Czego szukasz?

Nie oczekuj, że ktoś ci zrobi dobrze

Twoje szczęście jest  w Tobie i od Ciebie tylko zależy.

W końcu po tygodniach czy miesiącach odwlekania, umówiłaś się do fryzjera. Nowa fryzura od dawna chodziła Ci po głowie, zamiast jednak cieszyć się i w drodze powrotnej do domu przeglądać w witrynach sklepów – czekasz na dobre słowo partnera. A on akurat nie podniósł nawet oczu zza gazety, nie mówiąc o komplemencie. Auć.

Albo czekasz cały tydzień, aż mąż skosi trawę w ogródku. Przychodzi sobota, a on zajmuje się wszystkim, ale nie kosiarką. Aż kipisz ze złości, weekend staje się nerwowy i męczący. Szkoda.

 

Brzmi znajomo? Zapewne tak, bo wiele z nas wpada w tę pułapkę. Nieważne, jakie hodujesz w sobie przekonania o szczęściu. Prawda jest taka, że to czy będziesz w życiu spokojna i szczęśliwa zależy od Ciebie. Tylko i wyłącznie. Nawet niespecjalnie od obiektywnych warunków zewnętrznych, bardziej od tego jak będziesz postrzegać to, co Cię spotyka.

Nie czekaj aż ktoś zrobi Ci dobrze. Bo życie jest zmienną karuzelą – dziś zrobi, jutro może już nie.

Jedyną osobą odpowiedzialną za Twoje zadowolenie z życia i dobry humor jesteś TY. Tylko od Ciebie zależy w jakim nastroju będziesz rozpoczynać i kończyć dni.

Inni ludzie, nawet jeśli tak bliscy jak mąż czy dzieci, nie są na świecie, aby Cię uszczęśliwiać. Nie uzależniaj więc swojego samopoczucia od tego czy mąż kupił Ci bukiet kwiatów, a dzieci pamiętały o złożonej obietnicy. Jeśli możesz skosić sama trawę, to zrób to. A jeśli nie – niech zarasta sobie w najlepsze. W końcu Twoje samopoczucie jest ważniejsze niż zielsko, prawda?

Matko Polko, ostojo rodziny, zadbaj o siebie, abyś miała możliwości i siłę dbać o wszystkich innych.

Twoje szczęście jest w Tobie i od Ciebie tylko zależy.

Skoro Ty i tylko Ty odpowiadasz za swoje szczęście, zastanów się więc czego Ci brakuje, co Cię złości, co chciałabyś zmienić. Chcesz rozwijać nowe hobby? Wrócić do pracy? A może zacząć zupełnie nową? Lub dokładnie przeciwnie – zrezygnować z etatu, który od dłuższego czasu stał się nie do zniesienia męczący? Znajdź w sobie odwagę, żeby realizować marzenia, krok po kroku, centymetr po milimetrze. Rzadko kiedy nasze matczyne zobowiązania pozwalają nam na życiową rewolucję w pięć minut. Ale już na ewolucję… jak najbardziej.

Naucz się też odpuszczać, również sobie. To trudna sztuka, jednak opanowanie jej zwróci Ci uśmiech.

 

Stań na dwóch nogach. Złap wiatr w żagle.

I ruszaj…

0 0 vote
Article Rating

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nikita
Nikita
1 rok temu

Dziękuję ♡

Kama
Kama
1 rok temu

Daje do myślenia…

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Share This
0

Zapisz się i otrzymaj jako pierwszy informacje o eBooku

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o eBooku od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.