Czego szukasz?

Angielski z Disneyem, czyli nauka, magia i zabawa!

Czy nauka może być zabawą? To pytanie rodzice zadają sobie bardzo często. Odpowiedź może być tylko jedna: nauka nie tylko może, ale wręcz powinna być zabawą! Bo kto powiedział, że język angielski należy poznawać z nudnym podręcznikiem?! Szczególnie jeśli nauce mogą towarzyszyć ulubieni bohaterowie Disneya.

Na zaproszenie sieci szkół językowych Profilingua chciałabym dziś podzielić się odkryciem niezwykłej metody nauki języka angielskiego dla najmłodszych: Disney English.

Angielski z Disneyem to świetny sposób na naukę języka przez zabawę.

Niewiele jest ponadczasowych bajek – takich, które w dzieciństwie oglądałam z wypiekami i które 30 lat później są uwielbiane przez Leona i Milę. Jednak zdecydowanie postacie wyczarowane przez Disneya zaliczam do tego grona. To ponadczasowe, piękne, animowane opowieści. Niektórzy bohaterowie – jak Myszka Mickey, Kaczor Donald, Zakochany Kundel czy syrenka Arielka stali się wręcz elementami popkultury.

Angielski z Disneyem to świetny sposób na naukę języka przez zabawę.

Angielski z Disneyem!

Od czasu do czasu zazdroszczę moim dzieciom udogodnień, możliwości, a nawet zabawek, jakie oferuje dzisiejszy świat. Lata 80-te i 90-te były spoko, jednak to, jak obecnie możemy wspierać rozwój dzieci i dbać o ich edukację to jakiś kosmos. Nie wymarzyłabym sobie ciekawszych zajęć od tych, które oferują naukę języka angielskiego w oparciu o znane i lubiane bajki. Fajnie, że ktoś, gdzieś na świecie miał taki pomysł i wprowadził go w życie. Metoda Disney English została przetestowana w 150 szkołach językowych na całym świecie, a obecnie staje się coraz bardziej popularna również w Polsce.

Uczę swoje dzieci w domu i wiem, że kluczem do nauczenia czegokolwiek kogoś jest wzbudzenie zainteresowania. Mogę najlepiej na świecie znać jakieś zagadnienia matematyczne, ale jeśli nie będę o nim mówić w sposób ciekawy i wciągający dla dzieci – nie uda mi się przekazać tej wiedzy dalej. Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym uwielbiają słuchanie opowieści i bajek.

Angielski z Disneyem to świetny sposób na naukę języka przez zabawę.

Program Nauczania Disney English

Disney English to polska wersja programu stworzonego przez The Walt Disney Company przy udziale specjalistów z Europy, Stanów Zjednoczonych i Chin. Adaptacja została przygotowana przez doświadczony zespół redakcyjny Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych w ścisłej współpracy ze specjalistami z Disney Learning.

To, co dla mnie jako rodzica jest najważniejsze, to całkowite zanurzenie w języku angielskim – zajęcia prowadzone są wyłącznie w tym języku. Dziecko, które ma szansę osłuchać się z „żywym językiem” w różnych sytuacjach, szybciej uczy się nowych słów, a w którymś momencie zaczyna je naturalnie wymawiać. Część rodziców obawia się, że dziecko niczego nie będzie rozumiało – w końcu dopiero rozpoczyna naukę. W rzeczywistości jednak dzieci wspaniale radzą sobie z rozumieniem kontekstu i niepostrzeżenie odnajdują się w tym nowym świecie. Podobnie jak niemowlę czy roczniak, które mimo że nie potrafią jeszcze mówić po polsku, są w stanie wiele zrozumieć 🙂

Angielski z Disneyem to świetny sposób na naukę języka przez zabawę.

Co angielski z Disneyem oznacza w praktyce?

To połączenie nauki i świetnej zabawy dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat. W trakcie zajęć uczniowie oglądają krótkie filmiki, których narracja jest podstawą do nauki wyrażeń w nich zawartych, lub wykonują ćwiczenia na tablicy interaktywnej. Lekcje są prowadzone w salach specjalnie wyposażonych i udekorowanych postaciami Disneya, co dodatkowo sprawia, że nauka jest przyjemna i kojarzy się z zabawą.

Dodatkowe (same fajne!) informacje:

Bardzo lubię wypróbować coś zanim podejmę ostateczną decyzję. Na kursy Disney English możesz zapisać dziecko na BEZPŁATNĄ lekcję próbną i przekonać się czy jest to metoda odpowiednia dla Was. Dodatkowo teraz przychodząc na lekcję próbną, dziecko otrzyma specjalny prezent – zestaw LEGO!

Każdy uczeń zapisany na kurs dostaje bogaty pakiet materiałów. Zarówno do nauki w szkole, jak i do powtórek w domu. Są tam m.in. pięknie ilustrowana książka, gry planszowe, karty pracy, a nawet plecak! Dodatkowo w wyprawce znajduje się również specjalny paszport, w którym dziecko zbiera pieczątki lub naklejki za udział w zajęciach.

Więcej informacji o metodzie Disney English, a także listę szkół językowych, w których organizowane są kursy znajdziesz TUTAJ.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 15

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapisz się i otrzymaj jako pierwszy informacje o eBooku

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o eBooku od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.

 

Zostaw swój adres e-mail i otrzymaj bezpłatnego e-booka "100 pomysłów na zabawę w domu".

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.