Najlepsze prezenty dla dzieci

Już od początku listopada rodzice gorączkowo poszukują inspiracji i pomysłów na bożonarodzeniowe prezenty. Dorośli przeglądają zestawienia i poszukują perełek, dzieci piszą listy do św. Mikołaja i szepczą swoje zabawkowe marzenia na ucho. Spośród setek pomysłów i inspiracji, których rodzice poszukują gorączkowo już od początku listopada, jest jeden najlepszy. Taki, który wszystkie inne bije na głowę. 

Do napisania dzisiejszego wpisu zaprosiła mnie sieć sklepów SMYK. Cieszę się, że SMYK wspiera uważne rodzicielstwo i propaguje bliskie dla mnie (i dla Was, jak zakładam) idee.

Najlepsze prezenty dla dzieci

Jestem mamą, wiem jak jest. Łatwo jest zapędzić się w pogoni codzienności. Żyjemy najczęściej szybko, mamy dużo obowiązków i niezbyt wiele chwil na refleksje. Dla swoich dzieci chcemy wszystkiego, co najlepsze. Jesteśmy gotowe uchylić im nieba. Często listopad i początek grudnia stają się okresem pogoni za najlepszymi prezentami. Marzy nam się, by pospełniać te marzenia… Łatwo się w tym pogubić. Dlatego ja dziś – zamiast kolejnego zestawienia z zabawkami, chcę napisać o tym, co NAPRAWDĘ ważne. O najlepszym prezencie dla dziecka. Dla każdego dziecka.

Czas jest najlepszym prezentem

Chwile spędzone z dzieckiem to najważniejsze, co możemy mu ofiarować. Nie tylko od święta, każdego dnia. Ten młody człowiek Cię potrzebuje. Twoich uśmiechów, zmartwień, Twojego zainteresowania. Pozwól mu towarzyszyć w swojej codzienności, znajdź czas, by pójść na spacer. Na łyżwy, do kina. Żeby poczytać pod kocem ulubioną bajkę albo zbudować z klocków szyny kolejki, które nie będą miały końca. To wszystko ulotne chwile, kiedy macie szansę na tworzenie więzi i budowanie tego szczególnego porozumienia, które może połączyć tylko bliskich sobie ludzi. Nie da się tego stworzyć kupując kolejne klocki czy, najwspanialszą nawet, lalkę.

Pamiętaj, że walutą, którą wymieniasz na prezenty dla dzieci są nie tylko złotówki. To również Twój czas. On jest cenniejszy niż pieniądze. Dlatego dziś będzie o tym, że mniej znaczy… więcej. Że pod choinką nie musi urosnąć góra prezentów. Bo koniec końców Twoim dzieciom najbardziej na świecie zależy, aby być blisko Ciebie i dzielić z Tobą swoją codzienność.

Daj swój czas i bądź… naprawdę

Świadomie wybierz w ciągu dnia i tygodnia czas, który możesz spędzić z dzieckiem. Nie w biegu, pomiędzy rozpakowywaniem zmywarki, czesaniem włosów a zakupami w spożywczaku. Niech to będą chwile tylko dla Was. Odłóż na bok telefon i komputer, najlepiej niech znajdują się w innym pomieszczeniu. Daj swojemu dziecku całą swoją uwagę i cierpliwość. Połóżcie się wygodnie na kanapie lub dywanie i pozwól się zabrać do krainy fantazji i spełniających się marzeń. To ważne – postaraj się znaleźć takie aktywności, które również Tobie będą sprawiały przyjemność. Ja, na przykład, chętnie buduję z dziećmi z klocków Lego. Z nostalgią wspominam zestaw z zamkiem księżniczki, którym bawiłam się… oj, dawno temu. Za to Tomek lubi grać z Leonem w szachy. Nie załapał się na budowanie z klocków i chyba dlatego nie darzy ich takim jak ja sentymentem :P

Dlaczego czas jest cenny?

Nasz czas jest ograniczony. I zwykle mamy go mniej niż nam się wydaje…

Czas jest najważniejszy. Jest podstawą Waszej relacji. Czas jest niezbędny do tego, aby zbudować RODZINĘ.

Tego właśnie – czasu razem – chciałam Wam najserdeczniej życzyć. Nie tylko z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia, ale na każdy dzień roku!

KONKURS!

Od 14 listopada w SMYKU trwa konkurs, w którym do wygrania jest m.in. rodzinny wyjazd do wioski św. Mikołaja, dwa rodzinne wyjazdy do Tropical Islands pod Berlinem i 500 rodzinnych biletów do kina.

Aby wziąć udział w konkursie:

  • zrób zakupy w sklepie SMYK lub na smyk.com za min. 59 zł w dniach 14 listopada – 31 grudnia 2019;
  • zachowaj dowód zakupu;
  • zarejestruj zakup i zgłoś chęć udziału w konkursie na czaszesmykiem.pl;
  • DOŁĄCZ ZDJĘCIE POKAZUJĄCE, JAK SPĘDZASZ CZAS ZE SWOIM DZIECKIEM! :)
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments