Czego szukasz?

Centrum Praskie Koneser – jedzenie, kultura, sztuka

Centrum Praskie Koneser - jedzenie, kultura, sztuka

Takie miejsca potrzebne są na Dziecięcej Mapie Warszawy jak woda na pustyni. Nie przesadzę pisząc, że Centrum Praskie Koneser jest moim odkrycie sezonu. Spędziliśmy tam z dziećmi cudowne popołudnie i z pewnością zostaniemy stałymi bywalcami. Was też zachęcam, szczególnie, że przez dwa wakacyjne miesiące dzieje się tam tak dużo, że zabrakłoby mi prądu, żeby opisać wszystko!


Czym jest Centrum Praskie Koneser?

To najpiękniejsze kulturalno-rozrywkowe centrum w Warszawie (a może i w Polsce). Stare praskie kamienice i podwórka dostały nowe, barwne życie. W tych budynkach mieściła się znana Wytwórnia Wódek “Koneser”, dziś okolica zyskała zupełnie nowy charakter. Pierwsze, co rzuciło mi się w oczy, to estetycznie zaprojektowana przestrzeń, w której stare miesza się z nowym, a stal współistnieje z zielenią. Dodatkowo, co zasługuje na wyraźne podkreślenie – to brak samochodów. Żadne pojazdy nie mają tam wstępu (jest za to przestronny, podziemny garaż), więc dzieci bezpiecznie mogą spacerować, grać w klasy czy puszczać bańki. To wielka ulga – usiąść w spokoju w ogródku, zamówić kawę czy coś do jedzenia i móc zerkać na bawiące się dzieci, bez obaw czy nie pojawi się wariat za kierownicą.

Koneser to wszystko, czego rodzina potrzebuje na popołudniowe lub weekendowe wyjście. Znaleźliśmy tu zarówno atrakcje dla dzieci, dla dorosłych, liczne wystawy i galerie sztuki. A także – i to nie jest bez znaczenia! – jedne z najlepszych restauracji w mieście. Warto wybrać się choćby do restauracji Koneser Grill – wyróżnionej w tym roku przez Przewodnik Michelin.

Miejsca takie jak Centrum Praskie Koneser odmieniły oblicze tej części Warszawy. Praga stała się klimatyczną i, przede wszystkim, tętniącą życiem dzielnicą. A od jakiegoś czasu – rownież ważnym centrum kulturalnym na mapie miasta.

Tricki Tashka – rodzinna kawiarnia pełna książek

Tricki Tashka to przestronna kawiarnio-księgarenka, gdzie nie tylko można napić się pysznej kawy lub zjeść lody, ale także posłuchać bajek czytanych przez aktorów lub wziąć udział w organizowanych warsztatach. Przez okres wakacji odbywają się one KAŻDEGO DNIA, a zdecydowana większość jest bezpłatna.

Rozczuliły mnie miniatury i plakaty, które zdobią Tashkowe wnętrza, zerknijcie tylko:

Wydarzenia w Centrum Praskim Koneser

KAŻDEGO DNIA odbywają się tu pokazy, warsztaty, recitale lub spektakle teatralne, znakomita większość z tych wydarzeń jest bezpłatna i odbywa się na świeżym powietrzu lub pod namiotem (dokładny harmonogram wydarzeń poznasz na fb Centrum Praskie Koneser).

Dodatkowo codziennie czekają na Was atrakcje w strefach stałych:

Letnia Strefa Kreatywna z Przerób-My

Od pierwszego poniedziałku wakacji, 28 czerwca, codziennie od poniedziałku do piątku, przez całe wakacje, organizatorzy Przerób-My zapraszają do plenerowej „Letniej strefy kreatywnej” na placu Konesera.
✅ Kolorowe, bajkowe wzory na buźkach

✅ niemniej kolorowe balonowe stworki, warkoczyki w barwach tęczy

✅ projektowanie własnych wzorów przypinek

✅ tworzenie artystycznych projektów różnymi technikami rękodzieła

✅ zamykanie w wielkich bańkach mydlanych –to tylko niektóre z atrakcj!

? Strefa będzie działać w godzinach 15 – 19, codziennie od poniedziałku do piątku, przez całe wakacje.

strefa GIGA gier Konesera

W zacienionej przestrzeni na rodzinne rozgrywki czekają ogromne wersje popularnych gier. Znajdziecie m.in.: kółko i krzyżyk, ringo, domino i cornhole. Można też wypożyczyć sprzęt do gry w badmintona i bouli.

Mała Letnia Akademia Teatralna dla dzieci organizowana Triki Tashka

wystawa The Art of Banksy. Without Limits. 2nd Chapter

wystawa Beksiński w Warszawie


Jeśli chcecie jako pierwsi dowiadywać się o ciekawych miejscach dla dzieci w Warszawie, koniecznie dołączcie do profilu Moi Mili na Facebooku!

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments