Czego szukasz?

Lodowiska w Warszawie – BEZPŁATNE I PŁATNE

Lodowisko Warszawa, czyli dokąd na łyżwy w stolicy?

Bezśnieżne i coraz cieplejsze zimy sprawiają, że jeśli chcemy poczuć, jaką mamy porę roku, to w Warszawie najlepiej wybrać się na lodowisko. Mimo że do zimowej stolicy kraju nam daleko, ilość miejsc, w których można pojeździć na łyżwach jest imponująca. Przygotowałam zestawienie, w którym znajdziecie zarówno BEZPŁATNE, jak i PŁATNE lodowisko Warszawa.

Zapisz się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o ciekawych wydarzeniach dla dzieci:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.

Lodowisko Warszawa BEZPŁATNIE:

1. Lodowisko przy Pałacu Kultury

Bezpłatne lodowisko w samym centrum Warszawy, które pomieści nawet 150 osób. Mieści się w pobliżu wejścia do Pałacu Młodzieży, a obok działa wypożyczalnia sprzętu.

2. Rynek Starego Miasta

Jeżeli wybieracie się na Bożonarodzeniowy Jarmark przy Barbakanie, poza zakupami, czy wypiciem grzańca lub gorącej czekolady, zajrzyjcie też na rynek Starego Miasta, gdzie czeka na Was bezpłatna ślizgawka. Obok, znajdziecie oczywiście wypożyczalnie sprzętu.

Godziny otwarcia: codziennie od 10 do 21.

3. Plac Europejski

Jak co roku na Placu Europejskim pojawia się bezpłatne lodowisko. Warto śledzić stronę Placu Europejskiego na Facebooku, z racji na organizowane przez sponsorów różnego rodzaju akcje.

Lodowisko otwarte jest w tygodniu od 16 do 21, a w weekendy od 12 do 21.

Wejście jest bezpłatne, ale jeżeli nie macie swoich łyżew, to wypożyczenie kosztuje 10 zł.

4. Lodowisko na dachu Galerii Młociny

Jeżeli jesteście akurat po zakupach to świetny moment na chwile relaksu na lodowisku. Okazując paragon z danego dnia, jest ono bezpłatne. Dodatkową atrakcją jest położenie samej ślizgawki, znajduję się ona bowiem na dachu Galerii Młociny. Lodowisko otwarte jest w godzinach otwarcia galerii.

Bez paragonu wstęp za 5zł. Istnieje możliwość wypożyczenia łyżew.

5. Lodowisko Bemowo

Przy ul. Obrońców Tobruku 40 znajdziecie całkowicie bezpłatne lodowisko (razem z szatnią i wypożyczalnią), na którym jednocześnie pomieści się do 60 osób. Jeździć można w 90 minutowych cyklach w godzinach od 9:00, 11:00, 13:00, 16:00, 18:00 i 20:00.

6. Lodowisko Praga-Południe

Kolejne bezpłatne, zadaszone lodowisko zorganizowane z inicjatywy samorządowej, znajdującej się na terenie Zespołu Szkół nr 37 przy al. Stanów Zjednoczonych 24.

7. Lodowisko przy Urzędu Dzielnicy Wola

Bezpłatne lodowisko znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie Urzędu Dzielnicy Wola, przy al. Solidarności 90. Lodowisko jest otwarte do 3.03, w godzinach: 10:00 – 13:00, 14:00 – 17:00 i 18:00 – 20:00.

Przy lodowisku funkcjonuje także bezpłatana wypożyczalnia łyżew.

Lodowisko Warszawa PŁATNE:

8. Zimowy Narodowy

Na stadionie PGE Narodowy znajdziecie nie jedno, a dwa lodowiska oraz lodową górkę do zjeżdżania. Poza zimowymi atrakcjami na murawie jest strefa gastronomiczna, strefa czekolady i kawy, a dla tych, którzy znudzą się jazda na łyżwach, został przygotowany skatepark.

Ceny biletów zaczynają się od 11 zł. Warto kupić je przez internet, żeby nie stać w kolejce.

9. Torwar

Jedno z najwcześniej otwieranych lodowisk, bo już na początku września. Jednak, jeżeli się na nie wybieracie, warto sprawdzić godziny otwarcia ślizgawki, bo są one specyficzne: wtorki i czwartki od 20 do 21.30, soboty od 18.30 do 20 oraz niedziele od 11 do 12.30 i od 18.30 do 20. 

Bilety od 11 zł. Przy lodowisku jest też wypożyczalnia łyżew.

10. OSIR Targówek

Lodowisko Warszawa przy ul. Łabiszyńskiej 20A, tuż obok stadionu lekkoatletycznego. Obok lodowiska jest wypożyczalnia sprzętu, razem z małą szatnią, w której możecie zostawić rzeczy. Lodowisko otwarte jest od poniedziałku do piątku w godzinach: 14-21, a w weekendy: 9-21.

Bilety wstępu od 8 zł.

11. Anin

Przy pływalni Anin znajdziecie niewielkie, 600 metrowe lodowisko, które pomieści jednocześnie około 100 osób. Obok lodowiska, dla najmłodszych została przygotowana ślizgawka. Przy lodowisku otwarta jest wypożyczalnia łyżew.

Bilety: 2 zł. Czynne codziennie, w godzinach: 9-21.

12. Figlowisko

Bardzo duże lodowisko w Warszawie, ponad 1000 metrów kwadratowych. Zlokalizowane przy al. Komisji Edukacji Narodowej 60. Obok znajdziecie także wypożyczalnie sprzętu.

Bilet: 20 zł

13. Stegny

Na Stegnach znajdziecie nie tyle lodowisko, co cały, olbrzymi tor, który może zapewnić długi czas okrążenia. Niedługo ruszy też wewnętrzna, klasyczna w formie ślizgawka.

Bilety od 6 zł. Ślizgawka w tygodniu otwarta jest od 16 do 21, a w weekendy od 9:30 do 20. Warto wcześniej sprawdzić godziny przerw technicznych, bo są one dość częste. Przy torze, możecie wypożyczyć lub naostrzyć łyżwy.

14. Moczydło

Niewielkie, zadaszone lodowisko o wymiarach 20 na 60 metrów. Obok oczywiście wypożyczycie łyżwy, czy jeździki do nauki dla dzieci.

Bilety od 8 zł. Otwarte w tygodniu od 13 do 20, a w weekendy od 9 do 20.

15. Kolorowe lodowisko przy Galerii Północnej

Wyjątkowe, kolorowe lodowisko Warszawa, którego tafla lodu pokryta jest kolorowymi pasami, niczym grzywa jednorożca. Położone przy Galerii Północnej od strony Trakt Nadwiślański.

Bilety: 5 zł. Poza samą ślizgawką organizatorzy przygotowali serie dodatkowych atrakcji.

16. Centrum Sportu Wilanów

Od pierwszego grudnia, przy ul. Gubinowskiej 28/30 z ramienia Centrum Sportu Wilanów działa prawie 900 metrowe lodowisko, które posiada własny system zamrażania oraz jest czyszczone i wygładzane specjalistycznymi maszynami. Obok działa także wypożyczalnia łyżew.

Bilety od 4 zł. Godziny otwarcia: w tygodniu 16-21, a w weekendy od 9:30 do 21:30.

17. OSiR Ochota

Przy ul. Rokosowskiej 10 znajdziecie duże, bo ponad 1200 metrowe, zadaszone i oświetlone lodowisko, które działa przez cały sezon zimowy. Obok, oczywiście działa wypożyczalnia łyżew.

Bilety od 5 zł. Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 19:30, a od soboty do niedzieli w godz. 10:00 – 21:00

18. Lodowisko przy Wola Park

Ślizgawka przy Wola Parku otwarta jest codziennie w godzinach 10-22. Przy lodowisku działa wypożyczalnia łyżew, w której możecie wypożyczyć zarówno hokejówki, jak i figurowe.

Bilet od 5 zł.

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Zapisz się i otrzymaj jako pierwszy informacje o eBooku

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o eBooku od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.