Czego szukasz?

Muzeum Świat Iluzji – Dziecięca Mapa Warszawy

Dziś porywam Was w miejsce zupełnie nietypowe. Spokojnie można nazwać je magicznym, nie tylko dlatego, że panuje tam świetny klimat. Ciekawe miejsce na Dziecięcej Mapie Warszawy do dzieci w wieku od 5 do 105 lat.

Aby trafić do Muzeum Świata Iluzji trzeba się trochę nagłowić. Kiedy będziecie już na Rynku Starego Miasta, nie dawajcie za wygraną. Choćby się wydawało, że to nie może być tam, tnie rezygnujcie. Może z powodu mroźnej pogody nie wystawione były szyldy czy inne oznaczenia, ale założyliśmy, że jest to część magiczno-marketingowej strategii. Kiedy już trafiliśmy do Muzeum, radość mieszała się z konsternacją. Okazało się bowiem, że wystawa mieści się na pierwszym piętrze bez windy i niespecjalnie można się tam wybrać z wózkiem. Ani nie można wjechać na górę, ani bezpiecznie zostawić na parterze. Szczęśliwie byłam z T., który zamiast wizyty na siłowni, ćwiczył mięśnie wnosząc nasz (właściwie to nie nasz, tylko milutowy :P) wehikuł.

Muzeum Świat Iluzji

Sama wystawa była ciekawa, trochę przygotowana pod kątem zdjęć (włącznie z zaznaczeniem na podłodze punktów, w których należy stanąć, aby uzyskać najlepszy „magiczny” efekt). Zaprezentowane są przeróżne iluzje optyczne, paradoksy i zjawiska przeczące prawom fizyki. Spory plus za interaktywny charakter sporej części muzeum. Czyli możemy nie tylko oglądać, ale również siadać, dotykać, a nawet… czuć. Ale, ale – nie będę Wam psuć zabawy i nie mogę zdradzić zbyt wielu szczegółów.

Chociaż wystawa bardzo nam się podobała i bawiliśmy się dobrze, uczciwie muszę przyznać, że na koniec czuliśmy lekki niedosyt. Za taką cenę biletów spodziewałam się, że muzeum będzie trochę większe. Aby obejrzeć wszystkie atrakcje bez pośpiechu wystarczy pół godziny. Jeśli jednak miarą miałaby być dobra zabawa i możliwość wykonania ciekawych zdjęć – daję 5.

Jeśli szukasz informacji o atrakcjach i wydarzeniach dla dzieci w Warszawie i okolic – dołącz do grupy rodziców Dziecięca Mapa Warszawy, w której dzielimy się informacjami na ten temat.

adres: Rynek Starego Miasta 21

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Najlepsze seriale Netflix

zaburzenia integracji sensorycznej

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków - TOP 10

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil - Dziecięca Mapa Świata

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nikita
Nikita
4 lat temu

Ojej 10 ostatnich lat mieszkaliśmy w stolicy i nigdy nie trafiliśmy do świata iluzji… a szkoda…
Pewnie teraz okazja nie szybko się nadarzy :(

Kasia
Kasia
4 lat temu

Ile kosztują bilety? Muzeum ma jakąś stronę internetową?

Monika
Monika
Reply to  Kasia
4 lat temu

90zl rodzina 2+max 3 dzieci :)

Patrycja
Patrycja
4 lat temu

Pani Kaju, z jakiego sklepu jest ten piękny stół przy którym siedzą dzieci?