Czego szukasz?

Pierwszy zegarek dla dziecka? Zegarek Flik Flak!

Pierwszy ząbek, pierwszy krok, pierwszy… ZEGAREK! Tak, Moi Mili, właśnie nadszedł ten wyczekany moment i krok w dorosłość. Poziom ekscytacji i szczęścia trudny do opisania. Leo i Mila odliczali do Dnia Zero, kiedy byliśmy umówieni na rodzinne wyjście. Gwoździem wyprawy była oczywiście wizyta w salonie i wybór zegarka. Jasne było, że będą to zegarki Flik Flak – zaraz Wam napiszę dlaczego! :) Wierzę w prezenty ponadczasowe, takie, które wzbudzą nie tylko chwilowy zachwyt, ale zostaną na lata i będą przypominać dobrze spędzone wspólne chwile.

Odwiedziliśmy salon Swatch w Galerii Młociny – tam zegarki dla dzieci są pięknie wyeksponowane, a sprzedawcy wyjątkowo cierpliwi. Myślę, że tak, jak w przypadku Mili i Leona, również dla innych dzieci, zakup pierwszego własnego zegarka to bardzo ważna sprawa. Mimo że przygotowywaliśmy się wcześniej, oglądając flik-flakowe cuda na stronie internetowej i typując swoich faworytów, wybór wcale nie był prosty. W ofercie marki Flik Flak jest kilkadziesiąt modeli, więc każde dziecko znajdzie tu coś dla siebie – można je obejrzeć na stronie Flik Flak.

Dlaczego zegarek Flik Flak to super wybór dla dziecka?

Lista argumentów jest naprawdę długa. Dla mnie ważne jest to, że Flik Flak wyspecjalizował się w zegarkach dla dzieci, produkując je od przeszło 30 lat. Marka powstała w 1987 roku w Szwajcarii. Tym, co od początku je wyróżniało, było unikalna koncepcja pomagająca dzieciom nauczyć się odczytywać godziny (o której napiszę za moment). Dziś zegarki Flik Flak to najbardziej popularne zegarki dla dzieci na świecie, można je kupić w przeszło 100 krajach na całym świecie. Marka działa w ramach Swatch Group, dzięki czemu czerpie z doświadczenia i wiedzy wiodącego producenta zegarków na świecie.

Każdy zegarek sprawdzany jest pod kątem bezpieczeństwa dla dzieci. Obejmuje to testy, które mają na celu zapewnienie braku występowania ponad 100 niebezpiecznych substancji chemicznych. Zegarki Flik Flak są w 100% wolne od ftalanów i bisfenolu A (BPA). Każdy element zegarka jest sprawdzany pod kątem trwałości i bezpieczeństwa dla dzieci. Poddawane są testom przyczepności, skręcania, ściskania, uderzania i palności. Dodatkowo sprawdzane są pod kątem odporności na pot, wodę w basenie, pranie całego zegarka w specjalnym woreczku wiązanym w supełek (podobno doskonale sprawdza się też zwykła skarpetka, zawiązana na końcu) w temperaturze do 40°C, ciśnienie wody do 3 barów oraz promienie UV i wilgoć. 

Flik Flak dba o to, aby nauka szła w parze z zabawą – a to koncepcja, która jest mi bardzo bliska. Nie znam lepszej motywacji do nauki obsługi zegarka. O ile Leon radził sobie z odczytywaniem godziny całkiem nieźle, o tyle dla Mili tarcza zegarka była jeszcze abstrakcją. Po tym, jak stała się dumną posiadaczką własnego zegarka, nauczyła się odczytywać godzinę… w jedno popołudnie. Z uśmiechem na ustach!

Jak nauczyć dziecko odczytywać godzinę na zegarku?

Na tarczy zegarków dla dzieci wskazówki mają kształt brata i siostry – starszy brat, Flik, jest wskazówką minutową, mniejsza siostra, czyli Flik, odpowiada za wskazywanie godziny. Długie nogi Flika wskazują, że może on poruszać się szybko i potrzebować 60-minutowego spaceru, aby okrążyć tarczę zegarka. Za to Flak z radością przyznaje, że według jej obliczeń to zaledwie jedna godzina! Ta para pojawia się również na kartonowym zegarku treningowym, który dołączony jest do każdego opakowania. Zegarki dla starszych dzieci mają też kolorową tarczę, na której jest 12 czytelnych cyfr i przedziałów czasowych oznaczonych kropkami, co ułatwia odczytywanie godziny.

A tu mała podpowiedź z pierwszej ręki – oto bestsellery Flik Flak, czyli modele, które dzieci wybierają najczęściej:

Zegarki Flik Flak można zamówić on-line (a wtedy super opcją jest personalizacja – swoje imię na pasku to jest to! – listę zegarków, które można w ten sposób ozdobić znajdziesz w sekcji PERSONALIZACJA) oraz w salonach Swatch w całej Polsce.

W najbliższą środę, czyli Dzień Dziecka, w salonie Swatch w Galerii Młociny zaplanowane są specjalne atrakcje dla dzieci (od 10:00 do 19:00). Dodatkowo do każdego zakupu otrzymacie upominek – takie rodzinne wyjście po prezent na pewno zostanie w pamięci na długo!

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments