Czego szukasz?

Co robić z dzieckiem w długi, czerwcowy weekend?

Dziecięca Mapa Warszawy Weekendowa Zajawka 20-23 czerwca

W tym tygodniu weekend rozpocznie się wcześniej, zatem i Weekendowa Zajawka musi być z odpowiednim wyprzedzeniem. Jeśli zostajecie na te cztery dni w Warszawie, jestem pewna, że znajdziecie dla siebie coś ciekawego. Życzę Wam odpoczynku i dobrego, rodzinnego czasu! 🙂

.

Spis treści:

Jeśli interesują Cię informacje o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach, zapraszam Cię do prężnie działającej grupy Dziecięca Mapa Warszawy.

czwartek, 20 czerwca

Francuski dla dzieci w Galerii Łomianki

Francuski dla dzieci w Galerii Łomianki

Bonjour! Zapraszamy najmłodszych na warsztaty językowe.

Nasza galeria to nie tylko idealne miejsce na zakupy, ale także… edukację! Zapraszamy na bezpłatne, kreatywne warsztaty z języka francuskiego dla dzieci. Nasze zajęcia to połączenie wspaniałej zabawy i pożytecznej nauki w jednym. Najmłodszych gości naszej galerii zapraszamy w każdy czwartek, w godzinach 17:30 – 18:10.

Warto rozbudzać w dzieciach miłość do języków od najmłodszych lat. Być może ich pasją okaże się francuski? Nasze zajęcia to szansa na poszerzanie horyzontów i zdobywanie wiedzy podczas świetnej zabawy.

W trakcie warsztatów stosujemy połączone podejście techniki TPR oraz Arts & Crafts. Total Body Response to metoda uczenia poprzez zachęcanie do aktywnego reagowania na przekazywane treści. Podczas zajęć angażujemy dzieci w różnorakie animacje, dzięki czemu są bardziej zaangażowane i zmotywowane. U nas nie ma mowy o siedzeniu w ławkach! W takich warunkach mózg dziecka lepiej i efektywniej zapamiętuje treści, a nauka języka kojarzy im się z przyjemną, ciekawą zabawą. Dodatkowo pobudzamy kreatywność dzieci włączając w proces nauki różne prace związane z tematyką konkretnych zajęć. Myślenie kreatywne pobudza twórcze obszary mózgu, co wpływa pozytywnie, nie tylko na naukę języków, lecz także na całościowy rozwój dziecka.

Szukaj nas na placu zabaw, obok strefy gastronomicznej.

Au revoir!

Bajkowy Teatr Baza | Plenerowe spektakle dla dzieci

Bajkowy Teatr Baza | Plenerowe spektakle dla dzieci

LATO 2019 – SPEKTAKLE DLA DZIECI – REPERTUAR

Latem Teatr Baza wychodzi ze swojej siedziby w teren, by spotkać się z najmłodszą publicznością. W soboty i niedziele zapraszamy dzieci, rodziców i opiekunów na plenerowe spektakle do warszawskich (i nie tylko!) parków. Razem spotkamy bohaterów bajek i legend oraz będziemy się bać, wzruszać i śmiać z ich przedziwnych perypetii.

WSTĘP WOLNY

Gdzie i kiedy będzie można nas spotkać?
20 czerwca, godz. 11.00 – ,,Złota Rybka” – Śródmieście (Park Mirowski)
22 czerwca, godz. 11.00 – ,,Złota Rybka” – Praga Pd (Park Znicza)
23 czerwca, godz. 11.00 – ,,Złota Rybka” – Ochota (Park Malickiego)
23 czerwca, godz. 16.00 – ,,Złota Rybka” – Teatr Baza

Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY

Wydarzenia realizowane w ramach projektów:
Bajkowe Włochy (współfinansowanie Urząd Dzielnicy Włochy)
Bajkowy Wawer (współfinansowanie Urząd Dzielnicy Wawer) Bajkowa Białołęka (współfinansowanie Urząd Dzielnicy Białołęka)
Bajkowe Łomianki (współfinansowanie Miasto i Gmina Łomianki)
Bajkowe Piaseczno współfinansowanie Miasto i Gmina Piaseczno) Popołudnie z Ferajną (Biuro Pomocy i Projektów Społecznych
Sezon na Sielce (Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Dzielnicy Mokotów)
Budżet Partycypacyjny m.st. Warszawa

Kontakt:
ola@teatrbaza.pl
tel. 605-837-278

Muzaki – zajęcia dla dzieci w wieku 2+

Muzaki - zajęcia dla dzieci w wieku 2+

Serdecznie zapraszamy na zajęcia MUZAKI – zajęcia muzyczno – twórcze, gdzie co tydzień dzieci zabierane są w niezwykłą podróż muzyczną do krainy Muzajki 🙂
MUZAKI dla dzieci w wieku 2+ odbywają się w Polanie w czwartki o godz. 17:00-17:45 🙂

„MUZAKI” to zajęcia z edukacji muzycznej prowadzone metodą Carla Orffa, wzbogacone warsztatem kreatywności. Dzieci podczas zajęć wyruszają w niezwykłą muzyczną podróż do krainy MUZAJKI, gdzie wszystko jest możliwe. Poznają tam MUZAKA – pacynkę edukacyjną (rękodzieło), która towarzyszy im w poznawaniu różnorodnych utworów, piosenek, wyliczanek i rytmów, a także uczy ich muzycznych zabaw oraz tańców integracyjnych i ludowych. Wraz z MUZAKIEM dzieci tworzą także orkiestrę muzyczną grającą na różnorodnych instrumentach.

Muzyka jest naturalnym językiem dzieci – dzięki niej może zaistnieć swoisty dialog edukacyjny pomiędzy dzieckiem, a nauczycielem, a także w relacji dziecko – dziecko.

Maluchy podczas zajęć będą aktywnie słuchać muzyki tzn. grać na różnorodnych instrumentach muzycznych (dostosowanych do małych rączek), rytmizować na swoim ciele i bliskiej przestrzeni, realizować się w ruchu. Będziemy wzmacniać więzi grupowe a także dobre relacje z dorosłymi. W zabawach ruchowych będzie towarzyszyć dzieciom chusta Muzajka, instrumenty które można założyć na ręce i nogi i inne rekwizyty pobudzające kreatywność. Najmłodsi będą mieć kontakt z różnorodną muzyką: klasyczną, ludową i etniczną.

Koszt zajęć:
– jednorazowe wejście 40 zł
– karnet na 4 wejścia, ważny przez 6 tygodni 130 zł

Więcej informacji i zapisy:
pod nr: 666-266-258
mailowo: kontakt@polana-wilanow.pl

Zapraszamy 🙂

Wystawa „Fascynujący świat pająków i skorpionów” w Warszawie

Wystawa "Fascynujący świat pająków i skorpionów" w Warszawie

Organizator wystawy przewiduje możliwość potrzymania pająka na ręce w asyście doświadczonego przewodnika. Pająka wyciągamy w weekendy o 12:00 i 16:00.

Pośród ponad 40 żywych okazów prezentowanych na wystawie
można zobaczyć m.in.: „czarną wdowę“(Latrodectus mactans), „skorpiona cesarskiego“ (Pandinus imperator) oraz największy gatunek ptasznika na ziemi (Theraphosa blondi).

Zamknięte szklane terraria zapewniają bezpieczeństwo oraz umożliwiają filmowanie i fotografowanie prezentowanych okazów z odległości kilku centymetrów a bogate opisy i tablice informacyjne pozwalają poznać ważną rolę, jaką pełnią pajęczaki w świecie
przyrody.

Ceny biletów:
normalny: 18 zł
ulgowy: 12 zł
grupowy 8 zł (min. 10 osob)
rodzinny: 50 zł (2+2)
do 4 lat gratis

Powitanie LATA

Powitanie LATA

Boże Ciało – dzień wolny od pracy a u nas powitanie LATA tego dnia. Na gości czekać będzie nowa ekspozycja Frajdalandii – labirynt drewniany do przejścia – trzymamy kciuki, żeby był 🙂 Animacje dla dzieci, bańki mydlane wielkie, figurki z balonów, malowanie buziek, dmuchańce, skakańce i wiele, wiele innych atrakcji będzie czekać tego dnia na naszych najmłodszych gości. Standardowo dla dorosłych elitarne pokazy sokolnicze z udziałem ptaków Pana Grzegorza! Zapraszamy

piątek, 21 czerwca

Zmysłowisko – zajęcia sensoryczne

Zmysłowisko - zajęcia sensoryczne

Zmysłowisko to propozycja od Sowaliska dla maluchów już od 6 miesiąca życia!

Przede wszystkim skoncentrujemy się na poznawaniu świata, otoczenia i pierwszych kontaktach z rówieśnikami. Za każdym razem będą się pojawiały nowe materiały, które będziemy nie tylko obserwować i dotykać ale również wąchać, smakować, czy ich słuchać.
Poza odkrywaniem różnych właściwości przedmiotów i substancji zapewnimy maluchom również stałe aktywności i rytm, które dadzą poczucie bezpieczeństwa i pozwolą oswoić się maluchom z uczestnictwem w zajęciach.

Warto wziąć pod uwagę, że czasami dzieci będą miały kontakt z czymś delikatnie brudzącym, więc przyda się ubranie na zmianę. 🙂

Zapisy na stronie https://www.barwymuzyki.pl/zapisy-online/

Grunt to zabawa #1 [kwiecień – czerwiec]

Grunt to zabawa #1 [kwiecień - czerwiec]

Dni spędzone na zabawie na podwórku, działce czy ulicy przed domem. Wspinanie się po drzewach. Budowanie fortów. Turlanie się po trawie. To nie tylko wspomnienia z dzieciństwa.

W ten sposób dzieci rozwijają się, uczą i odkrywają świat wokół nich. Chcemy oderwać je od komórek, tabletów i wzbudzić w nich zainteresowanie naturą oraz zabawą na świeżym powietrzu. Dlatego zapraszamy Was do Państwomiasto na Osiedlu Jazdów.

Oto nasze wstępne propozycje:
🤸🏼‍♂️ przestrzeń swobodnej zabawy – zapraszamy do korzystania z kuchni błotnej, tuneli z kłód drzew, drewnianych klocków zrobionych z Waszych choinek i wielu innych materiałów dostępnych na miejscu.

🏡 przestrzeń odpoczynku – w domku Państwomiasto można przebrać się po skończonej zabawie, skorzystać z łazienki, zrobić sobie kawę lub herbatę, poczytać dostępne na miejscu książki i magazyny (jest też dostępne wifi, ale proponujemy obecność 100% offline).

🤝 konsultacje i zaplanowanie terminów wakacyjnych – pomiędzy cyklem #1 a #2 zrobimy krótką przerwę na przygotowywanie nowych pomysłów, które wypracujemy wspólnie z Wami!

⏰ TERMINY
Terminy otwarcia w cyklu pierwszym:
21 – 23 czerwca (pt-ndz), godz. 11:00 – 16:00

W tym cyklu nie prowadzimy zapisów, po prostuj wpadnij!
Cykl drugi będzie trwał od lipca do września.
Dokładne daty ogłosimy w czerwcu, po konsultacjach.
Wstęp wolny.

🚨 LOGISTYKA
Lokalizacja: Państwomiasto, ul. Jazdów 3/12, Warszawa
UWAGA: Na Osiedlu Jazdów obowiązuje zakaz wjazdu dla samochodów. Zdecydowanie zachęcamy do korzystania z własnych nóg, rowerów lub komunikacji miejskiej (najbliższe przystanki: pl. Na Rozdrożu, Wiejska, Piękna, Rozbrat).

Dzieci znajdują się pod opieką rodziców. Zachęcamy do ubrania dzieci w rzeczy, które mogą się pobrudzić wodą, ziemią, farbami, żywicą sosny czy trawą – w innym przypadku ciężko im będzie korzystać z przestrzeni do swobodnej zabawy.

😊 POMOCNICY
Agnieszka Chmura – opiekunka żłobkowa, doświadczenie zawodowe zdobywała w przedszkolach leśnych w Anglii i Szkocji. Rozwija ofertę Państwomiasto skierowaną do najmłodszych w ramach programu dla liderów wczesnej edukacji, organizowanego przez Harvard Graduate School of Education.

Wiktor Jędrzejewski – przewodniczący Projekt: Polska, inicjator projektów edukacyjnych i kampanii profrekwencyjnych. Od 2012 prowadzi państwomiasto. Założyciel grupy Miejskie pszczoły, która doprowadziła do legalizacji hodowli pszczół miodnych na terenie Warszawy. Pedagog, wychowawca dzieci i młodzieży z 10-letnim doświadczeniem w harcerstwie.

Chopin i Kompania

Chopin i Kompania

Chopin i Kompania – koncerty do tańca na tarasie Muzeum Fryderyka Chopina

Zmęczony po tygodniu pracy? Chopin znał to uczucie doskonale. Mój młyn – mówił czule, choć z przekąsem, o swoich codziennych obowiązkach w Paryżu. Wiedział też, że nic nie daje takiego odprężenia jak taniec, a kiedy trzeba, potrafił rozkręcić zabawę, o czym świadczy bilecik przesłany przyjacielowi: Przyjdź sam – namawia kompozytor – i gwałtem przyprowadź mi Węgiera wieczorem. Freppa będzie śpiewać, a może poskaczemy. Chopin miał okazję tańczyć w młodości tańce ludowe oraz improwizować z wiejskimi muzykantami. Takiem tęgo dudlił, że się wszyscy zlecieli patrzeć – relacjonował rodzicom. Zainspirowani tym, jak kompozytor spędzał czas wolny, zapraszamy na plenerowe warsztaty tańców tradycyjnych.

Zespół Janusz Prusinowski Kompania, jeden z najwybitniejszych zespołów wykonujących polską muzykę tradycyjną, oraz pianiści młodego pokolenia, Krzysztof Książek oraz Aleksander Dębicz, pomogą nam zrozumieć i usłyszeć zjawisko stylizacji muzyki ludowej w twórczości Fryderyka Chopina. Zostawmy więc pracę w pracy, i spotkajmy się, żeby potańczyć oraz zasłuchać się w muzyce, która daje wytchnienie od codziennego młyna.

Oprawa muzyczna: Janusz Prusinowski Kompania, Krzysztof Książek, Aleksander Dębicz
24.05, 21.06, 26.07, g. 17.00
taras Muzeum Fryderyka Chopina

Rejestracja na www.bilety.nifc.pl lub w kasach Muzeum: tel. 22 44 16 251/252.

W przypadku złej pogody – wydarzenie przeniesione do sali koncertowej Muzeum Fryderyka Chopina
Wstęp: 1 zł lub w ramach biletu wstępu do Muzeum

Serdecznie zapraszamy!

Koncert pod gwiazdami: Noc Świętojańska

Koncert pod gwiazdami: Noc Świętojańska

W programie:

Georg Friedrich Telemann – Koncert na 4 skrzypiec D-dur
Jacob Dont – Kwartet na 4 skrzypiec op.42 (Allegro espressivo)
Weronika Olbrot – Melodie śląskie na 4 skrzypiec (2018)
Iwona Kisiel – Star Waltz na 4 skrzypiec (2019)
Tomasz Dudziński – Looking through the glass (2019) na 4 skrzypiec
Witold Lutosławski – Cztery melodie śląskie

Agnieszka Marucha – skrzypaczka, solistka, kameralistka, pedagog, laureatka międzynarodowych konkursów. Pochodzi z warszawskiej rodziny o tradycjach artystycznych. Ukończyła z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w klasie prof. Mirosława Ławrynowicza oraz Hochschüle der Künste w Bernie pod kierunkiem prof. Moniki Urbaniak-Lisik. Założycielka zespołu Violinofonica. Od wielu lat propaguje muzykę polską w kraju i zagranicą. Jest artystką wszechstronną, dysponującą szerokim repertuarem solowym i kameralnym. Nagrała 9 płyt, z czego 7 to światowe premiery fonograficzne. W 2014 r. otrzymała Fryderyka za płytę Chagall for Strings, nagraną wraz z Opium String Quartet. Jest autorką licznych publikacji z dziedziny wiolinistyki i muzykologii.

Violinofnica – kwartet skrzypcowy założony przez Agnieszkę Maruchę, która do składu zaprosiła swoich najzdolniejszych uczniów – studentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Zespół posiada wszechstronny repertuar (od baroku do muzyki XXI wieku ), jednak jego główny nurt to muzyka polska

Aktualny skład zespołu:
Agnieszka Marucha –1. skrzypce, prowadząca
Kinga Zlot – 2. skrzypce
Miłosz Mrozowski – 3. skrzypce
Sumin Gwon – 4. skrzypce

🔹 Bilety w cenie 30 PLN do kupienia na naszej stronie:
http://www.niebokopernika.pl/szczegoly-wydarzenia/repertoire/detail/koncert-pod-gwiazdami-noc-swietojanska/

Big Book Festival 2019 – Duży Festiwal Czytania. Skok w bok!

Big Book Festival 2019 - Duży Festiwal Czytania. Skok w bok!

Big Book Festival 2019 – najfajniejszy festiwal czytania!

Siódma edycja międzynarodowego wydarzenia czytelniczego odbędzie się od 21 do 23 czerwca na Starym Mokotowie.

W tym roku mottem festiwalu jest SKOK W BOK!

Przez trzy dni oddajemy się małym zdradom literackim.
Ulegamy książkowym pokusom i czytamy nie tylko to, co trzeba lub wypada, ale bezkarnie sięgamy po tytuły, na które po prostu mamy ochotę.
Kręcą cię kryminały? Marzysz o romansie z odrobiną fantasy?
Pociągają cię eseistyczne rozważania o upływie czasu? Rzuć wszystko i grzesz czytaniem!

Literatura jest beztroską odskocznią, windą do zapomnienia, zabiegiem usuwającym stres i chwilą ulgi.
Czytanie nie zawsze uszlachetnia, czasem po prostu relaksuje i podnieca.

W czasie trzech festiwalowych dni odbędzie się 50 nowatorskich wydarzeń, w tym: spektakl, stand-up, performanse czytelnicze, happeningi literackie, zaskakujące rozmowy, pokazy i gry.

Noc Kupały w Warowni Jomsborg!

Noc Kupały w Warowni Jomsborg!

Jest taki czas w roku kiedy dzień jest najdłuższy, a noc jest najkrótsza – #NocKupały w trakcie której nasi przodkowie celebrowali radość, miłość i urodzaj.

Z tej okazji zapraszamy do wspólnego świętowania w Warownia Jomsborg, gdzie będą czekały na Was ognisko, napitki i świetna atmosfera!

21 czerwca
godz. 20:00-24:00 (a może i dłużej ]:>)
Wstęp free

Do zobaczenia. Sława!

sobota, 22 czerwca

Rodzinne rysowanie | Spacery ze szkicownikiem na wystawie ORNO

Rodzinne rysowanie | Spacery ze szkicownikiem na wystawie ORNO

Spacery ze szkicownikiem towarzyszące wystawie „Spółdzielnia ORNO. Biżuteria”

Spółdzielnia ORNO powstała zaledwie kilka lat po wojnie. Jej członkowie odbywali spacery po zrujnowanych staromiejskich ulicach, szkicując ocalałe detale architektoniczne: bramy, kraty, szyldy. Rysunki służyły im jako inspiracja do projektowania biżuterii i innych przedmiotów z metalu. Zapraszamy do spaceru śladami artystów i do wspólnego szkicowania dekoracji staromiejskich kamienic.

🗓️ Kiedy: czwarta sobota miesiąca w godz. 11.00-12.00
👪 Dla kogo: rodziny z dziećmi (6–12 lat)
🎫 Wstęp: 10 zł, bilety: https://tinyurl.com/orno-rysowanie
📍 Miejsce spotkania: przy kasach w kamienicy nr 42

_________
Cykl „Rodzinne rysowanie”

Twórcza zabawa dla całych rodzin! Nie trzeba być mistrzem rysunku, wystarczą chęci i gotowość podjęcia nowych wyzwań. Na zajęciach panuje kameralna atmosfera, wspólnie ćwiczymy uważną obserwację oraz poznajemy różne techniki rysunkowe. Naszymi modelami są rzeczy warszawskie – rzeźby, obrazy, medale i inne przedmioty. Zachęcamy opiekunów do wzięcia udziału w zajęciach razem z dziećmi. Uczestnicy otrzymują do dyspozycji podstawowe materiały plastyczne (można przynieść własne). Dodatkowo w księgarni muzealnej można zakupić stylowy szkicownik oraz zestaw ołówków.

Edukacja w Muzeum Warszawy: http://muzeumwarszawy.pl/kategoria/dzialalnosc-edukacyjna/

Wianki nad Wisłą 2019

Wianki nad Wisłą 2019

Wianki nad Wisłą organizowane są nieprzerwanie już od 1996 r. i nie inaczej będzie tym razem. W tym roku spotkamy się już na 24 edycji, która odbędzie się 22 czerwca w Multimedialny Park Fontann w Warszawie, na Podzamczu, nad Wisłą.

Startujemy o godzinie 12, rozpoczynając jarmark kulinarny, podczas którego odbędzie się kulinarne show w wykonaniu Mistrzów Patelni. Jest to nie lada gratka, dla zwolenników kuchni polskiej, hiszpańskiej czy włoskiej. O godzinie 15, rozpocznie się Piknik Świętojański, gdzie będziemy mieli okazje uczestniczyć w Ceremonii dekoracji oraz wodowania warszawskiego Wianka. Dla miłośników sportów wodnych nie zabraknie także atrakcji. W planach mamy długo oczekiwane regaty oraz warsztaty żeglarskie. Dodatkowo przez cały czas, będą odbywały się również wszelkiego rodzaju zabawy dla najmłodszych!

Blok koncertowy rozpoczyna się o godz. 19.30 i potrwa do północy. Wystąpią:
🍃Tulia
🌱L.U.C.
🌾Krzysztof Zalewski
🍀Nosowska
🌿Nervo

Wstęp wolny.

Kiedy Bródno było Grodem – Piknik Średniowieczny

Kiedy Bródno było Grodem - Piknik Średniowieczny

Po raz kolejny zapraszamy na podróż w czasie. Rodzinny piknik edukacyjny w lesie Bródnowskim to jedyna w roku okazja zobaczyć, usłyszeć i poczuć jak żyli udzie 1000 lat temu!
Zapraszamy na spotkanie z historią :
– średniowieczne obrzędy i tradycje,
– warsztaty archeologiczne
– pokazy rzemiosła
– turnieje i pokazy walki
– biesiada przy ognisku

Zapraszamy na polanę archeologiczną w Lesie Bródnowskim 🙂

Psoty w Kosmosie – Akcja Dla Dzieci

Psoty w Kosmosie - Akcja Dla Dzieci

PSOTY W KOSMOSIE – akcja Performatywna dla dzieci

22 czerwca (sobota), godz. 11:00-18:00

SOHO FACTORY (hala nr 19, ul. Mińska 25, Warszawa)

BILETY: do kupienia przed wejściem (ilość ograniczona) oraz na eventim.pl
Wstęp 25 zł (z Kartą Dużej Rodziny 20 zł, dzieci do 2 lat: wstęp wolny)
https://www.eventim.pl/bilety.html?affiliate=PLE&doc=artistPages%2Ftickets&fun=artist&action=tickets&erid=2492561&includeOnlybookable=true&x10=1&x11=psoty

UWAGA, UWAGA, wiadomość z ostatniej chwili! Na warszawskiej Pradze wylądował statek kosmiczny. Przybysze z kosmosu przesłali wiadomość. Komunikat brzmi: Ziemianie, jesteście nam potrzebni. Przybywajcie. Pomóżcie. Przygotowania do kosmicznej misji ratunkowej już trwają. Dołącz do naszej załogi! Przyjdź koniecznie 22 czerwca do Soho Factory w Warszawie. Grzejemy rakiety! PSOTY w KOSMOSIE to tajne hasło naszej akcji.

Zapraszamy 22 czerwca dzieci i ich rodziców do zmienionej scenograficznie postindustrialnej hali nr 19 w Soho Factory w Warszawie. W godz. 11 – 18 można przyjść do Hali i przeżyć niesamowite przygody z artystami. To już nasza szósta akcja performatywna PSOTY dedykowana dzieciom. Tym razem dzieci polecą w kosmos wraz z aktorami warszawskich scen i grup teatralnych. Tworzymy przestrzeń fantastycznej, sensorycznej zabawy, w której dzieci poprzez doświadczenie poznają wykreowane przez nas światy. Zorganizowaliśmy już PSOTY życie miasta, PSOTY pod wodą, PSOTY w lesie. Za każdym razem kreujemy unikalny scenograficznie świat oparty o działanie w duchu DIY. Naszej scenografii można dotknąć, bawić się w niej i odczuwać wykreowany świat wszystkimi zmysłami. Wierzymy, że tylko poprzez doświadczanie dzieci są w stanie przezwyciężyć własne lęki, przeżyć coś co zapamiętają pozytywnie na całe życie. Co więcej, poznawanie świata razem z bliskimi to ważny impuls do harmonijnego rozwoju dziecka. Do zabawy wciągamy i rodziców i dzieci, na tych samych zasadach, w których uczestnicy naszych projektów są ich współtwórcami a nie biernymi widzami.

Organizator: Artanimacje
Projekt współfinansuje: Miasto Stołeczne Warszawa
Partnerzy: Soho Factory, Yareal Polska, Teatr Soho
Realizatorzy cyklu: POP-UP MUZEUM DLA DZIECI
Reżyseria: Bartosz Mazur, Justyna Sobczyk, Marysia Stokłosa
Scenografia: Matylda Sałajewska
Kostiumy: Anna Kaczkowska

Spacer po przedwojennej Warszawie.

Spacer po przedwojennej Warszawie.

Zapraszamy na spacer, który przeniesie nas w czasy lat międzywojennych, pełnych modnych lokali, kameralnych kin, pachnących kawą, ciastkami i papierosowym dymem kawiarni . Przejdziemy ulicami Śródmieścia, dowiedzmy sie czy Warszawa była „Paryżem Północy”. Na swojej drodze spotkamy miejsca i opowiemy o osobach które budowały niesamowity klimat Warszawy lat dwudziestych i trzydziestych.

Podczas spaceru odpowiemy sobie między innymi na pytania:

-kim był Gruby Josek ?
-dlaczego na pl. Małachowskiego postawiono pomnik „gorszącego wojownika”?
-co widział prezydent zanim padły strzały?
-dlaczego czasami do domu trzeba wracać trzema dorożkami?
-kto mógł dostać zaproszenie do najsłynniejszego stolika w Warszawie?
-kto i kiedy żądał zrównania wieżowca Prudential z ziemią ?
-czy da się konno wjechać do Adrii?
-kiedy zaczęło się „dwudziestolecie”
-czy sałaciarza można nazwać dryndziarzem ?
-czego bał się Marszałek?
-Kto bał się Marszałka?
-czy picie kawy jest nałogiem?

Spacer zaczynamy w 19 maja o godzinie 18:05 na Placu Grzybowskim u wylotu ulicy Próżnej.
Zakończymy 1,5 godziny później w okolicach ulicy Szpitalnej.
Spacer poprowadzi historyk i przewodnik warszawski Adrian Sobieszczański
Za udział w wycieczce nie jest przewidziana żadna opłata, jeżeli natomiast uznają Państwo, że przewodnik zasłużył na napiwek

Rusz się na Bielanach – bezpłatne treningi na świeżym powietrzu

Rusz się na Bielanach - bezpłatne treningi na świeżym powietrzu

„ MIESZKAŃCY BIELAN ĆWICZĄ NA ŚWIEŻYM POWIETRZU”

Zapraszamy serdecznie na otwarte bezpłatne treningi!
Każdy znajdzie coś dla siebie 🙂

Soboty 1.06-27.07.2019 – 9 spotkań w każdą sobotę

Miejsce zajęć: PARK CHOMICZA – wejście do parku od ul. Conrada
9.00- 10.00 – GIMNASTYKA DLA SENIORA – zajęcia ruchowe skierowane do osób starszych oraz tych, którzy w spokojny sposób powinny wdrożyć się w aktywność, skupić się na technice ćwiczeń i poprawie sprawności ogólnej
10.00- 11.00- GRY I ZABAWY SPORTOWE DLA RODZIN Z DZIEĆMI – zajęcia przeznaczone dla małych i dużych prowadzone w formie zabaw ruchowych m.in. popularnych gier terenowych oraz ćwiczeń ogólnorozwojowych w formie wyścigów
11.00-12.00- TABATA – intensywne ćwiczenia interwałowe w systemie 20sek intensywnej pracy/ 10sek odpoczynku, poprzedzone rozgrzewką i zakończone stretchingiem i rozluźnieniem .
12.00-13.00- JOGA – zajęcia uelastyczniające i wzmacniające nasze ciało, skupiające się wokół wyciszenia, poprawy świadomości oddechu w przyjmowanych asanach
Miejsce zajęć: KĘPA POTOCKA- wejście do Parku od przystanku autobusowego Gwiaździsta – prosimy kierować się w prawą stronę 🙂
9.00-10.00- NORDIC WALKING – zajęcia ogólnorozwojowe opierające się na poprawie techniki marszu oraz tempa, poprzedzone rozgrzewką i ćwiczeniami funkcjonalnymi (każdy przychodzi ze swoimi kijkami) – zajęcia prowadzą certyfikowani instruktorzy Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking
10.00-11.00 – ZUMBA – zajęcia taneczno – ruchowe
11.00-12.00 – TURBO SPALANIE – zajęcia interwałowe o dużej intensywności z elementami wzmacniania
12.00-13.00- TBC – ćwiczenia modelujące i wzmacniające całe ciało

Co tydzień zamiana programu w danych miejscach.

Na miejscu dostępne będą maty do ćwiczeń – ich liczba jest jednak ograniczona.

REGULAMIN Treningów otwartych dla każdego

Organizator: Miasto st. Warszawa Dzielnica Bielany
Wykonawca: FUNDACJA HASTEN

Uczestnictwo:
W treningach może uczestniczyć każdy bez względu na wiek, po wcześniejszej akceptacji regulaminu i podpisaniu oświadczeniu na miejscu o braku przeciwwskazań zdrowotnych.
Akceptacja regulaminu wiąże się z deklaracją oświadczenia ze strony uczestników w następującej formie:
Osoba pełnoletnia – Oświadczam, że jestem zdrowy i nie mam żadnych przeciwwskazań do udziału w treningach. Biorę pełna odpowiedzialność za stan swojego zdrowia.
Rodzic/prawny opiekun osoby nieletniej– oświadczam, że dziecko jest zdrowe i nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w treningach. Biorę pełna odpowiedzialność za stan zdrowia dziecka.
Treningi będą dokumentowane w postaci fotorelacji. Zdjęcia, które w myśl art. 81 ust. 2 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2017 poz. 880 z późn. zm.) nie wymagają zgody na rozpowszechnianie wizerunku, mogą być publikowane na stronie organizatora i wykonawcy.
Projekt jest realizowany w ramach budżetu partycypacyjnego.

Smykowizje – czerwiec 2019

Smykowizje - czerwiec 2019

miniperformanse, koncerty i warsztaty dla rodzin z dziećmi 0-5 lat
czerwiec 2019

Przedsprzedaż online biletów rodzinnych na wydarzenia wyłącznie przez stronę www.u-jazdowski.pl

zbiórka w holu U–jazdowskiego

miniperformanse, koncerty i warsztaty dla rodzin z dziećmi 0-5 lat
10:00 – grupa młodsza: 0-2 lata
11:00 – grupa starsza: 3-5 lat
Sugerowany wiek dziecka, uczestniczącego w wydarzeniach sensoplastycznych: od 1 roku życia.

Wstęp: bilet rodzinny 30 zł (w cenie biletu wstęp na wystawy)
Informacji udzielamy mailowo i telefonicznie: + 48 22 628 12 71-73, wew. 135. Na maile i telefony odpowiadamy we wszystkie dni tygodnia od godziny 12:00 oprócz poniedziałków

Zakup biletu związany jest z udzieleniem zgody na przetwarzanie danych osobowych dziecka i opiekuna, łączy się z akceptacją regulaminu wydarzenia, w tym wyrażeniem zgody na komunikację mailową w sprawach, dotyczących udziału w projekcie

Co to jest wernisaż? Czy utwór na karton i gitarę brzmi ekologicznie? Co to jest abstrakcja? Jakie kolory ma Gąbczak? Czy piasek może opowiadać historie? W czerwcu 2019 roku zapraszamy na wydarzenie specjalne – otwarcie wystawy „Dotknij sztuki” oraz kolejne spotkania z cyklu Smykowizje – dźwiękowe, ruchowe i sensoryczno-wizualne działania, realizowane wśród obiektów sztuki współczesnej, w inspirujących przestrzeniach wystaw: „Siedząc tutaj znudzona jak lamparcica” Marii Lobody, „Bezludzka ziemia” i „Forensic Architecture” oraz „Dotknij sztuki” w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

Cykl miniperformansów i koncertów dla rodzin z dziećmi w wieku 0-5 lat. Podczas wydarzeń istotna jest aktywizacja wzroku, słuchu, smaku, dotyku i odczuwania najmłodszych. Podczas koncertów Smykowidzowie zamieniają się w słuch w niepowtarzalnej scenerii współczesnych dzieł sztuki. Podczas wizualnych performansów sensorycznych za pomocą zmysłów smaku, dotyku, wzorku i węchu poznają różne materiały, nie tylko plastyczne, z których gdy będą starsze, nauczą się wyczarowywać cuda. Podczas interaktywnych wydarzeń, poprzez odpowiednie pobudzanie, połączone z dobrą zabawą, najmłodsi rozwijają percepcję w różnych zakresach. A przede wszystkim dobrze i twórczo się bawią.

Projekt adresowany jest do rodziców i opiekunów w równej mierze, co ukierunkowany na rozwój małych dzieci. Zachęcamy rodziców do posługiwania się osobiście materiałami i narzędziami, by dzieci mogły się na ich działaniu wzorować. W ramach cyklu odbywają się trzy rodzaje wydarzeń: plastyczne, wizualno-dźwiękowe oraz muzyczne w formie miniperformansów i koncertów. Na tych pierwszych (2 i 4 sobota miesiąca) stosujemy za każdym razem inne materiały i narzędzia, z którymi chcemy zapoznać dzieci od pierwszych miesięcy życia. W naszych działaniach wykorzystujemy materiały: ciecz newtonowska (zrobiona ze skrobi ziemniaczanej), papier czerpany, folia transparentna, piasek, kamienie, podświetlane stoliki, drewno, folia bąbelkowa, kalka techniczna, gąbka, krepina, worki jutowe, owoce, warzywa oraz wiele innych, również bardzo nieoczywistych materiałów. Sugerowany wiek dziecka, uczestniczącego w wydarzeniach plastycznych: od 1 roku życia.

W pierwszą i trzecią sobotę miesiąca odbywają się performanse wizualno-dźwiękowe i koncerty. Podczas nich używamy nieco innych materiałów: wstążek, sznurków, filcu, kocyków, poduszek, tiulu, kolorowych piór, instrumentarium orffowskiego, a kształty, kolory i materiały „kojarzymy” często z ruchem, dźwiękami i specjalnie dobranymi utworami i piosenkami, wykonywanymi na żywo, których maluchy słuchają w skupieniu, ale też i aktywnie reagują, poprzez ruch, bieganie, spontaniczne odgłosy, improwizowany taniec i wiele innych aktywności, które są przez animatorów i edukatorów Smykowizji mile widziane.
{Smykowizje} – miniperformanse, koncerty i warsztaty dla rodzin z dziećmi 0-5 lat

22/06 – „Poznaj Gąbczaka!”
Na wystawie Dotknij sztuki mieszkają Gąbczak, Bouba i Bajkostwory. Każde z nich jest wyjątkowe i niepowtarzalne. Każde ma swoje indywidualne cechy. Coś je jednak łączy. Wszystkie zrobione są z miękkich materiałów i do każdego można się przytulić. Podczas naszego spotkania stworzymy własne stwory i nadamy im zwariowane imiona.
Prowadzenie: Aleksandra Rajska
bilety na godzinę 10.00 lub 11.00: https://bit.ly/2YYenYy

Wstęp dla rodzica w cenie biletu na galerię (normalny bilet na wystawę: 12 złotych)
Wstęp dla dziecka – wolny.

Współorganizatorzy:
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
Fundacja Muzyka jest dla wszystkich

Partnerzy medialni: CzasDzieci.pl, Qlturka, Miasto Dzieci, Polskie Radio Dzieciom

foto: Magdalena Zielińska

Bemowo zaprasza na zakręcony piknik bemowskich zwierzaków

Bemowo zaprasza na zakręcony piknik bemowskich zwierzaków

👉 W sobotę 22 czerwca w godzinach 11.00-17.00 w Galerii Bemowo odbędzie się niecodzienne wydarzenie dedykowane … czworonogom mieszkańców Bemowa! 🐶
W programie m.in. ✅ pokazy agility, ✅ strefa foto dla zwierzaków, ✅ konsultacje z behawiorystą, ✅ warsztaty sitodruku i wiele więcej! Wraz z wolontariuszami Fundacji „Azylu pod Psim Aniołem” będziemy również zachęcać do adopcji psów oraz prowadzić zbiórkę karmy i koców na rzecz podopiecznych Fundacji 😍

Zakręcony piknik bemowskich zwierzaków to jedyny taki rodzinny piknik połączony z atrakcjami dla wielbicieli czworonogów. Na uczestników wydarzenia będą czekać:
🐾 pokazy agility, czyli pokazy psiej zręczności oraz warsztaty z pomocy przedweterynaryjnej;
🐾 warsztaty sitodruku, podczas których każdy będzie mógł samodzielnie nadrukować na koszulkę lub torbę jeden z 4 psich wzorów, przygotowanych specjalnie na to wydarzenie przez młodych artystów street art;
🐾 strefa foto dla zwierzaków – przyjdź i zapozuj do zdjęcia ze swoim pupilem;
🐾 konsultacje z behawiorystą, który m.in. opowie, jak poradzić sobie psim lękiem czy zachowaniami agresywnymi.

Przez cały czas trwania wydarzenia do dyspozycji klientów Galerii Bemowo będą wolontariusze Fundacji „Azylu pod Psim Aniołem”. Wraz ze swoimi podopiecznymi będą zachęcać do adopcji psiaków 🐶 oraz będą prowadzić zbiórkę karmy i koców dla psów. Przed Galerią Bemowo powstanie również wybieg dla psów – specjalnie ogrodzony teren, na którym czworonogi (nawet pieski uciekinierzy 😀) będą mogły bezpiecznie się wybiegać.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Mindfulness dla dzieci – trening uważności 5-8 lat

Mindfulness dla dzieci - trening uważności 5-8 lat

UWAŻNOŚĆ I SPOKÓJ ŻABKI
Ruszamy już 11 maja z zajęciami MINDFULNESS dla dzieci. Chętne osoby prosimy o kontakt z naszą rejestracją. Będzie to cykl 8 sobotnich lub niedzielnych spotkań w cenie 690zł.
Zajęcia będą trwały 45min.

Od prowadzącej:
Zapraszam na trening uważności metodą Eline Snel (c), autorki światowego bestsellera „Uważność o spokój żabki”.
Metoda została opracowana przez holenderską nauczycielkę i terapeutkę Eline Snel. Bazuje na 8-tygodniowym kursie MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) stworzonym przez Jona Kabat-Zinna dla dorosłych, ale została dostosowana do potrzeb i możliwości dzieci i młodzieży.
Metoda została opracowana dla dzieci i młodzieży w 4 grupach wiekowych:
5-8 lat
9-11 lat (12)
12-14 lat
15-19 lat
My będziemy organizować na początek dla 2 grup wiekowych 5-8 i 9-11 (12)lat.
Metoda uwzględnia ona potrzeby emocjonalne i zdolności poznawcze dzieci w danych grupach wiekowych. Była doskonalona przez prawie 20 lat. Eline Snel mimo swoich 65 lat wciąż aktywnie działa jako nauczyciel mindfulness zarówno dzieci, jak i dorosłych. Szkoli nauczycieli z całego świata w swojej organizacji Academy for Mindful Teaching w Leusden w Holandii.
Ja swój kurs nauczycielski ukończyłam u samej Eline w sierpniu 2018 roku.

DLA KOGO:
Trening jest przeznaczony dla dzieci w wieku 5-8 lat, które:
– mają kłopoty z koncentracją
– mają kłopoty z samodzielnym zasypianiem / niespokojny sen
– nie radzą sobie z emocjami (lub ich rodzice sobie z nimi nie radzą…
– nie potrafią wysiedzieć bezczynnie, ponudzić się trochę, ciągle coś muszą robić
– nadwerężają swoje ciało, bo nie znają jego granic
– zamartwiają się i przez to są niespokojne, drażliwe
– przejawiają agresję lub inne destrukcyjne zachowania wobec siebie i innych
– ciężko przechodzą zmianę otoczenia (np. z przedszkola do szkoły)
– nie mają żadnych problemów, tylko chcą poznać lepiej siebie, swoje ciało, świat myśli i emocji (lub chcą tego dla nich ich rodzice)

ORGANIZACJA:
Trening trwa 8 tygodni. Spotykamy się raz w tygodniu na 45 minut na zajęciach grupowych. Pomiędzy spotkaniami dzieci ćwiczą razem z rodzicem / rodzicami na podstawie przekazanych przeze mnie instrukcji. 5-10 minut dziennie.
Przed treningiem spotykamy się wspólnie z rodzicem i dzieckiem na godzinną konsultację.
W trakcie treningu wysyłam informację mailową z zakresem zajęć i instrukcjami do pracy w domu.
JAKIE KORZYŚCI MOŻE DAĆ TAKI TRENING MOJEMU DZIECKU:
– łatwiejsze zasypianie
– lepsza koncentracja
– poprawa pamięci
– mniej lęku, niepokoju, napięcia
– łagodniejsza postawa wobec siebie i innych
– większa świadomość ciała, myśli i emocji

JAK MOGĘ ZAPISAĆ SWOJE DZIECKO:
Zadzwoń do przychodni Renort Słuchając Ciała na Kasprowicza 795652657

CENA
Za cały kurs zapłacą Państwo 690 zł brutto.
Cena obejmuje:
– 1 spotkanie zapoznawcze z rodzicem i dzieckiem (60 minut)
– 8 spotkań na zajęciach grupowych
– 8 maili z informacjami nt. zajęć
– możliwość konsultacji telefonicznych w trakcie 8 tygodni trwania kursu (do 120 minut)
– materiały i pomoce do pracy w domu
– książkę Eline Snel „Uważność i spokój żabki”
– książkę Eline Snel z ćwiczeniami „Moja Supermoc”

Zapraszam ciepło 🙂
Aurelia Szokal i cały zespół Renort Słuchając Ciała

Więcej informacji : https://www.facebook.com/pg/AkademiaZabki/photos/?tab=album&album_id=237644686923993

Zwiedzanie Planu Filmowego – zapisy indywidualne

Zwiedzanie Planu Filmowego - zapisy indywidualne

Zapraszamy na ostatnie w tej edycji zwiedzanie PLANU FILMOWEGO.
Zapisy indywidualne do grupy.
Pierwsza sobota wakacji.

Wśród atrakcji programu czekają na was: odkrywanie tajemnic produkcji filmowej, przejście lochami czasu, wirtualna wyprawa na plan w plenerze, przymiarki filmowej garderoby, projekcje materiałów making of i jak zawsze – duża dawka magii kina i filmowej wiedzy.

Oprowadzanie po PLANIE dla wszystkich, którzy kochają kino i chcą dowiedzieć się na czym polega praca filmowców.

22 czerwca, godz. 15:00. Odkrywanie PLANU FILMOWEGO z przewodnikiem.

Czas zwiedzania 2,5 godz (część scenografia + przerwa + część kostiumy)
Cena: 30 zł od osoby (przedpłata przelewem)
Liczba miejsc ograniczona.

Zapisy: planfilmowy@wfdif.pl
lub telefonicznie pod nr: 22 559 32 06
W zgłoszeniu prosimy o podanie nr telefonu kontaktowego, liczby osób oraz (w przypadku dzieci) wieku uczestników.

Informacje organizacyjne na stronie: http://www.wfdif.pl/pl/zwiedzanie-indywidualne

Więcej o PLANIE FILMOWYM dla zwiedzających:
http://www.wfdif.pl/pl/plan-filmowy-dla-zwiedzajacych
zwiastun części scenografia: https://vimeo.com/258590295
zwiastun części kostiumy: https://vimeo.com/258579328

Więcej o produkcjach Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych z których pochodzi scenografia na PLANIE FILMOWYM:
„7 uczuć” : http://www.wfdif.pl/produkcja-filmowa/produkcja-fabularna/7-uczuc
zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=z0G7UHnIQXA

„Historia w ożywionych obrazach”: http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/historia-w-ozywionych-obrazach-jan-matejko
zwiastun: https://vimeo.com/209362507

Czekamy na wasze zgłoszenia!

Spotkajmy się na Bulwarach Wisły w Warszawie

Spotkajmy się na Bulwarach Wisły w Warszawie

Chcesz spotkać się z nami podczas Regat o Puchar Dzielnicy Wisła?
Zapraszamy już 22 czerwca 🙂 Będzie to świetna okazja, aby się poznać i porozmawiać .
Regaty w centrum Warszawy to obowiązkowe wydarzenie dla wszystkich miłośników żagli i uczestników regat. Ciebie również nie może tam zabraknąć.
Regaty o Puchar Dzielnicy Wisła 2019 odbędą się w 4 kategoriach – Omega Sport, Standard i Retro, klasy OPEN oraz Regaty Mistrzów.
Ekipa Pro-Skippers będzie oczywiście w pełnym składzie!
Do zobaczenia na Bulwarach 🙂

Wakacje w Teatrze Muzycznym ROMA!

Wakacje w Teatrze Muzycznym ROMA!

Wakacje z TM ROMA zaczynają się 22 czerwca❗ Przez cały miesiąc na Novej Scenie będziemy pokazywać Wasze ulubione spektakle: „Once”, „Nowy Jork. Prohibicja”, „Tuwim dla dorosłych”. Na najmłodszych czeka „Księga dżungli”. 😎Serdecznie zapraszamy na naszą stronę internetową oraz do kas teatru.
http://bit.ly/wakacjewtmroma

 

niedziela, 23 czerwca

Dziecięcy Teatr Improwizowany

Dziecięcy Teatr Improwizowany

Bawiąc, uczy – ucząc, bawi. Czy więc jest coś lepszego niż nauka przez potężną dawkę śmiechu? Odpowiadamy: nie! 😎
Dlatego cykl spektakli improwizowanych dla najmłodszych to wydarzenie, które rozbawi nawet tych najbardziej wymagających widzów. Improwizatorzy i improwizatorki razem z dziećmi stworzą wyjątkowe historie, które mogą zdarzyć się tylko raz.

Żadna improwizacja nie może obyć się bez rozgrzewki, dlatego również podczas tej w wersji „dla dzieci” przed spektaklem przygotujemy nie tylko nasze uśmiechy, ale – co najważniejsze – fantazję na świetną zabawę. 🙂

Witamy w naszej bajce. Czekamy na Was w samo południe.

📅 23 czerwca: Spektakl improwizowany dla dzieci – Wakacje
Czas trwania: 60 minut

Zaprasza Was: Improwizacja dla dzeci

Sąsiedzkie Granie – Rebeka

Sąsiedzkie Granie - Rebeka

23 czerwca zapraszamy Was na wyjątkowe pierwsze wakacyjne Sąsiedzkie Granie! Będzie plenerowo i leniwie. I jest nam niezmiernie miło poinformować Was, że na naszej Sąsiedzkiej Scenie wystąpi zespół Rebeka!!!

Tak, tak, to ta Rebeka, którą kojarzycie z Trójkowej Listy Przebojów, z Open’era czy innych letnich festiwali (np. Free Form Festival, Burn Selector, Audioriver Festival). Ich płyty można kupić w każdym dobrym sklepie muzycznym.

Nasza propozycja to zupełnie inny klimat muzyczny niż dotychczas. Ale wakacje rządzą się swoimi prawami – i my też chcemy podarować Wam w pierwszą wakacyjną niedzielę dawkę pozytywnej energii, połączonej z możliwością poruszania się w rytm elektronicznych, cudnych bitów jednego z najlepszych polskich zespołów ostatnich lat!

Rebeka zagrała ponad 400 koncertów w Polsce i za granicą. Na koncie ma trzy płyty długogrające, z czego debiutancka „Hellada” zdobyła tytuł polskiej płyty roku w rankingu „Gazety Wyborczej”. Projekt powstał w 2008 roku z inicjatywy Iwony Skwarek, kompozytorki i autorki tekstów, do której w 2010 roku dołączył producent Bartosz Szczęsny. W tym składzie grają do dziś, ale w trasę promującą “Post Dreams” (najnowszą płytę wydaną w lutym tego roku) wyruszają jako trio.

Twórcze warsztaty rodzinne (dofinansowane)

Twórcze warsztaty rodzinne (dofinansowane)

23.06 (niedziela) Warsztaty Małych Artystów
9:30 – 11:00 (3-5 lat)
12:00 – 13:30 (5-8 lat)

Koszt: 10 zł od osoby (10 zł od osoby; np. 1 rodzic + 1 dziecko = 20 zł)*
Płatność w formie przelewu.
Przelew stanowi potwierdzenie rezerwacji miejsca.
*Koszt bez dofinansowania to 35 zł od osoby.

Fundacja MANZANA otrzymuje dofinansowanie Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy w ramach projektu Przestrzeń dla rodziny.

W przypadku rezygnacji z zajęć na jeden lub dwa dni przed zajęciami opłata nie podlega zwrotowi. Nie ma również możliwości przeniesienia opłaty na inny termin.

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY (liczba miejsc ograniczona):
przestrzen@manzana.org.pl
Zgłoszenia: Imię i nazwisko, telefon kontaktowy, imię i wiek dziecka, termin.
Rodzeństwa przyjmujemy do jednej grupy

Gdzie:
Google maps – Przestrzeń dla rodziny
Wejście od ulicy Borsuka, żółty budynek z turkusowym dachem, będzie turkusowe ogrodzenie i trzy furtki, środkowa turkusowa furtka to nasza Przestrzeń, dzwonek jest przy furtce (ul. Przy Bażantarni 11, lok. B2)

Info:
tel. 600 445 055
Facebook: PRZESTRZEŃ DLA RODZINY
https://www.facebook.com/przestrzendlarodziny/

Co warto wiedzieć?
o Warto zabrać ze sobą torbę foliową i worek na rzeczy, które będziemy tworzyć. Wszystkie wytwory zabieramy ze sobą (to ważny element naszej pracy).
o Warto zadać o wygodny, swobodny strój – też taki, który będzie można pobrudzić (dotyczy i dorosłych i dzieci)
o Podczas zajęć, nasze twórcze działania prowadzimy na podłodze (siedzimy na podłodze).
o Zajęcia prowadzimy w sali skarpetkowej.
o Na zajęcia wszyscy (i duzi i mali) przychodzimy ZDROWI.
o Warsztaty prowadzimy w duchu Rodzicielstwa przez zabawę i Pedagogiki Zabawy; w oparciu o filozofii Jespera Juula, Porozumienia Bez Przemocy, Rodzicielstwa Bliskości.
o Zajęcia dofinansowane są w ramach projektu Przestrzeń dla rodziny przez Dzielnicę Ursynów m.st. Warszawy.

Zapraszamy na nasz fanpage: https://www.facebook.com/przestrzendlarodziny/

Dobro : wydarzenia dobroczynne na cały rok!

Dobro : wydarzenia dobroczynne na cały rok!

#dobro samo się nie zrobi,
róbcie #dobro z nami!

Zapraszam na roczny cykl naszych wydarzeń dobroczynnych. Jak to działa? My dajemy swój wkład w organizację, materiały oraz promocję za darmo, robimy dla Was różnorodne, ciekawe wydarzenia – Wy przychodzicie dobrze się bawić i wartościowo spędzić czas, płacicie za udział dowolną kwotę. Cały dochód z wydarzeń przeznaczymy na organizację pożytku publicznego, zbiórkę w ważnym celu lub na konto konkretnego podopiecznego wybranej fundacji. Każde spotkanie będzie miało innego beneficjenta – czekamy na Wasze propozycje: kogo chcielibyście wesprzeć?

HARMONOGRAM WYDARZEŃ:

23 czerwca – Dzień Ojca!
zabawy podwórkowe z dawnych lat dla tatów z dziećmi i całych rodzin.

beneficjenci: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!, Fundacja Toto Animo, Fundacja Daj Herbatę, Fundacja Rak’n’Roll Wygraj Życie, Fundacja Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła, po DRUGIE, https://pomagam.pl/9mukxjxr?fbclid=IwAR3Q_ME8S61BIyGWTU5x3FVb2_zqyYFraRbT5fPEoQa5dlxGbf34sPEqKR8 … czekamy na kolejne propozycje!

10-lecie Centrum Edukacji Leśnej

10-lecie Centrum Edukacji Leśnej

Tak! Już 10 lat jesteśmy z Wami! 🙂

Zapraszamy Was na wspólne świętowanie naszych urodzin!
23 czerwca na pewno nie będziecie się nudzić. Zaplanowaliśmy dla Was m.in.:
– warsztaty przyrodnicze
– wspinaczkę drzewną
– degustacje smaków lasu
– pokazy sokolnicze
– warsztaty surwiwalowe
– pokaz rzeźbienia pilarką
– leśne origami
– spotkania z ciekawymi osobami
– warsztaty laboratoryjne
i wiele innych aktywności. 😉

Specjalnie na tę okazję tworzymy wielką strefę gier i zabaw plenerowych, a dla chcących odpocząć od miejskiego zgiełku strefę relaksu pod koronami drzew.

To nie wszystko, przewidzieliśmy też kilka niespodzianek związanych z naszym jubileuszem! 😀

Nie może Was zabraknąć!
Oczywiście wstęp wolny! 🙂

Warsztaty czekoladowe dla dzieci i dorosłych

Warsztaty czekoladowe dla dzieci i dorosłych

Czy Warszawa już czeka na nas???? 🚸🚸🚸
Sale Zabaw Fikołki 23.06. o godzinie 10.00 zapraszamy na warsztaty czekoladowe do Warszawy. al. Rzeczypospolitej 14 lok. 2.7/2
Prosimy o rezerwację miejsc na wspaniałą czekoladową zabawę.
Zapisz Się
Na Warsztaty NUMER TELEFONU
+48 519 634 600

Targ Śniadaniowy na Białołęce

Targ Śniadaniowy na Białołęce

Dzień dobry Białołęka !!
Jest nam niezmiernie miło przywitać się z wszystkimi mieszkańcami Białołęki i zaprosić do wspólnych niedzielnych spotkań.
Niewątpliwie po naszej sześcioletniej historii siódmy rok nadal okazuje się być debiutem w tej części Warszawy 🙂
Bardzo się cieszymy że wspólnie z Urząd Dzielnicy Białołęka i przy wspaniałemu wsparciu możemy zaprosić wszystkich na śniadania i beztroskie niedziele do Parku Picassa.
.
Zabierzcie przyjaciół, znajomych i rodzinę. Gwarantujemy dobrą atmosferę, pyszne jedzenie, cudowne produkty na zakupy i wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych

Tradycyjnie czekać na Was będą:
– szeroki wybór wysokiej jakości produktów od najlepszych dostawców:
warzywa, owoce, nabiał, wędliny, sery, kuchnia dla weganów i mięsożerców. Produkty bez glutenu, produkty tradycyjne i regionalne kuchni polskiej. Wypieki na słodko i wytrawnie, produkty sezonowe, wiele dobrego jedzenia i produktów spożywczych z różnych części świata
– oferta posiłków i dań serwowanych na miejscu od kuchni świata po domową kuchnię i kreatywne potrawy przygotowywane z sercem przez prawdziwych pasjonatów
– jadalnie na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni
– moc atrakcji jak zajęcia sportowe, weekendy tematyczne
– działalność edukacyjna realizowana po przez warsztaty tematyczne, spotkania z organizacjami zajmującymi się świadomym i zdrowym stylem życia, warsztaty dla dzieci, zajęcia Jogi
– projekt edukacyjno informacyjny związany z selektywną zbiórką śmieci
– bezpłatna wypożyczalnia koców
– leżaki, hamaki
– woda dla czworonogów
– muzyka grana na żywo i cudowne playlisty 🙂

UWAGA – z powodów organizacyjnych dokładna data startu może ulec zmianie. Będziemy na bieżąco informować Państwa o dacie startu naszego cyklu.

Program atrakcji powstaje na bieżąco i jest publikowany na ścianie aktualnej strony właśnie tutaj 🙂
Zapraszamy do współpracy:
wspolpraca@targsniadaniowy.pl
Zgłoszenia Wystawców
wystawcy@targsniadaniowy.pl
Marketing
marketing@targsniadaniowy.pl

***
W niezobowiązującej atmosferze podczas śniadania na świeżym powietrzu relaksujemy się po pracowitym tygodniu. Zajadamy się smakołykami, uczestniczymy w różnych warsztatach, bawimy się z dziećmi na placu zabaw lub po prostu odpoczywamy myśląc o niebieskich migdałach. Integrujemy się ze sobą, jest gwarnie, wesoło i po prostu fajnie. Wpadnij i spotkaj się ze znajomymi ze swojej okolicy, poznaj sąsiadów i zacznij dzień lokalnie.
o(d)żywiamy miasto !!!

Do zobaczenia !

II edycja Dad’s Day – Impreza Rodzinna

II edycja Dad's Day - Impreza Rodzinna

To wyjątkowe wydarzenie dla całych rodzin, które wiąże się ze świętem „Dnia Ojca”. W tym roku impreza odbędzie się w niedzielę 23 czerwca 2019 r.
W ramach organizowanego wydarzenia odbędzie się Bieg Super Taty na dystansie 5 km (bieg ulicami miasta Warszawa), Bieg z Tatą dla dzieci, sztafeta rodzinna oraz piknik podczas którego nie zabraknie mnóstwa atrakcji dla całych rodzin.
Po sukcesie zeszłorocznej edycji, w tym roku chcemy zorganizować jeszcze większe wydarzenie. Nie wątpliwie tego rocznym atutem jest lokalizacja imprezy czyli Stadion „Orzeł” przy ul. Podskarbińskiej 14 w Warszawie, na którym są organizowane największe imprezy lekkoatletyczne w Polsce.

ORNO znaczy zdobię | Warsztaty rodzinne

ORNO znaczy zdobię | Warsztaty rodzinne

Czy każdy może tworzyć biżuterię? 💍

Podczas zajęć dowiemy się, jak dawniej wyglądała praca osób wykonujących przedmioty z metalu. Poznamy właściwości materiałów do tworzenia wyrobów jubilerskich oraz narzędzia używane dawniej w warsztacie złotnika. 🔨

Na zakończenie zaprojektujemy i wykonamy własną ozdobę! ✨

Zajęcia towarzyszą wystawie Spółdzielnia ORNO. Biżuteria | wystawa.

∗ Dla rodzin z dziećmi w wieku 7–12 lat
∗ Wstęp: 30 zł, liczba miejsc ograniczona
∗ Miejsce: sale wystawy czasowej (Rynek Starego Miasta 28–42)
∗ Szczegółowe informacje: Dział Edukacji Muzealnej, tel. +48 665 645 603

Terminy:
23 czerwca (niedziela), godz. 11.00–12.30 | bilety ☛ http://bit.ly/2VSfj3w

Warszawska Scena Opowieści: Złoty ptak – baśnie perskie

Warszawska Scena Opowieści: Złoty ptak - baśnie perskie

Zbiór baśni, legend i podań perskich w opowieściach dla najmłodszych.
opowiadają – Agnieszka Aysen Kaim i Albert Kwiatkowski muzyka – Mateusz Szemraj

Kino lalek | Cykl pokazów, spotkań i warsztatów

Kino lalek | Cykl pokazów, spotkań i warsztatów

Animacja lalkowa to żywioł materii wprawianej w ruch ręką animatora. Reżyser często jest często twórcą scena­riusza, lalek i animatorem w jednej osobie. Decydującą rolę w tym rodzaju animacji odgrywają mikroruchy, którym podlegają lalki, a które dają niemal nieograniczone możliwości realiza­cji najbardziej fantastycznych wizji artystycznych.

Zapraszamy – od marca do czerwca – na projekcje filmów dla dzieci i dorosłych, zarówno współczesnych, jak i tych z lat 50. i 60., na spotkania z twórcami lalek i animatorami, warsztaty animacji lalkowej oraz projekcje z muzyką na żywo. Na ekranie zagoszczą opowieści o urzędnikach i księżniczkach, walce ze smokami i bólem egzystencji, marzeniach o lataniu i spełnionej miłości.

Przegląd animacji lalkowych w FINA towarzyszy wystawie dedykowanej teatrowi i filmowi lalkowemu Lalki: teatr, film, polityka | wystawa, która 18 marca zagości w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki.

PROGRAM:

POKAZY FILMOWE DLA DZIECI (FINA Wałbrzyska 3/5):
wstęp bezpłatny

23 czerwca, 10:00
„Zwierzaki i cudaki“ – zestaw animacji
https://bit.ly/2VzV9Xs

—————————————————————

WSTĘP:

Wydarzenia w FINA Wałbrzyska 3/5 są bezpłatne. Wejściówki na pokazy filmowe wydajemy w dniu wydarzenia na pół godziny przed pokazem w siedzibie FINA Wałbrzyska 3/5. Na warsztaty obowiązują zapisy (linki do zapisów dostępne są na stronie www.kinolalek.fina.gov.pl).

Pokazy filmowe w Kino Iluzjon są biletowane.
Bilety w cenie 15/17 zł dostępne na stronie www.iluzjon.fn.org.pl i w kasie kina.

—————————————————————

WIĘCEJ:

Pełny program i więcej informacji o wydarzeniach w Iluzjonie oraz na Wałbrzyskiej 3/5 na stronie: www.kinolalek.fina.gov.pl.

ZAPRASZAMY!

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 15

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments