Czego szukasz?

Netflix dla dzieci, czyli najlepsze bajki

Netflix dla dzieci to wiele propozycji interesujących bajek i filmów.

Netflix dla dzieci to nieograniczona kopalnia przepięknych animowanych bajek, mądrych, ciepłych i… skłaniających do myślenia. W serwisie można znaleźć kreskówki, które nie tylko bawią, ale także przekazują wiedzę i oswajają uczucia.

Poniżej znajdziesz zestawienie najlepszych z nich, a także wskazówki dotyczące funkcji kontroli rodzicielskiej w serwisie Netflix.

Netflix dla dzieci – bajki dla malucha:

Autka w Pagórkowie

Prosta i przyjazna animacja dla najmłodszych. Tymek Klakson przemierzając drogi Pagórkowa przeżywa nieustannie nowe przygody. Prawdopodobnie z Tymkiem nie będziecie się nudzić ani chwili :).

Świnka Peppa

Świnka Peppa to absolutna klasyka pokolenia naszych dzieci. W bajce pokazane są przygody wesołej i rezolutnej świnki oraz jej rodziny i przyjaciół. Krótkie odcinki i prosta fabuła, które cechują Świnkę Peppę sprawiają, że idealnie nadaje się na rozpoczęcie oglądania bajek. Ku radości przedszkolaków, na Netflixie dostępne jest aż 5 sezonów świnkowych przygód.

Wanda i Zielony ludek

Tytułowa Wanda jest małym, pomarańczowym króliczkiem mieszkającym w lesie. Obok jej domu rozbija się statek kosmiczny, na pokładzie którego podróżował wesoły Zielony Ludek. W wyniku tego wydarzenia Wanda i Zielony Ludek zaprzyjaźniają się i przemierzają las w poszukiwaniu przygód, podczas których ufoludek pokazuje jej swoje magiczne sztuczki.

Małe królestwo Bena i Holly

W Małym królestwie, pośród łąk i lasów mieszka księżniczka Holly i jej przyjaciel elf – Ben. Każdy z odcinków to inna przygoda Bena i Holly, podczas której pokonują napotkane przeszkody przy użyciu sprytu i (szczypty) magii.

KOT-O-CIAKI

Serial dla najmłodszych o trzech uroczych kotkach: Krakers, Budyń i Pianka. Każdego dnia rozwiązują nowe problemy i mierzą się z niesamowitymi przygodami, zarówno tymi niesamowitymi jak wyprawa w kosmos, jak również tymi zwykłymi typu zakupy w sklepie.

Maks i Ruby

Netflix dla dzieci przedstawia "Maks i Ruby".

Maks i Ruby to rodzeństwo uroczych króliczków. Serial opowiada o zabawnych w skutkach psotach Maksa, który nie lubi się nudzić, ale uwielbia bałaganić i przeszkadzać swej starszej siostrze. Ruby w odróżnieniu od Maksa jest grzeczna i dba o porządek, dlatego tak jej przeszkadza zachowanie Maksa. Króliczki jednak przepadają za sobą i zawsze znajdują nić porozumienia.

Przytul mnie

Netflix dla dzieci to piękne, bajkowe animacje.

Bajka opowiada o żyjącym w lesie Małym Misiu i jego Tacie. Razem, każdego dnia, przeżywają nową przygodę, rozśmieszając i pomagając wielu leśnym zwierzętom. Serial w przyjemny i lekki sposób uczy najmłodszych, jak ważna jest przyjaźń, otwartość i odpowiedzialność oraz że dzieląc się z innymi, sami stajemy się bogatsi.

Wyspa Puffinów

Wyspa Puffinów to jedna z najciekawszych propozycji na Netflix dla dzieci.

Serial opowiada o rodzinie maskonurów mieszkających na tytułowej wyspie Puffinów. Ona i jej braciszek Baba razem z kolegami uczą się, czym jest przyjaźń i rodzina oraz poznają sekrety otaczającej ich natury. Uwielbiamy te bajkę, choćby za przypominanie najpiękniejszych na świecie, islandzkich krajobrazów

Psi Patrol

Przygody ekipy bohaterskich psiaków zna chyba każde dziecko i każdy rodzic w Polsce. A jeśli nie, to zerknijcie koniecznie. Każdy odcinek to nowe przygody piątki psiaków, które wyruszają na misje specjalne pod wodzą chłopca o imieniu Ryder. Bajka ma radosny, dynamiczny charakter i podbiła serca dzieci na całym świecie.

Frytka i Kartofelcia

Bajka przedstawia przygody uroczej mopsiczki Frytki i jej małej, mieszkającej w kieszeni, mysiej przyjaciółki Kartofelci. Obie każdego dnia chodzą do przedszkola i każdego dnia fantastycznie bawią się z rodziną i przyjaciółmi.

Bal słówek

Bal słówek to bajka, w której uroczy bohaterowie: Walduś, Renia, Hopka i Lulu zapraszają do wspólnej zabawy i nauki.

Detektywi z domku na drzewie

Rodzeństwo misiów łączy siły! Wyszukują wskazówki, łączą i interpretują fakty, aby rozwiązać coraz to nowe tajemnice, jakie napotykają na swoim podwórku. Oglądając “Detektywów…” dzieci poznają, czym jest odwaga, siłą współpracy i jak ważna jest ciekawość świata. Przepiękna animacja, na której chętnie zawieszą oko również dorośli.

Baranek Shaun

Przygody uroczego, plastelinowego baranka i ekipy jego przyjaciół. Bajka pokazuje wiejskie życie z perspektywy zwierząt – narracja przepełniona jest humorem, a oglądaniu towarzyszą niekontrolowane wybuchy śmiechu.

Strażak Sam – nowe odcinki

Nowe odcinki perypetii dzielnego Strażaka Sama i jego przyjaciół z remizy. Bajka lubiana przez przedszkolaków na całym świecie opowiada uniwersalne historie. Jest więc sporo o odwadze, o świecie dzieci i dorosłych, przede wszystkim zaś – dzieci mają unikalną możliwość, by “zajrzeć” za kulisy i przekonać się jak pracuje straż pożarna.

Funkcja kontroli rodzicielskiej na Netflix

Chciałabym podzielić się moim niedawnym odkryciem – funkcjami kontroli rodzicielskiej na Netflix. Nie będę pisać, dlaczego ważne jest, aby mieć kontrolę nad tym, co, kiedy i w jakiej ilości oglądają nasze dzieci – to sprawa oczywista. Trudno jednak strzec dzieci 24h/dobę. Dlatego uważam, że ułatwienia kontroli są absolutnie cudownym wynalazkiem. Pokażę 4 najważniejsze:

Profil “Dziecko”

Możemy w serwisie stworzyć profil specjalnie dla naszego dziecka – wystarczy zaznaczyć box “dziecko”, a serwis stanie się bardziej przyjazny dla malucha. Na czym konkretnie polega to dopasowanie? Przede wszystkim wyświetlane treści będą wyselekcjonowane pod kątem dzieci – z treścią dostosowaną do dla widzów do 12 roku życia.

Netflix dla dzieci, czyli funkcje kontroli rodzicielskiej.

Ograniczenia wiekowe

Ciekawym i nowatorskim rozwiązaniem jest możliwość selekcji tytułów, które będą dostępne dla dziecka podczas oglądania treści. Aby ułatwić wybór filmy i seriale mają czytelne oznaczenia wiekowe (7+, 13+, 16+, 18+).

Netflix dla dzieci, czyli funkcje kontroli rodzicielskiej.

Kod PIN

Mamy możliwość zabezpieczenia wszystkich profili. W ten sposób będziemy mieć pewność, że dziecko korzysta wyłącznie z profilu stworzonego dla niego.

Netflix dla dzieci, czyli funkcje kontroli rodzicielskiej.

Usuwanie konkretnych tytułów z biblioteki

Dodatkowo rodzice mają możliwość ręcznego usuwania konkretnych tytułów z biblioteki dziecka – tak, aby nie wyświetlały mu się treści, które uznamy za nieodpowiednie.

Netflix dla dzieci, czyli funkcje kontroli rodzicielskiej.

Sprawdzanie historii oglądania

Rodzice mogą także podejrzeć historię oglądania na profilach swoich pociech. Kontrola czy sposób na znalezienie wspólnych tematów z dzieckiem? Decyzja zostaje po stronie rodzica!

Automatyczne NIE-odtwarzanie w profilu dziecka

Rodzice mają możliwość ręcznego wyłączenia w profilu dziecka opcji automatycznego odtwarzania. Dziecko wtedy może się skupić i spokojnie wybrać i włączyć bajkę lub film, które go zainteresuje. Bez bombardowania niechcianymi obrazami.

Poniżej znajdziesz film o kontroli rodzicielskiej na Netflix:

Ok, a teraz wracajmy do bajek dla starszych dzieci:

Netflix dla dzieci – bajki dla starszaka:

Park Jurajski: Obóz Kredowy

Nowa produkcja Netflixa to prawdziwa gratka dla wszystkich fanów dinozaurów. Dopracowana, piękna animacja, świetnie dobrana muzyka i dynamiczna narracja sprawiają, że łatwo dać się porwać do świata fantasy. Serial rozpoczyna się, kiedy grupka dzieci trafia na wyspę Isla Nublar, by spędzić tam część wakacji. Sprawy przybierają niecodzienny obrót, kiedy dinozaury mieszkające na tej wyspie wydostają się na wolność…

Mini-serial nawiązuje do klasyki kina, czyli filmu Jurassic Park z 1993 roku. Jednak w przeciwieństwie do niego skierowany jest również do młodszych widzów – sugerowany wiek to 7+.

Julie & The Phantoms

Serialowy musical skierowany do młodszych nastolatek. To tegoroczna premiera Netflixa, radosna, podnosząca na duchu i baaaardzo muzyczna. Główną bohaterką jest Julie, młoda dziewczynka, która niedawno straciła mamę. Mimo że jej największą pasją jest muzyka, jest zbyt smutna i przybita, aby o niej myśleć. Aż któregoś dnia… pomoc przychodzi z nieba. W zasadzie dosłownie, bo w jej życiu pojawia się trójka muzykujących duchów. Razem z nimi Julie zakłada zespół muzyczny i rozpoczyna karierę. Brzmi ciut infantylnie, ale ogląda się przyjemnie – to dobry serial na rodzinne spędzanie czasu przed TV.

Było sobie życie

Netflix dla dzieci to m.in. piękna, francuska animacja "Było sobie życie".

Klasyk, czyli Było sobie życie – doskonale pamiętam odcinki z czasów swojego dzieciństwa. Francuski serial animowany, który swoją premierę miał aż 33 lata temu, dalej jest świetną propozycją dla trochę starszych dzieci. Pomimo swego “wieku” nadal cieszy i edukuje, zarówno dzieci, jak i dorosłych. We wspaniały sposób tłumaczy i pokazuje funkcjonowanie organizmu człowieka, poszczególnych organów, uczy również jak ważny jest zdrowy tryb życia i dbanie o siebie.

Magiczny autobus

Netflix dla dzieci - Magiczny autobus.

Gotowi na przygodę? Szkolna wycieczka z Panią Kędziorek to zawsze niezwykłe wydarzenie. Wszystko to dzięki tytułowemu Magicznemu autobusowi. Przeniesie on nas w głębiny morskie, wskoczymy z nim do ciasta by poznać sposób działania drożdży czy przemieni się w rakietę na lekcji o kosmosie. Każdy z odcinków prezentuje odmienny problem, wyjaśnia funkcjonowanie różnych przedmiotów codziennego użytku, jak i zjawisk przyrodniczych.

Mądroboty

Netflix dla dzieci - Mądroboty.

Mądroboty odpowiadają na pytania dzieci. Możemy się dowiedzieć, ile jest zwierząt na ziemi, jak działa ucho albo jak powstał kosmos. W przyjazny i zabawny sposób wyjaśniają trudne zagadnienia, z którymi mierzą się dzieci.

Hilda

Przygody dzielnej i upartej Hildy, która opuszcza zaczarowany las. Hilda inspirowana jest Skandynawią, zarówno w warstwie treści, jak i w formie. Dość surowa kreska, specyficzne, stonowane kolory, a przede wszystkim osobliwe postacie wprost ze skandynawskiej mitologii – jak elfy, trolle czy leśni ludzie. Hilda jest przebojowa i lubi stawiać na swoim, nie zawsze zastanawiając się nad konsekwencjami swoich działań.

Dzieciaki móżdżaki

Netflix dla dzieci ma w swojej ofercie również propozycje dla starszych dzieci. Jedną z nich są Dzieciaki móżdżaki, który pomaga lepiej zrozumieć otaczający nas świat. Móżdżaki wyjaśnią czym są media społecznościowe, dlaczego motywacja jest ważna albo szukają odpowiedzi na pytanie czym jest kreatywność. Tematy, które porusza serial są bliskie dzieciom, często nie tyle dotyczące ich bezpośrednio, co zasłyszane w rozmowach rodziców, a brzmiące tajemniczo.

Spirit – Riding Free

Fantastyczny animowany serial oparty na nominowanym do Oskara filmie Mustang z Dzikiej Doliny opowiada historię dziewczynek mieszkających w miasteczku Miradero. Trzy dziewczynki i ich konie mierzą się z różnego rodzaju przygodami. Przyjemny i pełny ciekawych historii serial dedykowany dla dzieci w wieku od 7 lat.

Nowe podróże Justina

Oczami wyobraźni Justin przenosi się w różne miejsca na świecie. Podróżując nie tylko wzdłuż i wszerz globu, ale i cofając się w czasie, odwiedzając różne ważne momenty historyczne.

Smerfy

Dla mnie wspólne z dziećmi oglądanie Smerfów jest jak podróż wehikułem czasu :). Pamiętam jak “trochę” :P lat temu oglądałam je z bratem w porze Dobranocki. Smerfy nie zmieniły się – wciąż bawią, uczą i pokazują jak ważne są współpraca i przyjaźń. To zdecydowanie jedna z moich ulubionych bajek dla dzieci na Netflix, pewnie dlatego, że darzę ją ogromnym sentymentem. Z drugiej jednak strony – od kiedy oglądałam tę bajkę jako dziewczynka, minęło tyle lat, że dokładne wspomnienia zdążyły się zatrzeć. Czuję więc jakbym razem z dziećmi odkrywała przygody niebieskich, uroczych ludków na nowo.

Nasza planeta

To propozycja wyjątkowa – zarówno w tym zestawieniu, jak i w ofercie Netflix. To piękne, dokumentalne kadry z najpiękniejszych zakątków świata, zrealizowane przez mistrzów swojego gatunku. Oglądanie Naszej Planety pozwala odkryć zwierzęta i miejsca, których być może nigdy w swoim życiu nie spotkamy oko w oko. Dzięki tej serii poznajemy bogactwo naszej planety, zagrożenia, jakim stawia ona czoło i rolę, którą jako ludzie możemy odegrać w jej ratowaniu. Warto, warto, po tysiąckroć warto!

.

TUTAJ: znajdziesz zestawienie najlepszych seriali na Netflix.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Riennahera
Riennahera
1 rok temu

Wyspa Puffinów rozgrywa się w Irlandii :)

Kaja Wolnicka
Kaja Wolnicka (@admin)
Reply to  Riennahera
1 rok temu

Wiem, ale niestety jeszcze nigdy nie byliśmy w Irlandii. Krajobrazy, a przede wszystkim – maskonury – przypominają nam islandzką przygodę :)

Agnieszka
Agnieszka
1 rok temu

Dla maluchów polecam również “Frytkę i Kartofelcię” :)

Agata
Agata
1 rok temu

Według mnie brakuje tu jeszcze Balu Słówek :)

Agnieszka
Agnieszka
1 rok temu

Dla maluchów poleć.rowniez tygryska Daniela

Joanna
Joanna
1 rok temu

Bardzo ciekawe zestawienienke. Dorzuciłabym jeszcze Dinopociąg.

Jakub
Jakub
10 miesięcy temu

No nie, a gdzie Totoro i pozostałe bajki ze studia Ghibli? Mój mały Ryś ogląda tylko te i ja z nim, są piękne. Polecam Ponyo, Ruchomy Zamek Hauru i Podniebną pocztę Kiki oraz Narzeczoną dla Kota. Te bajki mają dużo wolniejszy, „medytacyjny” rytm niż Disney czy Pixar