Czego szukasz?

Zrób sobie zabawkę w FabLab Wbijaj!

FabLab Wbijaj! to rodzinna pracownia stolarska w centrum Warszawy.

To miejsce to PETARDA! Nie mam słów, żeby opisać, jak bardzo cieszę się i doceniam możliwości, jakie oferuje nasze miasto. Dziecięca Mapa Warszawy to projekt, w którym gromadzę przeznaczone dla dzieci i rodziców. Robię to nieprzerwanie od dwóch lat, więc udało mi się zebrać naprawdę dużo różności. Czegoś takiego jak FabLab Wbijaj! jeszcze w Warszawie nie było.


FabLab Wbijaj! – rodzinna stolarnia, warsztat kreatywności i… wiele więcej!

FabLab Wbijaj! mieści się w sercu miasta, na warszawskiej Starówce. To miejsce, które jest miejską stolarnią dedykowaną rodzinom, warsztatem kreatywnym i wylęgarnią pomysłów. Może tu przyjść absolutnie każdy, bez zapisów i bez umiejętności. Fantastyczni instruktorzy służą pomocą, niezależnie od stopnia zaawansowania projektu. Możecie przyjść tam z dzieckiem i wspólnie wykonać zabawkę. Lub zrobić prezent z okazji Dnia Babci lub imienin. Możecie wykonać karmnik lub naprawić stołek, który przyniesiecie z domu. Wszystkie narzędzia i materiały dostępne są na miejscu (no, chyba, że macie akurat ochotę zrobić łódź, wtedy weźcie ze sobą drewno ;)).

Jedyną zasadą jest pełna dowolność. Możecie zdecydować się na jeden z gotowych projektów i dostać wstępnie przygotowane elementy. Wybór jest ogromny – karmniki, autka, ptaszki, choinki, domki dla lalek. Niezależnie od zainteresowań każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jeśli chcesz zrobić z dzieckiem (lub samemu, wszak miejsce nie jest wyłącznie dedykowane nieletnim!) – nie ma ograniczeń. Znajdzie się zarówno drewno, jak i odpowiednie, nowoczesne maszyny.

W FabLab Wbijaj! możesz wybrać jeden z gotowych projektów lub puścić wodze fantazji.

FabLab Wbijaj! – godziny otwarcia i inne ważne wiadomości

FabLab Wbijaj! działa od poniedziałku do piątku, w godzinach 10 – 18 i w soboty 10-16, każdy może przyjść bez zapisów. W weekendy odbywają się tu najczęściej tematyczne warsztaty, na które należy się wcześniej zapisać.

W FabLab Wbijaj dzieci uczą się jak używać piły, wiertarki i innych narzędzi.
FabLab Wbijaj
Wnętrze rodzinnego warsztatu stolarskiego FabLab Wbijaj
Czołg na gąsienicach - jeden z projektów, który powstał w FabLab Wbijaj
FabLab Wbijaj! to świetnie miejsce, w którym dzieci mogą nauczyć się szlifować drewno.

Najlepsze zostawiłam na koniec – absolutnie wszystko jest w FabLab Wbijaj! BEZPŁATNE. Przyjechałam dziś z Leo i Milą, akurat nie było nikogo innego. Przesympatyczny fachowiec zajął się nami i krok po kroku wszystko tłumaczył. Mila i ja chciałyśmy zrobić aparaty fotograficzne z drewna, Leo wybrał sobie helikopter. Spędziliśmy świetne 2 godziny – szlifując, strugając, wiercąc i wbijając. Wyszliśmy z szerokimi uśmiechami na twarzach, trzymając w rękach wyjątkowe, samodzielnie wykonane zabawki. Kocham to moje blogowanie za takie odkrycia. A edukację domową za szansę, jaką nam daje. Bo potencjalnie zwykły piątek okazał się być bardzo niezwykłym dniem.

Jeśli chcesz się wybrać do FabLab Wbijaj! najlepiej zadzwoń wcześniej (nr tel.: 536100005) i upewnij się, że nie ma w grafiku wizyty zorganizowanej grupy. Aha, adres: Stara 4, Warszawa.

Jeśli interesują Cię miejsca i atrakcje dla dzieci w Warszawie – dołącz do grupy Dziecięca Mapa Warszawy na Facebooku, która o nich informuje.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anna K
Anna K
1 rok temu

Ale cudo! Muszę się tam wybrać z moimi dzieciakami.

Aneta
Aneta
1 rok temu

Fajne, ale dla mnie smutne jest to że jak byłam w wieku moich dzieci to takie zajęcia miałam na ZPT i w domu, a teraz wszystko musi być zorganizowane, specjalne miejce. Oczywiście dobrze że takie miejsca są.

Ewa
Ewa
1 rok temu

Na Wawrze jest kolejny bezpłatny FabLab- Pobite Gary! Zajęcia umuzykalniające, gra na instrumentach, studio nagrań za darmo 🙂 dla dzieci i dorosłych.

Katarzyna
Katarzyna
1 rok temu

Super. Bardzo dziękuję za polecenie zwłaszcza że obok tego miejsca mieści się szkoła synka. Myślę że nawet w tym tygodniu skorzystamy z namiaru.