miniciti, czyli pierwsze miasteczko edukacyjne dla dzieci w Polsce

miniciti, czyli fantastyczne miasteczko edukacyjne dla dzieci

Dawno nie zabrałam Was w miejsce, które wzbudziło mój absolutny i totalny zachwyt. Dziś będą same pozytywy, bo miniciti to przestrzeń dla dzieci, o jakiej marzyłam od dawna! Cztery lata temu, podczas podróży do Singapuru, odwiedziliśmy z Leo i Milą park rozrywki Kidzania. Zamarzyło mi się wtedy, aby w Warszawie powstało podobne miasteczko edukacyjne dla najmłodszych. Okazuje się, że marzenia się spełniają i na Dziecięcej Mapie Warszawy pojawił się właśnie nowy, jasny punkt!

Czym jest miniciti?

miniciti to pierwsze miasteczko edukacyjne w Polsce, powstało w pięknej przestrzeni Centrum Praskiego Koneser. To coś znacznie więcej niż sala zabaw, choć zabawa nie ma tu końca. Młodzi obywatele miniaturowego miasta mogą wcielić się w różne role zawodowe, gdzie w formie rozrywki zdobywają pierwsze, cenne doświadczenia. To miejsce, które uchyla przed nimi drzwi dorosłego życia i pozwala poznać ponad 13 różnych zawodów. Partnerami każdej ze stref zostały znane, lubiane i szanowane firmy, które z pewnością znasz!

Przy wejściu każde dziecko dostaje portfel i kartę pracy – podczas zabawy będzie zbierać pieczątki potwierdzające “zatrudnienie” w określonych miejscach. Następnie samo wybiera, które miejsca i w jakiej kolejności chce odwiedzić. W każdej z trzynastu stref pracują sympatyczni i kontaktowi instruktorzy. Witają dzieci z uśmiechem i od progu tłumaczą, na czym polega praca w określonym miejscu.

w minicity rządzą dzieci!

Podczas wizyty w miniciti dzieci będą mogły poznać tajniki pracy w obszarach takich, jak: bankowość, ekonomia, inżynieria, media, medycyna, motoryzacja, nowe technologie, profilaktyka zdrowia, projektowanie, przedsiębiorczość, sport, sztuka, bezpieczeństwo oraz odpowiedzialność społeczna biznesu. Wybór jest taki, że może się zakręcić w głowie! W miasteczku dzieci znajdują się m.in. bank, galeria sztuki, warsztat inżynierski, laboratorium, komisariat policji, pracownia, radio, redakcja internetowa, serwis samochodowy, straż pożarna, studio telewizyjne, szpital oraz klub fitness Zdrofit.

Dzieci w wieku od 7 do 15 lat mogą więc odkryć tajemnice warsztatu samochodowego, sprawdzić jak wygląda praca w profesjonalnej telewizji czy rozwijać kreatywność jako projektant. Co więcej, za swoją pracę każde dziecko otrzymuje wynagrodzenie “Miniasy”, które może oszczędzać lub wydawać w Sklepiku Marzeń. Na miejscu czeka również plac zabaw z elektrycznym samochodem dla młodszych dzieci.

W miniciti dzieci mogą odkrywać tajemnice różnych zawodów. Jako mechanicy w warsztacie samochodowym dowiedzą się jak naprawić auto i jak działa silnik. W laboratorium będą mogły przeprowadzać eksperymenty i poznawać tajniki chemii. A w pracowni projektowej dzieci będą mogły rozwijać swoją kreatywność i projektować różne rzeczy. Dzieci w prawdziwym studiu TVN poczują magię telewizji, wcielą się w prowadzących, gwiazdy ekranu, a także w role kamerzystów, realizatorów i montażystów. W portalu Gazeta.pl poznają tajniki pracy w redakcji internetowej, a w studiu Radia Zet dowiedzą się, jakie możliwości modulacji głosu mają radiowcy, jak rozgrzewać i rozluźniać mięśnie twarzy i dlaczego w ogóle warto to robić.

Po wysiłku umysłowym, przyjdzie czas na ten fizyczny – w miniciti znajduje się również klub fitness Zdrofit dla dzieci. Maluchy będą mogły ćwiczyć na profesjonalnym sprzęcie fitnessowym i rozwijać swoją kondycję fizyczną.

nauka przez zabawę jest możliwa!

miniciti to kontynuacja projektu edukacji zawodowej dzieci i młodzieży, zainicjowanego przez Fundację Miasto Dzieci prawie dziesięć lat temu. To pierwszy tego typu projekt non-profit w Polsce. Kupując bilet na zajęcia, wspierasz dzieci ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym, zapewniając im bezpłatny dostęp do zajęć edukacyjnych. 

Na terenie miniciti znajduje się również plac zabaw z elektrycznym samochodem dla młodszych dzieci. Dzięki temu naprawdę każde dziecko, niezależnie od wieku, znajdzie tu coś dla siebie.

miniciti to idealne miejsce dla rodziców szukających ciekawych zajęć dla swoich dzieci. 

a na deser coś pysznego, czyli L’Osteria

Jeśli po wizycie w miniciti złapie Was głód, tuż za rogiem w Centrum Praskim Koneser czeka pyszne miejsce. L’Osteria to nowa, klimatyczna i szalenie pyszna włoska restauracja w Warszawie. Oprócz najlepszej pizzy w stolicy, L’Osteria przygotowała wiele udogodnień dla rodzin i dzieci – dzięki temu wizyta jest przyjemnością dla każdego członka rodziny.

Uwielbiam restauracje z otwartą kuchnią! Dzięki temu aromatyczne zapachy rozchodzą się w powietrzu, wypełniając całe pomieszczenie. Razem z Leo i Milą z przyjemnością oglądaliśmy w akcji dwóch pizzerów (dali słowo, że nie będą naśladować tego pana, “co podrzucał pizzę prawie pod sam sufit”!). Pizza jest świeża, na cienkim, delikatnym cieście – w menu do wyboru jest wiele klasycznych wariantów. Dla indywidualistów jest długa lista dodatków do pizzy. Można stworzyć własną kompozycję, coś dodać, coś odjąć (szczególnie ważne w przypadku najmłodszych). Pizza jest OGROMNA, idealna dla dwójki dzieci, nawet jeśli preferują inne smaki, bo można ją podzielić “pół na pół”.

Jeśli szukasz pomysłu na dobre popołudnie z dziećmi w Warszawie, to minicity + L’Osteria będzie dobrym planem!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments