Czego szukasz?

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu – Dziecięca Mapa Polski

muzeum wsi mazowieckiej w Sierpcu - piękny o każdej porze roku!

Muszę się Wam do czegoś przyznać: gdy byłam dzieckiem bardzo nie lubiłam wycieczek do muzeum. Bardzo. W zasadzie nie tyle nie lubiłam, ile… po prostu bardzo bałam się umrzeć tam z nudów. A to o wiele poważniejsza rzecz niż jakieś tam drobne nielubienie! Podobną ekscytację czułam np. oglądając obrady sejmu. Nawet nie wiecie, jak się cieszę odwiedzając miejsca takie jak Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Po dawnych lękach nie ma śladu, okazuje się, że historia może być pokazana w prawdziwie fascynujący sposób. Także dla najmłodszych, jak widać na przykładzie Leona i Mili.

Mimo że skansen w Sierpcu pochodzi z lat 70-tych jest miejscem, które atrakcyjnością śmiało może konkurować z multimedialnymi placówkami. To idealne miejsce na całodzienną rodzinną wycieczkę. A jeśli dołożycie nocleg w świetnym hotelu Skansen, macie gotowy przepis na naprawdę bardzo fajny weekend (wpis o hotelu znajdziecie TUTAJ).

Teren Muzeum jest rozległy i piękny, zachęca do spacerowania o każdej porze roku. My byliśmy w Sierpcu jesienią, ale jestem pewna, że wiosną musi tam być pięknie. Skansen pozwala niemalże przenieść się w czasie i przestrzeni. Zbudowany jest na podobieństwo pouwłaszczeniowej wsi rzędowej i daje możliwość przyjrzenia się wiejskiemu życiu sprzed lat. Dzieje się tak nie tylko za sprawą przeniesionych budynków, ale również otaczającej przyrody – wokół rosną drzewa, jakie do dziś można znaleźć w mazowieckich wioskach. Chaty i obejścia zachowane są z dbałością o wszelkie szczegóły. Co więcej – wyposażenie poszczególnych wnętrz zmienia się wraz z porami roku. Ogródki kwiatowe i warzywne, pasieki, hodowane zwierzęta – wszystko to sprawia, że możemy przez chwilę poczuć tam prawdziwy, wiejski klimat minionych lat.

W skład skansenu wchodzi 9 zagród, a także wiatrak, pasieka czy kaplica. Całe Muzeum Wsi Mazowieckiej sprawia wrażenie miejsca tętniącego życiem. Znajdziecie tu wszystko, czego młodszym i starszym dzieciom do szczęścia potrzeba – są zwierzęta, można przejechać się bryczką i w swoim tempie odkrywać uroki sielskiego życia. Ci, którzy liczą na lekcję historii i dawkę wiedzy, również nie wyjadą niezadowoleni.

Ponadto organizowane są pikniki i różne inne atrakcje dla rodzin. Warto zajrzeć na ich stronę www, aby sprawdzić, co będzie się działo w najbliższym czasie.

Nawet jeśli zaplanowaliście jednodniowy wypad – rozważcie zabranie kostiumów kąpielowych. Po sąsiedzku od skansenu jest hotel, w którym także dla osób z zewnątrz dostępny jest całkiem fajny basen (z zewnętrznym jacuzzi!). Super miejsce na rodzinny reset przed powrotem do Warszawy!

Adres: Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, ul. Narutowicza 64

Informacji o warsztatach, kursach czy wystawach skierowanych do najmłodszych, możesz szukać również w naszej grupie. Tych, którzy jeszcze nie dołączyli, serdecznie zapraszam do grupy Dziecięca Mapa Warszawy, która powstała, abyśmy mogli dzielić się informacjami i opiniami o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach ?

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments