Czego szukasz?

Inwazja Gigantów – Wystawa Budowli z Klocków LEGO

Grudzień zdominowany jest przez jeden jedyny temat i od tego nie uciekniemy. Nie samymi Świętami człowiek jednak żyje, prawda? 😛 Jeśli chcecie na chwilę oderwać się od świątecznych porządków lub pakowania prezentów, dzisiejsza propozycja wpisuje się w ten plan idealnie.

Wystawa LEGO na Stadionie Narodowym odbywa się już po raz trzeci. Jednak tym, co łączy ze sobą kolejne edycje są tylko klocki i lokalizacja. Jeśli więc podobało się Wam rok lub dwa temu, z pewnością wyjdziecie zadowoleni i tym razem! Organizatorzy przygotowali ponad 100 najbardziej efektownych makiet z całej Europy. Myślą przewodnią obecnej, trzeciej edycji wystawy jest Inwazja Gigantów. Konstrukcje, jakie można podziwiać są tymi najpiękniejszymi, najbardziej spektakularnymi i… największymi.


Co można zobaczyć na Wystawie Budowli z Klocków LEGO?

Wystawa podzielona jest na 12 stref tematycznych, w których rozmieszczone są konstrukcje, do wykonania których użyto ponad 10 MILIONÓW klocków LEGO!!! Nie zdradzę Wam wszystkiego, żeby nie psuć zabawy. Wymienię tylko moje ulubione części wystawy:

Strefa Kultowych Bajek

Dlaczego to moja ulubiona strefa? Bez problemu odgadanie to (i przyzna mi z pewnością rację!) każdy fan Smerfów, Muminków lub Alicji w Krainie Czarów. Przepiękne, bajeczne światy hipnotyzują – trudno po prostu iść dalej, kiedy za szybką czeka Panna Migotka albo Smerfetka… i tak uroczo się do nas uśmiechają.

Mozaiki

Mozaiki podobają mi się za wprowadzenie elementu zaskoczenia. Fajne jest połączenie sztuki współczesnej z klockami LEGO. Okazuje się, że czasem z takich niespodziewanych kombinacji wychodzą naprawdę interesujące rzeczy.

Strefa Gigantów

Ta strefa poruszy każdego, jestem pewna. Bo Batmobil w skali 1:1, wykonany z ponad 900.000 klocków Lego musi robic wrażenie i już. Do tego naturalnej wielkości Batman.

I Kapitol zbudowany z miliona elementów. Oraz największy na świecie diabelski młyn (ma ponad 4 m wysokości!!!). A także wiele, wiele więcej, jednak nie mogę pisać zbyt dużo – jeśli zdecydujecie się wybrać na Stadion Narodowy, będziecie wszystko odkrywać samodzielnie.

Wystawa miała swoją premierę w ubiegłą sobotę, czynna będzie do 25 marca 2018.

Czas jej zwiedzania jest nieograniczony, więc jeśli macie w domu miłośnika klocków, możecie tu spędzić pół dnia. Oglądanie można przeplatać budowanie w specjalnie zaprojektowanej strefie, gdzie czekają tysiące klocków i animatorzy, zawsze chętni do pomocy. Bilety można kupić on-line (to zawsze dobry pomysł, aby uniknąć kolejek) lub w kasach w godzinach otwarcia wystawy (10:00-21:00).

Tych, którzy jeszcze nie dołączyli, serdecznie zapraszam do grupy Dziecięca Mapa Warszawy, która powstała, abyśmy mogli dzielić się informacjami i opiniami o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach 🙂

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ania
Ania
3 lat temu

Jak tylko zobaczyłam plakat, to od razu postanowiłam, że tym razem wybierzemy się na pewno 🙂 Boję się trochę, że w okresie poświątecznym będą tłumy, ale trudno, chłopaki i tak pewnie będą zachwyceni.