warszawy
🎟 Cena biletu: 15 zł / 13,50 zł (karta Warszawiaka)

Zaproście rodzinę i przyjaciół na pyszny posiłek i już w ten weekend wpadnijcie do AleGlori na rodzinny obiad.
Naszym celem w restauracji AleGloria jest nie tylko gotowanie dla Was pysznego jedzenia, ale też stworzenie miejsca, w którym możecie wspólnie naprawdę spotkać się ze sobą przy stole.
Nasze Rodzinne Menu znajdziecie zawsze na naszej stronie w zakładce menu:
*Oferta obowiązuje wyłącznie w weekendy.
Rezerwacji możecie dokonywać telefonicznie: +48 (22) 584 70 80 lub mailowo: alegloria@alegloria.pl
Do zobaczenia przy stole!

NIEDZIELA, 13 listopada

Amatorzy martwego drewna / Ptasi spacer

🪺 Park Dolinka Służewska
🏡 zbiórka przy amfiteatrze SDK
🤗 wstęp wolny
🪵 Rolę martwego drewna w lesie trudno przecenić. Ptaki poszukują w nim pokarmu, mogą też znaleźć bezpieczne schronienie. Są gatunki ptaków ściśle związane z zamierającymi drzewostanami, pełnymi martwego drewna. Przykładami takich ptaków są m.in. dzięcioły trójpalczaste oraz spotykane także w Dolince – dzięcioły średnie.
🚶‍♂ Zapraszamy na spacer, podczas którego będziemy rozmawiać o zależnościach pomiędzy występowaniem martwego drewna a obecnością ptaków. Będziemy także obserwować przyrodę parku, licząc na spotkanie osobników migrujących. Jesień sprzyja obserwacjom ciekawych gatunków oraz zachwyca pięknymi widokami.

🦆 Ptasie Spacery są organizowane by przybliżyć mieszkańcom Warszawy przyrodę unikalnego parku Dolinka Służewska, będącego pozostałością doliny dawnej rzeki Sadurki. Uczestnicy i uczestniczki spacerów poznają występujące w parku gatunki ptaków lęgowych i przelotnych, a także typy siedlisk oraz gatunki roślin i zwierząt i powiązania między nimi. Dzięki cykliczności spacerów uczestnicy i uczestniczki mogą śledzić zmiany zachodzące w przyrodzie w kolejnych porach roku.

🪶 Prowadzenie: Sławomir Kasjaniuk – ornitolog-amator, mieszkaniec Służewa. Członek i wolontariusz Warszawskiej Grupy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Organizator i przewodnik spacerów przyrodniczych i ornitologicznych po Warszawie oraz Kampinoskim Parku Narodowym. Uczestnik wielu projektów monitoringu przyrody.

Serdecznie zapraszam dzieci w wieku 5-10 lat (i ich rodziców, jeżeli są chętni 🙂 ) na listopadowy coniedzielny kurs gry na congach.
Cotygodniowe 1,5h zajęcia (2×45 min) odbywać się będą we Włochach (okolice stacji PKP Włochy) w godzinach 11:00- 12:30 i trwać przez 3 kolejne niedziele.
Pierwsze zajęcia: 13.11
Drugie zajęcia: 20.11
Trzecie zajęcia: 27.11
Co będziemy robić:

  • Uczyć się podstawowych uderzeń,
  • Grać dwa rytmy i ich składowe,
  • Trenować niezależność rąk,
  • Wzajemnie współpracować w zespole,
  • Dobrze się bawić 🙂
  • Na koniec planowany jest wspólny publiczny występ!
    Koszt: 500,- (rodzic zniżka 30%)
    W cenie: 3 niedzielne spotkania / 2x 45 min
    Ilość uczestników: max 8 osób
    Zapewniamy instrumenty!
    Zajęcia płatne z góry.
    W przypadku nieobecności możliwość odrobienia zajęć.
    Szczegółowe informacje i zapisy: 606742212

Teatr Baniek Mydlanych zaprasza najmłodszych wraz z opiekunami na spektakl “Tajemnica Bańki Szczęścia”, w którym znów spotkamy się ze znanymi już bohaterami Bąbelkiem i Mydlaneczką oraz Mistrzem Bulbulasem. Czekają na nas olbrzymie bańki mydlane w nowych kształtach i kolorach!
Zapraszamy do magicznej krainy Bańkolandii, gdzie w laboratorium znanego wynalazcy Bąbelka trwają prace nad tajemniczą recepturą Mydlanej Bańki Szczęścia…
I choć to już 387 nieudana próba odkrycia sekretu szczęścia, Bąbelek nie rozpacza – dobrze wie, że pomogą mu przyjaciele: Mydlaneczka – prymuska mydlanej edukacji, Wróżka Czarodziejówna – mądra nauczycielka, Profesor Bulbulas – osobliwy naukowiec i oczywiście Wy, widzowie Bańkolandii!
Pomożecie Bąbelkowi?…
Przygotujcie się więc do prawdziwej mydlanej przygody!
Będziemy rozwiązywać bańkowe zagadki, wspierać Mydlaneczkę i Bąbelka swoimi oklaskami, walczyć ze złośliwym Bulbulasem i wspólnie zmieniać stworzone przez niego dziwadła w kolorowe bańki radości. A więc do przodu!
Wyruszajmy na poszukiwanie szczęścia!
Otworzy się przed Wami świat prawdziwych cudów i baśni, które artyści tworzyć będą na magicznej scenie Bańkolandii!
Ten spektakl otworzy przed widzami świat prawdziwych czarów i baśni, którą artyści stworzą na scenie…
Polecamy dla dzieci od 2 do 9 roku życia!
Bilety w cenie 30–55 zł są do kupienia on-line:
https://pankoncert.pl/teatr-baniek-mydlanych/

Jedne z Waszych ulubionych warsztatów wracają w nowym roku do Zajezdni. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników bajek i artystycznych aktywności na pierwszą w 2022 roku odsłonę „Bajkowych Poranków”.
Program:
10:30 – seans bajkowy
11:00 – warsztaty artystyczne
Bilety w cencie 10 zł – do nabycia w kasie Centrum Historii Zajezdnia (bilety obowiązują zarówno dzieci, jak i opiekunów). Liczba miejsc jest ograniczona.
Obowiązują wcześniejsze rezerwacje, które można składać mailowo: wystawa@zajezdnia.org
Rezerwacje należy potwierdzić w kasie min. 15 minut przed seansem.
Każde dziecko uczestniczące w „Bajkowych Porankach” musi przebywać pod opieką rodzica lub opiekuna (nie ma możliwości udziału samego dziecka).
*Przypominamy o konieczności noszenia maseczek przez wszystkie osoby przebywające w budynku Centrum Historii Zajezdnia.

Zapraszam na spacer do Łazienek Królewskich.
Spotykamy się w niedzielę, 13 listopada 2022 r., o godz 14.00 pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Spacer przewidziany jest na ok 1.5h.
Podczas spaceru dowiemy się m.in.;
Gdzie w Łazienkach znajdowała się kiedyś cerkiew?
Co miał na zadzie koń królewski?
Gdzie wybiła godzina zemsty?
Gdzie były największe kuchnie w kraju?
Gdzie znajdował się mostek Chiński?
Na czyje życie w Łazienkach dokonano zamachu?
Jakie wydarzenie upamiętnia kolumna z orłem?
Gdzie znajduje się głaz czasu?
Na czym polegała gra w Trou-Madame?
Dlaczego Niemcy nie wysadzili w powietrze Teatru na Wyspie?
Który budynek upodobniono do grobowca rzymskiego Cecylii Metelli przy Via Appia pod Rzymem?
Co robi pies w łazienkach?
Gdzie miała stanąć Świątynia Najwyższej Opatrzności?
i wiele innych…
Za udział w spacerze nie jest przewidziana żadna opłata, natomiast jeśli uznają Państwo, że przewodnik zasłużył na napiwek (…)
Spacer poprowadzi przewodnik miejski Warszawskiego Zaułka. Serdecznie zapraszam i do zobaczenia. 😉

W niedzielę 13 listopada pospacerujmy śladami Marii Skłodowskiej!-Curie!
Spacer organizowany jest przez Warszawską Organizację Turystyczną z okazji w 155 rocznicy urodzin polskiej Noblistki wspólnie z Jerzym Warchałowskim z Magii Warszawy, licencjonowanym przewodnikiem i blogerem warszawskim.
Spotykamy się o godzinie 12-tej 13 listopada (niedzial) pod muzeum Marii Curie-Skłodowskiej przy ulicy Freta 16. Spacer potrwa ok. 1,5-2,0 godz. i zakończy się w Parku Saskim.
Podczas spaceru dowiemy się m.in.:

  • gdzie urodziła się Maria Skłodowska?
  • co łączy Marię Skłodowską z Nowym Miastem?
  • jakie było jej ulubione miejsce w Warszawie?
  • czym był Latający Uniwersytet?
  • gdzie Maria Skłodowska chodziła na pensję, a gdzie – do gimnazjum?
  • co łączy Marię Skłodowską z Uniwersytetem Warszawskim?
    Tłem dla naszych opowieści będzie Warszawa II połowy XIX wieku.
    Udział w spacerze jest bezpłatny – liczy się kolejność zgłoszeń (liczba miejsc ograniczona).
    Serdecznie zapraszamy!

Rozpoczynamy szósty sezon wspólnego morsowania #nadWisłą! Jesteśmy z Wami na brzegu i w wodzie od samego początku i nie planujemy przestać!
Jak co roku, zapraszamy wszystkich miłośników zimnych kąpieli na wspólne spędzanie niedziel na plaży w samym sercu Warszawy. A jeśli z jakiś powodów jeszcze nie byliście z nami w Wiśle, to najwyższa pora przyjść i zakochać się w morsowaniu.
Najlepiej i bezpiecznie zacząć tę wspaniałą przygodę w gronie weteranów, którzy chętnie podzielą się swoim doświadczeniem, opowiedzą o urokach i dobroczynnym działaniu zimnych kąpieli, dodadzą otuchy najbardziej nieśmiałym i niepewnym osobom. Zaufajcie nam wiemy jak zaopiekować się pierwszakami 🙂
Spotykamy się tradycyjnie w listopadowe i grudniowe niedziele o 10.00. Wielki finał cyklu wydarzeń planujemy 18 grudnia o zachodzie słońca. Kąpiel, muzyka, ciepłe napoje, wspólne ognisko i nagrody dla najwytrwalszych uczestników szkółki – taki mamy plan.
Rejestrację na morsowanie rozpoczynamy w każdą niedzielę o godzinie 10.00 w Beach Bar Aquatica
📌 ul. Wybrzeże Helskie 1/5
📌 https://tiny.pl/w9vnj
Na zapisane osoby, zgodnie z tradycją, czeka gorąca zupa i napoje.

Szukamy Młodych Jurorów – miłośników filmu w wieku od 12 do 14 lat – którzy w dniu 📆 13 listopada 2022 roku 📆 wezmą udział w przyznaniu Nagrody Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej. Jeśli chcesz zostać jurorem prestiżowej filmowej nagrody wypełnij krótką ankietę, dostępną poniżej!
📣 ZGŁOŚ SIĘ DO JURY W WARSZAWIE
bit.ly/EFA_warszawa

13 LISTOPADA podczas RODZINNEJ NIEDZIELI W HULAKULA zapraszamy na dzień pełen atrakcji od 12:00 do 16:00🎉🤩
✔ 12:00 zapraszamy na TEATR KATARYNKA 😃
Spektakl pt. Polarna przygoda” to komediowa bajka o przygodach dwóch szalonych pingwinów Bolka i Loli, uwielbiających rock & rolla.
Podczas występu dzieci dowiedzą się, że lód bywa zdradliwy. Bajka pokaże ile dobrych rzeczy zależy od człowieka, żyjącego w zgodzie z przyrodą. Przekażemy wiedzę o ochronie środowiska, nauczymy dzieci dlaczego warto dbać o planetę.
✔ 13:00 zapraszamy na darmowe warsztaty taneczne dla dzieci HULA DANCE KIDS, które poprowadzi Mistrzyni Polski i Mistrzyni Świata Justyna Możdżonek💃👧👦
Zajęcia odbędą się w sali RETROHULA😁
✔14:00 widzimy się na największym parkiecie w Warszawie, na którym zatańczymy z naszymi animatorkami w rytm gry JUST DANCE!👯‍♀️😉
✔ 15:00 widzimy się pod sceną główną, gdzie na naszym ogromnym kinowym ekranie wyświetlimy BAJKĘ!😉
❗W SOBOTĘ I NIEDZIELĘ ZAPRASZAMY OD 10:00❗😎
✅WSTĘP BEZPŁATNY
✴TEATR KATARYNKA – 12:00
✴WARSZTATY HULA DANCE KIDS – 13:00
✴GRA JUST DANCE – 14:00
✴KINO DLA DZIECI – 15:00
✴KIEDY: 13.11.2022r. godz. otwarcia HULAKULA 10:00 | start atrakcji: 12:00

Występuje: Joanna Płóciennik
Jak by to było przenieść się w przyszłość? Jak będzie wyglądał wtedy świat i człowiek?
Wydarzenie współfinansowane przez m.st. Warszawa
/ wejście za zaproszeniami do pobrania w kasie lub na stronie Promu od 7 listopada od godz. 12:00 /

📸 Fotografia opowiada lata 90. i Warszawę tamtego czasu jak żadne inne medium.
📸 Na zdjęciach, amatorskich i zawodowych, utrwalono dekadę transformacji i jej wpływ na miasto.
📸 Wystawa „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.” sięga do archiwów profesjonalnych fotografów, fotoreporterów, artystów, ale i do prywatnych rodzinnych albumów.
👨‍👩‍👦 Przyjdźcie z całą rodziną i przyjaciółmi na międzypokoleniowe zwiedzanie wystawy czasowej. Weźcie ze sobą zdjęcia lub inne pamiątki z lat 90. i podzielcie się z nami swoją opowieścią.
O wystawie opowie edukatorka lub edukator z Działu Edukacji Muzealnej Muzeum Warszawy.
INFORMACJE PRAKTYCZNE
☻ Limit uczestników: 30 osób
☻ Spotkanie przy kasach w kamienicy nr 32 (wejście na wystawę czasową).
☻ Bilety: https://bit.ly/3UsWo9c

Szara, bura jesień? My coś na to poradzimy!
13 listopada zapraszamy na pokaz iluzji familijnej w wykonaniu magika Macieja Piskorza – na Tiktoku i YouTube znanego jako Pokaż Sztuczkę!
W internecie zebrał już grono ponad pół miliona magicznych fanów, ale na żywo jego magia nabiera jeszcze bardziej niesamowitych efektów!
Znikające przedmioty, latające stoły – to wszystko w spektaklu który rozbawi do łez zarówno dzieciaki jak i rodziców! 🙂
Wydarzenie dedykowane dla widzów 4-12 lat.
Czas trwania: 45 minut

Ubierzmy praskiego misia na zimę!
Zapraszamy na sąsiedzki, rodzinny i międzypokoleniowy projekt artystyczno-edukacyjny wykorzystujący jako narzędzie Yarnbombing – formę sztuki ulicznej, która polega na ozdabianiu przestrzeni miejskiej wydzierganymi z włóczki elementami.
Motywem wiodącym będzie praski miś, jeden z symboli Pragi-Północ, którego postać naturalnych rozmiarów znajduje się na terenie Muzeum Warszawskiej Pragi.🐻
Na wspólnych warsztatach, w miłej i sąsiedzkiej atmosferze przygotujemy dla misia włóczkowe, kolorowe wdzianko. Nie zapomnimy o wieeeelkiej czapce, szaliku i oczywiście o wielu detalach, które będą odzwierciedleniem pomysłów osób zaangażowanych w ten projekt.
Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się, dlaczego miś stał się jednym z symboli Pragi. Wykonane wdzianko zostanie zaprezentowane podczas finału akcji i od tego momentu będziecie mogli robić sobie z nim selfiki, bo będzie się czym chwalić 😊
🔷 Uczestnicy włóczkowych spotkań powinni posiadać podstawową umiejętność posługiwania się szydełkiem bądź drutami.
🔶Spotkania w ramach Akcji będą odbywać się od od 27.10.2022 r. do 01.12.2022 r w każdy czwartek, w godzinach 18:00-20:00 oraz w niedziele w listopadzie w godz. 11:00-13:00.
🔶Spotkanie finałowe odbędzie się 03 grudnia(sobota) 2022 roku, podczas muzealnego wydarzenia „Zrób sobie prezent”.
Kontakt:
☎️695 64 55 01
📧muzeum.pragi@muzeumwarszawy.pl
Wstęp wolny, ale obowiązują zapisy: https://forms.office.com/r/mbaSDBNjgE

Teatr Atofri to grupa teatralna realizująca spektakle dla najmłodszych widzów i najnajów. Zespół tworzą Beata Bąblińska, Monika Kabacińska-Zajączkowska, aktorki i pedagożki muzyki. Spektakle Teatru Atofri to widowiska muzyczno-plastyczne o uniwersalnej formie i tematyce, wielokrotnie nagradzane na festiwalach w Polsce i zagranicą.
„Jabłonka” to spektakl dla dzieci od 3 roku życia, wyróżniony na XIV Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ”KORCZAK”.
13.11.2022, godz. 11:00, Wawerskie Centrum Kultury, Sala Widowiskowa, ul. Żegańska 1a. Obowiązują bilety w cenie 20 zł.
Pobierz wejściówki:

  • on-line – przez system Biletyna – https://wck-wawer.pl/kup-bilet
  • w kasie WCK (pn-pt godz. 9.00-16.00)

Spotkania KONTAKTUJ Z DZIECKIEM to czas i przestrzeń stworzona na wzajemne porozumienie dzieci i dorosłych. To wspólne działania ruchowe oparte na spontanicznej zabawie, improwizacji z elementami kontakt improwizacji.
Będziemy wspólnie skakać, turlać się i upadać, ale i praktykować skupienie, koncentracje, swobodny przepływ oddechu i działać kreatywnie.
Podczas zajęć jest duża swoboda ćwiczeń i ich formy, podejmowana przez uczestników w zależności od ich gotowości. Tworzymy przestrzeń na wzajemne porozumienie przez ruch.
Dzięki zabawie i zadaniom będziemy odkrywać różne sposoby kreowania otaczającej nas przestrzeni oraz możliwości wpływania na nią.
Dzieci i rodzice działając razem, mają możliwość rozwinięcia nowej formy komunikacji niewerbalnej poprzez pracę z ciałem i kontaktem fizycznym. To przestrzeń dla Was do budowania i pogłębienia więzi rodzinnej za pomocą naszego ciała.
Miejsce na rozwijanie samodzielności i niezależnego ducha u młodych, a rodzice uczą się z nimi współpracować na równi. W ten sposób można budować u dzieci fundamentalne poczucie własnej wartości oraz wzajemnego zaufania do siebie.
Dzięki improwizacji odkrywamy świat intuicyjnie przez kontakt fizyczny, ruch i dotyk. Rozwijamy inwencję twórczą, wyobraźnię, chęć eksperymentowania, dzielenia się własnymi emocjami. Nie ograniczamy się do powtarzania, naśladowania, a zachęcamy do współtworzenia.
Dzięki wspólnym działaniom i doświadczaniu dzieci oraz dorosłych mamy szansę wspierać rozwój Naszej relacji w rodzinie, rozwój dziecka i jego przyszłości.

12:30 – 13:30
13 i 2 listopada 2022
4 i 11 grudnia 2022
wracamy w 2023 – spotkania co 2 tygodnie

dziecko – 6 -10 lat
dorosły (rodzic/opiekun) – 18+

sala z matami na podłodze 🤸‍♀🤸‍♂ – Ośrodek Sport i Rekreacji Targówek

65 zł 👩‍👦👨‍👦👨‍👧 “para” – dziecko + opiekun
75 zł 👩‍👧‍👦👨‍👧‍👦
90 zł 👨‍👩‍👧‍👦👨‍👨‍👧‍👦
Konfiguracja dowolna 👨‍👨‍👧‍👦👩‍👩‍👧‍👦
🧡🧡 Jeżeli jesteś samodzielnie wychowującym rodzicem, lub Twoja sytuacja finansowa jest niestabilna, a bardzo chciał/a byś uczestniczyć w zajęciach – napisz do mnie! Znajdziemy rozwiązanie 🙏🥰 do wymiany energii w inny sposób.

👉 Zgłoszenia wraz z zaliczką w formie 50% kwoty, przyjmowane są do 7 dni przed każdym spotkaniem.
Jeżeli chcesz się dopisać do zajęć “w ostatniej chwili” – skontaktuj się ze mną czy są jeszcze miejsca.
Więcej informacji mailowo – po zapisach!

Niedziela to czas dla rodziny. A Muzeum to świetne miejsce, w którym można ciekawie i rodzinnie spędzić czas: podziwiać dzieła sztuki, zadawać trudne pytania i szukać na nie odpowiedzi, a nawet trochę się pobawić. Zapraszamy na wspólne odkrywanie muzeum w każdą niedzielę! Zajęcia zaczynają się o 12.00 i o 14.00.

Ten wpis został opublikowany w dzieci.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments