Czego szukasz?

Kajko i Kokosz już na Netflix – nowy serial animowany

Kajko i Kokosz na Netflix to prawdopodobnie najlepszy polski serial animowany

W serwisie Netflix pojawiła się dziś długo wyczekiwana przez Leona propozycja – animowany Kajko i Kokosz. Radość w domu zapanowała ogromna, ba! – ten legendarny śpioch wstał dziś wcześniej tylko po to, aby przekonać się czy NAPRAWDĘ można już oglądać…

Kajko i Kokosz na Netflix!

Można! Ku naszej wielkiej radości, raportuję Wam, że w serwisie pojawiło się pierwsze 5 odcinków. Obejrzeliśmy wszystkie, jednym tchem (i przy dwóch kawach). I co tu dużo pisać – serial animowany na podstawie komiksu z lat 70-tych może zachwycać. Zresztą, zerknijcie sami:

tak wygląda oficjalny zwiastun Kajko i Kokosz w wersji animowanej na Netflix:

Kajko i Kokosz pojawili się w naszym domu ponad rok temu. Wtedy Tomek, wspominający z sentymentem “młodość swą durną i chmurną”, kiedy z wypiekami na policzkach czekał na kolejne odcinki komiksu publikowanego w “Świecie Młodych”, wtajemniczył Leona. Była to miłość od pierwszego spotkania, podobnie jak Lucky Luck, Różowa Pantera czy Flinstonowie. Ogólnie mamy z T. lekkiego bzika na punkcie bajek “z naszych czasów” (jejku, jak to brzmi w ogóle :P) i chętnie wciągamy w nie dzieci.

Jeśli pamiętacie małego i sprytnego Kajko, wiecznie głodnego siłacza Kokosza, ich smoka Milusia czy kasztelana Mirmiła, jestem pewna, że z przyjemnością spędzicie czas przy tej animacji. Gdybym swoje wrażenia miała opisać jednym zdaniem, byłoby to zdecydowanie: Netflix porwał mnie do krainy komiksu. Zgadza się tu wszystko – iskrzący dowcip, legendarne powiedzonka, kreska, kolory. Czysta przyjemność oglądania, nie tylko dla dzieci.

Twórcy serialu nie mieli łatwego zadania, bo apetyty rosły od lat. W końcu pierwsze przygody Kajka i Kokosza drukowane były w Polsce w latach 70-tych. Wyszło kapitalnie, dwóch legendarnych wojów będzie bronić swojego grodu – Mirmiłowa. A Wam szykuje się dobra zabawa! :)

Póki co na platformie czeka 5 odcinów, kolejne pojawią się w II połowie 2021 i I połowie 2022 roku. My czekamy bardzo!

Jeśli interesują Cię inne, ciekawe bajki i serie dla najmłodszych – zajrzyj do wpisu Netlix dla dzieci. Znajdziesz tam ponad 20 propozycji dla różnych grup wiekowych.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Przemo
Przemo
8 miesięcy temu

Ten serial w ogóle zaczynał się tak, jakby miał wystawić na próbę fanów komiksu. Ale z czasem bylo coraz lepiej. Fajny soundtrack, muzyka ciekawie ilustrowała wydarzenia, a nawet nawiązywała do popkultury. Nie jest źle. A póki co pozwalam sobie podlinkować do jednej z recenzji cyklu komiksowego Christy. Pozdrawiam.
https://srebrnykompas.pl/szkola-latania-kajko-kokosz-latajacy-kufer-i-najlepsze-co-trafilo-sie-w-polskim-komiksie-zbojcerze/