Czego szukasz?

Chiński Festiwal Światła w Warszawie – wydarzenie, jakiego jeszcze nie było!

Polska jest kolejnym krajem, do którego trafia Chiński Festiwal Światła. Dotychczas odwiedził m.in. USA, Niemcy, Białoruś i Litwę, wszędzie zbierając wspaniałe recenzje i przyciągając za każdym razem ponad 150 tysięcy widzów! Dobra wiadomość – już od 30 listopada w Forcie Bema możecie na własne oczy przekonać się jak wygląda świetlny smok o długości 20 metrów!

Zapisz się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o ciekawych wydarzeniach dla dzieci:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.

Chiński Festiwal Światła

Chiński Festiwal Światła wydaje się być wspaniałą, warszawską atrakcją dla dzieci i dorosłych na długie jesienno-zimowe wieczory. Wizyta w Forcie Bema będzie okazją nie tylko do podziwiania przepięknych, kolorowych konstrukcji świecących milionami punkcików. Równocześnie bowiem będzie odbywał się jarmark tradycyjnego chińskiego rynku rękodzielniczego. Ponadto na miejscu będzie możliwość skosztowania chińskich przysmaków!

Zobacz jak Chiński Festiwal Światła wyglądał w innych miastach:

Chiński Festiwal Światła
Chiński Festiwal Światła
Chiński Festiwal Światła - oczywiście spotkamy tu również chińskie pandy.
Chiński Festiwal Światła - piękne, świetlne ryby.

Zdjęcia pochodzą ze strony organizatora.

Jak podaje organizator Festiwalu:

Chiński Festiwal Światła to wielowiekowa chińska tradycja, obchodzona od dynastii Han. Wystawa świetlna składa się z 38 konstrukcji stalowych, pokrytych kolorowymi tkaninami. Są one podświetlone setkami tysięcy żarówek led, częściowo także z elementami neonowymi. Każda bryła została misternie zaprojektowana i starannie wykonana tak, aby wzbudzała podziw i zachwyt nie tylko rozmiarem, ale kolorem, kształtem. Większość figur związana jest ściśle z kulturą chińską, a więc nie mogło zabraknąć motywów: kwiatowych, zwierzęcych takich jak smok czy panda, lampiony. Bryły niekiedy sięgające 4 metrów wysokości lub 20 metrów długości robią wrażenie nie tylko na najmłodszych odbiorcach, ale także u dorosłych wywołują niemałe zaskoczenie. Przygoda z Festiwalem zacznie się na wejściu. Zwiedzających witać będzie kolosalna brama o wymiarach 12 metrów szerokości i 5 metrów wysokości.

FESTIWAL POTRWA OD 30 LISTOPADA 2019 R. DO 16 LUTEGO 2020 R.

Chiński Festiwal Światła - plakat

Chiński Festiwal Światła – godziny otwarcia, bilety i adres

Godziny otwarcia: Wystawa będzie otwarta codziennie od 30 listopada do 16 lutego, w godzinach 16:00 – 22:00.

Więcej informacji o Chińskim Festiwalu Światła znajdziesz TUTAJ.

Bilety:

  • normalny – poniedziałek – środa: 30 zł, czwartek – niedziela: 45 zł;
  • ulgowy – poniedziałek – środa: 20 zł, czwartek – niedziela: 30 zł;
  • dzieci poniżej 4 roku życia – bezpłatnie.

Adres: Fort Bema, Waldorffa 34 (wejście główne od ul. Waldorffa)

Autobusy: 103, 122, 180, 186, 409 (przystanek gen. Maczka)

Tych, którzy jeszcze nie dołączyli, serdecznie zapraszam do grupy Dziecięca Mapa Warszawy, która powstała, abyśmy mogli dzielić się informacjami i opiniami o atrakcjach dla dzieci w całej Warszawie.

Mogą Cię zainteresować

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

0

Zapisz się i otrzymaj jako pierwszy informacje o eBooku

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o eBooku od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.