Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 26-27 sierpnia

Za pasem wrzesień. Wakacje dobiegają końca, rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Ale niech to nie zepsuje Wam humoru, bowiem przed Wami kolejny weekend z Weekendową Zajawką! Korzystajcie z ostatnich dni wakacji i bawcie się świetnie!

Spis treści:

Jeśli interesuje Cię, co ciekawego dzieje się dla dzieci w Warszawie, zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco – w każdy piątek dostaniesz Weekendową Zajawkę na maila!

SOBOTA, 26 sierpnia

Powrót do przedszkola z Kicią Kocią! Dwa dni cudownych atrakcji!

Wakacje powoli się kończą, a na horyzoncie pojawia się wizja powrotu dzieci do przedszkola. Warto zadbać, aby doświadczenie zmiany przywoływało w pociechach jak najmilsze wspomnienia. Z pomocą najmłodszym przyjdzie ich ulubienica, Kicia Kocia, wraz ze swoim braciszkiem Nunusiem. Już 26 i 27 sierpnia wesołe zwierzaki odwiedzą centrum handlowe Promenada i zaproszą dzieci do wspólnej zabawy. Na Kocich Przyjaciół czekać będzie mnóstwo atrakcji, m.in. edukacyjne gry i aktywności, wspólne czytanie bajek oraz konkursy z nagrodami.

Kicia Kocia – bohaterka serii ulubionych książek dla dzieci – już wkrótce odwiedzi warszawskie centrum handlowe Promenada, gdzie wspólnie z najmłodszymi fanami przeżyje moc fascynujących przygód.

Wydarzenie podzielono na kilka stref tematycznych, nawiązujących do przygód Koci i jej brata Nunusia. W strefie Bajek urządzonej na wzór pokoiku tytułowej bohaterki, dzieci będą mogły posłuchać opowiadań o bystrej kotce. Dla odważnych śmiałków przygotowano grę planszową na temat tajemniczego życia w lesie. Dzieci, poruszając się po polach planszy, będą rzucać wielką kostką do gry i odpowiadać na pytania zadane przez animatorkę. Zawodnicy, którzy dotrą do mety otrzymają słodkie upominki. Na uczestników czekać będzie również Strefa Foto, gdzie pociechy będą mogły zrobić pamiątkowe zdjęcie w towarzystwie gigantycznych maskotek z bajki.

W strefie Wielkiej Zabawy mali miłośnicy łamigłówek wezmą udział w grze Memory polegającej na odnalezieniu i sparowaniu właściwych, pasujących do siebie obrazków. Z kolei na fanów puzzli czekać będą klocki XXL, z których trzeba złożyć grafikę nawiązującą do książeczki z serii o przygodach kotki. Dzieci będą mogły także spróbować swoich sił w grach multimedialnych ćwicząc koncentrację i pamięć. W strefie warsztatowej na małych artystów czekać będzie gigantyczna kolorowanka oraz zajęcia plastyczne.

Po emocjonującej zabawie przyjaciele Koci w specjalnej strefie będą mogli wykonać fantastyczne makijaże lub brokatowe tatuaże. Na wszystkich łasuchów czekać będzie również poczęstunek – pyszna wata cukrowa!

Wydarzenie odbędzie się w dniach 26-27 lipca, w godzinach 12:00-18:00 w centrum handlowym Promenada. Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.

Więcej informacji na stronie: https://warszawa.promenada.com/powrot-do-szkoly-z-kicia-kocia/

📅 13 i 26 sierpnia
⌚ godz. 17.00 i 20.00
📍 plener za Ermitażem (w przypadku niepogody spektakl odbędzie się w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii – będziemy informować mailowo)
🎟 50 zł w kasach, 56 zł online (opłata transakcyjna) 👉 http://bitly.pl/id6IS
🧏 spektakl 26 sierpnia o 17.00 będzie tłumaczony na PJM
“Śluby panieńskie”, czyli “Magnetyzm serca” to ponadczasowa komedia Aleksandra Fredry, napisana prawie dwieście lat temu, w 1832 r.

Zapraszamy na zajęcia z cyklu {Art_Akcje}, czyli działania dla rodzin z dziećmi w wieku 5–11 lat i spotkanie z artystką dr Marzeną Turek-Gaś.
📅 Wszystkie zajęcia odbywają się w grupach:
10:00 – grupa młodsza 5–7 lat
11:00 – grupa starsza 8–11 lat
{Art_Akcje} to cykl autorskich warsztatów związanych ze sztuką współczesną, projektowaniem i umiejętnościami kreatywnego podejścia do życia, skierowany do rodziców i dzieci. Dzięki oryginalnym i wizjonerskim realizacjom w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, wspólnie z artystką dr Marzeną Turek-Gaś będzie można odkrywać fascynujący świat sztuki i dizajnu. Tematy dobierane są w taki sposób, by można było poznawać tajniki technik artystycznych oraz mistrzów malarstwa, rzeźby czy instalacji, a także proces tworzenia dzieła sztuki.

Zapraszamy Twoje dziecko i Ciebie na niezapomniane wydarzenie! Dołącz do naszych bezpłatnych Rodzinnych Warsztatów SOWARD SKILLS i odkryjcie wspólnie potęgę relacji rodzinnych.
🗓️ Termin: 26 sierpnia 2023, 10:00-11:30
📍 Lokalizacja: Warszawa URSUS, Dom Kultury “Kolorowa” ul. Sosnkowskiego 16
🎯 Cena: Udział w warsztatach jest bezpłatny!
Podczas tych warsztatów, Twoje dziecko i Ty będziecie mieć niepowtarzalną okazję zbliżyć się do siebie, lepiej się poznać i rozwijać kompetencje społeczne, takie jak pewność siebie, wdzięczność, relacje i komunikacja. Odkryjcie, dlaczego te umiejętności są tak ważne w życiu!

Painting, fabrics and sewing accessories for sewing an anti-virus mask. Zero waste and quarantine concept. Homemade facemask against virus infection in detail. Top view

W Piątym Wymiarze dzieci będą mogły wcielić się w wielkich kreatorów mody. W trakcie warsztatów będziemy wspólnie rozwijać wyobraźnię, projektując fantazyjne stroje i wykorzystując najróżniejsze dodatki ozdabiać bluzki, sukienki i inne zaprojektowane elementy garderoby.
Na warsztaty obowiązują zapisy. Zapraszamy!

Filc – wykorzystywany od niepamiętnych czasów jako materiał miękki, gęsty, wytrzymały i elastyczny. Zapraszamy dzieci z rodzicami na warsztaty rękodzieła w trakcie których własnoręcznie wykonamy piękne filcowe przytulanki. Warsztaty dają mnóstwo radości i satysfakcji, a wykonane ozdoby dzieci zabiorą ze sobą do domu.
Ilość miejsc jest ograniczona. Zapraszamy do zapisów!

Warsztaty dla adeptów sztuki!
Warsztaty artystyczne dla dzieci, które rozwiną ich umiejętności, ale będą przede wszystkim świetną zabawą.
MICHAL ANIOŁ
Znów zaglądamy do czasów renesansu i na warsztat bierzemy Michała Anioła, który udowodnił że obraz nie musi znajdować się na płótnie by zachwycać równie mocno. Dzięki tym warsztatom najmłodsi poznają wymiar sztuki ukrytej w codzienności. Kierując się bogatą osobowością artysty, otworzymy uczestników na niekonwencjonalne podejście do tworzenia swoich dzieł.
W trakcie warsztatów dzieci poznają różne narzędzia plastyczne i techniki malarskie. W kameralnej grupie, miłej i swobodnej atmosferze będą miały przestrzeń na uwolnienie swojej kreatywności.
Naszym celem jest rozbudzenie dziecięcej ciekawości i twórczości!
Nie malujemy za dzieci – zachęcamy ich do zabawy 🙂
Każdy zabiera stworzony obraz do domu.
Dla kogo i kiedy?
Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym a także szkolnym.
Poziom trudności zostanie ustalony zależnie od grupy wiekowej.
Zajęcia trwają 60 minut. Pracować będziemy przy dużym wspólnym stole
Cena warsztatu 59 zł/dziecko.
Spotykamy się w pracowni Minimal Line Płac Konesera 2.

W sobotę 26 sierpnia, w godzinach 11.00 – 17.00, zapraszamy do Multimedialnego Parku Fontann na ekologiczny piknik plenerowy. Pełne atrakcji dla małych i dużych wydarzenie wpisuje się
w obchodzony właśnie „Warszawski Miesiąc Recyklingu”. W programie warsztaty twórcze, gry i zabawy plenerowe w duchu idei zero waste. Wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny. Czekamy na Was!
Na najmłodszych czekają wielkoformatowe, przestrzenne gry edukacyjne i zręcznościowe oraz upcyklingowy tor przeszkód z odpadów wielkogabarytowych.
Upcykling to w dużym uproszczeniu nadawanie nowego życia starym, niepotrzebnym przedmiotom. Stosowały go nasze babcie np. przerabiając stare koszule na ścierki – był on zatem modny długo przed recyklingiem, tyle że wówczas nie miał swojej nazwy. Bardzo modnym obecnie przykładem upcyklingu jest np. tworzenie mebli ze zużytych palet.
W trakcie Ekopikniku działać będzie „kawiarenka krawiecka”, w której odbędą się warsztaty upcyklingu ubrań i przeróbki krawieckie. Chętni, którzy przyniosą butelki PET, będą mogli nauczyć się tworzenia samonawadniająch się doniczek i domków dla dzikich pszczół.
Podczas Ekopikniku będzie można samodzielnie stworzyć również m.in. upcyklingowe szarpaki dla psów
i zabawki dla kotów, worki na buty i torby na zakupy, wieszaki na ubrania ze zużytych sztućców, koszyki
z papierowej wikliny czy aromaterapeutyczne poduszeczki z łuską gryki. A fanom relaksu w pachnącej pianie zdradzimy przepisy na sole do kąpieli oraz peelingi z wykorzystaniem wyłącznie naturalnych składników.
Na gości wydarzenia będą czekali eksperci, którzy opowiedzą o zasadach domowego kompostowania oraz korzyściach z niego płynących. Pokażą też, jak w prosty i niskobudżetowy sposób stworzyć domowy kompostownik.
W szczycie sezonu rowerowego zapraszamy też na warsztat z podstaw naprawy rowerów.
Na warszawskich „foodies”, czyli rodzimych łasuchów i głodomorów, czekają warsztaty „Gotuję, nie marnuję”. Okaże się wreszcie czy obierki są jadalne, jakie liście możemy jeść, a których nie i czy kwiaty nadają się tylko do wazonu? Pokażemy, że lekko zwiędłe warzywa, owoce i czerstwy chleb mogą stać się wspaniałą bazą do wielu smacznych potraw.
Nie prowadzimy zapisów na warsztaty.
Wstęp bezpłatny.

Dekadę temu Targ pojawił się po raz pierwszy na warszawskim Żoliborzu. Wówczas nowością komentowaną w prasie był hummus.
Po 10 latach rozpoczynając 11 sezon targu mamy świadomość że zmieniło się wiele. Szczęśliwi i trochę starsi ale nadal niepełnoletni zapraszamy Was do udziału w kolejnym sezonie cudownych spotkań w zieleńcach i parkach Warszawy.
Będzie czas na podsumowanie, wspomnienia, plany na przyszłość.
Najważniejsze że będziecie Wy, że będą cudowni Wystawcy ze swoimi produktami. Będzie słońce i deszcz, będzie wiele uśmiechów, serdeczności, muzyki i normalności w tych dziwnych czasach, której wszyscy potrzebujemy.

Na spacerze będziemy poznawać historię dawnej Warszawy utrwaloną w legendach i zabytkach Starego Miasta. Legenda była zazwyczaj przekazywana w formie ustnej na długo przed utrwaleniem na piśmie. Ożywimy staromiejskie, tajemnicze stwory, odkryjemy niesamowite historie i poznamy miejsca niezwykłych wydarzeń.
Podczas spaceru dowiemy się m.in.:
# Kto przeciął jedną z chmur
# Czyj duch ukazał się na Zamku Królewskim
# Jak można oszukać diabła
# Czym konkretnie zajmował się kat
# Kto był uważany za czarodzieja i dlaczego
# Jak pokonać Bazyliszka
# Skąd się wzięło powiedzenie “bieda aż piszczy”
# Jak dawniej walczono z pandemią
# Kim był burmistrz powietrzny
# Czy Syrenka zawsze wyglądała tak samo
# Jak można spełnić swoje sekretne życzenia
# Czy jeden włos może uwięzić złodzieja

Start: 26.08 (sobota), godz. 13:00, spotykamy się przy Bramie Grodzkiej (brama w Zamku Królewskim od strony trasy W-Z)
Czas trwania wycieczki około 90 minut
Zakończenie: przy kościele Jezuitów na Świętojańskiej 10.

Wymagane zastosowanie się do aktualnych wytycznych związanych z pandemią.
Spacer poprowadzi KASIA – blogerka i licencjonowana przewodniczka warszawska.
Tel. 505 023 782
Udział w spacerze jest bezpłatny, natomiast po spacerze będzie mile widziany napiwek.

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 8-12 lat na zajęcia KAJAK POLO – jesteś zainteresowany?
Zajęcia próbne są bezpłatne.
Zajęcia dla dzieci i młodzieży prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę instruktorów z wieloletnim doświadczeniem. Są to ludzie z pasją, którzy sami jeszcze trenują, startują w zawodach a treningi prowadzą siedząc w kajaku. Rodzice naszych zawodników cenią nasz klub przede wszystkim za wspaniałą atmosferę.
W treningu najmłodszych grup stawiamy na ogólny rozwój naszych podopiecznych, dlatego w ramach sekcji oferujemy:
✅latem treningi na wodzie (gry i zabawy na wodzie, mecze kajak polo)
✅Zimą kajaki na basenie 🚣🏻‍♀️
✅Treningi pływackie, nauka i doskonalenie 🏊🏻‍♂️
✅Gry zespołowe na hali 🤾🏻⛹️‍♀️
✅Treningi ogólnorozwojowe w terenie ⚽️
✅Obozy letnie i zimowe
✅Turnieje kajak polo w Polsce i za granicą🏆
W naszym klubie dzieci i młodzież mają okazję uczestniczyć systematycznie w zajęciach w grupie rówieśniczej, zawrzeć przyjaźnie na długie lata, czerpać doświadczenie od trenerów i starszych zawodników.
W okresie letnim (kwiecień – wrzesień/październik) treningi odbywają się na wodzie w Porcie Czerniakowskim, a w okresie zimowym (październik – marzec) trenujemy: na basenie, w terenie oraz na hali. Zajęcia odbywają się również w czasie wakacji.
Zawodnicy są ubezpieczeni. Klub zapewnia sprzęt niezbędny do treningów: kajaki, wiosła, kapoki, kaski i piłki.

Zapraszamy Was na wspólne odkrywanie sekretów i piękna naszych zamkowych Ogrodów. Otwieramy cykl spacerowy poświęcony Ogrodom Zamku Królewskiego w Warszawie!

„Królowa śniegu” to ponadczasowa baśń Hansa Christiana Andersena, która rozgrzewa miliony czytelników już od 1845 roku. To przepiękna opowieść, która na dobre zadomowiła się nie tylko w dziecięcej wyobraźni.
Specjalnie napisana na potrzeby Teatru Capitol, zupełnie nowa adaptacja sceniczna ukochanej przez pokolenia historii jest pełna humoru, magii oraz fascynującej tajemnicy.
Groźna, a jednocześnie pociągająca Kraina Lodu, zła i piękna królowa, rozbite kawałki zaczarowanego zwierciadła i ekscytujące przygody Gerdy poszukującej Kaja, składają się w fantastyczne obrazy o odwiecznej walce dobra ze złem.
Muzycznie rozśpiewana inscenizacja w nowoczesnej scenografii sprawi, że będzie to podróż niezapomniana dla Widzów w każdym wieku. Pełna przygód historia niesie ponadczasowe wartości, podkreśla jak ważne w życiu są przyjaźń i miłość.
Ważna informacja dla wychowawców i nauczycieli:
Spektakl „Królowa Śniegu” zawiera punkty w zakresie edukacji polonistycznej i etycznej. Rozwija umiejętności w zakresie percepcji wizualnej, obserwacji i doświadczeń oraz uważnego słuchania tekstów interpretowanych artystycznie. Uczeń określa, co jest dobre, a co złe w otaczającym go świecie na podstawie sytuacji przedstawionej w spektaklu. Ponadto „Królowa Śniegu” wchodzi w kanon lektur szkolnych – przedstawienie będzie znakomitym uzupełnieniem omawianej podczas lekcji lektury.

Zapraszamy na Skwer Dialogu Społecznego na Osiedlu Jazdów na wspólne majsterkowanie (m.in. układanie desek na parkiet, wyrównanie podłogi, stawianie namiotu, sprzątanie).
Zbliżają się wielkimi krokami dwa ważne dla nas wydarzenia (Festiwal LABA oraz Festiwal Numinosum – oba na początku września) i dlatego musimy popracować trochę nad jakością infrastruktury (parkiet, scena) na Skwerze Dialogu.
Z naszej strony zapewniamy materiały, narzędzia (chociaż można też przynieść własne) oraz PIZZĘ, wodę i herbatę.

“JAK PAN TO ROBI?” | Bartosz Madej w Teatrze Iluzji!
Interaktywny spektakl iluzji dla całej rodziny! W trakcie 40 minutowego pokazu Bartosz Madej – iluzjonista, aktor i muzyk – zabierze państwa w magiczny świat wielu pozytywnych emocji, od śmiechu, przez wzruszenie, aż po zaskoczenie, tak by każdy, mały czy duży, wychodząc zadał sobie w myślach tytułowe pytanie – jak Pan to robi…?
Pokaz od 10 roku życia.
Czas trwania: 45min
Cena biletu | 40 zł
Możliwość zakupienia biletów w pakiecie TEATR+MUZEUM:
Normalny | 70zł
Ulgowy | 55zł

Planujesz wizytę w Food Hallu, lub Elektrowni Powiśle ze swoją pociechą? Mamy dla Was specjalnie przygotowaną przestrzeń i fantastyczną animatorkę.
W każdy weekend, w godzinach 12.00-16.00, w Sobotę i Niedzielę, udostępniamy Waszym dzieciom przestrzeń Lumen w Food Hallu do zabaw i projektów artystycznych. Uprzedzamy jednak, że mniejsze dzieci powinny nadal zostać pod okiem przynajmniej jednego z opiekunów!

🐱 Z drogi śledzie, Kicia Kocia jedzie! Bystra kotka oraz jej przyjaciele zapraszają do Kina Muranów! Podczas seansów nie zabraknie świetnej zabawy, przedszkolnych wyzwań czy niesamowitych odkryć. 🐱
🪁 Uwielbianą przez najmłodszych rezolutną kotkę czekają nowe przygody. Razem ze swoimi wiernymi przyjaciółmi Packiem, Adelką i Juliankiem uda się na basen, plażę i oczywiście na piknik! Zobaczymy też, jak poznaje nowego kolegę podczas gry w piłkę, uczy się ważnej lekcji bawiąc się w sklep oraz odwiedza swojego wujka na wsi, gdzie zachwyca się jego nowym traktorem!
🪁 Filmowe opowieści na podstawie uwielbianych książek Anity Głowińskiej to idealna okazja na niezapomniany seans w kinie. Serial „Kicia Kocia” na wielkim ekranie!

Czy Twój nastolatek czuje presję związaną z decyzjami dotyczącymi wyboru studiów ❓ A może nadmiar opcji związanych z edukacją przeraża Twoją córkę lub syna ❓
💎 Wesprzyj dziecko i zapisz na warsztaty “WIEM, KIM JESTEM i JAKI MAM PLAN”.
ZAPRASZAMY uczniów szkół średnich, którzy chcą:
✅ poznać siebie i odkryć swój #potencjał oraz indywidualne #talenty i predyspozycje zawodowe
✅ zastanowić się nad wyborem nowoczesnych studiów oraz zaplanować edukację tak, aby zrealizować swoje plany.
ORAZ TYCH, którzy chcą:
✅ dowiedzieć się, dlaczego warto stawiać na nowoczesne zawody, oparte na nowych technologiach
✅ poznać nowoczesny rynek pracy oraz zrozumieć pojęcia z nim związane, jak np.: artificial intelligence, internet of things, big data, smart city.
ℹ Termin: 26-27.08 (sob, ndz) oraz 9-10.09 (sob, ndz)
ℹ Miejsce: Warszawa, sala szkoleniowa
ℹ Cena: 650 zł.

ZAPISY wyłącznie telefoniczne: 506 693 555 (nie przez kliknięcie udziału w wydarzeniu).
3 stanowiska serwisowe do waszej dyspozycji + myjnia rowerowa 🙂 Wszystkie niezbędne narzędzia i klucze rowerowe, środki czystości, fartuchy, rękawiczki, dostęp do używanych części, a także nowych. Wszystko dla tych, którzy chcą naprawiać swój rower samodzielnie. Nie naprawimy roweru za Ciebie, ale w warsztacie będzie doświadczony prowadzący, który będzie udzielał wskazówek jak dokonać napraw, jak korzystać z narzędzi, jak dbać o rower. Naprawienie najczęstszych usterek rowerowych jest zazwyczaj proste i w zasięgu każdego. Raz zdobyte umiejętności zostaną na całe życie, obniżą koszty użytkowania, zaoszczędzą czas. Jest to też świetna okazja do poznania ludzi i podzielenia się swoją wiedzą z innymi. Po prostu wpadnij!

Letni program “POLIN na Łące” pożegnamy szabatowym piknikiem. Będziemy dzielić się pysznymi potrawami, które przygotuje kolektyw Baza by Inclusive.Buzz.
🟠 Bazę i POLIN łączy wspólna misja. Przeciwdziałanie przejawom antysemityzmu, dyskryminacji i wykluczenia, budowanie wzajemnego zrozumienia i szacunku, działania na rzecz uchodźców, mniejszości religijnych, etnicznych, seksualnych i każdego, kto czuje się mniejszością. “Nie bądź obojętny” – hasło tegorocznego programu towarzyszącego do wystawy czasowej “Wokół nas morze ognia” wybrzmi również przy wspólnym stole na zielonej “Łące” przed muzeum.
🟠 Jedną z form działalności Bazy jest bistro oparte na kuchni wegańskiej i wegetariańskiej, lokalnych produktach i prowadzone w duchu zero waste. Spotkamy się przy rozmowie o szabacie i smakach przywiezionych z domu, o adaptacji jedzenia do nowych warunków kulturowych oraz o tym, czym właściwie jest Baza.
🟠 Naszymi gośćmi będą pracownicy kolektywu, osoby z doświadczeniem uchodźczym i migracyjnym. Wierzymy w społeczną moc jedzenia, dlatego zapraszamy do wspólnej gry podczas degustacji przysmaków. Będą nagrody, i to nie tylko te w postaci wspólnie spędzonego czasu.

Praski Ogródek Sąsiedzki powiększa się właśnie o ogródek sensoryczny!*
Przyjdź do nas i stwórzmy go wspólnie sadząc rośliny działające na zmysł:
🍓 smaku (truskawki, poziomki, melisa, tymianek)
🌸 węchu (wrzośce, żurawki, jeżówki)
🌿 dotyku (sesleria jesienna, miskanty, piórkówki)
🍃 wzroku (hosty, żurawki)
oraz tworząc rabatę pokrytą korą lub żwirem, których wydawane dźwięki oddziałują na zmysł słuchu.
*w ramach inicjatywy lokalnej wspartej przez Urząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy.

Drodzy rodzice! Ukłon z Waszą stronę 🙂
Zapraszamy Was z pociechami na chill na leżaczku nad naszą piękną Wisłą! ❤
Animacje prowadzi wspaniała grupa animatorek ze Skakanki 🙂

Zapisy: https://app.evenea.pl/event/rodzinnylunchbox/
Zapraszamy na niezwykłe warsztaty tworzenia miękkich worków na drugie śniadanie! Czekają na Was kreatywne i pełne radości chwile, podczas których dzieci będą mogły samodzielnie stworzyć swoje własne, wyjątkowe worki.

Podczas tych wyjątkowych warsztatów, dzieci będą miały okazję wziąć udział w zabawnej przygodzie kreatywności. Zaczniemy od prezentacji dwóch uroczych wzorów do wyboru – może to być uroczy zając czy też inny motyw, aby każde dziecko mogło wybrać swój ulubiony szablon.

Cały proces będzie przebiegać pod okiem Naszych doświadczonych edukatorek. Dzieci będą miały szablony lub prefabrykaty (np. cięte laserowo z filcu) do wykorzystania, dzięki czemu prace będą jeszcze prostsze i bardziej satysfakcjonujące. Podczas warsztatów dzieci nauczą się, jak zszywać worki za pomocą prostych i bezpiecznych technik. To świetna okazja, aby rozwijać zdolności manualne, precyzję i wyobraźnię.

Nie przegapcie tej niepowtarzalnej okazji, aby wspólnie spędzić czas, cieszyć się twórczymi zajęciami i na koniec wyjść z własnoręcznie wykonanymi, niepowtarzalnymi workami na drugie śniadanie. Zapiszcie się już dziś i dołączcie do naszej radosnej i twórczej społeczności podczas warsztatów tworzenia miękkich worków dla dzieci!

Kto był, wie o co chodzi. Kto nie był, niech koniecznie zaznaczy sobie datę 26 sierpnia w kalendarzu:)
-spotykamy się na sąsiedzkie pogaduchy
-wymieniamy rośliny, na mniejsze, większe, rosnące w górę lub na boki, czasem kwitnące, czasem w ogóle nie 🙂
-zostawiamy nadwyżki roślin
-zasięgamy roślinnych porad
-bierzemy udział w zielonych warsztatach:
🌿 o 12.00, czyli w samo południe @Schronisko dla Roślin nauczy Was robić kwiatowe breloki z makram (liczba miejsc: 20, cena: 10 zł, zapisy: wspoldzielnik@wck-wola.pl, Fb Współdzielnika lub bezpośrednio we Współdzielniku)
🪴po południu, czyli między 16.00-19.00 Współdzielnik będzie z Wami wspominał wakacje (te właśnie mijające, ale też te z poprzednich lat) i pomoże Wam zmaterializować wspomnienia, w postaci obrazków z suszonych roślin
Koniecznie nas odwiedźcie!
Najważniejsze zasady:

  1. wymieniamy roślinkę za roślinkę (1:1)
  2. wymieniamy roślinki podobnych
    gabarytów (duża-duża, mała-mała, szczepka-szczepka)
  3. spędzamy czas w miłej atmosferze, którą razem współtworzymy

Aromatyczny Botaniczny 🌸🌳🌿🌷 | Poczuj Ogród w SIERPNIU – comiesięczny cykl weekendowych spacerów z edukatorkami i edukatorami. W tym roku dodatkowym przewodnikiem po Ogrodzie jest ZAPACH!
ℹ️ W każdą sobotę i niedzielę o godz. 13.00.
ℹ️ Zbiórka przy kasie nr 1.
ℹ️ Obowiązuje bilet wstępu do Ogrodu.
ℹ️ Liczba miejsc ograniczona (20 osób)
🌳🌸🌿 TERMINY spacerów:
26, 27 sierpnia
Do zobaczenia!

🎭 Chcesz działać teatralne i performatywnie w Parku Rzeźby na Bródnie? Bródno jak każda dzielnica posiada swoje lokalne legendy i istotne z punktu widzenia mieszkanek i mieszkańców miejsca. Ideą stojąca za warsztatami jest przygotowanie działań performatywnych z wykorzystaniem technik teatralnych i muzycznych, dla których punktem wyjścia stają się lokalne konteksty. Formuła warsztatów zakłada aktywne włączenie się w przygotowania oraz wspólne poszukiwanie najlepszych środków wyrazu.

W trakcie przygotowań będziemy szukać, spacerować, spotykać się i działać nie tylko ruchowo. Efektem wspólnej pracy będą akcje performatywne, które zaprezentujemy w Parku Rzeźby na Bródnie. 🌳

🌳 Warsztaty mają charakter cykliczny. Zachęcamy do udziału w całym cyklu.

W soboty do Plażówki Saska zawitał nasz cykl nauki z zabawą, dla najmłodszych
“ANGIELSKI Z CIOCIĄ PEGĄ-otwarte zajęcia nauki języka angielskiego”.
Co Sobotę w Plażówka Ursus odbywać się będą bezpłatne zajęcia j.angielskiego.
13:30-14:15 – zajęcia z języka angielskiego dla grupy 1-3 lata
14:15-15:00 – grupa 4-6 lat
Przez cały sezon będziemy prowadzić bezpłatne zajęcia dla najmłodszych z języka angielskiego z Ciocią Pegą-nauczycielką języka angielskiego z przygotowaniem pedagogicznym
Program obejmuje naukę przez zabawę:
-aktywizująca metoda nauczania z użyciem kart obrazkowych (Flashcards)
-zabawy ruchowe
-piosenki
-czytanie i opowiadanie, wspieranie gestem

  • gry językowe
    Każde zajęcia będą indywidualną lekcją.

Muzeum Fryderyka Chopina oraz Centrum Kultury Koreańskiej serdecznie zapraszają na wspólnie organizowane wydarzenia!
W ramach współpracy przygotowaliśmy dla naszych zwiedzających szereg interesujących propozycji, takich jak pokaz instrumentów muzycznych z Korei, a także koncerty łączące muzykę Chopina z tradycyjną muzyką koreańską.

DARMOWE TRENINGI FUTBOLU AUSTRALIJSKIEGO! 🏉💪
Czy masz ochotę spróbować zupełnie nowego sportu? Zapraszamy na darmowe treningi futbolu australijskiego. 🤩⚽️
Odbywać się one będą w każdą sobotę (aż do 30 września) na boisku GKS Świt (ul. Oświatowa 12) od godz. 18 do 19:30. ⏰🌟
Nie masz zielonego pojęcia o tym sporcie? Nie szkodzi, wszystkiego nauczymy od podstaw. 🤗🎓
Nie musisz mieć specjalnych umiejętności, treningi są otwarte dla każdego. 🙌✨
Wystarczy wziąć ze sobą strój sportowy i najlepiej korki, do tego butelka wody i w zupełności to wystarczy. 🏃🥤💦

Spędź lato w mieście na Westfield Summer Festival! ☀️🌈
Od 21 czerwca aż do 2 września nasze centrum zaplanowało szereg wyjątkowych wydarzeń, na których nie może Cię zabraknąć! 🎉
Koncerty, kino letnie, poranna joga i popołudniowa zumba, a może spacer z PoWarszawsku? Sprawdź harmonogram bezpłatnych, letnich atrakcji, wybierz coś dla siebie i weź udział w wydarzeniu! 👍

📆 25 czerwca, 9, 23 i 30 lipca oraz 20 i 27 sierpnia 2023 r., godz.11.00-15.00 – można dołączyć w dowolnym momencie
📍 łazienkowskie ogrody – na trawniku naprzeciwko słynnego buka w odmianie płaczącej
🎫 Wstęp bezpłatny w ramach programu MKiDN “Kultura Dostępna”
Ogrody Łazienek Królewskich to enklawa zieleni w centrum dużego miasta. Miejsce to stanowi ostoję dla wielu gatunków roślin i zwierząt. Warto poznać bliżej przedstawicieli łazienkowskiej fauny i flory, by dowiedzieć się, które drzewo jest najstarsze, kto udaje, że ma kolorowe pióra, czyją sprawką są “szyszki z koroną”, a także którego ssaka boją się tutejsze ptaki.
Odpowiedzi na pytania dotyczące roślin, zwierząt oraz wody udzielą edukatorzy przyrodniczy, z którymi spotkać się można będzie w łazienkowskich ogrodach – na trawniku naprzeciwko słynnego buka w odmianie płaczącej (punkt zaznaczony na poniższej mapie).

🚶‍♀🚶🚶‍♂ Instytut Teatralny zaprasza w ostatnie weekendy wakacji – 20 i 27 sierpnia o godz. 12:00 – na bezpłatne pokazy plenerowe spektakli dla dzieci. Współorganizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Teatru na Pustej Podłodze pamięci Tadeusza Łomnickiego. ☀
🍍 👨‍🍳„Letnia scena dla dzieci na Jazdowie” to propozycja Instytutu Teatralnego na spędzenie ostatnich weekendów lata wśród bajkowych opowieści. W sierpniu na zielony Jazdów zawitają dwa spektakle lalkowe objazdowych teatrów plenerowych – „Ananas” i „Kuchnia pana Lulka”.
🎭 Po spektaklach artyści poprowadzą autorskie warsztaty edukacyjne, przybliżające dzieciom techniki animacji teatralnej.
Wstęp na pokazy jest bezpłatny. W związku z ograniczoną liczbą miejsc na warsztaty prosimy o pobranie bezpłatnych wejściówek dla dzieci (opiekunowie wstęp wolny).

🎈Cały czas pracujemy nad organizacją przedsięwzięć na najbliższy sezon 💪
Aby uczcić jubileusz 🎉 15-lecia działalności naszego Stowarzyszenia 💐 przygotowaliśmy projekt „Dzieci to pomost, który łączy lokalny kapitał społeczny z przyszłością” 👧🧒👦👶.
Polega on na organizacji cyklu przedstawień dla dzieci i odbędzie się na terenie każdej gminy obszaru naszego działania ❤️. W każdą niedzielę w lipcu i sierpniu zaprezentujemy m.in. 🇵🇱 polsko – ukraińskie 🇺🇦 spektakle Scena Elffów.
Znamy już repertuar oraz terminy przedstawień… 🤗 pozostaje wybrać tylko miejsca, ale w tym chyba będziecie musieli nam pomóc… 😉 jakieś sugestie?🤔

Zapraszamy na warsztaty kulinarne! 🙂
Nie prowadzimy zapisów – wystarczy przyjść.
Wszystkie składniki są zapewnione 🙂

Zachęcamy do udziału rodziców wraz z dziećmi.
Gwarantujemy smaczną zabawę i doskonale spędzony czas!
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Żegnamy wakacje warsztatami z robienia sushi dla dzieci. 🍣✨
Zajęcia prowadzone są przez naszego znakomitego Sushi Mastera Bartosza Michalaka.
Wspólne przygotowywanie sushi to ciekawy i rozwijający sposób spędzania czasu dla dzieci różnym wieku. 💥🍱
Kiedy:
🔸 27 sierpnia 🔸 niedziela🔸 start 11:00
🍣 W cenie warsztatów (170 zł za dziecko) zawarte jest: robienie sushi, fartuch roboczy, dyplom oraz upominki na zakończenie kursu.
Po warsztatach zapraszamy na poczęstunek z sushi zrobionego przez dzieci oraz na wspólną zabawę w restauracyjnym salonie gier Homegame. 💫
👉 Zapisy przyjmujemy mailowo 📲 homebbq11@gmail.com lub pod numerem telefonu ☎️ 733 876 678

Dzieci w wieku szkolnym zapraszamy do udziału w kreatywnych warsztatach o Warszawie! 🌇
W czasie najbliższego spotkania mali uczestnicy poznają legendy miejskie oraz wspólnie rozwiążą proste krzyżówki i łamigłówki. W kreatywnej części spotkania własnoręcznie wykonają pacynki – warszawską Syrenkę i Bazyliszka. 🧜‍♀️🐉
📆 Harmonogram warsztatów:
20.08 | Ulubione miejsca
27.08 | Znane Warszawianki i Warszawiacy
03.09 | Legendy miejskie
10.09 | Jak dawniej mówiono w Warszawie?
Informacje praktyczne:
🔹 w warsztatach mogą wziąć udział dzieci w wieku od 6 do 10 lat,
🔹 zajęcia są bezpłatne,
🔹 ilość miejsc ograniczona.
📍 Niepodległa. Miejsce spotkań znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

Zapraszamy na kolejne warsztaty familijne z cyklu Etnoniedziela – „Święto Obon, czyli świetliste wspominanie przodków”, które odbędą się:
⭐️ 27 sierpnia (niedziela), godz. 12:00-14:00 ⭐️

Choć nam ze wspominaniem bliskich, którzy odeszli, kojarzy się początek listopada, w Azji poświęca się im miesiące letnie. Japońskie święto Obon to czas, kiedy rodziny spotykają się, by jedzeniem, tańcem i puszczaniem na wodę rozświetlonych lampionów dać wyraz swojej pamięci o zmarłych krewnych. W czasie sierpniowej Etnoniedzieli posłuchamy opowieści o tych tradycjach oraz wykonamy własne japońskie lampiony z papieru. ✂️

🎫 Wstęp: 45 zł dziecko / 45 zł opiekun
Wydarzenie dla dzieci od 6 roku życia.
Dzieci mogą uczestniczyć warsztatach wyłącznie razem z opiekunami (obowiązują zapisy dla obu osób).
📧 Zapisy: bilety@ethnomuseum.pl

Kolory, kształty, wzory i… łakocie! Tego wszystkiego możecie spodziewać się na warsztatach dla dzieci w wieku 5+ oraz opiekunów.
Piniaty wywodzą się z tradycji Meksyku 🇲🇽 i pierwotnie wykonywane były z okazji Bożego Narodzenia. 🪅 Pierwsze piniaty robiono z glinianych garnków i miały one zwykle kształt gwiazdy z siedmioma rogami. Każdy z rogów odpowiadał jednemu z grzechów głównych. Zgodnie z tradycją rozbicie piniaty oczyszczało z grzechów.
Obecnie wykonuje się je z papieru i kolorowej bibuły i stanowią one atrakcję wielu imprez urodzinowych. 🪅 Piniaty przyjmują przeróżne kształty, ale każda z nich, po rozbiciu kijem przez dzieci, obdarowuje uczestników zabawy wypadającymi z niej łakociami czy cukierkami. 🍬
📅 27 sierpnia godz. 11.00 – 12:00
📍 Stara Kordegarda
🎟 Wstęp bezpłatny (obowiązuje limit uczestników – 20 osób)
❗ Zapisy: rezerwacje@lazienki-krolewskie.pl – na dwa tygodnie przed wydarzeniem

Serdecznie Państwa zapraszamy na 5. rajd rowerowy śladami powstania ” 120 Przygód Koziołka Matołka ” do miejsca pobytu Kornela Makuszyńskiego w Otwocku ,który to z Marianem Walentynowiczem jesienią w 1932 roku wymyślili Koziołka Matołka
Wycieczkę rowerową rozpoczniemy 27 sierpnia w 2023 roku o godz.14 :00 z miejsca powstania pierwszego pomysłu na komiks ” 120 Przygód Koziołka Matołka ” czyli z spod Hotelu Europejskiego przy dawnym wejściu do kawiarni ” Lourse ( Krakowskie Przedmieście )
Podczas wycieczki rowerowej będą przystanki ,na których będzie można dołączyć .
Będziemy informować o nich również w trakcie trwania wycieczki .
Trasa ok .45 km , którą zakończymy na Skwerze 7.Pułku Ułanów w Otwocku niedaleko od dworca PKP Otwock
Tempo spacerowe ok.4 h

Co robi i skąd się wzięła Żyrafa na Skwerze Rzeźby na Woli? A Raj na Bródnie? To dopiero artystyczne zagadki lub spełnione marzenia. Co je łączy i jaki dystans dzieli spróbujemy zrozumieć podczas trzech części tego wydarzenia. Spacer po Skwerze Rzeźby poprowadzi Łukasz Strzelczyk, na drugą część wydarzenia – przejazd komunikacją miejską między skwerem a parkiem zabierze nas Michał Mioduszewski, natomiast po Parku Rzeźby na Bródnie oprowadzi nas Valeria Mostenets.

Najbardziej kolorowa impreza już wkrótce zawita w Warszawie na Chomiczówce!🌈
Widzimy się już 27 sierpnia 2023 na Eksplozji Kolorów na terenie Parku Chomicza! 💪
❤️🧡💛💚💙💜

Wakacje w mieście mogą być fantastyczne! 🌈
Chcemy, aby wszyscy goście bawili się u nas dobrze, dlatego we współpracy z Akademią Harmoniką i Domoteką przygotowaliśmy weekendowe animacje dla najmłodszych ⛱
W każdą wakacyjną niedzielę (w godzinach 11-13) na nadwiślańskiej łące zaplanowaliśmy masę atrakcji.
👕👗 Premierowo, 2 lipca odbędą się również targi rzeczy dla dzieci w duchu lesswaste. Twice Upon a Time – komis ubranek i akcesoriów dziecięcych z najlepszą selekcją w mieście zaprezentuje część ze swoich przepastnych zbiorów 💜

Ptasie mini-spacery w parku Żeromskiego🌿
Trzy elementy udanej letniej ☀️ niedzieli: kawa, lody i… ptaki!☕🍦🐦
Zapraszamy na cykl ptasich spacerów po Parku im. Żeromskiego w Warszawie. W każdą niedzielę tego lata będą tam nasi przewodnicy✨ żeby przybliżyć wszystkim chętnym żyjące wokół nas ptaki🦆 Będą to opowieści okraszone ciekawostkami, a także zaproszenie do wspólnej rozmowy o naszych skrzydlatych bohaterach.
👉Pierwszy spacer – już 9 lipca!
👉Na nasze ptasie mini-spacery zapraszamy rodziny z dziećmi, i wszystkich, którzy pragną dowiedzieć się więcej o ptasich mieszkańcach miasta🏢
Kiedy? Każda niedziela lipca i sierpnia o 11:00
Jak długo? Spacer trwa ok. 30 minut
📍Gdzie? Park im. Stefana Żeromskiego w Warszawie
📍Punkt zbiórki: mini-kawiarnia “Kawka na ławkę” przy placu zabaw:
https://goo.gl/maps/wEquMphiGLDy5o6b8
Chcesz pomóc nam chronić ptaki? Kup ptasią przypinkę w kawiarni “Kawka na ławkę” 🐦
Dzięki Tobie będziemy mogli chronić więcej.
Udział w spacerach jest bezpłatny.
Partnerem wydarzenia jest Cophi – właściciel Mini kawiarni Kawka na ławkę
A zatem, do zobaczenia!🌿

Jak co niedzielę zapraszamy młodych twórców i twórczynie do świata kreatywnej zabawy w Cudzie nad Wisłą! Wraz z grupą i-Warsztatownia zrobimy świece z węzy pszczelej 🐝✨
Zapewniamy cały potrzebny sprzęt. Udział w warsztatach jest darmowy i otwarty dla wszystkich!✨
Prowadzący:
🔹Izabela i Przemysław Idzikowscy – kreatywni rodzice małego Zyzia. Od 7 lat tworzą warsztaty, eventy, prelekcje, gry i zabawy międzypokoleniowe. Twórcy inicjatywy społecznych min: Graty z Chaty Piastów, Otwórz się na autyzm w Piastowie.
🔹Iza – pasjonuje się nie marnowaniem pod każdym względem. Lubi tworzyć nowe receptury i pomysły na DIY.
🔹Przemek – wielbiciel planszówek. Uwielbia organizować warsztaty. Czerpie dużą radość z interakcji z uczestnikami. Interesuje się tematem motywacji i pozytywnej komunikacji
Start o 12:00, zajęcia przeznaczone każdego

⌚ ok. 80 minut
📌 Gmach Główny MNW – Hol Główny
👱🏻 dzieci w wieku 5–12 lat z opiekunami
🎟️ bilet wstępu dla dziecka 20 zł, bilet dla kolejnego dziecka 5 zł, bilet wstępu dla opiekuna 20 zł; bilety dostępne w kasie i online od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający warsztaty
👨🏻‍🦽🦻🏻Brak barier architektonicznych, słuchawki wygłuszające, pętla indukcyjna w sali edukacyjnej.

☀️☀️☀️W sierpniowe NIEDZIELE ponownie poprowadzimy cykl z Gordonkami w Plażówce Saska
🎵🎵🎵Gordonki – zajęcia umuzykalniające oparte o teorię prof. E. E. Gordona. Ich głównym elementem są śpiew i ruch oraz nastawienie na kontakt z młodym odbiorcą i jego rodzicem.
🥁Urozmaiceniem zajęć są barwne akcesoria jak np.: bańki mydlane, chustki, szarfy,piórka czy piłki perkusjonalia. Wspaniała zabawa, rodzinnie spędzony czas i muzyczny rozwój dzieci i niemowląt.
Prowadzące to:
🙍Ciocia Kawka(Katarzyna Kawka) – jest absolwentką wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku i Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie.
Od 2015 współpracuje ze szkołami muzycznymi oraz ośrodkami kultury gdzie uczy gry na skrzypcach.
Od 2016 roku wprowadza najmłodszych w żłobkach w świat muzyki, to właśnie dzięki temu odkryła Gordonki. Interesuje się muzykoterapią ,ktorą zaczęła zagłębiać podczas kursów m.in. z doktor E. Galińską.
🙍Ciocia Lala (Tatiana Szafraniec)- twórczyni Lalalandii i mama dwójki
rozbrykanych przedszkolaków, dzięki którym odkryła skuteczność zajęć gordonowskich. Absolwentka wokalistyki jazzowej w Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 2009 roku pracuje z dziećmi i młodzieżą edukując ich muzycznie oraz wokalnie. Jej motto to zdanie – TWOJE DZIECKO MA TALENT.
Uwaga- Lala porywa dzieci i rodziców do muzycznego świata i nie wypuszcza 😉
Zajęcia odbywają się w każdą sobotę w dwóch grupach:

  • Grupa 0-3 lata o 12:00
  • Grupa 3-6 lat od godziny 13:00
    Zapraszamy
    Plażówka Saska
    Wał Miedzeszyński 389

🇵🇱 PRZYSTAŃ: ARTETERAPIA DLA DZIECI 6–12 LAT
Sztuka animacji piasku i sensoryczne warsztaty. Zajęcia poprowadzą Julia Sanina i Natalia Iszczuk, które pochodzą z Charkowa. Przed wojną prowadziły wiele projektów teatralnych i warsztatów plastycznych dla dzieci i dorosłych. Terapeutyczną moc sztuki wykorzystują w codziennej pracy. Na warsztatach w DSH wesprą w rozwoju najmłodszych uchodźców, tworząc bezpieczną przestrzeń integracji i spotkania, pomogą przełamać komunikacyjne bariery i wyrazić emocje poprzez sztukę i zabawę.
🔹 Wstęp wolny!
🇺🇦 ГАВАНЬ: АРТТЕРАПІЯ ДЛЯ ДІТЕЙ 6–12 РОКІВ
Запрошуємо українських і польських дітей на заняття з пісочної анімації та сенсорного розвитку. Ці заняття ведуть Юлія Саніна та Наталія Ющук, які приїхали з Харкова. До війни вони займалися різноманітними театральними проєктами і вели заняття з малювання для дітей та дорослих. Терапевтичну силу мистецтва використовують і в щоденній роботі. Заняття у Будинку зустрічей з історією стануть безпечним простором для інтеграції та зустрічей, що допоможуть подолати мовний бар’єр і висловити свої почуття за допомогою мистецтва та ігор.
🔹 Вхід вільний!

Dekadę temu Targ pojawił się po raz pierwszy na warszawskim Żoliborzu.
Chwile później dołączył Mokotów.
Wówczas nowością komentowaną w prasie był hummus. Po 10 latach rozpoczynając 11 sezon targu mamy świadomość że zmieniło się wiele. Szczęśliwi i trochę starsi ale nadal niepełnoletni zapraszamy Was do udziału w kolejnym sezonie cudownych spotkań w zieleńcach i parkach Warszawy.
Będzie czas na podsumowanie, wspomnienia, plany na przyszłość.
Najważniejsze że będziecie Wy, że będą cudowni Wystawcy ze swoimi produktami. Będzie słońce i deszcz, będzie wiele uśmiechów, serdeczności, muzyki i normalności w tych dziwnych czasach, której wszyscy potrzebujemy.

Potrzebujesz wychodnego ale nie masz z kim zostawić swoich pociech?
To nie problem, zasłużyliście na czas dla siebie i w takiej sytuacji wychodzimy wam na przeciw 😉
Animacje odbywać się będą w godzinach:
11:00 – 17:00
Zapraszamy do nas nad Wisłę,
dzieciom czas zajmą nasi animatorzy pełni dobrej energii
i świetnych pomysłów na zabawę.
A rodzice?
Będą mogli na chwilę wyluzować w przyjemnych okolicznościach natury przy chłodnych napojach,
chrupiącej pizzy lub przepysznych lodach rzemieślniczych

We wtorki i niedziele zapraszamy na zajęcia artystyczne, na których wykonamy prace plastyczne inspirowane sztuką z kolekcji Muzeum. Animacje odbywają się w atmosferze swobody i kreatywności – powstaną oryginalne i różnorodne prace, które można zabrać do domu lub współtworzyć naszą galerię młodych artystów i artystek w Przestrzeni Edukacyjnej.
🗓️wtorki i niedziele, godz. 12.00 – 16.00 / można dołączać w każdym momencie trwania animacji.
📌 przestrzeń edukacyjna na 1 piętrze, Gmach Główny MNW
👱🏻 dzieci z rodzicami
🎟️ udział w animacjach jest możliwy w ramach biletu wstępu do MNW; we wtorki wstęp bezpłatny; nie obowiązują zapisy
👨🏻‍🦽 brak barier architektonicznych

Wracamy z bezpłatnymi zajęciami z wyczynowej jazdy na hulajnodze na skateparku na Ochocie! Wpadnij do nas jeśli chcesz nauczyć się nowych tricków lub rozpocząć swoją przygodę z wyczynową hulajnogą! Mamy kilka hulajnóg oraz kasków, więc nie musisz się martwić o brak sprzętu 😉
Termin: każda niedziele w godzinach 16:00 – 18:30 od 23 Kwietnia do 24 Września 2023
Miejsce: Skatepark w Parku Pięciu Sióstr (pot. Park Zachodni) przy dworcu Zachodnim w Warszawie.
W celu zapisania dziecka lub siebie na zajęcia, należy wysłać podpisane elektronicznie przez profil zaufany albo ręcznie skany regulaminu oraz zgody opiekuna prawnego na uczestnictwo w zajęciach na e-mail: ceste.warsztaty@gmail.com

Zapraszamy na wspaniałe spektakle 🌞
Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej oferty letnich warsztatów w PAN Muzeum Ziemi w Warszawie. Każdy temat to furtka do nieoczywistego odkrywania naszej Planety, poszerzania wiedzy i rozwijania wyobraźni. Wyruszcie z nami w wakacyjną podróż w głąb i w przeszłość Ziemi!
/MŁODZI POSZUKIWACZE SKARBÓW NATURY
Termin dla uczestników indywidualnych: 27.08.2023 (niedziela) / godz. 11.00 / orientacyjny czas trwania zajęć 1,5 h
Poczujemy się niczym bohaterowie filmów o gorączce złota, poznając metody poszukiwania cennych kruszców. Uczestnicy warsztatów poznają podstawowe zagadnienia związane z minerałami, skałami i skamieniałościami oraz zaznajomią się z warsztatem poszukiwacza skarbów natury. Podczas części praktycznej czeka nas praca z młotkiem i dłutem oraz z miskami do płukania złota i minerałów ciężkich.
Zapisy / tel. 22 629-74-79
Na warsztaty w ramach letniej akcji edukacyjnej obowiązuje wstęp wolny.

Polski Związek Footbagu i Centrum Praskie Koneser zapraszają na letni cykl warsztatów sportowych – “Zośka” wraca na Pragę!
Przez całe wakacje, na placu Konesera, warszawscy mistrzowie gry w zośkę będą uczyć tajników swojego sportu. Na warsztatach poznasz techniki robienia widowiskowych trików, dowiesz jak grać w “4 kwadraty”, jak porządnie kopać w kole, a nawet zagrasz w zośkowego golfa!

Przewidziane są także konkursy z nagrodami.
Bierz ze sobą wygodne buty i wpadaj do Konesera!
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
📅 Daty:
2, 9, 16, 23 (niedziele)
20 i 27 sierpnia (niedziele)
⏰ Czas: 12:00 – 15:00
📍Miejsce: Plac Konesera – szukaj namiotu zośkarzy
💸Wstęp: wolny

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments