Czego szukasz?

Dżungla w Warszawie, czyli plac zabaw na Wawrzyszewie

plac zabaw wawrzyszew - dżungla dla dzieci przy Stawach Brustmana

Dziś mam wieści świeżutkie jak bułeczki o poranku! Po wielu miesiącach oczekiwania, mamy w Warszawie cudowną dżunglę dla dzieci. Jakby tego było mało – w okolicy znajdują się urocze tereny spacerowe i staw, na którym królują kaczki. Chodźcie, zabieram Was do nowego, wspaniałego miejsca na Dziecięcej Mapie Warszawy!

Po miesiącach domowej izolacji wszyscy jesteśmy spragnieni normalności. Ot, najzwyklejszego wyjścia z dziećmi na plac zabaw, plotkowania z koleżanką czy spacerowania z wózkiem po parkowych alejkach. Mocno wierzę, że jesteśmy na ostatniej prostej do tego, aby na nowo cieszyć się tymi wszystkimi dobrodziejstwami. Budująca wiadomość jest taka, że samorządy w tym czasie nie próżnowały i stworzyły np. takie cudeńko jak plac zabaw na Wawrzyszewie, na który dziś idziemy :)

Plac zabaw przy Stawach Brustmana, czyli dżungla na Wawrzyszewie

Piękny i nowoczesny plac zabaw na warszawskim Wawrzyszewie właśnie został otwarty. Jego budowa kosztowała ponad 2 mln złotych, a efekt – trzeba przyznać – jest naprawdę imponujący. Ogromnym plusem jest fakt, że został doskonale wkomponowany w istniejącą przestrzeń. A co jak co, ale położenie ma bajeczne – wokół piękne parkowe alejki i nieopodal staw, na którym królują kaczki. Zachowano roślinność, która była na poprzednim placu zabaw, dodano ozdobne trawy – ponad 1000 sztuk(!) i kwitnącego przez cały sezon liliowca. Wokół wytyczone zostały alejki, zmieniono oświetlenie, a cały plac zabaw jest monitorowany przez całą dobę. Dobra, tyle teorii, zerknij poniżej:

plac zabaw wawrzyszew
plac zabaw wawrzyszew
plac zabaw wawrzyszew
plac zabaw wawrzyszew
plac zabaw wawrzyszew
plac zabaw wawrzyszew - Stawy Brustmana
plac zabaw wawrzyszew
plac zabaw wawrzyszew
plac zabaw wawrzyszew

Plac zabaw przy Wawrzyszewie oferuje coś dla dzieci z każdej grupy wiekowej. Są liczne konstrukcje do wspinania – o różnym stopniu trudności. Są zjeżdżalnie – wyższe, niższe i kręcone jak duża sprężyna. Oprócz tego także zabawki interaktywne i szeroki wachlarz huśtawek – od klasycznych, przez kubełkowe aż po takie, których nie widziałam dotychczas nigdzie indziej. Jednak wiecie, że nie mogę zdradzić wszystkiego – to mogłoby popsuć Wam zabawę i radość odkrywania! Wielkim powodzeniem wśród dzieci cieszy się również tyrolka, a letnich miesiącach z pewnością z zachwytem przyjmą zamontowane na placu zabaw zamgławiacze, rozpraszające delikatną mgiełkę, dzięki specjalnym przyłączom wodnym.

Dżunglowy plac zabaw znajduje się na Wawrzyszewie, przy Stawach Brustmana :)

Na moim profilu na Instagramie możesz obejrzeć krótką video relację z tego placu zabaw.

Jeśli szukasz pomysłu na wyjście z dziećmi, tu znajdziesz PRZEWODNIK PO NAJLEPSZYCH PLACACH ZABAW.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Najlepsze seriale Netflix

zaburzenia integracji sensorycznej

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków - TOP 10

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil - Dziecięca Mapa Świata

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gośka
Gośka
2 lat temu

Matko, moim zdaniem to wygląda dość strasznie (czy jestem jedyna?). Nie chcę, żebyś mnie źle zrozumiała, bo: super, że dzieciaki mają się gdzie wybiegać plac wygląda imponująco, masa różnych “urządzeń” na których dzieciaki mogą się wyszaleć, a wszyscy wiemy, że tego potrzebują i że to lubią wszystko utrzymane jest w spójnej stylistyce, widać, że ktoś przemyślał koncepcję mam poczucie, że w tym mieście ciągle za mało jest miejsc dla dzieci, jak tylko wyjdzie słoneczko – na każdym placu zabaw dzikie tłumy, bo ludzie (a zwłaszcza dzieci) potrzebują rozrywki Ale jednak… Plastikowa dżungla razi moje poczucie estetyki. Jakże mi się marzy,… Czytaj więcej »

Anna
Anna
Reply to  Gośka
2 lat temu

O tym samym pomyślałam. Na hasło dżungla powstał mi zupełnie inny obraz w głowie a tu rozczarowanie…

Gośka
Gośka
2 lat temu

Może od razu pokażę o co mi chodzi na przykładach
https://www.pinterest.ca/pin/474144667017689608/
https://www.timeout.com/melbourne/kids/the-best-playgrounds-in-melbourne
http://www.ashevilleplaygrounds.com/natural-playgrounds/

Myślę, że radochy dla dzieci równie dużo, a zdrowiej dla ich psychiki i psychiki ich rodziców ;)