Czego szukasz?

Najlepsze zabawki na jesienne wieczory

Najlepsze zabawki na jesienne wieczory dla dzieci w każdym wieku.

Lato minęło, przed nami jesień – krótkie dni, długie wieczory i… dużo powodów do dobrej zabawy. Dziś pokażę najlepsze zabawki, które zajmują dzieci i które podbiły również serca Klientów sklepu Moi Mili.

Najlepsze zabawki na jesień

Gry dla całej rodziny:

Gra szczęki

Karciane gry z prostymi zasadami to u nas gwarancja dobrej zabawy. Celem zabawy jest skompletowanie 4 takich samych kart (co jest stosunkowo proste, wystarczy odrobina cierpliwości) i złapanie jednego z rekinów, które leżą pomiędzy graczami. Rekina można chwycić szybko lub z przyczajenia – cokolwiek, by wyprowadzić w pole pozostałych uczestników. Kto nie złapie rekina, ten… gapa. I musi oddać jeden z rekinich zębów. Wygrywa ten, komu najdłużej uda się zatrzymać ząbki. Dużo śmiechu, trochę refleksu, odrobina szczęścia – tak w kilku słowach można opisać Szczęki, grę, która bawi nas w jesienne wieczory.

Dostępna tutaj: Mudpuppy – gra szczęki – strategia – planowanie

Najlepsze zabawki na jesienne wieczory dla dzieci w każdym wieku.
Najlepsze zabawki na jesienne wieczory dla dzieci w każdym wieku.

Gra zręcznościowa Akrobaci

Cudowna klasyka, w którą z przyjemnością zagrają i dzieci, i dorośli. Kojarzysz Jengę? Stos drewnianych klocków, z których gracze wyciągają po jednym, tak, aby nie przewrócić konstrukcji. Akrobaci to odwrotność tej gry. Gracze kolejno rzucają kostki, a wyrzucone kolory wskazują pola, na których należy postawić klocki. Na głowach każdych trzech klocków – akrobatów ląduje kolejne piętro. Celem gry jest oczywiście zbudowanie jak najwyższej wieży. Komu uda się nie potrącić budowli i postawić kolejną planszę? My doszliśmy do 11 pięter, ale sprawa jest dynamiczna, bo Leo wciąż walczy. A że gra jest w użyciu codziennie, to i szansa na pobicie rekordu całkiem spora.

Dostępna tutaj: Janod – gra zręcznościowa – akrobaci

Najlepsze zabawki na jesienne wieczory dla dzieci w każdym wieku.

Gra pamięciowa Pasta mania

Wciągająca gra, w której dzieci ćwiczą spostrzegawczość i małą motorykę. Kolejno łowimy żetony z obrazkami różnych rodzajów makaronów i wykładamy je na środek. Gdy wypatrzysz 3 żetony w tym samym kolorze lub przedstawiające taki sam rodzaj makaronu – łap jeden z nich! Celem jest zrobienie makaronowych korali ze swoich trofeów.

Dostępna tutaj: Janod – gra pamięciowa – makaronowa mania

Najlepsze zabawki na jesienne wieczory dla dzieci w każdym wieku.
Najlepsze zabawki na jesienne wieczory dla dzieci w każdym wieku.

Puzzle dla mniejszych i większych, czyli najlepsze zabawki dla całej rodziny

Drewniane puzzle alfabet 3D

To jedna z genialnych zabawek na dłuuugo. Młodsze dzieci mogą z powodzeniem dopasowywać kształty i kolory do odpowiednich pól. Dla starszych będzie to świetna pomoc do nauki liter i całego alfabetu. Klocki są drewniane i wyjątkowo odporne na zabawę, bez problemu będą służyły także do układania pierwszych słów. Uważam, że to must-have dla starszych przedszkolaków, zerówkowiczów i pierwszoklasistów.

Dostępna tutaj: Janod – drewniane puzzle – alfabet 3D z tablicą

Puzzle soczewkowe z ruchomym obrazkiem – dinozaury

Puzzle to nie tylko świetna zabawa, ale też nauka koncentracji, analitycznego myślenia i precyzyjnych ruchów. Puzzle soczewkowe są wyzwaniem, bo każdy element wygląda inaczej – zależnie od tego, pod jakim kątem patrzymy. W wersji dinozaurowej, możemy podziwiać dinusie różnych gatunków, ale też… zajrzeć do ich wnętrza i odkryć, jak wygląda szkielet każdego z nich.

Dostępna tutaj: Mudpuppy – puzzle soczewkowe 3D – dinozaury

Puzzle edukacyjne – zagrożone gatunki

Gratka dla wszystkich, którzy lubią zwierzęta. My układamy świat tygrysów, wcale nie taki prosty, bo podzielony na aż 300 elementów. Lubię układanki, które mają więcej kawałków, bo wtedy układamy je rodzinnie. Do puzzli dołączone są informacje o zagrożonym gatunku.

Dostępna tutaj: Puzzle edukacyjne

Zabawki kreatywne

Zestaw kreatywny 17w1

Na pewno wiecie, że jestem wielką fanką zabawek kreatywnych. A wśród nich prym wiodą zestawy artystyczne! :) Wśród nich król jest tylko jeden – mega zestaw od Janod, który zajmuje dzieci na długie godziny. W sporym pudełku znajduje się wszystko, co potrzebne do wykonania aż 17 różnych dekoracji. Są maski do wyklejania, plansze do kolorowania, zdrapywanki, a nawet łapacz snów! To idealne rozwiązanie jeśli np. czeka Cię trochę czasu z dzieckiem w domu i szukasz sposobów, aby nie oszaleć ;)

Dostępna tutaj: Janod – zestaw kreatywny – 17 dekoracji

Zabawki edukacyjne

Drewniany zegar do nauki o czasie

Sama nie wiem, czy to bardziej zabawka, czy piękna pomoc edukacyjna. Drewniany zegar jest piękną ozdobą dziecięcego pokoju. Co ważniejsze – idealnie sprawdza się jako zabawka, która wspomaga naukę obsługi zegarka. Można go używać na wiele sposobów: w komplecie są karty z godzinami, które należy ustawić przy pomocy wskazówek. Są też puste karty, na których można flamastrami zapisywać swoje przykłady. Dodatkowo zegar ma wymienną tarczę – wskazującą dzień lub noc oraz podział godziny na kwadranse. U nas bardzo na czasie, zarówno dla Leo, jak i dla Mili.

Dostępna tutaj: Janod – drewniany zegar do nauki o czasie

Przeplatanka Essentiel

Świetny sposób, aby ćwiczyć małe paluszki. Pod spód drewnianej planszy wsuwamy planszę z obrazkiem, a później – za pomocą woskowanych sznureczków lub drewnianych kołków, uzupełniamy ją. Można też oczywiście tworzyć własne obrazki, ograniczeniem jest tylko fantazja! :)

Dostępna tutaj: Janod – układanka drewniana – przeplatankaPolecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments