Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 9-10 kwietnia

Ostatni weekend przed Wielkanocą obfituje w atrakcje dla rodzin. Do dzisiejszego zestawienia wybrałam 50 najlepszych z nich. Na cokolwiek się zdecydujecie – życzę Wam cudnej zabawy!

.

Spis treści:

SOBOTA, 9 kwietnia

Bukiet Talentów – spektakl dla dzieci – wstęp wolny

Bajkowa Poczytalnia zaprasza na interaktywny spektakl o tematyce ekologicznej.
Bohaterami spektaklu “Bukiet Talentów” są trzy kwiaty o światowych temperamentach: piękna polska Stokrotka, ognista hiszpańska Róża i meksykańska dusza, czyli Kaktus. Mają one ważną misję – uratować przyrodę przed bałaganiarskimi ludźmi! Który z nich zasługuje jednak najmocniej na tytuł ekologicznego bohatera? Który z kwiatów zaprezentuje największy talent? Wszystko rozstrzygnie się na Kwiatoturnieju, którego będziecie świadkami!
To będzie zacięta rywalizacja, pełna… doskonałej zabawy i dobrego humoru! Show must go on!

Weekendowe Warsztaty z Koniem dla Dzieci

Aktywny wypoczynek dla dzieci połączony z nauką jazdy konnej, opieki nad końmi oraz innymi zwierzętami takimi jak: świnka miniaturka, kózka miniaturka, kaczki i kury, psy i koty.
Co weekend organizujemy “Warsztaty z Koniem” dla dzieci od 8 do 15 lat. Możliwe jest też uczestnictwo młodszych dzieci jeśli są samodzielne i zaradne. Warsztaty są połączone z noclegiem z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę. Dzieci mają do dyspozycji salon w drewnie i kamieniu z kominkiem co daje niepowtarzalny klimat. Dodatkowo osobna sypialnia i antresola.
Uczymy się dyscypliny – wstając rano trzeba dać koniom siano i owies. Wyczyścić kopyta i wyprowadzić na padok.
Uczymy się odpowiedzialności – każde z dzieci ma swojego podopiecznego, którym zajmuje się przez czas trwania warsztatów: karmi, czyści, wyprowadza na padok i sprowadza do boksu.
Uczymy się empatii – kontakt ze zwierzętami nie tylko końmi ale też psami, kotami, świnką, miniaturową kózką czy nawet kurami i kaczkami uczy dzieci jak troszczyć się o każde stworzenie.
Każdy weekend to nowe zadania i nowy program nauki.
Nauka jazdy konnej oraz kompleksowej opieki nad tymi pięknymi zwierzętami to główne założenia warsztatów. W sobotę wieczorem pieczenie kiełbasek na ognisku przełamie ostatnie bariery między dziećmi i pomoże nawiązać nowe znajomości.
Cena za pobyt dziecka to tylko 380 zł i obejmuje:
• posiłki: 2 x kolacja (piątek, sobota), 2 x obiad (sobota, niedziela), 2 x śniadanie (sobota, niedziela),
• 3 godziny jazd konnych oraz 1 przejażdżkę bryczką (lub nauka lonżowania konia) jeśli pogoda i stan zdrowotny koni pozwoli,
• ognisko w sobotę wieczorem,
• zajęcia z teorii i praktyki (m.in. nauka lonżowania, czyszczenia, siodłania, zakładania ogłowia) dotyczącej tematyki końskiej,
• 2 x nocleg (piątek, sobota).
Specjalne miejsca dla dzieci
uchodźców z Ukrainy – bezpłatnie.
Nasze zwierzaki pomogą zapomnieć
choć przez chwilę
o traumatycznych przeżyciach

 • liczba miejsc ograniczona

pociągiem turystycznym wokół stolicy!

Ciekawy kąsek dla sympatyków zaliczania ciekawych linii kolejowych – przejazd z Warszawy Wschodniej przez nieczynne na co dzień odcinki do Warszawy Wileńskiej oraz przez Tłuszcz i Radzymin do Warszawy Gdańskiej!
Wyprawa została zaplanowana na wiosenną sobotę 9 kwietnia – zapraszamy na pokład. Pociąg będzie zestawiony ze spalinowego zespołu trakcyjnego MR/MRD. Szczegóły i rezerwacja biletów na stronie internetowej.

Spektakl “Złota Kaczka i Duch Starego Zamku”

Jednoaktowy spektakl teatralny w wykonaniu Teatru Piccolo z Łodzi.
Czas trwania: ok. 70 min.
Sugerowany wiek młodego widza: 3-11
Barwna, pełna humoru i piosenek bajka dla najmłodszych, zaprezentowana w konwencji łączącej plan żywy i lalkowy.
Opis fabuły:
Pan Bajarz trafia do tajemniczego zamku, w którego katakumbach znajduje wielkie złote jajo. Wystraszony zamieszkującymi w zamczysku duchami ucieka i porzuca błyszczące znalezisko, które wpada w ręce złej wiedźmy. Wtem, na scenie pojawia się dobry duszek…
Spotkanie z widzami wieńczą zabawy i animacja z dziećmi.
Występują:
Witold Łuczyński
Anna Wdowiak
Włodzimierz Wdowiak
Mieczysław Dyrda
Muzyka, scenariusz i reżyseria: Włodzimierz Wdowiak
Scenografia: Jan Zieliński
Bilety dostępne także w kasach MCER.
Spektakl odbędzie się w ramach cyklu “Mała Scena MCER”.
Bilety do nabycia w kasach MCER oraz na Bilety24: https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-1185-spektakl-zlota…
Zapraszamy!

LEGO® robotyka i Minecraft w Wolskim Centrum Kultury

Kochani! Zapraszamy w każdą SOBOTĘ na zajęcia z PROGRAMOWANIA dla dzieci w wieku 5-12 lat do Wolskiego Centrum Kultury! Możecie wybrać zajęcia z ROBOTYKI LEGO® lub MINECRAFTA 👾🤖👾🤖👾🤖👾🤖 Zajęcia odbywają się w godzinach 10.00-11.00 lub 11.15-12.15. Koszt 1 lekcji: 45 zł, tel: 512 820 142, biuro@edupunkt.com.pl. Zapraszamy do zapisów i do zobaczenia!
🤖 Więcej o LEGO® Eductaion 🤖
Programy nauczania, na których bazujemy zostały napisane przez najlepszych światowych dydaktyków. Pracujemy zgodnie z zasadą „hands on, minds on”. Zabawa z klockami wyzwala w dzieciach kreatywność i otwiera na nowe możliwości. Podczas zajęć rozwijamy cechy niezbędne we współczesnym świecie: umiejętności rozwiązywania problemów, kompetencje komunikacyjne, uczymy pracy w grupie.
Naszą bazą są klocki LEGO® Education WeDo oraz Mindstorms EV3, które umożliwiają dzieciom budowanie robota wyposażonego w silniki i sensory oraz podłączenie go do komputera za pomocą kabla USB i zaprogramowanie go. Podczas zajęć najważniejsza jest dla nas nauka przez zabawę. Edukując przez zabawę rozwijamy umiejętności z różnych obszarów: z obszaru edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej, zajęć komputerowych oraz praktyczno-technicznych.
👾 Więcej o Minecraft 👾
Minecraft to coś więcej niż zwykła gra. To kultowa na całym świecie wirtualna platforma kreatywna. Podczas zajęć dzieci mają za zadanie tworzyć z sześciennych bloków podobnych do klocków LEGO® cały świat – najróżniejsze mapy, budynki dla ruchomych bohaterów. Bohaterowie wędrują po mapach w poszukiwaniu niesamowitych przygód oraz surowców. Z surowców natomiast wytwarzają kolejne nowe materiały oraz narzędzia, które pomagają im tworzyć kolejne coraz bardziej skomplikowane konstrukcje.
Podczas zajęć nauczymy dzieci logicznego myślenia, gospodarowania czasem oraz surowcami, pokażemy jak gra odnosi się do otaczającego na rzeczywistego świata, wykorzystamy Minecrafta przede wszystkim do celów dydaktycznych. Edukując przez zabawę rozwiniemy u dzieci umiejętności z obszaru edukacji polonistycznej, matematycznej, geograficznej oraz przyrodniczej.
Zapraszamy Was do wspólnej zabawy! Do zobaczenia! Zapisy: 512 820 142, biuro@edupunkt.com.pl

Dobre rady Lisa Witalisa | Dziecięca Scena Teatralna

Lis Witalis to szelma jakich mało. Czego to ten zwierz nie obieca by zdobyć to, na co przyjdzie mu ochota. A to niedźwiedzia przekona, by do myśliwego po zapasy jedzenia się udał, a to pod pozorem nakarmienia głodujących zwierząt placków ze śniegu napiecze. A nawet przekona mieszkańców lasu, by na prezydenta go wybrały. Szczyci się swoim długim, puszystym ogonem nie mniej niż sprytem i inteligencją. Wykorzystując ufność, łatwowierność, a niekiedy i naiwność napotkanych stworzeń spełnia sam swoje zachcianki. Ci, którzy chcą coś zdobyć bez wysiłku niech się strzegą jego dobrych rad. Ale i lisowi przyjdzie w końcu ponieść zapłatę za swe niecne poczynania.
Musical na motywach opowiadania Jana Brzechwy „Szelmostwa Lisa Witalisa”.
Spektakl muzyczny z planem mieszanym, autorską muzyką i piosenkami.
Dla dzieci od 5 roku życia.
☞☞☞ bilety po 10 zł na biletyna.pl: https://bit.ly/DobreRadyDST

Warsztaty Wielkanocne dla dzieci

Serdecznie zapraszamy w imieniu Royal Wilanów, Centrum Kultury Wilanów oraz Dzielnicy Wilanów na Wielkanocne warsztaty które odbędą się w sobotę 9 kwietnia!
Warsztaty zaplanowane są od godz. 11:00 do godz. 14:00 📌
Atrakcje dla małych i tych dużych!
Część warsztatów również w języku Ukraińskim.
Zapraszamy ☺️

Brzechwa 2020

“Brzechwa 2020” to spektakl edukacyjny dla dzieci i młodzieży, oparty na twórczości Jana Brzechwy, w reżyserii Olafa Lubaszenki. Znana i lubiana klasyka polskiej literatury dziecięcej, została osadzona przez reżysera w kontekście obecnych czasów, współczesnej szkoły i aktualnych problemów z jakimi borykają się codziennie uczniowie oraz ich opiekunowie. Płynące tym samym ze sceny treści edukacyjne są bardzo uniwersalne, łatwe w odbiorze i atrakcyjne dla najmłodszych. A to wszystko w bogatej oprawie muzycznej oraz choreograficznej.
W capitalnej Szkole – „The Capitol School of Warsaw” odbywa się pierwsza stacjonarna lekcja po długiej przerwie spowodowanej pandemią. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele cieszą się, że mogą spotkać się ponownie „na żywo”. Lekcje odbywające się przez internet to przecież zupełnie nie to samo! Tym bardziej, że już wkrótce ma odbyć się długo oczekiwana uroczystość nadania szkole imienia Jana Brzechwy. Uczniowie w trakcie pandemii, w swoich domach pracowali nad przygotowaniem programu artystycznego, który z tej okazji ma zostać zaprezentowany na szkolnym apelu. Widzowie towarzyszą bohaterom w ferworze ostatnich przygotowań do tej uroczystości, poznając tym samym bliżej ich cechy charakteru oraz wzajemne relacje.
Czy ktoś okaże się „Leniem” albo „Skarżypytą”?
Jakie zwierzęta można spotkać w „ZOO?”
Jaki jest sprawdzony sposób na zdrowie i odporność?
Czy media społecznościowe mogą nam w czymś pomóc?
Czy internet jest prawdziwą skarbnicą wiedzy?
Odpowiedzi między innymi na te pytania znajdziecie odwiedzając Tatr Capitol!
Zapraszamy na pełen humoru, nieco zwariowany spektakl „Brzechwa 2020” o przyjaźni, zwierzętach, zdrowiu, higienie i przywarach ludzkiego charakteru 🙂 Serdecznie zapraszamy!
Spektakl oparty na twórczości Jana Brzechwy.
W sztuce został wykorzystany także wiersz „Lokomotywa” Juliana Tuwima.
Scenariusz i reżyseria: Olaf Lubaszenko
Opracowanie muzyczne: Jerzy Mączyński
Scenografia: Katarzyna Dębska
Animacja multimedialna Jana Brzechwy: Michał Kwiatkowski – Studio MIHA
Kostiumy i projekt plakatu: Honorata Paprot
Obsada:
Wychowawczyni: Halina Bednarz / Iwona Rulewicz
Nauczyciel: Władysław Grzywna / Hiroaki Murakami
Uczennica Hania: Delfina Wilkońska / Joanna Balasz
Uczennica Mania: Marta Bryła / Katarzyna Ptasińska
Uczeń Janek: Igor Obłoza / Jakub Gąsowski
Uczeń Franek: Michał Kucharski / Krzysztof Chodorowski
Głos Jana Brzechwy: Olaf Lubaszenko
Spektakl jest rekomendowany dla dzieci i młodzieży w wieku 5 -12 lat.

Jazzowy Poranek Muzyczny dla dzieci “Do trzech razy sztuka”

Jazzowy Poranek Muzyczny – angażujący koncert dla dzieci „Do trzech razy sztuka”
9 kwietnia, godz. 11.00
Koncert „Do trzech razy sztuka” to spotkanie z twórczością trzech wspaniałych kompozytorów warszawskich: Romualda Twardowskiego, Edwarda Pałłasza i Adama Skorupki. Piosenki dla dzieci powstały do tekstów Jana Brzechwy, Władysława Broniewskiego i Doroty Gellner. Utwory usłyszymy w nowoczesnej, jazzowej aranżacji Andrzeja Perkmana (fortepian), któremu towarzyszyć będą Wojciech Pulcyn (kontrabas) i Krzysztof Szmańda (perkusja). Zaśpiewają chórzyści z Przedszkola „Agatka” oraz zaprzyjaźnieni uczniowie warszawskich szkół muzycznych.
Każda piosenka jest okazją do zaprezentowania innego instrumentu, jego budowy, techniki wykonawczej i możliwości brzmieniowych.
Oprócz podstawowej sekcji instrumentalnej w wybranych piosenkach usłyszymy skrzypce, wiolonczelę, trąbkę i akordeon.
W koncercie usłyszymy m.in. utwory :
„Idzie kot” i „Noc przemyka jak muzyka„ A.Skorupki,
„Katarynkę”, „Stary młyn” i „Warszawską Syrenkę E. Pałłasza
oraz „Tydzień”, „Smoka” i „Kwokę” R. Twardowskiego.
O piosenkach , instrumentach i współczesnej muzyce dla dzieci opowie Małgorzata Krej -dyrygentka Chóru Przedszkola „Agatka”.
✅ Bilety 25 zł
Rezerwacje ➡ https://swit.systemsprzedazybiletow.pl/Bilety/Sala/5399

Wielkanoc po ukraińsku – warsztaty dla dzieci

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym wraz z rodzicami/opiekunami na warsztaty
Wielkanoc po ukraińsku
sobota 9 kwietnia 2022 godz. 11:00 (dzieci w wieku przedszkolnym)
sobota 9 kwietnia 2022 godz. 12:30 (dzieci w wieku wczesnoszkolnym)
Prowadzenie: Dominika Misiak
Zajęcia trwają godzinę i odbywają się w formie stacjonarnej w Pracowni Duży Pokój, ul. Warecka 4/6, 00-040 Warszawa (wejście do sali znajduje się od strony ul. Kubusia Puchatka).

Wielkanoc po ukraińsku
Czym jest Pascha, Wierzbna Niedziela i czy w Ukrainie ozdabia się pisanki? Tego wszystkiego dowiecie się na naszych warsztatach. Zapraszam na spotkanie z ukraińskimi zwyczajami wielkanocnymi. W planach mamy również opowieści z podróży etnograficznych do Ukrainy oraz pokaz slajdów z Muzeum Pisanki w Kołomyi. Każdy uczestnik wykona ozdobę wielkanocną inspirowaną huculskimi wzorami ludowymi.
Warsztaty są bezpłatne. Obowiązują zapisy.
O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń, obowiązuje limit miejsc. Zapisy przyjmujemy za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie https://etnograficzna.pl/wielkanoc-po-ukrainsku…/. Osoby przyjęte na warsztaty zostaną poinformowane drogą e-mailową.
Prosimy o zapoznanie się z zasadami uczestnictwa w spotkaniu (opisane na ww stronie).
W przypadku pytań prosimy o kontakt z koordynatorką projektu: j.koscianska@etnograficzna.pl
Warsztaty odbywają się w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa. Dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki.

FILUTKI. Warsztaty opowiadania dla dzieci

📣Zapraszamy na FILUTKI do Lengrenówki!
👦👧Filutki to warsztaty opowiadania dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat.
Warsztaty poprowadzą doświadczeni opowiadacze ze Stowarzyszenia Studnia O.
Zapisy (liczba miejsc ograniczona):
✍️poprzez formularz: bit.ly/3IKXiYE
📱telefonicznie 502464867

Podczas spotkania z opowiadaczem Witoldem Vargasem dzieci dowiedzą się:
➡kim jest opowiadacz,
➡jak słowem i gestem stworzyć własną opowieść,
➡jak zabrać słuchaczy do krain nieznanych i pobudzić ich marzenia.
Niektórzy twierdzą, że sztuka opowiadania już dawno wymarła. Nic bardziej mylnego! Na świecie wciąż są opowiadacze, wciąż opowiadają i mają się doskonale. Dodatkowo chętnie przyjmą do swego grona nowych adeptów – także spośród dzieci.

💁‍♂️Witold Vargas – współautor serii książkowej “Legendarz”, ilustrator, muzyk, pisarz, nauczyciel plastyki i oczywiście zawodowy opowiadacz. Urodził się w Boliwii w rodzinie, gdzie opowieści przekazywane są z pokolenia na pokolenie od ponad dwóch tysięcy lat!

⏳Czas trwania: 90 minut
📍Adres: Lengrenówka – otwarta pracownia Muzeum Karykatury, ul. Brzozowa 6/8a
🎟Koszt udziału: 10 zł [płatność przelewem na konto Muzeum – dane do przelewu zostaną przesłane mailem po zapisaniu dziecka]

Warsztaty DIY dla dzieci

Warsztaty DIY dla dzieci
Nic nie cieszy tak bardzo jak własnoręcznie przygotowana ozdoba lub zabawka, a jeśli dodatkowo można się przy tym pobawić – to brzmi jak idealny plan na soboty!
Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 6-11 lat na warsztaty DIY, które odbywają się w każdą sobotę od 9.04 do 02.07 o godzinie 11.30 w Centrum Wielokulturowym przy ulicy Jagiellońskiej 54 (wejście od pl.Hallera) w Warszawie.

Projekt realizowany jest w ramach procedury mini-grantów przyznanych przez Centrum Wielokulturowe i finansowany z budżetu m.st. Warszawy.
ENG: DIY workshops for children
Nothing makes you happier than making your own ornament or toy, and if you can have some fun while doing it – that sounds like the perfect plan for Saturdays!
We invite all children aged 6-11 to our DIY workshops, which take place every Saturday from 09.04 to 02.07 at 11.30 am in the Multicultural Centre at 54 Jagiellońska Street (entrance from pl. Hallera) in Warsaw.

UA: DIY майстер-класи для дітей
Ніщо так не приносить задоволення, як прикраса чи іграшка зроблена своїми руками, а якщо в цей час додатково можна розважитися – це звучить як ідеальний план на суботу! Запрошуємо всіх дітей віком від 6 до 11 років на майстер-класи DIY, які проводяться щосуботи з 9 квітня по 2 липень о 11:30 у Мультикультурному центрі на Ягеллонській 54 у Варшаві. Реєстрація через гугл-форму

RU: Мастерские “Сделай сам” для детей
Ничто так не радует, как украшение или игрушка, сделанная своими руками, а если при этом можно развлечься – это звучит как идеальный план на субботу! Приглашаем всех детей в возрасте от 6 до 11 лет на мастер-классы DIY, которые проходят каждую субботу со 9 апреля по 02 июля в 11:30 в Мультикультурном центре на улице Ягеллонской 54 в Варшаве. Регистрация через гугл форму

RoboPrzedszkole | Warsztaty dla dzieci

instruktorka: Paulina Metkowska
wstęp: 50 zł, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr
sala: MacGyver, 217, II piętro
Czym jest robot? Co roboty robią w fabrykach i centrach handlowych i w czym pomagają naukowcom? Czy u nas w domu są roboty (jakie w kuchni, a jakie w łazience) i co sprawia, że się „nas słuchają”? Co to znaczy, że na zajęciach będziemy uczyli się mówić „językiem robota”?
RoboPrzedszkole DoRoboty to przede wszystkim zabawa. Podczas cyklu zajęć poznamy różne sposoby sterowania robotem (rysowanie, klaskanie, układanie programu w aplikacji). Spotkamy się z Edisonem, z edukacyjnymi zestawami klocków Lego® oraz robotem OzoBot. Dowiemy się czym jest robotyka i programowanie.
Poprzez praktyczne zadania uczymy współpracy, ćwiczymy wyobraźnię i zdolności manualne, rozbudzamy ciekawość świata i przygotowujemy do późniejszych przygód z zajęciami z robotyki i programowania.

Wyprawa robalowa – warsztaty plenerowe dla dzieci

Urząd Dzielnicy Targówek – Wydział Ochrony Środowiska zaprasza na:
warsztaty dla dzieci realizowane w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego pn. „Dzika przyroda – leśne warsztaty dla dzieci z Targówka”.
Warsztaty odbędą się 9 kwietnia w godz. 10:00 – 12:00 w Lesie Bródnowskim.
Zbieramy się na przystanku – Malborska 02 o godz. 10:00.
W tym miesiącu tematem warsztatów jest – „Wyprawa robalowa”
Opis wydarzenia:
Owady są wszędzie, a wiele spośród nich jest naszymi małymi sprzymierzeńcami. To prawdziwe cudaki o różnorodnych kształtach, barwach, zwyczajach i upodobaniach kulinarnych. Podczas naszych zajęć przyjrzymy się ich budowie, zajrzymy do ich domów, sprawdzimy, które z nich żyją samotnie, a które w wielkich rodzinach. Uczestnicy dowiedzą się co łączy ważki z helikopterami, mrówki z czystością w lesie i dlaczego bez komarów nie byłoby czekolady. Przekonają się, że nasze życie w dużym stopniu zależy od tych niewielkich stworzeń.
Zapisy na warsztaty będą możliwe od 4/04/2022 r.
Zapisy prowadzi – Centrum Kultury i Aktywności w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawa w godz. 8.00 – 20.00
pod nr tel. 577-888-748
Liczba miejsc ograniczona.
Zapraszamy 😊

Świąteczne wypieki | Warsztaty kulinarne dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci (4-6 + opiekun) i (7-9 lat)
godz. 11.00-11.45 – dzieci (4-6 lat + opiekun) – zapisy
godz. 12.00-13.00 – dzieci (7-9 lat) – zapisy
instruktorka: Restauracja Zapętlona
sala: Człowiek z marmuru, 219, II piętro
wstęp: 20 zł, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr
Zapraszamy wszystkie dzieci na wielkanocną kulinarną podróż! Będziemy pracować manualnie z masą cukrową nad kolorowymi pisankami, baziami i kurczakami. Na babeczkach pojawi się zielona łąka z kremu i puchaty baranek. Gwarantujemy świetną zabawę i moc słodkich wrażeń.
Prosimy przynieść ze sobą opakowania, w których będzie można zabrać słodkości do domu.
Proponujemy też wziąć fartuszki, chociaż nie jest to konieczne.
Serdecznie zapraszamy do dołączenia do warsztatów również dzieci pochodzące z Ukrainy.
Do zobaczenia! 🙂

Nikt Nic Nie Wie – improwizacja dla dzieci w Klubie Komediowym

„Nikt nic nie wie” to wyjątkowe wydarzenie komediowe dla widzów od 4 do 10 lat, gdzie improwizatorki i improwizatorzy wspólnie z dziećmi wymyślają i nadają bieg zabawnym, wzruszającym, przygodowym historiom.
Jak to działa?
✩ Najpierw się rozgrzewamy! – Wspólnie z publicznością przed spektaklem wykonujemy ze sceny ćwiczenia, które budzą wyobraźnię, pozwalają się poznać i dobrze poczuć przed spektaklem.
✩ Później wspólnie wyruszamy do świata bajek! – Czerpiąc z inspiracji od publiczności na bieżąco tworzymy improwizowane opowieści. Każda z nich jest wyjątkowa, ponieważ wydarza się tylko raz i nigdy więcej się nie powtórzy!
Zapraszamy na improwizowany spektakl dla dzieci (i rodziców/opiekunów 🙂 )!

Obsada: Agnieszka Matan, Marta Iwaszkiewicz, Marta Podobas, Agata Rozbicka, Norbert Bajan, Ewa Gryczon, Piotr Gasik, Jan Wasilewski, Joanna Pawluśkiewicz, Aleksandra Markowska
Bilety: 30 zł (cena pojedynczego biletu)
Bilety na spektakl można kupić:
online – za pośrednictwem naszej strony, wystarczy kliknąć opcję KUP
stacjonarnie u kasjera/kasjerki – w kasie Klubu Komediowego (jeśli pula biletów w sprzedaży stacjonarnej nie została wyczerpana)

MeloKoncert dla niemowląt i małych dzieci // Polana Wilanów

MeloKoncert dla niemowląt i małych dzieci to wydarzenie dla całych rodzin z maluszkami od urodzenia do ok. 3 roku życia.
Warszawa Wilanów
Polana – klubokawiarnia
ul. Klimczaka 5 lok. 81
09.04.2022
godzina 10:00
Kochani Melomani! 👋
Zapraszamy Was na 🎹🥁 MeloKoncert dla ➡ niemowląt i dzieci do lat 3 wraz z opiekunami! 👨‍👨‍👧‍👦🤗
Śpiewamy we 🙋‍♀️💁‍♀️ dwie, gramy na ukulele, skrzypcach i dzwonkach chromatycznych. 🎼🤩
Usłyszycie śpiewanki i rytmiczanki (oparte o teorię uczenia się muzyki Edwina Eliasa Gordona), znane i nieznane, z prostym tekstem, nasze autorskie melodyjki i wierszyki skierowane do maluszków. 🤗👶👧🧒
💚 koncert prowadzą dwie artyski i instruktorki zajęć gordonowskich, doświadczone nauczycielki Basia Jagodzińska-Habisiak i Justyna Górska
💚 Wydarzenie będzie trwać ok. 40 minut
💚 Liczba miejsc ograniczona – obowiązuje noszenie maseczek przez osoby dorosłe!
💚 Jeden bilet obowiązuje jednego uczestnika koncertu, tj. dziecko + rodzic = 2 bilety
Bilety w cenie 35 zł
ZAPRASZAMY 🙂

Festiwal Roślin Owadożernych – Łódź

🍀 Przyjdź do bajecznego, zielonego świata wypełnionego magiczną opowieścią o niesamowitych gigantach. Udaj się w dziką podróż do fascynującej krainy wygłodniałych potworów.
🔥 Zobacz co potrafią, a nie będziesz mógł uwierzyć własnym oczom!
🌈 Atak Gigantów to fantastyczna przygoda odkrywania tajemnic i piękna natury. W świecie flory nie brakuje genialnych inżynierów, specjalistów od odliczania czasu, a nawet tych, którzy potrafią stworzyć własne bungee! Wszystkich tych bohaterów poznasz razem z nami…!
🌎 Festiwal to największa na świecie żywa wystawa, którą tworzą eksponaty z blisko 40 państw. Wyjątkowe pokazy, prelekcje i mnóstwo niezwykłych atrakcji dla dzieci i dorosłych.
⚡️ Krótko mówiąc, gigantyczne show nadchodzi!
W trakcie wydarzenia zostanie uruchomiona specjalna, dodatkowa strefa, w której będzie można kupić ciekawe i nietypowe rośliny owadożerne, prosto od hodowców.

Mały Koneser | festiwal i targi wydawnictw dla dzieci i młodzieży

🟠 Mały Koneser – wielkie święto książki!
🟡 Festiwal wydawców książek dla dzieci i młodzieży
🔵 Targi dobrej książki dziecięcej
🟠 W weekend 9-10 kwietnia w Centrum Praskie Koneser spotkacie 21 najlepszych polskich wydawców, znajdziecie wyszukane publikacje dla dzieci i młodzieży, weźmiecie udział w warsztatach, spotkaniach i debatach prowadzonych przez cenionych twórców i entuzjastów literatury dziecięcej!

