Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 4-5 listopada

Tegoroczna jesień to istne wariactwo pogodowe. Raz ciepło, raz zimno, słońce, deszcz. Można dostać zawrotu głowy! Całe szczęście, że Weekendowa Zajawka stale trzyma poziom i nigdy nie zawodzi! Bawcie się pięknie, Moi Mili :)

Spis treści:

Jeśli interesuje Cię, co ciekawego dzieje się dla dzieci w Warszawie, zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco – w każdy piątek dostaniesz Weekendową Zajawkę na maila!

SOBOTA, 4 listopada

Po sukcesie ostatniej edycji mamy przyjemność ponownie zaprosić Państwa na najlepszy event ze sztuką!
Zaprezentujemy nową odsłonę raju dla miłośników plakatów, dobrego designu, a także… komiksów!

Jeśli jesteś fanem komiksu, ilustracji, plakatów, designu vintage, a także nowych form sztuki wizualnej to to wydarzenie jest właśnie dla ciebie!🖼🎨🎭🖌

🎉 Targi Plakatu i Komiksu to:

 • raj dla miłośników dobrego designu,
 • wyselekcjonowani wystawcy plakatu, komiksu
  -kolekcjonerzy sztuki współczesnej
  -stoiska z akcesoriami

🎉 Gdzie i kiedy?
4 listopada (sobota) – 10:00-20:00
5 listopada (niedziela) – 10:00-18:00
PGE Narodowy

💵Wstęp bezpłatny

Sztuka, rzemiosło, tradycje i natura to punkty wyjścia do rozmów o więziach między mamami i córkami. Każde spotkanie rozpoczniemy od obejrzenia dzieła, które stanie się inspiracją do wykonania wspólnych prac plastyczno-rzemieślniczych. Warsztatom towarzyszyć będzie zapach specjalnie skomponowanej mieszanki olejów do aromaterapii budującej kojącą, otwierającą na nowe umiejętności atmosferę.

📅 sobota, godz. 14.30
⌚ ok. 80 minut
📍 Gmach Główny MNW – Hol Główny
🧒 matki z córkami (w wieku 7–13 lat)
🎟️ bilet wstępu dla dziecka 20 zł, bilet wstępu dla opiekuna 20 zł; bilety dostępne w kasie i online od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający wydarzenie
👤 Prowadząca: Karolina Kierzkowska (Goska)

4 listopada / Tajniki urody. Warsztat naturalnych kosmetyków
Dbanie o urodę i ciało było ważnym zagadnieniem już w starożytności. Inspirując się dawnymi przepisami na zachowanie piękna porozmawiamy o tym, jak stworzyć kosmetyki w oparciu o produkty z domowej spiżarni lub rośliny zebrane podczas wycieczek po łąkach i lasach. Każda uczestniczka wyjdzie z zajęć z zestawem własnoręcznie stworzonych kosmetyków wraz z recepturami.
bilety dostępne od 31 października

ZAPRASZAMY NA LISTOPADOWĄ CERAMICZNĄ SOBOTĘ! 😃
🟨Sobota 4.11
godz. 10.00-12.00 I grupa
godz. 12.15-14.15 II grupa
🎟Opłata:
80 zł/ rodzina do 4 osób za 120 min. zajęć, każda kolejna osoba 15 zł – płatność do 2.11
🤲Zapisy: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/54297

Prosimy zapisywać tylko jedną osobę z rodziny, jest to równoznaczne z przyjęciem całej rodziny.

🤲 Glina jako surowiec naturalny jest ekologicznie czysta i przyjazna człowiekowi. Bezkształtną bryłę każdy może uformować w naczynie czy rzeźbę. Nadać jej jedyny, niepowtarzalny kształt. Każda forma jest dobra. Daje powód do przeżywania radości. Wyzwala pozytywne emocje podczas doświadczeń twórczych. Ma też inne zalety. Przygotowanie gliny, jej formowanie, zdobienie i wypalanie przybliża wiedzę na temat kultury, sztuki, estetyki, wyczucia bryły, rysunku i malarstwa.
Wokół pracowni gromadzą się różne grupy: dzieci, młodzież, dorośli. Wszyscy mogą spotkać się przy wspólnej pracy, mają możliwość bezpośrednich kontaktów, wzajemnego poznawania się i zrozumienia. Tworzą klimat naszej LEPIANKI. Pracownia to miejsce szczególne. Tu można realizować artystyczne projekty i ciekawie spędzić czas wolny. Może nie każdy uczestnik pracowni stanie się artystą, ale na pewno stanie się osobą bardziej wrażliwą na piękno.

Bajka muzyczna „O krabie Heniu i dobra czynieniu” opowiada o współodczuwaniu, miłości, empatii i pomaganiu. Wartka akcja, zabawne dialogi i wpadające w ucho melodie sprawią, że nie będziecie się nudzić! Nie jest to klasyczna opowieść z muzyką w tle. W naszym słuchowisku obie warstwy – zarówno tekst jak i muzyka są tak samo ważne. Przenikają się i uzupełniają nawzajem. Słuchowisko wypełnione jest piosenkami, które poruszają ważne tematy tak jak: empatia, pomoc innym czy ekologia.

🎶 Zapraszamy wszystkie dzieci do naszego fantastycznego programu grupowych zajęć wokalnych dla dzieci od 7 roku życia! 🎤
🌟 Dlaczego warto? 🌟
1️⃣ Śpiewanie rozwija kreatywność: Śpiewanie to doskonały sposób na wyrażanie siebie i rozwijanie artystycznych talentów.
2️⃣ Śpiewanie wzmacnia pewność siebie: Nasze zajęcia pomagają budować pewność siebie i poczucie własnej wartości.
3️⃣ Śpiewanie poprawia koncentrację: Ćwiczenia wokalne rozwijają zdolność skupienia uwagi, co korzystnie wpływa na wyniki szkolne.
4️⃣ Śpiewanie buduje przyjaźnie: Dzieci będą miały okazję poznać rówieśników o podobnych zainteresowaniach i tworzyć trwałe przyjaźnie.
5️⃣ Śpiewanie rozwija umiejętności komunikacyjne: Śpiewanie uczy wyrażania myśli i emocji.
Dołącz do nas, a razem odkryjemy magię muzyki! 🎵✨ Zapisy już teraz!

Jeśli czytasz ten tekst, to oznacza, że marzysz o szczęśliwej przyszłości dla swojego dziecka. I wiesz na pewno, że świat nie jest już możliwy bez IT.
A co, jeśli Twoje dziecko osobiście przyczyni się do stworzenia nowej rzeczywistości IT?
Byłoby wspaniale, prawda?
Z KIBERone jest to możliwe!
W Cyberszkole dzieci nabywają takich umiejętności jak :
✅ programowanie
✅ tworzenie stron internetowych, aplikacji, sklepów internetowych
✅ pisanie chatbotów
✅ technologie VR i AR
✅ montaż zdjęć i wideo
✅ projektowanie 3D
✅ tworzenie prezentacji
i wiele, wiele więcej!
Zacznij od ekscytującej bezpłatnej lekcji próbnej dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat od KIBERone!

Na weekendowe zajęcia zapraszamy rodziny, pary i przyjaciół – słowem wszystkich, którzy poszukują sposobu na wspólne przeżycia, ale też na wyciszenie i twórcze spędzenie wolnego czasu. Pod czułym okiem prowadzącej stworzycie przedmioty, które mogą stać się fajnymi prezentami dla rodziny lub pamiątką z wyprawy do miejsca, w którym z kawałka nieforemnej gliny, dzięki waszym delikatnym dotykom i otwartym umysłom powstaje sztuka. Praca wspólna to dobry sposób na celebrowanie życia, na budowanie mocnych więzi oraz okazywanie sobie wsparcia i miłości. My ze swojej strony pomożemy wcielić w życie Wasz pomysł, doradzimy jakich technik użyć i jak nadać właściwy kolor.
prowadzi: Nataliia Dovga – animatorka kultury, fotografka
cena: 40 zł/osoba
Warsztaty trwają 2 godziny 30 min.
ZAPISY: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/54157

Malarstwo kropkowe było tworzone przez rdzennych mieszkańców Australii – Aborygenów. Jest ono zagadkowe, pełne symboli, często zrozumiałych jedynie dla artystów i ich plemion. Zachwyca sposobem przedstawiana świata – zwierzęta często wyglądają jakby były prześwietlone promieniami rentgena, a cała kompozycja malowana z perspektywy lotu ptaka.
W trakcie zajęć uczestnicy nie tylko poznają technikę plastyczną, lecz także symbolikę przedstawień, która jest ukryta głęboko pod powierzchnią farby. Owocem zajęć będą bumerangi z doczepionymi magnesami, które mogą potem ozdobić lodówkę lub ścianę.
Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat wraz z opiekunem.
I tura – godz. 10:15,
II tura – godz. 12.15.
Bilety na warsztaty do nabycia online

Gdy na dworze troszkę chłodniej, kolorowe listki lecą z wiatrem i deszczu jakby troszkę więcej, Pan Listopad wesoło zachęca do zabawy, tańca, śpiewania i słuchania muzyki. W jesiennym koncercie Smykofonii pomagają mu dwa roztańczone skrzaty, a także muzycy grający skrzypcach, puzonie, kontrabasie i fortepianie. Pojawią się lubiane piosenki o listopadzie, a także utwory E. Griega , W. A. Mozarta, C. Debussy’ego i J. Offenbacha.
Wykonawcy:
Joachim Łuczak – skrzypce
Piotr Wróbel – puzon
Mariusz Dropek – fortepian
Łukasz Owczynnikow – kontrabas
Lucy Chang i Charlene Zhao – skrzaty
Viola Łabanow – prowadzenie

Zapraszamy do Terminalu Kultury Gocław, Sala Klubowa, 2 piętro – róg ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego i gen. Fieldorfa w Warszawie.
Koncerty o godzinie 10:00 dla dzieci w wieku 0-2 lata.
Koncerty o godzinie 11:15 i 12:30 dla dzieci w wieku 2-5 lat.
Bilety dla dzieci i rodziców dostępne na stronie kicket.com w cenie:
– dla dzieci do ukończenia 1 roku życia (7 zł)
– dla dzieci powyżej 1 roku życia (19 zł)
– dla dorosłych/opiekunów (26 zł)
Pamiętajcie, że dzieci mogą uczestniczyć w Smykofonii jedynie pod opieką osoby dorosłej, a każdy uczestnik koncertu posiada bilet wstępu. Honorujemy bilety wyświetlane na urządzeniach elektronicznych.
Organizator: Fundacja Muzyka jest dla wszystkich
Partner: Terminal Kultury Gocław
Projekt Smykofonia jest dofinansowany przez Miasto St. Warszawę

Kreatywne weekendowe warsztaty, dedykowane zarówno dla tych, co dopiero zaczynają swoją przygodę z gliną i pierwszy raz się z nią bliżej spotkają, jak i tych, którzy już mieli do czynienia z ceramiką i chcą doskonalić swoje umiejętności w tej technice.
Pod okiem artystki uczestnicy krok po kroku będą tworzyć własne unikalne figurki, rzeźby, naczynia, biżuterię. Zapoznają się z ręcznymi sposobami formowania gliny, wyprowadzania płaszczyzn i faktur, oraz z różnymi metodami zdobienia. Nauczą się realizowania swoich pomysłów i dobierania najlepszej metody do ich wykonania. Na miejscu będą także mogli skorzystać z przygotowanych jesiennych dyniowych form do odcisku i zabawić się ze zdobieniem powstających dyniek. Wszystko w indywidualnym podejściu i miłej, spokojnej atmosferze.
70 zł – Opłata jednorazowa
ZAPISZ SIĘ => https://www.strefazajec.pl/course/view/id/53989

Zapraszamy na warsztaty dla klas 7-8 oraz I-II liceum podczas których dzieciaki nabiorą wiatru w żagle.
W przyjaznej atmosferze i kreatywnym klimacie przybliżymy im takie tematy jak:

 • stres szkolny i inne emocje
 • motywacja do nauki i rozwoju
 • organizacja nauki (przygotowanie do sprawdzianów i egzaminów, planowanie powtórek itp.)
 • notowanie (w tym mapy myśli i sketchnoting)
 • techniki pamięciowe
 • efektywna praca z tekstem
 • tajniki pracy mózgu
 • warunki sprzyjające koncentracji
  Cena (1500 zł) obejmuje:
 • 21 godzin warsztatów (7 spotkań 3h)
 • napoje i drobne przekąski
 • materiały drukowane
  Prowadzący:
  Alicja Brzostowska-Szczygieł – nauczycielka języka hiszpańskiego, francuskiego i angielskiego z niesztampowym podejściem do uczenia się, absolwentka studiów NVC
  Barbara Ukleja-Antonowicz – trenerka efektywności umysłowej i kreatywności, współautorka podręczników, książek i publikacji, trenerka kinezjologii edukacyjnej
  Kontakt:
  503 592 125

„Nikt nic nie wie” to wyjątkowe wydarzenie teatralne dla dzieci!
🥰 Improwizatorzy grają komediowy spektakl, podczas którego wspólnie z widownią wymyślają i nadają bieg zabawnym, wzruszającym i przygodowym historiom. Dzieci pomagają aktorom w stworzeniu świata i bohaterów. Wszystko jest improwizowane na żywo, przez co każda historia jest niepowtarzalna i wydarza się tylko raz. Zdarza się również, że młodzi widzowie są angażowani również na scenie!
😬 Spektakl przeznaczony jest dla widzów w wieku od 4 do 10 lat. Ale gwarantujemy, że dorosła widownia również będzie bawić się wyśmienicie.
🙃 Jak to działa?

 • Najpierw się rozgrzewamy! – Razem z publicznością przed spektaklem wykonujemy ze sceny ćwiczenia, które budzą wyobraźnię, pozwalają się poznać i dobrze poczuć we wspólnym towarzystwie.
 • Następnie wyruszamy do świata bajek! – Czerpiąc z inspiracji od publiczności na bieżąco, tworzymy improwizowane opowieści. Każda z nich jest wyjątkowa, ponieważ wydarza się tylko raz i nigdy więcej się nie powtórzy!
  Serdecznie zapraszamy!
  🥸Występujemy w składzie: Norbert Bajan, Piotr Gasik, Ewa Gryczon, Marta Iwaszkiewicz, Agnieszka Matan, Aleksandra Markowska, Joanna Pawluśkiewicz, Marta Podobas, Agata Rozbicka
  ⏳Czas trwania: około 60 minut

tor przeszkód dla dzieci odbędzie się w terminach:
04.11.2023 – i edycja
19.11.2023 – ii edycja
miejsce zawodów:
hala sportowa prz sp 362, ul. czumy 8 (warszawa-bemowo)
zapraszamy dzieci między 4 a 10 rokiem życia. kategorie dziewczynek i chłopców, nie są ze sobą łączone
u7
u10
zasady:
zwycięża osoba która w jak najszybszym czasie pokona nasz tor przeszkód
harmonogram
9:00-9:45 rejestracja zawodników
10:00-10:30 wspólna rozgrzewka
10:30-11:00 omówienie zasad
11:00 start zawodów
14:00-14:30 ceremonia wręczenia nagród
zgłoszenia przyjmowane są na
e-mail: uksmalywojownik@gmail.com

UWAGA! Pierwszy raz w Polsce!
BAMBOLINO, czyli jedyny na świecie cyrk szczęśliwych zwierząt!
Niezwykle barwny pokaz cyrkowy zjawiskowego mistrza Bambolino
Każdemu widzowi podarujemy 80 minut śmiechu i niezapomnianej zabawy

 • Tylko w naszym cyrku zobaczysz tańczące w baletkach hipopotamy
 • Tylko u nas będziesz świadkiem pojedynku nieustraszonych kangurów bokserskich!
 • I tylko na naszej arenie zaprezentowany zostanie nietuzinkowy numer wystrzelenia z armaty…Człowieka-Rakiety!
  Chcesz więcej?
 • jedyny na świecie pogromca pcheł wystąpi ze swoim małym pupilem
 • a trzymetrowy pyton amazoński pokaże możliwości wyszkolonego fakira!
  A co na deser….?
 • cyrkowe pingwiny
 • ciekawskie strusie
 • czarujący klauni i magicy
  oraz gwiazda naszej areny: wyjątkowy orangutan Gosha
  Czekamy na wszystkich, którzy chcą być w centrum cyrkowych wariacji!
  BAMBOLINO – cyrk szczęśliwych zwierząt!
  https://pankoncert.pl/cyrk-bambolino/

Zapraszamy na cykl wyjątkowych warsztatów, które uczą kreatywności, umiejętności modelarskich oraz historii sztuki. Na warsztatach poznany znanych artystów, których domy i pracownie artystyczne będziemy wykonywać w miniaturze. To świetna okazja aby dzieci odkryły w sobie małego artystę i poczuły pasję do sztuki.
Warsztaty są kontynuacją i rozszerzeniem warsztatu
Niebieski Domek, który zrealizowaliśmy w sierpniu ’23 w Starej Kordegardzie w ramach wystawy Fridy Kahlo, a które zakończyły się ogromnym sukcesem.
W ramach nowego cyklu uczymy się kreatywności poznając sylwetki kolejnych artystów – Claude Moneta, Van Gogha, Picassa. Pomoże nam w tym książka Supermoce Sztuki. Celem warsztatu jest zachęcenie dzieci do kontaktu ze sztuką, który jest tym ciekawszy, im bardziej dzieci mogą tej sztuki doświadczyć, namacalnie, z przestrzenia na siebie i swoją interpretację.
W tle warsztatów odbywa się wystawa Pabla Picassa w Muzeum Narodowym, oraz ekspozycja Impresjonistów w Fabryce Norblina, do uczestnictwa w których zachęcamy.

Jaka jest muzyka, dlaczego przy niektórych utworach wprost nie możemy usiedzieć w miejscu, zaś inne zachęcają nas do snu? Dlaczego muzyka niekiedy wywołuje uśmiech, a kiedy indziej smutek?
O wszystkich nastrojach muzyki poopowiadamy dźwiękami podczas kolejnej Małej Akademii Muzyki 😃
Czekamy na Was z naszą niezawodną, uśmiechniętą ekipą 4 listopada 2023 r. o godz. 12.00. Będziecie?

❤️ Cześć wszystkim! ❤️
🌱 Warszawski oddział Stowarzyszenia Topory ma przyjemność zaprosić was na X edycję mini-konwentu Toporcon!
Odbędzie się ona w Urzędzie Dzielnicy Ursynów, więc bardzo blisko metra 🌱
Tradycyjnie przygotowujemy dla Was prelekcje, sesje gier fabularnych oraz gry planszowe.
Konwent przeznaczony jest dla uczestników powyżej 15. roku życia.
💰Wejście na X edycję mini-konwentu Toporcon jest bezpłatne 💰
🗓️ Plan konwentu: 🗓️
Konwent odbywa się w godzinach 10:15-18:00, 4.11.2023r.
Plan Działania:
10:00 – otwieramy wydarzenie
10:30 – zaczynamy prelekcje i otwieramy gamesroom
11:45 – otwieramy zapisy na sesje
12:00 – start sesji
17:00 – oficjalne zamknięcie konwentu

Smyki na Kępie to cykliczne zajęcia muzyczne dla dzieci i ich opiekunów z udziałem kwartetu smyczkowego, odkrywające przed najmłodszymi świat dźwięków. W rodzinnej atmosferze sobotniego spotkania dzieci słuchają słynnych dzieł muzyki klasycznej wykonywanych na żywo, rozmawiają o usłyszanych utworach, a także same muzykują na wybranych instrumentach.
Dla dzieci w wieku 4-7 lat.
/ bilet rodzinny 25 zł – do 4 osób /

Zapraszamy dzieci i rodziców na warsztaty ceramiczne! W soboty w g. 12-14. Każdy może zrealizować swoje autorskie pomysły! Używamy do tego wyjątkowe materiały:

 • gliny hiszpańskie oraz dzikie polskie
 • przyjazne dla środowiska i skóry angoby, slipy
 • nietypowe szkliwa spożywcze
 • floaty i tlenki do tworzenia własnych szkliw
 • szkiełka ceramiczne
  +ozdobne wałki, stemple, zioła….
  Wypalanie gliny i szklanych form wliczone w cenę.
  Cena za pojedyncze zajęcia: 60 zł dorośli i 50 zł dzieci/os.
  Zapisy i informacje: m.ble@o2.pl

Teatralna adaptacja znanej na całym świecie bajki. To przepiękna i wzruszająca opowieść o wystruganym z magicznego drewna pajacyku, który staje się prawdziwym chłopcem.
Gdy poczciwy stolarz Gepetto tworzy Pinokia, ten od razu skacze, śmieje się, płacze i psoci jak prawdziwe dziecko. Jednak jego serce nic nie czuje. Gdy Dobra Wróżka ożywia pajacyka, musi on sam nauczyć się żyć w świecie wielu pokus. Na własnych błędach będzie poznawał dobro i zło. Z początku skupiony wyłącznie na sobie, uciekający od problemów i odpowiedzialności łobuziak, zachłystuje się wolnością. Pragnie być szczęśliwy za wszelką cenę i nie oglądać się na innych. Z czasem jednak dowie się, co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze.
Pełna zabawnych przygód historia Pinokia niesie ponadczasowe wartości oraz naukę dla nas samych.
Autor: Carlo Collodi
Reżyseria i adaptacja tekstu: Tomasz Gawron
Scenografia i kostiumy: Jan Kozikowski
Muzyka: Agnieszka Szczepaniak
Teksty piosenek: Karolina Słyk
Obsada: Joanna Halinowska, Grażyna Rogowska, Marlena Suder, Igor Obłoza, Michał Ziembicki
Czas trwania: 60 minut bez przerwy
Wiek: 5 -12 lat

Stałe, cykliczne zajęcia plastyczne w Fundacji Atelier opierają się na twórczej pracy z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych od malarstwa i rysunku przez rzeźbę, kolaże, przestrzenne makiety, prace graficzne. Do zaangażowania w pracę zachęcają ciekawe, pobudzające wyobraźnię dzieci tematy zadań. Zajęcia prowadzą doświadczeni artyści-pedagodzy.
Dlaczego warto zapisać dziecko na zajęcia plastyczne?
Na zajęciach plastycznych w Fundacji Atelier dzieci rozwijają swoją kreatywność, twórcze myślenie, uczą się rozwiązywać problemy, zmieniać perspektywę patrzenia na rzeczywistość, a to sprzyja budowaniu otwartości, szczerości wypowiedzi i pewności siebie. Oczywiście dzieci rozwijają również umiejętności manualne.
Wszystkie te cechy są bardzo pożądane w dorosłym życiu, także na rynku pracy. Jednak co warto podkreślić pozwalają też na podejmowanie lepszych, świadomych wyborów estetycznych, dzięki czemu po prostu żyje się lepiej i pełniej.
A o czym się zapomina?
Kontakt ze sztuką intensywnie pobudza pracę mózgu, aktywuje uwagę poznawczą, która sprzyja uczeniu się. Kontakt ze sztuką świetnie przygotowuje mózg do nauki przedmiotów ścisłych.
Dlaczego warto wybrać Fundację Atelier?
W gronie naszych absolwentów są uznani w Polsce i na świecie artyści działający w różnych obszarach sztuki. Wielu z nich swoje pierwsze kroki stawiało w Fundacji Atelier w dzieciństwie 🙂 Cieszymy się tym, chwalimy, jednak chcemy podkreślić, że do Atelier na Foksal nie przyprowadza się dziecka by zostało artystą. W Fundacji Atelier stworzyliśmy dzieciom przestrzeń do rozwijania ich naturalnej twórczej aktywności i kreatywności, pomagamy kształcić ich dobry gust, aby w przyszłości dokonywały lepszych wyborów.
Zapraszamy na próbne zajęcia plastyczne 🙂
Fundacja Atelier to warszawska szkoła rysunku i malarstwa założona przez artystów Teresę Starzec i Andrzeja Bielawskiego w 1991 roku. Od ponad 32 lat doskonalimy autorski program nauczania artystycznego.
Informacje o warunkach uczestnictwa i zapisy: 502 585 061

KONCERT FAMILIJNY “Niezwykłe instrumenty – Gitara elektryczna”
Zapraszamy na kolejny KONCERT z cyklu “Niezwykłe instrumenty”. Koncertowi będzie towarzyszył wykład oraz warsztaty.
Projekt DOWLAND ELECTRIC jest hołdem dla twórczości pieśniowej angielskiego kompozytora Johna Dowlanda, który tworzył na przełomie XVI i XVII wieku. Założenie tego projektu nie jest jednak stricte purystyczne. Projekt jest formą reinterpretacji jego pieśni nie tylko w sferze tekstowej, ale i doborze instrumentu czy techniki wokalnej. Nie jest to już koncert na głos i lutnie, ale koncert na głos amplifikowany i gitarę elektryczną. Wybierając gitarę elektryczną jako instrument towarzyszący i współzawodniczący z głosem ludzkim jest współczesną paralelą dla XVI wieku. W czasach Dowlanda lutnie uważano za instrument, który, gdy na nim grano to jakby ‘dotykał strun duszy’. Podobnie czujemy się, gdy słyszymy spektrum dźwięku gitary elektrycznej. Jej dźwięk może być pełen namiętności, psychodeliczny, nierealny, posępny, nostalgiczny i melancholijny. Wspomniana melancholia jest stanem, który pojawia się w muzyce Dowlanda, a jest to stan bardzo nam znany. Melancholia jest modna, czujemy ją w muzyce, sztukach wizualnych, designie, jest też obecna w świecie mody. Przeniesienie pieśni dworskich w przestrzeń współczesnej codzienności może budzić pewne obawy wynikające z odejścia od tradycyjnego wykonawstwa. Koncepcja ta jednak nie jest negowaniem wartości pierwowzoru, a raczej odnalezieniem nowych odcieni interpretacyjnych, które mogą zachęcić do zapoznania się z oryginalnym dziedzictwem kompozytora.
wystąpią:
Aleksander Rewiński – tenor, Paweł Zalewski – gitara elektryczna
wstęp 20 zł. od osoby
https://bilety.io/Ss5ct
fot.: Zosia Gąsiorowska

☀️🌇„Zimno już było” to wystawa życiu w mieście dotkniętym upałem. O rozwoju warszawskiej świadomości temperatury i społecznej relacji ze Słońcem – od fascynacji jego promieniami po strach przed dziurą ozonową i kryzysem klimatycznym. Wystawa prezentuje różnorodne narzędzia przystosowywania Warszawy, innych miast i ich społeczności do zmieniających się warunków i zapobiegania wzrostowi skali kryzysu klimatycznego i termicznego. Przedstawia dawne i nowe sposoby radzenia sobie z wysokimi temperaturami.
🌡️Wystawa skupia się m.in. na zmianach klimatycznych i na tym, jak je odczuwamy. Czy zmiany są nieodwracalne? Czy należy pogodzić się z nimi i czekać, co będzie dalej? Absolutnie nie!
🌡️Wspólnie poszukamy na wystawie rozwiązań, które mają zmienić miasto na lepsze. Pomyślimy, co my sami i same możemy zrobić. Na koniec przyjrzymy się, jak wyglądają protesty w sprawach klimatu i przygotujemy nasze własne transparenty, aby zademonstrować nasze przywiązanie do planety i niezgodę na jej niszczenie.

🗓️Kiedy: 4.11 [tego dnia zapraszamy na zajęcia 2 grupy]🕰️11:00 – 13:00
🕰️13:00 – 15:00
📍Gdzie: Muzeum Woli, Srebrna 12
🧒Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 9–12 lat
🎟️Udział w wydarzeniu na podstawie biletu dla dziecka w cenie 10.00 PLN do kupienia w kasie Muzeum Woli i online. [opiekun uprawniony jest do bezpłatnej wejściówki]

Zapisy: https://forms.gle/zMhYqXDGaBQt5Xiw9
Jest takie miejsce blisko Warszawy, gdzie podczas krótkiego, 2,5-kilometrowego spaceru leśnego można przeżyć kilka niezapomnianych przygód, rozwiązać zagadki, zobaczyć (i zmierzyć) prastare drzewa, a do tego spędzić niezapomniany czas przy ognisku z kiełbaskami. Tym razem czeka nas też specjalny (ale krótki) odcinek, który przejdziemy już po zmierzchu.
Chodźcie tam z nami! Zapraszamy na spacer dla dzieci w wieku 4-9 lat z rodzicami

Comiesięczne teatrzyki dla dzieci 👦👧
Barwny świat teatru wypełniony baśniowymi postaciami po raz kolejny zagości w naszej galerii handlowej! Każdego miesiąca mali widzowie i ich rodzice poznają niezwykłe historie i ich bohaterów. Cykl bezpłatnych spotkań teatralnych otworzy spektakl pt. „O Bałwanku, który miał gorące serce”. Przedstawienie będzie można obejrzeć w sobotę 14 stycznia o godzinie 13.00 i 16.00.
‼ Wstęp wolny ‼

Zapraszamy wszystkie dzieci do odwiedzenia Twierdzy Modlin, które chcą spędzić czas w ciekawy, edukacyjny, a zarazem bardzo przyjemny sposób. To wspaniałe miejsce, które pozwoli na rozwijanie pasji i zainteresowań oraz zdobywanie nowych doświadczeń!
Do uczestnictwa zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku od 6 do 12 lat.
Podczas zajęć wspólnie z dziećmi:

 • poznacie historię Twierdzy Modlin i Korpusu Kadetów nr 2,
 • zobaczycie najdłuższy budynek w Europie,
 • będziecie rozwiązywali zagadki,
 • przygotujecie własnoręcznie odznaki kadetów,
 • odwiedzicie izby żołnierskie,
 • będziecie eksplorowali dawne pomieszczenia Korpusu Kadetów.
 • poznacie nazwy poszczególnych elementów umundurowania Kadetów.
 • nauczycie się szyfrować swoje imię.
  Wszystkie te atrakcje sprawiają, że zwiedzanie Twierdzy Modlin jest nie tylko edukacyjne, ale także zabawne i pełne emocji.
  Uwaga! Liczba miejsc ograniczona!
  Czas trwania: ok. 2h
  Cena uczestnictwa w wycieczce z przewodnikiem-animatorem:
 • dzieci od 6 do 12 lat – 35 zł (bilety tylko ONLINE)
 • dorośli – 20 zł (dorośli kupują bilety TYLKO NA MIEJSCU!).

Mały Stefcio nie ma ochoty na kolejne wspólne wyjście do opery, w której jego rodzice są śpiewakami. Sytuacja życiowa zaowocowała dziełem nader oryginalnym i dalekim od reguł opery werystycznej. „Milcząca rybka” za sprawą zwyczajnej i pełnej humoru historii porusza jednocześnie sprawy ważne i fundamentalne – problem ciągłego braku czasu oraz rozmijania się wzajemnych oczekiwań rodziców i dzieci.
Mikroopera miała swoją premierę w 2016 roku podczas festiwalu Mała Warszawska Jesień.
Muzyka: Jarosław Siwiński; libretto: Małgorzata Kołcz; reżyseria: Grzegorz Ociepka; scenografia: Izabela Kobylańska; wykonawcy: Aleksandra Żakiewicz – sopran (Mama), Piotr Pieron – bas (Tato),
Bartosz Smorągiewicz – klarnet, saksofon (Stefcio), Michał Styczyński – altówka (Gadający Kot)
Dagny Baczyńska-Kissas – syntezator, taniec (Milcząca Rybka), Małgorzata Kołcz – kontrabas.
Wydarzenie w ramach projektu Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej „Dzieci w operze”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury KULTURA – INTERWENCJE. EDYCJA 2023.
Bezpłatne wejściówki do odbioru w sekretariacie MOK i na stronie: www.biletyna.pl.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

Specjalne weekendowe warsztaty stolarskie dla dzieci – zapraszamy już 4 listopada 2023 do Otwartej Pracowni Plastycznej w Radzyminie.
Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wielu od 7 lat.
W trakcie warsztatów każdy z uczestników będzie mógł wykonać z drewna, cokolwiek sobie wymarzy!
Na warsztatach stawiamy na kreatywność dzieci, aby same zaplanowały cel swojej pracy, przygotowały wstępny projekt, dzięki któremu przygotują potrzebne elementy, a na koniec zrealizują swoje najbardziej szalone pomysły.
Jestem przekonany że taka swoboda najlepiej pobudza wyobraźnię, a ukończone prace dają nieporównywalną satysfakcję.
Zapisy na warsztaty u intruktora: Szymon Blejsz 606303201

mother and four children playing traditional Irish musicmore music:

Zajęcia muzyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym, mające na celu artystyczny rozwój poprzez muzykę, śpiew i aktywną zabawę z wplecionymi elementami rytmiki.
Punktem wyjścia do każdych zajęć jest piosenka, wokół której zadzieją się różnorodne zdarzenia muzyczne. Spotkamy się z rytmem, muzyką, śpiewem, a nade wszystko z dobrą zabawą. To niecodzienny sposób by zrozumieć i poczuć muzykę.
Dzieci same wskazują czy łatwiej jest im wypowiedzieć się za pomocą śpiewu, czy może raczej tańca? Może część z nich wybierze elementy teatru lub pantomimy? W tych zajęciach wszystkie te elementy będą się wzajemnie i niepostrzeżenie przenikać.
Podczas zajęć dzieci uczą się improwizować, grać najprostsze podziały rytmiczne na pierwszych instrumentach, a także rozwiją swoją muzyczną wrażliwość poprzez kontakt z muzyką różnych gatunków z całego świata. Mają możliwość swobodnego wyrażania ciałem i głosem, tego co słyszą, a także poprzez wspólną zabawę dzieci uczą się prostych tanecznych kroków i podstaw różnych tańców. Uczą się także podstaw i zagadnień teorii muzyki poprzez poprzez zabawę i kolorowe ilustracje.
W tej grupie wiekowej dzieci zapoznają się także z pianinem i instrumentami perkusyjnymi.

Zapraszamy na nowy autorski cykl zajęć umuzykalniających dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat, stworzony we współpracy Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina z twórcami urządzenia edukacyjnego – Musiconu. Okres do 3 roku życia jest najważniejszy z perspektywy nabywania umiejętności słuchowych i odkrywania szczególnych zdolności muzycznych. Poprzez zabawę, śpiew, ruch, instrumenty i przy wykorzystaniu całego potencjału edukacyjnego Musiconu będziemy multisensorycznie odkrywać otaczający nas świat pełen dźwięków, barw i struktur.
🔹 Terminy: 04.11, 18.11, 25.11, 02.12, 09.12, 16.12.2023, 13.01, 03.02, 10.02, 17.02, 24.02.2024, godz. 10:00-10:30
📍 Gdzie: sala konferencyjna NIFC
📌 25 zł za spotkanie, karnet na wszystkie zajęcia – 380 zł. Bilety dostępne na stronie http://bilety.nifc.pl

Idealna propozycja dla przedszkolaków i ich opiekunów!
W każdą sobotę o godz. 11:00 mamy dla Was zestaw krótkich
filmów i warsztaty plastyczne. Zapraszamy!
Po przerwie wracamy z porankami dla dzieci (w wieku 3-7 lat) i opiekunów.
Jak zawsze najpierw zaprosimy na seans kilku krótkich animacji.
A po nim dzieci, z niewielką pomocą opiekunów i pod czułym okiem naszej edukatorki Izy Weber, przygotują wyjątkowe prace plastyczne nawiązujące do filmów.
KIEDY? Każda sobota o godz. 11:00
BILETY? 15 zł
Zobaczymy filmy:
Toru Superlis
Pamiętnik Florki
Hip-Hip Hurra
Przytul mnie (Jesienna kolekcja)
Żubr Pompik
Przedszkolaki
Agatka
Opowiadania z piaskownicy
Bella w brzuszku
Do zobaczenia w soboty w kinie!

popołudnie z grami planszowymi

Miejsce Aktywności Lokalnej przy Ośrodku Kultury Wesoła zaprasza na wspólne sobotnie popołudnia z grami planszowymi 🎲🎲. Łapiemy się w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godzinie 15:00 (gramy do 21:30, więc warto zabrać ze sobą przekąski) 😋🍇🥨.
Zapraszamy:
🔶 dorosłych,
🔶 młodzież,
🔶 dzieci 10+ (dzieci poniżej 10 r.ż. – tylko pod opieką dorosłych)
W ubiegłym roku Sąsiedzkie Planszówki gromadziły średnio 30 osób na każdym spotkaniu, dlatego bez obaw — każdy znajdzie partnerów do wspólnego grania. Podział stolików następuje o 15:00, dlatego najlepiej przyjść właśnie o tej godzinie. W trakcie spotkania gramy jednak w wiele tytułów, więc istnieje możliwość dołączenia do nas później.
❗️ Jeśli masz swoje ulubione gry — śmiało, przynieś je 🙂.
Dzięki uprzejmości naszego lokalnego partnera, sklepu z zabawkami RADUŚ , oraz Wydawnictwa Nasza Księgarnia na miejscu można zagrać w popularne gry takie jak Dixit, Kolejka, Koty czy Wyprawa do Eldorado. Głównie bazujemy jednak na tytułach przynoszonych przez samych graczy, więc co miesiąc jest coś nowego.

Zapraszamy na TWÓRCZE SPOTKANIE Z KOTAMI
dla dzieci 7 – 10 lat.
Podczas spotkania uczestnicy wezmą udział w rozmowie o kociej i ludzkiej empatii oraz w części artystycznej w Warsztatach twórczych – aktorskich z udziałem kota. Twórcze spotkanie z kotami ma cele edukacyjno – artystyczne i terapeutyczne.
Warsztaty twórcze – aktorskie to

 • działania skoncentrowane na świecie wyobraźni
 • praca z emocjami, zmysłami
 • improwizacje z muzyką
 • praca z ciałem, głosem (tu: przyglądanie się naturze kota)
 • rozmowy
 • kontakt ze sobą i z grupą wspierający reagowanie asertywne i wzmacniający poczucie wartości
 • relaksacja (tu: z udziałem kota)
 • twórcza praca, gdzie wszyscy uczestnicy spotkania biorą czynny udział.
  www.facebook.com/aktorskiepodroze
  Spotkanie poprowadzi:
  Wolontariuszka z Fundacji Koty
  Aktorskie podróże Ewa Andruszkiewicz
  Wstęp: 50 zł + np. puszka Carny dla kotków albo pellet/żwirek do kuwety.
  Takie spotkania będą organizowane przez nas dla dzieci w grupach:
  5-7 lat,
  7-10 lat,
  10-15 lat
  i dla dorosłych.
  ZAPISY:
  Aktorskie podróże
  786 840 300

Poprzez zabawy ruchowe, opowieści jogiczne oraz relaks chcemy zaszczepić w dzieciach radość z praktyki jogi. Joga dla dzieci przede wszystkim jest zabawą, która niesie za sobą szereg korzyści.

NIEDZIELA, 5 listopada

Tryktrak, szachy, trou madame – to popularne od wieków gry. Poznaj ich tajniki, ucząc się zasad i strategii pod okiem doświadczonych i profesjonalnych graczy!
ℹ Warsztaty dla dorosłych i młodzieży (+14)
🎫 Wstęp: 17 zł /os. Bilety można kupić online
TEMATY I TERMINY WARSZTATÓW
Tryktrak
22 października, godz. 14.00-16.00
start: przy kasie w Podchorążówce
Spotkanie rozpoczniemy od obejrzenia obrazu “Partia tryktraka” (ok. 1635), którego autorem jest włoski malarz Mattia Preti 🖼. W tym celu udamy się na wystawę czasową “Mattia Preti. Odkrywając barokowe tajemnice Malty”. Następnie przejdziemy do Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie profesjonalny gracz przedstawi nam zasady tryktraka. Każdy uczestnik warsztatów będzie miał okazję rozegrać partię oraz uzyskać porady dotyczące strategii gry.
Szachy
28 października, godz. 11.00-14.00
miejsce: Centrum Edukacji Ekologicznej
Tutaj mapka: https://maps.app.goo.gl/ZUcHYwm13WM6D1sk7
Pod okiem profesjonalnej nauczycielki i sędzi szachowej poznamy fachową terminologię, zasady gry oraz najważniejsze punkty kodeksu szachowego ♟. Każdy będzie mógł przećwiczyć na szachownicach kolejno prezentowane elementy gry, by pod koniec zajęć rozegrać bezbłędnie swoją pierwszą partię szachową.

5 listopada o 11.00 dzieci w wieku szkolnym (6-10 lat) zapraszamy do udziału w nowym cyklu warsztatów! 🍁🌻🍁
Na naszych pierwszych zajęciach poznamy budowę roślin, a także podzielimy gatunki ze względu na kategorię. Wysłuchamy opowieści o przedwojennych naukowcach: biologach i biolożkach, którzy 💯 lat temu odkrywali tajemnice świata roślin. W drugiej części spotkania uczestnicy zaprojektują własną doniczkę, którą będzie można wykorzystać do przyszłych małych upraw. 🪴
📆 Harmonogram warsztatów:
05.11 | O roślinach wiem wszystko
19.11 | Owady i ptaki w naszych ogrodach
26.11 | Mój mały warzywniak
Informacje praktyczne:
🌼 zajęcia są bezpłatne,
🌼 organizator zapewnia wszystkie materiały,
🌼 ilość miejsc ograniczona.


Niepodległa. Miejsce spotkań znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

Bing na Żywo – Wielkie Urodziny
Sprzedaż biletów online
EventimPolska https://www.eventim.pl/campaign/bing-na-zywo/?affiliate=GDW
oraz stacjonarnie w salonach sieci Media Markt
Bing na żywo
Wspaniała wiadomość dla Bingusiów i ich bliskich, po ogromnym sukcesie serialu Bing, najbardziej uwielbiany przez dzieci na całym świecie króliczek Bing, wraz ze swoimi przyjaciółmi, odwiedzi teatry w całej Polsce!
Już jesienią zawita do Was premierowy spektakl – Bing na Żywo – Wielkie Urodziny, zrealizowany pod czujnym okiem twórców animacji, z myślą o najmłodszych widzach, doskonale dostosowany do ich percepcji, w całości w języku polskim. Bing na żywo to wielka teatralna przygoda, wspaniała scenografia, naturalnej wielkości bohaterowie znani z serialu, wesołe piosenki i duża dawka interakcji z małymi widzami. Dla najmłodszych to wyjątkowa okazja zobaczenia na żywo króliczka Binga i jego przyjaciół!
Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym. Rozwija umiejętności społeczne, buduje pozytywne wzorce zachowań, podpowiada, jak nawiązywać relacje z rówieśnikami oraz dorosłymi. Uczy jak radzić sobie z emocjami, uczuciami, czym jest przyjaźń, akceptacja, tolerancja, współpraca, współzawodnictwo oraz jak rozwiązywać konflikty z poszanowaniem dla innych osób
Zapraszamy całe rodziny na pierwsze wspólne wyjście do teatru!

Maria jako dziecko, dziewczyna, kobieta, matka, żona, siostra, przyjaciółka. Maria jako uczennica, studentka, uczona, wykładowca, odkrywca. Atmosfera XIX wiecznej Warszawy, na ulicach język rosyjski i rosyjskie mundury. Jak żyło się w mieście zagarniętym przez Rosjan i w czasach kiedy samotna kobieta na ulicy wciąż wyglądała niestosownie? Opowieść o dziewczynie, która przerastała swoją epokę intelektem, niezależnością, sposobem bycia, która już jako uznana uczona i laureatka Nagrody Nobla zaczynała swoje przemówienia od słów: “Urodziłam się w Warszawie”.
Ale… Nie byłoby Marii bez siostry, która utorowała jej drogę na Sorbonie, była wsparciem i służyła radą i była też najbliższą osobą na świecie! Bohaterkami spaceru będę obydwie siostry Skłodowskie, z których jedna przejdzie do historii jako wybitna uczona, a o drugiej historia zapomni!
Start: 05.11.2023 (niedziela) o 12:00 ul. Freta 16 (Muzeum M. Skłodowskiej- Curie).
Organizator: Stolica Dobrych Historii, prowadzi: Monika (Panna Warszawianna)- licencjonowana przewodniczka po Warszawie
Wszelkie informacje pod nr tel: 507857057
Czas trwania: 2h
Spacer nie jest biletowany, mile widziany napiwek

Na spacerze będziemy poznawać historię dawnej Warszawy utrwaloną w legendach i zabytkach Starego Miasta. Legenda była zazwyczaj przekazywana w formie ustnej na długo przed utrwaleniem na piśmie. Ożywimy staromiejskie, tajemnicze stwory, odkryjemy niesamowite historie i poznamy miejsca niezwykłych wydarzeń.
Podczas spaceru dowiemy się m.in.:

Kto przeciął jedną z chmur

Czyj duch ukazał się na Zamku Królewskim

Jak można oszukać diabła

Czym konkretnie zajmował się kat

Kto był uważany za czarodzieja i dlaczego

Jak pokonać Bazyliszka

Skąd się wzięło powiedzenie “bieda aż piszczy”

Jak dawniej walczono z pandemią

Kim był burmistrz powietrzny

Czy Syrenka zawsze wyglądała tak samo

Jak można spełnić swoje sekretne życzenia

Czy jeden włos może uwięzić złodzieja

Start: 5.11 (niedziela), godz. 13:00, spotykamy się przy Bramie Grodzkiej (brama w Zamku Królewskim od strony trasy W-Z)
Czas trwania wycieczki około 90 minut
Zakończenie: przy kościele Jezuitów na Świętojańskiej 10.
Wymagane zastosowanie się do aktualnych wytycznych związanych z pandemią.
Spacer poprowadzi KASIA – blogerka i licencjonowana przewodniczka warszawska.
Tel. 505 023 782

Zapraszamy na jesienne spacery po najbardziej malowniczej warszawskiej wiosce, zabytkowej kolonii domków fińskich, wiejskiej, społecznej autonomii w samym centrum Warszawy.
Osiedle Jazdów to dobro wspólne wszystkich mieszkańców i mieszkanek Warszawy. Nnaszym celem jest przybliżenie go dla Was i otwarcie go jeszcze bardziej. Na spacerach będziemy opowiadać o historii tego miejsca, aktualnych działaniach, o tym czym jest Partnerstwo Otwarty Jazdów oraz jak udało się nam ocalić domki przed zniszczeniem i jaka przyszłość czeka
Będziemy wchodzić do tajemniczych ogrodów i do samych domków, przybliżymy Wam działalność poszczególnych organizacji. Spojrzymy na tę przestrzeń z różnych perspektyw i spróbujemy wytłumaczyć Wam różne formalne zawiłości funkcjonowania Osiedla. Odpowiemy na nurtujące Was pytania i podpowiemy jak możecie współtworzyć to miejsce i jego program.
Na każdym poniedziałkowym spacerze będziemy również opowiadać i zapowiadać wydarzenia festiwalowe nadchodzącego tygodnia.
Co druga niedziela:
🍁 5 listopad | Dominika Dzieniszewska
🍁19 listopad | Gabriela Stępniak
🍁 3 grudzień | Wojciech Matejko
Organizator: Partnerstwo Otwarty Jazdów.
Zbiórka: Domek fiński (Sołectwo) przy ul. Jazdów 10/5.

Pająki występują na Ziemi od ponad 300 milionów lat. Przez ten czas przystosowały się do życia w różnych środowiskach (np. pod wodą, w jaskini, w ziemi), wykształciły wiele skomplikowanych cech pozwalających na przeżycie. Zaskakują swoimi zdolnościami – potrafią tańczyć, obdarowywać prezentami, upodobnić się do biedronki i konstruować kunsztowne sieci. Podczas zajęć uczniowie dowiedzą się zaskakujących ciekawostek z życia pająków, a także spróbują samodzielnie wykonać pajęczą sieć.
prowadzenie: Wioletta Wawer (MiIZ PAN)
/ NIE TAKI PAJĄK STRASZNY…
5.11.2023 / warsztaty
zapisy: 22 629 74 79 / koszt: 10 zł/os.
Zapraszamy dzieci w wieku 10–12 lat wraz z opiekunami.
PAN Muzeum Ziemi w Warszawie
Aleja Na Skarpie 27

Zapraszamy na cykl rodzinnych warsztatów rzeźbiarskich w Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni. Podczas warsztatów będziemy odkrywać i poznawać dzieła sztuki przechowywane na co dzień w Magazynach Studyjnych, dowiemy się z jakich materiałów można wykonać rzeźby, co inspiruje rzeźbiarzy, a także będziemy tworzyć własne przestrzenne dzieła sztuki. Wszystkich miłośników rzeźby zapraszamy co miesiąc!

🗓️ niedziela, godz. 11.00
⌚ ok. 80 minut
📍 Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni, oddział MNW, ul. Puławska 113a
🧒 dzieci w wieku 5–12 lat z opiekunami
🎟️ bilet wstępu dla jednego dziecka 20 zł, bilet dla kolejnego dziecka 5 zł, bilet wstępu dla opiekuna 20 zł; bilety dostępne online od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający warsztaty

👤 PROWADZĄCA: Magdalena Schreiber – edukatorka MNW. Studiowała na wydziale rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom zrobiła w pracowni prof. Adama Myjaka. Brała udział w wystawach zbiorowych, miała też kilka wystaw indywidualnych. Jej ulubione techniki to kamień i brąz.

🗓️ HARMONOGRAM 🗓️
5 listopada / 11.00
Forma i kształt
Praca rzeźbiarza to wydobywanie kształtów z gliny, drewna, kamienia, czy innych (czasem nietypowych) materiałów, tworzenie ich form z gipsu. Podczas warsztatów zajrzymy do magazynów studyjnych XX i XXI wieku i poszukamy w nich rzeźb o nietypowych kształtach i formach. Spróbujemy zgadnąć, z czego są zrobione, a następnie wykonamy fantazyjne odlewy z gipsu.
🎟️ Bilety dostępne od 31 października

Interaktywny spektakl teatralny dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz rodziców.
Detektywistyczna historia z dyniowego królestwa dla najmłodszych. Spektakl pełen humoru oraz ciekawych zwrotów akcji, który opowiada o przygodach mieszkańców dyniowego królestwa, gdzie wszystko układa się idealnie, aż ….dynie w królewskim ogrodzie zaczynają znikać w niewyjaśniony sposób. Słychać dzwonek zbliżającego się zjadacza dyń.
Władca dyniowego królestwa Ambroży Pumpkin Pestka postanawia rozprawić się ze złodziejem dyń. Szukając Dyniozbója spotyka Grzybozbója i Liściozbója, którzy wykonują swoje jesienne, tajemnicze prace. Ambroży Pumpkin Pestka – władca dyniowego królestwa nie zamierza tak tego zostawić i postanawia schwytać tajemniczego zjadacza dyń.
Co z tego wyniknie? Czy mu się uda? Kto podbiera dynie z ogrodu? Przekonajcie się sami i przyjdźcie na spektakl!
ℹ Bilety w cenie 15 zł do kupienia online https://biletyna.pl/Warszawa/Artystyczny-Dom-Animacji lub 15 minut przed spektaklem o ile nie zostaną wcześniej wykupione.

Zapraszam na spacer śladami „Lalki” Bolesława Prusa. Podczas spaceru przeniesiemy się w czasie, do XIX-wiecznej Warszawy oglądając zdjęcia z tamtego czasu.
Spotykamy się w niedzielę 5 listopada 2023 r. o godz. 12.00 przy pomniku Jana Kilińskiego (Podwale). Spacer przewidziany jest na 1,5h.
Podczas spaceru dowiemy się m.in.;
-Gdzie Wokulski pierwszy raz zobaczył Izabelę?
-Gdzie Rzecki spotkał modlących się o sukces licytacji kamienicy Łęckich?
-Gdzie znajdował się sklep starego Mincla?
-Gdzie Wokulski wydał bankiet?
-Co Prus pominął w powieści?
-W jaki sposób Bolesław Prus proponował uczcić Mickiewicza?
-Dlaczego pomnik Bolesława Prusa stoi na niskim cokole?
-Gdzie mieściło się wydawnictwo Gebethner i Wolff?
-Gdzie Wokulski spotkał dwie kobiety, którym wkrótce pomógł w trudnościach życiowych?
-W którym gmachu studiował Wokulski ?
-Gdzie znajdował się sklep Wokulskiego?
-W którym kościele baronowa zamówiła 3 msze?
-Gdzie znajdowało się mieszkanie Wokulskiego i co widział z okna?
Za udział w spacerze nie jest przewidziana żadna opłata, natomiast jeśli uznają Państwo, że przewodnik zasłużył na napiwek (…)
Spacer poprowadzi przewodnik miejski Warszawskiego Zaułka. Serdecznie zapraszam i do zobaczenia.

Koncert dla dzieci z muzyką francuską to doskonale spędzony czas razem z rodziną. Podczas występu dzieci usłyszą, przekazywane z pokolenia na pokolenie, piosenki powszechnie znane i lubiane we Francji. Piosenki francuskie to połączenie poezji śpiewanej i piosenki autorskiej są melodyjne i miłe dla ucha. Koncert ma interaktywną formę więc dzieci i rodzice śpiewają razem z wykonawcami poruszając się w rytm znanych i lubianych melodii prosto z Paryża, Lyonu, Bordeaux czy Marsylii.
Wstęp wolny. Trzeba się wpisać na listę uczestników. Liczba miejsc ograniczona.

Teatrzyk dla dzieci. Teatr Złoty Dukat “Z malowanej skrzyni z krakowiakiem w tle” (3+)
niedziela, 05.11.2023, godz. 12:30
bilety: 20 zł (przedsprzedaż: biletyna.pl lub w placówce. W dniu wydarzenia bilety dostępne będą jedynie w przypadku wolnych miejsc. Płatność na miejscu wyłącznie gotówką. Prosimy w miarę możliwości o płatność odliczoną kwotą.
Aktorzy w oryginalnych strojach ludowych (strój krakowski) opowiedzą i zatańczą malowniczą baśń opartą na motywach ludowych…
Teatr Złoty Dukat Programy swoje opiera głównie na zabawach animacyjnych z dziećmi. Wprowadza elementy tańca, śpiewu, improwizacji muzyczno – ruchowych, co umożliwia lepszy kontakt z dziecięcą publicznością.

sala: Broadway
wstęp: 15/20 zł, kup bilet online lub w DK Kadr
Emily bardzo stara się być idealną, grzeczną córką. Wierzy, że dzięki temu jej mama przestanie chorować na wielki smutek. Pewnego dnia dziewczynka znajduje tajemniczą skrzynię, która przenosi ją do magicznego świata. Krainę wypełniają fantastyczne stworzenia, z którymi Emily szybko się zaprzyjaźnia. Gdy nowi przyjaciele znajdą się w niebezpieczeństwie, tylko Emily będzie mogła ich ocalić. Jednak, aby tego dokonać, dziewczynka będzie najpierw musiała zmierzyć się ze swym największym lękiem.
Reżyseria: Marcus Ovnell
Produkcja: Szwecja
Wersja: dubbing
Czas trwania: 85 min

Zapraszamy na pierwszą Wawerską Wyprzedaż Garażową.
📍Gdzie?
Parking za Urzędem Dzielnicy Wawer, ul. Żegańska 1
(pod chmurką)
⏰ Kiedy?
Niedziela, 05.11.2023, od 11.00 do 15.00.
⁉️Dlaczego?
Chcemy żyć w duchu zero waste i wierzymy, że każda rzecz zasługuje na drugie życie. Jeśli szukasz unikatowego przedmiotu albo Twoja kolekcja już nie mieści się w domu, to Wawerska Wyprzedaż Garażowa jest idealnym miejscem dla Ciebie.

Zapraszamy was 5 listopada na Młociny, na poziom 2 (strefa Dania i Spotkania przy Multikinie). Właśnie tego dnia Galeria wypełni się planszówkami i licznymi atrakcjami.
Do Waszej dyspozycji oddamy wypożyczalnię gier z najróżniejszymi tytułami. Odbędą się turnieje z nagrodami oraz prezentacje wydawniczych nowości. Będziecie mogli zagrać zarówno w gry rodzinne jak i te dla bardziej zaawansowanych graczy . O wszystko zatroszczą się doświadczeni animatorzy, którzy zagwarantują Wam świetnie spędzony dzień.

“PRZYTULAKI” | Pan Teatrzyk w Teatrze Iluzji!
Casem Panu Teatrzykowi też trudno zasnąć. Może liczyć barany ale najbardziej skuteczne są przytulaki, których ma aż 6!
Teatrzyk kukiełkowy dla dzieci.
Czas trwania: 45min
Cena biletu | 40 zł
Możliwość zakupienia biletów w pakiecie TEATR+MUZEUM:
Normalny | 70zł
Ulgowy | 55zł
Liczba miejsc ograniczona.
Zapraszamy do jedynego w Polsce Teatru Iluzji!
Czas trwania: 45 minut

Dzieci w wieku 7-10 lat wraz z opiekunami zapraszamy na warsztaty przyrodniczo-plastyczne

Wydarzenie w ramach X Międzynarodowego Festiwalu I. J. Paderewskiego.
Dzieci z Warszawskiego Centrum Suzuki zagrają interaktywny koncert rodzinny na skrzypcach. Orkiestra skrzypcowa założona i prowadzona jest przez znakomitą skrzypaczkę Marię Michalską, która tak mówi o kształceniu swoich pociech: „To jest pomoc w kształtowaniu ludzi o pięknych wnętrzach, zdyscyplinowanych, uczciwych wobec siebie i innych, z szacunkiem do pracy”. W metodzie suzuki całe rodziny biorą udział w procesie nauczania swoich dzieci. Jak widać muzyka nie tylko łagodzi obyczaje, ale również scala rodziny we wspólnym muzykowaniu. W czasie koncertu rodzice i opiekunowie wraz z dziećmi zapraszani będą do wspólnych edukacyjnych zabaw muzycznych, które poprowadzą trenerki specjalizujące się w teorii uczenia się muzyki E.E. Gordona.
Koncert przygotowany przez Fundacje Muniania i AVE ARTE.
Dofinansowano ze środków MKiDN.
/ zapisy na koncert ruszają 23.10 na stronie www.muniania.pl/wydarzenia /

Centrum Kultury Raszyn zaprasza dzieci wraz z opiekunami na spektakl “PINOKIO” w wykonaniu Teatru MER.

Pinokio to niezwykły pajacyk, który potrafi mówić, poruszać się i myśleć.

Wyrzeźbiony z drewna przez dobrego Dżeppetto, przysparzał mu niemało kłopotów i przykrości aż w końcu opuścił go i poszedł w świat. Spotkało go tam mnóstwo nie zawsze miłych przygód, które jednak wiele go nauczyły i które z pewnością również Wam dadzą dużo do myślenia…

Spektakl grany jest w czterech technikach lalkowych, urozmaicony ilustracją muzyczną oraz piosenkami.

Reżyseria: Marcin Truszczyński, Mieczysław Dyrda*
Scenografia: Katarzyna Stefaniak
Opracowanie muzyczne: Marcin Truszczyński
Dekoracje i lalki wykonali: Katarzyna Stefaniak, Paweł Jaworski
Występują: Anna Maria Guzik, Marcin Truszczyński
*gościnnie

Cena: 10 zł
bilety w sprzedaży od 20 października od godz. 12.00 przez serwis biletyna.pl lub w Recepcji CKR

Uwaga dwa spektakle! Godz. 11.00 i godz. 13.00

KOPCIUSZEK XXI WIEKU W TEATRZE CAPITOL
Musical dla dzieci i młodzieży. Współczesna interpretacja klasycznej baśni braci Grimm, która zainteresuje zarówno dziewczynki jak i chłopców.
Piękna, muzyczna opowieść o tym, co w dzisiejszym świecie powinno być dla nas najważniejsze.
Dzieci i nastolatki spędzają mnóstwo czasu w wirtualnym świecie, który kształtuje ich podejście do codziennego życia. Wszystko, co dzieje się w cyberprzestrzeni, przekłada się na rzeczywistość, ze znikomą weryfikacja tego, co jest dobre a co złe. Sława i popularność stają się tam często najważniejsze. Wiedza, talent, uczynność, koleżeńskość czy tolerancja schodzą na drugi plan. Podziw wzbudzają rzesze followersów, a obiektem pożądania są lajki pod zdjęciami i filmikami na Instagramie, Facebooku, czy kanałach Youtube. Internet to również narzędzie niebezpieczne o ogromnej mocy, które niektórzy używają do niecnych celów. O czym będzie można się przekonać oglądając bajkę „#Kopciuszek” w Teatrze Capitol.
Główna bohaterka, nie pasuje do współczesnego świata. Nie liczą się dla niej lajki, propsy czy popularność. Przyrodnie siostry dokuczają jej z tego powodu przezywając Kopciuszkiem. Cwane i żądne sławy dziewczyny wykorzystują jej naiwność i nagrywają ośmieszające ją filmiki. Hejterskie nagrania trafiają do sieci i ranią uczucia dziewczynki. Wyobcowanie Kopciuszka postanawia wykorzystać także zła macocha, która pod pretekstem dobrego wychowania zleca jej wszystkie, nawet najcięższe prace domowe… Osamotniona i pozbawiona wsparcia dziewczynka, ucieka w świat fantazji i magii. Czy odnajdzie swojego księcia, kto sprawi, że jej życie stanie się bardziej kolorowe? Czy siostry i macocha poniosą zasłużoną karę? O tym wszystkim dowiecie się z rozśpiewanej, pełnej humoru i zwrotów akcji bajki, na którą zapraszamy zarówno chłopców jak i dziewczęta.
#Kopciuszek
Musical na motywach baśni braci Grimm
Reżyseria i adaptacja tekstu: Tomasz Gawron
Scenografia, kostiumy, reżyseria świateł: Krystian Szymczak
Muzyka: Wojciech Frycz
Teksty piosenek: Karolina Słyk
Choreografia: Wojciech Grudziński
Projekt plakatu: Urszula Gireń
Asystent reżysera: Michał Ziembicki
Obsada:
Kopciuszek: Dominika Kachlik
Wróż: Maciej Babicz / Kamil Studnicki
Książę: Kamil Studnicki / Maciej Babicz
Macocha: Monika Węgiel / Anna Modrzejewska
Starsza siostra: Joanna Balasz / Anna Szymańczyk
Młodsza siostra: Karolina Szeptycka / Anna Szymańczyk

Zapraszamy na wspólne odkrywanie Muzeum w każdą niedzielę! Te dni to czas dla rodziny, a Muzeum to świetne miejsce, w którym można ciekawie spędzić czas z najbliższymi: podziwiać dzieła sztuki, zadawać trudne pytania i szukać na nie odpowiedzi, a nawet trochę się pobawić.
🗓️ niedziela, 10.15 i 12.15
⌚ ok. 80 minut
📌 Gmach Główny MNW – Hol Główny
👱🏻 dzieci w wieku 5–12 lat z opiekunami
🎟️ bilet wstępu dla dziecka 20 zł, bilet dla kolejnego dziecka 5 zł, bilet wstępu dla opiekuna 20 zł; bilety dostępne w kasie i online od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający warsztaty
👨🏻‍🦽🦻🏻Brak barier architektonicznych, słuchawki wygłuszające, pętla indukcyjna w sali edukacyjnej.
Warsztaty odbywają się w galeriach stałych, na wystawach czasowych, w sali edukacyjnej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments