Czego szukasz?

Jestem, bo jesteś

in vitro historia

Ten tekst kosztował wiele łez – przede wszystkim Agnieszki, która jest jego bohaterką i która zgodziła się opowiedzieć mi swoją historię. Ale też moich, bo każde kolejne zdanie jej opowieści bolało niewyobrażalnie. Jednak mimo to – warto było. Ku przestrodze, ku pokrzepieniu, ku pamięci.

Zaczęło się zupełnie zwyczajnie, od miłości, “która się nie trafia”. Od początku była z nas para bardzo… hmm… nieidealna – Agnieszka zamyśla się zanim zacznie swoją opowieść. Darek to dusza towarzystwa, ja byłam zawsze bardziej wycofana, może właśnie dlatego było nam ze sobą tak dobrze? Mówią, że przeciwieństwa się przyciągają. Wielka miłość i 16 lat razem, prawie bajka. Właśnie – PRAWIE. Byliśmy ze sobą szczęśliwi, po ślubie odstawiłam tabletki, chcieliśmy mieć dziecko.

Zrobiło się pod górkę.

Pierwsze miesiące czekaliśmy spokojnie, ufni, że niedługo się uda. “Jak będzie już, to cudnie”. Jednak nie było. Minął rok, później drugi i trzeci. I nic. Radosne oczekiwanie i ekscytacja ustąpiły miejsca podenerwowaniu i łzom, kiedy przychodziła kolejna, tak bardzo niechciana, miesiączka. Później było standardowo w takich sytuacjach – zaczęło się chodzenie po lekarzach. Słyszeliśmy wciąż to samo – żebyśmy przestali chcieć i się spinać, a wtedy się uda. Minął kolejny rok, za nim jeszcze jeden i drugi. Nie wychodziło – czy chcieliśmy bardzo, czy jeszcze bardziej, to do pełni szczęścia brakowało nam dziecka, które pragnęliśmy jak niczego w świecie. Badania, wciąż badania i wizyty lekarskie, wędrówki od jednego specjalisty do następnego. Po tylu latach starań dowiedzieliśmy się, że oboje mamy problemy i optymizm, którego i tak nie było wiele, jakby uleciał.

W tamtym okresie żartowaliśmy nawet, że my oboje jesteśmy zepsuci. Przeszliśmy drogę, którą przemierza wiele par zmagających się z niepłodnością. Drogę pełną bólu i cierpienia, drogę, o której się nie mówi, bo ci, którzy jeszcze na niej – idą w ciszy. A ci, którym się udało – nie chcą wracać do tych smutnych czasów. Była laparoskopia, jedna, później następna inseminacja. I wielkie nic. NIC. Pustka, smutek, rozczarowanie, noce mokre od łez.

– Byłam wtedy nieszczęśliwa, zazdrościłam kobietom, nie mogłam zrozumieć, dlaczego tamta, jakakolwiek ona, ma dziecko, a ja nie – Agnieszce drży głos. Milknie. Przyszła depresja i małżeński kryzys – zastanawiałam się wtedy, ile smutku i cierpienia może spaść na jedną parę. Ciągle wydawało mi się to takie niesprawiedliwe, czułam niespełnienie i pustkę. Na kryzys nałożyły się długi – na lekarzy, badania i leki wydawaliśmy małą fortunę. Żyłam nadzieją, że jednak się uda, mimo łez i bólu, poddałam się kolejnej operacji. I inseminacji. Bez efektu.

Wtedy usłyszeliśmy wyrok:

Jeśli ma się udać, to tylko i wyłącznie In Vitro. Na które nie było nas stać, bo przecież i tak byliśmy w długach. Wciąż się staraliśmy, minęło kilka lat. Chyba gdzieś po drodze oboje nabraliśmy pewności, że dziecko nie jest nam pisane i stopniowo godziliśmy się z tym. Co innego można było zrobić po 10 latach starań? Znów zaczęliśmy dbać o siebie nawzajem, lepiej się między nami układało, przyszedł rok 2016. Jak się okazało – nasz ostatni rok we dwoje, choć wtedy nic tego nie zapowiadało. Dużo czasu spędziliśmy na wycieczkach w górach, które od zawsze były wielką miłością Darka.

– Moją nieszczególnie – Agnieszka puszcza oko – jednak widząc, ile mu chodzenie po szlakach sprawia radości, wlokłam się za nim. Dobrze nam wtedy było, naprawdę. Mimo że tych gór to ja przecież nie lubię… Tak się cieszę, że chodziłam wtedy z nim, ile tylko się dało. W połowie roku pojawiła się nowa nadzieja, iskierka w zasadzie. Mąż za wiele przepracowanych lat miał dostać premię, całkiem sporą. Oboje zdecydowaliśmy, że przeznaczymy te pieniądze na In Vitro. To miała być

nasza ostatnia próba.

Były zastrzyki, dziesiątki zastrzyków, które robił mi Darek. Śmialiśmy się, że został moim lekarzem. Pobranie jajeczek, w końcu transfer. I długie, bardzo, bardzo długie 12 dni oczekiwania. Ciągle te strzykawki, igły, leki, niepewność i strach – tak wyglądały wtedy nasze dni. Był grudzień 2016 roku. Kilka dni po transferze komórek, Darek zaczął się skarżyć na palenie w przełyku – zgaga gigant nie dawała mu żyć. Prawie siłą wyrzuciłam go do lekarza, wrócił z diagnozą – wrzody. Brał przepisane leki, jednak poprawy nie było. Dziwiło nas, że ta diagnoza bez gastroskopii nawet, ani nic. Ale w końcu to nie my jesteśmy lekarzami. Dla pewności nalegałam, aby jeszcze raz poszedł do lekarza. Lekarz potraktował go trochę poważniej, zrobił jakieś ekg, ale koniec końców podtrzymał diagnozę – wrzody. Bez badań krwi, bez w sumie jakichkolwiek badań. Wtedy jednak przyszedł dzień testowania. Tak nastała

chwila prawdy.

Od rana zalewałam się łzami, bo dostałam plamienia. Rezygnacja, smutek, wściekłość. Nawet nie chciałam jechać do laboratorium, pewna, że się nie udało. Jednak Darek, jak zazwyczaj w takich sytuacjach, zachował zimną krew i kazał mi się wziąć w garść. Razem pojechaliśmy na badania, pobrali mi krew i… rozpoczęła się najdłuższa godzina w naszym życiu. Poszliśmy się poszwendać po pobliskim centrum handlowym. Między nami cisza, słychać było drżenie powietrza… Czas wlókł się niemiłosiernie, wydawało mi się, że te 60 minut to nieskończoność lub więcej.

szczęście

Już pewnie domyślacie się, że się udało. Pewnie po trosze razem ze mną wchodzicie do laboratorium, słyszycie jak takim najzwyczajniejszym na świecie głosem pielęgniarka podaje mi wynik, a ja dopytuję trzy razy i prawie mdleję. Był płacz z radości, nogi jak z waty i Darek, który mnie stamtąd wyprowadził, bo ledwo się trzymałam w pionie. To była taka niezwykła radość, o której pojęcie ma tylko ten, kto 10 lat marzył, walczył i z całych swoich sił zabiegał o dziecko. Nie do opowiedzenia, przekraczająca intensywnością wszystkie dotychczasowe doświadczenia. Oboje byliśmy pijani szczęściem. Kolejne dni były najpiękniejszymi w moim życiu – rozmawialiśmy o imionach, zwracaliśmy się do siebie “mamusiu” i “tatusiu”. Nie mogliśmy uwierzyć w CUD, jaki nam się przytrafił. Nic nie było proste, bo po 4 dniach od testowania zaczęło się krwawienie, które mnie załamało. Pogotowie, badania, leki na podtrzymanie. Wymusiłam zrobienie bety, był dzień przed Świętami. Wynik dał nam nadzieję, bo beta ładnie przyrastała. Uwierzyliśmy, że będzie dobrze.

najpiękniejsza Wigilia

Dzieliliśmy się opłatkiem, wzruszeni i zapłakani. Przecież to ostatni raz, kiedy jesteśmy sami – kolejna będzie już w trójkę lub nawet czwórkę (bo transferowane były dwa jajeczka). Radość, wdzięczność, szok, niedowierzanie. Wszystko razem. Nareszcie zaczęło się układać.

Boże Narodzenie spędziliśmy we dwoje, poszliśmy do kościoła podziękować za Nasz Cud i na cmentarz – odwiedzić mojego ojca. Wróciliśmy do domu pod wieczór, było przytulnie i spokojnie. Ja ułożyłam się w łóżku, Darek kręcił się po domu, oglądaliśmy komedię. W pewnym momencie położył się obok mnie, przytulił się i umarł.

Wszystko, co później pamiętam jak przez mgłę. Zadzwoniłam na pogotowie, krzyczałam, żeby mi go ratowali. Później całą wieczność go reanimowałam, aż do przyjazdu karetki. Dopiero później okazało się, że ta wieczność trwała równe siedem minut. Reanimację przejęli ratownicy, trwała kolejną wieczność. Albo godzinę, co za różnica. Krzyczałam do niego, żeby żył, żeby nas nie zostawiał, że jestem w ciąży i że musi z nami zostać. Robiłam mu sztuczne oddychanie, ale po krótkiej chwili wiedziałam, czułam po prostu, że to koniec.

To było pięć dni po tym, jak dowiedzieliśmy się, że będziemy mieli dziecko.

Zaczęła się największa samotność mojego życia.

Szok, łzy, jeden wielki amok. Prokurator, sekcja, relanium dla mnie, to był szósty tydzień ciąży. Formalności, łzy, modlitwy, nie pamiętam wiele. Dzień po pogrzebie miałam wizytę u ginekologa, żeby sprawdzić czy wszystko w porządku. Trzęsłam się jak osika, drżałam cała, tak bardzo, tak cholernie chciałam, by ONO tam było. Prawie nie oddychałam, zęby zaciskałam do bólu, tak mocno, że jeden z nich w połowie się ukruszył. Usłyszałam wtedy te piękne słowa: “kruszynka jest jedna i wszystko z nią w porządku, ma 1,6 cm”. Wróciłam jakoś do domu, sama nie wiem jak. I stwierdziłam, że te niecałe dwa centymetry uratowały mi życie…

Długo czekałam na wyniki sekcji, okazało się, że Darek miał zawał serca. Stąd to palenie w przełyku, to były objawy brzuszne, jak się później dowiedziałam. Opowiadam Ci tę historię, bo może kogoś uda się uratować? Ktoś nie zbagatelizuje takiego pieczenia? Pójdzie do lekarza i będzie żył?

Przyszedł płacz i samotność, której nie można opisać. Ona aż bolała, przychodziły wieczory, w które nie wiedziałam, co ze sobą zrobić. I ranki, gdzie byłam tylko ja i ból. Początkowo była sensacja, wiadomo – młoda wdowa w ciąży. Tłumy na pogrzebie i przez pierwsze dni. Później stopniowo coraz mniej i mniej osób o mnie pamiętało. Wartki strumień gości stał się ledwo kapiącym strumyczkiem, a i on po krótszej chwili wysechł. Zostałam sama jak palec. Najbardziej potrzebna mi wtedy była ta kawa wypita w towarzystwie, albo obiad, do którego usiądę z kimś. Nie chcę się żalić, przeszłam przez to, mówię o tym dlatego, że może Ty, właśnie TY, masz w swojej okolicy, wśród bliskich czy sąsiadów osobę, która dziś też czeka? Rozejrzyj się wokół, bo małym, najprostszym gestem, możecie komuś pomóc i wnieść trochę radości w jego trudne życie.

Cała ciąża to okres samotności wymieszanej z nadzieją. Nie było łatwo, pod żadnym względem. Był ogromny krwotok, karetka, badania, dziesiątki zastrzyków w brzuch, bo lekarze bali się odstawić leki na podtrzymanie. Wyglądałam jak sito. Doszły inne problemy zdrowotne, każdy dzień był walką o moje dziecko. O powód, by żyć. Wydaje mi się, że miłość do niego miałam w sobie od zawsze. I czekałam na jego narodziny tak bardzo, że trudno to w ogóle ubrać w jakiekolwiek słowa.

Hania, cała i zdrowa, urodziła się 18 sierpnia 2017 roku. Wtedy skończyła się największa samotność mojego życia…

Ps. A na samej górze, na zdjęciu jest właśnie ONA. Dziecko matki, która zrobiła i przetrwała WSZYSTKO, by je mieć.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
36 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marta B
Marta B
4 lat temu

Och….. ?
Brak mi słów, trzymajcie się dziewczyny!

Aleksandra
Aleksandra
4 lat temu

Tak jak ktoś jednak nie chciał pozwolić na szczęście. Okropne :(

A skoro przy zawale jesteśmy. Tydzień temu zmarł wujek mojej mamy 71 lat, ból w klatce piersiowej od kilku dni, a potem ból z tyłu głowy. Na 112 powiedzieli by wziął sobie jakiś apap, zmarł godzinę później.

Marta
Marta
4 lat temu

Agnieszka przesyłam Ci tyle ciepła ile tylko jest możliwe. I otuchy. Ciesze się, że Ci się udało i masz Hanie! Szkoda, że tak ogromnym kosztem. Dużo miłości Ci życzę!

Monika
Monika
4 lat temu

Współczuje ogromnie straty męża.Ponad miesiąc temu zmarł mój Tata skarżył się też na pieczenie w przełyku ciągle mówił, że ma zgagę.Jedno czego człowiek nie umie zrobić to cofnąć czasu i wielka szkoda bo ile można by było zmienić.Ja z mężem też przeszłam długą drogę po dziecko też in vitro dało nam córkę.Ma osiem lat i jest najwspanialszym dzieckiem jakie mogłam sobie wyobrazić.Niechaj Hania rośnie zdrowo i będzie najszczęśliwszym dzieckiem na świecie :-)Wszystkiego dobrego życzę.

Natalia
Natalia
4 lat temu

To niewyobrażalne ile człowiek musi znieść, to nie wyobrażalne że ktoś do góry układa nam tak karty naszego życia a my choć tak słabi, walczymy i dajemy rade…. Serdecznie gratuluję, że pomimo tak ogromnej tragedii, bólu i cierpienia udało się Pani wygrać za Was dwoje!!! Najpiękniejszy finał jakże pięknej historii o cudzie narodzin a zarazem smutnej prawy o życiu i przwmijaiu. Życzę samych pięknych dni Pani Agnieszce i jej córeczce i dużo zdrówka i siły dla Was!!!??

A.
A.
4 lat temu

Chciałabym wypić kawę, zjeść obiad i przytulić Agnieszkę! Kochana jesteś mega dzielna, tyle przeszłaś i urodziłaś piękną córkę… U nas historia była podobna, choć bez takiego zakończenia. Też bardzo długo staraliśmy się o dziecko, a kiedy w końcu się udało, byliśmy przeszczesliwi. Niestety w trzecim trymestrze nasze dzieciątko zmarło… Przeżyliśmy wielką tragedię. Po paru miesiącach wróciliśmy do codziennosci i nagle mąż wylądował w szpitalu z zagrożeniem życia. Leżał parę dni na oiomie. Pierwszego dnia usłyszałam, że może umrzeć. Na szczęście wyszedł z tego… Ale myślałam, że tracę kolejną ukochaną osobę i to było najgorsze uczucie mojego życia. Bałam się panicznie… Czytaj więcej »

Ania
Ania
4 lat temu

Ryczę.
Jestem na początku tej drogi. Po kilku latach błąkania się po lekarzach trafiliśmy do kliniki gdzie jakaś nadzieja jest. Też mam za sobą zabieg, w sumie leci nam 4 rok starań, z czego pół roku opartych na igłach, wizytach u lekarzy…
Współczuję straty męża.
Nawet sobie nie wyobrażam co czułaś.. Co przeszłaś. I gratuluję córeczki.

Anna
Anna
4 lat temu

Bardzo poruszająca jest Twoja historia. Mam nadzieję że znajdziesz wioskę ludzi do spotykania się, spędzania razem czasu z dziećmi. Nic tak nie wyjada energii jak opieka nawet nad najwspanialszym malcem ;) Życzę Ci byś miała też przestrzeń na bycie dla siebie :) Nie wime nawet jak przeżywa się ciążę w żałobie. Obyś i na to opłakanie w macierzyństwie miała czas. Wiadomo, na świętowanie macierzyństwa też. Ściskam Cię tak mocno mocno.

Agnieszka
Agnieszka
4 lat temu

Mój dziadek miał pieczenie w przełyku. Rok leczyli go na wrzody. Okazało się, że to rak.
Zmarł w ciągu 2 tygodni od diagnozy ?

Agnieszka z Hania
Agnieszka z Hania
4 lat temu

Bardzo Wam dziékujemy za dobre slowa, ale najbardziej mi zalezalo by artykul trafil do jak najwiekszej ilosci ludzi … mam nadzieje ze komus pomoze …ktos kogos zawiezie do szpitala ….a moze ktos po prostu doceni co ma …ze to wcale nie jest takie normalne budzic sie przy kims codziennie …ja wiele rzeczy przewartosciowalam po 25 grudnia

Aśka
Aśka
Reply to  Agnieszka z Hania
4 lat temu

Może potrzebujesz jakieś ubranka mam po moich dwóch córeczkach?

Agnieszka z Hania
Agnieszka z Hania
Reply to  Aśka
4 lat temu

bardzo dziekuję mamy wszystko <3

Iwona
Iwona
Reply to  Agnieszka z Hania
3 lat temu

Moze potrzebujesz jakiejkolwiek innej pomocy??

Ola
Ola
Reply to  Agnieszka z Hania
3 lat temu

…i tak się właśnie Kobieto stałaś niezniszczalna…jak moja psiapsióła… Trzymajcie się wojowniczki! macie siebie!

Agnieszka
Agnieszka
4 lat temu

Oj jakie przewrotne to nasze zycie… ja tez niedawno pochowalam ojca mojego rocznego dziecka. też zawał i też wcześniej skarżył się na żołądek.. Szkoda że nie przeczytam tego artykułu wcześniej, bo może inaczej by to wyglądało.. pojechał na krótki urlop i z niego już nie wrócil… to znaczy wrócił ale w trumnie. gdyby nie nasz synuś nie miałabym walki i siły aby żyć . On jest najlepszym co mi po nim zostało. zrobię wszystko żeby zapewnić mojemu dziecku normalne dzieciństwo

Marietta
Marietta
4 lat temu

Agnieszko…jak silną trzeba być żeby to przetrwać! Dziękuje Ci za to że podzieliłaś się swoją historią, żebym mogła się puknąć w głowę jaka głupia jestem że denerwuje się za ten nie odłożony kubek, czy powolne ruchy. I kręgosłup od razu mniej boli mimo że kolejną godzinę noszę moją małą Zojkę (1.08.2017). Przytulam Cię wirtualnie bo nie mam jak tak normalnie, i dobrze że mogę napisać bo przez ten potok łez i tak nie dałabym rady mówić. A moje dwa cuda, mały i duży przytulę dziś 1000razy mocniej…

Ola
Ola
4 lat temu

Dziekuję, że podzieliłaś się swoją historią Agnieszko.
Spłakałam się, a teraz idę przytulić tych, których mam.

W.
W.
4 lat temu

Po 8 latach walki mam dwuletnią parkę z in vitro. Walkę okupioną ciężką depresją. Ktoś, kto tego nie doświadczył, nigdy nie zrozumie. Ciąża była zagrożona od początku. Ja w szpitalu na podtrzymaniu, mąż codziennie po pracy u mnie – zmęczony fizycznie, wykończony psychicznie. Pojawił się ból w klatce piersiowej. Krzyczałam, że ma iść do lekarza, po prostu darłam się na niego i sama zadzwoniłam do kardiologa, bo wiedziałam, że on tego nie zrobi. Na szczęście (w nieszcześciu) to były nerwobóle. Dziewczyny, pamiętajcie o swoich mężach, partnerach. Nawet wtedy, gdy wydaje Wam się, że to Wy najbardziej cierpicie.. Oni nigdy nam… Czytaj więcej »

JOANNA
JOANNA
4 lat temu

Jesteś mega dzielną i silną kobietą,podziwiam Cię bardzo, siedzę i łzy lecą po policzkach….aż ciężko i trudno coś sensownego napisać.My staraliśmy się 12 lat udało nam się bez invitro dziś moje małe szczęście ma prawie 2 latka.Pozdrawiam i życzę Ci już samych radosnych chwil, bo wycierpiałaś się już wystarczająco?

Ania
Ania
3 lat temu

Droga Agnieszko, dokonałaś rzeczy niewiarygodnej. Przetrwałaś by ta mała istotka mogła przetrwać. Znaleźć w sobie tyle siły gdy wszystko w Tobie wyje z bólu a część Ciebie samej umiera bo umiera ten bez którego nie potrafisz samodzielnie oddychać?! Jestem wzruszona, poruszona i życzę Ci droga Agnieszko aby Wasze dalsze życie było wspaniałą drogą wspólnego odkrywania świata. Twoja córka ma wspaniałą, silną mamę i napewno w przyszłości dokona czegoś wyjątkowego bo samo jej pojawienie się na świecie było już wyjątkowe.

Joanna
Joanna
3 lat temu

Droga Agnieszko, łzy same lecą po policzkach.My tez długo staraliśmy się o naszą Niunię obecnie ma 9 lat, i jest naSzym największym skarbem ,słońcem kazdego dnia.Po części rozumiem co przeszłaś mnie również kilka razy dopadała depresja i ból ,tesknota i żal dlaczego inne mają a ja nie.Teraz będzie lepiej, czego życzę Ci z całego serca. Mam trochę ubranek po mojej córci, chetnie się podzielę, jeżeli będziesz potrzebować to daj znać. Ściskam mocno. Joanna

Agnieszka
Agnieszka
3 lat temu

Agnieszko, 18 sierpnia to mój dzień urodzin. Dziękuję za ten tekst. Współczuję wielkiej tragedii jaka Was spotkała i życzę Wam szczęścia i miłości – macie siebie Dziewczyny <3

Iwona
Iwona
3 lat temu

Agnieszko, czytając twoją historię łzy lecą mi po policzkach. Wróciły wspomnienia. Osiem lat tułaczki po lekarzach , szpitalach, laboratoriach, różne badania, 6 inseminacji, 3 razy invitro , 3 poronienia. Depresja , kryzys w małżeństwie…. Ile można znieść, wytrzymać ? Jednak znalazł się i mój anioł stróż, który czuwa teraz nad nami. Nasza walka o dziecko skończyła się 2.12.2014 urodziła się Lenka , nasz skarb. Pamiętam dzień , godzinę punkcji, transferu, numer szafki i sali. Dziękuję każdego dnia za ten cud. Życzę Tobie i twojej córeczce spokoju. Ściskam Was mocno.

Carol
Carol
3 lat temu

Wierzę w wędrówkę dusz. On już do Ciebie wrócił. W twojej córce. To piękne. Ściskam.

KINGA
KINGA
3 lat temu

Nie potrafię powstrzymać łez… Nasuwa się tylko cytat ,,Ktoś umrze, żeby żyć mógł ktoś…” głębokie wyrazy współczucia z powodu straty Męża oraz ogromne gratulacje z okazji narodzin Hani, w tym samym dniu 18 sierpnia 2017 roku urodził się mój syn Jakub…Szczęśliwy dzień! Wszystkiego dobrego dla Was dziewczyny!

Aleksandra
Aleksandra
3 lat temu

Agnieszko… Rycze, ocieram łzy, ktore płyna potokiem. Twoja historia jest pelna bólu, łez, szczescia, nadziei I radosci.. Jakze jestesmy nieuwazni w naszym zyciu przez co wiele tracimy. Ale wszystko jest,, po cos “. Masz cel w zyciu, czastke Darka w nowym sensie zycia. Wiem ze doceniasz I wiem ze bedziesz celebrowac kazda chwile zycia z Hania. Nigdy nie mialam takich problemow, ba nawet milionowej ich czesci. Mam 4 dzieci bez problemow urodzonych. Teraz siedze I czekam na wiadomosc… Lada chwila zostane babcia, drze o te krusxyne jak o zadne moje

Agata
Agata
3 lat temu

Historia poruszająca, bardzo Pani współczuję tego bólu i samotności. Cieszę się ze udało się donosić ciążę ale nie rozumiem jednego… dlaczego przez te 10 lat starań nie zdecydowaliście się państwo na adopcję? Ja naprawdę rozumiem powody dlaczego ludzie chcą mieć SWOJE dziecko, ale czytając Pani historię miałam wrażenie że Państwu do szczęścia był potrzebny mały człowiek a w domach dziecka jest masa niechcianych i niekochanych istot które potrzebują matki z instynktem takiej jak Pani, zresztą obie rzeczy się nie wykluczają bo można się leczyć na bezpłodność i starać o dziecko a jednocześnie adoptować takie, które przeżywa dramat i jest samotne… Czytaj więcej »

Lena
Lena
Reply to  Agata
3 lat temu

Dlaczego sama Pani nie adoptowała przecież nikt nie powiedział, że ludzie , którzy mogą mieć dzieci, nie mogą adoptować?

Agnieszka z Hania
Agnieszka z Hania
Reply to  Agata
3 lat temu

hmmm byla chwila taka ze myslelismy ale jak poczytalam o procedurach adopcji to sie poddalam… po drugie to marzenie bycia w ciazy potem wszystko sie rozwialo az do momentu tego zastrzyku kasy i proba podejscia ten ostatni raz

Lena
Lena
3 lat temu

Bardzo Ci współczuję. Ja mam za sobą dwa zabiegi in vitro. Młodsza córka ma 2 lata. Mam za sobą też śmierć mojego ukochanego męża. 3 miesiące już go nie ma , a wydaje się, że całą wieczność…Ucichły ptaki, wiatr przestał wiać…nigdy się z tym nie pogodzę, ból rozrywa mi serce …nic nie jest takie jak dawniej. Przytulam Cię mocno. Dobrze,że piszesz o tym że można było temu zapobiec, może komuś się uda…nam też się nie udało…

Agnieszka z Hania
Agnieszka z Hania
Reply to  Lena
3 lat temu

Lena moze potrzebujesz pogadac napisz do Kaji poda Ci mojego @ bo nikt tak naprawde nie zrozumie bólu jak ten kto przezyl to na wlasnej skorze, przepraszam ze dopiero teraz odpisuje nie mialam wczesniej komputera a na telefonie nie widzialam tych komentarzy

J
J
3 lat temu

Agnieszko! Nie mam pojęcia co czujesz, ale jak przeczytałam Twoją historię to zwyczajnie Jet mi strasznie smutno. Gratuluję Ci (Wam? Bo przecież Twój mąż ciągle jest z Tobą! ) córki! Życzę pięknych dni, szczęśliwego życia i bliskich ludzi w codziennych sytuacjach. Bądźcie silne! Dziękuję, że dzielisz się swoją historią – tak biegniemy każdego dnia, że czasami zapominamy co jest naprawdę ważne.

Ewa
Ewa
3 lat temu

Współczuję Pani, Pani Agnieszko. Ja przeżyłam też wiele. O dziecko starałam się 7 lat. Skreślono mnie. Pani doktor powiedziała – jest Pani za stara i za gruba, nikt się Panią nie zajmie. Proponuję in Vitro. Ja powiedziałam sobie po moim trupie. Straciliśmy nadzieję. Ja poszłam pracować wcześniej jeszcze w IMIDZIE – tam spotkałam pana doktora Pęka, który jednak mnie nie skreślił. Zaprowadził mnie do pani Doktor Moniki Hanyż. Bardzo dobra specjalistka. Ona zleciła mi badania hormonalne. Zrobiła mi wszystkie jakie tylko była wstanie zrobić. Byłam bardzo dokładnie przebadana. Miałam chorobę Haszimoto oraz byłam po operacji kręgosłupa Skolioza i wszczepiony Harington.… Czytaj więcej »

Barbara
Barbara
2 lat temu

PIĘKNA HISTORIA DO BÓLU I ŁEZ…..

Ewa
Ewa
2 lat temu

Z wielkim wzruszeniem przeczytałam artykuł o Agnieszce i Jej życiu.
Wiem, że jesteście Dziewczyny za granicą. To z całą pewnością jest dla Was duże wyzwanie.
Jeżeli potrzebowałabyś Agnieszko jakiegoś wsparcia po prostu się odezwij. Czasami człowiek nie ma się do kogo odezwać, a czasami łatwiej pogadać z kimś obcym…Mieszkam w Warszawie, mam 4,5 letnią córkę, na którą też długo czekałam. W razie czego po prostu jestem.
Pozdrawiam
Ewa

Martyna
Martyna
10 miesięcy temu

Wzruszająca historia, aż się łza w oku zakręcila mam nadzieję że teraz Darek jest z Wami duchem i ma Was w swojej opiece .