Rodzinne soboty: Szyjemy plecaki na majówkę

Zapisy: https://app.evenea.pl/event/plecakworek/
Zapisy na warsztat otwarte od 28.03 od 12:00.
Wiosna czas, start!
Majówka to czas odpoczynku i podróżowania. Tych małych i dalekich wypraw. Niezbędnym elementem każdego podróżnika jest plecak – worek, w którym może spakować wszystko, co potrzebne na wiosenne wyprawy. Szycie nie jest taką prostą sprawą, jednak dobre przeszkolenie i kilka sprawdzonych trików pozwoli Wam poznać, jak działa maszyna do szycia i stworzyć własny worek. Będziecie mieli okazję spróbować swoich sił w szyciu maszynowym. Podczas zajęć skroicie tkaninę i uszyjecie plecak – worek. Idealny na rodzinne wycieczki. Prosta konstrukcja plecaka nie sprawi problemów, nawet jeżeli o szyciu nie macie bladego pojęcia. Komu w drogę, temu plecak worek! i do pracowni krawieckiej, hop!
Na warsztat zapraszamy dzieci 8+ wraz z opiekunami. Każdy duet (opiekun + dziecko) będzie wspólnie tworzyć jeden plecak.
Warsztat poprowadzi dla Was Nadia Dobrowolska – Muszyńska i Joanna Iwi Iwińska.
Warsztat jest realizowany przez Stowarzyszenie Robisz.to we współpracy z Fundacją Orange.

Leśny poranek z Rodzinną grą terenową

🌲Zapraszamy na rodzinną grę terenową POGAPMY SIĘ W NIEBO 🌤⛈🌈 W czasie gry dowiecie się dlaczego niebo jest niebieskie? jakie są kształty chmur? jak powstaje deszcz? skąd się bierze burza? Omówimy zjawisko tęczy, fazy księżyca, a nawet gwiezdne konstelacje. Nauczymy się, jak zbudować teleskop. Ten długi, edukacyjny spacer sprawi, że zatrzymamy się na chwilę, spojrzymy w niebo i odprężymy się. A po grze zapraszamy na rodzinne ognisko.
Obowiązują zapisy oraz wpłata zaliczki. Zgłoszenia przyjmujemy na adres kontakt@polaczenilasem.pl do dnia 07.04 włącznie.
🌲GDZIE?
Łąka Rozwoju – okolice Polany Opaleń w Kampinoskim Parku Narodowym. Szczegółowe informacje odnośnie lokalizacji zgłoszeni uczestnicy otrzymają w wiadomości email.
🌲CENA:
Koszt jednego pakietu Rodzinnego do gry to 60 zł. Jeden pakiet gry jest przeznaczony na drużynę w skład, której wchodzi dwoje dzieci powyżej 3 roku życia i dorośli opiekunowie. Istnieje możliwość łączenia drużyn na starcie, co skutkuje wyznaczeniem tej samej godziny startu dla kilku drużyn i wspólne przejście trasy gry. Dodatkowo płatne jest ognisko z poczęstunkiem 20zł/osoby (dotyczy również dzieci poniżej 3 lat).
Brak ograniczeń wiekowych uczestników Gry.
🌲ZAPISY:
W celu zapisu należy wysłać zgłoszenie na adres kontakt@polaczenilasem.pl (w treści podając liczbę uczestników, wiek dzieci i nazwę drużyny).
Następnie, gdy odpiszemy, że są jeszcze miejsca, to prosimy o wpłatę zaliczki – 30 zł na numer konta: 21 1140 2004 0000 3502 8122 6505, w tytule przelewu proszę wpisać „zaliczka – gra terenowa 09.04 nazwa drużyny podana przy zapisie”.
Po zaksięgowaniu zaliczki na naszym koncie, albo przekazaniu nam potwierdzenia przelewu – tak zweryfikowanym rodzinom prześlemy szczegóły i godzinę startu.
Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 07.04 włącznie.
🌲Rodzinna gra terenowa jest dla Ciebie, jeżeli:

 • chcesz spędzić miły, aktywny czas z rodziną i/lub znajomymi z elementami edukacji leśnej
 • masz ochotę poznać bliżej zagadnienia związane z lasem
 • szukasz urozmaiconej formy spędzania czasu na powietrzu
 • masz ochotę dobrze się bawić, zająć głowę ciekawymi zadaniami, pozwalając sobie odpocząć od innych myśli
 • chcesz sprawdzić się w rodzinnym wyzwaniu, zobaczyć jak wszyscy członkowie rodziny odnajdą się w tej sytuacji
 • pragniesz przybliżyć swoim dzieciom formę edukacji leśnej
  🌲WSPÓLNE OGNISKO (szczegóły):
  Stawiamy na wysoką jakość produktów oraz lokalnych dostawców. Po wyprawie oferujemy przygotowany przez nas pożywny poczęstunek.
  🌲CO ZAPEWNIAMY?
 • 2h zajęć dla dzieci i dorosłych, na części naszych punktów wiedzę będą przekazywać nasi Przewodnicy
 • naturalną przestrzeń do gry terenowej
 • ognisko i poczęstunek wegetariański
 • ciepłe napoje (kawa, herbata)
 • dostęp do toalety
  🌲CO ZABRAĆ ZE SOBĄ:
 • ubrania i obuwie odpowiednie do warunków atmosferycznych
 • własne napoje i przekąski na czas gry
 • własne naczynia i sztućce do zjedzenia poczęstunku z ogniska oraz kubki do zrobienia sobie u nas ciepłych napoi.
  🌲Pamiętajcie, że nie ma złej pogody, są tylko nieodpowiednie ubrania, dlatego też, gdy za oknem jest deszcz, albo chłód to my nie odwołujemy wydarzenia. Wyjątkiem są warunki atmosferyczne zagrażające życiu (silne wiatry, czy silne burze). W takich wyjątkowych wypadkach warsztat może być odwołany przez Organizatora i zostanie wskazany nowy termin.
  Zespół Połączeni Lasem
  kontakt@polaczenilasem.pl
  517 95 95 47

Kulinarne Warsztaty Wielkanocne

Warsztat kulinarny, podczas którego przygotujemy i wspólnie zjemy wielkanocne potrawy. Wytrawne tarty i frittaty będą doskonałym urozmaiceniem wielkanocnego stołu. Nie zabraknie również deseru, wielkanocnej babki.
Grupa: 8-12 osób
Wiek uczestników: 11+
Czas trwania: 120 minut
Miejsce: Pracownia na Kole, Warszawa Wola
Koszt: 89 zł. od osoby
Menu dostosowane jest do osób z celiakią!
Zainteresowane osoby prosimy o kontakt mailowy: dobrysmakedukacji@gmail.com w tytule wiadomości: Kulinarne Warsztaty Wielkanocne
Prowadzące:
Anna Gajewska: zawodowo doświadczony nauczyciel, z zamiłowania edukator kulinarny, prywatnie żona i mama trójki wymagających dzieci.
Anna Chomicz: zawodowo doświadczony pedagog, prywatnie pasjonatka podróży, kulinariów i rękodzieła.

Start sezonu śniadaniowego

Ruszamy z nowym, jubileuszowym sezonem śniadaniowym!
Już w weekend 9-10 kwietnia spotkamy się na Żoliborzu i Mokotowie, by celebrować wspólny czas z rodziną i znajomymi, wspierać lokalną społeczność i wystawców!
W tym roku będziemy Was gościć tradycyjnie w dwóch lokalizacjach przez cały sezon:
SOBOTY NA ŻOLIBORZU
al. Wojska Polskiego, róg ul. Śmiałej
godz. 9:00-16:00
NIEDZIELE NA MOKOTOWIE
Skwer AK Granat
godz. 10:00-17:00

sezon śniadaniowy obfitował będzie w atrakcje kulinarne i kulturalne, weekendy tematyczne, a także wiele niespodzianek!
Do zobaczenia!

Egurrola Dance Kids

Już 9 kwietnia razem z Agustinem Egurrolą zapraszamy Was do Galerii Północnej, gdzie odbędzie się niezwykle widowiskowy turniej KIDS CHALLENGE! 🏆
Tym razem na parkiecie zobaczymy najmłodszych kursantów Egurrola Dance Studio! Fantastyczne pokazy grup dzieci w wieku 3-5 lat, a także rywalizacje turniejowe zawodników kategorii wiekowej 6-8 lat. Soliści, duety oraz formacje zawalczą o zwycięstwo w stylach disco dance i hip hop, spełniając kolejne taneczne marzenia 🥰🔥
To wyjątkowa okazja, aby osobiście spotkać się z założycielem naszych szkół – Agustinem Egurrolą 🥰 Przygotowaliśmy dla Was także wiele atrakcji i pokazów specjalnych, które uświetnią to wydarzenie! Będziecie tam z nami? Takiego show nie można przegapić! 🔝

Warsztaty wielkanocne – Dom Kultury Świt

Zapraszamy na warsztaty zdobienia pisanek i przygotowywania palm wielkanocnych. Wykonaj z nami unikalne, rękodzielnicze ozdoby wielkanocne, które stworzą piękną oprawę Twoich świąt. Podczas warsztatów nauczysz się jak zdobić pisanki techniką oklejanek oraz przygotujesz palmę wielkanocną ze świeżych roślin! Twoja palma na pewno wyróżni się spośród innych w Niedzielę Palmową a koszyk pełen własnoręcznie przygotowanych pisanek ozdobi twój wielkanocny stół.
Zajęcia ze zdobienia pisanek poprowadzi Monika Szambelan – doświadczona artystka, działająca na różnych polach sztuki, łącząca różne techniki i formy wyrazu artystycznego. Palmy będziemy przygotowywać pod profesjonalnym instruktażem Joanny Szczypy – rękodzielniczki, etnografki, edukatorki z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi oraz osobami dorosłymi, która pasję do robótek ręcznych łączy z wiedzą o tradycyjnych rzemiosłach i ginących zawodach.
Koszt zajęć to 40 zł (cena obejmuje koszt materiałów)
👉 Bilet możesz kupić pod linkiem:
https://swit.systemsprzedazybiletow.pl/Bilety/Sala/5384

NIEDZIELA, 10 kwietnia

Kopciuszek – spektakl Teatru PW

Z okazji Dni Kultury Politechniki Warszawskiej, Teatr PW ma przyjemność zaprosić Państwa na wielki bal!
A konkretnie spektakl teatralny “Kopciuszek” w nieco uwspółcześnionej wersji.
Zagramy dla Państwa 10 kwietnia o godz. 15:00 i 17:00 na Wydziale MiNI PW przy ul. Koszykowej 75 w sali Rady Wydziału!
Zapraszamy serdecznie!
Link do bezpłatnych rezerwacji:
https://forms.gle/KELVesYzVQi3cydh6
Historia wielkiego balu na Zamku i zgubionego pantofelka opowiedziana na nowo. Przez pryzmat tęsknoty i miłości do Matki, potrzeby oderwania się od osaczającej rzeczywistości i docenienia roli zabawy oraz płynącej z niej radości życia. W naszej wersji bajki o Kopciuszku występują wszystkie postacie dobrze znane dzieciom oraz ich rodzicom z oryginalnej opowieści, ale w nieco uwspółcześnionej, energetycznej wersji. Nie chcąc zdradzić zbyt wiele możemy jedynie powiedzieć, że ulubionym instrumentem naszej Wróżki jest gitara elektryczna, Kopciuszka i jej Ojca łączy sympatia do wyjątkowo nie twarzowych swetrów, pasją Macochy i jej Córek jest fitness, a Młody Książę bardzo lubi swoje buty. Brzmi dziwacznie? Właśnie to urzekło nas najbardziej w granej przez nas opowieści!
OBSADA: Ada Świderska, Ala Fabisiak, Anna Piasecka, Julia Korsakowska, Kaja Witkowska, Konrad Majewski, Lusia Preschey, Mateusz Kisiołek, Michalina Grzywacz, Natalia Kocięcka, Piotr Pawluk, Szymon Mędykowski, Tomek Markowicz, Wojtek Kanapka
TWÓRCY: Reżyseria: Kalina Rzeźnik
Opracowanie muzyczne i wokalne: Lena Piękniewska-Bem, Jacek Kita
Scenografia i kostiumy: Kalina Rzeźnik, Lusia Preschey
Oprawa graficzna: Katarzyna Wierzchnicka
Współpraca choreograficzna: Katarzyna Ustowska
Światło i dźwięk: Cezary Dąbrowski
Make-up: Szkoła Wizażu Beauty Art, Julia Rozdżestwieńska
Stylizacje fryzur: Jaga Hupało Born To Create

Teatr Pacuś • „O Romusiu, o Emilce i zielonej koniczynce”

Spektakl dla dzieci od lat 3
scen. i reż. Igor Polak
wyst.: Joanna Polak i Igor Polak
Bilety: 15 zł
Muzyczna baśń w duchu eko, z marionetkami sycylijskimi.
Główny bohater Romuś zostaje uwikłany w szereg zdarzeń, którym musi sprostać. Romuś źle doświadczony przez Szarego – uosobienie destrukcji natury – postanawia zrobić wszystko, aby go unicestwić. Na swojej drodze odnajduje wiele przejawów niszczycielskiej siły intruza, ale nie pozostaje wobec nich obojętny. Chce, aby znów można było cieszyć się kolorami przyrody. Miłość do Emilki, którą spotkał w czasie wędrówki, pomaga mu dotrzeć do celu. Pragnie uwolnić Zielonego, który ma mu pomóc w zwyciężeniu Szarego. Przedstawienie w sposób symboliczny pokazuje sposób, w jaki należy dbać o przyrodę i jak ją chronić.

Piknik w Domu Mateusza

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Milanówka i okolic, przyjaciół i darczyńców Fundacji ,kochanych Wolontariuszy do naszego Domu Mateusza w Milanówku, w gości na pyszną kawę i domowe ciasto !
Przygotowaliśmy dla Was z dziećmi dużo niespodzianek:

 • kawiarenka prowadzona przez dzieci
 • loteria fantowa, w której każdy los wygrywa
 • Wielkanocny kiermasz świąteczny
 • piknik na hamakach
 • wielki konkurs FB – nagroda, wyłoniona przez jury dziecięce- profesjonalna sesja zdjęciowa i warsztaty fotograficzne podarowane dla fundacji przez Małgorzata Jasińska NIDA
  Czekamy na Was ,będziemy bardzo szczęśliwi jak odwiedzicie nasz DOM!
  POMAGANIE JEST PROSTE !
  Zespół i podopieczni Fundacji Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła
  Niedziela Palmowa 10.04.2022, godz. 12 – 16 Milanówek ul. Krasińskiego 18, wejście – pierwsza furtka od ul. Sienkiewicza

“Kot w butach” Autorskiego Teatru Młodego Widza

10.04.2022/niedziela/ godz. 10:30 i 12:00
Poranek Teatralny dla dzieci
“Kot w butach” – w wykonaniu Autorskiego Teatru Młodego Widza
Miejsce: Sala Widowiskowa CDK
ul. Bohaterów Warszawy 4 | Pruszków 05-800
Jeden z najpopularniejszych motywów literatury dziecięcej, stworzony w XVII- wiecznej Francji przez Charlesa Perrault’a – opowieść o Janku, który w spadku po ojcu otrzymał czarnego kota. Młodzieniec mieszka u brata, który odziedziczył ojcowski młyn. Chłopak, nazywany przez gospodarza darmozjadem, wyrusza w świat w poszukiwaniu szczęścia.
Jaki może mieć pożytek z kota? Do czego kotu potrzebne są buty, jak je wykorzysta i co z tego będzie miał biedny młynarz? – zobaczycie podczas spektaklu. Spektakl grany jest w planie żywym i lalkowym. Na scenie pełnej kolorowej scenografii pojawią się: tytułowy Kot, Janek, Brat, Król, Królewna, Zajączki i inni. Ciekawa muzyka i efekty, wartka akcja zapewnia dobrą zabawę dla dzieci, a także dla ich opiekunów.
Wejściówki dostępne od 28 marca 2022 od godz. 09:00 na stronie internetowej www.mok-kamyk.pl/bilety
Projekt “Świetlica osiedlowa dla mieszkańców – Malichy – Tworki” jest finansowany ze środków Miasta Pruszkowa w ramach Budżetu Obywatelskiego – VI edycja 2022.

Rodzinne niedziele

Niedziela to czas dla rodziny. Muzeum zaś to świetne miejsce, w którym można ciekawie i rodzinnie spędzić czas: podziwiać dzieła sztuki, zadawać trudne pytania i szukać na nie odpowiedzi, a nawet trochę się pobawić. Zapraszamy na wspólne odkrywanie muzeum w każdą niedzielę o godzinie 12.00 lub 14.00!
👧 Dla kogo: dzieci w wieku 5–12 lat
⌚ Czas trwania: ok. 80 minut
📌 Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW: Hol Główny
🎟 Zasady udziału: bilet wstępu dla dziecka 15 zł, bilet dla kolejnego dziecka 5 zł, bilet dla opiekuna 15 zł
🗓 Termin: niedziela / I grupa – 12.00; II grupa – 14.00

Warsztaty kulinarne dla dzieci – Oswajamy warzywa i owoce

Zapraszamy dzieci w wieku 8 -13 lat na jedyne warsztaty kulinarne w WARZYWNIAKU 4 PORY! Oswajamy warzywa i owoce, gdzie będziemy tworzyć oczywiste pyszności z nieoczywistych i zdrowych produktów 🙂
Warsztaty odbędą się w Sąsiedzkim Warzywniaku 4 Pory ul. Ludwika Rydygiera 12 na warszawskim Żoliborzu.
Koszt: 99 zł
Zapisy: kontakt@sportujemy.pl

Bajka muzyczna dla dzieci „Pani Nadzieja”

Król Karmelek I ma rozkapryszoną córkę Ślicznotkę, która zmusza go do podróży na zaczarowaną wyspę. Podczas przygód, które przechodzą, z niebezpieczeństw ratuje ich dobra wróżka Pani Nadzieja. Spektakl jest adaptacją muzyczno- słowną bajki Lucyny Krzemienieckiej “O Kuchciku, o Nadziei i o drzwiach zamkniętych”.
https://biletyna.pl/spektakl/Pani-Nadzieja/Otwock

Wielkanocne wypieki. Warsztat kulinarny dla dzieci 4-6 lat

Zapraszamy dzieci na warsztaty wielkanocne, na których przygotujecie, dwa świąteczne ciasta, w nowej odsłonie:
-cytrynowe ciasto z makiem
-oraz drożdżowe króliczki
Ważne:
-Są to zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 lat.
-Warsztaty trwają 2 godziny

Co ze świętami? – spektakl dla dzieci

Wraz z bohaterami wielkanocnego spektaklu publiczność przeniesie się do magicznego ogrodu małej dziewczynki Zuzi. Widzowie razem z Zuzią będą szukali zająca i wezmą udział w wielkim wiosennym balu przygotowanym przez …kurczaczki. Co jeszcze przyniesie świąteczny dzień? Sprawdźcie sami! Wesoły spektakl o przyjaźni i rodzinie, pełen wiosennych dźwięków oraz piosenek. Świetna zabawa dla całej rodziny!
10 kwietnia, godz. 16.00
Konstanciński Dom Kultury Hugonówka, ul. Mostowa 15,
Bilet 25 zł do kupienia w kasie KDK oraz online

“Zbieranie Czekoladowych Jajeczek” – zabawa wielkanocna dla dzieci

Po dwóch latach przerwy, możemy ponownie z przyjemnością zaprosić dzieci na wielkanocną zabawę “Zbieranie Czekoladowych Jajeczek”. Zapraszamy do Parku Bajka 10.04.2022 godz.12.00. Dzieci zabierzcie ze sobą koszyczki, aby mieć w co zbierać jajeczka.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

W pogoni za psotnym zającem

Mały psotny zajączek skradł nam smakołyki i uciekł gdzieś do lasu. Pomóżcie nam go odnaleźć!
Zapraszamy na grę terenową, w której będziemy podążać śladami psotnego zająca. Na szczęście zostawił nam kilka wskazówek gdzie go szukać i gdzie schował smakołyki dla małych poszukiwaczy przygód.
Ale nie będziemy go tylko gonić…. Ten mały psotnik chce się z nami trochę podroczyć i przetestować nasze sprawności…. Będą zadania dla dzieci i dla dorosłych również, bo zajączek postanowił dorosłych też włączyć do zabawy …
Przybywajcie, zabawmy się razem i znajdźmy kryjówkę tego psotnika.
Miejsce: okolice Lasu Kabackiego od strony Ursynowa
Czas trwania: ok 2 godziny
Opłata: 45zł za dziecko, rodzic bezpłatnie, w cenie zdrowe smakołyki
Dla kogo: dzieci w wieku 5-9 lat
Zapisy mailowo na adres info@herbikids.pl

Piękna i Bestia

Zapraszamy na cykliczne spotkanie z Panem Tetarzykiem🎭!
Tym razem czeka Was ciekawa historia Pięknej i Bestii!
“Pewien kupiec miał trzy córki, które kochał nad życie. Pewnego razu popłynął do zamorskich krajów, by kupić towary – przy okazji – również prezenty dla córek.
Najstarszej – piękną suknię, młodszej – klejnoty, niestety – nie znalazł prezentu, jaki zażyczyła sobie najmłodsza – czarnej róży o zniewalającym zapachu.
Co było potem – dowiecie się już wkrótce🤫…”
Zapraszamy!
Czas trwania: ⏰50 minut

wielkanocne warsztaty

🐣🐰10 KWIETNIA zapraszamy na WIELKANOCNE WARSZTATY🐣🐰
Jesteście gotowi na wspólne przygotowania do Świąt? Zadbamy o to, by upłynęły w miłej atmosferze!❤️
Przed nami ostatni tydzień przed Świętami Wielkiej Nocy, a więc to odpowiednia chwila na wielkanocne zajęcia “zrób to sam” dla dzieci. Nie zmarnujcie okazji na świetne spędzenie czasu ze swoim dzieckiem – zapraszamy na WIELKANOCNE WARSZTATY W HULAKULA!🐣😊

Wielkanocne Warsztaty Sensoryczne

Zapraszamy na rodzinne warsztaty multisensoryki 🤗. Będziemy odkrywać nadchodzące Święta Wielkanocne wszystkimi zmysłami. Poskaczemy jak zajączki, poszukamy kolorowych jajek, zajrzymy do wielkanocnego pudełka skarbów i zrobimy część kolorowych piórek 🐣.
🌷🌷🌷🌷

☀️ 50 zł/1 spotkanie – obowiązuje przedpłata
☀️ 160 zł/4 spotkania
Więcej: https://nadprzystania.pl/multisensoryka/

“Co kryje wielkanocny koszyczek” warsztaty dla dzieci 2-5 lat z Ciocią Maliną

Wielkanoc to czas pełen radości, budzącej się do życia natury i świątecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. To również moment, w którym warto spędzić czas na twórczych zajęciach, które pomogą kultywować tradycję i wspierać kreatywny rozwój naszych dzieci. Dlatego już dziś zapraszamy Was na wielkanocną przygodę, w czasie której sprawdzimy, co kryje wielkanocny koszyk, czy pisanki kryją w sobie kolorowe kurczaki oraz jakie tradycje w Polsce związane są z tymi świętami. A my, za przykładem Zająca Wielkanocnego ruszymy do wielkanocnych obowiązków przygotowując tradycyjne ozdoby, które wzbogacą świąteczny stół:
pisanka wielkanocna – z przygotowanej wydmuszki jaja gęsiego będziemy tworzyć najpiękniejsze pisanki poprzez doklejanie do nich różnych elementów z filcu, cekinów, oczywiście nie zabraknie brokatu do ozdobienia pisanek i do nadania im indywidualnego charakteru.
koszyczek wielkanocny – każdy uczestnik warsztatu otrzyma wiklinowy koszyk, który będziemy ozdabiać przeplatając go różnokolorowymi wstążkami, tak, aby był piękną wiosenną ozdobą.
niespodzianka – ostatnim elementem warsztatów będzie mała niespodzianka, która doda naszym warsztatom wiosennego charakteru.
Po warsztatach na dzieci będzie czekało pyszne śniadanko.
Serdecznie zapraszamy!
termin: 10 kwietnia
godzina: 12:00
czas trwania: 60 minut
wiek: 2-5 lat
cena: 60 zł /za dziecko (rabat 20% dla dzieci, których rodzice będą uczestniczyły w warsztatach z tworzenia wianków wielkanocnych)
W cenie warsztatów dzieci będą mogły skorzystać z bawialni przez 1 godzinę zajęciach.
Zapraszamy do zapisów poprzez messenger/instagram i telefonicznie.
Ściskamy,
Justa & ciocia Malina

Magiczny Dywan | Filmowy poranek dla dzieci

sala: Broadway
wstęp: 15/20 zł, kup bilet online lub w DK Kadr
Hodżia mieszka w maleńkiej wiosce wraz ze swoją rodziną. Jednak chciałby zobaczyć wielki świat, którym jest dla niego miasto, gdzie mieszka sułtan. Pewnego razu dostaje szansę i od razu z niej korzysta. Stary El Faza powierza mu magiczny, latający dywan i misję odnalezienia swego zaginionego wnuka. Hodżia wraz ze swą przyjaciółką Rają ruszają na spotkanie przygody.
Reżyseria: Karsten Kiilerich
Produkcja: Dania
Wersja: Dubbing
Wiek: 4+
Czas trwania: 81 min

“Wielkanocne deko” kreatywne warsztaty dla dzieci w wieku 4+ z Elwirką Papierowe Wianki

Świąteczne, wiosenne dekoracje wykonane własnoręcznie to kolejny pomysł na warsztaty pełne natury i kreatywnej zabawy.
Skorupki jaj, piórka, bazie to tylko niewielka cześć tego co możecie wykorzystać by stworzyć z dzieckiem piękna kompozycję.
To radość dla Was i Waszych pociech, a także oryginalny sposób na udekorowanie świątecznego stołu.
Po warsztatach czekać będzie na dzieci pyszne drugie śniadanko.
termin: 10 kwietnia
godzina: 10:00
czas trwania: 60-90 minut
wiek: 4+ lat
cena: 60 zł /dziecko (rabat 20% dla dzieci, których rodzice zapisali się na warsztaty z tworzenia wianków)
W cenie warsztatów dzieci będą mogły skorzystać z bawialni przez 1 godzinę po zajęciach.
Zapraszamy do zapisów poprzez messenger/instagram/telefonicznie.
Ściskamy,
Justa & Elwirka Papierowe Wianki

Napisy na torbach – warsztaty kaligrafii dla dzieci

Zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku 7-12 lat na cykl bezpłatnych warsztatów kaligraficzno – literniczych, na których uczestnicy przekonają się, jak ciekawe mogą być litery, jak można je przekształcać i co można z nich tworzyć. 🖋📖
W trakcie najbliższego spotkania dzieci pod czujnym okiem edukatorki będą ćwiczyć ozdobne pismo na płóciennych torbach, które po zajęciach zabiorą ze sobą do domu! Będziemy używać przeróżnych pisaków w zależności od tego, na czym będziemy pisać. 🎨
Kolejne warsztaty odbędą się 1 maja, a w ich trakcie dzieci ćwicząc staranne pismo poznają hasła niepodległościowe sprzed 💯 lat.
Spotkania przeznaczone są dla dzieci, które znają już alfabet, choćby drukowany. Ale młodzież i osoby dorosłe też na pewno z nich sporo skorzystają.

Rodzina w formie – warsztaty w Królewskiej Formierni

Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat i opiekunów do naszej formierni, gdzie każdy poczuje się jak królewski artysta! 👑 Na warsztatach będziecie wykonywać własne szkice rzeźb oraz gipsowe kopie wybranego motywu lub ornamentu.
Wcześniej wspólnie z prowadzącymi edukatorkami obejrzycie mitologiczne rzeźby 🗿 w Królewskiej Galerii Rzeźby w Starej Oranżerii oraz w Ogrodzie Oranżeryjnym. Dowiecie się też, skąd bierze się gips i czym różni się od marmuru.

Zamek Królewski. Zwiedzanie z przewodnikiem.

Wyrazisty kolor elewacji i wyróżniająca się bryła- to widzimy z zewnątrz. Spektakularne wnętrza, królewskie apartamenty, dzieła sztuki podkreślające majestat władcy- to zobaczymy podczas zwiedzania Zamku Królewskiego!
Zamek Książąt Mazowieckich, rezydencja władców Rzeczpospolitej, barbarzyńsko zniszczony i odbudowany, błyszczy dziś dawnym blaskiem i opowiada historię swoich mieszkańców: królów, ich małżonek, dzieci, kochanek, życia dworskiego.
Start: 10.04.22 (niedziela) o 11: 00 na dziedzińcu Zamku Królewskiego.
Czas trwania: do 2 h
Organizator: Ach! Stolica, prowadzi Monika (Panna Warszawianna)- certyfikowana przewodniczka po Zamku Królewskim.
OBOWIĄZUJĄ ZAPISY!
Zapisywać można się przez FB, mailowo: namiko@op.pl, SMS na nr tel: 507857057
Ilość miejsc ograniczona: 30 os.
Koszt: usługa przewodnicka 20 zł+10 zł obowiązkowy zestaw słuchawkowy+ bilet wstępu na Zamek- Trasa Królewska (kupujemy samodzielnie w kasie, lub przez internet- 30 zł normalny, 20 zł ulgowy.
Za usługę przewodnicką i słuchawki płacimy na miejscu gotówką!

Salony Muzyczne w Łazienkach Królewskich

Zapraszamy na comiesięczne koncerty muzyki klasycznej, które wykonywane są w zabytkowych obiektach Łazienek Królewskich w ramach cyklu “Salony Muzyczne” od października 2021 r. do maja 2022 r.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Karol
Karol
7 miesięcy temu

niestety tam gdzie trzeba kupić bilety, przeważnie już ich nie ma :(