Czego szukasz?

Nauka przez Internet – czy to może się udać?

Nauka przez Internet - czy to może się udać?

Jeszcze kilka lat temu przez Internet mogli uczyć się głównie studenci. Na naszych oczach zachodzi jednak ogromna zmiana. Dziś wiele aspektów naszego życia przenosi się do sieci, nie inaczej jest z nauką. Ten proces trwa już od jakiegoś czasu, pandemia koronawirusa jedynie go przyspieszyła. To naturalne, że nieznane początkowo rodzi obawy. Warto jednak przekonać się czy taki sposób nauki spodoba się Tobie i Twojemu dziecku.

Do napisania tekstu o nauce online zaprosiła mnie szkoła językowa ENJOY.

Dla kogo jest nauka przez Internet?

Nauka przez Internet w szkole językowej ENJOY.

Z nauką online jest podobnie jak z każdą inną nauką – wymaga skupienia i systematyczności. Zadbaj o to, aby lekcje odbywały się w miarę możliwości regularnie. Nie ma sensu umawiania się na 7 lekcji w tygodniu, by następnie zrobić miesięczną przerwę. Dla maluchów zajęcia nie powinny trwać dłużej niż 30 minut – to i tak bardzo długi czas skupienia jak na ich możliwości. Dzieci wczesnoszkolne są najczęściej w stanie utrzymać koncentrację trochę dłużej, czas lekcji można wówczas wydłużyć.

Podczas zajęć z komputerem zadbaj o (względny chociaż, wiem jak jest :P) spokój i uporządkowanie otoczenia. Nie od dziś wiadomo, że łatwiej jest nam się skupić w czystym i niezagraconym miejscu. Planując naukę przez Internet, zaplanuj razem z dzieckiem przerwy, także te na obiad czy podwieczorek. Z pustym brzuchem trudno jest się uczyć.

To niby takie podstawowe kwestie, jednak warto na nie zwrócić uwagę, szczególnie na początku. W ten sposób pomożesz dziecku… nauczyć się uczyć on-line. W tradycyjnej szkole, dziecko obserwuje kolegów i koleżanki i stopniowo wdraża się w szkolny rytm. Gdy jest przerwa – dzieci jedzą drugie śniadanie, szaleją na podwórku lub korytarzu czy idą do toalety. W przypadku nauki z domu – to na Tobie spoczywa odpowiedzialność.

Jakie są korzyści z lekcji przez Internet?

Ja cenię sobie wolność, jaką to daje. Kiedy dziecko część zajęć (choćby tych dodatkowych) realizuje online, łatwiej jest zaplanować życie całej rodziny. Współcześnie jedną z najcenniejszych wartości jest czas – jako mama dwójki dzieci startam się go oszczędzać wszędzie, gdzie to możliwe. Nie chodzę do banku, stawiam na paczkomaty i kurierów zamiast poczty polskiej. Zakupy w znacznej części robię przez Internet. Jeśli można uczyć się bez stania w korkach i szukania miejsca do parkowania – jestem bardzo ZA.

Ucząc się za pośrednictwem sieci, dziecko nie traci zajęć – można je przełożyć na inny, dogodny termin. W przypadku drobnych infekcji, które uniemożliwiają chodzenie do szkoły, wielokrotnie dziecko chce i może uczestniczyć w zajęciach przed komputerem lub tabletem.

Nauka przez Internet w szkole językowej ENJOY.

Szkoła językowa ENJOY organizuje kursy języka angielskiego dla dzieci i młodzieży na różnych poziomach zaawansowania. Szkoła istnieje od 2009 roku i systematycznie się rozwija – dziś zajęcia odbywają się juz w 60 lokalizacjach na terenie całej Warszawy. Dla dzieci i młodzieży organizowane są zarówno kursy grupowe, jak i indywidualne (które można dopasować do planu zajęć – mogą odbywać się przed lub po lekcjach szkolnych). Jak pisałam jednak wyżej – ja jestem wielką fanką rozwiązań internetowych, szczególnie w niepewnych czasach, w których obecnie żyjemy. Nikt nie wie, jak długo dzieci będą mogły uczęszczać na zajęcia, ani w którym momencie i na jak długo koronawirus uwięzi nas znowu w domu.

Ponadto z ENJOY można uporządkować wiedzę przed najważniejszymi egzaminami – przygotować się do egzaminu 8-klasisty lub powtórzyć materiał przed maturą (dla mnie to niby odległy temat, ale patrząc na to, jak szybko minął czas od narodzin Leo do rozpoczęcia szkoły, nie mam złudzeń – jego matura spadnie na mnie całkiem niedługo, jak grom z jasnego nieba…).

Nauka przez Internet w szkole językowej ENJOY.

Czy polecam naukę przez Internet?

Tak! Jestem wielką fanką, już od zamierzchłych czasów studiów. Dzięki nauce zdalnej mogłam wówczas mieszkać na pustyni i uczyć ludzi nurkowania – a wieczorami zgłębiać tajniki statystyki. Jak pomyślę, jak dawno to było, to brakuje mi palców, żeby pokazać liczbę lat :P. Na własnej skórze przekonałam się wówczas, jakie korzyści płyną z edukacji XXI wieku. Cieszę się, że dziś mogą tego doświadczać również moje dzieci! :)

Studiowanie zdalne z Afryki to nie jest bułka z masłem, Moi Mili :P

Więcej informacji o zajęciach w szkole ENJOY znajdziesz TUTAJ.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments