Wyszukiwanki to często książki bez liter. A jednak – a może właśnie dlatego? ;) cieszą się wielką popularnością wśród dzieci. W dzisiejszym zestawieniu znajdziesz nasze ulubione książki do wyszukiwania. Niektóre są z nami od wielu lat, inne pojawiły się stosunkowo niedawno i z miejsca podbiły serca dzieciaków.
To ładnie wydane książki dla dzieci, które zatrzymują ich uwagę na długi czas. Uczą koncentracji, skupienia, często pokazują stosunki przyczynowo-skutkowe. Są świetnym sposobem na poszerzanie słownictwa, na ich podstawie można tworzyć krótkie historyjki i opowiadania. A przede wszystkim – dostarczają rozrywki młodym czytelnikom. Ok, zaczynajmy!
Nie wyobrażam sobie rozpocząć tego zestawienia inaczej niż od “Ulicy Czereśniowej”. Ta seria zasłużyła już na miano kultowej, jest obecna na rynku od wielu lat. Pierwszą “Ulicę Czereśniową” kupiłam… chyba 7 lat temu. To książka, z którą Leo poznawał pierwsze słowa, z łezką w oku wspominam jak pokazywał paluszkiem rzeczy i kierował na mnie pytający wzrok. Uwielbiał odkrywać, jak wygląda DRZEWO, a jak JABŁUSZKO. W kolejnym etapie – on odpowiadał na pytania: “gdzie jest rower?”, “czy znajdziesz kotka?” itp. W serii wydano chyba 5 tytułów, mamy każdy z nich i dziś są jedną z ulubionych pozycji na półeczce Mili (książki wykonane są ze sztywnego i grubego kartonu, chciałoby się rzecz, że są dziecioodporne ;P).
Przepięknie ilustrowana seria książek, która niesie odpowiedzi na wiele dziecięcych pytań. Niewiele treści (ale fajnej, pamiętam jak swego czasu Leo znał na pamięć kwestie z Co robią auta :P). Piękne ilustracje, zabawne zagadki i interaktywna forma to zalety każdej z części cyklu. Coś interesującego dla siebie znajdzie tu każde dziecko – jest książka o kotach, o żabach, pająkach, samolotach, o miodzie. Lekkie i bezpieczne wprowadzenie w tematy, które interesują młodsze dzieci (2-7 lat).
Dobry humor i świetne ćwiczenie spostrzegawczości dla starszych dzieci (i rodziców!). Uwaga – książka bardzo wciąga! Wally i jego ekipa podbiła serca czytelników na całym świecie – seria wznawiana jest od wielu lat, u nas wydana przez Wydawnictwo Mamania. Każda strona to nowa przygoda – czeka Was dużo pracy, bo do znalezienia jest mnóstwo postaci i detali. Potrzebne będą sokole oko i cierpliwość!
“Gdzie się chowa śnieżna sowa” to przyrodnicza wyszukiwanka edukacyjna. Jest trochę do poczytania, sporo do wyszukania i odkrycia. To nauka przyrody, która angażuje i jest po prostu przyjemna.
Jeśli wybraliście się kiedyś na spacer w koronach drzew do Pomiechówka, to z pewnością kojarzycie te ilustracje! Przepięknie przedstawiony świat zwierząt i roślin w zmieniającym się cyklu. Każda rozkładówka to inny miesiąc, możemy obserwować aktywność i zachowanie zwierząt i robaczków w różnych okresach roku. Uwielbiamy i możemy oglądać bez końca!
Wyszukiwanki dla dzieci – oto zacna propozycja dla tych ciut starszych. Detektyw Pierre jest na tropie – do rozwiązania zagadki będzie jednak potrzebował pomocy. Wyszukuj szczegóły, podążaj labiryntem i rozwiąż tajemnicę!
Książka “Co kryje las” to wyszukiwanka wyjątkowa, można powiedzieć, że to propozycja dla wytrawnych wyszukiwaczy. Każda strona kryje w sobie niespodzianki i cuda do odnalezienia. Aby dowiedzieć się, co kryje się w różnych miejscach lasu, konieczne będzie użycie lupy. A raczej – trzech różnych lup! Jak to możliwe? Otóż każdy kolor pozwala odkryć inne, opisane na dole strony tajemnice. I wiecie co? Dorosłych też wciąga!
Dawno minęły czasy, w których serial kojarzył się z brazylijskim tasiemcem lub polską kilkusetodcinkową produkcją, od której bolą oczy. Razem z pojawieniem się w Polsce serwisu Netflix, zyskaliśmy dostęp do wciągających produkcji na światowym poziomie. Z wieeeelu propozycji dostępnych na...
Życie dziecka z zaburzeniami integracji sensorycznej bywa bardzo trudne. Ono nie chce się złościć, wybuchać, przeszkadzać, krzyczeć, bić i gryźć, nie chce wpadać w histerię i przeszkadzać podczas lekcji. Bardzo chciałyby mieć przyjaciół i bawić się z innymi dziećmi. Nie...
Nie mogę dłużej milczeć, ani tego ukrywać. Jestem wkurzona i muszę to powiedzieć publicznie, niech wybrzmi raz na zawsze. Ojciec moich dzieci nie pomaga mi ani w ich wychowaniu, ani w żadnych pracach domowych. Związek partnerski - co to tak...
Zebrałam w jednym wpisie najciekawsze i najpiękniejsze gry dla 2-latków. Jeśli zastanawiasz się czy dwulatek jest w stanie grać w gry planszowe, odpowiedź jest prosta: TAK! Gra planszowa to świetny pomysł na prezent dla dziecka. Planszówki, nawet te dla najmłodszych...
Jeśli są jakieś krainy szczęśliwego dzieciństwa, to z pewnością jedną z nich jest niemiecki Playmobil FunPark. Jako dziecko bez wahania chciałabym tu zamieszkać, bo ilość i różnorodność atrakcji i możliwości spędzania czasu w tym miejscu jest praktycznie nieograniczona. park rozrywki...
Uwielbiamy wyszukiwanki! Syn pokochał “Gdzie się chowa śnieżna sowa?”. Jest w fazie na liczby, więc na dobranoc z tatą czytają i liczą. Mamy z biblioteki, ale chyba musimy zakupić dla siebie:) “Rok w lesie” mamy, lubimy, ale wykorzystujemy raczej tematycznie. Mamy i polecamy również “Na placu budowy”, trochę w klimacie Ulicy Czereśniowej. Natomiast bardziej skomplikowane wyszukiwanki (z mnóstwem szczególików, postaci) to jeszcze nie dla nas – syn 3 lata:) Pozdrawiamy:)