Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj rodzinny weekend w Warszawie (23 – 24 listopada)

Po weekendowej zajawce widać, że coraz bliżej zima, a razem z nią święta. Znajdziecie w niej coraz więcej warsztatów świątecznych, czy zaproszenie na rozpoczynające się jarmarki bożonarodzeniowe. Najbliższa sobota i niedziele, to także wspaniałe wydarzenia, jak strefa przygód z Krainą Lodu 2 w Westfield Arkadia, czy fantastycznymi warsztatami w księgarni i kawiarni Tarabuk.

Zapisz się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o nowościach!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o atrakcjach dla dzieci w ramach Weekendowej Zajawki oraz oferty handlowej od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.

.

.

Spis treści:

sobota, 23 listopada

KRAINA LODU 2 – BEZPŁATNA strefa przygód dla dzieci już OTWARTA!

Z okazji premiery drugiej części ukochanej przez dzieci bajki „KRAINA LODU”, centrum handlowe Westfield Arkadia przygotowało niespodziankę dla wszystkich dzieci. Już od dziś (tj. 18 listopada) aż do 6 grudnia czeka na Was BEZPŁATNA strefa przygód.

Czemu w studni woda dudni. Słowiańskie cuda i lanie wosku

#tarabajanie#tarabuk#czemuwstudniwodadudni#andrzejki
23 listopada, sobota, godz. 12:30
WSTĘP WOLNY
Zapraszamy dzieci do Tarabuka w Teatrze Lalka na 11 spotkanie z cyklu „Czemu w studni woda dudni… tradycyjne opowiadanie mitów słowiańskich, baśni i legend polskich”.
Tym razem Anna Iwanowska -Bułat opowie dzieciom o słowiańskich cudach, a potem będzie czas na andrzejkowe wróżby – będziemy lać wosk. Dorosłym też pozwolimy 🙂
Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale prosimy o rezerwację miejsc:
tarabuk@tarabuk.pl z tytułem „Słowiańskie cuda”

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Motylarnia w Galerii Północnej

Kto z nas nie marzy o egzotycznych podróżach? Spacerach szlakiem lasów tropikalnych, pełnych rajskich ptaków, kolorowych motyli i bujnej roślinności? A co jeśli nie musielibyście wyjeżdżać z kraju, aby choć trochę poczuć ten niesamowity klimat? W naszej motylarni 🦋 to możliwe!

Zapraszamy do jedynej na Mazowszu motylarni 🦋🦋🦋, która znajduje się na pierwszym piętrze galerii, w pobliżu rzeźby Wir. Na miejscu spotkacie kilkadziesiąt egzotycznych motyli, które zaskoczą Was zarówno swoim rozmiarem, jak i niespotykanymi barwami!

W motylarni będziecie mogli zobaczyć różne gatunki motyli z dalekich zakątków świata – Ameryki Południowej i Azji Południowo – Wschodniej, ale także z Australii czy Afryki,

Sprawdźcie szczegóły na http://galeriapolnocna.pl/wydarzenie/kolorowy-swiat-motyli.
Motylarnia zostanie przystosowana specjalnie do potrzeb przebywających w niej owadów. Panować w niej będzie specjalny mikroklimat stwarzający motylom idealne warunki do życia.

Koszt wstępu:
▪ bilet normalny: 5 zł,
▪ bilet ulgowy: 2 zł,
▪ dzieci do 100 cm wzrostu: wstęp jest bezpłatny.

Przy wejściu do Motylarni znajduje się tablica z godzinami wejść. Można na niej sprawdzić dostępne terminy, wybrać dogodne godziny zwiedzania, a następnie wykupić bilety w znajdującej się obok kasie. Bilety sprzedawane są od 9:45 na konkretną godzinę zwiedzania w bieżącym dniu do momentu wyczerpania puli dostępnych miejsc dla zwiedzających Motylarnię. Nie ma możliwości zakupu/rezerwacji biletu na następne dni. Liczba miejsc dla zwiedzających jest ograniczona i wynosi:
▪ 460 szt. dziennie, od poniedziałku do soboty
▪ 420 szt. w niedziele handlowe (Motylarnia w niedziele niehandlowe jest nieczynna).

Grupy zorganizowane (zgodnie z definicją zawartą w Regulaminie Motylarni) prosimy o zapisy telefoniczne w Punkcie Informacji Galerii Północnej, pod numerem tel. 22 812 84 84 (opłata za połącznie zgodnie z taryfą operatora) lub mailem informacja@galeriapolnocna.pl. Maksymalna wielkość grupy – 10 osób.

Godziny otwarcia Motylarni:
Poniedziałek – sobota: 10:00-22:00
Niedziela: 10:00-21:00

Akademia OSMO – programowanie dla dzieci

Akademia OSMO - programowanie dla dzieci - Flob a dob

Nauka programowania we FLOB A DOB to wciągająca zabawa, dzięki której Twoje dziecko rozwija umiejętność logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. Towarzyszy nam wirtualny przyjaciel – stworek o imieniu Abby, który dzięki odpowiednio zaprogramowanym ruchom przemierza swoją krainę. Wyznaczane zadania to nie tylko nauka, ale także ekscytujące wyzwania, które łącząc interaktywną grę z fizycznymi blokami kodów, rozbudzają wyobraźnię maluchów i zachęcają do odkrywania świata komputerów.

Zajęcia odbywają się w każdą sobotę, o godzinie 13:00, dla dzieci w wieku 5-8 lat.

Zapisy na: https://flobadob.pl/programowanie-dla-dzieci/

Fabryka Iluzji

Warsztaty dla najmłodszych / Ateliers pour les tout-petits

Bezpłatne Warsztaty Kreatywne i Sensoryczne dla najmłodszych pod hasłem: “Myślę, Tworzę, Mówię: Kreatywność i Komunikatywność”.

Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci w wieku 2-5 lat oraz ich rodziców do udziału w wyjątkowych zajęciach kreatywno-artystycznych i sensorycznych pełnych niespodzianek! 🎈 🎨 🧸

➡️ Warsztaty prowadzone będą przez wykwalifikowaną kadrę Francuskiego Przedszkola w językach francuskim, polskim oraz angielskim.

➡️ Dla rodziców to świetna okazja, by dowiedzieć się, jak wspierać kreatywny rozwój dziecka i pomagać mu wyrażać swoje uczucia oraz pomysły poprzez sztukę 😉

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Kocham Teatr! Spektakl 3X Królewna, 3 X Smok!

Rada i Zarząd Dzielnicy Bielany oraz Filia Bielańskiego Ośrodka Kultury zapraszają:
Kocham Teatr! Spektakl 3X Królewna, 3 X Smok!

Zabawna i mądra historia o trzech królewnach Złośnicy, Beksie i Roztropnej. Interaktywna opowieść o tym jak sobie radzić z trudnymi emocjami i codziennymi strachami. Spektakl w technice lalek trikowych, masek i kukieł. 👑👑👑🐲🐲🐲

wiek: b/o
bilet 10zł/osoba – bilety do kupienia przed spektaklem

Czytamisie – Świat zmysłów

Kameralne Warsztaty Rodzinne
Sobota, 23 listopada godz. 9:00-10:00 (3-4 l.), 10:30-11:30 (5-6 l.), van Gogha 1

Wstęp wolny, obowiązują zapisy od 9 listopada.

Na drugich warsztatach z cyklu „Czytamisie – świat zmysłów” wspólnie poznamy zmysł, dzięki któremu odbieramy ponad 80% informacji o otaczającym nas świecie. Oczywiście chodzi o wzrok. W czasie zabaw poćwiczymy nasze oczy. Zbadamy również, czego możemy dowiedzieć się o świecie, dzięki temu zmysłowi. Doświadczymy, jakby to było, gdybyśmy nic nie widzieli. A na koniec będziemy mogli odkryć, jak świat wygląda przez różowe, niebieskie czy żółte okulary!

Rodzinne warsztaty kameralne „Czytamisie” odbywają się w Sali teatralnej na ul. van Gogha 1, raz w miesiącu w dla dwóch grup wiekowych. Na każdą grupę zapraszamy 10 dzieci i ich rodziców. Obowiązują zapisy pod adresem mailowym kasa@bok.waw.pl lub pod numerem telefonu 22 300 48 00 wew. 1.

Psoty w deszczu! Rodzinne warsztaty teatralne i plastyczne

Zapisy na 14 grudnia startują w dniu najbliższych zajęć – 23 listopada. 🙂

“W czasie deszczu dzieci się nudzą.
To ogólnie znana rzecz.
Choć mniej trudzą się i mniej brudzą się.
Ale strasznie nudzą się w deszcz.” ☔☔☔

Zapraszamy do Samogłoski na deszczową, ogromniastą planszówkę. Uwaga, uwaga! Dzieciaki! To Wy będziecie pionkami! Zabierzcie ze sobą kalosze, mogą się przydać na polach: UWAGA KAŁUŻE, czy SWOBODNE TAPLANIE W BŁOTKU. Ciekawe, czy wygramy z nudą? 💧💧💧

Będzie radośnie i rodzinnie. Ubierzcie się w stroje nie krępujące ruchów. 🤩

Wstęp wolny, obowiązują zapisy mailowe:
samogloska.bok@gmail.com

Warsztaty w formule rodzinnej – zapraszamy dzieci w wieku 3-5 lat wraz z rodzicami, opiekunami.

Spotkanie poprowadzi Zbigniew Kowalski – absolwent wydziału Wiedzy o Teatrze, animator kultury, entuzjasta kreatywnej edukacji, aktor.

Leśne Ludki edycja na wsi

Kolejna edycja naszych Leśnych Ludków, tym razem częściowo w klimacie wiejskim.

Dla tych którzy kochają naturę, slow life i pragną wyrwać się z miasta choćby na chwilę. Zaczerpnąć pachnącego mchem powietrza, wybrać się na wędrówkę do lasu, czy zbudować karmnik dla ptaków. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na weekendowy cykl „Leśnych ludków”. W tej edycji proponujemy również wycieczkę do pobliskiego gospodarstwa wiejskiego, gdzie będziemy mogli podpatrzeć jak się doi krowę, obejrzeć małe świnki, zebrać jajka, a nawet przejechać się traktorem.

Miejsce:
Przepitki&Przekąski- godzinę drogi od Warszawy, obiekt w stylu Nowoczesnej Stodoły z wielkim ogrodem i placem zabaw dla dzieci. Trzy pokoje gościnne z łazienkami, salon z kominkiem, barek i wielka kuchnia, idealna na warsztaty kulinarne. Drewno, czerwona cegła i doskonałe Feng Shui.

Coś dla małych ludków:
– Wycieczka do gospodarstwa wiejskiego
– Wyjście do lasu, zbieranie leśnych skarbów
– Budowa karmników dla ptaków
– Ognisko z pieczeniem smakołyków
– Warsztaty kulinarne

Coś dla dużych ludków:
– Spacer po lesie lub czas wolny
– Gry planszowe/plenerowe
– Gazeta/książka/herbata i chill
– Warsztaty kulinarne

A do tego pełne wyżywienie z doskonałych lokalnych składników.

Ramowy Program:

Dzień I (sobota)

10.00- przyjazd do Przepitek, owoce, przekąski.
11-13.30- wycieczka do gospodarstwa
14.00- wspólny obiad
15.00- warsztaty kulinarne
18.00- kolacja z ogniska (w razie niepogody kolacja w domu i opowiadane bajki na kliszach)

Dzień II (niedziela)
9.00- śniadanie
11.00- wyjście do lasu połączone z piknikiem
13.00- zupa
13.30- budowanie karmników dla ptaków
15.00- druge danie
16-17.00- wyjazd

Dostępne terminy:
23-24.11

Cena:
Rodzic + dziecko- 550zł
2 Rodziców + dziecko- 750zł
2 rodziców + 2 dzieci- 850 zł

Możliwość uczestniczenia tylko w zajęciach sobotnich koszt 150 zł dorosły, 100 zł dziecko

Rezerwacje:
biuro@przepitki.pl

tel. 697185002

Mali przyjaciele książek

Księgarnia Świat Książki wraz z Galerią Północną serdecznie zapraszają na cykl warsztatów pt. Mali Przyjaciele Książek! Gwarantujemy świetną zabawę dla dużych i małych czytelników!

Przygotowaliśmy dla Was następujące tematy warsztatów:

23.11.2019 – Spotkanie z Małgorzatą Zdziechowską – wyprawa do dżungli i nie tylko;

30.11.2019 – „Kicia Kocia gotuje” – warsztaty kulinarno-artystyczne z Kicią Kocią;

07.12.2019 – Mikołajki z Basią;

14.12.2019 – W warsztacie u Świętego Mikołaja.

Nowy pokaz w Planetarium – Inne Ziemie [listopad/grudzień]

Licz to pulsar – umarła gwiazda, która obraca się 160 razy na sekundę. Powstał kilkaset milionów lat temu, w wyniku wybuchu supernowej. Licz znajduje się w gwiazdozbiorze Panny, a jego nazwa pochodzi ze świata fantastyki, gdzie jest określeniem potężnych istot nieumarłych. Idealnie pasuje do gwiazdy, która „umarła”, a nadal świeci.

W latach 90. prof. Aleksander Wolszczan odkrył wokół Licza trzy planety – pierwsze planety pozasłoneczne. Czy może istnieć na nich życie?

Pulsary to supergęste obiekty, silnie namagnesowane, wysyłające w kosmos sygnały radiowe niczym latarnie morskie. Ich błyski dorównują regularnością zegarom atomowym. Na planetach orbitujących wokół pulsara panują niezwykle trudne warunki dla przetrwania życia. Dlatego też poszukujemy kolejnych planet-kandydatek, wokół „zwykłych” gwiazd, w ekosferze. Chcielibyśmy znaleźć ich jak najwięcej, jak najbliżej i być może wysłać na nie wiadomość o naszym istnieniu.

Czy damy radę? Jak próbujemy to robić? Czy znajdziemy ślady zaawansowanych cywilizacji pozaziemskich? – na te pytania będziemy szukać odpowiedzi w trakcie pokazu.

🔸 Bilet ulgowy: 16 zł
🔸 Bilet normalny: 22 zł

Kup bilety:
http://www.niebokopernika.pl/szczegoly-wydarzenia/repertoire/detail/inne-ziemie/

Elementarz

Na podstawie „Elementarza” Mariana Falskiego.

Od 1910 roku „Elementarz” Mariana Falskiego jest pierwszą lekturą milionów dzieci uczących się pisać po polsku. Należy więc do ścisłego kanonu polskiej literatury, będąc jednym z niewielu dzieł, które znają prawie wszyscy ludzie mówiący po polsku, żyjący w rozproszeniu na całym świecie. Równocześnie, książka ta, pozostaje – jako podręcznik – niewidocznym a kluczowym składnikiem kultury.

Spektakl wprowadza najmłodszych widzów w fascynujący świat mowy i pisma, oswaja z literami i słowami, które służą jako drogowskazy. Towarzyszą bohaterom w podróży prowadzącej z pokoju Ali i jej psa Asa przez las, ciemną noc do olbrzymiego miasta, a w końcu nawet w kosmos. Bo każde dziecko, jeśli tylko mu pozwolimy marzyć, może stać się kosmonautą i latać aż do gwiazd.

Artyści poszukają nowych sposobów, by porozumieć się z najmłodszymi. Tak jak dzieci, które uczą się pierwszych elementów pisma, wybieramy się w podróż w nieznane, gdzie każde słowo może stać się początkiem nowego kosmosu.

Spektakl przeznaczony jest dla widzów w wieku od 1 do 5 lat, ale mile widziane są też dzieci młodsze i najmłodsze.

Reżyseria: Michał Zadara
Scenografia: Robert Rumas
Muzyka: Jan Duszyński
Dramaturgia: Anna Czerniawska
Światło: Artur Sienicki
Kostiumy: Arek Ślesiński

Występują: Arkadiusz Brykalski / Sean Palmer, Joanna Drozda, Mateusz Łasowski, Barbara Wysocka oraz czasami, jak mają na to ochotę, ich dzieci

Czas trwania: 30 minut

Ze względu na specyfikę spektaklu będziemy prosić o zdjęcie obuwia przed wejściem na widownię.

Wioska Świętego Mikołaja Fundacji Pociechom

Stało się!
W tym roku Św. Mikołaj zawitał w naszej wiosce i zostanie z nami na dłużej! Serdecznie zapraszamy na cykl spotkań i warsztatów z Mikołajem i jego pomocnikami. 🎅
Razem stworzymy m.in.: niezwykłe świąteczne dekoracje, napiszemy, ozdobimy i wyślemy list z wymarzonym prezentem na gwiazdkę, napijemy się gorącej czekolady, spotkamy się z naszymi konikami i alpakami 🐎, powalczymy na śnieżki i posłuchamy bajki czytanej przez samego Świętego! ☕

A to wszystko i o wiele więcej, w duchu recyklingu! Nasi mali goście nauczą się wykorzystywać rzeczy codziennego użytku tak, aby dać im drugie, piękniejsze życie. Cała nasza wioska została wyczarowana z takich właśnie materiałów. ♻🌿
Nie ważne jaka będzie pogoda, my zaczarujemy atmosferę. Świąteczna aura jest na wyciągnięcie ręki! ⛄❄🎄🌠

Zapraszamy rodziny z dziećmi i wszystkich chętnych w weekendy (po wcześniejszym umówieniu się), a w tygodniu grupy szkolne i przedszkolne oraz firmy.
Szykujemy moc atrakcji i niespodzianek dla naszych gości 🎉🎅

Dochód z biletów przeznaczony zostanie na cele statutowe Fundacji Pociechom tj. rehabilitację dzieci.

ZAPISY pod numerem: 530 90 80 90

Więcej informacji:
http://www.pociechom.org.pl/wioska-sw-mikolaja/

Kiedy pada śnieg – lalkowy spektakl dla najmłodszych

🎭 „Kiedy pada śnieg” – spektakl lalkowy☃
❄❄❄Przygotujcie swoje czapki, 🧣szaliki i rękawiczki🧤 niezbędne do zimowych zabaw❗
🎉W atmosferze radości, wspólnych śpiewów i pląsów poznamy sekrety zimy i pomożemy Bałwankowi znaleźć odpowiedź na nurtujące go pytanie… ⛄
❄❄❄”Kiedy pada śnieg” to zimowa bajka na widzów i marionetki.
Gościnny występ Sceny Elffów w Stacja Muranów
Zapraszamy 🤗

Reżyseria, scenografia: Ania Polarusz (Ani-rusz)
Lalki i marionetki: Fabryka Lalek
Występują: Alicja Pietruszka jako Pani Natura i (po raz 1 na naszej Scenie 🙂 Dominika Sell-Kukułka! jako Elffik
Muzyka: Łukasz Borowiecki Spektakl dla dzieci w wieku 3+
Czas trwania: 45 min.
Bilety: 25 zł

Frozen Party dla dzieci 5-9 lat

Już za moment za momencik – 23 listopada – w Kamienicy zapraszamy wszystkich fanów Krainy lodu na wspaniałe ❄️❄️❄️Frozen Party ❄️❄️❄️! A że w kinach druga część Krainy Lodu to zapraszamy na wieczór, który przeniesie nas do tej niezwykłej krainy, gdzie spotkamy śpiewającą Elzę, jej zimową świtę oraz błękitny świat lodowego królestwa.

Fanów Elzy zabierze w podróż sama Elza! Zaprowadzi Wasze dzieci na niezwykle warsztaty lodem skute i puszystym śniegiem obsypane ❄️⛄️❄️⛄️

Wasze dzieci, zabierając ze sobą przebrania z Frozen, dopełnią klimatu tego wieczoru. 🙂

Dzieci super się bawią, a rodzice mają wychodne! ♥ W czasie, kiedy dzieci będą pod czułą opieką animatorów, rodziców zapraszamy na kawę do pobliskiej kawiarni lub na zakupy do Galerii Mokotów :D.

Planujemy z przewodniczką Elzą:
❄️ śnieżne i lodowe eksperymenty
❄️ tworzenie cudownych fluo mydełek
❄️ występ Elzy z utworem „Mam tę moc”
❄️ animacje w tematyce Krainy Lodu
❄️ fluo malowanki
❄️ wspólne stworzenie królestwa z Krainy Lodu
❄️ moc śnieżnych i świetlnych atrakcji

🎫 Cena biletu: 50 zł

Termin: ❄️23 listopada (sobota) 2019 ❄️
godz. 17:00-19:00

Liczba miejsc ograniczona, prosimy o zapisy na stronie:
https://kidos.pl/opinie/frozen-party-dla-dzieci-5dca7c5de536420069f86a73/5dca7c5de536420069f86a71

1 Urodziny Muzeum Świat Iluzji w Warszawie- rozdajemy prezenty!

Dokładnie rok temu otworzyliśmy przed Wami drzwi niesamowitego Świata Iluzji !

Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was mnóstwo niespodzianek:

–> Słodki poczęstunek!
–> Loterię, w której każdy wygrywa. A wśród nagród do zgarnięcia nasze kultowe MAGIC BOXY!
–> Do wygrania podwójne wejściówki na naszym facebooku!
–> I uwaga! Jeśli znajdziesz się przy ladzie w dwudziestej szóstej minucie każdej z godzin otwarcia Muzeum Świat Iluzji, nie płacisz za bilet!

Od listopada 2018 gościmy Państwa z nieopisaną satysfakcją i pragniemy podziękować za Wasze emocje, wsparcie i inspiracje, których dostarczacie nam każdego dnia. My stworzyliśmy inny wymiar rozrywki w Warszawie, Wy nadaliście mu ducha dobrej energii!

Bilety można kupić online lub w dniu wydarzenia w recepcji Świata Iluzji- Rynek Starego Miasta 21 w Warszawie

Do zobaczenia!

Mali i Duzi Muzykanci – zajęcia muzyczne z Panią Rytmiką

Muzyczne spotkanie z Panią Rytmiką jak zawsze wprowadzi mniejszych i większych w dobry nastrój. Zapraszamy na zajęcia muzyczne dzieci w wieku 0,5-3 lata wraz z opiekunami. Pośpiewamy, potańczymy, poruszamy się. Radośnie i rodzinnie spędzimy czas.

Prowadzi Joanna Jęczmionka – Pani Rytmika.

Bilety 10zł/dorosły i 5zł/dziecko do kupienia online:
https://biletyna.pl/dla-dzieci/Mali-i-duzi-muzykanci/Warszawa

Dzieci z Bullerbyn w BOK

Najpopularniejsza bajka dla dzieci w Warszawie, którą od września zagramy w Białołęckim Ośrodku Kultury (Głębocka 66).

Familijny spektakl wiernie oddający klimat powieści Astrid Lindgren. Opowieść o małych, wszędobylskich mieszkańcach sympatycznej osady Bullerbyn zna niemal każdy, bo powieść Astrid Lindgren to szkolna lektura a zarazem jedna z ukochanych książek dzieciństwa wielu pokoleń. Teraz dziadkowie, rodzice i dzieci mogą obejrzeć jej sceniczną wersję. Na przedstawienie zapraszamy dzieci od lat 5.

Na spektaklach granych od poniedziałku do piątku obowiązuje rezerwacja miejsc:
tel. 22 10 11 613/616
bilety@teatrsyrena.pl

Ogród w wielkim mieście.

W listopadzie zapraszamy Was na jesienne czarowanie! Wspólnie wyczarujemy liściaste obrazy, stworzymy stworki – potworki, a być może zmienimy się także w królów i królowe z koronami na głowie? A na rozgrzanie się proponujemy wziąć grabie w ręce i do roboty! Wszystko zaś zwieńczymy wspólnym pieczeniem chleba przy ognisku:) Spotykamy się 23.11 godz. 10-12.30

Cykl warsztatów przyrodniczych, badawczych i twórczych równocześnie. Warsztaty odbywają się w ogrodzie, który przylega do budynku Stu Pociech, gdy jest na dworze naprawdę niemiło – przenosimy się do sali. Na zajęciach tworzymy dzieła sztuki ogrodowej i dziwne konstrukcje, badamy rośliny, kamienie, obserwujemy owady, ptaki i chmury.

Na warsztatach:

– podpatrujemy życie ogrodu, doświadczamy i odkrywamy ogrodowe tajemnice…,

– rozwijamy talenty artystyczne i konstrukcyjne,

– posługujemy się tworzywem naturalnym – najbardziej lubimy patyki, liście, kamienie i glinę, a zimą śnieg i bryły lodu,

– poznajemy świat przyrody i jego cykliczną zmienność w kręgu pór roku,

– pomagamy w pracach pielęgnacyjnych: grabimy, podlewamy, siejemy i sadzimy,

– pracujemy wspólnie lub w podzespołach rodzinnych.

Zręczne ręce – Warsztaty Świąteczne

Koniec listopada to czas, kiedy powoli zaczynamy czuć atmosferę Świąt. Dlatego serdecznie zapraszamy całe rodziny do naszej Pracowni Świętego Mikołaja. Będzie okazja do samodzielnego przygotowania pudełka na świąteczne drobiazgi, ale nie tylko…

Zajęcia na zapisy, bez ograniczeń wiekowych.
Prowadzą wolontariuszka Anna Huetter, Hanna Wojaczek i Anna Marsula

Zapisy w Bibliotece, pod nr tel. /22/ 722 12 65 lub mail: h.wojaczek@biblioteka.ozarow-mazowiecki.pl

Zajęcia Mindfulness dla dzieci 4-8 lat metodą Eline Snel

Szanowni Państwo,

Z wrześniem tego roku wprowadziliśmy do naszego przedszkola międzynarodowy program mindfulness „Uwaga, to działa”, metodą Eline Snel, autorki światowego bestsellera „Uważność i spokój żabki”.

Czym jest mindfulness?

Mindfulness jest naturalną umiejętnością bycia obecnym i uważnym w danej chwili. Bycie świadomym promieni słońca na skórze, wiatru we włosach. Dzięki uważności mamy lepszy kontakt ze swoim ciałem i umysłem. Z ciekawością ale bez oceniana, uważność uczy nas zwracania uwagi na nasze uczucia, myśli i sygnały płynące z ciała tak długo jak one trwają. Jest to wyjątkowo cenne w czasach ciągłego natłoku zadań i myśli. Uważność oprócz bycia obecnym tu i teraz, to również być ciekawym, otwartym i życzliwym dla siebie i innych.

Dzieci tak samo jak dorośli przeżywają różnego rodzaju emocje i stresy, są przeciążone ilością bodźców dookoła a to z pewnością nie sprzyja odpoczynkowi. Zajęcia z uważności metodą Eline Snel zostały wprowadzone niemal do każdej szkoły podstawowej w Holandii i są częścią programu edukacyjnego. My także planujemy aby ten program stał się stałym, codziennym elementem naszego przedszkolnego dnia. Ponieważ bardzo wierzymy, że metoda ta może przynieść wiele dobrego dzieciom, postanowiliśmy wprowadzić trening uważności dla naszych absolwentów i dzieci z poza przedszkola.

Trening uważnośći „Uwaga to działa” jest 8 tygodniowym kursem, przeznaczonym dla dzieci w wieku 4-8 lat i jest wzorowany na treningu MBSR Jona Kabat-Zinna (poparty licznymi badania naukowymi).

Sobotnie zajęcia dla dzieci w Parku Żeromskiego

Zapraszamy dzieci w wieku 3-9 lat na nasze cotygodniowe sobotnie zajęcia ogólnorozwojowe w Parku Żeromskiego!

Uczestników treningów dzielimy na 4 grupy:

🐥 GRUPA MINI (rocznik 2016), zajęcia w godzinach 10:00-11:15

<(„) GRUPA ŚNIEŻYNEK (roczniki 2015-2014), zajęcia w godzinach 10:00-11:30

🐰 GRUPA JUNIORÓW (roczniki 2013-2011), zajęcia w godzinach 10:00-11:30

🐼 GRUPA JUNIORÓW STARSZYCH (rocznik 2010 i starsi)
o ile zbierze się min. 5 os., zajęcia w godzinach 10:00-11:30

♥ Dla debiutantów: pierwszy trening za darmo! ♥

Narciarstwo 🎿 i góry kochamy miłością totalną i to właśnie pod sezon narciarski chcemy zbudować kondycję. Ale poprzez nasze treningi chcemy pokazać dzieciom możliwie jak najwięcej sportowych zajawek, wszechstronnie ich rozwinąć (fizycznie i społecznie) i pokazać jaki świat (w tym świat sportu) jest różnorodny i piękny!

⚽ SPORT TO ZABAWA, CIESZMY SIĘ NIM!
⛳ SPORT MA TYSIĄCE ODMIAN!
🎾 ODKRYWAJMY JE, A PRZY OKAZJI SWOJE TALENTY!

To właśnie myśl przewodnia, która towarzyszyła nam tworząc program cotygodniowych zajęć dla dzieci. Dlatego podczas naszych treningów będziemy biegać, pokonywać tory przeszkód, ćwiczyć równowagę i koordynację, tarzać się w trawie i śniegu, jeździć na łyżwach i na rowerach 🚲, poznawać tajniki sztuk walki 🥋🥋 i samoobrony, a nawet szermierki! Słowem – będziemy próbować przeróżnych aktywności i genialnie dobrze się bawić!

Zajęcia prowadzą nasi zaufani, Snowflake’owi trenerzy (instruktorzy rekreacji ruchowej z doświadczeniem w pracy z dziećmi) oraz gościnnie „trenerzy specjalni”, czyli eksperci od danej dyscypliny.

🌳🌲 Zajęcia odbywają się najczęściej w Parku im. Stefana Żeromskiego na Żoliborzu. Tradycyjne miejsce naszej zbiórki to Prochownia Żoliborz o godz. 10:00

Kiedy jesienno-zimowa aura czy smog uniemożliwią nam treningi na zewnątrz, wówczas będziemy przenosić się do sali gimnastycznej pobliskiej szkoły lub odbywać zajęcia na innych obiektach sportowych (np. na lodowisku). O tematyce konkretnych treningów, dokładnych lokalizacjach i ew. zapotrzebowaniu sprzętowym (łyżwy, rowery, etc.) będziemy informować Was w cotygodniowym newsletterze treningowym 🙂

Warsztaty podróżniczo-kulinarne

Warsztaty dla dzieci budujące samodzielność i ciekawość świata, odkrywania tradycji i ciekawostek z codziennego życia w innych krajach oraz przygotowywania i historii potraw.

PODCZAS WARSZTATÓW:
– wyruszamy w podróż po mapie, poznajemy ciekawe tradycje i historie z różnych krajów świata,
– rysujemy, gramy, rozmawiamy
– wspólnie przygotowujemy potrawy, tradycyjne i te, które jemy na co dzień – zawsze z naturalnych składników
– uczymy się jak być samodzielnym w kuchni, co możemy, a czego nie
– zaprzyjaźniamy się z kuchnią – jak przygotować posiłek, jak polubić nowe smaki, jak pomagać rodzicom , jak dbać o kuchnię i porządek
– docieramy do kuchni świata – poznajemy ciekawostki i lokalne tradycje na talerzu

Zajęcia raz w tygodniu w soboty dla grup:
3-4-latków, godz. 10:00 – 11:00
5-6-latków, godz. 11:15 – 12:15
7-10-latków, godz. 12:30 – 13:30

Tematy warsztatów przystosowane są odpowiedniej grupy wiekowej.
UWAGA! WE WRZEŚNIU I PAŻDZIERNIKU PROMOCJA CENOWA! 30 zł za zajęcia (1 h), przy płatności za cały miesiąc

Miejsce zajęć: Uchwyceni w kadrze, ul. Gintrowskiego 32
02-697 Warszawa (Mokotów)

Zapisy, informacje i szczegóły:
e.siniarska@gmail.com, tel. 575777916

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY!

Warszawskie legendy: Złota Kaczka i inne / Варшавские легенды

Друзья, приглашаем всех: и взрослых, и детей, на наш театрально-художественный мастер-класс, посвящённый любимым варшавским легендам.
Zapraszamy serdecznie na warsztaty plastycznie-teatralne dla dzieci i ich rodziców, poświęcone starym legendom warszawskim.

Мастер-класс пройдет на польском и русском языках/
Język warsztatów polski i rosyjski.

Мастер-класс проведёт / Poprowadzi warsztat Yanka Rosjanka

Занятия бесплатные/ Zajęcia są bezpłatne
Обязательна запись / Obowiązują zapisy: otwartakolonia@wck-wola.pl, 22 114 17 69.

Obowiązują zapisy: otwartakolonia@wck-wola.pl, 22 114 17 69.
Współorganizatorzy: Klub Sąsiada ze Wschodu, Yanka Rosjanka, Za wolną Rosję i Клуб „Заварка”.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2019 w Warszawie

Grzane wino, pyszne jedzenie, świąteczne dekoracje i magiczna atmosfera to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekać na Was będą na Warszawskim Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Więcej na https://idz.do/AF2DHW

Rodzinny Poranek Filmowy: „Rodzina Addamsów”

Rodzina Addamsów, po przeprowadzce do New Jersey, musi stawić czoło wyzwaniom XXI wieku. A także wścibskiej, sprytnej i chciwej prezenterce telewizyjnej Margaux Needler. W dodatku Addamsowie szykują się do wielkiej rodzinnej uroczystości…

reżyseria: Conrad Vernon, Greg Tiernan
scenariusz: Matt Lieberman, Pamela Pettler

23 listopada (sobota) – godz. 12:00

Bilety: 16 zł – normalny, 14 zł – ulgowy

niedziela, 24 listopada

Wielka Fabryka Elfów w Warszawie: Melodia Świąt

Już po raz czwarty, zapraszamy do zabawy w świątecznym klimacie! W dniach 24 listopada – 22 grudnia, Elfy, na specjalnie życzenie Świętego Mikołaja oprowadzą najmłodszych po zakamarkach jego Wielkiej Fabryki.🎅
Jak co roku dzieci, nie tylko wezmą udział w świątecznych przygotowaniach, ale również pomogą Elfom odnaleźć Melodię Świąt.
Podczas bajecznej podróży goście Fabryki odwiedzą 10 punktów z atrakcjami.
Na dzieci czekają aktywności ruchowe, zręcznościowe, zagadki logiczne oraz zadania edukacyjne. Wizyta zwieńczona jest spotkaniem ze Świętym Mikołajem.
Elfy przygotowały wiele nowości i Fabryka zaskoczy także stałych bywalców! 🎄

🔔 Bilety można kupić tu 🙂
https://www.wielkafabrykaelfow.pl/warszawa/bilety/

Fabuła:
Święta zbliżają się wielkimi krokami. Wszystkie Elfy pod okiem samego Świętego Mikołaja ciężko pracują, aby zdążyć z produkcją prezentów na Święta. Elf Kompozytor jest w trakcie wymyślania najnowszej muzycznej zabawki dla dzieci. Podczas wizyty dzieci, okazuje się, że rozsypały się wszystkie nutki i Elf Kompozytor nie pamięta ich ułożenia. Bez partytury muzycy nie zagrają Melodii Świąt. Dzieci w około 13 osobowych grupach wyruszają w podróż po Wielkiej Fabryce pod opieką Elfa przewodnika. W trakcie ponad 2 godzinnej zabawy dzieci będą odnajdywały poszczególne nutki, aby na końcu złożyć w całość Melodię Świąt. Na dzieci czeka 10 punktów z atrakcjami, w tym nie zabraknie punktów edukacyjnych, interaktywnych, atrakcji pozwalających dzieciom spożytkować ich energię, oraz oczywiście nie zabraknie typowo świątecznych atrakcji takich jak pisanie listu, czy sama wizyta u Świętego Mikołaja, w trakcie której, każde dziecko otrzyma Dyplom Pomocnika Elfa i gadżet z Fabryki. Cała zabawa potrwa ponad 2 godziny.

🔔 PRZYDATNE INFORMACJE
Wielka Fabryka Elfów zlokalizowana jest na PGE Narodowy, przy Al. Księcia J. Poniatowskiego 1 Miasto Stołeczne Warszawa

Zabawa potrwa niemal 2,5 godziny.

Wszystkie atrakcje znajdują się w ogrzewanych pomieszczeniach.

Dla gości Fabryki udostępniony będzie parking podziemny, wjazd bramą nr 6 (płatny wg cennika PGE Narodowego), parking dla samochodów osobowych na błoniach (płatny wg cennika PGE Narodowego) oraz w dni powszednie parking dla autokarów na błoniach, wjazd przez bramę P4 (wjazd do 15.00 bezpłatny, po godzinie 15.00 płatny wg cennika PGE Narodowego).

Na terenie Wielkiej Fabryki Elfów znajduje się bezpłatna szatnia dla gości.

Nie wymagamy zmiany obuwia, jednak dbając o komfort dzieci, można zabrać lżejsze buty lub wygodne kapcie.

Na terenie Wielkiej Fabryki Elfów znajduje się Kawiarnia Elfów, w której rodzice i opiekunowie mogą spędzić czas, oczekując na dzieci. Jest to miejsce, do którego dzieci zostaną odprowadzone po zakończonej zabawie. Oczywiście wszystkich chętnych dorosłych, zapraszamy do towarzyszenia dzieciom podczas całej podróży

Tuż obok Kawiarni znajduje się też Warsztat Elfów, gdzie można wziąć udział w warsztatach malowania bombek lub kubków (opcja dodatkowo płatna 10 zł).

Bilety indywidualne dostępne od 1 października!
➡️ UWAGA – JEDEN BILET TO WSTĘP DLA DZIECKA + OPIEKUNA! 👼🙋

Zobacz więcej na stronie: https://www.warszawa.wielkafabrykaelfow.pl/

Podróżniczek “Legendy znad Wisły”

Zapraszamy na spektakl w wykonaniu Teatru pod Orzełkiem „Lekcja o Polsce czyli bajka o Wiśle, legenda o Smoku Wawelskim oraz o Warsie i Sawie” a także na animacje plastyczne.

Profesor Hilary Szczebrzeszyński zaprasza młodych widzów na lekcję o Polsce opowiedzianą poprzez legendy znad Wisły. Teatralne czary zamieniają profesora w lalkę małego Hilusia, który wyławia z rzeki koronę Królowej Wisły i tak jak widzowie, zostaje obdarowany opowieściami o nadwiślańskich grodach. Aktorzy za pomocą lalek witrażowych odgrywają legendę o Smoku Wawelskim z Krakowa oraz opowieść o powstaniu Warszawy – legendę o Warsie i Sawie. Spektakl zabierze dzieci na Baranią Górę, miejsce narodzin największej polskiej rzeki, skąd rozpocznie się płynne bajanie w uroczystym towarzystwie Królowej Polskich Rzek. Na zakończenie lekcji na uczniów czeka nietypowe zadanie domowe 🙂

Dla widzów od 3 lat.
Bilety 10 zł/os, przedsprzedaż od 19.11

Spektakl pt. „Ważne sprawy” i warsztaty dla dzieci

Dzieci przypominają nam wszystkim, że dzięki wyobraźni i kreatywności można zdziałać więcej niż przez sztywne trzymanie się reguł. O tym opowiada spektakl „Ważne sprawy”, który 24 listopada o godz. 12:00 można będzie zobaczyć w Mazowieckim Instytucie Kultury. Po spektaklu odbędą się kreatywne warsztaty podczas, których dzieci nauczą się prostych sztuczek pantomimicznych.

Opis przedstawienia:
Spektakl to opowieść o czworgu rodzeństwa, które zostaje samo w domu. Rodzice, wychodząc, zostawiają dzieciom jasne wskazówki, czym mają się pod ich nieobecność zająć. Jakimi ważnymi sprawami zajmą się w tym czasie dzieci? Czy wreszcie będą mogły łowić ryby w salonie, wyruszyć w rejs statkiem pirackim, poskromić lwa, a nawet latać samolotem? Jak na te pomysły zareaguje starsza, odpowiedzialna siostra?

Warto wybrać się w niedzielę na ten radosny spektakl, który pobudza wyobraźnię i przypomina, że „głupkowata zabawa” zwana w pedagogice – nieskrępowaną zabawą ma ogromną wartość w świecie. Przypomina, że nie wszystko w życiu musi edukować nasze dzieci. Maluchy muszą mieć czas na wypoczynek i zabawę.

Po spektaklu odbędą się kreatywne warsztaty podczas, których dzieci nauczą się prostych sztuczek pantomimicznych typu, jak dotknąć niewidzialnej ściany, podrzucić nieistniejącą piłkę czy wyjść z magicznego pudełka. Najmłodsi nauczą się też, jak w zwolnionym tempie uciekać przed wyobrażonym potworem.

Czas trwania: 45 min.
Reżyseria – Joanna Płóciennik
Scenografia, kostiumy – Małgorzata Szabłowska (Szabłowska Studio)
Występują – Agata Brzozowska, Katarzyna Markowska, Joanna Płóciennik, Katarzyna Wróbel
Produkcja – Fundacja Sztuka Ciała

Spektakl dla dzieci powyżej 4 roku życia
Bilety: 35 zł.

Teatr dla dzieci. Pan Abrakadabra

W listopadowym cyklu dla dzieci️ 🤹 Baju Baj ️🤹 zobaczymy spektakl pt. Świat cyrku Pana Abrakadabra w wykonaniu Teatru Tup Tup

🤡 Co się robi w cyrku? Kim jest żongler? Czym można żonglować? Co się dzieję z chusteczką, kiedy magik sprawił, że zniknęła?
Czy naprawdę da się wyczarować słonia w przedszkolu? I czy czarodziej może sprawić, żeby dzieci były grzeczne?
Na te i wiele innych pytań spróbuje odpowiedzieć szalony czarodziej Pan Abrakadabra, który zaprosi dzieci w zwariowaną podróż poprzez meandry zaklęć magicznych i starorzecza sztuki żonglerskiej.

️🥁 Wstęp 10zł /osoba. Bilety do kupienia na miejscu przed spektaklem za gotówkę

Dziecięcy teatr nie tylko dla dziewczynek: Roszpunka

Ahoj ♥
Zapraszamy Was na cykl przedstawień dla dzieci – teatr dla widzów małych i większych ….

ROSZPUNKA
Pewnego dnia piękna dziewczyna o długich złotych włosach przypadkiem zakochuje się w dzielnym rycerzu. Wszystko byłoby dobrze gdyby nie jej matka. Zła wiedźma Goteel postanowiła nie dopuścić do małżeństwa dwóch kochających się ludzi.

Klasyczna „Roszpunka” Braci Grimm w naszym wykonaniu jest zabawą teatralnymi konwencjami: aktorską i lalkową. I tu jak w każdej bajce zło triumfuje, ale tylko po to by ustąpić pola szczęśliwemu zakończeniu.

Jest tu miejsce i na smutek i na radość, zadumę i oczywiście fantastyczny bajkowy nastrój namalowany kolorowymi dekoracjami i lalkami.

Pragniemy też, wciągnąć dzieci w nasze przedstawienie, byśmy po trochu razem je wykonali … 😉

Bilety: 38 zł/dziecko (w tym sala zabaw w dniu przedstawienia)
Rodzeństwo: 70 zł
Rodzic: 10 zł

w dniu przedstawienia : 45 zł/dziecko

Uwaga ! nie spóźniamy się -teatr to Teatr ♥
Prosimy przybyć odpowiednio wcześniej.

Dziecięce ogrody muzyczne – Brazylia

Zapraszamy na kolejną odsłonę wyjątkowych koncertów. Tym razem przeniesiemy się do Brazylii.

Wykonawcy:

Luciano Sant’Ana de Souza Figueiredo,
Mikołaj Wielecki,
Marta Mróz-Gonçalves
João Nascimento
Prowadzenie Anna Szawiel
Sala widowiskowa / bilety 15 zł / dostępne online i w kasie SDK – koncert rodzinny

Cena biletu
15 zł (Normalny / ulgowy; Bilety dostępne od 1/11 )

Musical „Kopciuszek”

Musical „Kopciuszek” to kolejny spektakl muzyczny w wykonaniu Teatru Muzycznego DramADA z Artystycznego Domu Animacji.

Historia osieroconej dziewczyny, która po śmierci ojca staje się służką swojej Macochy i jej dwóch córek jest znana niemal każdemu. Pociechą dla dziewczyny są jej mali przyjaciele – myszy, o które dba i obdarza serdecznością. Jej życie zmienia się w momencie pojawiania się Wróżki, dzięki której Kopciuszek jedzie na królewski bal i ze wzajemnością zakochuje się w księciu.Ta wzruszająca historia o tęsknocie, walce z trudnym losem i nagrodzie za dobre serce poruszy niejednego.

Na scenie zobaczymy utalentowanych uczniów DramADY, wcielających się w baśniowe postacie oraz widowiskowe choreografie, których klimat będzie nasycać autorska muzyka skomponowana specjalnie do tego przedstawienia.

Scenariusz i reżyseria: Kamil Jaros
Muzyka: Dariusz Leonowicz, Kamil Jaros
Choreografia: Anna Pacocha, Marcin Furga
Scenografia: Paweł Czajkowski
Projekcje: Maciej Mężykowski

Bilety w cenie 10 zł do kupienia w dniu spektaklu godzinę przed jego rozpoczęciem.

Archeologiczne zajęcia dla dzieci 7 – 12 lat

Prawdziwe naukowe zajęcia archeologiczne dla dzieci oraz całej rodziny!

Dotknij przeszłości!
Na tych zajęciach na własnej skórze przekonasz się, jak fascynującą nauką jest archeologia. Z całą pewnością zyskasz nową pasję!

Wyposażony w odpowiednie narzędzia, pod okiem profesjonalisty, nauczysz się pracy na wykopaliskach zaaranżowanych w naszej Pracowni. W fachowy sposób zbadasz i opiszesz to, co znalazłeś. Dowiesz się, jak obchodzić się z zabytkiem archeologicznym. Później będzie tylko ciekawiej. Podczas całego cyklu sięgniesz do najdawniejszej historii. Stopniowo uzyskasz kolejne stopnie wtajemniczenia i wiedzę, którą archeolodzy zdobywają podczas swoich odkryć.

W tej przygodzie towarzyszyć Wam będą profesjonaliści: archeolodzy z dyplomem i praktyką, którzy we wspaniały sposób potrafią przekazać swoją wiedzę oraz zarazić pasją

Cykl składa się z 5 zajęć, które będą odbywać się 1 raz w miesiącu, w niedzielę, od września do stycznia.
Tematy kolejnych zajęć:
Z wizytą na wykopaliskach – 29. września
Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu – 27. października
Yaba Daba Dooo! – epoka kamienia – 24.listopada
Kości zostały rzucone – rozrywka w najdawniejszych czasach – 15.grudnia
Czasem na glinie, czasem na pergaminie – historia pisma – 19.stycznia

Zajęcia będą się odbywać w dwóch grupach:

Dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 12 lat. W grupie będzie maksymalnie 12 dzieci.
Czekają nas wielkie odkrycia, czas pełen wrażeń i niezwykłych przeżyć.
Niezbędnik informacyjny:
Cena: 50 zł za 1 zajęcia za dziecko.
Czas 11:30-12.30
Gdzie: Mickiewicza 12 lokal 2A
Zapisy: przez formularz https://forms.gle/QLvCnpCGu6XfBuhg6
lub telefonicznie 796 26 90 92

Dla Rodzin. Dzieci w wieku od 5 do 8 lat wraz z rodzicami, w kartonowej przestrzeni rodzinnej wezmą czynny udział w badaniu przeszłości na podstawie tego, co człowiek po sobie zostawił. Uwaga, w tej grupie jest tylko 6 miejsc!
Sześć duetów może przeżyć wspaniała przygodę!
Niezbędnik informacyjny:
Cena: 80 zł za 1 zajęcia za parę.
Czas 10:00-11.00
Gdzie: Mickiewicza 12 lokal 2A
Zapisy: przez formularz: https://forms.gle/rvqb6P8ATP43rDtF9
lub telefonicznie 796 26 90 92

Moja mapa Polski – rodzinne warsztaty twórcze

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku lat 5 – 11 na bezpłatne warsztaty twórcze towarzyszące wystawie Przytul Polskę!

Podczas spotkania puścimy wodze fantazji i stworzymy Polskę – taką, jaką lubimy i jaką chcielibyśmy, aby była. Radosna? Przyjacielska? Otwarta? A może cała w zieleni? Korzystając z różnych mediów plastycznych narysujemy nasz kraj marzeń, gdzie wszystko jest możliwe!

Gwarantujemy świetną zabawę i dobrze spędzony czas! 😊
___
INFORMACJE PRAKTYCZNE:
🔸 warsztaty są bezpłatne,
🔹 zapisy: miejscespotkan@niepodlegla.gov.pl 📧
🔸❗ zajęcia odbędą się w dwóch grupach. Warsztaty z pierwszą grupą zaczynają się o godzinie 12:00, z drugą grupą o 13:30,
🔹 materiały niezbędne do wykonania prac plastycznych będą zapewnione na miejscu,
🔸 regulamin warsztatów: https://niepodlegla.gov.pl/bip/wp-content/uploads/sites/2/2019/02/NMS_Regulamin-warsztat%C3%B3w-z-zapisami-1.pdf.

JAK DOTRZEĆ? ⤵
Niepodległa. Miejsce spotkań znajduje się w Łazienkach Królewskich, zaraz przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

Jak jeżyk zmieniał futerko – Teatrzyk z muzyką na żywo!

Teatrzyk Raz-Dwa-Trzyk zaprasza dzieci na spektakl lalkowo-muzyczny „Jak jeżyk zmieniał futerko”.

Zbliża się powoli zima i zwierzątka spieszą do sklepu Pana Sowy, żeby kupić nowe, ciepłe futerko. Jest wśród nich również mały jeżyk, któremu sprzykrzyły się jego ostre igiełki. Jakie futerko wybierze na zimę i czy będzie mu ono pasowało?

Przedstawieniu towarzyszy muzyka wykonywana na starodawnych instrumentach: harmonii trzyrzędowej, barabanie, bębenku obręczowym, glinianych ptaszkach, piszczałce.
Scenariusz i reżyseria spektaklu: Agnieszka Kontny,
Muzyka: Katarzyna Szurman i Katarzyna Żytomirska,
Scenografia i lalki: Agnieszka Kontny,
Występują: Agnieszka Kontny, Katarzyna Szurman, Katarzyna Żytomirska

Dotknij przeszłości! – rodzinne zajęcia archeologiczne

Prawdziwe naukowe zajęcia archeologiczne dla dzieci oraz całej rodziny!

Dotknij przeszłości!
Na tych zajęciach na własnej skórze przekonasz się, jak fascynującą nauką jest archeologia. Z całą pewnością zyskasz nową pasję!

Wyposażony w odpowiednie narzędzia, pod okiem profesjonalisty, nauczysz się pracy na wykopaliskach zaaranżowanych w naszej Pracowni. W fachowy sposób zbadasz i opiszesz to, co znalazłeś. Dowiesz się, jak obchodzić się z zabytkiem archeologicznym. Później będzie tylko ciekawiej. Podczas całego cyklu sięgniesz do najdawniejszej historii. Stopniowo uzyskasz kolejne stopnie wtajemniczenia i wiedzę, którą archeolodzy zdobywają podczas swoich odkryć.

W tej przygodzie towarzyszyć Wam będą profesjonaliści: archeolodzy z dyplomem i praktyką, którzy we wspaniały sposób potrafią przekazać swoją wiedzę oraz zarazić pasją

Cykl składa się z 5 zajęć, które będą odbywać się 1 raz w miesiącu, w niedzielę, od września do stycznia.
Tematy kolejnych zajęć:
Z wizytą na wykopaliskach – 29. września
Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu – 27. października
Yaba Daba Dooo! – epoka kamienia – 24.listopada
Kości zostały rzucone – rozrywka w najdawniejszych czasach – 15.grudnia
Czasem na glinie, czasem na pergaminie – historia pisma – 19.stycznia

Zajęcia będą się odbywać w dwóch grupach:
Dla Rodzin. Dzieci w wieku od 5 do 8 lat wraz z rodzicami, w kartonowej przestrzeni rodzinnej wezmą czynny udział w badaniu przeszłości na podstawie tego, co człowiek po sobie zostawił. Uwaga, w tej grupie jest tylko 6 miejsc!
Sześć duetów może przeżyć wspaniała przygodę!
Niezbędnik informacyjny:
Cena: 80 zł za 1 zajęcia za parę.
Czas 10:00-11.00 oraz grupa druga: 13:00 – 14:00
Gdzie: Mickiewicza 12 lokal 2A
Zapisy: przez formularz: https://forms.gle/rvqb6P8ATP43rDtF9
lub telefonicznie 796 26 90 92

Dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 12 lat. W grupie będzie maksymalnie 12 dzieci.
Czekają nas wielkie odkrycia, czas pełen wrażeń i niezwykłych przeżyć.
Niezbędnik informacyjny:
Cena: 50 zł za 1 zajęcia za dziecko.
Czas 11:30-12.30
Gdzie: Mickiewicza 12 lokal 2A
Zapisy: przez formularz https://forms.gle/QLvCnpCGu6XfBuhg6
lub telefonicznie 796 26 90 92

Rodzinne warsztaty teatralne

Motywem przewodnim listopadowej odsłony rodzinnych warsztatów teatralnych będzie teatr lalkowy, a do jego stworzenia będziemy się inspirować książką Justyny Bednarek pt. Niesamowity przygody dziesięciu skarpetek”
Udział w zajęciach jest bezpłatny, obowiązują zapisy tel. 261 842 335 lub 698 619 760, liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy dzieci od 5 roku życia wraz z opiekunami 🙂 Czekamy na Was 🙂

W programie
– zabawy ruchowe i integracyjne,
– tworzenie lalek
Finałem warsztatów będzie stworzenie wspólnej etiudy teatralnej w oparciu o stworzone lalki 🙂

Nie siedź w domu, chodźmy do lasu! Piaseczno

Zapraszam Was po raz jedenasty na spacer do lasu!
(tym razem zapraszam Was do Celestynowa)

Po co spotykać się w salach zabaw, skoro można bezpłatnie skorzystać z piękniej natury, wspólnie spacerować po lesie?

Planuję na początek spaceru przywitanie piosenką, później w czasie drogi wykonamy naturalną prace plastyczną/ inną aktywność (jeśli dzieci będą miały chęć), będziemy po prostu napawać się pięknem ;), dzieci swobodnie bawić…
(to nie jest spotkanie edukacyjne, ma ono na celu propagowanie przebywania wspólnie w naturze, na świeżym powietrzu, w lesie)

Wszystkie rodziny są mile widziane, te z małymi dziećmi i trochę starszymi, te dla których las jest drugim domem i te, które jeszcze nie ułożyły sobie z nim dobrych relacji. Te, które czekają na dzieci, i te które ich nie mają. Trasa jest krótka, maksymalnie 3 km (w tą i spowrotem), zajmuje nam około 2 godzin, ale możliwe, że posiedzimy w lesie dłużej 😉

Ubierzcie się odpowiednio do pogody, bo przecież „Nie ma złej pogody, tylko złe ubranie” 😉 (spotkanie będzie odwołane tylko kiedy będzie wiał mocny wiatr, lub będzie ulewa)
Zabezpieczcie się przed kleszczami.

Idziemy na spacer, więc dla mniejszych dzieci miłe widziane chusty, nosidła. Wózki też dadzą radę :). Obowiązkowa jest przekąska, ciepła kawa/herbata/zupa w termosie, jakieś maty do siedzenia, koce, bo zrobimy sobie piknik.

Napisz prv, jeśli chcesz iść, a ja podam dokładne miejsce spotkania 🙂

Zabawy z kuratorką – spotkania rodzinne | „Praga sensorycznie”

Zapraszamy rodziny z dziećmi na cykl spotkań w przestrzeni Praga sensorycznie | Wystawa, prowadzony przez kuratorkę wystawy.

Każdym zajęciom towarzyszą warsztaty plastycznie. 🖌️

Zapraszamy dzieci w wieku do 8 lat.

👤 Prowadzenie: Karolina Jusińska, kuratorka wystawy

🎫 Bilety 10 zł za udział dziecka, wstęp wolny dla dorosłego opiekuna, bilety w kasie muzeum oraz online
Liczba miejsc ograniczona: maks. 20 osób

Trends 4 Kids Warszawa – targi akcesoriów dla mam i dzieci, moda

Trends 4 Kids po raz drugi w Warszawie!!

Centrum Praskie Koneser 🔹24 listopada 2019 🔹Od 10:00-17:00

Zapraszamy przyszłych rodziców, rodziców z dziećmi w wieku od 0-9 lat oraz wszystkich tych, którzy cenią produkty hand made, nowoczesny design, wysoką jakość, oryginalne oraz pomysłowe propozycje od polskich twórców.

Zobacz:
✅ fotorelację: https://trends4kids.pl/galeria
✅ relację filmową: http://bit.ly/YouTube-Trends4Kids
z naszych poprzednich wydarzeń

Podczas naszego wydarzenia możesz poznać:
✅ najnowsze kolekcje akcesoriów i zabawek dla dzieci
✅ najmodniejsze propozycje ubrań jesienno-zimowych dla najmłodszych.

To także idealna okazja na zakupy bezpośrednio od producentów.

24 listopada 2019 Centrum Praskie Koneser zamieni się w:
✅ centrum edukacyjne dla rodziców
✅ miejsce zabaw kreatywnych dla najmłodszych.

PONADTO:

➡ STREFA SHOPPINGU – w tej strefie możesz liczyć na atrakcyjne rabaty i fachowe porady. Znajdziesz tutaj odzież, buciki, zabawki, dekoracje do pokoików dziecięcych, książeczki i wiele innych. Jeśli zrealizujesz zakupy na naszych targach na minimum 250 zł – zgłoś się do stanowiska organizatora. W podziękowaniu za to, że wspierasz naszych wystawców i wybierasz ich produkty będziemy mieć dla Ciebie niespodzianki. Ważne! Liczba prezentów jest ograniczona ➡ Śledź nasz profil na Facebooku, aby dowiedzieć się jak odebrać upominek Trends 4 Kids 🎁🎀🎁
https://trends4kids.pl/trends-4-kids-w-warszawie/wystawcy

➡ STREFA ZABAWY – w tej przestrzeni dzieci będą mogły bezpłatnie skorzystać z licznych zajęć kreatywnych i rozwijających warsztatów. Nuda tego dnia jest u nas zabroniona! Najmłodsi Goście spotkają się m.in. z szalonymi naukowcami, będą kreować stworki z piany i wybuchowe wulkany, przeżyją podwodną przygodę w świecie wirtualnym oraz stworzą prace plastyczne 3D.
https://trends4kids.pl/trends-4-kids-w-warszawie/atrakcje-dla-dzieci

➡ STREFA ŚWIADOMEGO RODZICA – dla rodziców i przyszłych rodziców przygotowaliśmy bogaty program prelekcji i warsztatów, w jakich będzie można brać udział przez cały dzień. To niecodzienna okazja do skorzystania z bezpłatnych porad i konsultacji u ekspertów wielu dziedzin, związanych z wychowaniem dziecka oraz prawidłowym dbaniem o jego zdrowie.

➡ STREFA EKO WYBORU – jest to dla nas szalenie ważne, by najmłodsze pokolenie wyrastało w świadomości ekologicznej, bo dzisiejsze wybory wpłyną na to, w jakim świecie przyjdzie żyć naszym dzieciom, gdy dorosną. Będziemy edukować i pokazywać w jaki sposób małymi krokami zmieniać codzienne nawyki, by zadbać o lepsze jutro dla nas i naszej planety. Na najmłodszych Gości czekają ciekawe zajęcia upcyklingowe.
Rodziców odwiedzających wydarzenie i wystawców biorących udział w targach także będziemy starali się zarażać ideą less waste i pokazywać jak stać się eco friendly.
https://trends4kids.pl/trends-4-kids-w-warszawie/strefa-eko
https://www.facebook.com/events/561199367978772/

50 tysięcy klocków

Zapraszamy dużych i małych do wspólnego układania, budowania i konstruowania! A potem burzenia 🙂

Mamy dla was 50 tysięcy klocków!

niedziela, 24 listopada 2019 r.
godz: 12:30-16:00
Centrum Kultury i Aktywności na Targówku
Siarczana 6

Przyjdźcie całymi rodzinami!

Wstęp wolny!

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gosia
Gosia
8 miesięcy temu

Bardzo ciekawe opisy dużo informacji w jednym miejscu ale jednego mi brakuje – dokładnej lokalizacji gdzie odbywa się dane wydarzenie. Są to wydarzenia dotyczące całej Warszawy mieszkam na Białołęce więc łatwiej byłoby mi wybrać jakieś wydarzenie znając jego lokalizację 🙂

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Zapisz się i otrzymaj jako pierwszy informacje o eBooku

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o eBooku od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.