Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj rodzinny weekend w Warszawie (26 – 27 października)

Najbliższy weekend w Warszawie wypełniony będzie przeróżnymi, najstraszniejszymi atrakcjami Halloweenowymi. Zebrałam je wszystkie w oddzielnym wpisie, który znajdziesz tutaj. Jeżeli jednak szukacie czegoś innego to dobrze trafiliście. W ostatniej, październikowej weekendowej zajawce cała masa aktywności dla dzieci, jak i całej rodziny.

.

sobota, 26 października

Doktor Dolittle i jego zwierzęta

Doktor Dolittle wraz ze swoimi podopiecznymi: Świnką Geb-Geb, małpką Czi-Czi i Papugą Polinezją zabierze Was w niezwykły świat pełnej przygód przyjaźni. Wyprawa do Afryki, uwięzienie przez dzikiego króla Joliiginkę, przejście nad przepaścią do Krainy Małp, a to wszystko przy specjalnie skomponowanych do spektaklu piosenkach, przybliżających młodemu widzowi cechy naszych bohaterów.

Wiek: 5 – 12 lat.

Reżyseria i adaptacja tekstu Tomasz Gawron
Scenografia Tomasz Gawron
Współpraca scenograficzna Karolina Waschto
Video design i światła Jakub Laskowski
Teksty piosenek Karolina Słyk
Konsultacja dramaturgiczna Adrian Nowakowski
Muzyka Tomasz Bieliński

Warsztaty – TWÓJ TEATR

Chcielibyśmy zaprosić, na warsztaty teatralne wszystkich, którzy czują, że gra aktorska, tworzenie, zabawa w grupie jest czymś czego chcieliby doświadczyć.

Poniżej informacje organizacyjne oraz krótki opis warsztatów.

“Teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie, gdyż tam pokazuje się ludziom, jakimi mogliby być,
jakimi pragnęliby być, choć nie mają na to odwagi, i jakimi są.” (T.Jansson)

Informacje organizacyjne:

Kiedy
– sobota, 26 października

Godziny
– grupa 4-6 lat – 10:00-12:30
– grupa 7-12 lat – 13:00 – 15:30
– grupa od 13 lat – 16:00 – 18:30

Miejsce
– DUMEL Junior, ul. Ostrobramska 94 (Praga Południe)

Opłaty:
– w tygodniu będziemy prowadzili regularne zajęcia warsztatowe „TWÓJ TEATR”, tymi weekendowymi warsztatami chcemy zaprezentować większej liczbie osób to co przygotowaliśmy. Z tego powodu warsztat weekendowy „TWÓJ TEATR” oferujemy w symbolicznej cenie 20 zł.

Ilość miejsc ograniczona! – obowiązuje rezerwacja miejsc!

JAK DOKONAĆ REZERWACJI:
– prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 883 108 801
– po uzyskaniu informacji o wolnych miejscach w grupie, należy dokonać przelewu w wysokości 20 zł. na nasze konto w celu potwierdzenia rezerwacji. Osoby, które nie dokonają wpłaty w ciągu 1 doby od zapisu będą wykreślane z listy.

Dane do przelewu:
DUMEL Centrum Wiedzy i Umiejętności
Numer konta:
90 1140 2017 0000 4702 0345 8387
Tytuł wpłaty:
TWÓJ TEATR, imię i nazwisko dziecka

Krótki opis warsztatów:

DLA KOGO?
Jeśli interesuje Was teatr, lubicie działać
i chcecie sami stanąć na scenie to te zajęcia są właśnie dla Was!

CO ZYSKACIE UCZESTNICZĄC W WARSZTATACH?
– poznacie tajniki pracy aktora
– dowiecie się jak poprawnie mówić i być słyszalnym na scenie
– nauczycie się właściwie interpretować tekst i dialogować na scenie
– dowiecie się jak wyrażać emocje
– poznacie elementy improwizacji aktorskiej
– sami będziecie aktorami podczas finałowego pokazu
A wszystko to w oparciu o pedagogikę zabawy

KTO POPROWADZI ZAJĘCIA?
Agnieszka Hałka – aktorka Scen Muzycznych i Pedagog.
Obecnie tancerka zespołu baletowego we współpracy
z niemiecką orkiestrą symfoniczną pod dyr. Erika Schobera
Pracowała w muzycznych teatrach edukacyjnych
m.in Artenes, Forte i Neon
Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.
Uczestniczka konkursów m.in Filmowe Zwierciadła
Konkurs Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty
czy Festiwal Szekspirowski.

JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ GODZINA ZAJĘĆ?
1. Rozgrzewka całego ciała + teatralne gry integracyjne
2. Rozgrzewka aparatu mowy + ćwiczenia dykcyjne
3. Zajęcia właściwe
4. Czas relaksu muzycznego
5. Podsumowanie i zakończenie zajęć

Muzaki – warsztaty muzyczne dla dzieci i rodziców

Zajęcia „MUZAKI” to zajęcia z edukacji muzycznej prowadzone metodą Carla Orffa, wzbogacone warsztatem kreatywności. To warsztaty rodzinne dedykowane dzieciom od 10 miesiąca życia do 3 lat i ich opiekunom.

Uczestnicy podczas zajęć wyruszą w muzyczną podróż do krainy „MUZAJKI”, gdzie wszystko jest możliwe. Poznają tam „MUZAKA” – pacynkę edukacyjną (rękodzieło), która towarzyszyć im będzie w poznawaniu różnorodnych utworów, nauczy ich muzycznych zabaw oraz tańców integracyjnych, ludowych, a także piosenek, wyliczanek, rytmów oraz stworzy z nimi dziecięcą orkiestrę muzyczną. Dzięki atrakcyjnemu dywanowi muzycznemu (patchwork, rękodzieło), który „przeniesie” uczestników warsztatów w twórczy muzyczny świat, dzieci otworzą się, zintegrują i będą chętne do współpracy. Dzieje się tak dlatego, ponieważ MUZYKA jest naturalnym językiem dzieci – dzięki niej może zaistnieć swoisty dialog edukacyjny pomiędzy dzieckiem a dorosłym, a także w relacji dziecko – dziecko.

Zajęcia mają charakter unikatowy, ponieważ dzieci dzięki specjalnej atmosferze zajęć z elementami dramy (pacynka edukacyjna, strój prowadzącego, nastrój muzyczny, narracja) otworzą wyobraźnię i przeniosą się za jej pomocą do nieco odmiennej rzeczywistości, co pomoże otworzyć je na muzykę i jej tworzenie, a nie tylko odgrywanie.
Sednem zajęć nie jest tylko rozwijanie zdolności muzycznych, ale kreatywności samej w sobie czyli płynności, giętkości i oryginalności myślenia. „MUZAKI” to również organizowanie przestrzeni do „zanurzania dzieci w muzyce” oraz wspaniały czas na pogłębianie więzi między opiekunem i dzieckiem.

Matylda Przybylska– prowadząca zajęcia muzyczno – twórcze Muzaki
Jest absolwentką studiów licencjackich z psychopedagogiki kreatywności. Obecnie jest na ostatnim roku studiów magisterskich na kierunku edukacja zdalna i grafika komputerowa na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.
„Muzyka od zawsze jest moją bliską towarzyszką. Jako uczennica szkoły podstawowej uprawiałam taniec towarzyski standardowy oraz latynoamerykański. W podstawówce i na studiach należałam do chóru. Przez całe gimnazjum uczęszczałam na kółko teatralne, gdzie miałam okazję wystąpić w wielu przedstawieniach, m.in. w dwóch musicalach – „Kopciuszek” oraz „Mamma Mia”. Obecnie nie wyobrażam sobie mojego codziennego życia bez muzyki – do każdego nastroju, sytuacji można znaleźć odpowiedni repertuar. ;)„

Zapisy oraz pytania dotyczące warsztatu: warsztaty@studioterapia.pl
Cena: 50 zł
Liczba miejsc jest ograniczona.

Po przesłaniu zgłoszenia droga mailową wyślemy numer konta do przelewu.

Studio zastrzega sobie prawo do odwołania zajęć w momencie nie zebrania się minimalnej ilości osób. W przypadku odwołania warsztatów wpłacona kwota zostanie klientowi zwrócona w całości.

Bal Halloween dla dzieci

W sobotę 26. października zapraszamy najmłodszych na upiorny Bal Halloween!

Zapewniamy, że Bal Halloween to będzie przeraźliwie fantastyczna impreza, której nie wypada przegapić!
Przybyłe duchy, nietoperze, wróżki i inne stworki przywitają wesołe Czarownice, które zabiorą wszystkich chętnych na fantastyczną wycieczkę w świat magii i eksperymentów! W planie także dyskoteka, animacje ruchowe, malowanie buziek i konkursy z nagrodami!

Dostępne będą dwie strefy magii:
– mroczne eksperymenty z tajemniczą, wielką mgłą, dyniami oraz pyłem Czarnoksiężników, w której Czarownica Rita przygotuje wybuchową zupę, do której dodamy nietypowe składniki (sproszkowane kły rekina, skrzydła nietoperza oraz ogień smoka),
– upiorne zjawiska: Czarownica Tina pokaże nam jak przy użyciu magicznych substancji zrobić zielone robaki, nie zabraknie także zaczarowanej kuli, nauki zaklęć oraz produkcji wybuchowej, krwistej lawy.

Na uczestników będzie także czekał straaasznie pyszny poczęstunek!

Bezpłatne zwiedzanie pałacu wilanowskiego dla rodzin z dziećmi

Zapraszamy na spacer po królewskich apartamentach! Zobaczymy, w co ubierał się król, i przekonamy się, ile czasu zajmowało mu przepasanie się pasem kontuszowym. Dowiemy się, jak wyglądało życie rodzinne ponad 300 lat temu. WSTĘP WOLNY. Liczba miejsc ograniczona.

ODBIORCY: dzieci w wieku 6–9 lat + rodzice/opiekunowie
MIEJSCE: pałac wilanowski
TERMINY: wszystkie soboty i niedziele sierpnia i września, godz. 10.30

WSTĘP: bezpłatnie | liczba miejsc ograniczona | należy pobrać bezpłatną wejściówkę w kasie w dniu spotkania lub w tygodniu poprzedzającym wydarzenie

Świąteczne MiniSesje rodzinne z Fiatem 126p #Warszawa

MiniSesje Świąteczne czyli?

Minisesje Świąteczne to nasze tradycyjne spotkania z Wami przed Gwiazdką, podczas których fotografujemy Waszą miłość w rytmie świątecznych hitów i blasku choinkowych lampeczek rzuconych na Fiata 126p. Idąc za przykładem naszych zeszłorocznych sesji z tym wyjątkowym autkiem i sugerując się Waszymi naciskami przez cały sezon (kalendarz na te spotkania wypełniał się już od lipca), ruszamy z zapisami na Wasze ulubione sesje świąteczne!

CO NAS WYRÓŻNIA?

➳Obecność animatora do dzieci, który swoim entuzjazmem rozpromieni każdego szkraba, a zabawiając dzieciaki, uczyni ich uśmiech w każdym kadrze naturalny i szczery. A Wy, kochani Rodzice, chociaż przez chwilę skupicie się tylko na sobie i przypomnicie sobie te słodkie czasy całowania się na środku ulicy…

➳Team dwóch fotografów- Maćka i Małgosi, którzy nadają na tych samych falach i dzięki bezpośredniej relacji z Wami malują kadry pełne emocji, miłości i lotnego szczęścia. Luźna atmosfera, luz i fotografowanie bez spiny pozwala Wam cieszyć się przepiękną pamiątką i zapisem Waszej miłości na pokolenia.

➳Na MiniSesjach ZAWSZE pracujemy we trójkę, także Wasze spóźniania, płaczące szkraby i problemy techniczne dzięki wsparciu z naszej strony nie wpływają na przebieg sesji.

Rodzinne warsztaty ceramiczne

Gliniane dzieła tworzyć może każdy. Nawet ten, który myśli, że nie potrafi. Niewtajemniczonym w arkana sztuki ceramicznej prowadzący – Janusz Żabowski pokazuje techniki ręcznego modelowania najprostszych form, służy radą i pomaga przy drobnych niepowodzeniach. Nie narzuca jednak tematu pracy. Mając do dyspozycji najwyższej jakości materiały – różnego rodzaju gliny i szkliwa, zaczynamy tworzyć coś jedynego w swoim rodzaju. Ale to dopiero połowa sukcesu, bo sztuka ceramiczna wymaga od nas niebywałej cierpliwości. Wykonane przedmioty muszą dobrze się wysuszyć i wstępnie wypalić (800°C). Dopiero na następnych zajęciach możemy poprawić ich urodę – barwiąc je kolorowymi szkliwami. I to nie koniec zabawy… teraz dzieło wędruje do pieca, gdzie w temperaturze 1050°C jest ostatecznie wypalone. Gotowe prace można oczywiście zabrać do domu. Będą one jawnym dowodem naszego talentu i stać się mogą świetnym prezentem dla babci, cioci, siostry….

Koszt: 35 zł/osoba.

Zapisz się: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/17510

Nowy pokaz w Planetarium – Inne Ziemie

Licz to pulsar – umarła gwiazda, która obraca się 160 razy na sekundę. Powstał kilkaset milionów lat temu, w wyniku wybuchu supernowej. Licz znajduje się w gwiazdozbiorze Panny, a jego nazwa pochodzi ze świata fantastyki, gdzie jest określeniem potężnych istot nieumarłych. Idealnie pasuje do gwiazdy, która „umarła”, a nadal świeci.

W latach 90. prof. Aleksander Wolszczan odkrył wokół Licza trzy planety – pierwsze planety pozasłoneczne. Czy może istnieć na nich życie?

Pulsary to supergęste obiekty, silnie namagnesowane, wysyłające w kosmos sygnały radiowe niczym latarnie morskie. Ich błyski dorównują regularnością zegarom atomowym. Na planetach orbitujących wokół pulsara panują niezwykle trudne warunki dla przetrwania życia. Dlatego też poszukujemy kolejnych planet-kandydatek, wokół „zwykłych” gwiazd, w ekosferze. Chcielibyśmy znaleźć ich jak najwięcej, jak najbliżej i być może wysłać na nie wiadomość o naszym istnieniu.

Czy damy radę? Jak próbujemy to robić? Czy znajdziemy ślady zaawansowanych cywilizacji pozaziemskich? – na te pytania będziemy szukać odpowiedzi w trakcie pokazu.

? Bilet ulgowy: 16 zł
? Bilet normalny: 22 zł

Kup bilety:
http://www.niebokopernika.pl/szczegoly-wydarzenia/repertoire/detail/inne-ziemie/

Warsztaty Stolarskie “Deska do deski”

Cykl warsztatów stolarskich dla dzieci w wieku od 5 lat i ich rodziców. Szczególnie dla tatów i dziadków, ale mamy też są mile widziane:)

W czasie warsztatów można własnoręcznie wykonać pożyteczne przedmioty przydatne w domu albo niepowtarzalne, oryginalne zabawki, które wzruszają i cieszą nie tylko dzieci. Na warsztatach jest też okazja, by podziałać razem, ręka w rękę ze swoim dzieckiem.

W październiku, na dobry początek, zapraszamy Robinhoodów z Sharewood i nie tylko na zajęcia łucznicze. Spotykamy się w pracowni stolarskiej – gdzie poznamy budowę łuków i nauczymy się je robić. Na koniec próba łuków i strzał z zawodami w ogrodzie. O tematach kolejnych warsztatów będzie informował prowadzący.

Zajęcia odbywaja się 1 raz w miesiącu, w soboty i trwają 2 godz.

W semestrze jesiennym 2019 spotykamy się: 26.10, 23.11, 14.12

Na zajęcia zapraszamy do 2 grup:

– pierwsza grupa godz. 10.30-12.30

– druga grupa 13.00-15.00

Opłata dla 1 dziecka i opiekuna 144 zł za 3 zajęcia. Ze względu na wysoką cenę materiałów nie mamy zniżki dla rodzeństwa. W przypadku nieobecności dziecka nie ma możliwości odrabiania zajęć, ani zwrotu opłaty.

Domowe przeTwory “W kuchennym laboratorium”

Tym razem zapraszamy na przeTwory wszystkich miłośników domowych eksperymentów.

Czy każdą kuchnię można zamienić w laboratorium? Czy można wyczarować wybuchowe eksperymenty z zapasów ze spiżarni?
Będziemy razem szukać odpowiedzi na te i inne pytania. Upewnimy się też, czy można wyczarować tańczącą tęcze na mleku.
Na warsztatach będziemy bezpiecznie eksperymentować, poprzyglądamy się zachodzącym zmianom. Będziemy stymulować wszystkie nasze zmysły.
“Domowe przeTwory” to warsztaty sensoryczno – artystyczne dla dzieci w wieku od 2 lat i ich rodziców. Cechą wspólną tych warsztatów są materiały – produkty oraz przedmioty powszechnie stosowane i dostępne w domu, takie jak np. mąka, sol, fasola, sztućce, deseczki, ściereczki, pudła, pudełka, pudełeczka. W ramach warsztatów poznajemy je i twórczo przetwarzamy, szukamy alternatywnych zastosowań, ćwiczymy wyobraźnię i pobudzamy zmysły. Zapraszamy dzieci i rodziców do swobodnej zabawy ze sztuką i odkrywania po raz pierwszy i na nowo radości tworzenia.

Śpiewogranki – Warszawa, Wilanów

WILANÓW / WARSZAWA

W każdą sobotę o godz. 11:00 zapraszamy rodziny z dziećmi (0-36 miesięcy) i kobiety w ciąży na zajęcia umuzykalniające. To idealny sposób na kreatywne spędzenie wolnego czasu ze swoją pociechą. Mamy, tatusiowie, babcie, dziadkowie – weźcie pociechy i przyjdźcie spędzić z nami miły czas :)

Nie musicie umieć śpiewać, nie musicie być muzykalni, ważne, żebyście tam po prostu byli i towarzyszyli maluchom w ich muzycznym rozwoju. :)

Zajęcia umuzykalniające dla dzieci, prowadzone są w oparciu o teorię uczenia się muzyki opracowaną przez amerykańskiego muzyka jazzowego, psychologa i pedagoga – Edwina Eliasa Gordona. Zajęcia odbywają się w formie zabawy, podczas której dzieci mają pełną swobodę. Mogą leżeć, biegać, skakać, innymi słowy odbierają muzykę w najdogodniejszej dla siebie pozycji. Aby nasze spotkania były bardziej kreatywne, w ich przebieg wplatamy zabawy z różnymi gadżetami np. piórkami, chustkami, piłkami, chustą animacyjną. Gramy też na instrumentach, aby dzieci głębiej mogły poznać świat muzyki.

* W każdą sobotę
* godz. 11:00
* Six Seasons, ul. F. Klimczaka 15 (klub muzyczny z pysznościami do zamówienia :) )

Jednorazowe wejście (opiekun + dziecko) – 40 zł
Jednorazowe wejście (opiekun + rodzeństwo) – 60zł
Kolejna osoba dorosła (rodzic, babcia, niania) – 10 zł
Karnet na 4 spotkania (do wykorzystania przez 5 tygodni) – 130 zł

Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń pod adres mailowy: mamuzyki@gmail.com
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

Sobotnie zajęcia dla dzieci w Parku Żeromskiego

Zapraszamy dzieci w wieku 3-9 lat na nasze cotygodniowe sobotnie zajęcia ogólnorozwojowe w Parku Żeromskiego!

Uczestników treningów dzielimy na 4 grupy:

? GRUPA MINI (rocznik 2016), zajęcia w godzinach 10:00-11:15

<(“) GRUPA ŚNIEŻYNEK (roczniki 2015-2014), zajęcia w godzinach 10:00-11:30

? GRUPA JUNIORÓW (roczniki 2013-2011), zajęcia w godzinach 10:00-11:30

? GRUPA JUNIORÓW STARSZYCH (rocznik 2010 i starsi)
o ile zbierze się min. 5 os., zajęcia w godzinach 10:00-11:30

♥ Dla debiutantów: pierwszy trening za darmo! ♥

Narciarstwo ? i góry kochamy miłością totalną i to właśnie pod sezon narciarski chcemy zbudować kondycję. Ale poprzez nasze treningi chcemy pokazać dzieciom możliwie jak najwięcej sportowych zajawek, wszechstronnie ich rozwinąć (fizycznie i społecznie) i pokazać jaki świat (w tym świat sportu) jest różnorodny i piękny!

⚽ SPORT TO ZABAWA, CIESZMY SIĘ NIM!
⛳ SPORT MA TYSIĄCE ODMIAN!
? ODKRYWAJMY JE, A PRZY OKAZJI SWOJE TALENTY!

To właśnie myśl przewodnia, która towarzyszyła nam tworząc program cotygodniowych zajęć dla dzieci. Dlatego podczas naszych treningów będziemy biegać, pokonywać tory przeszkód, ćwiczyć równowagę i koordynację, tarzać się w trawie i śniegu, jeździć na łyżwach i na rowerach ?, poznawać tajniki sztuk walki ?? i samoobrony, a nawet szermierki! Słowem – będziemy próbować przeróżnych aktywności i genialnie dobrze się bawić!

Zajęcia prowadzą nasi zaufani, Snowflake’owi trenerzy (instruktorzy rekreacji ruchowej z doświadczeniem w pracy z dziećmi) oraz gościnnie “trenerzy specjalni”, czyli eksperci od danej dyscypliny.

?? Zajęcia odbywają się najczęściej w Parku im. Stefana Żeromskiego na Żoliborzu. Tradycyjne miejsce naszej zbiórki to Prochownia Żoliborz o godz. 10:00

Kiedy jesienno-zimowa aura czy smog uniemożliwią nam treningi na zewnątrz, wówczas będziemy przenosić się do sali gimnastycznej pobliskiej szkoły lub odbywać zajęcia na innych obiektach sportowych (np. na lodowisku). O tematyce konkretnych treningów, dokładnych lokalizacjach i ew. zapotrzebowaniu sprzętowym (łyżwy, rowery, etc.) będziemy informować Was w cotygodniowym newsletterze treningowym :)

Zwierzy(e)niec – koncert dla dzieci

Czy wiesz o czym śni kotek u Witolda Lutosławskiego? A na co świeci słoneczko Fryderyka Chopina i czego boi się derkacz według Marii Konopnickiej?

Te i inne sekrety świata przyrody wyjawią nam pieśni i piosenki dla dzieci polskich kompozytorów muzyki klasycznej. Bohaterowie piosenek będą kukać i popiskiwać, a artyści będą grać na wiolonczeli, dzwonkach i fletach oraz śpiewać wraz z dziećmi.

Zapraszamy wszystkich – małych i dużych – miłośników repertuaru wartościowego zarówno muzycznie, jak i tekstowo.

Wystąpią:
Żaneta Sławińska – głos, instrumenty dodatkowe
Marcin Zdunik – wiolonczela improwizująca

Wstęp bezpłatny. Czas trwania ok. 40 min.

Mini Maraton Rodzinny z OSIR WAWER

Szanowni Państwo, zapraszamy na #MINIMARATONRODZINNY??‍♂️??‍♀️, którego organizatorem jest #OSIRWAWER.

Już 2️⃣6️⃣ października o godz. 1️⃣2️⃣:0️⃣0️⃣ w Lasach Sobieskiego na Marysinie Wawerskim, ruszymy w trasę 4,2 km❗️

Zapraszamy rodziców z dziećmi. Dzieci mogą przemierzysz trasę w wózkach, na rowerkach lub biegnąc razem ze wszystkimi. Nie liczy się jak przemierzysz tą trasę – czy z kijkami czy bez – ważne, że w rodzinnym gronie.

Zapisy odbędą się w dniu imprezy w godz. od 9:00 do 11:50 – Uczestnictwo jest BEZPŁATNE❗️❗️

Od 10:00 otwarte będzie mini miasteczko biegowe gdzie zapraszamy na mobilna ściankę wspinaczkową, mini strzelnicę, warsztaty robienia przypinek❗️???✌?

Po zakończeniu biegu dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy ciepły poczęstunek.

Warsztaty dla dzieci – Poznaj swoje moce | Empik Junior

Jakie talenty ma Twoje dziecko? Będzie się mogło o tym przekonać podczas warsztatów “Poznaj swoje moce”, na które wspólnie z Fundacją Kosmos zapraszamy dzieci w wieku 7 – 12 lat. Podczas zajęć uczestnicy odkryją swoje mocne strony i dowiedzą się, jak mogą je wykorzystywać na co dzień. Biorąc udział w pełnych energii zadaniach, odkryją swoje największe talenty. W wesołej i bezpiecznej atmosferze będziemy rozmawiali o tym, co w nas najlepsze, zastanowimy się w jaki sposób nasze talenty mogą się przydać w codziennym życiu i jak możemy je rozwijać.

Zajęcia będą odbywały się w dwóch grupach wiekowych: dzieci w wieku 7-9 lat: godz. 11:00; w wieku 10-12: godz. 13.00. Na warsztaty obowiązują zapisy przez www.goingapp.pl lub aplikację Going.
https://goingapp.pl/evt/2163524/warsztaty-dla-dzieci-poznaj-swoje-moce-empik-junior

Mali przyjaciele książek

Księgarnia Świat Książki wraz z Galerią Północną serdecznie zapraszają na cykl warsztatów pt. Mali Przyjaciele Książek! Gwarantujemy świetną zabawę dla dużych i małych czytelników!

Przygotowaliśmy dla Was następujące tematy warsztatów:

26.10.2019 – „Kolorowy potwór” – czyli wszystko, co czujemy, jest ok;

Trudne Emocje – Warsztaty Rodzinne

Razem dla emocji – zapraszamy na warsztaty dla rodziców i dzieci (5-9 lat) prowadzone przez Martę Marks, trenera Szkoły Trenerów Komunikacji Opartej na Empatii, Mediacjach NVC i Coachingu opartego na Potrzebach.

Tematem warsztatów będzie radzenie sobie z trudnymi emocjami.
Część pierwsza będzie wspólna, praktyczna:
– sprawdzimy, jakie znamy emocje,
– określimy, które z nich są dla nas przyjemne a które nie,
– poznamy różne sposoby ułatwiające kontakt z trudnymi emocjami,
– przećwiczymy strategie radzenia sobie z emocjami na co dzień.

Podczas drugiej części dzieci będą mogły swobodnie się bawić, a rodzicom przedstawię zagadnienia teoretyczne:
– skąd się biorą emocje,
– dlaczego dzieciom tak trudno jest się uspokoić,
– jak wspierać dzieci podczas przeżywania trudnych emocji,
– jak szukać wsparcia dla siebie

Jeśli zostanie czas, to odpowiem na Państwa pytania.

Koszt: 70 zł/para (opiekun +dziecko)

Zapisy: przez fb lub mailowo: witaj@mamydom.eu

Rezerwacja miejsca po wplaceniu kwoty na konto.

Magiczne święto dyni

26 października, w sobotę o godz. 11 zapraszamy najmłodszych
do wspólnej zabawy w magicznej, sensorycznej kuchni z dynią
w roli głównej. Przygotujemy pomarańczową miksturę mocy, dyniowe ciastka na niby. Zanurzymy rączki w ogniście pomarańczowej zupie w poszukiwaniu skarbów dyniowej czarownicy. Pokonamy tunel jesiennych straszydeł. Zapraszamy dzieci od 2 lat, wraz z opiekunami.
Wstęp: 30 zł w przedsprzedaży i 35 zł w dniu zajęć, dorośli gratis. Aby zarezerwować miejsce, TRZEBA KUPIĆ BILET.
Informacje: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17.
Wyżej podajemy link do wygodnego zakupu tańszych biletów online, ograniczona liczba miejsc

36 x Rembrandt – wystawa / Zamek Królewski w Warszawie

36 x Rembrandt to wystawa z okazji obchodów 350. rocznicy śmierci Rembrandta Harmenszoona van Rijna (1606–1669) – największego w historii malarza holenderskiego.

Włączając się w obchody Roku Rembrandta eksponujemy 36 autorskich dzieł wielkiego Holendra. Dwóm obrazom z naszej kolekcji – “Dziewczynie w ramie obrazu” oraz “Uczonemu przy pulpicie” – towarzyszyć będą 3 rysunki oraz 31 grafik Rembrandta z innych polskich kolekcji.Oprócz Roku Rembrandta świętujemy również 25. rocznicę wyjątkowego daru prof. Karoliny Lanckorońskiej , dzięki której Dziewczyna i Uczony znajdują się dzisiaj w kolekcji Zamku. Z tej okazji, na wystawie opowiemy nie tylko o samych obrazach, ale również o ich niezwykłej historii, a także ich popularności na przestrzeni wieków.

Fasolki – koncert

Z Orderem Uśmiechu gramy na urodzinach Mamy – FASOLKI
26.10.2019, godz. 17:00
27.10.2019, godz. 10:00 oraz 12:30

Zapraszamy na trzy październikowe koncerty Fasolek wraz z Ciotką Klotką (Ewą Chotomską) oraz Krzysiem (Krzysztofem Marcem).

Koncert z okazji 90. rocznicy urodzin pisarki Wandy Chotomskiej – pomysłodawczyni Orderu Uśmiechu.

Będą to wydarzenia szczególne, ponieważ podczas imprezy 26 października, Order otrzyma “Fasolkowa mama” – Ewa Chotomska

Bilety 30 zł. Rezerwacje pod numerem telefonu: 22 814 15 72 lub poprzez system on-line.

Noc grozy na zamku w Czersku

Będzie upiornie, mrocznie i tajemniczo…?

Zapamiętajcie tę datę 26.10.2019. Zsynchronizujmy zegarki – zaczynamy o godz. 17.30

Tylko dla wielbicieli prawdziwie silnych emocji szykujemy kolejną dawkę grozy! Sprawimy, że czerski dziedziniec pochłoną najczarniejsze czeluści koszmaru i trwogi. Gdy zapadnie zmrok wampiry wyjdą z trumien… a łowcy wampirów na polowanie – tak z przymrużeniem oka na swój spektakl zapraszają aktorzy teatru AzisLight Fireshow*. Atmosferę spotęguje pełen niepokoju i tajemnic horror ZAKONNICA (15 +). Mile widziane przebrania i upiorne makijaże…** Tego wieczoru nie zabraknie strawy, napitku i ciepła ogniska.
Jesteście na to gotowi❓ Mrok, zło, krzyk, łzy i strach – to wszystko w tę jedną, jedyną noc w roku!

Rodzinne Spotkanie Ogniskowe

Tęsknisz za spotkaniami przy ognisku z przyjaciółmi? A może śpiewaniem przy ognisku? Zaraź swoją rodzinę ogniskowym duchem i spotkaj się z nami już w ten piątek!

Rodzinne Spotkanie Ogniskowe to okazja do spotkania się dzikich rodzin, które chcą powitać jesień spędzając wspólnie czas na zabawie przy ognisku.

W trakcie warsztatów:
– dowiecie się jak rozpalać ognisko
– dowiecie się jak gotować na ognisku
– wspólnie przygotujecie szarlotkę z ogniska
– usłyszycie ogniskową gawędę
– pośpiewacie przy gitarze w ogniskowym kręgu

Bilet dla dziecka: 30 zł
Rodzice wchodzą za darmo.
Miejsce zbiórki: wejście do Parku Młocińskiego, od strony ulicy Papirusów
Zapisy MAILOWO: aneta.chmielinska@dzikoprzygody.pl

Dzikoprzygody to leśno-przygodowe zajęcia, na których dzieci odkrywają tajemnice przyrody, tworzą leśną sztukę oraz wyruszają na dzikie przygody w pobliską naturę. Wszystko po to, by zakochać je w spędzaniu czasu na zewnątrz i pomagać im rozkwitać w otoczeniu przyrody.
? Jesteśmy w Lesie Kabackim, Lesie Bemowskim i na Polu Mokotowskim.?

Warsztaty haftu krzyżykowego dla dzieci

Czy Twoje dziecko ma zdolności artystyczne i szukasz kreatywnych zajęć, aby mogło je rozwijać? Przyjdź z nim do pałacu wilanowskiego, gdzie nauczymy je haftować! Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy doskonale się bawią, gdy mają pod ręką kolorowe nici, tkaniny i igły.

ODBIORCY: dzieci powyżej 7 lat
MIEJSCE: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie | Wilanowskie Atelier, ul. Stanisława Kostki Potockiego 11
GODZINA: 13.30–15.00

KOSZT: 10 zł / osoba
BILETY: w kasie lub online: www.bilety.wilanow-palac.pl

Dziady w Warowni Jomsborg

DZIADY – SŁOWIAŃSKI OBRZĘD KU PAMIĘCI PRZODKÓW???

Koszt wstępu:

UWAGA! Nie posiadamy terminala na karty, płatności tylko gotówką! ?

Dorośli – wstęp 20 zł. Bilet podlega wymianie na kiełbaskę z grilla lub piwo z puszki.
Dzieci w wieku szkolnym – wstęp 10 zł. Dziecko dostaje wraz z biletem runę Wikingów wypaloną na szklanej perle. Ta perła może być zabrana na pamiątkę albo wymieniona w Tawernie na sok lub wodę w butelce. Runy można też zakupić w naszym kramie.
Dzieci młodsze – w bramie grodu będzie wisiała poziomo włócznia na odpowiedniej wysokości. Kto wyprostowany przejdzie pod tą włócznią ten nie płaci za wstęp.

Marsz Kundelków w Warszawie

Zapraszamy kundelki, ich dwunożnych opiekunów oraz wszystkich miłośników wielorasowców ♥ na Marsz Kundelków 26 października! ???

Stratujemy o godzinie 13 spod pomnika Mikołaja Kopernika na rogu Nowego Światu i Krakowskiego Przedmieścia. Będziemy maszerować przez Stare Miasto do Parku Fontann.

W trosce o komfort i bezpieczeństwo wszystkich uczestników prosimy przyjść z psiakami, które nie będą się stresowały obecnością wielu osób i psów.

Po co idziemy?
Żeby pokazać naszą miłość do kundelków
Żeby pokazać, że jest nas wielu
Żeby promować adopcje psów nierasowych
Żeby pokazać, że psy ze schronisk świetnie odnajdują się w mieście
Żeby pokazać naszą dumę z przygarnięcia kundelka
Żeby wyjść naprzeciw tym, którzy boją się przyjść do schroniska
Żeby miło spędzić dzień w gronie zwierzolubów
Żeby pokazać, że miłość nie zna podziałów, ras i rozmiarów
Żeby uczcić Dzień Kundelka, który przypada na 25 października

Wiemy, że każdy pies ma swoją osobowość i godność. Chcemy, żeby każdy miał także tożsamość. Dlatego od godziny 13:30 do 16 na stoisku Schroniska „Na Paluchu” w Parku Fontann będzie można ZA DARMO zaczipować swojego psa! :D

niedziela, 27 października

Wystawa Poczet Królów Polski

Poczet królów Polski. Wizerunki władców na medalach i monetach

Nowa Izba Poselska

11 września – 1 grudnia 2019 r.

Wystawa prezentować będzie wizerunki polskich władców na numizmatach od początków państwa polskiego, czyli czasów Bolesława Chrobrego, aż po kres Pierwszej Rzeczypospolitej. Widzowie będą mogli prześledzić fascynującą ewolucję portretu króla – na średniowiecznych monetach piastowskich Bolesława Chrobrego, Bolesława Śmiałego czy Władysława Łokietka był on schematyczny, symboliczny. Ich przeciwieństwem są numizmaty ostatniego króla Polski Stanisława Augusta – jego konterfekt oddaje charakterystyczne rysy twarzy władcy w połączeniu z jej idealizowanym pięknem. Szczególne miejsce zajmą na wystawie monety i medale z epoki Wazów, gdy sztuka medalierska w Rzeczypospolitej i Europie stała na niezwykle wysokim poziomie. Publiczność będzie miała okazję obejrzeć wiele unikalnych i niezwykle cennych obiektów pochodzących właśnie z tego okresu. Wymienić tutaj należy przede wszystkim dzieła najlepszych gdańskich medalierów – Samuela Ammona, Jana Hoehna starszego oraz młodszego, a także Sebastiana Dadlera. Na szczególną uwagę zasługuje czterdziestodukatówka Zygmunta III Wazy – ikona numizmatyki polskiej autorstwa pierwszego z wymienionych wyżej medalierów czy wspaniałe medale ślubne Władysława IV i Jana Kazimierza, które wykonał Sebastian Dadler.

Druga część ekspozycji przedstawiać będzie serie medali z wizerunkami władców polskich z najważniejszą suitą, wykonaną dla Stanisława Augusta. Ta medalierska świta jest szczególnie związana z Zamkiem Królewskim w Warszawie, gdyż wzorem dla niej były słynne portrety królów z Pokoju Marmurowego, namalowane przez Marcello Bacciarellego. Na wystawie prezentowany będzie jedyny złoty medal z tej serii pozostający w zbiorach polskich – z wizerunkiem Zygmunta III Wazy. Tradycja tworzenia pocztów władców polskich na medalach przetrwała po czasy współczesne, które reprezentować będzie seria medali przedstawiająca władców polskich według portretów Jana Matejki. Wystawę kończyć będą najnowsze monety złote z wizerunkami polskich władców emitowane przez Narodowy Bank Polski w serii Skarby Stanisława Augusta i wzorowane na wspomnianych medalach tego władcy.

Diwali – Święto świateł w Warszawie

27 października India International Foundation zaprasza na obchody Indyjskiego Święta Świateł – Diwali. W programie zostało przewidzianych wiele atrakcji:
⚜występy zespołów tańca Indyjskiego
⚜pokazy Jogi
⚜Carrom ( indyjski bilard)
⚜Mehendi- indyjska sztuka malowania henną
⚜Indyjska kuchnia i degustacja indyjskich słodkości przygotowane przez restaurację Namaste India
⚜stoiska Indyjskich produktów

✯✯✯ Diwali – indyjskie święto świateł ✯✯✯

Czas ► 27 października 2019 (niedziela) | start o godzinie 11.00◄
Miejsce ► Pałac Kultury i Nauki | Sala Ratuszowa | Warszawa ◄

WSTĘP WOLNY!!! ??

Happy Halloween dla Dzieci w Koneserze

Zapraszamy na Happy Halloween dla dzieci w “HAPPYJA”
Centrum Praskie Koneser

Gry i konkursy :

-LUSTERECZKO : konkurs na najciekawszy kostium (głosowanie na Fb)

-SKŁADANKA : poszukiwania fantów z częściami rymowanki

-STRASZLIWE OBŻARSTWO : konkurs na najszybsze zjedzenie wiszącego jabłka oraz odgadywanie rodzajów warzyw i owoców przy zasłonietych oczach.

-ZA DUSZKI : poszukiwania pochowanych fantów (duszków) oraz zbieranie ich przy okazji zakupów (DUSZKA ZA TRZY DYSZKI-za każde wydane trzydzieści zł dostaje rodzina DUSZKA)

-MYSTERY BOX-przykryte pudełko z fantami do odgadnięcia(przez dotyk – po kształcie)

-PUMPKIN MOUTH – pudełko z wyciętym otworem, do którego dzieci będą celować piłeczkami aby trafić i zdobyć punkty.

-KĄCIK FOTOGRAFICZNY – przygotowany haloweenową scenerię przy którym można zrobić sobie zdjęcia.

F1: strefa kibica | Warszawa

? Bez wątpienia powrót Roberta Kubicy do F1 wzbudził ogromne zainteresowanie, nie tylko fanów sportów motoryzacyjnych. Zapraszamy do wspólnego kibicowania i oglądania transmisji z wyścigów na ogromnym, 320 calowym ekranie! ?

Rezerwacja stolików:
tel.: 669 001 001 lub 22 182 80 00
@: rezerwacja@hulakula.com.pl
http://rezerwacje.hulakula.com.pl

Terminarz transmisji:

? Grand Prix Meksyku (Autódromo Hermanos Rodríguez)
27 października – wyścig: 20:00

Poranek Familijny ➜Grupa O! Teatr ➜Dobre rady Lisa Witalisa

Musical w wykonaniu Grupy O! Teatr na motywach opowiadania Jana Brzechwy „Szelmostwa Lisa Witalisa” (spektakl dla dzieci od lat 3) oraz warsztaty artystyczne (prowadzenie: Klawa Planeta).

O spektaklu:
Lis Witalis to wyjątkowy szelma i psotnik. Zwierz pewny siebie, sprytny i zawsze coś po cichu planujący. Stosuje różne chwyty, aby zdobyć to, czego akurat pragnie, i niech każdy wystrzega się jego dobrych rad! Szczyci się swoim pięknym, puszystym ogonem, ale również inteligencją, dzięki której spełnia swoje zachcianki. Potrafi przekonać nawet niedźwiedzia do swoich pomysłów, a leśne zwierzęta tak zagada, że wybiorą go na prezydenta. Jednak nawet takiemu Witalisowi może się w końcu ogon podwinąć! O tym, jak też ten Lis swoim sprytem wszystkich czaruje, przekonamy się podczas musicalu, w którym pojawi się wiele autorskiej muzyki i piosenek.
www.oteatr.wixsite.com/teatr

Sala Balowa Hotelu Bristol- Koncerty dla Dzieci !

Dotąd jej koncerty odwiedziło 10 tys małych i większych słuchaczy. Zachwyca, uczy swobody, obycia i odwagi do kreatywności. Kształtuje indywidualne gusta dzieci, wspiera rozwój nowego pokolenia światłych i światowych osobowości.
Lubimy radość zachwytu nad sztuką, którego u nas nie brakuje.

Koncerty tworzy Anna Szarek, jedyna na świecie dwukrotna zwyciężczyni Międzynarodowego Konkursu Pendereckiego, wiolonczelistka i pedagog, która koncertowała z takimi gwiazdami jak Kanye West czy Leszek Możdżer. Pierwsza wiolonczelistka festiwali w Sopocie, finalistka Międzynarodowego Konkursu Indywidualnosci Muzycznych, wyróżniona odznaczeniem Zasłużony dla Kultury Polskiej, ale też Certyfikatem Dobroczynności Fundacji Dzieciom “Zdążyć z pomocą”. Miłośniczka i znawca muzyki, sztuki, architektury, włoskich ogrodów i … matematyki.

W październiku zapraszamy Państwa do Sali Balowej HOTELU BRISTOL- To nie tylko koncerty, to cudowne otoczenie, architektura, sztuka, spotkanie, elegancja i najpiękniejszy warszawski spacer po koncercie.

Rytm jest od 500 lat podstawą muzyki, ale Dzieci przekonają się, że instrumenty perkusje to nie tylko rytm, ale też niezwykłe barwy, melodie i nadzwyczajne sposoby gry. A po koncercie każdy może spróbować zagrać sam :)
W rolach głównych : MARIMBA – jej drewniane sztabki grają melodie cudowne jak wspomnienie wyprawy do Afryki, WIBRAFON – którego dźwięk brzmi jak muzyka kosmosu, KOTŁY – czyli strojone wielkie bębny bez których nie było by najlepszych symfonii świata, GARN CASSA – Bęben Wielki rzeczywiście największy z wielkich, którego dźwięk jak jak grzmot burzy, będą też CAJON rodem z Flamenco, zestaw perkusyjny, talerze i wielkie dzwony rurowe, oraz oczywiście morze przeszkadzajek i pałeczek – FASCYNUJĄCY ŚWIAT DŹWIĘKÓW.

Bal dyniowo-pomarańczowy dla dzieci w Hopsaska

Zapraszamy dzieci na wesoły “Bal Dyni”
Obowiązują stroje z przewagą pomarańczowego koloru;)
Mogą być tez jesienne przebrania;)

W programie animacje ruchowo-taneczne:

– Przywitanie uczestników
– Dyniowy taniec
– Tor przeszkód z wykorzystaniem dyni
– Rzut do celu: rzut do gigantycznej dyni
– Gra terenowa: odszukaj dynie. Rozwiązywanie zagadek
– Dekorowanie giga dyni
– Raz dwa trzy „Dynia Patrzy” zabawa integracyjna
– Zabawy taneczne i muzyczne
– Dyniowe tańce integracyjne „ Podróż dookoła świata”

Koszt uczestnictwa 29 złotych dziecko + opiekun
Zapisy: 22 121 33 77, kontakt@hopsaska.pl lub przez messengera

Toy Story 4

Animacja, Familijny, Fantasy, Komedia
USA 2019, 100 min.
reżyseria: Josh Cooley

Chudy zawsze znał swoje miejsce na świecie. Jego życie, jak na prawdziwego szeryfa przystało, kręciło się wokół opieki nad Andym, a później Bonni. Gdy pewnego dnia w pokoju Bonni pojawia się nowa zabawka, Sztuciek, nikt nawet nie przypuszcza, że to początek zaskakującej podróży. Nieoczekiwana wyprawa pozwoli Chudemu przekonać się, jak wielki może być świat dla zwykłej zabawki…

Happy Halloween Party w Polanie!

Cukierek albo psikus? ?? Trick or treat?

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w każdym wieku z Rodzicami na wyjątkową imprezę Happy Halloween w Polanie!

KIEDY: w niedzielę, 27 października w godz. 17:00 – 20:00.

Tego dnia nad Waszymi głowami będą latały przyjazne nietoperze, uśmiechnięte duszki, a z lemoniady wypełzały wesołe robale! ;)
Będzie ssssssstrasznieee wesoło i przeeessssstrasznieee słodko! :)
______________________________________________________
? Sprzedaż biletów ruszyła! ?
1-sza pula biletów w cenie 50 zł/ dziecko – cena obowiązuje od 7.10 do 16.10.
2-ga pula biletów w cenie 60 zł/dziecko – cena obowiązuje od 17.10 do 27.10.
______________________________________________________

Co przygotowaliśmy? ?
– Warsztaty dyniowe – każde dziecko wyjdzie z imprezy z pięknie udekorowaną dynią,
(Dynie dostarcza nam Folwark Anielin Jajemjaja :)*
– Konkurs na najlepsze i najstraszniejsze przebranie,
– Gry, zabawy i duuuużo konkursów z nagrodami od naszych partnerów?
– Wspólną straaaasznie fajną zabawę taneczną ?
– Przerażająco smakowity poczęstunek halloweenowy wprost z naszej kuchni,
i wiele wiele więcej… ??

Czego potrzebujecie aby wziąć udział w Imprezie?
– biletu,
– stroju (przebrania Rodziców również mile widziane ?‍♀️)
– dobrego humoru! ?

Zakup biletu możliwy poprzez:
–> serwis evenea – kliknij w poniższy link:
https://evenea.pl/event/830301-9/
–> przelewem tradycyjnym:
nr konta bankowego Klubokawiarni Polana:
32 1050 1025 1000 0092 3895 8707
–> na miejscu w Polanie

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Najlepsze seriale Netflix

zaburzenia integracji sensorycznej

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków - TOP 10

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil - Dziecięca Mapa Świata

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna K
Anna K
3 lat temu

Dzięki za ten wpis, właśnie szukałam inspiracji na ten weekend i w niedzielę idziemy na koncert do Hotelu Bristol :-)

Magda S.
Magda S.
3 lat temu

My byliśmy na mini maratonie rodzinnym w Wawrze. Było super. Piękna pogoda, las, bieg i spacer. Polecamy