Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj rodzinny, grudniowy weekend w Warszawie (15-16 grudnia)

szukasz planów na rodzinny weekend? wskakuj na Moi Mili - blog parentingowy dla rodziców, którym nie jest wszystko jedno!

Dużo ciekawego, magicznego i grudniowego dla Was wyszperałam w tym tygodniu :). Mam nadzieję, że Weekendowa Zajawka pomoże Wam zaplanować coś ekstra na nadchodzącą, rodzinną sobotę i niedzielę! Dawno Wam nie jęczałam, że liczę na Wasze lajki i udostępnienia, ale wiecie – sprawa jest wciąż aktualna. Co tydzień Zajawkę czyta ok 2500 osób. Wiem, że korzystacie z tego, o czym tu piszę. A np. w ubiegłym tygodniu post zajawkowy udostępniło… 80 osób. Przykro trochę, wiecie?

Więc jeśli tylko możesz – lajkuj, komentuj, krytykuj – rób cokolwiek. Tylko nie bądźcie bierni, bo nie o to mi chodzi w „internetach”.

 

Ps. Więcej propozycji na najbliższe miesiące znajdziesz TUTAJ.

Jeśli interesują Cię informacje o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach, zapraszam Cię do prężnie działającej grupy Dziecięca Mapa Warszawy.

.

S O B O T A 

Święta w Krainie Czarów – interaktywny spektakl

🎅🎄ŚWIĘTA W KRAINIE CZARÓW🎅🎄
SPEKTAKL INSPIROWANY KSIAŻKĄ „ALICJA W KRAINIE CZARÓW”
Po raz kolejny Alicja trafia za sprawą króliczej nory – jednak tym razem trafia do KRAINY Świątecznych Życzeń. Pomimo utraty pamięci Alicja zczyna rozpoznawać niezwykły świat, który ją otacza. Czarujący nieznajomy, który zachodzi jej drogę okazuje się Kapelusznikiem bez posady, który obchodzi w dniu wczorajszym lub jutrzejszym 30 lub 130 urodziny. Kapelusznik wyprawia z tej okazji wspaniale przyjęcie. Na przyjęciu zapowiedziały wizytę niecodzienne persony ze Świętym Mikołajem na czele. Niestety o wszystkim dowiaduje się zła Królowa. Wizyta Alicji oraz dzieci, wprowadza ogromne zamieszanie do tej niezwykłej krainy. Dzieci pomagają Alicji i Kapelusznikowi przezwyciężyć strach i pokonać wszystkie przeszkody oraz sprowadzić bezpiecznie św. Mikołaja – a wraz z nim PREZENTY!!!
ŚWIĘTA W KRAINIE CZARÓW to spektakl interaktywny. Widzowie nie będą wyłącznie biernymi świadkami opowiadanych historii – lecz staną się po części bohaterami – bywalcami całej niezwykłej Krainy Iluzji.

.

Międzynarodowa Wystawa Kotów/ International Cat Show

Organizator – Polski Związek Felinologiczny

.

Betlejem polskie

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego w Karolinie, w roku dwóch jubileuszy: 100. rocznicy odzyskania niepodległości oraz 70. rocznicy powstania Zespołu, przystępuje do realizacji niezwykłego widowiska opartego na dramacie Lucjana Rydla – „Betlejem Polskie”. Weźmie w nim udział 150 wykonawców: aktorów, solistów śpiewaków, artystów baletu, chóru i orkiestry.

Rydlowskie „Betlejem…” dzieje się jednocześnie w trzech planach czasowych – w polskiej współczesności, w naszej rodzimej historii i w czasach biblijnych. Jest wpisane w polski krajobraz i rzeczywistość historyczną – ożywia przeszłość. Jezus rodzi się tu wśród polskiej zimy, a Betlejem leży w Polsce – może gdzieś w Małopolsce, a może na Kaszubach. Biblijny Herod nie jest tylko władcą starożytnej Palestyny, lecz ciemiężycielem Polski i rusyfikatorem; betlejemscy Trzej Królowie to nasi władcy: Kazimierz Wielki, Władysław Jagiełło i Jan III Sobieski.

Twórcy spektaklu zachowując równowagę między akcentami sakralnymi i uniwersalnymi, prowadząc swą inscenizację – tak jak każe tradycja teatralna – nieco poza scenariusz, pragną nawiązać do setnej rocznicy odzyskania Niepodległości w 2018 roku, Powstania Warszawskiego 1944 roku oraz do dramatycznych wydarzeń Grudnia 1970 roku, zwiastujących powtórny niepodległościowy zryw Polaków lat 80 – tych.

Nawiązując do najwspanialszych kart naszej historii pragniemy stworzyć nie tylko barwny, patriotyczny fresk narodowych losów, lecz przede wszystkim rozśpiewane i roztańczone widowisko pełne humoru i ognistego tańca: z chórami Aniołów, Świętą Rodziną, pełne najpiękniejszych kolęd, pastorałek.

.

Mappingi w Muzeum Pałacu w Wilanowie

Są takie wieczory w Wilanowie, kiedy fasada pałacu zmienia się nie do poznania… Nie ma na niej wówczas charakterystycznego wilanowskiego żółcienia, można za to obserwować prawdziwą feerię barw i świateł połączonych z barokowymi dźwiękami – mappingi.

Mapping to trójwymiarowy pokaz łączący światło, obraz i dźwięk. Jest wyświetlany na fasadzie pałacu i wykorzystuje jego elementy architektoniczne do stworzenia iluzji ożywionego budynku. Podczas mappingów w oknach pałacowych pojawiają się król Jan III i królowa Marysieńka, widzowie są świadkami m.in. wjazdu orszaku oraz pokazu tańców dworskich.

Zapraszamy w piątki, soboty i niedziele o godz.:
↪ 17.30 – „Bajka o królewskiej wydrze”
↪ 18.30 – „Powrót króla”
↪ 19.30 – „W Wilanowie król jest jeden”

↪ dodatkowe dni z pokazami mappingów: 6, 25, 26 grudnia, 1 stycznia, 14 lutego

UWAGA! W niedziele 9 i 16 grudnia nie będzie mappingu o godz. 17.30, a wyświetlony zostanie o godz. 20.30. Zmiana jest spowodowana koncertem odbywającym się w pałacu.

Jeden pokaz trwa ok. 15 minut. Wstęp na mapping zawiera się w cenie biletu do Królewski Ogród Światła.

KOSZT: 20 zł bilet zwykły, 10 zł bilet ulgowy, dzieci do lat 7 bezpłatnie (bez biletu)

BILETY można kupić w:
↪ kasie na przedpolu (żółty domek)
↪ automacie biletowym na przedpolu
↪ budkach z biletami na przedpolu
↪ przez internet: www.bilety.wilanow-palac.pl
↪ przez e-Bilet: https://bit.ly/2y6ejKn

LIMITY WEJŚĆ NA DANĄ GODZINĘ w weekendy

W związku z dużą liczbą osób odwiedzających ekspozycję w soboty i niedziele na daną godzinę obowiązują limity sprzedaży biletów (1500 biletów na każdą godzinę, tj. 17.00–18.00, 18.00–19.00 itd.). Oznacza to, że kupując bilet na sobotę lub niedzielę, muszą Państwo wskazać nie tylko dzień, ale też przedział godzinowy WEJŚCIA do Królewskiego Ogrodu Światła. Na terenie ekspozycji mogą Państwo przebywać tak długo, jak Państwo chcą. Ograniczenia wprowadzamy ze względów bezpieczeństwa.

.

Flying Superkids w Polsce ★ 15.12.2018 ★ Warszawa

 

★★★ FLYING SUPERKIDS ★★★

Flying Superkids – jedyny na świecie, zachwycający show w wykonaniu dzieci, po raz pierwszy w Polsce! Show Flying Superkids to połączenie elementów akrobatycznych, tańca nowoczesnego, muzyki, z elementami teatralnymi i komediowymi. Publiczność spektaklu zobaczy wspaniałe ewolucje gimnastyczne, skoki i salta, a to wszystko na niespotykanie wysokim poziomie, w efektownej oprawie muzycznej i scenograficznej.

Flying Superkids pochodzą z Danii i tam mają swoją siedzibę. Powstali wiele lat temu, w 1967 roku jako tradycyjny, dwudziestoosobowy zespół gimnastyczny. Z biegiem lat ewoluowali do spektakularnego show, które znane jest na całym świecie, a zespół obecnie liczy ponad 400 członków!

Wystąpili w ponad 35 krajach! W tym w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Tajlandii, Grecji, Kanadzie, Libanie, Finlandii a nawet na Grenlandii.

Flying Superkids to wyjątkowe przeżycie dla każdego, niezależnie od wieku, to atrakcja dla całej rodziny! Niesamowita energia i znakomite umiejętności powodują, że show Flying Superkids jest przeżyciem, którego się nie zapomina.

Data: Sobota, 15 grudnia 2018 (2 spektakle)
Miejsce: Warszawa, Arena Ursynów, ul. Pileckiego 122
Godzina: Spektakle o godz.: 13:00 i 17:00

*** podczas każdego ze spektakli będzie 20 minutowa przerwa.

Bilety w cenie:
Kategoria I – 110 zł
Pakiet Kids Golden Circle (1 +1) – 220 zł
Kategoria II – 90 zł
Kategoria III – 65 zł

Pakiet Kids Golden Circle – zawiera miejsce nienumerowane dla dziecka (4-12 lat) w strefie Kids Golden Circle oraz miejsce numerowane dla opiekuna, w I kategorii cenowej, znajdujące
się w pobliżu strefy Kids Golden Circle.

Bilety dostępne za pośrednictwem ebilet.pl ⬇⬇⬇
https://www.ebilet.pl/rodzina/widowiska/flying-superkids/

Uwaga! Strefa Kids Golden Circle są to miejsca nienumerowane, miejsca na miękkich materacach, bezpieczne dla dzieci, w bezpośrednim pobliżu strefy występów – scena jest usytuowana na poziomie 0. Wstęp do tej strefy wyłącznie dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat! Bez opiekunów.

Oferty specjalne:
Pakiety rodzinne: KUP 4 BILETY ZAPŁAĆ JAK ZA 3, CZWARTY BILET GRATIS! Dostępne w kategorii cenowej 65 zł.

Wejście z biletem „Pakiet 3+1” wymaga, aby wszystkie osoby korzystające z pakietu wchodziły do areny w tym samym momencie.

Dla dzieci do 2. roku życia wstęp za darmo, bez miejsca siedzącego (tylko na kolanach rodziców). Warunkiem wstępu na przedstawienie jest posiadanie dokumentu ze zdjęciem
potwierdzającego wiek dziecka.

.

Świąteczny koncert dla niemowląt i dzieci do lat 6!

15 grudnia zapraszamy Was na świąteczny koncert dla całych rodzin: będzie wspólne muzykowanie i świetna zabawa! Kolędy, pastorałki oraz popularne zimowe utwory śpiewane w dwugłosie przy akompaniamencie pianina i kontrabasu przeniosą Was idealnie w świąteczną, rodzinną atmosferę, a liczne „niespodzianki” pojawiające się podczas koncertu, spowodują duuuużo uśmiechu na twarzach Waszych Maluchów, zarówno tych starszych, jak i nieco młodszych 🙂

Cały koncert to interaktywne wydarzenie: wszyscy uczestnicy siedzą na podłodze, aktywnie uczestniczą w całym koncercie, wraz z Prowadzącymi wspólnie śpiewają i grają na instrumentach.
Współtworzą całe wydarzenie!

DATA: 15.12.2017 r. (SOBOTA)
GODZ. 10:00
GODZ. 12.00

MIEJSCE: OPP2 Jordanek (ul. Alfreda Nobla 18/26 – SASKA KĘPA)
wejście od ul. Saskiej

BILETY: 35 zł/osoba*
*osoba, czyli każdy słuchacz w wieku od 0 do 100 lat 🙂

Wyłącznie w formie przedsprzedaży.
Ilość miejsc ograniczona!

KONTAKT w celu nabycia biletów: www.facebook.com/musicbabyart
info@musicbabyart.pl
tel. 793-312-500

.

Muzyczna Gwiazdka – opowieść dla małych i dużych

Dawno, dawno temu Święty Mikołaj postanowił wyprawić prawdziwy bal, na który zaprosił swoich przyjaciół.

Zapomniał jednak, że przed świętami, jak co roku, czeka go mnóstwo pracy.

Gdy przyjaciele dotarli na miejsce znaleźli list, w którym Święty Mikołaj prosi ich, by to oni przygotowali muzyczną zabawę.

Zapraszamy na bal!

Usłyszycie najpiękniejsze kolędy i piosenki świąteczne z całego świata w wykonaniu Ulla Saxophone Trio.

Wspólne kolędowanie wprowadzi każdego w magiczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia pełnych ciepła, miłości i radości.

Zapraszamy!

.

Jarmark Bożonarodzeniowy

Mamy przyjemność zaprosić wszystkich mieszkańców Warszawy oraz naszych współpracowników do udziału w wydarzeniu „Jarmark Bożonarodzeniowy” .
Przepiękne miejsce jakim jest Hala Koszyki zapewni odwiedzającym gościom niezapomniane chwile oraz wrażenia.
Wyselekcjonowani wystawcy z unikatowymi produktami oraz ciekawy program wydarzenia na pewno skusi wiele osób do odwiedzenia tego miejsca.
Zapraszamy!
Wkrótce więcej informacji

.

Magiczna Gwiazdka w wiosce Św. Mikołaja

Kochani już po raz siódmy chciałam Was serdecznie zaprosić na Magiczną Gwiazdkę !!! Od samego rana 15 grudnia ( sobota ul.Chopina 5) będziemy na Was czekać w wiosce Świetego Mikołaja razem z reniferami, kucykami, sowami śnieżnymi, psami husky i oczywiście postaciami z świątecznych bajek Elfami, Królową Śniegu i Świętym Mikołajem z całą rodziną. ⭐️😁💥 Na dzieci czeka w domku świętego Mikołaja również wiele atrakcji min. – studio Gwiazdkowej Telewizji, w której same wcielają się w rolę reporterów przeprowadzając wywiady z postaciami z bajek, czy znanymi dziennikarzami. Wszyscy uczestnicy otrzymują certyfikaty ukończeniu Gwiazdkowego Kursu Dziennikarskiego, który przeprowadzają najbardziej znane postacie polskich mediów! . – koncert kolęd w wykonaniu gwiazdy (m.) – dekorowanie pierników, – czytanie bajek z gwiazdami, – przygotowywanie ozdób świątecznych i wiele wiele innych atrakcji cały program na stronie www.magicznagwiazdka.pl. Magiczna Gwiazdka to kameralna akcja ale działa na wielu płaszczyznach i wielu obszarach!!! Głównym celem jest wsparcie dzieci ze stołecznych domów dziecka. Co roku obejmujemy opieką kilkanaście domów dziecka i kilkuset ich wychowanków. Każde dziecko odwiedzające Magiczną Gwiazdkę otrzymuje wspaniale prezenty( przygotowane wraz z partnerami Magicznej Gwiazdki) wręczane osobiście przez świetego Mikołaja. Jednak to tylko połowa planu. Jakkolwiek naiwnie by to nie zabrzmiało, wierzymy, że to czego dzieci z Domów Dziecka potrzebują w tym czasie najbardziej to odrobina magii, ciepła i wspólnoty. Zawsze jest dla nas bardzo ważne by w tym samym czasie naszą Magiczną Gwiazdkę odwiedzały dzieci, które przychodzą do nas ze swoimi rodzicami. Najbardziej cieszy nas widok bawiących się wszystkich razem. Każdy może napić się gorącej czekolady, spróbować przepysznych gofrów, naleśników, pizzy, czy innych smakołyków. Podczas tego dnia sprzedajemy również cegiełki naklejki, a dochód przeznaczony jest na pomoc społeczna w ośrodku w Rucianym-Nidzie na Mazurach tam gdzie ja spędzałam dzieciństwo. Dzieci otrzymują ciepłe buty kurtki, lekarstwa oraz świąteczne prezenty. Kochani czekam na Was jak co roku i liczę na wsparcie i wspaniałą wspólną zabawę !!! Zapisy i program www.magicznagwiazdka.pl

.

Rodzinny koncert – Święta

Zapraszamy na drugi rodzinny koncert w Mamy Dom!

Tym razem będzie zimowo i świątecznie, a w ten magiczny nastrój wprowadzi nas ponownie Marcin Skaba

Po koncercie zapraszamy na gorącą czekoladę!!!

Kiedy? 15.12 g. 10.00
Gdzie? Mamy Dom, ul. Olimpijska 58
Dla kogo? Rodziny z dziećmi do 5 lat

Koszt: 18 zł/osoba
Obowiązują zapisy i przedpłata:)
Link do biletów: https://mamydomkoncert.evenea.pl

Zapisać się można przez fb lub mailowo: witaj@mamydom.eu

.

N I E D Z I E L A

Chanuka w Maciusiowym królestwie

Zapraszamy na niezwykły wieczór z okazji święta wyczekiwanego przez wszystkie żydowskie dzieci. Poznajcie smaki, zapachy i kolory Chanuki.

Czekają na Was otwarte warsztaty twórcze, pachnący poczęstunek oraz wiele innych dodatkowych atrakcji. Poznacie zwyczaje i tradycje świąteczne – nie tylko współczesne, ale i te sprzed 100 lat, opisane przez dzieci w „Małym Przeglądzie” założonym przez Janusza Korczaka.

W całodniowym programie znajdą się:
10.00-20.00 – zwiedzanie wystawy czasowej „W Polsce króla Maciusia”, bilety: normalny 12 zł, ulgowy 8 zł, rodzinny 30 zł, KUP BILET >> https://bilety.polin.pl/termin.html?id_grupy=10

15.00-17.30 – warsztaty twórcze na terenie całego muzeum, WSTĘP WOLNY
Chanukowe bingo, zdobienie witraży, granie i konstruowanie drejdla z wykorzystaniem druku 3D, warsztaty kalejdoskopowe oraz wiele innych. Wydarzenie z tłumaczeniem na Polski Język Migowy.

17.30-18.00 – Światła Chanuki – spektakl muzyczny w wykonaniu KOLOR-KOLEKTYW z duetem Basia Derlak i Sebastian Wielądek, BILETY: 5 zł, KUP BILET >> https://bilety.polin.pl/numerowane.html?id=75030
Zapraszamy na ciepły, rodzinny koncert. Będzie nastrojowo i magicznie. Posłuchamy chanukowych opowieści i wspólnie zanucimy świąteczne melodie. Dźwiękom i słowom towarzyszyć będą wizualizacje, które powstaną na warsztatach z udziałem dzieci i ich opiekunów poprzedzających wydarzenie.

18.00-20:00 – Jak ciężko być królem – spotkanie z cyklu Czytelnia POLIN, WSTĘP WOLNY
Spotkanie z Iwoną Chmielewską, autorką ilustracji do książki dla dzieci i dorosłych towarzyszącej wystawie „W Polsce króla Maciusia”. W spotkaniu udział wezmą również kuratorki wystawy Anna Czerwińska i Tamara Sztyma. Prowadzenie: Jarosław Borowiec z wydawnictwa Wolno, które wydało książkę. Wstęp wolny.

Więcej na temat święta Chanuka >> https://www.youtube.com/watch?v=VOw3WYXRtp4

.

Dziadek do orzechów Teatru Bolszoj | retransmisja na ekranie

Święta tuż, tuż…. i zapraszamy na grudniowe pokazy
DZIADKA DO ORZECHÓW w wykonaniu zespołu Teatru Bolszoj.

ZWIASTUN:
http://bit.ly/teatrbolszoj

W wielu krajach nie ma Bożego Narodzenia, bez gwiazdkowego spektaklu „Dziadka do orzechów”. Prapremiera dzieła odbyła się w Petersburgu w dniu Świętego Mikołaja, 6 grudnia 1892 roku, ale tradycja gwiazdkowa towarzysząca temu baletowi powstała niemal pół wieku później, w Stanach Zjednoczonych.
Dziś spektakl ten jest kierowany głównie do młodszych widzów, jednak nadal pozostaje jednym z najpoważniejszych arcydzieł klasycznego baletu rosyjskiego. Oparty na opowieści modnego wówczas fantastycznego pisarza E. T. A. Hoffmanna „Dziadek do orzechów okazał się wspaniałym spektaklem familijnym. Mali widzowie odnajdą w nim baśniową historię małej Maszy, która dzięki dobremu sercu i odwadze wyzwala spod czaru księcia zaklętego w dziadka do orzechów. To jeden z najpiękniejszych baletów z fenomenalną muzyką Czajkowskiego.
( RETRANSMISJA NA EKRANIE)

.

Dziecięce Ogrody Muzyczne – Niemcy

Dziecięce Ogrody Muzyczne – Niemcy
16.12.2018 godz. 16:00

Czy lubicie porozmawiać sobie z kolegami i koleżankami z sąsiedztwa o tym co u nich słychać, o ulubionych piosenkach czy zabawach? Czasem magiczna podróż nie musi być daleka i egzotyczna. Tym razem zapraszamy na spotkanie z kulturą naszych sąsiadów zza zachodniej granicy. Czy wiecie że dwa ważne wynalazki – druk i drzewko bożonarodzeniowe – pochodzą z Niemiec? Porozmawiamy o baśniach braci Grimm, niemieckim porządku i szybkich samochodach. Muzycznie odwiedzą nas Trzej Panowie „B”, a wizualnie wypowie się Kolor Kolektyw.

Bartek Wąsik – fortepian
Magdalena Bojanowicz – wiolonczela
Natalia Leszczyńska – prowadzenie
Zapisy na koncerty 12 i 13.12.2018 – dzieciece@ogrodymuzyczne.pl
sala widowiskowa SDK / bilet 10 zł na biletyna.pl i w kasie SDK

.

Czy na plac zabaw wchodzi się za darmo? Rodzinny pokaz naukowy

Serdecznie zapraszamy dzieci 11-14 lat wraz z rodzicami na rodzinny pokaz naukowy „Czy na plac zabaw wchodzi się za darmo?”.

Czy drogi, którymi jeździsz codziennie do szkoły zostały zbudowane za pieniądze publiczne czy prywatne? Kto płaci Twojemu nauczycielowi za to, że Cię uczy? A Twój lekarz, czy leczy Cię za darmo? Szkoła, szpital, plac zabaw, boisko to przykłady obiektów użyteczności publicznej, tzn. takich, z których wszyscy mogą korzystać bezpłatnie. Ktoś jednak musiał zapłacić, aby one powstały. Kto i skąd wziął na to pieniądze? Podczas pokazu dzieci dowiedzą się, dlaczego płacimy podatki, czym jest budżet państwa oraz skąd biorą się w nim pieniądze. Wcielą się w rolę płatników różnych podatków, ale także dyrektora szpitala, komendanta policji czy dyrektora szkoły (nie przegapcie takiej okazji!), czyli korzystających z budżetu państwa.

Prowadzenie: Prowadzenie: Deloitte Polska i ABC Czepczyński w oparciu o program ABC Ekonomii.

16.12.2018 godz 12:45-13:45
Centrum Kultury Wilanów,
ul. Kolegiacka 3, 02-960 Wilanów

Wstęp: nieodpłatny, zapisy obowiązują.
link do zapisów:
http://bit.ly/zapisy_pokaz_CKWilanów

Do zobaczenia na pokazie 🙂

.

Baśniowe Święta – warsztaty DIY

🎅 Jak co roku spotkamy się na rodzinnych warsztatach #diy, by przygotować niepowtarzalne świąteczne dekoracje. Tym razem naszą inspiracją będą baśnie i magiczna bożonarodzeniowa aura 🎅

🔔 Po raz kolejny przygotujemy dla Was 6 stanowisk warsztatowych. Na każdym stanowisku wykonacie inną świąteczną ozdobę, a instrukcji udzieli Wam animator Muzeum dla Dzieci 🔔

Przygotujcie się do Bożego Narodzenia wraz z naszym Zespołem!

Warsztaty odbywają się w dwóch turach:

❄️ godz. 10.00 – dzieci od 3 do 6 roku życia

❄️ godz. 13.00 – dzieci powyżej 6 roku życia

Koszt: 40 zł dziecko, jeden opiekun wstęp bezpłatny.

Obowiązują rezerwacje: rezerwacje@ethnomuseum.pl

.

Spotkanie ze Świętym Mikołajem w kinie Praha

Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z opiekunami na świąteczne spotkanie w dniu 16 grudnia, podczas którego na najmłodszych czeka mnóstwo świątecznej zabawy! 🎅

Oprócz najnowszych projekcji bajek, będziecie mieli okazję zobaczyć przedstawienie teatralne, pt. „Polarna Przygoda” 🐧, w wykonaniu Teatru Katarynka. Ale to nie wszystko! Na kilka godzin przeniesiemy się niemalże do Laponii, gdzie działa Fabryka Świętego Mikołaja, a dzielne elfy 🧚‍♀ uwijają się z produkcją wymarzonych prezentów! Każdy będzie mógł spotkać prawdziwego Mikołaja oraz wziąć udział w gwiazdkowych zabawach i konkursach z nagrodami pod okiem Śnieżynek. Wszystkim uczestnikom zaproponujemy między innymi: „bitwę na śnieżki”, zimowy tor przeszkód, mikołajowe kręgle i tworzenie bożonarodzeniowych ozdób!

W specjalnie przygotowanym świątecznym repertuarze pojawią się takie bajki jak: „Grinch”, „Misja Yeti”, „Pettson i Findus – Najlepsza Gwiazdka”, „Miśków 2-óch w Nowym Jorku”
O godzinie 11:00 odbędzie się przedstawienie teatralne, pt. „Polarna Przygoda”, w wykonaniu Teatru Katarynka.
__
„Polarna Przygoda”
Komediowa bajka o przygodach dwóch szalonych pingwinów 🐧 Bolka i Loli, uwielbiających rock&rolla. Przez swą nierozwagę obudzą polarnego potwora, który okazuje się zwykłym, zaplątanym w śmieci ptakiem. Pojawi się pomocny polarnik, który pomoże mu wyjść z tarapatów. Dzieci dowiedzą się, że lód bywa zdradliwy. Bajka pokaże ile dobrych rzeczy zależy od człowieka, żyjącego w zgodzie z przyrodą. Poruszamy również tematykę dotyczącą problemów ekologicznych naszej planety.

Zapraszamy na świąteczne „Spotkanie ze Świętym Mikołajem” w Kinie Praha! Do organizowanych zabaw będzie można dołączyć przed lub po seansach. Animacje dla dzieci odbywają się w godz. 12:00 – 15:00
__
PROGRAM:
➡16. grudnia (niedziela)
➡od godz. 10:00 – pokazy bajek wg repertuaru
➡godz. 11:00 – spektakl teatralny, pt. „Polarna Przygoda”
➡godz. 12:00 – 15:00 – spotkanie ze Świętym Mikołajem oraz animacje w holu kinowym
__
Cena biletu na projekcje bajek – wg cennika
Cena biletu na spektakl teatralny „Polarna Przygoda” – 25zł (od osoby)

.

Białe Muzyczne Opowieści – interaktywny koncert rodzinny

Białe Muzyczne Opowieści to podróż trzech Reniferów przez Świąteczny Świat Muzyki Klasycznej, ale nietylko. Renifery wchodzą nieustannie w interakcję z dziećmi i ich rodzicami, poprzez śpiew, taniec, ruch i grę na instrumentach.
Nie zabraknie muzyki klasycznej, ale też pięknych kolęd i świątecznych piosenek.
Niespodzianką będzie niezwykły zimowy Gość, który zagra na gitarze elektrycznej, syntezatorze i pięknie zaśpiewa.

16.GRUDNIA 2018 R.
KINO ILUZJON, Ul. Narbutta 50 A
GODZ. 11.00
DZIECI OD 2CH DO 7MIU LAT WRAZ Z OPIEKUNAMI.
BILET DLA JEDNEJ OS. 26 ZŁ,
maluszki do 1 r. życia bez biletu.
Bilety będą dostępne w grudniu na stronie http://www.iluzjon.fn.org.pl/cykle/info/927/klasyka-dzieciom.html

Koncert poprowadzą i zagrają na nim :

Karolina Wasilewska – głos, gitara elektryczna, syntezator.
Karolina Wasilewska jest wokalistką, gra na pianinie, gitarze i syntezatorach oraz tworzy muzykę elektroniczną w zespołach takich jak Lavia Hart, Shivers & Shakes czy Morgaine Fay. Współorganizowała i koordynowała liczne wydarzenia i warsztaty dla dzieci, w tym strefę dziecięcą na Malta Festival w Poznaniu, czy instalację interaktywną dla dzieci w Fundacji Stary Browar Nowy Taniec. Od dwóch lat mieszka i tworzy w Warszawie gdzie występuje i pracuje przy warsztatach i koncertach dla dzieci takich jak Muzyka Łączy, czy Melokoncerty. Od roku prowadzi również zajęcia wokalne w Domu Kultury w Brwinowie oraz indywidualne zajęcia muzyczne połączone z nauczaniem języka angielskiego.

Eva Piłat – pianino, instrumenty perkusyjne, flet
Anna Martyniuk – Tofiluk – pianino,
Anna Natalicz- skrzypce

.

Królowa śniegu /spektakl dla dzieci

16.12 godz. 12.00 – „Królowa śniegu” – spektakl lalkowy
Marionetki, muzyka i jedna z najpiękniejszych baśni H. Ch. Andersena. Interaktywny spektakl jest doskonałą okazją do wprowadzenia dziecka w świat teatru. Opowie historię dwóch miłości. Tej ciepłej – Gerdy i Kaja i całkiem innej…mroźnej. Kim jest Królowa Śniegu? Na to pytanie widzowie spróbują odpowiedzieć sami.
Scenariusz, reżyseria, marionetki – Anna Polarusz
Występują: Anna Polarusz, Dominika Buczek – Klimczuk, Grzegorz Grzywacz oraz Widzowie Muzyka i wykonanie: Krzysztof Kowalewski Spektakl dla dzieci w wieku 5 +
Czas trwania: 55 minut
Bilet rodzinny: 50 zł (do 3 osób). Każde kolejne dziecko:10 zł

.

Warszawa: koncert muzyki klasycznej dla dorosłych i maluchów

Adwent. Czekamy na Święta, a skrzypce i wiolonczela umilają nam czekanie, rozgrzewają i kołyszą. Słuchacze w każdym wieku mile widziani: od maluszków, przez przedszkolaki, po doświadczonych melomanów, ich rodziców, dziadków i nianię. Bach, Czajkowski i inni mistrzowie kompozycji zapewniają przedsmak świątecznych przyjemności.

.

Wioska Św Mikołaja

Zapraszamy do odwiedzenia Wioski Św Mikołaja, gdzie będzie czekało moc atrakcji i oczywiście Święty Mikołaj i jego pomocnicy 🙂

12:00 – 18:00 Wioska Św Mikołaja – świąteczne warsztaty i animacje – ogrzewany namiot na parkingu przed Urzędem

13:00 „Królowa Śniegu” przedstawienie teatralne dla dzieci w wykonaniu Teatru Muzycznego Syrenka – sala konferencyjna UD
wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona

18:00 „Koncert Kolęd – Agata Steczkowska z chórem” – sala konferencyjna

19:00 spotkanie wigilijne z mieszkańcami – sala konferencyjna urzędu

Zapraszamy na Jarmarki Bożonarodzeniowe w Folwarku Bródno- 8-9, 15-16, 22-23 grudnia 2018 – Regionalne pyszności, rękodzieło i ciekawe bezpłatne rodzinne atrakcje. JARMARKI BOŻONARODZENIOWE w Folwarku Bródno „POLSKA SMAKUJE”

Wstęp wolny
Zapraszamy

.

Koncert. Polskie tradycje kolędnicze

🎵 „Panie gospodarzu, masz w domu gości…” Polskie tradycje kolędnicze to edukacyjne spotkanie z kulturą i sztuką przygotowane przez grupę Mozaika 🎵

🌟 Poprzez zabawę nauczymy się czerpać z polskiego dziedzictwa kulturowego.
🌟 Nawiązując do polskiego zwyczaju kolędowania, zawitamy do Was z różnorodnymi tradycjami kolędniczymi pod postacią: kusoków, siwków i pucheroków.
🌟Pełne muzyki spotkanie z kulturą tradycyjną pozwoli nam poznać mało znane zwyczaje takie jak szczodrowanie czy herody.

🎶 Spotkanie dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

🔔 16 grudnia godz. 15.30 – koncert dla gości indywidualnych

Koszt: 20 zł, jeden opiekun wstęp bezpłatny.

🔔 17 grudnia godz. 10.00, 12.00, 13.30 – koncert dla grup zorganizowanych

Koszt: 20 zł, opiekunowie grup wstęp bezpłatny.

Obowiązują rezerwacje
📧 Rezerwacje@ethnomuseumpl
📞 22 696 53 80

Fot. Adam Wawrzyniak

.

Zabajowisko: Dwanaście miesięcy – baśń w teatrze / Teatr Baj

ZABAJOWISKO
warsztaty teatralne dla dzieci i rodziców
„DWANAŚCIE MIESIĘCY – BAŚŃ W TEATRZE”
16 grudnia (niedziela), godzina 15:00

Na grudniowym Zabajowisku chcemy baśnią pożegnać rok. Zapraszamy dzieci i rodziców do wspólnego odegrania baśni o dwunastu miesiącach. Reżyser zapozna nas z jej treścią, stworzymy symboliczne postacie z tkanin, chustek i różnych przedmiotów, zaaranżujemy przestrzeń gry i w ten teatralny sposób wejdziemy do świata baśni.

POMYSŁ I PROWADZENIE: Elżbieta Bieda, aktorka Teatru Baj
CZAS TRWANIA: 60 minut
LICZBA UCZESTNIKÓW: do 15 osób
BILET: 10 zł / od osoby
INFORMACJA: 22 818 08 21, 519 059 612, od poniedziałku do piątku 9:00-16:00

W sezonie 2018/2019 warsztaty teatralne dla dzieci i rodziców ZABAJOWISKO odbywają się na Scenie na Jagiellońskiej 54 (Centrum Wielokulturowe w Warszawie, wejście z Placu Hallera).

.

Świąteczne Dwie Godziny dla Rodziny

Świąteczne „Dwie Godziny dla Rodziny”. W programie spektakl „Gdzie jest Mikołaj?” wykonaniu Teatru Tup Tup oraz animacje plastyczne.
Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku 3-7 lat
Bilety 10 zł (dziecko), 10 zł (opiekun), przedsprzedaż od 11.12

Śnieg zasypał ulice miasta, a mróz namalował piękne obrazy na szybach. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Trzeba przygotować się na przyjście Św. Mikołaja. Pan Abrakadabra i Pani Czary Mary przychodzą do dzieci, żeby pomóc w przygotowaniach.
Czy choinka już ubrana? Czy bałwanek ulepiony? Najwyższy czas nauczyć się kilku kolęd, żeby zaśpiewać na powitanie Św. Mikołajowi. Tylko, gdzie on jest? I czy nie zapomniał zabrać ze sobą
prezentów?
„Gdzie jest Mikołaj?” – to pełna ciepłego humoru i zabawy interaktywna bajka, przypominająca o wartościach Świąt Bożego Narodzenia.

Czas trwania: 45 minut

Występują: Nina Malinowska i Dariusz Dziewięcki
Reżyseria i scenariusz: Dariusz Dziewięcki
Piosenki: Nina Malinowska i Agata Kuliś
Scenografia: Katarzyna Bublewicz i Ania Pola Rusz

.

Renifery – warsztaty szycia ręcznego

RENIFERY – warsztaty szycia ręcznego

Z okazji zbliżających się Mikołajek, serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w warsztatach ręcznego szycia miniaturowych reniferów.

Renifery, które wspólnie stworzymy, mają około 10 cm wzrostu. Idealnie pasują do małych dziecięcych rączek, ale również świetnie sprawdzają się jako ozdoby choinkowe.

Przyjdź i uszyj wyjątkowy przedmiot – wspaniały prezent mikołajkowy dla Ciebie lub bliskiej Ci osoby.

W czasie warsztatów :
➡ poznasz podstawowe ściegi ręczne
➡ krok po kroku, w swoim tempie przejdziesz wszystkie etapy szycia renifera, a także otrzymasz wykrój, co pozwoli Ci uszyć kolejne renifery i ozdobić nimi całą choinkę 🙂
➡ spędzisz miło czas w wyjątkowym miejscu i z ludźmi, którzy mają podobną wrażliwość i pasje

Warsztaty odbędą się w niedzielę, 16 grudnia 2018 r. w Pracowni Warsztatowej Muzeum Domków dla Lalek, w Pałacu Kultury i Nauki przy Placu Defilad 1 w Warszawie (wejście do Muzeum znajduje się na dziedzińcu wewnętrznym PKiN, od strony ul. Emilii Plater). Zajęcia rozpoczną się o godz. 12:00 i trwać będą do godz. 16:00.

Ze względu na poziom trudności wykonywanej pracy, w warsztatach mogą brać udział indywidualnie osoby dorosłe, a także pary – rodzic z dzieckiem powyżej 7 roku życia, pod warunkiem, że na warsztatach będą pracować wspólnie.

➡ KOSZT udziału w zajęciach to 90zł (w cenę wliczone są wszystkie materiały potrzebne do uszycia renifera) – płatne z góry kasie Muzeum lub na konto Fundacji Belle Époque podane poniżej:

FUNDACJA BELLE ÉPOQUE,
Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa
Nr konta (Raiffeisen Polbank):
83 1750 0012 0000 0000 3079 3781

UWAGA, opłata ta podlega zwrotowi jedynie w przypadku, gdy zajęcia zostaną odwołane przez Organizatora, do czego zastrzega on sobie prawo. W przypadku nieobecności uczestnika na zajęciach opłata za udział nie jest zwracana. Prosimy o przemyślane zapisy.

Zapisy przyjmowane są WYŁĄCZNIE TELEFONICZNIE pod nr tel. 517 49 00 47. Ze względu na komfort pracy ILOŚĆ MIEJSC jest OGRANICZONA. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Zapraszamy serdecznie, osoby które:
➡ zafascynowane są światem miniatur
➡ chcą samodzielnie stworzyć wyjątkowy, ręcznie szyty przedmiot
➡ pragną spędzić wolny czas kreatywnie i w wyjątkowej atmosferze
➡ lubią otaczać się ludźmi o podobnych zainteresowaniach

Kilka słów o prowadzącej:
Joanna Michalska – z wykształcenia plastyk projektant. Z zamiłowania rękodzielnik ceniący rzetelne rzemiosło. Od lat związana z igłą i nitką, projektując oraz szyjąc akcesoria, biżuterię i zabawki pod marką Szmaciane Misie. Gdy nie szyje, pisze prowadząc bloga RękoDZIENNIK.pl i współpracuje z magazynem Mollie Potrafi.

.

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Zapisz się i otrzymaj jako pierwszy informacje o eBooku

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o eBooku od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.