Czego szukasz?

Plac zabaw w Łazienkach Królewskich już otwarty!

Plac zabaw w Łazienkach Królewskich już otwarty!

Na otwarcie tego placu zabaw czekała chyba cała Warszawa, więc oficjalnie informuję, że na Dziecięcej Mapie Warszawy pojawiło się nowe, niezwykłe miejsce! Plac zabaw w Łazienkach Królewskich to gratka dla wszystkich. Atrakcje przygotowano zarówno z myślą o mniejszych, jak i większych dzieciach, a znajdzie się coś nawet dla dorosłych! Mieszkańcy mówią, że brakowało tu takiego miejsca, zwłaszcza od kiedy zamknięty został plac zabaw w Parku Ujazdowskim.

Plac zabaw w Łazienkach Królewskich

Nowy plac wykonany jest głównie z drewnianych elementów, co sprawia, że idealnie wpasowuje się w klimat otoczenia, w którym się znajduje. Jest też mnóstwo piasku, co z pewnością zachwyci zwłaszcza maluszki, które uwielbiają kopać i latać z gołymi nóżkami – na letnie miesiące jest po prostu idealny, a i upadek nie będzie tak dotkliwy. Naturalne materiały (piasek, drewno i kora) mają wzbudzać w małych odkrywcach ciekawość świata, a także doznania sensoryczne. Na dzieci czekają huśtawki, fantastyczne drabinki do wspinania i pomosty linowe do niespiesznych wędrówek. Są też długie zjeżdżalnie, karuzela linowa, a nawet równoważnia. Dla maluchów, które uwielbiają się chować zaprojektowano śliczne drewniane domki. Z kolei na strudzonych upałem czekają leżaki i wiata z ławeczkami, a nawet planszami do gry w szachy i warcaby! Tak, tak, nie tylko dzieci będą się tu świetnie bawić.

Jest też część wodna. Na specjalnym wodnym placu zabaw, dzieci będą mogły trochę poeksperymentować z wodą, budując własną sieć tam i kanałów. Oczami wyobraźni widzę już dziecięcy entuzjazm, szczególnie w cieplejsze dni.

W Łazienkach czekają też gongi, dendrofon i hopki muzyczne, co brzmi trochę enigmatycznie, ale wygląda naprawdę wspaniale. Dzieci będą miały masę frajdy! Każdy, bez względu na wiek, znajdzie tu coś dla siebie i nie będzie chciał stąd wychodzić!

Na plac najłatwiej dostać się od ulicy Belwederskiej, a czynny jest codziennie, w tych samych godzinach, co Łazienki Królewskie: 6.00 – 21.00.

Jeśli chcesz być na bieżąco jeśli chodzi o atrakcje dla dzieci w Warszawie, polub Moi Mili na Facebooku!

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments