Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 23-24 października

W Warszawie wciąż piękna i ciepła jesień. Zaplanuj coś ciekawego z dzieckiem na zbliżający się weekend – w zestawieniu znajdziesz kilkadziesiąt najfajniejszych propozycji.

.

Bawcie się dobrze!

Spis treści:

SOBOTA, 23 października

PODRÓŻ KU WARTOŚCIOM- warsztaty dla dzieci 4-7 lat

Czy wszyscy jesteśmy tacy sami?
Czy warto odrzucać wszystko, co jest nieznane?
Czy należy przełamać strach i spróbować nowych rzeczy?
Odpowiedzi na te i inne pytania poszukamy wspólnie w trakcie warsztatów o szacunku, tolerancji, równości i różnorodności kultur.

| O spotkaniu |
Wydawnictwo RM zaprasza dzieci w wieku 4–7 lat na niezwykły cykl spotkań o podstawowych wartościach: szacunku, tolerancji, równości i różnorodności. W trakcie warsztatów zacierać będziemy stereotypy i wspólnie poznawać otaczający nas świat.
Każde ze spotkań opierać będzie fabułę i tematykę na jednej z graficznych książek, które zostały wydane w ramach europejskiego programu Kreatywna Europa. W ramach akcji wydano 4 pozycje książkowe, a każda została napisana przez autora z innego państwa Europy. Historie bohaterów przedstawione zostały zarówno słowami, jak i odmalowane na pięknych ilustracjach, które zachwycą dzieci i pobudzają wyobraźnię.

|Zapisy |
Udział w zajęciach jest bezpłatny, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy przez maila: warsztaty@rm.com.pl

▃ 23 października ▃
| KOBIETA I CHŁOPIEC- warsztaty o zrozumieniu i szacunku |
Na podstawie książki: Geert De Kockere, Kaatje Vermeire, „Kobieta i chłopiec”.
To ona – olbrzymia, tajemnicza i straszna czy mała, pełna niespodzianek, serdeczna. W trakcie warsztatów porozmawiamy o starszych osobach, jak należy się zachowywać w stosunku do nich, ale również jakie wartości mogą nam przekazać.
Zapraszamy na wyprawę po wartościach! Czeka na Was masa wiedzy, dużo przygód i wiele fantastycznych zabaw!

|Dodatkowe informacje|
W trakcie spotkań towarzyszyć nam będą następujące książki:
Geert De Krockere, Kaatje Vermeire, „Kobieta i Chłopiec”
Francesca Dafne Vignaga, „Igor”
Žiga X. Gombač, Damijan Stepančič, „Czarno-białe”
Emily Haworth-Booth, „król, który zakazał ciemności”
Książki dostępne na: www.rm.com.pl

Cykl spotkań jest częścią projektu Read, Meet, Explore: Becoming European for Beginners realizowanego przez Wydawnictwo RM ze współfinansowaniem Unii Europejskiej w ramach programu Kreatywna Europa

JAZZ DLA DZIECI #4 – Królowa jazzu: trąbka

Zapraszamy na czwarte rodzinne spotkanie z jazzem!

🎼🎤🎺🎼🎤🎺 Cykl muzycznych spotkań, poprzez zabawę pokaże, że jazz “nie gryzie”. Nauczy także najmłodszych (i ich rodziców!) jak rozumieć i czerpać przyjemność ze słuchania muzyki jazzowej.

‼️ Wydarzenie przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym

23 października, godz. 12.00
Magdalena Gołębiowska – wokal 🎤
Maurycy Idzikowski – trąbka 🎺

(…) Wie­wió­recz­ka pa­trzy z drze­wa,
Czy to gaj tak wdzięcz­nie śpie­wa?
Na­sta­wi­ła uszka oba.
Tak jej gra­nie się po­do­ba.
I za­ją­czek, skry­ty w tra­wie,
Słu­cha, pa­trzy się cie­ka­wie.
Głos w od­da­li echem brzmi:
Ri­ti­ti! Ri­ti­ti!…
Jaki instrument słychać było w lesie dowiemy się na kolejnym spotkaniu!

Poznanie jazzowych tajników ułatwi dzieciom (i ich rodzicom też!) zaprzyjaźnienie się z muzyką jazzową i poznanie jej kolorów. Nie zabraknie miejsca na wspólne muzykowanie; powtarzanie krótkich motywów melodycznych, wykonywania rytmów w różny sposób – klaskaniem, krokami, stukaniem, czy innych muzycznych zabaw.

Magdalena Gołębiowska – wokalistka, pianistka, kompozytorka, trener emisji głosu. Ceni niezwykłą zdolność muzyki do zbliżania ludzi i lubi dzielić się z innymi swoją pasją i miłością do muzyki. Największym jej sukcesem w edukacji jest objęcie katedry śpiewu na Uniwersytecie Vijaybhoomi w Indiach. Posiada również doświadczenie w pracy z dziećmi, w tym prowadzone warsztaty muzyczne i udział w przedstawieniach teatralnych dla dzieci, prowadziła także zajęcia umuzykalniające w przedszkolach i szkołach podstawowych.

🎫 Bilety rodzinne w cenie 15 zł do nabycia przed koncertem, ale zachęcamy do skorzystania z systemu https://ewejsciowki.pl/
😷 ❗️ Podczas koncertu obowiązują zasady bezpieczeństwa zgodne z wytycznymi MKiDN w sprawie organizacji imprez kulturalnych (maseczka, dezynfekcja dłoni, utrzymywanie dystansu).
Ilość miejsc ograniczona!
bilety: https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/warszawskie-towarzystwo-muzyczne,879/jazz-dla-dzieci-4-krolowa-jazzu-trabka,15397?eventId=204853

📱📧 Informacji udziela:
WARSZAWSKIE TOWARZYSTWO MUZYCZNE im. Stanisława Moniuszki
22 849 56 51, 509 019 934
🌎 www.wtm.org.pl
e-mail: wtm@wtm.org.pl
warszawskietowarzystwomuzyczne@gmail.com
🔷 Współfinansowanie: m.st. Warszawa
🔷 Organizator: Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki, Fundacja Popularyzacji Muzyki Jazzowej EuroJAZZ

DZIADY w Warowni Jomsborg 23 października 2021

Serdecznie zapraszamy na ostatnią imprezę otwartą w roku 2021 – DZIADY – SŁOWIAŃSKI OBRZĘD KU PAMIĘCI PRZODKÓW🔥🔥🔥

Koszt wstępu dla dorosłych 20 zł. Bilet może być wymieniony na kiełbaskę lub piwo w puszce (0,5 l).
Koszt wstępu dla dzieci w wieku szkolnym – 10 zł. Każdy kto kupi taki bilet dostaje w prezencie szklaną perłę z runą wikingów i może (jeśli zechce) wymienić ją w Kramie na wodę lub sok jabłkowy.
Dzieci młodsze – gratis, jeśli przejdą wyprostowane pod włócznią wiszącą w bramie.

Atrakcje i pokazy w godzinach 12:00–17:00 – ZABAWY Słowian i Wikingów

Plan dnia:
14:00 – Turniej Łucznika dla dorosłych – wpisowe 10zł. Nagroda butelka miodu pitnego “JomsViking”
15:00 – Turniej Strong SLAV,
15:30 – zawody gry na ROGU
16:00 – pojedynek wojowników – ZEMSTA RODOWA
16:30 – SAGA opowiadana przez Jarla Einara w Długim Domu
17:00 – pokaz Szkoły Tańca Hamsa
18:00 – OBRZĘD DZIADÓW 🔥

Prócz tego przez cały dzień dostępne będą:

 • strzelanie z łuku – płatne 1 zł od strzały, a pieniądze przeznaczone będą na wyżywienie psów grodowych – Thora i Lokiego.
 • rzut toporem – dla odwiedzających w wieku od 15 lat. Każdy może spróbować swych sił. Jeden rzut kosztuje 1 zł – kasa też dla Thora i Lokiego.
 • zabawa cumowanie łodzi

UWAGA! Nie posiadamy terminala na karty, płatności tylko gotówką! 💰

W trakcie dnia otwarty też będzie nasz Kram Grodowy z pamiątkami oraz Tawerna Valhalla, w której będzie można zakupić nasz sławny miód pitny JomsViking, piwo oraz napoje dla kierowców i dzieci.

Tawerna będzie działać do 19:00.

Serdecznie zapraszamy!

Warsztaty dla dzieci | Podróże artystyczne dookoła świata

Warsztaty dla dzieci (5-12 lat)

instruktorka: Urszula Pielach-Gemzała
wstęp: 15 zł, rezerwacja miejsc online
sala: Człowiek z marmuru, 219, II piętro

Wspólnie z uczestnikami odbędziemy artystyczną podróż do Azji do ,,Kraju kwitnącej wiśni” – Japonii

Program warsztatów:

 1. Krótkie wprowadzenie na temat Japonii.
 2. Nauka kilku słów po Japońsku .
  Dzieci nauczą się przedstawiać po japońsku, nauczą się jak się przywitać i pożegnać po japońsku. Dowiedzą się również jak napisać nazwę kraju Japonia po japońsku.
 3. Wykonanie flagi Japonii z białego i czerwonego papieru
 4. Wykonanie małego modelu wulkanu Fuji, który jest symbolem Japonii. Wulkan będzie wykonany z białej oraz barwionej na jasnozielony kolor masy solnej.

Święto Niemego Kina dla dzieci: Podróże Małe i Duże: Buster Domator | Albert Karch

🌏 17. Święto Niemego Kina: „Voyages” 🌏
🏠 PODRÓŻE MAŁE I DUŻE: BUSTER DOMATOR 🏠
Buster Keaton urodził się w 1895 roku, w roku pierwszego publicznego pokazu filmowego braci Lumière. Buster, „człowiek o kamiennej twarzy”, odpierający ataki szalonego świata, podróżujący, w ciągłym ruchu, przeżywał przygody w spektakularnych okolicznościach przyrody – na Dzikim Zachodzie, biegunie północnym, w głębinach oceanu. „Maszyną” stacjonarną, często mu towarzyszącą, był dom. Mógł być zautomatyzowany, do samodzielnego złożenia lub nawiedzony – zawsze w kontrze do głównego bohatera, złośliwie reagujący na zdanie, które mógłby wypowiedzieć Buster po jednej ze swoich filmowych wypraw: „Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”. Zazwyczaj w tej oazie spokoju i wytchnienia podróże zaczynają się i kończą – ale nie dla niego. Dom w filmowych opowieściach Keatona to dopiero początek wielkiej przygody.

🗓 PROGRAM 🗓
SOBOTA| 23 PAŹDZIERNIKA | 15:00 | SALA MAŁA CZARNA
🎥 Tydzień (One Week) (Metro Pictures Corp., USA, 1920)
reż., scen.: Buster Keaton, Edward F. Cline; zdj.: Elgin Lessley
obsada: Buster Keaton (pan młody), Sybil Seely (panna młoda), Joe Roberts (dostawca pianina)
Młoda para otrzymuje w prezencie ślubnym dom do samodzielnego montażu. Niestety złośliwy rywal zmienia numerację pudeł z elementami niezbędnymi do budowy. Finalny efekt jest zaskakujący… Tydzień – który Keaton uznawał za swoje pierwsze w pełni autorskie dzieło – to popis akrobatycznych umiejętności twórcy, jego choreograficznej wirtuozerii. Dobra scena komediowa wymaga więcej obliczeń i kalkulacji niż dzieło inżyniera, mawiał i z matematyczną precyzją planował kolejne gagi. Zanim rozpoczął pracę w filmie, przez kilkanaście lat scenicznej kariery żonglował, uprawiał pantomimę, był wystrzeliwany jako ludzki pocisk. Uczył się upadać. Jego film jest także i o tym – o wielkich i małych upadkach, po których zawsze można się podnieść. (KW)
🎥 Elektryczny dom
(The Electric House) (Buster Keaton Productions Inc., USA, 1922)
reż., scen.: Buster Keaton, Edward F. Cline; zdj.: Elgin Lessley
obsada: Buster Keaton (Buster), Joe Roberts (dziekan), Virginia Fox (córka dziekana), Joe Keaton, Louise Keaton, Myra Keaton
Wskutek pomyłki, do której dochodzi podczas ceremonii wręczenia dyplomów, Buster zostaje wzięty za inżyniera. Podejmuje się pracy polegającej na zautomatyzowaniu urządzeń domowych w willi dziekana. Wynalazki jednak buntują się przeciw ich twórcy.
Podczas realizacji pierwszej wersji filmu Keaton uległ wypadkowi na ruchomych schodach i musiał zawiesić prace na rok. Za rozwiązania techniczne odpowiadał Fred Gabourie, z którym Keaton współpracował przy Łodzi (1921) i Tygodniu. To jego pomysłowe wynalazki budują fabułę filmu. W Elektrycznym domu, zamykającym trylogię na temat automatyzacji – Strach na wróble (1920), Nawiedzony dom (1921) – chaos wypiera ład i planowanie. Świat przedmiotów nie daje się tak łatwo okiełznać.
💬 wprowadzenie do filmu: Iga Harasimowicz
🎶 muzyka: Albert Karch 🎶
Produkuje i realizuje własne płyty oraz innych artystów. Gra na perkusji, fortepianie oraz pisze utwory. Bardzo lubi podróżować. W 2019 roku ukazała się jego wspólna płyta z japońską wokalistką Ichiko Aobą, poza tym pracował z Misią Furtak, Minim feat. Sainkho Namtchylak, Eydim Horsdalem, Garethem Quinnem Redmondem i wieloma innymi zespołami.

🎫 Sprzedaż biletów w kasie kina Iluzjon oraz online na www.kinoiluzjon.pl

Organizatorem wydarzenia jest Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny.
Patroni medialni:
Polska Agencja Prasowa, TVP Kultura, Dwójka – Program 2 Polskiego Radia, Kino, Filmweb, Presto filmowe, Czasopismo EKRANy, JazzPRESS, Going., Onet
Partnerzy programowi:
Eye Filmmuseum, Cineteca di Bologna, Swedish Film Institute, Instytut Francuski / Institut français de Pologne à Varsovie, Włoski Instytut Kultury, Węgierski Instytut Kultury – Varsói Magyar Kulturális Intézet
Partnerzy:
Szkoła Filmowa w Łodzi / PWSFTviT
fot. Paweł Rakowski

Zajęcia musicalowe dla dzieci 7-9 lat

Twoje dziecko uwielbia śpiewać i tańczyć? 🎤🩰
⭐ A może marzy o występie na prawdziwej scenie? ⭐

Serdecznie zapraszamy na zajęcia musicalowe w Natolińskim Ośrodku Kultury! Prowadzimy zajęcia w dwóch grupach: 4-6 oraz 7-9 do wyboru w poniedziałki lub soboty. Można jeszcze dołączyć do grup!
Zapraszamy!

Harmonogram zajęć:
soboty 11:45-12:30 zajęcia wokalno-aktorskie (sala nr 10)
12:30-13:15 zajęcia taneczne (sala baletowa)

Koszt udziału w pojedynczych, próbnych zajęciach to 60 zł.
Miesięczny koszt udziału w zajęciach to 249 zł.

Zajęcia można odrabiać w innych grupach.

✉️ Zapisy: zapisy@musicplace.com.pl
☎️ Zadzwoń, a Wiktoria opowie Ci o szczegółach naszych zajęć: 534 930 869

Jesienne warsztaty taneczne dla dzieci 3-8 lat z Teatrem La La Lena

Jesienne warsztaty taneczne dla dzieci to idealna okazja, aby potańczyć z jesiennymi symbolami i zamienić je w nieoczywiste zabawy. W tej tanecznej przygodzie będą towarzyszyć liście i kasztany, które w rękach dzieci zamienią się w przeróżne historie. Rozruszane zostaną ciała i wyobraźnia w kolorach pięknej, złotej jesieni. Warsztaty poprowadzi Lena Kowalska, założycielka Teatru La La Lena – aktorka, reżyserka, pedagog tańca.

ceramika dla Dzieci od 4 do 6 lat

lepimy, tworzymy i fajnie się bawimy na jedynych takich warsztatach ceramicznych w Centrum Kultury Wilanów filia Alto 🙂

jeżeli chcesz aby Twoje Dziecko twórczo spędziło czas to zapraszamy serdecznie – spotykamy się w sali plastycznej, w czwartki w godzinach od 17:00 do 18:00

zapraszamy Dzieci w wieku od 4 do 6 lat

uwaga!
na czas epidemii COVID 19 zapewniamy płyn do dezynfekcji, a maseczki prosimy przynosić we własnym zakresie

zajęcia prowadzimy zgodnie z zarządzeniem Dyrektora CKW dotyczącym wprowadzenia w CKW procedur bezpieczeństwa

wszelkie informacje na temat zajęć znajdziecie na stronie https://artkreacje.pl/zajecia/ckwalto.html

zapisy i informacje: 👉 http://artkreacje.pl, email: kontakt@artkreacje.pl lub tel. (+48) 602 5044 33 – polecamy, zapraszamy i do miłego!

Zajęcia sportowe dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat

Zapraszamy na zajęcia sportowe💪🏻
Zajęcia sportowe dedykowane dla dzieci w wieku od 3 do 6 r.ż. w każdą sobotę o godz. 15:00⏰

🔥 Sport to zdrowie, a żeby znaleźć ulubioną dyscyplinę trzeba przecież spróbować wszystkiego!

⚔️ szermierka
⚽️ piłka nożna
🏀 koszykówka
🎾 tenis
🏐 siatkówka
🤸 gimnastyka, tory przeszkód i świecące kostki sensoryczne ćwiczące czas reakcji🤩

Zajęcia odbywają się u nas co tydzień w każdą sobotę❗️

Trenujemy na świeżym powietrzu 💪🏻☀️ lub pod dachem🏡 w zależności od pogody💦🌧

⏰zajęcia trwają 45-60 min
💰koszt zajęć 80zł / dziecko

Zajęcia prowadzą:
✔️Krystian Leszko
✔️Katarzyna Tomczuk

Zapraszamy do zapisów na zajęcia sportowe‼️

Ostatnie dwa wolne miejsca🤗
📞 575 700 712
📧 biuro@positive-therapy.pl

Warsztaty gry na bębnach dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych

godz. 10.30-11.30 (dzieci 7-9 lat)
godz. 12.00-13.00 (młodzież 16+, dorośli)
instruktorka: Anika Kamińska
wstęp: 15 zł, rezerwacja miejsc online
sala: Marzyciel, 007A, parter

SPOTKANIE Z RYTMEM – WARSZTAT GRY NA BĘBNACH DLA DZIECI.

Co To jest bas i slap? Jak zrobić tremolo? Jakie rytmy gra się w Afryce? Tego wszystkiego będzie można dowiedzieć się na warsztacie “Spotkanie z Rytmem”. Będzie to warsztat, na którym dzieci poznają podstawowe pojęcia z zakresu sztuki gry na bębnach, nauczą się i zagrają kilka różnych rytmów, a także stworzą swój własny rytm.

Gra na oryginalnych bębnach afrykańskich wyzwala w dzieciach silne pozytywne emocje. Wspólne muzykowanie daje małym uczestnikom radosne poczucie wewnętrznego spełnienia oraz uczy współpracy w grupie, jako zespole muzycznym. Kształci u dzieci poczucie rytmu, daje możliwość twórczej ekspresji oraz rozwija muzyczne horyzonty. Podczas muzycznego spotkania dzieci dosaną do dyspozycji tradycyjne bębny djembe pochodzące z Afryki Zachodniej (m.in. Mali, Gwinea, Wybrzeże Kości Słoniowej, Burkina Faso) oraz na różnego rodzaju małe instrumenty perkusyjne.

Warsztaty gry na bębnach dla młodzieży i dorosłych. Pierwsze dźwięki, pierwsze rytmy.

Każdy, bez względu na umiejętności i doświadczenie muzyczne, może wziąć udział w warsztatach i czerpać radość z obcowania z rytmem i tworzenia muzyki. Na warsztacie poznacie właściwą dla djembe technikę gry, podstawowe pojęcia i ćwiczenia na poczucie rytmu, na technikę na koordynację itp. Poznacie pierwsze rytmy do wspólnego grania w kręgu bębniarskim, pierwsze rytmy afrykańskie i pierwsze rytmy do akompaniowania do muzyki. Będzie dużo dobrej zabawy. Dla każdego uczestnika zapewnimy instrument djembe.

Anika Kamińska – Z wykształcenia archeolog ze specjalizacją archeologia podwodna, pasjonatka podróży i kultur tradycyjnych. Przede wszystkim jednak muzyk i tancerka tradycyjnego tańca z Afryki Zachodniej. Specjalizuję się w grze na etnicznych instrumentach perkusyjnych z różnych stron świata. Lata temu ucząc się gry na bębnach natrafiła na taniec afrykański, którym zafascynowała się od pierwszego wejrzenia i konsekwentnie kontynuuje swój rozwój w tej dziedzinie. Do rytmu i tańca podchodzi jako do nierozerwalnej całości, świetnie rozumiejąc relacje między tymi dwiema dziedzinami, co przekazuje i czym zaraża na swoich warsztatach. Pasja do bębnów i tańca jest głównym motywem odbytych podróży do Afryki i na Kubę. Tańca i rytmu afrykańskiego uczyła się w Mali i Burkina Faso i na Kubie u znakomitych mistrzów baletów afrykańskich oraz od znanych tancerzy i muzyków afrykańskich mieszkających w Europie. Anika angażuje się w działalność promującą kulturę Zachodniej Afryki. Jest współorganizatorką festiwalu Around The Rhythm Festival oraz prowadzi warsztaty na wielu festiwalach w całej Polsce i za granicą (Ozora, Wibracje, Slot, ATR Festiwal, Serpiente, Drum Djemboree, S16, Freeq Festival, Owocowy i inne). Jest założycielem i muzykiem w zespołach Moribaya i Madrugada, prowadzi zajęcia z gry na bębnach w najstarszej w Polsce szkole gry na bębnach Klick&Drum. Udziela się jako muzyk studyjny. Jej rękodzieło znajdziecie pod pseudonimem Piórja na Fb.

Warsztaty tworzenia biżuterii z mas polimerowych

Weekend ze sztuką “Warsztaty tworzenia biżuterii z mas polimerowych” – Organizator – Galeria Sztuki Dzieci i Młodzieży POKiS

Smykofonia na Grochowskiej „Muzyczne przygody ROBIN HOODA”

Robin Hood i jego weseli kompani zapraszają na muzyczną podróż do tajemniczego Lasu Sherwood. Śpiew ptaków, zabawa przy ognisku w rytm tańców szkockich i rozmarzone ballady staroangielskie to świat Robin Hooda, który grając na swym czarodziejskim oboju opowie wiele niezwykłych historii.

Wykonawcy:
Tytus Wojnowicz – obój
Grzegorz Lalek – skrzypce, mandolina, gitara
Adam Maksymienko – akordeon
Sebastian Wypych – kontrabas
Lala Czaplicka – prowadzenie, śpiew

Zapraszamy na koncerty do Sali Prób Orkiestry Sinfonia Varsovia na ul. Grochowskiej 272 w Warszawie. Mapa dojazdu

Bilety dla dzieci i rodziców dostępne na stronie eBilet.pl oraz w autoryzowanych punktach sprzedaży w cenie:

– dla dzieci do ukończenia 1 roku życia (5 zł)

– dla dzieci powyżej 1 roku życia (17 zł)

– dla dorosłych/opiekunów (22 zł)

Pamiętajcie, że dzieci mogą uczestniczyć w Smykofonii jedynie pod opieką rodziców. Honorujemy bilety wyświetlane na urządzeniach elektronicznych.

Warsztaty plastyczne “Rysuj z Tytusem” (dla dzieci od 6 lat do 12 lat)

Inspirująca 🍁Jesień🍁 Konesera 2021 trwa❗

Chcecie własnoręcznie stworzyć bohatera komiksów🦍? I dowiedzieć się więcej o portrecie w sztuce🎨? Warsztaty “Rysuj z Tytusem” w Koneserze są właśnie dla Was😉.

Zapraszamy serdecznie na wyjątkową lekcję👩‍🎓 plastyki w towarzystwie Tytus, Romka i A`Tomka. Wraz z bohaterami komiksów Papcia Chmiela dzieci wysłuchają zabawnego wykładu profesora Talenta o portrecie w sztuce oraz dowiedzą się jak namalować jeża🦔 i narysować studium postaci. Każdy z uczestników spróbuje swoich sił jako artysta! Tytus wraz z przyjaciółmi udowodnią, że malowanie🖌️ i rysowanie✏️ to wspaniała zabawa🤩.
Małym uczestnikom towarzyszyć będą aktorzy Teatru Kamienica: Rafał Szałajko, Łukasz Matecki, Rafał Pyka, Maciej Hanczewski i Katarzyna Taracińska-Badura.

Profesjonalne zajęcia gimnastyki korekcyjnej dzieci 6-9 lat

Profesjonalne zajęcia gimnastyki korekcyjnej dzieci 6-9 lat.
Kameralna grupa max 6 dzieci.

Ćwiczenia ogólnorozwojowe dziecka, wdrażanie podstawowych wzorców ruchowych, przygotowanie do dalszej kariery sportowej lub samodzielnej aktywności fizycznej w dorosłym wieku. Profilaktyka wad postawy oraz ukierunkowanie prawidłowego rozwoju motorycznego.
Wyspecjalizowana i profesjonalna kadra trenerów ze specjalizacją fizjoterapii dziecięcej.

JOGA DLA DZIECI W SAMADHI JOGA

Kochani Jogini!

Ńiedziele godzina 10.00 startujemy z Jogą dla dzieci 6-12 lat z Kasią Lewandowską.

Soboty godzina 11.30 Joga dla dzieci 4-9 lat Karolina Żbikowska

Obowiązują zapisy :)

Joga dla dzieci ma za zadanie wyciszenie umysłu, pogłębienie wiary w siebie i osiągnięcie sprawniejszego i silniejszego ciała. Zajęcia pomagają w odzyskaniu energii po całodziennym pobycie w szkole, są dobrą alternatywą do spędzania czasu przed komputerem/telewizorem.
Jest formą połączenia precyzyjnego ruchu z umiejętnością słuchania i wykonywania poleceń.
Korzyści jakie dzieci wynoszą z zajęć to:

-wzmacnianie i uelastycznianie wszystkich mięśni i kręgosłupa
-korzystny wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego
-poszczególnych grup mięśniowych
-wzrost koncentracji
-umiejętność wykonywania poleceń
-stabilność emocjonalna
-rozwój poczucia własnej wartości
-zwiększona odporność psychofizyczna
-wyciszenie, równowaga i rozwój samoświadomości

Warsztaty dla dzieci: DIA DE LOS MUERTOS

Kolorowe cmentarze, fiesta nad grobami zmarłych, stragany pełne cukrowych czaszek i ulice wypełnione ludźmi. Tak Meksykanie przeżywają Dzień Zmarłych. W niektórych rejonach kraju ludzie przebierają się za śmierć, której symbolem jest La Catrina – personifikacja śmierci, w eleganckiej sukni, z kapeluszem lub wiankiem z dużych kwiatów na głowie.

Uczestnicy warsztatów mieli niepowtarzalną okazję poznać jedno z ważniejszych meksykańskich świąt, zaprojektować maski i stroje oraz nauczyć słówek po hiszpańsku.
Bezpłatne warsztaty. Zapisy online od 15 października 2021 od godz. 9.00

Uczestnicy: dzieci 8-10 lat (godz.12.30) i młodzież 11-14 lat (godz. 13.30)

Organizator: Pracownia Językowa Targówek

Tashkowe warsztaty dla dzieci na BioBazarze

CZY WIECIE, ŻE TEJ JESIENI NA BIOBAZARZE EKOLOGIA Z ZABAWĄ IDĄ W PARZE?
Zapraszamy wszystkich na cykl cotygodniowych warsztatów prowadzonych przez zielonego Tashka – brandmenedżera kawiarni Triki Tashka.
Będzie zielono, ekoLOGICZNIE i kreatywnie!
Podczas spotkań z animatorami pojawią się:
✅ elementy projektowania
✅ działania przestrzenne
✅ aktywności kształtujące
postawę proekologiczną
Nie zabraknie oczywiście bohaterów książek wydawnictwa Tashka.

PRZYGODY DZIKICH DZIECI. “STRAŻNIK JABŁONI” | FILM I WARSZTATY | 5+

Zapraszamy na nowy cykl filmowy połączony z warsztatami rodzinnymi: PRZYGODY DZIKICH DZIECI. Podzieliliśmy go na 3 części: „DZIKOŚĆ”, „PRZYGODY” i „DZIECI”.

🌍🔦 W części drugiej zatytułowanej PRZYGODY pokażemy historie pełne przygód, zabawy, wyzwań. Ta część na pewno uruchomi Waszą wyobraźnię i zachęci do eksplorowania świata.

Zapraszamy na siódmą z piętnastu projekcji.

🎬 Opis filmu “Strażnik Jabłoni”

Gdzieś w Szkocji rośnie wielka jabłoń. Daje dużo owoców. Cieszy się z tego cała wioska. Opiekuje się nią jeden człowiek i jeden duszek jabłoni. Czy chodzi im o to samo? Humorystyczna opowiastka o sile dobroci i wzajemnej pomocy.

(Rosja 2020, Reż.: Alla Vartanyan, 11 min, film animowany przeznaczony dla dzieci 4+)

🎤 Po projekcji warsztat inspirowany filmem poprowadzi Ania Stadnik.

Ania Stadnik – współzałożycielka i dyrektorka festiwalu Kino w Trampkach. W latach 2013-2016 dyrektorka artystyczna. Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Studiowała również Gender Studies na UW i scenariopisarstwo w Krakowskiej Szkole Scenariuszowej. Od kilku lat pasjonuje ją pisanie i ulepszanie scenariuszy. Entuzjastka i pasjonatka kina.

Od początku istnienia Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy współpracuje z Międzynarodowym Festiwalem dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach. Najmłodszych widzów od września zapraszamy na specjalny cykl filmowy połączony z pracą warsztatową i dyskusjami. „Przygody dzikich dzieci” to cykl 15 projekcji filmowych odbywających się w soboty w siedzibie CKF w Al. Ujazdowskich 20. Pokazujemy w nich filmy krótkometrażowe i pełnometrażowe, które podbiły serca kinotrampkowej publiczności.

📌 Cena biletu: 15 zł. Bilety dostępne na: https://ckf.interticket.pl/

📌 Godz. 12:00. Czas trwania: 90 minut

📌 Uczestnictwo w warsztatach oznacza akceptację Regulaminu.

📌 MIEJSCE: Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, Al. Ujazdowskie 20, Warszawa

Wydarzenie jest realizowane w ramach programu TRAMPOLINA DO KINA – FILM JAKO NARZĘDZIE EDUKACJI, który finansuje Urząd m.st. Warszawy

Ceramika dla dzieci 1/2 i 2/2

Cykliczne zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym (szkoła podstawowa). Zajęcia dostosowane poziomem trudności do możliwości manualnych dzieci. Na zajęciach nawet początkujący adepci sztuki ceramicznej bez względu na uzdolnienia będą w stanie ulepić efektowny wazonik, paterę, figurkę czy abstrakcyjną rzeźbę. Zajęcia odbywają się w dwutygodniowych sekwencjach. Na pierwszych zajęciach wykonujemy pracę, a po jej wypaleniu na drugich zajęciach praca jest szkliwiona. Po kolejnym wypale w dogodnym momencie można ją już odebrać. Cena zajęć 55 zł tj. 110 za dwa zajęcia. Cena zawiera niezbędne materiały, glina, szkliwa i dwa wypały.
Pierwsza grupa startuje w piątek 8 października br.

on-line – Muzyczne Pluszaki | audioteka współczesnej miniatury muzycznej dla dzieci

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”, od 2011 roku organizujący edycję rodzinną – Małą „Warszawską Jesień” otwiera dostępną bez ograniczeń audiotekę współczesnych miniatur muzycznych, adresowanych do słuchacza dziecięcego. Artystyczna miniatura muzyczna to jedna z form, skutecznie włączających najmłodszego, jeszcze niewyrobionego słuchacza w świat muzyki klasycznej.

Mała Warszawska Jesień – jeden z nielicznych festiwali, prezentujących w całości muzykę, skomponowaną przez współczesnych twórców, adresowany do dzieci, wraz ze swoją 11 edycją rozpoczyna tworzenie audioteki współczesnych miniatur artystycznych, przeznaczonych do odbioru przez małe dziecko i dostosowanych do jego potrzeb i percepcji. W 2021 roku organizatorzy zamówili 6 takich utworów u współczesnych kompozytorek i kompozytorów muzyki klasycznej: Aleksandry Bilińskiej, Wojciecha Błażejczyka, Krzysztofa Knittla, Bartka Wąsika, Lidii Zielińskiej i Wojciecha Ziemowita Zycha. W kolejnych latach zakłada się zamówienia kompozytorskie u innych twórców muzyki współczesnej. Tak, by z roku na rok zasób dostępnych bez ograniczeń, współczesnych miniatur muzycznych, przeznaczonych dla najmłodszego słuchacza, sukcesywnie rósł.

Szczególną promocją otwarcia audioteki w 2021 roku będą prezentowane w audiowizualnej formie trzy specjalne, pojedyncze premiery „muzycznych pluszaków”, realizowane w ramach programu Mobilni w kulturze, prowadzonego przez Fundację Inna Przestrzeń i dofinansowanego przez m.st. Warszawa.

Pierwszym etapem tego działania był koncert pt. “Pluszaki”, prezentujący wspomnianych 6 światowych prapremier: współczesnych miniatur artystycznych, adresowanych do dzieci, który swoją premierę miał w ramach 11. Festiwalu Muzyki Współczesnej dla Dzieci „Mała Warszawska Jesień”. Koncert odbył się 19 września 2021 roku. Na premierową retransmisję całego koncertu w formacie audiowizualnym zapraszamy w sobotę 6 listopada 2021 roku. Od tego dnia koncert będzie dostępny w całości bez ograniczeń na kanałach Warszawska Jesień / Warsaw Autumn: youtube i w social mediach.

Harmonogram premier:
→ 23 października, sobota – Aleksandra Bilińska, „Mysie trele z kotem w tle”
na dwa głosy żeńskie, fortepian i prawie fortepian

→ 27 października, czwartek – Bartek Wąsik, „Owady i motyl”
na 2 głosy, 4 muzyków i 8 odnóży

→ 30 października, sobota – Wojciech Ziemowit Zych, „Warszawiatr”
na 2 głosy, 2 fortepiany i perkusję

Wykonawcy:
→ Joanna Freszel – sopran
→ Dorota Miśkiewicz – mezzosopran jazzowy
KWADROFONIK w składzie:
→ Emilia Sitarz i Bartek Wąsik – fortepiany
→ Magdalena Kordylasińska-Pękala i Piotr Maślanka – perkusja

→ Anna Szawiel – scenariusz i prowadzenie
→ Anna Kierkosz – teksty, opieka kuratorska
→ Remigiusz Czechowicz – projekcja dźwięku

Realizacja:
→ Taktogram:
Qinke Chang, Krzysztof Gajewski, Piotr Łabanow – zdjęcia
Maciej Mulawa – montaż audio
Piotr Łabanow – montaż wideo

Działanie realizowane w ramach 11. Festiwalu Muzyki Współczesnej dla Dzieci „Mała Warszawska Jesień” i programu „Mobilni w kulturze”, dofinansowanego ze środków miasta stołecznego Warszawy


Czym są tytułowe „pluszaki”? Miękkość, ciepło, kolor, zapach. Pluszak jest skonstruowany tak, by ogarnęła nas gwałtowna emocja, którą można porównać na przykład do zakochania czy zachwytu, a zaraz po niej – przemożna potrzeba dotknięcia zabawki. Czułość, miłość, ciepło, radość, poczucie bezpieczeństwa, a nawet złość, zazdrość czy smutek od pierwszego wejrzenia – z tym może kojarzyć się pluszowa zabawka. Koncentracja emocji i powiązanych z nimi brzmień, dźwięków i fraz w skondensowanej, zdyscyplinowanej formie – czy to nie brzmi jak definicja najlepszej miniatury muzycznej?

Premierowe materiały będą dostępne:
https://www.youtube.com/user/WarsawAutumn
https://www.facebook.com/WarszawskaJesien

on-line – Sankt Petersburg – prelekcja podróżnicza

Po letniej przerwie serdecznie zapraszam wszystkich Państwa na kolejną prelekcję podróżniczą on-line. Tym razem chcę opowiedzieć o Sankt Petersburgu, jednym z najpiękniejszych i najbardziej wyjątkowych miast świata. Wspólnie zobaczymy jego najbardziej znane zabytki – m.in. najstarszą część miasta – Twierdzę Pietropawłowską, słynny i bogaty w dzieła sztuki Ermitaż, interesujące i piękne sobory: Kazański, św. Izaaka czy Zbawiciela na Krwi. Przespacerujemy się Newskim Pospektem na Plac Pałacowy i pod budynek Admiralicji. Będziemy podziwiać wspaniałe pomniki Piotra I i Katarzyny Wielkiej. Odwiedzimy także podmiejskie carskie rezydencje w Peterhofie i Carskim Siole. Nie zabraknie również rejsu łodzią po rzekach i kanałach Petersburga oraz słowa o “białych nocach”, które przyciągają do miasta turystów w okresie letnim. Postaram się zaprezentować także mniej znane zakątki miasta jak np. niedawno oddany do użytku wieżowiec Gazpromu będący najwyższym budynkiem w Europie.

Na prelekcję zapraszam w sobotę 23 października o godzinie 18:00. Spotkanie potrwa około godziny plus czas na Państwa pytania. Transmisja na żywo odbędzie się na kanale Wostok Podróże na YouTube https://www.youtube.com/c/WostokPodroze. Najłatwiej dołączyć do prelekcji kilkając na parę minut przed rozpoczęciem na ten link: https://www.youtube.com/watch?v=II3IwSKWwGU. Prelekcja będzie zarchiwizowana i pozostanie udostępniona do późniejszego odtworzenia.

Jak zawsze udział w spotkaniu jest bezpłatny! Jeśli ktoś z Państwa ma życzenie docenić moją pracę nad prelekcjami i blogiem oraz przewodnikiem po Moskwie, który obecnie opracowuję, najprościej można zrobić to poprzez serwis Patronite – https://patronite.pl/wostokpodroze lub postawić mi wirtualną kawę: https://buycoffee.to/wostokpodroze
Z góry dziękuję i do zobaczenia!

Spotkanie poprowadzi Tomasz Jeżowski – pilot wycieczek, pasjonat historii i podróży, zainteresowany wszystkim, co położone na wschód od Bugu. Od lat oprowadza polskich turystów po Rosji, Ukrainie i państwach kaukaskich. Wyprawy na Wschód łączy z pracą przewodnika miejskiego po Krakowie.

NIEDZIELA, 24 października


Teatrzyk dla dzieci. Baśń hinduska

Teatrzyk dla dzieci
Teatr Wariacja “Baśń hinduska”
wg R. Kiplinga “O motylku, który tupał nóżką”
niedziela, 24.10.2021, godz. 12:30

bilety: 10 zł (przedsprzedaż: biletyna.pl lub bezpośrednio w DK Portiernia w dniu wydarzenia). Na miejscu płatność wyłącznie gotówką/w miarę możliwości prosimy o płacenie odliczoną kwotą.

W tym kolorowym, pełnym muzyki i pięknych słów świecie fruwają motyle. Mają takie same problemy jak ludzie. Żyją tu także Dżiny, ale nie należy się ich obawiać, ponieważ duchy te są na służbie u wielkiego Sulejmana. Pomogą mu rozwiązać pewien problem z jego małżonką Balkis. A żona pana Motyla również nauczy się czegoś ważnego. Zamiast kłótni lepiej zatańczyć. A najlepiej taniec hinduski wprost z Bollywood.

Spacer po czerwonym dywanie

Pracownicy Arboretum oraz Wójt @gminarogow, Daniel Kołada, zapraszają na drugą edycję Spaceru wśród jednej z największych w Europie kolekcji klonów.

Program Imprezy:

• 12.40 – kierownik Arboretum, Piotr Banaszczak, zaprezentuje nietypowe rośliny jadalne i lecznicze.
• 13.20 – prezentacja minikiwi – nowego, cennego owocu, nad którym badania i hodowla nowych odmian prowadzone są na Wydziale Ogrodniczym SGGW
• 13.40 – pracownicy Arboretum opowiedzą o przetworach z egzotycznych owoców zebranych w Ogrodzie. Do degustacji m.in. dżem z cytryńca, gruszek azjatyckich, ale także owoce derenia kousa, czy urodlinu.
• 14.20 – Joanna Dzwonkowska przedstawi tajniki przygotowywania najlepszych nalewek dendrologicznych z przeróżnych gatunków drzew i krzewów.
• 15.00 – wycieczka po Arboretum z przewodnikami – pracownikami Ogrodu.

Uwaga – proszę oczekiwać nie tylko solidnej porcji informacji i wrażeń wizualnych, ale też i smakowych!

Halvdan – prawie wiking | Filmowy poranek dla dzieci

Filmowy poranek dla dzieci (6+)

wstęp: 15 zł, rezerwacja miejsc online
sala: Broadway

Dwa światy. Jedna przyjaźń. Wielka przygoda! Kiedy dwa zwaśnione rody walczą o władzę, jedyną nadzieją na rozejm staje się młody Halvdan. Czy tajemnicza Meia pomoże mu odnaleźć zaginiony topór, symbol siły wikingów?

Ciekawski Halvdan, wbrew zaleceniom starszych, zapuszcza się w nieznane tereny i właśnie tam spotyka niezwykłą Meię, córkę króla wrogiej wioski. Mimo absolutnego zakazu bratania się z przeciwnikiem, szybko zostają przyjaciółmi i zaczynają rozumieć, że trwający konflikt nikomu nie służy. Czy uda się pogodzić upartych władców? I co z tym wszystkim ma wspólnego tajny język, zaginiony topór i góry psującego się jedzenia?

Ekranizacja książki autorstwa Martina Widmarka, autora m.in. serii o „Biurze Detektywistycznym Lassego i Mai”.

Reżyseria: Gustaf Åkerblom
Kraj i rok produkcji: Szwecja 2018
Czas trwania: 93 min
Wersja językowa: Dubbing

ZWIASTUN: https://tiny.pl/9r5ds

Szanowni Państwo,
Na wydarzenie obowiązuje limit 75% miejsc. Będziemy informować Państwa na bieżąco, jeśli zostaną wprowadzone nowe obostrzenia.
W związku z epidemią COVID-19 we wszystkich przestrzeniach DK Kadr funkcjonujemy w reżimie sanitarnym: prosimy o noszenie maseczek ochronnych, dezynfekowanie dłoni, trzymanie dystansu. Prosimy także wszystkich odwiedzających o wypełnianie oświadczeń o stanie zdrowia.

Improwizacja dla dzieci

Wracamy w nowym sezonie!
Zapraszamy na improwizowany spektakl dla dzieci!
To wyjątkowe wydarzenie komediowe dla widzów od 4 do 12 lat, gdzie improwizatorki i improwizatorzy wspólnie z widzami wymyślają i nadają bieg zabawnym, wzruszającym, przygodowym historiom.
Jak to działa?
✩ Najpierw się rozgrzewamy!
Wspólnie z publicznością przed spektaklem wykonujemy ze sceny ćwiczenia, które budzą wyobraźnię, pozwalają się poznać i dobrze poczuć przed spektaklem.
✩ Później wspólnie wyruszamy do świata bajek!
Czerpiąc z inspiracji od publiczności na bieżąco tworzymy improwizowane opowieści. Każda z nich jest wyjątkowa, ponieważ wydarza się tylko raz i nigdy więcej się nie powtórzy!
Występują: Agnieszka Matan, Marta Iwaszkiewicz, Marta Podobas, Agata Rozbicka, Norbert Bajan, Ewa Gryczon, Piotr Gasik, Jan Wasilewski, Joanna Pawluśkiewicz, Aleksandra Markowska

Bilety: 25/20 zł

Kup tu: https://tiny.pl/973qn

✰✰Spektakl improwizowany dla dzieci✰✰
Resort Komedii, ul. Bielańska 1
Zapraszamy!
Improwizacja dla dzieci
🐻🐬🦚

🌟🌟🌟

Ze względu na zachowanie zasad bezpieczeństwa zgodnie z Wytycznymi dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce opracowanymi przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Rozwoju oraz Głównego Inspektora Sanitarnego, Uczestnik:

 • Zobowiązany jest do samodzielnego wyposażenia się w materiały ochrony osobistej mające służyć zasłanianiu
  ust i nosa. Osoby nieposiadające ww. materiałów nie będą wpuszczane na teren imprezy;
  Uczestnik zobowiązuje się, że jeżeli wystąpią u niego objawy choroby, nie weźmie udziału w wydarzeniu i natychmiast poinformuje Organizatora o swoim stanie zdrowia

“Zwiewne motanki” | Rodzinny spacer sensoryczny

Zapraszamy na spacer sensoryczny dla rodzin z dziećmi w wieku od 8 lat, inspirowany rzeźbą “Elegantka II” Ursuli von Rydingsvard.

📆 Termin: 24 października 2021 r., godz. 11.00
📌 Miejsce spotkania: kasa w Podchorążówce
🎫 Bilety: 5 zł; dostępne za pośrednictwem portalu e-wejściówki (sprzedaż od 2 września do 22 października, doliczana jest opłata transakcyjna) 👉https://bit.ly/2Y2PzU9
ℹ Dodatkowe informacje: każdy uczestnik otrzyma liście, kwiaty, witki, gałązki, wisiorki, powrósła i trawy, które zebrane zostały w łazienkowskich ogrodach, a także inne materiały przydatne do motania.

Spacer jest dostępny i przyjazny sensorycznie dla osób z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu. Będzie prowadzony alejkami utwardzanymi i naturalnymi bez barier architektonicznych.
Informacje w PJM: 👉https://youtu.be/pU-WhqH3R8E

🔸OPIS SPACERU🔸

Rodzinny spacer po łazienkowskich ogrodach stanie się okazją do wspólnego oglądania rzeźby “Elegantka II” Ursuli von Rydingsvard. Podczas spotkania z jesiennych liści i kwiatów stworzymy również motanki.

Na spotkanie z rzeźbą Ursuli von Rydingsvard udamy się ogrodowymi ścieżkami, by następnie – wzorem naszych przodkiń – umotać i skręcić lalkę. W odróżnieniu od tradycyjnych motanek, nasze lalki elegantki stworzymy z jesiennych liści i kwiatów. W otoczeniu łazienkowskich ogrodów, w bliskości z niezwykłą rzeźbą, bez użycia jakichkolwiek narzędzi, przedstawimy własne wizje “elegantek”. Efekty motania staną się naszą współczesną refleksją nad starosłowiańskimi szmacianymi motankami lub zupełnie nowym dziełem o podobnym zastosowaniu.


Wydarzenie pod hasłem “Zwiewne motanki” odbywa się w ramach cyklu “Sensoryczne spacery”, towarzyszącego wystawie “Ursula von Rydingsvard – Tylko sztuka / Nothing but Art”, która od października eksponowana będzie w Łazienkach Królewskich.

Kopciuszek. Spektakl dla dzieci Teatru Wariacja

Wszystko dobre co się dobrze kończy. W tej bajce właśnie tak się dzieje. Samotna i zaniedbana dziewczynka przemienia się w piękną, szczęśliwą dziewczynę.
🥿🧚‍♂🧝‍♀

G. Rossini skomponował operę “Kopciuszek”, a aktorzy teatru przygotowali tę teatralną wariację, aby zachęcić dzieci do słuchania przepięknej klasycznej muzyki i śpiewu.
🥿🧚‍♂🧝‍♀

🔖Bilety: 10 zł/osoba.
Dostępne pod linkiem: https://biletyna.pl/dla-dzieci/Przedstawienie-dla-dzieci-Kopciuszek/Warszawa
oraz na miejscu 30 minut przed spektaklem.
Liczba miejsc ograniczona.

Spektakl odbędzie się w zgodzie z aktualnymi wytycznymi dotyczącymi organizacji wydarzeń w pandemii koronawirusa.

Animacje dla dzieci w Banjaluce

Ahoj kocury! 🐱 Zapraszamy na niedziele z rodziną w Banjaluce! 👪 Istny relaks dla dorosłych, a super zabawa dla najmłodszych 👫🎊 To wszystko za sprawą cudownego animatora, który zajmie się Waszymi pociechami w godz.14:00 -17:00 🕰 W organizacji zabawy pomoże również Lusia 🐶 Na najmłodszych czeka magia 🔮, zabawa z balonami 🎈, bańki mydlane 🧼, akademia cyrkowa 🎪🤹‍♂️ i wiele, wiele innych. Wiemy, że kochacie bałkański klimat i południowe jedzenie 🍽, dlatego korzystajcie z uroku wolnego dnia 🌴 Gwarantujemy Wam wspaniale spędzony czas z rodziną i przyjaciółmi 💑 Czekamy na Was już od 12, na Szkolnej 2/4 ❤️

Wystawa plenerowa Papcia Chmiela: Tytus, Romek i A`Tomek

Inspirująca 🍁Jesień🍁 Konesera 2021 trwa❗
Tytus, Romek i A’Tomek to bohaterowie komiksów, którzy skradli serca kilku pokoleniom Polaków. Właśnie mija 55 lat od ukazania się pierwszej książki o przygodach tej trójki. Z tej okazji zapraszamy Was serdecznie na plac Konesera, gdzie pojawiła się bezpłatna🆓, plenerowa wystawa twórczości Papcia Chmiela, czyli Henryka Jerzego Chmielewskiego.
Wydarzeniu towarzyszyć będą pokazy filmowe z Tytusem, Romkiem i A’Tomkiem oraz warsztaty rysunku. Wstęp wolny!
🗒️ 5.10-14.11
Wernisaż 🗒️ 7.10
📌 plac Konesera
🎟️ wstęp bezpłatny

Filmowe poranki dla dzieci w Koneserze

Inspirująca 🍁Jesień🍁 Konesera 2021 trwa❗
Tytus, Romek i A’Tomek to bohaterowie komiksów💬, którzy skradli serca pokoleniom Polaków🇵🇱. Właśnie mija 55 lat od ukazania się pierwszej książki📚 o przygodach tej trójki.
Z tej okazji zapraszamy Was serdecznie do Konesera na niedzielne filmowe🎥 poranki z bohaterami kultowych polskich animacji🎞️. To doskonała okazja, żeby pokazać najmłodszym historie, które kiedyś z wypiekami na twarzy oglądali ich rówieśnicy. Z kolei dorośli będą mieli okazję przypomnieć sobie ulubione bajki z dzieciństwa.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments