Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj rodzinny weekend w Warszawie (15-16 sierpnia)

Tegoroczne lato rozpieszcza nas niesamowicie, zachęcając do wszelakich spacerów i aktywności poza domem. Widać to także po Weekendowej Zajawce, która wypełniła się po brzegi propozycjami na rodzinny czas!

Zapisz się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o ciekawych wydarzeniach dla dzieci:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.

Spis treści:

sobota, 15 sierpnia

Akcja charytatywna ReStore w Koneserze [Praga]

Fundacja Habitat for Humanity Poland organizuje w Centrum Praskim Koneser zbiórkę darowizn do sklepu charytatywnego ReStore. Sklep działa na warszawskim Targówku przy ul. Łojewskiej 12.

Darowizny można zostawiać na placu Konesera – miejsce zbiórki przy rikszy z serduszkiem, w wyznaczone dni ♥

Najchętniej przyjmiemy: wazony, ramki na zdjęcia, doniczki, figurki, szkatułki, kubki, filiżanki, miski, lustra, talerze, sztućce, niewielkie meble i inne piękne i użyteczne przedmioty w dobrym stanie, nadające się do sprzedaży.

Jaki jest cel?

Darowizny zostaną sprzedane w sklepie ReStore. Całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na realizację misji Fundacji, czyli przeciwdziałanie bezdomności i zapewnienie większej dostępności mieszkań dla osób i rodzin niezamożnych. Naszą wizją jest świat, w którym każdy ma godne miejsce do życia. 🏠❤

Twoja darowizna to wsparcie dla osób w trudnej sytuacji mieszkaniowej.

Dziękujemy! ❤

Co w zamian?

Przejażdżka rikszą na terenie Konesera 😊 dla dzieci i dorosłych, oraz inne atrakcje.

Terminy, kiedy riksze będą w Koneserze: 1, 4, 5, 8, 9, 10, 13, 14, 15, 16, 17 sierpnia w godzinach 14:00-18:00.

Zapraszamy do sklepu charytatywnego ReStore, na warszawskim Targówku przy ul. Łojewskiej 12, gdzie znajdziesz meble nowe i używane, artykuły wyposażenia wnętrz, materiały wykończeniowe oraz inne ładne i funkcjonalne rzeczy.

🗓 1, 4, 5, 8, 9, 10, 13, 14, 15, 16, 17 sierpnia w godzinach 14:00-18:00.

📍 MIEJSCE: Centrum Praskie Koneser

Spektakl dla dzieci Triki Tashka „Katarynka Opowieści” [Praga]

W sobotę 15 lipca w godzinach 17.00-18.00 zapraszamy na interaktywny spektakl dla małych i dużych pt. “Katarynka opowieści”, Portiernia Sztuki.

OPIS:

Wędrowni opowiadacze legend, przemierzając dzisiaj ulice jak niegdyś średniowieczni rybałci, zachęcają do zatrzymania się w drodze i zapoznania z opowieściami o zalotnych pannach, dzielnych rycerzach, zmyślnych rzemieślnikach czy baśniowych mieszkańcach rzek i lasów. Stary wózek-katarynka pełen jest niespodzianek i łatwo przekształca się w scenę, na której bohaterowie przeżyją niejedną przygodę, przywołując trochę zapomniany świat legend.

„Katarynka opowieści” to kameralny spektakl o potrzebie opowiadania i przekazywania opowieści z pokolenia na pokolenie. W końcu „Katarynka opowieści” to interaktywne przedstawienie dla małych i dużych, w którym każdy znajdzie drobną rolę do odegrania.

Spektakl powstał w ramach Akademii Teatru Alternatywnego jako prezent dla mieszkańców Kamieńca Ząbkowickiego i swoją premierę miał podczas „Festiwalu Teatralnego Mezalians – w parze ze sztuką” w Kamieńcu Ząbkowickim organizowanym w ramach Wrocław ESK 2016 przez Atowiczów. Ponadto prezentowany był m.in. na Festiwalu Sztuk Przeróżnych Cyrki Nowe w Ostrowcu Świętokrzyskim, na Ogólnopolskiej Biesiadzie Teatralnej Wejrzenia w Maszewie, Festiwalu Teatr na Ugorze w Jastrzębiu Zdroju.

Pomysł i wykonanie: Monika Tomczyk, Luiza Łuszcz-Kujawiak.
Opracowanie plastyczne: Beata Tomczyk.
Czas trwania do 60 minut.

🗓TERMIN: 15.08.2020 w godzinach 17:00-18:00

Laboratorium Rzeźby – Wystawa Galerii Sztuki ToTuart [Praga]

Opublikowany przez Totuart Piątek, 17 lipca 2020

Zapraszamy do LABORATORIUM RZEŹBY!

Od 11.07 do 23.08.2020 roku w Centrum Praskim Koneser można obejrzeć prawdopodobnie największą w tym roku wystawę rzeźb w Warszawie.

PONAD 200 DZIEŁ
18-STU POLSKICH ARTYSTÓW
NA 1400 m2
RZEŹBY WIELKOFORMATOWE
I
PRACE JESZCZE NIGDZIE NIE PREZENTOWANE!!!

LABORATORIUM RZEŹBY to przegląd technik i stylów: od dzieł modernistycznych, przez popartowe, cyberpunkowe, a kończąc na realizmie magicznym. To spotkanie kilku artystycznych pokoleń tworzących w klasycznych technikach z drewna, porcelany, brązu i nowatorskich projektów jak słynne na świecie FIDU z Zięta Prozessdesign.
Wystawa jest adresowana zarówno do osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę ze sztuką jak i kolekcjonerów, a bez wątpienia zainteresuje również architektów i dekoratorów.
Tym wydarzeniem otwieramy dyskusję o roli sztuki współczesnej w przestrzeni publicznej i prywatnej. Chcemy pokazać jak rzeźba z punktu orientacyjnego na mapie staje się wizytówką firmy, miasta, a finalnie buduje ich prestiż oraz tożsamość, jak odmienia nasze wnętrza, a jednocześnie uosabia wieloletnią historię polskiego rękodzieła.
W trakcie wystawy atrakcją multimedialną dla zwiedzających będą pokazy filmów i materiałów prezentujących artystów oraz ich prace.

Wydarzenie ma charakter otwarty, niebiletowany.
LABORATORIUM RZEŹBY
Centrum Praskie Koneser
wejście od Pasażu
11.07 – 23.08.2020 r
wt. – nd. 12:00 – 20:00

Strefa kreatywna dla dzieci Triki Tashka w Koneserze [Praga]

niektóre z atrakcji przygotowanych przez Tashkę w strefie dla dzieci na placu Konesera. Oprócz strefy zewnętrznej zapraszamy do przepięknej warsztatowni i kawiarni Tashki przy placu Konesera 3 (budynek Butelkowni) na pyszne lody!

PEŁNY PROGRAM WARSZTATÓW I ZAPISY ZNAJDUJĄ SIĘ TUTAJ: https://trikitashka.pl/warsztaty/

Sprawdźcie program atrakcji dla dzieci na sierpień:

15 sierpnia, sobota

• PLAC KONESERA
PORTIERNIA SZTUKI
SPEKTAKL „KATARYNKA”
17:00
Bez limitu wieku
Wstęp wolny
Bez zapisów

19 sierpnia, środa

• MAŁA scena TRIKI TASHKA
Poranne czytanie
(czytają aktorzy)
11:30-12:30
+ warsztat aktorski
12:30-13:00
Bez limitu wieku
Wstęp wolny
Bez zapisów

20 sierpnia, czwartek

• MAŁA scena TRIKI TASHKA
Poranne czytanie
(czytają aktorzy)
11:30-12:30
+ warsztat aktorski
12:30-13:00
Bez limitu wieku
Wstęp wolny
Bez zapisów

30 sierpnia, niedziela

• MAŁA scena TRIKI TASHKA i Plac Konesera
Singer dla dzieci w Triki Tashka
W ramach Festiwalu Singera
15:00-17:00
Bez limitu wieku
Wstęp wolny
Zapisy: www.trikitashka.pl

Ogórkiem po Pradze – cykliczne wycieczki z przewodnikiem [Praga]

„Rzuć bracie blagę i chodź na Pragę” – te słowa zna każdy szanujący się warszawiak. Ich przekaz jest bardzo prosty, ale dużo w nich prawdy, bo Praga w istocie jest miejscem wartym odwiedzenia. Druga Wojna Światowa obeszła się z tym fragmentem miasta dość łaskawie, dzięki czemu możemy poczuć tu ducha prawdziwej przedwojennej Warszawy. Wąskie uliczki opasane wstęgą zabytkowych kamienic, słynne kapliczki pochowane po praskich podwórkach, przepiękne klatki schodowe, ceglane mury starych fabryk, opuszczone place targowe będące pamiątką handlowej przeszłości dzielnicy – to wszystko składa się na wyjątkowy klimat tego miejsca.

Zapraszamy na wycieczkę zabytkowym „ogórkiem”, podczas której przewodnik przybliży Wam fascynującą historię Pragi i zapozna z tajemnicami, jakie kryją praskie podwórka. Na pokładzie autobusu dowiecie się m.in.:

– skąd na ulice Warszawy wyjechał pierwszy tramwaj
– gdzie zachowały się napisy reklamowe będące pamiątką po carskiej przeszłości
– dlaczego premier Cyrankiewicz przyjeżdżał na Brzeską i czemu nazywano ją „bimberstrasse”
– kim był Wicuś marynarz
– kto w kilka minut upił całą dzielnicę
– czym zajmowali się „kotleciarze”
– gdzie produkowano mydło „Biały Jeleń”

To oczywiście tylko znikoma część atrakcji, które czekają Was na trasie przejazdu. Ulice Nowej Pragi, bazar Różyckiego, fabryka Wedla, Soho Factory to tylko miejsca na mapie, ale dla naszego przewodnika będą one punktem wyjścia do snucia pasjonującej opowieści, która na chwilę przeniesie Was w czasie.

Praskie historie przedstawi Wam Rafał Dąbrowiecki licencjonowany przewodnik warszawski i twórca portalu „Butem po Wawie”, w ramach którego od kilku lat organizuje cieszące się wciąż niesłabnącą popularnością spacery miejskie. Jego obecność to gwarancja jakości, ogromnej dawki nie tylko wiedzy, ale też pasji i dobrego humoru, co potwierdzają opinie uczestników jego wycieczek.

Przejazdy zabytkowym „Ogórkiem” po Pradze odbywają się w każdą sobotę o godzinie 11:00. Start wycieczki na pl. Defilad. Szukajcie niebieskiego Jelcza i dajcie się zarazić miłością do Warszawy. Gwarantujemy 2,5 godziny wspaniałej zabawy.

Gordonki z Lalalandią w Plażówce! [Saska Kępa]

„Gordonki” to zajęcia umuzykalniające oparte o teorię prof. E. E. Gordona. Ich głównym elementem są śpiew i ruch oraz nastawienie na kontakt z młodym odbiorcą i jego rodzicem. Urozmaiceniem zajęć są barwne akcesoria jak np. :bańki mydlane, chustki, szarfy,piórka czy piłki perkusjonalia. Wspaniała zabawa, rodzinnie spędzony czas i muzyczny rozwój dzieci i niemowląt.

Zajęcia poprowadzą:

* Ciocia Kawka (Katarzyna Kawka) – jest absolwentką wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku i Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie. Od 2015 współpracuje ze szkołami muzycznymi oraz ośrodkami kultury gdzie uczy gry na skrzypcach. Od 2016 roku wprowadza najmłodszych w żłobkach w świat muzyki, to właśnie dzięki temu odkryła Gordonki. Interesuje się muzykoterapią ,ktorą zaczęła zagłębiać podczas kursów m.in. z doktor E. Galińską.

* Ciocia Lala (Tatiana Szafraniec)- twórczyni Lalalandii i mama dwójki rozbrykanych przedszkolaków, dzięki którym odkryła skuteczność zajęć gordonowskich. Absolwentka wokalistyki jazzowej w Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 2009 roku pracuje z dziećmi i młodzieżą edukując ich muzycznie oraz wokalnie. Jej motto to zdanie – TWOJE DZIECKO MA TALENT.
Uwaga- Lala porywa dzieci i rodziców do muzycznego świata i nie wypuszcza 😉

Zajęcia odbywają się w każdą sobotę w dwóch grupach:
* Grupa 0-3 lata o 12:00
* Grupa 3-6 lat od godziny 13:00

Klasyki w FSO: Polskie drogi i Powiew Zachodu [Tarchomin]

KLASYKI W FSO – to wystawa motoryzacyjna w Fabryce Samochodów Osobowych na warszawskim Żeraniu, gdzie w klimacie dawnej lakierni FSO zaprezentowane zostały najwspanialsze klasyki motoryzacji. W ramach wystawy ponad 300 pojazdów z całego świata.

W lipcowej odsłonie łączymy obie wystawy łączymy w jedną KLASYKI W FSO: Polskie drogi i Powiew zachodu.

Powiew zachodu to kolekcja jednych z najlepszych zachodnich samochodów sportowych, kolekcjonerskich, czy filmowych, jakie kiedykolwiek zaprezentowano publiczności – pozwala to odwiedzającym doświadczyć światowej kultury samochodowej.

Polskie drogi to największa stała ekspozycja klasyków polskiej motoryzacji. Warszawy, Syreny, Fiaty, Polonezy, Żuki, Nysy Tarpany oraz inne wspaniałe klasyczne samochody. Kiedyś zmotoryzowały Polskę, dziś są obiektem pożądania kolekcjonerów i pasjonatów.

Sobotni Teatrzyk na Plażówce [Saska Kępa]

TEATRALNE SOBOTY NA PLAŻÓWCE

Soboty na Plażówka Saska, to półtoragodzinne zajęcia z teatru dla każdego przedszkolaka.
Zajęcia rozbudzą kreatywność, rozwiną zamiłowanie do żywej sztuki i pogłębią zdolności interpersonalne u Twojego dziecka.

Całość projektu zakończona będzie spektaklem na koniec wakacji.
Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 5 lat!
Każdy będzie miał pole do rozwinięcia swojego indywidualizmu!

Zajęcia będą odbywały się cyklicznie w każdą Sobotę w godzinach 15:00-16:30
* w przypadku braku kompletu dzieci odbedą się zajęcia animacyjne.

Lunapark dla Najmłodszych: Podróże Dookoła Świata [Saska Kępa]

Przez cały weekend Lunapark nie zapomina też o najmłodszych gościach. Aby rodzice mogli złapać chwilę oddechu, przygotowaliśmy dla dzieci warsztaty, pokazy i zabawy, aby nikt bez względu na wiek się u nas nie nudził.

Przez następne tygodnie, od 1 sierpnia zapraszamy wszystkie dzieci na podróż dookoła świata.

Na każdych zajęciach odwiedzimy inny kontynent i przez zabawę będziemy odkrywać tajemnice naszego globu, konstruować wspólnie makiety znanych budowli, tworzyć egzotyczne maski, szyć ludowe stroje, czy poznawać ludowe tańce.

Zaczynamy od Europy. W sobotę urządzimy sobie piłkarskie mistrzostwa kontynentu, będziemy budować park miniatur najbardziej rozpoznawalnych budynków, a także mini teleturniej Kocham Cię Polsko. Nie zabraknie też rebusów i zagadek.

Oprócz tego w Lunaparku stale dostępne są takie atrakcje dla dzieci jak:

🍬 Karuzela cyrkowa z konikami
🍬 Tor do Mini Golfa
🍬 Ping-pong
🍬 Huśtawki i karuzele
🍬 Wata cukrowa

O to, żebyście nie zgłodnieli zadba natomiast Mini Market – street foodowy targ z jedzeniem na terenie Lunaparku. Na miejscu czekać na Was będą: churros z wszelkimi posypkami i polewami, lody w bąblowych waflach, frytki, burgery, owoce morza, pizza, ciastka, karmelki i ciepłe lody oraz wiele, wiele innych pyszności! 🍦

Animacje odbywają się na świeżym powietrzu, obok karuzeli cyrkowej w Lunaparku – Wał Miedzeszyński 407.

🔹 Zaczynamy o 15:00!
🔹 Zajęcia odbywają się na terenie Wata Cukrowa
🔹 Wstęp i udział w zajęciach jest bezpłatny!

Angielski z Ciocią Pegą [Saska Kępa]

Od czerwca we wszystkie Soboty powraca nasz cykl nauki z zabawą dla najmłodszych
ANGIELSKI Z CIOCIĄ PEGĄ – to otwarte zajęcia nauki języka angielskiego.
Soboty godzina: 14:00-14:45

Ciocia Pega – nauczycielką języka angielskiego z przygotowaniem pedagogicznym
Program obejmuje naukę przez zabawę:
-aktywizująca metoda nauczania z użyciem kart obrazkowych (Flashcards)
-zabawy ruchowe
-piosenki
-czytanie i opowiadanie, wspieranie gestem
– gry językowe
Każde zajęcia będą indywidualną lekcją.
Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie chętnych dzieci do nas

Przeboje 4FUN KIDS w 4FUN DANCE [Śródmieście]

Gramy dla najmłodszych! Codziennie od 6:00 do 15:00!

CODZIENNIE w 4FUN DANCE dzień zaczynamy pasmem skierowanym do najmłodszych i ich opiekunów! PRZEBOJE 4FUN KIDS!
To aż 5 godzin wypełnione najlepszą muzyką skierowaną specjalnie do naszych pociech.
Włączcie #4FUNDANCE codziennie od 6:00 rano do 11:00 i bawcie się razem z nami!

w #4FUNGOLD zaczynamy o 11:00! Najlepsze przeboje dla dzieci serwujemy Wam codziennie aż do 15:00. To piosenki, które zachęcają do ruchu i śpiewania, rozweselają i edukują. Ponadto mnóstwo ciekawych przerywników, dzięki którym Wasze dziecko nauczy się liter, podstawowych działań matematycznych, pozna świat zwierząt i nauczy kolorów. Jedyny program telewizyjny, z którym z czystym sumieniem możecie zostawić swojego malucha 😉

Zobacz na jakim kanale u Ciebie można zobaczyć 4FUN DANCE i 4FUN GOLD:
https://4fun.tv/dostepnosc-kanalow
Śledź nas na YouTube 4FUN KIDS – http://4fun.to/subscribe1

Pokaz „Wilanowska kolekcja roślin oranżeryjnych w XVIII w.” [Wilanów]

W 2020 r. obchodzimy 300. rocznicę zakupu dóbr wilanowskich przez Elżbietę Sieniawską. Z tej okazji zapraszamy do parku wilanowskiego na wyjątkowy pokaz przypominający o tradycjach uprawy roślin oranżeryjnych w XVIII w.

Kolekcję roślin oranżeryjnych w Wilanowie założył jeszcze w XVII w. król Jana III, ale dopiero za czasów Sieniawskiej osiągnęła imponującą liczbę 700 okazów. Wśród nich znalazły się rośliny ozdobne, aromatyczne krzewy i zioła, drzewa cytrusowe oraz inne rośliny egzotyczne.

Gatunki roślin prezentowanych przy Oranżerii kurator wystawy Jacek Kuśmierski wybrał na podstawie XVIII-wiecznych inwentarzy i katalogów, w których wymienione zostały rośliny hodowane w ówczesnym Wilanowie.

ℹ Szczegóły: bit.ly/PokazRoślinOranżeryjnych

📅 TERMIN: 3 lipca – 15 września 2020 r.
🌳 MIEJSCE: park wilanowski, ogród przed wejściem do Oranżerii
🎟 BILETY: wstęp w cenie biletu do parku

Teatr plenerowy – Sztuka Ciała w Dzielnicy Włochy

Fundacja Sztuka Ciała serdecznie zaprasza mieszkańców Warszawy na cykl spektakli rodzinnych oraz warsztatów dla dzieci w okresie od 18 lipca do 29 sierpnia 2020r. Pojawimy się dwa razy w Parku Marka Kotańskiego oraz dwa razy w Stawach Cietrzewia w wybrane soboty lipca i sierpnia o godzinie 11.
Zaczynamy już w sobotę 18.07 o 11 w Stawach Cietrzewia spektaklem „Star, Wars i Sawa”.
Szukajcie nas w okolicach placu zabaw.

WSTĘP WOLNY! 🙂

Oto harmonogram spektakli:
18.07 Star, Wars i Sawa – Stawy Cietrzewia
25.07 Star, Wars i Sawa – Park Marka Kotańskiego
15.08 Tu Ziemia – Stawy Cietrzewia
29.08 Wombat – Park Marka Kotańskiego

Dotknij Kształtów Warszawy – projekt varsavianistyczny! [Mokotów]

Dotknij kształtów Warszawy! Bezpłatne spacery varsavianistyczne i warsztaty ceramiczne dla każdego! 😍

Już w sobotę – 15.08.2020 – rozpocznie się cykl wyjątkowych, varsavianistycznych spotkań!

W programie:
Spacery z przewodnikiem i warsztaty ceramiczne! 🚶‍♂

Spytacie się dla kogo? Odpowiadamy – dla każdego!

Cykl jest skierowany zarówno do seniorów, jak i młodzieży – wszystkich pasjonatów Warszawy, niezależnie od wiedzy i umiejętności plastycznych.

Harmonogram warsztatów ceramicznych:

🔹 15.08. Zaczarowany Ogród, ul. Jazdów 3/17 (Śródmieście)
🔹 22.08. Towarzystwo Sąsiedzkie, al. Jerozolimskie 117 (Ochota)
🔹 29.08. Mokotowskie Centrum Integracji Mieszkańców,
ul. Woronicza 44a (Mokotów)
🔹 5.09. MAL na ul. Marii Kazimiery 20 (Żoliborz)
🔹 12.09. Rodzinna Młynarska, ul. Młynarska 35a (Wola)
🔹 19.09. Chono lulu Bistro&Bar, ul Mińska 25 (Praga-Południe)

Warsztaty rozpoczynają się o godzinie 18:00.
Wypełnij formularz, by wziąć udział w wydarzeniu:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSejirSdQ7i2N7D9OJGA6a_UrnKnfVRlEvTAdb-THhFHArw3ww/viewform?vc=0&c=0&w=1

Liczba miejsc ograniczona.

Harmonogram spacerów varsavianistycznych:

🔹 15.08. (Śródmieście) godz. 16:00
Temat: „Zielony Jazdów”
Start: przy dolnym basenie Kanału Piaseczyńskiego
🔹 22.08. (Ochota) godz. 16:00
Temat: „Stara Ochota”
Start: Aleja Niepodległości 223
🔹 29.08. (Mokotów) godz. 15:30
Temat: „Skąd się wzięła moda na Mokotów?”
Start: Główne wejście SGH
🔹 5.09. (Żoliborz) godz. 16:00
Szczegóły dotyczące trasy już wkrótce.
🔹 12.09. (Wola) godz. 16:00
Temat: „Nowe city na Woli z historią w tle”
Start: ul. Grzybowska 58
🔹 19.09. (Praga-Południe) godz. 16:00
Temat: „Od wolnych elekcji do warszawskiego SOHO, czyli jak zmieniał się Kamionek”
Start: Pod Konkatedrą Matki Boskiej Zwycięskiej

Świat w pudełku – twórcze warsztaty rodzinne [Mokotów]

Serdecznie zapraszamy dzieci powyżej 5 lat wraz z opiekunami na kolejne twórcze warsztaty recyclingowe. Ideą zajęć jest inspirowanie do wykorzystywania w zabawie z dziećmi podstawowych prostych materiałów, które na co dzień lądują w koszu, albo leżą w szafkach – będziemy znajdować dla nich nowe zastosowania 🙂 Często nie przyjdzie nam do głowy, że można wykorzystać je do fajnej zabawy kreatywnej.

Na trzecim spotkaniu będziemy w ten sposób tworzyć w pudle tekturowym wymyślony przez dzieci własny świat.

15 sierpnia, sobota
g. 15:00-17:00

Sąsiedzki Dom Pracy Twórczej
ul. Podchorążych 15/19, lok 38b
(wejście od podwórka, środkowa klatka, domofon 138)

WSTĘP BEZPŁATNY
Ze względu na konieczność zachowania odpowiedniej przestrzeni pomiędzy uczestnikami liczba miejsc jest bardzo ograniczona.
Zapisy: mojesielce@gmail.com

Prosimy o przybycie w maskach. Zapewniamy środki do dezynfekcji.

Wisła jak malowana: zajęcia plastyczne z Warszawskim Plażowym [Śródmieście]

Zabierajcie dzieciaki, babcie, dziadka i całą rodziną spędźcie z nami artystyczne popołudnie #nadWisłą!
W każdą sobotę zapraszamy na Plaża Żoliborz na popołudnie dla małych artystów.

Co tydzień inny motyw przewodni spotkań w najpiękniejszym krajobrazie jaki ma dla Was Warszawa. 💙

Śledźcie uważnie wydarzenie, aby poznać tematykę kolejnych zajęć! 💙🌊🎨

#WisłaInspiruje

Wydarzenia organizowane są zgodnie z obowiązującymi normami sanitarnymi.

Warsztaty Gimnastyczne dla dzieci z KSGA Legion Warszawa [Saska Kępa]

Kolejna sobotnia propozycja dla najmłodszych to Warsztaty gimnastyczne z KSGA Legion Warszawa.
Warsztaty będą odbywać się regularnie w każdą Sobotę o godz 12:00 na Plażówce Saska
Zapraszamy ♥

KSGA Stowarzyszenie Gimnastyczne „Legion” Warszawa – SGLegion/SG Legion– Klub Sportowy Gimnastyki Artystycznej LEGION Warszawa specjalizuje się w szkoleniu zawodniczek gimnastyki artystycznej. Jest jednym z największych klubów gimnastycznych w Polsce, zrzeszając ponad 500 uczestników zajęć w 10 lokalizacjach na terenie Warszawy.

Gimnastyka artystyczna to forma ćwiczeń dla dziewcząt i jest jedną z najpiękniejszych i jednocześnie jedną z trudniejszych olimpijskich dyscyplin sportowych. Jest sportem pełnym wdzięku i piękna, ale też wymagającym zaangażowania i poświęcenia od zawodniczek. Kształtuje piękną sylwetkę, uczy gracji, wyrabia kondycję i siłę charakteru.

W ramach warsztatów w formie zabawy dostosowanej do wieku dzieci będzie można nauczyć się podstawowych elementów gimnastycznych oraz spróbować swoich sił z przyborami gimnastycznymi pod okiem naszej profesjonalnej i wykwalifikowanej kadry

Drukarnia Królewska | pokazy rekonstruktorskie [Wilanów]

Zapraszamy do odwiedzin polowej drukarni królewskiej. Drukarz ubrany w strój z epoki czeka na Was z opowieściami o historii druku, powstawaniu rycin, powstawaniu druków ulotnych.

MIEJSCE ➡ dziedziniec główny pałacu wilanowskiego
KIEDY ➡ soboty i niedziele (oprócz 25 i 26 lipca), godz. 11.00–15.00
WSTĘP ➡ w cenie biletu do parku

KONTAKT
Mateusz Wołk-Łaniewski
t. 607 936 460

niedziela, 16 sierpnia

Strefa ART Domu ze Sztuką w Koneserze [Praga]

Zapraszamy do strefy oraz galerii Dom ze sztuką na całą masę atrakcji! Wystawy, rozmowy i czytanie bajek dla dzieci – przez cały tydzień!

Strefa zewnętrzna Domu ze Sztuką na placu Konesera – tygodniowe wystawy artystów:

Podczas każdego tygodnia artyści będą zachęcać odwiedzających strefę do wspólnego malowania obrazu na przygotowanym specjalnie do tego podobraziu. Każdy odwiedzający będzie mógł namalować fragment obrazu, który na koniec tygodnia artysta dokończy. Obrazy powstałe w ten sposób będą pamiątką wydarzenia LATO KONESERA 2020 i wystawione na mini wystawie w Strefie Zewnętrznej Domu Ze Sztuką w dniach 30-31 sierpnia.

W każdym tygodniu artyści będą malować i tworzyć na żywo, sprzedawać swoje dzieła, w tym niektórzy rysować karykatury lub portrety na życzenie odwiedzających.
• 9-15 sierpnia (godz.12-20)- Iwona Ostrowska i Bogusław Lustyk
• 16-22 sierpnia (godz. 12-20)- Anna Lenkiewicz i Bernardetta Stępień
• 23-29 sierpnia (godz. 12-20)- malarz gruziński
• 30-31 sierpnia (godz. 12-20) – wystawa 8 obrazów wspólnie namalowanych przez odwiedzających

Galeria Dom Ze Sztuką – stała ekspozycja i czytanie bajek dla dzieci

• Codziennie w godzinach 11-20 zapraszamy do zwiedzania stałej ekspozycji obrazów artystów, którzy przekazali swoje dzieła na cel charytatywny.

• W każdą środę od 14:00 – GOŚKA GÓRSKA CZYTA DZIECIOM (bajeczki, książeczki, opowiadania – dzieci wybierają spośród proponowanych pozycji)

W trakcie wystaw będzie stała ozdobna puszka przeznaczona na datki zbierane w ramach zgłoszonej zbiórki publicznej na remont i wyposażenie Domu Pomocy Pierwszego Miesiąca dla osób w trudnej sytuacji życiowej, by zapobiegać ich bezdomności.

Wstęp wolny, zapraszamy!

Wystawa „PoZOOry mylą” i warsztaty edukacyjne w Koneserze [Praga]

Zapraszamy na Lato Konesera 2020!

W każdą niedzielę lipca i sierpnia w godz. 13.00-18.00 zapraszamy do strefy ZOO w Koneserze. Wystawy, warsztaty edukacyjne, spotkania z behawiorystą, kącik etologiczny i wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych.

W PROGRAMIE:

• Stała wystawa „PoZOOry mylą” ze zwierzętami z 11 polskich ogrodów zoologicznych – przedstawicielami ginących gatunków

• Figury zwierząt jak żywe z Muzeum Warszawskiej Pragi 🦛🦍🦁🐻🐫

• ZOOścianka, monidło, facebook’owa ramka do robienia zdjęć 📷

• Kącik Etologiczny Ethoplanet

• Kącik Etologiczny – wszystko o zwierzętach

• Dzieciaki i zwierzaki – przyrodnicze zabawy edukacyjne i pogadanki dla dzieci. 13.00-18.00

Atrakcje:
1. Po co segregować śmieci? Piesek o imieniu Hejka i jej przewodnik Artur uczą segregacji śmieci.
2. Jak obchodzić się z psem? Czyli bezpieczny kontakt z psem. Zajęcia z udziałem psów.
3. Czym są wzbogacenia środowiska? Budujemy zamek dla kotów, domki dla gryzoni, zabawki dla papug, zabawki interaktywne dla psów do schroniska i zabawki dla zwierząt w zoo.
4. Jak wyszkolić psa? Sprawdź na sobie! Kliker game dla dzieci.
5. Czym jest potrzeba? Jakie potrzeby maja zwierzęta?
6. Jakie pies wysyła do nas sygnały – prosta prezentacja multimedialna – zdjęcia/filmy przedstawiające psią mowę ciała. Warsztaty z żywym pieskiem.
7. Zapoznawanie się z obcym psem na ulicy – nauka w jaki sposób bezpiecznie poznać obcego psa. Czym jest żółta wstążka? Warsztaty z żywym pieskiem.
8. Licz z Hejką i Pinią! Nauka liczenia z pieskami.
9. Jak się bawić z pieskiem?

• Porady behawioralne i szkoleniowe- masz problem ze swoim pupilem? Zajrzyj do behawiorystów i trenerów zwierząt. 13.00- 18.00

• Kurs pierwszej pomocy dla zwierząt towarzyszących 13.00-14.00 i 15.00-16.00

• Pokaz szkolenia psów 16.00-17.00

• Odpowiedzialny opiekun – warsztaty dla przyszłych opiekunów zwierząt 14.00-15.00

Atrakcje:
1. Jak wybrać idealnego psa? Sesja Q&A
2. Pies ze schroniska- czy dla każdego? Sesja Q&A
3. Jak pielęgnować zwierzę? Sesja Q&A
4. Jak zaspokoić psie potrzeby? Sesja Q&A
5. Trening medyczny- co to takiego? Sesja Q&A
6. Socjalizacja szczeniąt. Sesja Q&A
7. Wzbogacenia środowiska- dlaczego są tak ważne? Czym jest karmienie interaktywne? Sesja Q&A
8. Jak pies z kotem- czyli jak dobrze wprowadzić do domu nowego pupila. Sesja Q&A

Ponadto zapraszamy:

👉 26 lipca event z okazji Dnia Tygrysa, godz. 11.00-14.00 🐅
👉 9 sierpnia event z okazji Dnia Słonia, godz. 11.00-14.00 🐘

Wstęp wolny, zapraszamy!

🚗 Planujecie przyjechać samochodem? To nie problem! Zostawicie go na naszym parkingu podziemnym! (Wjazd od ul. Białostockiej) Pierwsza godzina gratis!

Poczujcie z nami lato!
#LatoKonesera2020 Tu się dzieje!

Bajkowy Arsus [Ursus]

Ośrodek Kultury „Arsus” w Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy zaprasza na cotygodniowe spotkania z bajkami w Parku Czechowickim pt. „Bajkowy Arsus”.

Spektakle teatralne dla najmłodszych są realizowane w ramach Projektu nr 17 budżetu obywatelskiego.

Program:

09.08, godz. 12.30 (park „Czechowicki” – Scena Letnia)
BAJKOWY ARSUS – Bajka dla dzieci pt. „Tajemniczy las”.

16.08, godz. 12.30 (park „Czechowicki” – Scena Letnia)
BAJKOWY ARSUS – Bajka dla dzieci pt. „Bajeczna podróż Smoka Wawelskiego”

23.08, godz. 12.30 (park „Czechowicki” – Scena Letnia)
BAJKOWY ARSUS – Bajka dla dzieci pt. „Kot w butach”.

30.08, godz. 12.30 (park „Czechowicki” – Scena Letnia)
BAJKOWY ARSUS – Bajka dla dzieci pt. „Jaś i Małgosia”.

Wstęp wolny z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Płynie we mnie Wisła: rejsy z Warszawskim Plażowym [Śródmieście]

Żyjemy #nadWisłą, mieszkamy nad Wisłą i faktycznie w 70% składamy się z wiślanej wody 😊
Rzeka dosłownie w nas płynie, a Ty w każdą niedzielę daj się ponieść Wiśle i bądź z nami na fali.

Nikt tak nie opowiada o Wiśle jak Stołeczna Żegluga Wiślana. Przekonajcie się sami!

Śledźcie uważnie na czym pływamy w każdy weekend.

Obowiązują zapisy na zajęcia.
Link do rejestracji: https://app.evenea.pl/event/plyniewemniewisla

Prosimy o przybycie na plażę 15 minut wcześniej. W przypadku spóźnienia, lista pasażerów będzie uzupełniona przez obecnych plażowiczów.

Wydarzenia organizowane są zgodnie z obowiązującymi normami sanitarnymi.

Co robią zwierzęta w sztuce? Integracyjny dyżur rodzinny [Śródmieście]

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na integracyjny dyżur rodzinny w plenerze, przed Muzeum nad Wisłą.

Czy zwierzęta są tylko ozdobą obrazów i rzeźb? Czasami dzieła sztuki są tworzone wspólnie ze zwierzętami albo specjalnie dla nich. Ziemia jest domem ludzi, roślin i zwierząt. Sztuka również może być ich wspólną dziedziną.

Czego o zwierzętach możemy się dowiedzieć od artystek i artystów? Jak mogą nas uwrażliwić na to, jak zwierzęta wpływają na nasze życie? Dzięki zwierzętom w sztuce możemy inaczej patrzeć na świat i zobaczyć rzeczy, na które dotąd nie zwracaliśmy uwagi. Na warsztatach wspólnie zastanowimy się, co robią zwierzęta w sztuce?

Prowadzenie: Aleksandra Górecka
Zapisy: https://artmuseum.pl/pl/wydarzenia/co-robia-zwierzeta-w-sztuce-integracyjny-dyzur-rodzinny

Podczas działań integracyjnych dbamy o to, by dobrze czuły się na nich dzieci z niepełnosprawnościami sensorycznymi i intelektualnymi.

– Zajęcia prowadzą edukatorki doświadczone w pracy z osobami z niepełnosprawnościami i przygotowane w ramach specjalistycznych szkoleń (Fundacja SYNAPSIS, Fundacja Kultury Bez Barier, Fundacja Podeste, Centrum Terapii SOTIS).
– Przed podjęciem ćwiczeń, przedstawiamy uczestnikom i uczestniczkom jasny plan działań. Do wizyty w Muzeum można przygotować się również dzięki przewodnikowi (Przewodnik przed spotkaniem rodzinnym).
– Wprowadzamy wspomagające i alternatywne sposoby komunikacji (ACC).
– Od godziny 12 do 14 na sali wystawowej wyłączone są prace generujące głośne dźwięki i intensywne światło. W tym czasie na wystawie nie są prowadzone też oprowadzania dla grup zorganizowanych.
– W razie potrzeby odpoczynku w cichym pomieszczeniu, udostępnimy zamykaną salę zaopatrzoną w umywalkę.

Każdy człowiek ma inny charakter, dlatego prosimy o zgłaszanie indywidualnych potrzeb dzieci na adres muzeumdostepne@artmuseum.pl. Pomogą nam przygotować zajęcia, tak, by najlepiej odpowiadały naszej grupie

UWAGA: część ćwiczeń będzie odbywać się przed Muzeum na bulwarach, gdzie może być głośno. Swobodna formuła działań pozwala wykonać zadania wewnątrz budynku i nie uczestniczyć w ćwiczeniach na zewnątrz.

W niedzielę o 12.00 i 13.00 doświadczony zespół edukatorów zaproponuje i doradzi, co ciekawego można zrobić z dziećmi na wystawie. Bezpieczeństwo przede wszystkim: spotkania rozpoczynają się na tarasie przed Muzeum nad Wisłą, uczestnicy realizują zadania i instrukcje samodzielnie. Materiały udostępnione przez Muzeum będą zdezynfekowane przed użyciem.

Magiczne sztuczki w Plażówce [Saska Kępa]

Przypominamy, że Plażówka powstała głównie z myślą o dzieciach, bo gdy powstawało to miejsce to głównym założeniem było stworzenie rodzinnego miasta w samym sercu ursuskich blokowisk. Jesteśmy zdania, że udało nam się stworzyć taką rodzinną oazę, a to wszystko dzięki Wam i regularnej obecności na plaży!

Dlatego cały tydzień, ale zwłaszcza w niedzielę zapraszamy całe rodziny na spędzenie wolnego czasu przy lodach, pizzy czy orzeźwiającej lemoniadzie! W tym roku na plaży w każdą niedziele pojawi się uwielbiany przez wszystkich MAGIK, który zaczaruje wszystkie dzieci w Ursusie swoimi magicznymi zdolnościami!

*Pokaz sztuk magicznych zawsze o godzinie 13:00!

Dodatkowo poza zajęciami ze specjalnym animatorem, a także licznymi grami i zabawami organizowanymi przez niego – do dyspozycji dzieciaków będzie nasza strefa rekreacyjno-sportowa na pięknej piaszczystej plaży!

Wstęp i wszystkie atrakcje są ZA DARMO!

Zapraszamy,

Załoga Plażówka!

Niedzielne poranki filmowe z Kinem Dzieci na lato [Ochota]

Kino Dzieci / Kids Kino, OCHO oraz Teatr Ochoty zapraszają na letnią odsłonę pokazów filmowych dla najmłodszych.

Razem z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Kino Dzieci / Kids Kino przygotowaliśmy przegląd najciekawszych filmów dla młodych widzów i przypominamy ulubione, niezapomniane i zawsze aktualne historie.

Wakacyjne pokazy filmowe odbędą się w wybrane niedziele o godz. 10:30. Po każdej projekcji czekają na was przepyszne śniadania i owocowe lemoniady przygotowane przez OCHO

– wstęp na filmy jest bezpłatny
– wszystkie filmy są w polskiej wersji językowej
– pokazy odbywają się w sali teatralnej Teatru Ochoty wejście od strony OCHO
– dzieci podczas pokazów będą pod opieką animatorki

Pokazy filmowe:

16 sierpnia godz. 10:30 Wielka wyprawa Molly
Reż. M. Bruhn, M. Ekbladh, T. Sieger
Kraj produkcji: Niemcy
Czas trwania: 70 min
Kategoria wiekowa: 4+

Wielka wyprawa Molly” to pierwszy pełnometrażowy film o przygodach rodziny państwa Potworów – Mamy, Taty i małej Molly, i jej przyjaciela, Edisona – bohaterach animowanego serialu o tym samym tytule. „Wielka wyprawa Molly” to pierwszy pełnometrażowy film o przygodach rodziny państwa Potworów – Mamy, Taty i małej Molly, i jej przyjaciela, Edisona – bohaterach animowanego serialu o tym samym tytule. Molly już wkrótce przestanie być jedynaczką. Nie będzie jakąś tam starszą siostrą – będzie najlepszą starszą siostrą na świecie. Zrobiła już nawet dla brata czapkę, żeby był mu ciepło, gdy już się wykluje. Rodzice Molly, państwo Potworowie, wyruszają w podróż na odległą wyspę, na której przychodzą na świat wszyscy członkowie klanu potworów. Tata ma przed sobą jeszcze trochę wysiadywania. O nie! Zapomnieli o czapce! Molly i jej nakręcany zabawkowy przyjaciel, Edison, wyruszają na wielką wyprawę – przed nimi wiele wspaniałych przygód i ogromne wyzwania.

Punkt Edukacji Ekologicznej #nadWisłą [Śródmieście]

Sezon letni #nadWisłą spędzamy w tym roku w myśl hasła ŻYJ EKO!

Otwieramy dla Was Punkt Edukacji Ekologicznej. Zastanawia Cię, czy grozi nam katastrofa klimatyczna i jak Twój styl życia wpływa na środowisko? 🌏

Jeśli tak, to przyjdź obejrzeć ekspozycję i porozmawiać z nami. Dzielni ludzie z Plastikowa Rewolucja nie mogą się doczekać, aż podzielą się swoją wiedzą. W planach mamy też warsztaty! Będziesz mógł spróbować swoich sił w przetwarzaniu plastikowych nakrętek na przedmioty codziennego użytku.

Co więcej? Wiele spotkań tematycznych z ekspertami z różnych obszarów ekologii. O planowanych wydarzeniach będziemy informowali na bieżąco!

W naszym punkcie będzie można również oddać do recyklingu plastikowe i papierowe odpady, które wyprodukowaliście spędzając czas #nadWisłą ♻️

Możecie również otrzymać biodegradowalne worki oraz eko popielniczki!

Oczywiście wszystko to przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Na miejscu będą czekały na Was płyny do dezynfekcji🧴

HARMONOGRAM NA SIERPIEŃ:
🌿7-9.08 „Życie śmieci”
🌿14-16.08 „Kranówka, której zaczyna brakować”
🌿21-23.08 „Jak jeść, żeby móc myśleć o przyszłości?”
🌿28-30.08 „Skąd czerpać wiedzę?”

Program prowadzonych w punkcie warsztatów z zakresu zerowaste, recyklingu oraz upcyclingu dostępny jest na wydarzeniu: Warsztaty Ekologiczne #nadWisłą 👀

Gdzie nas znajdziesz?
👉 Bulwar Jana Karskiego 5, przy Green Cafe Nero

Godziny otwarcia:
Piątek – od 16:00 do 20:00
Sobota – od 12:00 do 20:00
Niedziela – od 12:00 do 20:00

Sezon letni #nadWisłą spędzamy w tym roku w myśl hasła ŻYJ EKO!

Otwieramy dla Was Punkt Edukacji Ekologicznej. Zastanawia Cię, czy grozi nam katastrofa klimatyczna i jak Twój styl życia wpływa na środowisko? 🌏

Jeśli tak, to przyjdź obejrzeć ekspozycję i porozmawiać z nami. Dzielni ludzie z Plastikowa Rewolucja nie mogą się doczekać, aż podzielą się swoją wiedzą. W planach mamy też warsztaty! Będziesz mógł spróbować swoich sił w przetwarzaniu plastikowych nakrętek na przedmioty codziennego użytku.

Co więcej? Wiele spotkań tematycznych z ekspertami z różnych obszarów ekologii. O planowanych wydarzeniach będziemy informowali na bieżąco!

W naszym punkcie będzie można również oddać do recyklingu plastikowe i papierowe odpady, które wyprodukowaliście spędzając czas #nadWisłą ♻️

Możecie również otrzymać biodegradowalne worki oraz eko popielniczki!

Oczywiście wszystko to przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Na miejscu będą czekały na Was płyny do dezynfekcji🧴

HARMONOGRAM NA LIPIEC:
🌿3.07-05.07 „Obalamy mity o klimacie”
🌿10.07-12.07 „Reduce, reuse, recycle”
🌿17.07-19.07 „Budownictwo zeroenergetyczne – jak zbudować dom przyjazny planecie”
🌿24.07-26.07 „Slow travel – czy da się ekologicznie podróżować?”
🌿31.07- 2.08 “Czy za 50 lat będziemy mieli co jeść?“

HARMONOGRAM NA SIERPIEŃ:
🌿7-9.08 „Życie śmieci”
🌿14-16.08 „Kranówka, której zaczyna brakować”
🌿21-23.08 „Jak jeść, żeby móc myśleć o przyszłości?”
🌿28-30.08 „Skąd czerpać wiedzę?”

Program prowadzonych w punkcie warsztatów z zakresu zerowaste, recyklingu oraz upcyclingu dostępny jest na wydarzeniu: Warsztaty Ekologiczne #nadWisłą 👀

Gdzie nas znajdziesz?
👉 Bulwar Jana Karskiego 5, przy Green Cafe Nero

Godziny otwarcia:
Piątek – od 16:00 do 20:00
Sobota – od 12:00 do 20:00
Niedziela – od 12:00 do 20:00

Zrealizowano w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego Szanujmy naszą Wisłę.

Klaun w wielkim mieście [Praga]

Letnie warsztaty klaunady na Pradze Północ

Jednym z groźniejszych efektów pandemii jest wypalenie zawodowe, utrata apetytu, humoru, bezsenność i depresja. Cierpią na nią rodzice, nauczyciele, bezrobotni aktorzy, ale także dzieci, znudzone siedzeniem przed ekranem. Naukowcy z Instytutu Badania Humorów Społecznych odkryli szczepionkę na spadek nastroju – to KLAUN. Wg zarazkologa prof. Brudzyńskiego „kontakt z klaunem sprzyja podwyższeniu odporności psychicznej, rozwija półkule mózgowe i rozbudza klauna wewnętrznego, który wspomaga kreatywność w kontakcie z dzieckiem, szefem, mężem, żoną, czy – samym sobą.”

Szczepionka antydepresyjna będzie testowana tego lata na Pradze Północ w dawnym ZOO MARKECIE podczas warsztatów cyrkowych, które poprowadzi rodzinna firma klauniarska United Clowns. Eksperci prognozują, że po bankructwie Cirque de Soleil to właśnie United Clowns stanie się liderem rynku rozrywki, obsługując nie tylko wesela, pogrzeby, komunie, porody, urodziny i wieczory panieńskie, ale także – święta miejskie, parady i marsze. Eksperci prognozują, że klaun to zawód przyszłości i coraz więcej aktorów, developerów, dyrektorów instytucji, biznesmenów i zwykłych obywateli zatrudni się w United Clowns, a jesienią może dojść wręcz do INWAZJI KLAUNÓW na miasto.

Szukasz inspiracji? Chcesz odmrozić wyobraźnię? Nauczyć się żonglować i poznać fajne osoby, równie zagubione jak ty i razem z nimi stać się częścią NOWEGO ŚWIĘTA MIEJSKIEGO – INWAZJI KLAUNÓW? Zapraszamy na MIĘDZYPOKOLENIOWE WARSZTATY CYRKOWE.

W programie warsztaty:

– cyrkowe – naucz się żonglować i żongluj z nami podczas finału INWAZJI KLAUNÓW

– scenograficzne – stwórz maskę – totem inspirowany tradycją praskich rzemieślników, dołóż swoją cegiełkę do scenografii święta miejskiego INWAZJI KLAUNÓW

– klaunada – wejdź do świata, gdzie panują przyjemność, odkrywanie i figlarność. Twój clown to część ciebie: ta najbardziej zaciekawiona, spontaniczna i autentyczna. Odkryj swojego klauna i włącz się jako odtwórca/odtwórczyni konkretnych ról w programie artystycznym podczas INWAZJI KLAUNÓW

Można wziąć udział w dowolnej liczbie warsztatów.

Uwaga! Udział bezpłatny, ograniczona liczba miejsc. Zapisy przez stronę Domu Kultury Praga.

Z uwagi na pandemię COVID – 19 warsztaty będą się odbywać na świeżym powietrzu (Praski Ogródek Sąsiedzki, Centrum Praskie Koneser), prosimy o zachowywanie dystansu i zakrywanie ust oraz nosa. Zapewniamy płyny dezynfekujące.

Terminy – Praski Ogródek Sąsiedzki:

Warsztaty cyrkowe z Krzysztofem Kosterą:
2 sierpnia, g. 12:00-14:00
9 sierpnia, g. 10:00-16:00 / “Dzień z Odskocznią”
16 sierpnia, g. 12:00-14:00
23 sierpnia, g. 12:00-14:00
30 sierpnia, g. 12:00-14:00

Warsztaty scenograficzne z Ewą Woźniak:
23 sierpnia g. 11:00 – 13:00
30 sierpnia g. 11:00 – 13:00
6 września g. 11:00 – 13:00
13 września g. 11:00 – 13:00

Warsztaty muzyczne z Czesławem Mozilem:
13 września g. 15:00-19:00

Warsztaty z klaunady z Mają Łukomską:
19 września, g. 11:00-14:00
3 października g. 11:00-14:00

Terminy – Centrum Praskie Koneser:

Warsztaty cyrkowe z Krzysztofem Kosterą i Odskocznia:
19 sierpnia, g. 12:00-14:00
20 sierpnia, g. 12:00-14:00
21 sierpnia, g. 12:00-14:00
23 sierpnia, g. 13:00-15:00
24 sierpnia, g. 12:00-14:00
25 sierpnia, g. 12:00-14:00
26 sierpnia, g. 12:00-14:00
27 sierpnia, g. 12:00-14:00
28 sierpnia, g. 12:00-14:00

Warsztaty muzyczne z Czesławem Mozilem:
23 sierpnia g. 15:00-19:00

Balonowy Cud nad Wisłą [Śródmieście]

Balonowy Cud nad Wisłą będzie przecudowny! Pokazy i starty rozproszone po Warszawie, w tle wspomnienie 100-lecia Bitwy Warszawskiej, ale to też cud, zobaczyć balony lecące nad Wisłą.

Przenieś się w rycerski świat [Tarchomin]

Rycerze mali i duzi, miłośnicy klocków Playmobil® i wyjątkowych konstrukcji przybywajcie rychło do Galerii Północnej! Czeka na Was niezwykła rycerska wystawa! ⚔🛡

Zamkowa przestrzeń zlokalizowana jest przed sklepem Junior Galeria Północna na 1 piętrze galerii. Barwna i ciekawa ekspozycja składa się z 9 wielkich dioram przedstawiających różne światy Playmobil®, w tym z jednej wyjątkowej w formie wiejskiego wozu z epoki średniowiecznej.

Do strefy prowadzi stylizowana brama strzeżona przez figury Playmobil® w rozmiarze XXL, a na jej terenie najmłodsi mogą zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z rycerzem 🛡, królem 👑 lub księżniczką 👸 oraz dać zakuć się w średniowieczne dyby rodem z rycerskiego świata Playmobil®. Ponadto na terenie wystawy znajdują się dwa kąciki zabaw, w których dzieci mogą puścić wodze fantazji budując własne konstrukcje z najnowszych serii Playmobil®.

Zapraszamy 😊

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 15

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapisz się i otrzymaj jako pierwszy informacje o eBooku

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o eBooku od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.

 

Zostaw swój adres e-mail i otrzymaj bezpłatnego e-booka "100 pomysłów na zabawę w domu".

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.