Czego szukasz?

Kulturalny Przegląd Tygodnia, czyli jak ciekawie spędzić czas z dzieckiem (online i offline) – 2-8 listopada

Jeśli szukasz ciekawych wydarzeń i zajęć – zapraszam na kolejny odcinek Kulturalnego Przeglądu dla Dzieci. Przeważają w nim propozycje online, dostępne dla każdego. Są spektakle teatralne, warsztaty plastyczne, zajęcia muzyczne, językowe i wiele innych.

Koniecznie dzielcie się też swoimi propozycjami – organizujesz fajne wydarzenie? Bierzesz w nim udział – daj znać innym! :)

Wydarzenia online

Lekcja próbna arabskiego online

Interesujesz się kulturą arabską? Zastanawiasz się nad rozpoczęciem nauki języka arabskiego?
Zapraszamy Cię na lekcję próbną – pokażemy Ci, że warto podjąć się tego wyzwania!

Godzina: 3.11 o 17:30

Flamingo School Aleksandra Strus-Grzelak

 Zajęcia prowadzimy niezwykle skuteczną brytyjską metodą WowEnglish (WattsEnglish), gdzie lektor komunikuje się tylko w języku angielskim ?? i dzieci uczą się języka w naturalny sposób

Godzina: 3.11 o 16:40

Mini joga On-line

Pomysł na Mini Jogę, czyli jogę dla dzieci wziął się z tego, że jestem zwolennikiem aktywizacji dzieci poprzez ruch, a joga świetnie się do tego nadaje, łącząc ze sobą wiele innych pozytywnych aspektów wpływających na rozwój dzieci. Odkrywanie świadomości swojego ciała, umiejętność uważności czy prawidłowy oddech, to jedne z wielu pozytywów, a to wszystko poprzez świetną zabawę.

Godzina: 3.11 o 18:00

Online. Japonia na rowerze!

Zapraszam do Japonii na rower. Jeśli chcesz wiedzieć dlaczego, to koniecznie dołącz do mojej opowieści z pięknymi zdjęciami, filmikami i kaloryczną bazą wiedzy praktycznej. A potem… leć na ten księżyc i zasmakuj przygody z innej planety ♥ Dotknij naturalnej i tradycyjnej strony tego kraju, poza utartym szlakiem Shinkansena i wielkich miast.Bo jeśli Japonia NAPRAWDĘ, to tylko na rowerze!

Godzina: 4.11 o 19:00

Slow Travel #Live Laponia – w krainie ludzi, bogów i zwierząt

Laponia to jedno z tych miejsc, o których każdy słyszał, ale mało kto powie coś więcej niż “zimno, Mikołaj i zorza”. A przecież opowiadać o Laponii można – wzorem lokalnych tradycji, prawie w nieskończoność.

Godzina: 4.11 o 19:30

Cztery pory roku w ogrodach – cykl webinariów

Cztery części wydarzenia zainspirowane zostały porami roku i fascynującą relacją między sztuką a ogrodem. Wybitni specjaliści z dziedziny sztuki ogrodowej wprowadzą nas w zagadnienia inspirowane wspaniałymi ogrodami historycznymi. Tematyczne aranżacje kwiatowe wykonane przez Duet Kwiaty&Miut umilą rozważania ogrodowe i udowodnią, że trendy panujące w historii sztuki ogrodowej można przedstawić w sposób całkiem nieoczywisty.

Godzina: 4.11 o 18:00

Nutkowe bajki, czyli rytmika inaczej On-line

W moim przekonaniu najważniejsze jest umożliwienie dzieciom wszechstronnego rozwoju,
otwarcie na muzykę i radosne muzykowanie. Dzieci osłuchują się z różnymi tonalnościami
i rytmami, różnorodnym metrum głównie za pośrednictwem głosu ludzkiego, a także różnych
instrumentów, takich jak skrzypce, altówka czy też kalimba i okaryna.

Zabawy i zabawki muzyczne na najwyższym poziomie!

Godzina: 5.11 o 16:00

Gordonki On-line Music Baby Art

Zajęcia prowadzi Akademia MusicBABYart, która powstała z myślą o jak najwcześniejszym wprowadzeniu Małego Dziecka w świat muzyki poprzez zabawę oraz wzbogaceniu jego edukacji i jednoczesnym wspieraniu jego wszechstronnego rozwoju. To zespół muzyków i aktorów doświadczonych w pracy z dziećmi. 

Godzina: 6.11 o 10:30

Melodie dla Uszka Maluszka

Warsztaty adresowane są do rodziców dzieci w wieku 0-2 lata, którzy chcieliby poszerzyć swój repertuar utworów śpiewanych dziecku. W trakcie spotkań nauczymy się melodii zaczerpniętych z muzyki polskiej XIX wieku oraz sposobów bawienia się nimi i swoim głosem. Dzięki temu można będzie cieszyć się muzyką razem z dzieckiem od jego najmłodszych lat: czy to kołysząc je do snu, czy też starając się je rozbawić w nadziei na pierwszy długo oczekiwany uśmiech.

Godziny: 7.11 o 11:00

Mały Książę – Rodzinny Spektakl Teatru Piasku Online – Transmisja

Chcesz zobaczyć chwytający za serce spektakl online? 
Przeżyj razem z nami niezapomnianych emocji podczas rodzinnego spektaklu Mały Książę. 
Historia opowiedziana w niezwykły sposób – malowana piaskiem i na wodzie, w połączeniu z grą aktorów. 

Godzina: 7.11 o 17:00

Aktywne Słuchanie – zajęcia dla przedszkolaków

Jeśli zastanawialiście się, jak przygotować dziecko do pierwszej wizyty w filharmonii, właśnie znaleźliście odpowiedź. ?Zapraszamy przedszkolaki do aktywnego słuchania muzyki, czyli słuchania wypełnionego rozmaitymi działaniami, które niejako mimochodem uczą podążania za tokiem muzyki i skupienia na jej dłuższych fragmentach.

Godzina: 7.11 o 12:00

Gotuj z BioBazarem!

Widzieliście naszą lekcję gotowania online w październiku? Było naprawdę pysznie! Dlatego listopad także przywitamy z szefem kuchni Michałem Toczyłowskim w prawdziwie mistrzowskim stylu.

Godzina: 7.11 o 13:00

Barwne bajki | warsztaty artystyczne dla dzieci 3–6 lat

Zapraszamy na warsztaty malarskie, podczas których przekonamy się, że malować można na wiele sposobów, nie zawsze używając do tego pędzla. Czas wypełnią nam malarskie eksperymenty, zakładające chlapanie, odbijanie, mieszanie i przelewanie. Nasze działania doprowadzą do powstania nowych, zaskakujących dzieł sztuki! ?

Godzina: 8.11 o 11:00

Rodzinna Przygoda online dla podopiecznych PTWM

Fundacja Bator Tabor Polska oraz Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą łączą siły, aby zwalczyć jesienną nudę! Przenieście się z nami do starożytnego Egiptu i zagrajmy razem online!

Godzina: 8.11 o 17:00

Muzeum Domków dla lalek – Wystawa online

Wirtualna wystawa ZABAWA W DOM to fascynująca podróż w przeszłość – i to bez konieczności wychodzenia z domu! Najnowsza ekspozycja Muzeum Domków dla Lalek prezentuje (tym razem on-line) zachwycający zbiór zabawek produkowanych od lat powojennych aż do okresu przełomu gospodarczego lat 90. XX wieku.

Znakomita większość eksponatów to wyroby polskich zakładów rzemieślniczych i spółdzielni zabawkarskich. Dodatkowy kontekst stanowią te produkowane w innych krajach bloku wschodniego oraz pojedyncze zabawki zachodnie – obiekty westchnień ówczesnych polskich dzieci.

Wydarzenia offline

Robotyka WeDo2 z elementami języka angielskiego dla dzieci w wieku 5-8 lat

Podczas zajęć dzieci konstruują i programują roboty, dzięki edukacyjnym zestawom LEGO.
Każde zajęcia to nowy scenariusz, który wprowadza dzieci w w fabułę zajęć z wykorzystaniem elementów język angielskiego.
Zajęcia dedykowane dla dzieci w wieku 8-10 lat.

Godzina: 3.11 o 17:00

Lokalizacja: Klinika Sanobello

Mildfulness dla dzieci

To nasz nowy, 8- tygodniowy 
Warsztat Mindfulness 
dla dzieci od 4 do 12 lat. Startujemy już we wtorek, 3 listopada!Warsztat prowadzony jest jedną z najlepiej przebadanych i skutecznych metod a także dostosowany do możliwości rozwojowych i potrzeb dzieci w różnym wieku.Zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych: 
?4-8 lat o godzinie 16:15, 
?9-12 lat o godzinie 17:00 Grupy są maksymalnie 10- osobowe i przestrzegany reżim sanitarny.

Godzina: wtorki o 16:15

Lokalizacja: Szkoła Jogi i Pilatesu na Saskiej Kępie

Trening Umiejętności Społecznych z elementami ART

TUS skupia się na nauczeniu kompetencji jakie pomagają w codziennym funkcjonowaniu. Pozwala rozwijać umiejętności radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych, trudnych, zadaniowych, związanych z relacjami, jak i organizowaniem dnia. W zależności od potrzeb uczestników, stopnia ich rozwoju oraz wieku, konstruowany jest program treningu, tak, aby jak najlepiej pomóc dzieciom i funkcjonować w społeczeństwie.

Godzina: 5.11 o 17:00

Lokalizacja: Wałbrzyska 5

Makrama dla każdego

Tradycyjna sztuka makramy jest prosta, przyjemna i dla każdego! Poznamy tajniki tworzenia z supełków od podstaw, dowiemy się jak własnoręcznie wykonać kwietnik, torbę, dywanik czy biżuterię lub cokolwiek innego przyjdzie nam do głowy.

Godzina: 5.11 o 18:00

Lokalizacja: Dom Kultury Kadr

Warsztaty Arduino

Arduino to międzynarodowa inicjatywa mająca przybliżyć elektronikę, programowanie i komputery amatorom, pozwolić im na stworzenie własnych działających urządzeń i szalonych wynalazków. Mała płytka, którą możemy zaprogramować i podpiąć do niej za pomocą płytki stykowej różne części, dzięki czemu możemy zrobić na przykład instrumenty elektroniczne, robota czy stacje meterologiczną, a tak naprawdę możliwości są praktycznie nieograniczone! 

Godzina: 6.11 o 16:00

Lokalizacja: Fundacja Atelier

Księżycowo – spektakl dla najnajów

“Ksieżycowo” to interaktywny spektakl dla rodzin z dziećmi do 2 roku życia inspirowany naturą i architekturą wyspy Lanzarote oraz twórczością hiszpańskiego artysty Cèsara Manrique.Spektakl bez użycia słów, zaprasza do niespiesznego odkrywania wykreowanego świata i odpowiada na współczesny problem przebodźcowania. Budząc wyobraźnię i ekspresję uczestników, stwarza przestrzeń do rodzinnego spotkania i zacieśnienia więzi między dzieckiem i dorosłym.

Lokalizacja: Teatr Ochoty

Godzina: 7.11 o 10:00

Możesz Zmienić Świat Nowe Media Dla Młodzieży

WARSZTATY DZIENNIKARSTWA OBYWATELSKIEGO.
Miło nam poinformować, że rozpoczynamy nowy projekt! Stowarzyszenie Pomysł na Józefosław w każdy weekend października i listopada, w partnerstwie z Biblioteką Publiczną w Piasecznie organizuje cykl warsztatów dla młodzieży zainteresowanej dziennikarstwem i nowymi mediami. Warsztaty odbędą się dzięki środkom pozyskanym w ramach konkursu z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Narodowego Instytutu Wolności.

Godzina: 7.11 o 10:00

Lokalizacja: Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Mini Pasja Rozwijania – zajęcia umuzykalniające

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny cykl zajęć umuzykalniających: „Mini Pasja Rozwijania” 
Metoda autorska Katarzyny Kamer, inspirowana m.in. Metodą Suzuki.

Godzina: 7.11 o 10:00

Lokalizacja: Rodzinna Młynarska – Wolskie Centrum Kultury

Rozmówki filozoficzne dla dzieci

Gdzie mieszkają myśli? Rozmówki filozoficzne dla 10-12latków.
Tatuś Muminka powiedział kiedyś, że “Mówienie tak bardzo przeszkadza w myśleniu” .
Na zajęciach postaramy się to zmienić: będziemy ćwiczyć się w formułowaniu i wypowiadaniu myśli, tak aby obie te czynności nie sprawiały uczestnikom trudności!

Godzina: 7.11 o 12:00

Lokalizacja: Dom Kultury Świt

MAŁY UNIWERSYTET MUZYCZNY – Czy muzykę można policzyć?

MAŁY UNIWERSYTET MUZYCZNY to poranki muzyczne dla dzieci i rodziców, wypełnione dźwiękami, rytmem, muzycznym alfabetem i dobrą zabawą! Wyjątkową wartością tych muzycznych spotkań jest całkowicie autorska formuła. Scenariusz, piosenki, zabawy i ćwiczenia pisane są specjalnie na potrzeby każdego spotkania. 

Godzina: 8.11 o 11:00

Lokalizacja: Uniwersytet Muzyczny Frederyka Chopina

Mała Akademia Muzyki Polskiej. Zajęcia dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym

Zapraszamy do poznania pięciu fascynujących postaci – polskich kompozytorów tworzących swoje dzieła w latach 1795-1918, a więc w czasie, gdy doświadczenie utraty niepodległości skłoniło Polaków do uczenia się miłości do swojej ojczyzny.

Godzina: 8.11 o 11:00

Lokalizacja: Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli

Metale – krótka historia niezwykłych materiałów.

Serdecznie zapraszamy dzieci od siódmego roku życia wraz z opiekunami na bezpłatny pokaz naukowy “Metale – krótka historia niezwykłych materiałów”

Godzina: 8.11 o 15:00

Lokalizacja:
PROM Kultury Saska Kępa

Koncerty muzyki klasycznej w Koneserze

W każdy czwartek, od października do grudnia, o godzinie 19:00 zapraszamy wszystkich do Konesera na wspaniałe koncerty muzyki klasycznej! ???Koncerty muzyki klasycznej poprowadzi muzykolog, wybitny znawca muzyki Chopina – Jan Popis*.

Godzina: 12.11 o 19:00

Lokalizacja: Koneser

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments