Czego szukasz?

Zaplanuj weekend 30.09. – 1.10. – Dziecięca Mapa Warszawy, czyli co ciekawego robić z dzieckiem w stolicy

blog o dzieciach

Brakowało mi przestrzeni, w której moglibyśmy sobie wzajemnie polecać wydarzenia i atrakcje w mieście, a także wymieniać się opiniami i o nich rozmawiać. Narodziła się z tego nowa fejsbookowa grupa: Dziecięca Mapa Warszawy, czyli mama i dziecko w stolicy, do której serdecznie Was zapraszam. Im nas więcej, tym weselej, a i pomysłów więcej. 

Ps. Każdy tytuł jest linkiem do wydarzenia na Facebooku lub strony organizatora – tam znajdziecie więcej informacji.

.

.

S O B O T A

Targi Slow Fashion #9 – Warszawska Jesień

Wyobraź sobie miejsce w którym spotykają się najlepsi polscy projektanci, twórcy i designerzy. W jednym momencie łączy się jakość, precyzja, charakter i pasja. Przestrzeń ta pełna jest kreatywności, stylu, pomysłów i wymiany myśli. To tu znajdujesz ubrania, które wyrażają Ciebie – Twoją indywidualność, Twoje korzenie, Twój styl i osobowość.
Już po raz 9 zapraszamy Cię na jedyne takie wydarzenie w Polsce. Ponownie na PGE Narodowym odbędą się Targi Slow Fashion – impreza na której premierowo swoje kolekcje zaprezentują najciekawsi polscy projektanci, tworzący zgodnie z ideą ‘slow’. Definiujemy ją jako mądre i zdrowe podejście do konsumpcji, przez co masz okazję poznać lokalnych przedsiębiorców, wykorzystujących najlepszej jakości materiały oraz wytwarzających limitowane serie.
Targi Slow Fashion to ponad 200 wystawców z całej Polski, którzy mają możliwość zaprezentowania się szerokiemu gronu odbiorców. Już 30 września i 1 października przestrzeń PGE Narodowy wypełni tysiące produktów. Całość zostanie podzielona na strefy: Premium, Casual, Street, Elegance oraz Kids.
Po raz kolejny powstanie również Strefa Męska – przestrzeń dedykowana dla Panów, którzy w jednym miejscu znajdą ubrania, akcesoria, dodatki i usługi. W tym miejscu możesz odwiedzić również studio tatuażu, The Urban Beard – Barber oraz w spokoju napić się whisky.
Podczas targów odbędą się bezpłatne konsultacje ze stylistką make me. na SLOW Fashion #9 – Warszawska Jesień. Podczas zakupów Kasia zdradzi sekrety smart shoppingu i budowania idealnej garderoby. Zapisy pod linkiem: bit.ly/SPOTKANIEZESTYLISTĄ
Panowie będę mieli możliwość poznania tajników doboru krawata do poszetki, dowiedzenia się jakie kolory królują tej jesieni oraz sprawdzenia jakie materiały wybierać przy zakupie dodatków. Konsultacje również sa darmowe i odbywają się na stoisku Non’chalant.
‘Slow’ to powrót do natury, więc nie zabraknie strefy Ciało z organicznymi kosmetykami z lokalnych manufaktur oraz bezpłatnym masażem ThaiSun – Salon masażu tajskiego.
Po raz pierwszy powstanie strefa Slow, którą organizowana przez K105K. Antresolę zapełnią instalację artystyczne, które połączą naturę z nowymi technologiami. To tu zabrzmi ambientowa muzyka, znajdą się wygodne leżaki oraz upragniony relaks.
Chcesz spróbować swoich sił jako twórca? Przyjdź na targi i odwiedź strefę#Warsztatownia, gdzie poznasz działanie maszyn do szycia JUKI – Sew it, uwijesz kwiecisty wianek z Amarant czy zaprojektujesz nadruk na tiszert czy torbę wspólnie z Bazgrołaki. Nowość w tym roku to strefa upcyklingu ubrań. Zajęcia poprowadzi Karina Wacławik wspólnie z Factory Annopol i Factory Ursus. Ponownie odbędzie się akcja VIVE Textile Recycling „Torba za torbę”. Za torbę nie używanych już tekstyliów uczestnicy otrzymają ekotorbę projektu Mariusz Przybylski, której produkcja oszczędza 2600 litrów wody. O tym jak oszczędzać jeszcze więcej wody, a przy okazji czasu i pieniędzy goście dowiedzą się na stoisku GROHE – producenta filtrujących systemów kuchennych.

Na targach Slow Fashion dbamy również o najmłodszych. Przyjdź z rodziną i dziećmi i skorzystaj z bezpłatnych atrakcji Placu Zabaw i Kreatywności organizowanego przez Family for Family oraz Potworkowo. To tu znajdziesz inspirujące warsztaty, zabawy, książki czy ubrania i akcesoria tworzone prosto z serca.

.

Niech żyje papier! 4!

Hej miłośnicy papieru! Już czwarty raz zapraszamy Was na Niech Żyje Papier! To święto dla zainteresowanych drukiem, papierowym designem i nowymi technologiami.

Na targach pojawią się najbardziej kreatywni spośród producentów artykułów papierniczych i piśmienniczych, grafików czy wystawców branżowych. To również całe 2 dni wypełnione wydarzeniami towarzyszącymi: warsztatami, dyskusjami, rozmowami z ekspertami w tej dziedzinie.

Dla kogo organizujemy to dwudniowe święto papieru? Dla osób, które kochają papier pod każdą postacią – prasy, książek, notesów, grafik, plakatów. Również dla tych, którzy na co dzień w duchu eko nie wahają się sięgać po nowe technologie.

Poprzednie edycje Niech Żyje Papier! stworzyły silną kilkutysięczną grupę papierowych maniaków, którą chcemy kolejny raz powiększyć.

.

Ogarnij Inżynierię z PGE Narodowym

Zapraszamy na wspólne zabawy z inżynierią!
Chcesz poznać tajemnice projektowania i druku 3D?
Dowiedzieć się, jak można wprawić w ruch wiatrak, sprawić by dźwigał on ciężary i jak pozyskać z niego energię elektryczną?
Chcesz zobaczyć, jak na różne sposoby można zapalić żarówkę lub
sprawdzić, czy powietrze coś waży?
A może chciałbyś/ chciałabyś odkryć zawody wspólnie z Mapa Karier?

Zapraszamy dzieci i dorosłych 30 września na PGE Narodowy od godziny 11:00 do 14:00. Będziemy odkrywać, eksplorować, badać, testować, projektować, drukować i budować, ale przede wszystkim będziemy świetnie się bawić!

Informacje dotyczące wejścia:
– brama nr 1
– wejście przez tunel Królaka
– 2. piętro

Wstęp wolny!

.

Szalone Podróże Muzyczne – Polska

W ramach Festiwalu Szalone Dni Muzyki zapraszamy Was na Szalone Podróże Muzyczne z Kusym Jankiem i Teatrem „Słuchaj uchem” w magiczny świat polskiej muzyki tradycyjnej do sali PIRUET w Teatrze Wielkim.

Naszymi przewodnikami będą:
Kaja Prusinowska śpiew, taniec, opowieści, śpiewy w języku ptaków
Janusz Prusinowski skrzypce, lira korbowa, harmonia, harmonia nożna, cymbały, śpiew
Piotr Piszczatowski baraban, bębenek, taniec, śpiew, opowieść
Aleksander Kwietniak flety, szałamaja, klarnet, basy, śpiew
Mikołaj i Staś Prusinowscy śpiew, taniec, gliniane ptaszki
Natalia Leszczyńska animacja

Teatr Muzyczny „Słuchaj Uchem” i jego bajki polskie – zakochani Orzeł i Kaczka, śpiący Złoty Jeż, wróbel na desce, baśnie o zaczarowanym pierścieniu i gadających zwierzętach, skaczące zające, barany i owce, biedronki, motyle i jeszcze tyle… ho ho!

Zapraszamy!!!!

.

Dzień Pieczonego Ziemniaka II

Kolejny już raz zapraszamy na OGNISKO z pieczonymi ziemniakami i gorącym kociołkiem.

Zachęcamy do przynoszenia własnych, domowych potraw z ZIEMNIAKIEM w roli głównej. Zorganizujemy mini KONKURS. Prosimy również o przepis na przygotowane danie – chcemy przygotować KSIĄŻKĘ KUCHARSKĄ z przepisami SĄSIEDZKIMI!

Wstęp wolny – Wawerskie Centrum Kultury, filia Aleksandrów
Danie z ziemniakiem na wspólny stół mile widziane!

.

MeloKoncerty Dla Niemowląt I Małych Dzieci

Cześć! To już szósta odsłona wydarzenia w ramach cyklu MeloKoncertów dla niemowląt i małych dzieci. Zapraszamy na kolejne dwa muzyczne spotkania dla najmłodszej warszawskiej publiczności.

Będą to koncerty z elementami zajęć umuzykalniających prowadzonych według teorii uczenia się muzyki Edwina Eliasa Gordona. Zajęcia polegają na stymulowaniu słuchu malutkich dzieci (w wieku od 1 miesiąca do ok.3 lat) za pomocą śpiewu w różnych skalach oraz rytmu i ruchu. Spotykamy się ponownie w Mary Poppins’ House Saska Kępa! Jak zwykle będziemy się bawić przy muzyce na żywo. Pośpiewamy, porytmizujemy wierszyki, potańczymy i posłuchamy muzyki. Będziemy razem z Wami na podłodze na poduszkach i dywanikach. Na bosaka! :)
Koncert poprowadzą Anka Natalicz i Basia Habisiak. Dwie mamy, nauczycielki muzyki oraz artystki, absolwentki Akademii Muzycznych w Łodzi i Warszawie, nauczycielki “gordonków”.
Bilety na koncert w cenie 15 zł od osoby (każdy słuchacz powinien mieć swój bilet, np. mama + dziecko = dwa bilety) do kupienia na ewejsciowki.pl.
Organizatorzy informują o braku miejsc parkingowych w najbliższym otoczeniu lokalu i proszą o przychodzenie w miarę możliwości bez wózków dziecięcych z powodu niedostatecznej ilości miejsca w hallu przed salą koncertową.

DATA: sobota 30.września 2017 godz. 10:00 i 11:15
MIEJSCE: Pracownia edukacyjno-kulturalna Mary Poppins’ House Saska Kępa ul. Zwycięzców 4D Warszawa

.

Warszawa – Weekend dla Puszczy Białowieskiej

2017 rok jest dla Puszczy Białowieskiej szczególny. Po dwudziestu kilku latach kampanii na rzecz ochrony tego wyjątkowego lasu – kiedy udawało się osiągać małe sukcesy – sytuacja dramatycznie się odwróciła.

Ostatni las o cechach naturalnych nizinnej Europy jest dewastowany na ogromną skalę. Mimo nadchodzącej zimy, nie odpuszczamy! Wspólnie tworzymy ruch społeczny, który doprowadzi do objęcia całej Puszczy Parkiem Narodowym. Teraz musimy się zmobilizować, i w Puszczy i w naszych miejscowościach. Po to, by zatrzymać jej dewastację, żeby monitorować i dokumentować łamanie prawa przez Lasy Państwowe i żeby wywierać presję na władzę. Łączy nas jeden cel: cała Puszcza Parkiem Narodowym!

W ostatnią sobotę września (30.09) i pierwszą niedzielę października (01.10) zapraszamy na niezwykłe wydarzenie w Warszawie – Weekend dla Puszczy w Nowym Teatrze i DZiKu (Dom Zabawy i Kultury) i Klubie SPATiF.

Przez 2 dni teatr przy Madalińskiego na Mokotowie będzie zamiejscowym oddziałem Puszczy Białowieskiej. Zieloną Delegaturą, do której na zaproszenie Obozu dla Puszczy zjadą aktywistki i aktywiści z Greenpeace Polska, Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot i niezrzeszeni Obrońcy Puszczy. Przyrodnicy, białowiescy Lokalsi Przeciw Wycince, dziennikarze i artyści.

W programie spotkania, warsztaty, wykłady, koncerty, improwizacja, pokaz tańca Butoh, stoiska edukacyjne dla dzieci i dorosłych, specjalny kącik dla dzieci, loteria fantowa, sitodruk (zrób sobie T-shirt z kornikiem!), pyszne wegańskie i wegetariańskie ciasta.

Weekend dla Puszczy ma również charakter benefitowy – Obóz dla Puszczy utrzymuje się dzięki darowiznom od osób, którym dobro Puszczy nie jest obojętne. Będzie można wesprzeć nas finansowo, lub rzeczowo.

Wszystkie wydarzenia będą odbywały się w foyer oraz sali warsztatowej Nowego Teatru (ul. Madalińskiego 10/16) oraz impreza taneczna w DZiKu (ul. Belwederska 44A).

.

Spotkanie z Maszą i Niedźwiedziem w Centrum Łopuszańska 22

Już 30 września i 1 października w godz. od 12:00 do 18:00 Centrum Łopuszańska 22 zamieni się bajkową krainę Maszy i Niedźwiedzia! Zaplanowaliśmy liczne atrakcje, podczas których dzieci będą mogły spędzić niezapomniane chwile w towarzystwie swoich idoli:

Program wydarzenia:
– zwiedzanie przytulnego domku Niedźwiedzia
– degustacja wyśmienitej herbatki z samowaru
– planowanie swojego ogródka
– zabawa w łapanie motylków
– slalom rowerowy z Pandą
– pamiątkowe zdjęcie i wiele innych.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapraszamy całe rodziny!

.

Wyprawa do puszczy z Tomaszem Samojlikiem

30 września, w sobotę o godz. 17 gościem Badet – kluboksięgarni dziecięcej (ul. Lentza 35a) będzie Tomasz Samojlik, doktor nauk przyrodniczych, zajmujący się ssakami Białowieskiego Parku Narodowego, autor komiksów „Ostatni żubr”, „Ryjówka przeznaczenia”, „Norka zagłady” i innych. Nasz gość opowie o zwierzętach zamieszkujących puszczę i zagrożonych gatunkach, będziemy rozmawiać o wpływie człowieka na środowisko naturalne i oczywiście o komiksach. Podczas warsztatów plastycznych nauczymy się rysować małe, duże i wielkie leśne stworzenia. Zajęcia dla dzieci od 5 lat, wstęp wolny, zapisy: badet@badet.pl lub tel. 22 499-37-17.
Warsztaty organizujemy w ramach cyklu „Laboratorium ilustracji”, dofinansowanego przez MKiDN, pod patronatem medialnym portalu Qlturka i kwartalnika Ryms.

.

N I E D Z I E L A

Uczymy się teatru

Opis warsztatów

WARSZTAT PIERWSZY – 30 września 2017 
Po pierwsze teatr

Pierwsze zajęcia są symbolicznym otwarciem furtki do świata teatru. Podczas tego warsztatu dzieci będą zwiedzać zakamarki Teatru Syrena. Odwiedzą pracownie, w których powstają dekoracje, kostiumy i scenografia, zobaczą garderoby, pracownię charakteryzatorów, a nawet biura i kasy! Jest to wyjątkowa okazja,  aby zajrzeć do wielu ciekawych miejsc w teatrze, zwykle niedostępnych dla widzów. Najczęściej widzimy tylko okno sceny, a Teatr to niezwykle tajemniczy labirynt…

W drugiej części warsztatu odbędzie się spotkanie, podczas którego dzieci dowiedzą się znacznie więcej o teatralnym savoir-vivre oraz spotkają się z aktorem – logopedą, który pomoże im doskonalić głos i dykcję. Spotkanie zakończymy „łamaniem” języka na arcytrudnych ćwiczeniach i wierszykach.

Grupy A i B: godz. 09:00 – 13:00,
Grupy C i D: godz. 14:00 – 18:00

.

Bielański Dzień Ptaków

?? W niedzielę 1 października br. zapraszamy do Parku Olszyna (ul. Duracza / Gabińskiej) na kolejną edycję pikniku promującego przyrodę Bielan, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki ptasiej ??? Prelekcja prof. Macieja Luniaka pt. “Ptaki Bielan”, opowieści o piórach i nie tylko wraz z warsztatami rysunku 3D Dawida Kilona, żywe dzikie ptaki z bliska i pokaz sokolnika, wystawy fotografii oraz kiermasz książek przyrodniczych wydawnictwa MULTICO – to tylko niektóre z propozycji, które przygotowaliśmy dla Was tego dnia ??

???? Ponadto – na dzieci i całe rodziny – czeka szereg aktywności twórczych i technicznych: m.in. ? ozdabianie toreb bawełnianych z nadrukiem ptaków, ? przygotowanie oryginalnych pierników, ? wykonanie ptasich kapeluszy oraz przeróżnych ozdób decoupage. ?? Każdy młodszy czy starszy znajdzie tu coś dla siebie! ?? Dla aktywnych przyrodników przewidziano tradycyjnie zbijanie budek lęgowych i karmników oraz spacer ornitologiczny do pobliskich jerzykowników.

?? Tematyczne stoiska przygotowuje również Filia Bielańskiego Ośrodka Kultury, Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bielany oraz Zespół Szkół nr 35 z prezentacją ptasich rysunków uczennic szkoły – Julii Przybylskiej i Arletty Wojtaszczyk.

.

X Piknik Geologiczny na Wydziale Geologii UW

Jak co roku zapraszamy na Piknik Geologiczny Wydziału Geologii UW. Tradycyjnie:
– będzie wybuchał wulkan
– będą koła garncarskie i duuuużo gliny ;)
– będą Goście z zaprzyjaźnionych instytucji naukowych.

.

Poranek Familijny – Dzieci z Bullerbyn

wstęp: 5 zł, zakup biletu online lub w DK Kadr
Ekranizacja kultowej książki Astrid Lindgren. Mieszkańcy szwedzkiej wioski zaczynają wakacje.

Lisa, Britta, Anna, Olle, Lasse i Bosse przeżywają na co dzień niesamowite przygody i nigdy się nie nudzą. Każde z nich ma głowę pełną niezwykłych pomysłów na to, jak spędzić wakacje w Bullerbyn – najmniejszej i najsłynniejszej wiosce na świecie.

Lisa: Oto ja, Lisa. Mieszkam z Zagrodzie Środkowej. Z braćmi – Lassem i Bossem. Nie mam sióstr, ale przyjaźnię się z Brittą i Anną. Mieszkają w Zagrodzie Północnej. Olle mieszka z Zagrodzie Południowej z siostrą Kerstin. W Bullerbyn nie ma więcej dzieci, ale tyle wystarczy. Lisa, Britta, Anna, Olle, Lasse i Bosse przeżywają na co dzień niesamowite przygody i nigdy się nie nudzą. Każde z nich ma głowę pełną niezwykłych pomysłów na to, jak spędzić wakacje w najmniejszej i najsłynniejszej wiosce na świecie. “Dzieci z Bullerbyn” to książka, która się nie starzeje. Do dziś jest wśród najchętniej wybieranych lektur zarówno przez dzieci, jak i ich rodziców, którzy chętnie wracają do Bullerbyn, by jeszcze raz zapomnieć o otaczającym świecie i bawić się wspólnie z jego mieszkańcami. Film, podobnie jak książka, gwarantuje świetną zabawę i dużo radości.

KIEDY: niedziela w godz. 11:00 – 13:00

GDZIE: Dom Kultur KADR, ul. Rzymowskiego 32

.

Muzeum dla maluchów | zajęcia edukacyjne

Czasem nie wiemy, jak wytłumaczyć maluchowi ludzkie zachowania i niebezpieczeństwa otaczającego nas świata. Dzięki bajkom terapeutycznym ofiarowujemy mu magiczny klucz do samodzielności. Na kolejnym po wakacjach, drugim spotkaniu z cyklu „Muzeum dla maluchów” poznamy literaturę terapeutyczną skierowaną do dzieci i jak zwykle przy okazji naszych wyjątkowych zajęć spędzimy czas na zabawie i kreatywnych warsztatach plastycznych.

„Muzeum dla maluchów” to edukacyjna inicjatywa Czytelni Muzeum Warszawskiej Pragi. Jej celem jest zainteresowanie najmłodszych czytelnictwem. Dzięki temu książki na stałe mogą trafić do ich rodzinnych domów. Zajęcia pozwalają też dzieciom stawiać pierwsze kroki w świecie kultury i rozwijać ich wyobraźnię.
Zajęcia składają się z trzech niezależnych niedzielnych spotkań, na które obowiązuje rezerwacja. W tym celu należy kontaktować się z Karoliną Jusińską z Czytelni Muzeum Warszawskiej Pragi pod numerem telefonu 22 518 34 16 w godzinach pracy Czytelni lub mailowo: karolina.jusinska@muzeumwarszawy.pl.

Kiedy: 1 października 2017 r. / godzina: 11.30
Czas trwania: ok. 60 min.
Miejsce: sala penthouse w Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52 w Warszawie
Liczba miejsc: 26 osób (rodzice z dziećmi)
Koszt udziału dziecka w zajęciach: 10 zł, wstęp wolny dla dorosłego opiekuna.

.

Warsztaty dla dzieci “Sukkot, zbudujmy razem szałas”

Centrum Kultury Jidysz (Warszawa, ul. Andersa 15) zaprasza 1 października (niedziela) o godz. 11 na warsztaty dla dzieci 3-8 lat „Sukkot, zbudujmy razem szałas”

Święto Sukkot to radosne żydowskie święto, w trakcie którego buduje się szałasy, między innymi dla upamiętnienia szałasów, w których mieszkali Izraelici na pustyni, gdy wychodzili z Egiptu. To również święto żniw i urodzaju. Do szałasów w święto Sukkot można zapraszać przyjaciół, gości, duchy przodków. W trakcie zajęć wspólnie z dziećmi zbudujemy szałas na dziedzińcu przed Centrum Kultury Jidysz.

Prowadzenie: Patrycja Dołowy i Anna Pietruszka-Dróżdż z dawnej Fundacji MaMa.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod adresem: ckj@jidysz.org.pl do piątku 29 września.

.

Jak mama została Indianką. Z cyklu Warszawska Scena Opowieści

JAK MAMA ZOSTAŁA INDIANKĄ – z cyklu Warszawska Scena Opowieści

Spektakl inspirowany książką Ulfa Starka z wplecionymi oryginalnymi opowieściami indiańskimi: Skąd się wziął ogień na świecie? Dlaczego robaczek świętojański świeci w ciemności? Opowieściom towarzyszą rytmy i pieśni, które będziemy wspólnie śpiewać, wyklaskiwać i tańczyć.

Opowiada: Beata Frankowska. Muzyka: Jarek Kaczmarek
Wydarzenie rodzinne dla dzieci w wieku od 4 do 101 lat.

Wstęp 10 zł.

.

Rodzinny Poranek Teatralny “Mały Książę”

Wszystkich, którzy marzą o międzyplanetarnej wyprawie zapraszamy na najnowszy spektakl Teatru Mer!
Historia Małego Księcia, tajemniczego przybysza z asteroidy B612, to ponadczasowa opowieść, która na pewno oczaruje tych najmłodszych, jak i dorosłych widzów.

Tym razem historię z książki Antoine’a de Saint Exupery’ego, przenosimy w magiczny świat muzyki, sztuki lalkarskiej i bajkowej scenografii. Dzięki temu raz jeszcze spojrzymy na świat oczami dziecka, a za sprawą niezwykłych bohaterów, na nowo odkryjemy, co tak naprawdę jest w naszym życiu najważniejsze.
Spotkanie pilota i Małego Księcia, tajemniczego przybysza z innej planety w samym sercu Sahary będzie początkiem naszej podróży w poszukiwaniu szczęścia, wiernej miłości i prawdziwej przyjaźni. Czy razem uda nam się je odnaleźć…? Zapraszamy na spektakl!

Antoine de Saint-Exupéry “Mały Książę”br>Przekład: Jan Szwykowski
Adaptacja: Marcin Truszczyński
Reżyseria: Anna Maria Guzik, Marcin Truszczyński
Scenografia: Katarzyna Stefaniak
Muzyka: Marcin Truszczyński
Dekoracje i lalki wykonali: Katarzyna Stefaniak, Tomasz Rakowski i Monika Fijałkowska
Występują: Anna Maria Guzik, Marcin Truszczyński i Ewa Gałat jako Róża

– spektakl zrealizowany przez aktorów Teatru MER z Łodzi
– grany w planie lalkowym i żywym
– urozmaicony ilustracjami muzycznymi
– adresowany do widowni dziecięcej … każdy znajdzie coś dla siebie :)
– przedstawienie trwa 55 minut

Bilety: 15 zł. Słuchacze Bródnowskiego Uniwersytetu Dzieci 10 zł. Rezerwacje: 22 811 01 05.

.

Premierowe warsztaty z “Tajemnicą mody” w Wilanowie

1 października, w niedzielę o godz. 11.30 zapraszamy do klubo-księgarni dziecięcej Badet na warsztaty inspirowane najnowszą książką Martina Widmarka i Heleny Willis z serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. Zaprojektujemy fantastyczne stroje dla mieszkańców Valleby, poćwiczymy naszą pamięć wzrokową i zmysł obserwacji oraz przebierzemy się tak, by nie rozpoznali nas nawet rodzice. Poznamy też oczywiście fragmenty wyczekiwanej „Tajemnicy mody”. Zapraszamy dzieci od ok. 6 lat, wstęp wolny, zapisy: badet@badet.pl lub tel. 22 499-37-17.

.

Bezpłatne spektakle dla całej rodziny z Teatrem Remus!

TEATR REMUS (ul. Kępna 6) zaprasza na bezpłatne pokazy spektakli dla całej rodziny!
Zapraszamy całe rodziny na niesamowite podróże po nieznanych kulturach i obyczajach. Barwne stroje, żywa muzyka, wciągające historie gwarantują świetną zabawę dla dzieci i dorosłych. Po spektaklach zapraszamy na warsztaty dla dzieci.
Pokazy są częścią projektu Teatr Lokalny, który łączy teatr z lokalną animacją kultury.

Obowiązkowa rezerwacja miejsc: https://tinyurl.com/y8tork9q
RANGOLI – 1 października 2017, godz. 19:00 oraz 7 października, godz. 16:30
Adaptacja hinduskiego eposu „Ramajana” z muzyką wykonywaną na żywo, na tradycyjnych, indyjskich instrumentach. Tytuł spektaklu pochodzi od określenia hinduskich wzorów, usypywanych przez kobiety na progu domostw z okazji różnych świąt, obecnych także w scenografii spektaklu: na ręcznie malowanych podłogach, maskach i kostiumach.

.

Warsztaty rodzinne w Zachęcie

Rzeczy nieuchwytne – Warsztaty rodzinne towarzyszące wystawie „Spojrzenia 2017”

godz. 12.30: dzieci w wieku 5-7 lat
godz. 15: dzieci w wieku 8-10 lat
prowadzenie: Kamil Niedziałek

Wielu artystów tworzy, by w języku sztuki wyrazić coś, czego nie potrafią zrobić za pomocą słów. W życiu każdego człowieka istnieje mnóstwo rzeczy, które trudno dostrzec, ale jednak są. Nad takimi zjawiskami zastanowimy się podczas wspólnego oglądania wystawy Spojrzenia, a przede wszystkim pracy Ewy Axelrad, która podejmuje temat spraw trudno dostrzegalny, a ważnych dla wielu ludzi. Następnie podczas warsztatów stworzymy swoje prace, za pomocą których wyrazimy to, co jest dla nas ważne, a na pierwszy rzut oka wydaje się niewidzialne.

bilety: 18 zł (bilet rodzinny), zbiórka w holu głównym, obowiązują zapisy:https://zacheta.art.pl/pl/kalendarz/rzeczy-nieuchwytne

.

Historia zoo i zwiedzanie willi Pod Zwariowaną Gwiazdą

Zapraszamy na kolejny spacer w ramach projektu “Pocztówki z warszawskiej Pragi” współfinansowanego ze środków Urzędu Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy. Tym razem udamy się do warszawskiego zoo i zwiedzimy Willę Pod Zwariowaną Gwiazdą.
Obowiązują zapisy!
Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny!
1.10 godz. 11.00 Historia zoo i zwiedzanie willi Pod Zwariowaną Gwiazdą
miejsce spotkania: zoo, ul. Ratuszowa 1/3

zapisy: monika.brodowska@wp.pl; 504 228 174

.

Warsztaty cyrkowe dla dzieci i rodziców

Cześć! Po długiej wakacyjnej przerwie postanowiliśmy do Was powrócić z dużą dawką świeżej energii i nowych pomysłów! Już od najbliższej niedzieli zapraszamy na kolnejny cykl warsztatów cyrkowych! Jeśli chcesz dowiedzieć się jak żonglować, chodzić na szczudłach i tworzyć piramidy (z ludzi!!!) to zapraszamy! A przy tym wszystkim na pewno będziecie się świetnie bawić.

Rezerwacja miejsc: dsw.rezerwacje@gmail.com lub komentarze pod wydarzeniem.
Do zobaczenia! (adres: pl. Hallera 5, w niedzielę w godz. 12:00 – 14:00)

.

Bonjour, Maluchy! Gry i zabawy w jęz. francuskim, dzieci 4-6 lat

“Bonjour, Maluchy! Gry i zabawy w języku francuskim – dzieci w wieku 4-6 lat”
Nawet maluchy mogą poznawać języki obce! Zapraszamy najmłodsze dzieci, w wieku 4-6 lat, na zajęcia ogólnorozwojowe z językiem francuskim. Dzieci zostaną zaproszone do zabaw, w które będą wplatane elementy języka francuskiego – pojawią się zarówno elementy muzyczne, jak i plastyczne. Rodzice są także serdecznie zaproszeni do udziału w zajęciach: przewidujemy czas na rozmowę z rodzicami na temat nauki języków obcych przez najmłodsze dzieci.
Znajomość języka francuskiego nie jest konieczna, by uczestniczyć w zajęciach. Zapraszamy także dzieci, które nigdy nie miały kontaktu z tym językiem.
Zajęcia poprowadzi Agnieszka Chądzyńska, lektorka Ene-Due Centrum Językowo-Kulturowe dla Dzieci, native speaker. Agnieszka odbyła specjalistyczne kursy nauczania niemowląt i dzieci 0-3. Prowadzi także warsztaty kulinarne i spotkania z Teatrzykiem Cieni. Autorka książki kucharskiej dla dzieci „Tańcowała kuchnia cała”.

Warsztaty są bezpłatne, odbędą się w Instytucie Cervantesa przy ul. Nowogrodzkiej 22, jednak obowiązują zapisy (decyduje kolejność zgloszen): https://europejskidzienjezykow.wordpress.com/program-wydarzen/wydarzenia-w-warszawie/warsztaty-dla-rodzicow-dzieci/

.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments