Czego szukasz?

Jordania: Muzeum dla dzieci w Ammanie

Muzeum dla dzieci w Ammanie - wspaniałe atrakcje dla dzieci w każdym wieku.

Muzeum dla dzieci w Ammanie to absolutnie fantastyczne miejsce! Jeśli będziecie w stolicy Jordanii z dziećmi, wybierzcie się koniecznie – niezależnie od wieku czeka na nie niezła zabawa. Ten kraj jest piękny i zaskakujący. Jak się okazuje skrywa nie tylko perły historyczne i zabytki światowej klasy, ale ma również nowoczesne i prorodzinne oblicze.

Muzeum dla dzieci w Ammanie

Muzeum dla dzieci powstało z inicjatywy Królowej Ranii. Jest pierwszym i dotychczas jedynym tego typu ośrodkiem edukacyjno-rozrywkowym w Jordanii. W jego skład wchodzą: ogromna część wewnętrzna (ponad 800 m2) oraz część zewnętrzna z placami zabaw i stacją wodnej zabawy. Celem, jaki przyświecał królowej było stworzenie miejsca, które będzie równocześnie bawiło i uczyło. Jest to bardzo popularny w ostatnich latach nurt edutainment – w Warszawie z powodzeniem realizowany przez Smart Kids Planet na PGE Narodowym.

Większość wystaw i zorganizowanych stref przeznaczona jest dla całych rodzin. Każdy będzie miał okazję, aby dowiedzieć się czegoś nowego i czegoś się nauczyć.

Muzeum dla dzieci w Ammanie ma również bardzo bogatą i kolorową strefę zewnętrzną.

Na najmłodsze dzieci czeka wielozmysłowa opowieść o kształtach i fakturach. Dla tych starszych przygotowano interaktywną wystawę o zmysłach człowieka. Dowiemy się tu, jak działa ludzkie oko, jak przewodzone są impulsy nerwowe i czym jest złudzenie optyczne. Bardzo spodobało mi się to, że poruszane są tu również trudniejsze tematy, jak te dotyczące niepełnosprawności czy ograniczeń. Pierwszy raz w życiu widziałam miejsce, gdzie zdrowe dzieci i ich rodzice… mogą ścigać się na wózku inwalidzkim. Chociażby po to, aby przez chwilę uzmysłowić sobie, jakie to trudne.

Muzeum dla dzieci w Ammanie - model budowy oka
Muzeum dla dzieci w Ammanie - strefa nauki o mięśniach

Kolejna przestrzeń nawiązuje trochę do parku rozrywki dla dzieci Kidzania, którą odwiedziliśmy w Singapurze. To specjalnie zaaranżowane przestrzenie, w których dzieci mogą „pracować” jak dorośli. Jest sklep, w którym dzieci zatrudniane są jako kasjerzy. Jest warsztat samochodowy, gdzie auta czekają aż ktoś się zaopiekuje ich zepsutymi silnikami… I oczywiście komisariat policji, na którym można zarówno spróbować swoich sił w służbach mundurowych, jak i przymierzyć się do niewielkiego aresztu ;). Generalnie – co kto lubi.

Muzeum dla dzieci w Ammanie - wnętrze

Muzeum dla dzieci w Ammanie obejmuje również sporą przestrzeń na zewnątrz nowoczesnego budynku.

Czekają tam bardzo fajne, kolorowe place zabaw, a chyba ulubioną przez wszystkich częścią jest strefa wodnej zabawy, z młyńskim kołem i armatkami wodnymi. Zobaczcie, zresztą, sami:

Muzeum dla dzieci w Ammanie
Muzeum dla dzieci w Ammanie - strefa wodnej zabawy
Muzeum dla dzieci w Ammanie

TUTAJ: znajdziesz wpis o najciekawszych atrakcjach Jordanii.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments