Czego szukasz?

Świetna, bezpłatna wystawa dla dzieci w Warszawie

Świetna, bezpłatna wystawa dla dzieci w Warszawie

W jednym z naszych ulubionych rodzinnych miejsc w Warszawie została otwarta świetna wystawa dla dzieci. Można ją podziwiać bezpłatnie, do 14 listopada.

Plenerowa wystawa dla dzieci, czyli prace Papcia Chmiela w warszawskim Koneserze

Pamiętacie Papcia Chmiela? Seria stworzonych przez niego komiksów o przygodach Tytusa, Romka i A’tomka dawno temu podbiła serca dzieci w każdym wieku. Jego twórczość jest ponadczasowa. Bawi już kolejne pokolenia czytelników. Do ich grona jakiś czas temu dołączyli Leon i Mila – wciągnął ich oczywiście Tomek – ten nasz, domowy, nie komiksowy ;). Często wieczorami zaśmiewamy się z pomysłów zwariowanej małpy i dwóch dzielnych chłopców. Co więcej – drukowana wersja komiksu jest jedną z pierwszych, samodzielnie przeczytanych przez Leo pozycji.

Doszliśmy z Tomkiem do wniosku, że we współczesnych bajkach dla dzieci i serialach animowanych próżno szukać tak błyskotliwego humoru, ciętych odpowiedzi i… co tu kryć – pewnego poziomu. Wierzę, że zainteresowanie dzieci klasyką to nie tylko sposób na budowanie więzi i pokazywanie tego, co dla nas samych było kiedyś ważne. Przede wszystkim jest to okazja do obcowania z Kulturą. Tak, właśnie przez wielkie “K”.

Wystawa dla dzieci w praskim Centrum Koneser została zorganizowana w 55. rocznicę ukazania się pierwszej książkowej wersji komiksu Tytus, Romek i A’tomek.

Świetna, bezpłatna wystawa dla dzieci w Warszawie
Świetna, bezpłatna wystawa dla dzieci w Warszawie

Prezentujemy zwiedzającym pomysłowość i kreatywność Papcia Chmiela, uwidaczniającą się w przygodach bohaterów, ciekawych dialogach czy wynalazkach pojawiających się w komiksach. Skupiamy się zwłaszcza na pierwszych księgach komiksu Tytusa, Romka i A‘Tomka, bo dzięki nim widzowie przypomną sobie lub dowiedzą się, jaki był początek kultowej serii. Bardzo ważne są także dla nas księgi historyczne, pokazujące doskonałe zorientowanie Henryka Chmielewskiego w historii Polski oraz jak ciekawie interpretował i popularyzował dzieje naszego kraju w swoich komiksach

podkreśla Piotr Kułak, kurator wystawy, Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskieg
Świetna, bezpłatna wystawa dla dzieci w Warszawie
Świetna, bezpłatna wystawa dla dzieci w Warszawie

Organizatorami wystawy dla dzieci są Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego i Centrum Praskie Koneser, a partnerem wydawnictwo Prószyński i S-ka. 

Oprócz wystawy w Koneserze organizowane są pokazy filmów z Tytusem, Romkiem i A’Tomkiem, a także m.in. warsztaty rysunkowe. Po szczegółowe informacje kliknij TUTAJ.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments