Czego szukasz?

Kupa słonia na salonach, czyli 90. urodziny warszawskiego ZOO – wystawa

ZOO - wystawa urodzinowa w Muzeum Warszawskiej Pragi

Czy wiedzieliście, że warszawski ogród zoologiczny obchodzi w tym roku okrągłe, 90-te urodziny? Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji, jedną z nich jest otwarta dwa dni temu wystawa w Muzeum Warszawskiej Pragi. Oddano na niej głos zwierzętom, to one zostały przewodnikami, które opowiadają ciekawe historie zwierzęcych rodów, które przez lata mieszkały w naszym ZOO.

Urodziny stołecznego ZOO

Przestrzeń wystawy nie jest duża, ale została ciekawie zaaranżowana – ma przywodzić na myśl dżunglę. Zamysłem twórców było stworzenie miejsca, gdzie nic nie będzie odgradzało człowieka od zwierząt. Można podchodzić blisko, pogłaskać i… zajrzeć głęboko w oczy. Historię każdej zwierzęcej rodziny czyta Krystyna Czubówna, której głos z miejsca przenosi nas przed telewizory z przyrodniczymi programami z lat 90-tych.

Na wystawie prezentowane są również archiwalne zdjęcia – można prześledzić jak zmieniał się ogród zoologiczny (ale też sprawdzić, co w nim stałego przez te wszystkie lata). Dowiecie się, które zwierzę jest największym artystą-malarzem, które paliło papierosy i ile lwiątek do tej pory urodziło się w Warszawie. Będziecie mogli poznać historię najbardziej znanych zwierzęcych rodów, ich opiekunów i dyrektorów ogrodu. A także wielu innych, bardziej prozaicznych rzeczy, jak np. ile waży kupa słonia?!

Wystawie towarzyszyć będzie wiele wydarzeń skierowanych przede wszystkim do dzieci. Oprowadzenia kuratorskie, warsztaty artystyczne, rodzinne spotkania i spacery ornitologiczne w poszukiwaniu ptaków. Jako, że sama wystawa jest niewielka, polecam połączyć zwiedzanie jej albo z wizytą w ZOO, albo właśnie z jednym z wydarzeń towarzyszących. Udział w nich jest bezpłatny, jednak obowiązują zapisy – warto zarezerwować miejsce już teraz!

Wystawa w Muzeum Warszawskiej Pragi (ul. Targowa 50/52) będzie otwarta do 16 września 2018 roku. Z biletem do ZOO, wstęp na nią tylko za złotówkę.

Tych, którzy jeszcze nie dołączyli, serdecznie zapraszam do grupy Dziecięca Mapa Warszawy, która powstała, abyśmy mogli dzielić się informacjami i opiniami o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach ?

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Najlepsze seriale Netflix

zaburzenia integracji sensorycznej

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków - TOP 10

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil - Dziecięca Mapa Świata

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments