Czego szukasz?

Gazetki dla dzieci – dlaczego je kupuję?

Można powiedzieć, że gazetki dla dzieci to moja tajna broń. Odkryliśmy je z Leo jeszcze na długo zanim nauczył się czytać. To jednak w niczym nie przeszkadzało, aby z miejsca je pokochał. Jego ulubione tytuły zmieniały się – w zależności od tego, jaka bajka była na danym etapie tą ulubioną. Jest jednak jeden tytuł, który niezmiennie jest numerem jeden – wiadomo: LEGO Explorer. Mila obecnie najbardziej lubi naprzemiennie Psi Patrol i My Little Pony, zależy od dnia i humoru ;)

Dlaczego kupuję gazetki dla dzieci?

Nazwałam je na początku swoją tajną bronią i nie ma w tym określeniu przesady. Nie zliczę razów, kiedy mnie uratowały. Sprawdzają się idealnie podczas podróży samochodem, czekania na lotnisku albo w chwili, kiedy wszystkie posiadane zabawki się aktualnie znudziły i szukam macierzyńskiego wytchnienia. Czasopisma dla najmłodszych to nie tylko sposób na mądrą zabawę, ale także na uczenie się i rozwijanie wyobraźni.

Na stronie wydawnictwa EGMONT można zamówić aktualne premiery, ale także tytuły, które ukazały się wcześniej. A co najlepsze – mam dla Was specjalny KOD RABATOWY. W dniach 30.03-06.04 w księgarni EGMONT.PL z kodem moimili otrzymacie 30% rabatu na wszystkie czasopisma!

To wieeelka okazja – do każdego numeru ulubionego przez nas magazynu LEGO Explorer dołączone są klocki i instrukcje. Tematem najnowszego wydania jest ODKRYJ PUSTYNIĘ – z dołączonych klocków zaś dowiemy się jak zbudować ruszającego kończynami gekona!

gazetki dla dzieci ponad podziałami!

Mało co łączy najmłodszych tak, jak czasopisma. Zgodnie oglądają, dzielą się gratisami, starszy czyta młodszej – a ja w tym czasie leżę i pachnę. Nie no, wiadomo, że to żart taki – albo sobie cichutko pracuję albo jestem w nich wpatrzona i nie mogę zrobić nic innego ;)

zachęta do nauki czytania

Nic bardziej nie motywuje niż spotykanie z ulubionymi bohaterami. Właśnie przerabiam to drugi raz – całkiem niedawno gazetki dla dzieci mocno wsparły Leo w procesie nauki czytania, a teraz tą samą drogę przechodzi Mila. Niewielkie partie tekstu i opisy przygód ulubionych bohaterów – to w naszym przypadku recepta na sukces.

niekończące się pomysły na budowanie z klocków

Leo uwielbia budować z klocków Lego. To bez wątpienia jego ulubione zajęcia i zabawka. Buduje zgodnie z instrukcjami kupionych zestawów, często puszcza wodze fantazji i tworzy konstrukcje wg własnej wizji (uwielbiam je oglądać!). Jednak inspiracji nigdy dość! Chyba dlatego magazyn LEGO Explorer cieszy się u nas taką sympatią. Nie tylko dostarcza pomysłów na nowe budowle, ale pobudza kreatywność i podsuwa rozwiązania, które dzieci swobodnie wykorzystują podczas zabawy.

inspiracje do zabaw

W magazynach Psi Patrol i My Little Pony dzieci lubią mini-zadania, a także dołączone często gry i pomysły na zabawę. I oczywiście – robotę robią też dołączone figurki i drobne prezenty. W najnowszym Psim Patrolu znajdziecie chwytak Rubble’a i kamienie, które można za jego pomocą przenosić. Wewnątrz na dzieci czekają kolorowanki, mini-zadania i komiksowe opowieści o ekipie dzielnych psów.

My Little Pony polubi każda miłośniczka serialu – jest różowy, bardzo milusi i pluszowy. Do każdego numeru dołączona jest figurka innego kucyka, a także – ku radości przeogromnej mojej młodej wielbicielki kucyków – plakat. Zobaczcie sami:

nauka bez wysiłku

LEGO Explorer inspiruje dzieci do nauki poprzez twórczą zabawę. Tematem przewodnim marcowego numeru jest odkrywanie pustynii. Z poprzednich numerów dzieci mogły dowiedzieć się więcej o ZAGROŻONYCH GATUNKACH, o ENERGII, o CIELE CZŁOWIEKA lub o PODRÓŻOWANIU W CZASIE. Jak widzisz – tematy są na tyle zróżnicowane, że każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Przyznam, że sama z przyjemnością odkrywam z dziećmi premierowe wydania.

Na stronie wydawnictwa EGMONT można zamówić aktualne premiery, ale także tytuły, które ukazały się wcześniej. A co najlepsze – mam dla Was specjalny KOD RABATOWY. W dniach 30.03-06.04 w księgarni EGMONT.PL z kodem moimili otrzymacie 30% rabatu na wszystkie czasopisma!

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
9 miesięcy temu

A my też kupujemy gazetki :) Może nie za często, ale jak widzę coś ciekawego i jeszcze z ciekawym gadżetem to nie zastanawiamy się i jesteśmy ciekawi środka różnych historyjek <3