Czego szukasz?

Nowości książkowe dla dzieci – sierpień 2020

Sierpień obfituje w nowości książkowe dla dzieci, odkryj najlepsze z nich razem z nami!

Nowe książki dla dzieci:

Niebezpieczna podróż

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Przepięknie ilustrowana książka Tove Jansson, która powołała do życia Muminki i zaskarbiła sobie miłość dzieci z całego świata. Bohaterką książki jest znudzona Zuzanna – dziewczynka, która marzy o tym, aby coś, cokolwiek, zaczęło się dziać. Kiedy jej wypowiedziane życzenie się spełnia, nagle robi się strasznie… Dziewczynka rozpoczyna podróż, podczas której spotka bohaterów książek o Muminkach. A co było dalej? Oczywiście, że nie zdradzę!

Dostępna tutaj: Niebezpieczna podróż

Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci

Wydawnictwo: Mamania

Piękna książka, zarówno dla kobiet w ciąży, jak i rodziców dzieci w każdym wieku. “Jesteś kimś wyjątkowym” to nie tylko praktyczny przewodnik w drodze do szukania wyciszenia i spokoju. Przede wszystkim to bajkowe opowieści, które pozwalają dzieciom się na chwilę zatrzymać i odciążają ich układ nerwowy. Uwierzcie, że nie tylko najmłodsi leżą zasłuchani…

Dostępna tutaj: Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci

Wielka księga super mocy

Wydawnictwo: Mamania

Każdy z nas ma super moc! Jedni potrafią pięknie malować, inni wspaniale tańczą lub potrafią bardzo szybko biegać. To ważne, aby od najmłodszych lat uświadamiać dzieciom, że w różnorodności siła. Wielka Księga Super Mocy to wspaniały wstęp do rozmowy o tym, że każdy człowiek ma inne zdolności, jest niepowtarzalny i ważny.

Dostępna tutaj: Wielka księga super mocy

Jak znaleźć słonia?

Wydawnictwo: Adamada

Zabawna, wierszowana opowieść o niecodziennej zabawie w chowanego. Książka dla starszych świetnie nadaje się do pierwszych prób samodzielnego czytania.

Dostępna tutaj: Jak znaleźć słonia?

8 + 2 i domek w lesie

Wydawnictwo: Dwie siostry

Drugi z tomów przezabawnej serii o przygodach sympatycznej rodziny w składzie: mama, tata, 8 dzieci i babcia. Babcia trenuje skoki narciarskie, planuje otworzyć własny sklep i walczy z Indianami – brzmi nieźle, prawda? Każdy z tomów serii stanowi samodzielną całość, więc czytanie można rozpocząć od “Domku w lesie” :).

Dostępna tutaj: 8 + 2 i domek w lesie

Młody Obserwator Przyrody

Wydawnictwo: Multico

Piękna i bardzo potrzebna seria zeszytów skierowana do wszystkich młodych miłośników przyrody (i nie tylko!). Dowiecie się z niej, jak dbać o naturę i o korzyściach, jakie daje nam obcowanie z nią. Każdy zeszyt to porcja wiedzy na wybrany temat, nasze ulubione to drzewa i ssaki.

Dostępna tutaj: Młody Obserwator Przyrody

Jano i Wito. Na wakacjach

Wydawnictwo: Mamania

Wszystkich miłośników Jana i Wita ucieszy fakt, że w księgarniach pojawił się kolejny tom ich przygód. Tym razem chłopcy wyruszają na wakacje i, jak zawsze, czekają ich niesamowite przygody. Co się będzie działo? Spotkają słonia, krokodyla i… komary. Wiola Wołoszyn po raz kolejny pokazała, że książki dla najmłodszych mogą być wciągające, pełne humoru i niespodzianek!

Dostępna tutaj: Jano i Wito. Na wakacjach

12 ważnych emocji. Polscy autorzy o tym, co czujemy

Wydawnictwo: Centrum Edukacji Dziecięcej

O tym, że z dziećmi warto rozmawiać o emocjach wiemy wszyscy. Często jednak pojawia wśród rodziców pojawia się pytanie – jak to robić? Ta książka daje na to pytanie odwiedź. A tak naprawdę – szereg odpowiedzi, bo każdy autor w tym zbiorze opisał inną emocję. Książka pozwala poznać i oswoić emocje – nie tylko radość i smutek, ale także dumę, wstyd czy złość. Co czujemy, gdy wypełnia nas radość? Jak nauczyć się dobrze żyć z całym wachlarzem emocji, jaki towarzyszy nam w życiu.

Dostępna tutaj: 12 ważnych emocji. Polscy autorzy o tym, co czujemy


Jestem leworęczny… i co mi zrobisz?

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

opis

Jestem leworęczny, czyli poradnik dla mańkutów.

Dostępna tutaj: Jestem leworęczny… i co mi zrobisz?

Miś patrzy

Wydawnictwo: Tatarak

Wyliczanka dla najmłodszych, autorstwa uwielbianego przez dzieci i rodziców na całym świece Erica Carle. Do wielokrotnego czytania z maluszkiem, a przy okazji – do nauki kolorów!

Dostępna tutaj: Miś patrzy

Rysowanie krok po kroku

Wydawnictwo: Wilga

Dwie świetne książki, wcale nie tylko dla dzieci – spodobają się każdemu, kto chciałby nauczyć się rysować. Proste ilustracje prowadzą krok po kroku każdego niedoświadczonego rysownika. Dla mnie to świetna pomoc, kiedy dzieci proszą o narysowanie smoka albo kota, przynajmniej mam jakąś ściągawkę ;).

Dostępna tutaj: Rysowanie krok po kroku

Dla rodziców:

Mam wątpliwość

Wydawnictwo: Wielka Litera

Radomska to jedna z najbardziej barwnych (i zabawnych!) postaci polskiego Internetu. Jej cięty język i autoironia sprawiają, że po dwóch zdaniach rozboli Was brzuch. A dalej…? Dalej będzie tylko lepiej!

Dostępna tutaj: Mam wątpliwość

Wirus i inne drobne ustrojstwa

Wydawnictwo: Publicat

Świetna książka do czytania z dziećmi, idealna na czasy pandemii. Znaleźliśmy w niej odpowiedzi na wiele pytań dzieciaków. Jest tu sporo o tym, czym są wirusy, jak się przed nimi bronić. Trochę o bakteriach i antybiotykach, w tym różnice między wirusami a bakteriami. Książka napisana jest w lekki i zabawny sposób, ale można z niej dowiedzieć się wielu naprawdę ciekawych rzeczy!

Dostępna tutaj: Wirus i inne drobne ustrojstwa

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments