Czego szukasz?

Albik – magiczne pióro, które samo czyta książki

Albik - mówiące pióro, które samo czyta książki.

Leo i Mila twierdzą, że to pióro pełne magii. W sumie trudno się z nimi nie zgodzić ;) Albik to interaktywne pióro, które wraz z serią dedykowanych książek (i nie tylko książek, ale o tym za moment) są naszym największym odkryciem ostatnich miesięcy. Cała seria pojawiła się u nas w domu ponad miesiąc temu. Myślę więc, że przyszedł czas, aby podzielić się naszymi wrażeniami.

Czym jest Albik?

Najprościej rzecz ujmując – Albik to pióro, które czyta dzieciom książki. Wystarczy je włączyć i zbliżyć do ilustracji/miejsca w książce/fragmentu mapy, a on automatycznie zacznie czytać i opowiadać ciekawostki.

Pióro Albik i książka "Mój pierwszy elementarz"
Pióro Albik i książka "Mój pierwszy elementarz"
Pióro Albik i książka "Mój pierwszy elementarz"
Pióro Albik i książka "Mój pierwszy elementarz"

Dla mnie Albik plasuje się w połowie drogi między książką a audiobookiem. Daje dziecku zdecydowanie większą niż audiobook kontrolę nad tym, kiedy i czego dokładnie dziecko chciałoby posłuchać. Różnica polega też na tym, że korzystając z interaktywnego pióra, dziecko ma przed sobą książkę, może wielokrotnie odsłuchiwać fragmentów, które je zainteresowały. Ma możliwość pogłębiania wiedzy, bo większość informacji występuje też w rozszerzonej formie. A tak naprawdę to dopiero początek możliwości Albika!

Jakie funkcje ma Albik?

 • podstawową funkcją magicznego pióra jest oczywiście czytanie książek;
 • bardzo lubiane (szczególnie przez trochę starsze dzieci) są quizy z informacji na dany temat – to fajny sposób na sprawdzenie wiedzy. Także Twojej, bo występują w kilku stopniach trudności i nie wszystkie odpowiedzi są oczywiste!
 • Albik to również odtwarzacz mp3 dla dzieci
 • dzięki dołączonym naklejkom można tworzyć nagrania do własnych książek i opowieści
 • a rodzice mogą nagrać swój głos podczas czytania ulubionej bajki – w ten sposób dziecko będzie mogło sięgnąć po nią zawsze, kiedy będzie miało na to ochotę
 • oprócz książek dostępne są specjalne puzzle, które są również wzbogacone o nagrania, a z każdym miesiącem kolekcja publikacji się powiększa!

Dla kogo jest czytające pióro?

Jedną z cech Albika, którą bardzo lubię jest jego wszechstronność. Pierwsze książeczki przeznaczone są już dla trzylatków, górnej granicy w zasadzie nie ma. Uważam, że najbardziej ucieszą dzieci w wieku 3 – 12 lat. W kolekcji Czytaj z Albikiem dostępne są zarówno proste książeczki dla maluchów, jak i poważne atlasy, które sprawdzą się dla dzieci w wieku szkolnym.

Albik – książka + pióro:

 1. Mówiące pióro Albik z książką – Język angielski
 2. Mówiące pióro Albik z książką – Mój pierwszy elementarz
 3. Mówiące pióro Albik z książką – Atlas świata

Książeczki dla młodszych dzieci

O zawodach, codziennych czynnościach czy zwierzakach. Choć niewielkie rozmiarem, zawierają po 500 informacji na interesujący temat. Mili ulubioną stała się ta o weterynarzach i zwierzętach – mogłaby się z nimi nie rozstawać :)

 1. Mini książka do mówiącego pióra – zawody – Śmieciarze
 2. Mini książka do mówiącego pióra – zawody – Strażacy
 3. Mini książka do mówiącego pióra – zawody – Weterynarze
 4. Mini książka do mówiącego pióra – zawody – Lekarze
 1. Mini książka do mówiącego pióra – Dzikie zwierzęta
 2. Mini książka do mówiącego pióra – Zwierzęta domowe
 3. Mini książka do mówiącego pióra – Środki transportu
 4. Mini książka do mówiącego pióra – Codzienne czynności

Książki dla starszych dzieci

Każda z nich ma zakodowane ponad 2000 informacji, które Albik może odczytać. Informacje podzielone są na podstawowe i uzupełniające, ponadto dziecko ma możliwość odpowiadania na pytania w quizach. Przygotowane pytania są na kilku poziomach trudności, więc każdy może z jednej strony – próbować swoich sił, a z drugiej – dowiedzieć się czegoś nowego.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments