Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj rodzinny weekend w Warszawie (22-23 sierpnia)

Patrząc na Weekendową Zajawkę najbliższy weekend szykuje się bajecznie. Najbardziej cieszy mnie ilość propozycji na rodzinne i kreatywne spacery po warszawie i warszawskich parkach. Fantastycznym pomysłem, może być także piknik w Królikarni, połączony z koncertem muzyki klasycznej. A dla bardziej aktywnych miłośników sztuki, do dyspozycji pozostaje wiele świetnych wystaw!

Korzystaj, planuj i ciesz się rodzinnym weekendem!

Spis treści:

sobota, 22 sierpnia

Strefa ART Domu ze Sztuką w Koneserze [Praga]

Zapraszamy do strefy oraz galerii Dom ze sztuką na całą masę atrakcji! Wystawy, rozmowy i czytanie bajek dla dzieci – przez cały tydzień!

Strefa zewnętrzna Domu ze Sztuką na placu Konesera – tygodniowe wystawy artystów:

Podczas każdego tygodnia artyści będą zachęcać odwiedzających strefę do wspólnego malowania obrazu na przygotowanym specjalnie do tego podobraziu. Każdy odwiedzający będzie mógł namalować fragment obrazu, który na koniec tygodnia artysta dokończy. Obrazy powstałe w ten sposób będą pamiątką wydarzenia LATO KONESERA 2020 i wystawione na mini wystawie w Strefie Zewnętrznej Domu Ze Sztuką w dniach 30-31 sierpnia.

W każdym tygodniu artyści będą malować i tworzyć na żywo, sprzedawać swoje dzieła, w tym niektórzy rysować karykatury lub portrety na życzenie odwiedzających.


• 16-22 sierpnia (godz. 12-20)- Anna Lenkiewicz i Bernardetta Stępień
• 23-29 sierpnia (godz. 12-20)- malarz gruziński
• 30-31 sierpnia (godz. 12-20) – wystawa 8 obrazów wspólnie namalowanych przez odwiedzających

Galeria Dom Ze Sztuką – stała ekspozycja i czytanie bajek dla dzieci

• Codziennie w godzinach 11-20 zapraszamy do zwiedzania stałej ekspozycji obrazów artystów, którzy przekazali swoje dzieła na cel charytatywny.

• W każdą środę od 14:00 – GOŚKA GÓRSKA CZYTA DZIECIOM (bajeczki, książeczki, opowiadania – dzieci wybierają spośród proponowanych pozycji)

W trakcie wystaw będzie stała ozdobna puszka przeznaczona na datki zbierane w ramach zgłoszonej zbiórki publicznej na remont i wyposażenie Domu Pomocy Pierwszego Miesiąca dla osób w trudnej sytuacji życiowej, by zapobiegać ich bezdomności.

Wstęp wolny, zapraszamy!

Laboratorium Rzeźby – Wystawa Galerii Sztuki ToTuart [Praga]

https://www.facebook.com/Totuart.gallery/videos/3261802123840045/

Zapraszamy do LABORATORIUM RZEŹBY!

Od 11.07 do 23.08.2020 roku w Centrum Praskim Koneser można obejrzeć prawdopodobnie największą w tym roku wystawę rzeźb w Warszawie.

PONAD 200 DZIEŁ
18-STU POLSKICH ARTYSTÓW
NA 1400 m2
RZEŹBY WIELKOFORMATOWE
I
PRACE JESZCZE NIGDZIE NIE PREZENTOWANE!!!

LABORATORIUM RZEŹBY to przegląd technik i stylów: od dzieł modernistycznych, przez popartowe, cyberpunkowe, a kończąc na realizmie magicznym. To spotkanie kilku artystycznych pokoleń tworzących w klasycznych technikach z drewna, porcelany, brązu i nowatorskich projektów jak słynne na świecie FIDU z Zięta Prozessdesign.
Wystawa jest adresowana zarówno do osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę ze sztuką jak i kolekcjonerów, a bez wątpienia zainteresuje również architektów i dekoratorów.
Tym wydarzeniem otwieramy dyskusję o roli sztuki współczesnej w przestrzeni publicznej i prywatnej. Chcemy pokazać jak rzeźba z punktu orientacyjnego na mapie staje się wizytówką firmy, miasta, a finalnie buduje ich prestiż oraz tożsamość, jak odmienia nasze wnętrza, a jednocześnie uosabia wieloletnią historię polskiego rękodzieła.
W trakcie wystawy atrakcją multimedialną dla zwiedzających będą pokazy filmów i materiałów prezentujących artystów oraz ich prace.

Wydarzenie ma charakter otwarty, niebiletowany.
LABORATORIUM RZEŹBY
Centrum Praskie Koneser
wejście od Pasażu
11.07 – 23.08.2020 r
wt. – nd. 12:00 – 20:00

Zamkowa Akademia Młodego Eksploratora [Śródmieście]

Zapraszamy na Zamkową Akademię Młodego Eksploratora w wersji online!?

??️?Dzieciom w w wieku 6–12 lat proponujemy wyjątkowe warsztaty plastyczne poświęcone królewskim Ogrodom.
Bezpłatne zajęcia będą odbywać się w wakacyjne soboty o godz. 12.00 na zamkowym Facebooku.

Informacje o potrzebnych materiałach plastycznych będziemy zamieszczać przed kolejnymi zajęciami.

Zapraszamy!?

Program zajęć:

22 sierpnia
?”Skrzaty i chochliki – niewidzialni mieszkańcy zamkowych Ogrodów”
Prowadzenie: Dominika Jackowiak

29 sierpnia
?”Historyczne gry (nie tylko) ogrodowe”
Prowadzenie: Sławomir Szczocki

——–

?Projekt pn. „Odtworzenie Ogrodów Dolnych Zamku Królewskiego” jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Poranki familijne | Na ścieżkach dźwięków [Praga]

Uwaga! Wydarzenie odbędzie się 2 razy: 8 sierpnia, godz. 11.00 i 22 sierpnia, godz. 11.00.

Najbujniejszą wyobraźnię mają podobno dzieci i… artyści. Wchodząc na ścieżki dźwiękowe stworzone dla kina przez Michała Lorenca, będziecie mogli znaleźć się w świecie fantazji – wśród obłoków, w leśnym królestwie ptaków, czy w dalekowschodniej krainie. Czy wędrówki te przypadną do gustu kosmitce Jo? Możecie spytać ją o to sami – wystarczy tylko znaleźć wspólny język, w czym pomogą Wam muzycy zespołu DesOrient i Ziemianin Tomasz Grabowski.

DesOrient
Joanna Płóciennik, Tomasz Grabowski – prowadzenie

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu m.st. Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku

Warsztaty Gimnastyczne dla dzieci z KSGA Legion Warszawa [Saska Kępa]

Kolejna sobotnia propozycja dla najmłodszych to Warsztaty gimnastyczne z KSGA Legion Warszawa.
Warsztaty będą odbywać się regularnie w każdą Sobotę o godz 12:00 na Plażówce Saska
Zapraszamy ♥

KSGA Stowarzyszenie Gimnastyczne “Legion” Warszawa – SGLegion/SG Legion– Klub Sportowy Gimnastyki Artystycznej LEGION Warszawa specjalizuje się w szkoleniu zawodniczek gimnastyki artystycznej. Jest jednym z największych klubów gimnastycznych w Polsce, zrzeszając ponad 500 uczestników zajęć w 10 lokalizacjach na terenie Warszawy.

Gimnastyka artystyczna to forma ćwiczeń dla dziewcząt i jest jedną z najpiękniejszych i jednocześnie jedną z trudniejszych olimpijskich dyscyplin sportowych. Jest sportem pełnym wdzięku i piękna, ale też wymagającym zaangażowania i poświęcenia od zawodniczek. Kształtuje piękną sylwetkę, uczy gracji, wyrabia kondycję i siłę charakteru.

W ramach warsztatów w formie zabawy dostosowanej do wieku dzieci będzie można nauczyć się podstawowych elementów gimnastycznych oraz spróbować swoich sił z przyborami gimnastycznymi pod okiem naszej profesjonalnej i wykwalifikowanej kadry.

Wisła jak malowana: zajęcia plastyczne z Warszawskim Plażowym [Śródmieście]

Zabierajcie dzieciaki, babcie, dziadka i całą rodziną spędźcie z nami artystyczne popołudnie #nadWisłą!
W każdą sobotę zapraszamy na Plaża Żoliborz na popołudnie dla małych artystów.

Co tydzień inny motyw przewodni spotkań w najpiękniejszym krajobrazie jaki ma dla Was Warszawa. ?

Śledźcie uważnie wydarzenie, aby poznać tematykę kolejnych zajęć! ???

#WisłaInspiruje

Przenieś się w rycerski świat [Tarchomin]

Rycerze mali i duzi, miłośnicy klocków Playmobil® i wyjątkowych konstrukcji przybywajcie rychło do Galerii Północnej! Czeka na Was niezwykła rycerska wystawa! ⚔?

Zamkowa przestrzeń zlokalizowana jest przed sklepem Junior Galeria Północna na 1 piętrze galerii. Barwna i ciekawa ekspozycja składa się z 9 wielkich dioram przedstawiających różne światy Playmobil®, w tym z jednej wyjątkowej w formie wiejskiego wozu z epoki średniowiecznej.

Do strefy prowadzi stylizowana brama strzeżona przez figury Playmobil® w rozmiarze XXL, a na jej terenie najmłodsi mogą zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z rycerzem ?, królem ? lub księżniczką ? oraz dać zakuć się w średniowieczne dyby rodem z rycerskiego świata Playmobil®. Ponadto na terenie wystawy znajdują się dwa kąciki zabaw, w których dzieci mogą puścić wodze fantazji budując własne konstrukcje z najnowszych serii Playmobil®.

Zapraszamy ?

Tropem Sensorysia | Spacer Sensoryczny po Ochocie

TROPEM SENSORYSIA | SPACERY SENSORYCZNE | OCHOTA

Spacer Sensoryczny pozwala rozwijać wszystkie zmysły przy jednoczesnym zwiedzaniu mniej znanych zakątków Stolicy. Trasa podzielona jest na kilka odcinków, a każdy z nich poświęcony innemu zmysłowi. Nie zabraknie zabaw i gier, odpoczynku na trawie czy podziwiania miejskiej architektury i przyrody, a to wszystko pod opieką wykwalifikowanego przewodnika. To super okazja do uważnego przyjrzenia się miastu, wsłuchania się w jego odgłosy, poczucia jego różnorodnych faktur i zapachów. Wszystkie dzieci – małe i duże, oraz ich rodziców zapraszamy na niezapomnianą przygodę!

Na ostatni sierpniowy Spacer Sensoryczny zapraszamy na Ochotę. Poznając zielone zakątki tej pięknej dzielnicy będziemy szukać ryb w pobliskim stawie i sprawdzać jak wysokie się okoliczne budynki. Odkryjemy tajemnicze znaki, które poprowadzą nas w kolejne miejsca. Wspólnie namalujemy nasze wspomnienia z powoli dobiegających do końca wakacji. Spacer zakończymy w Parku Szczęśliwickim, gdzie odpoczywając na trawie wsłuchamy się w szum wody.

? MIEJSCE SPOTKANIA: Staw w Parku im. Zasława Malickiego, ul. Nowickiego, Warszawa https://linkd.pl/sczd

? GODZINA: 11:00

⏳ CZAS TRWANIA: 2-2,5h

? BILETY:
29 zł za każdą osobę (dorosły lub dziecko powyżej 3 lat)
Dzieci poniżej 3 lat – bezpłatnie
Bilety do kupienia na: www.bilety.sensorysie.pl
Ebilet ? https://tiny.pl/7fsjl
Eventim ? https://tiny.pl/7fsjj
Going ? https://tiny.pl/7fsj5

?‍? PROWADZENIE: Martyna Widawska z Zabawa Wielka Sprawa od 10 lat zawodowo pracuje z małymi dziećmi i ich opiekunami. Na co dzień pracuje dziećmi do 3 roku życia i ich opiekunami prowadząc zajęcia ogólnorozwojowe z elementami sensoryki oraz zajęcia muzyczne. Pokazuje jak w prosty sposób wspierać rozwój najmłodszych dzieci i pracować z nimi na co dzień, tak aby pomagać im w naturalnym rozwoju. Prowadzi warsztaty rodzinne oraz doradza dorosłym i opiekunom jak pracować z małym dzieckiem w prawidłowy sposób. W pracy najważniejsze jest dla niej całościowe patrzenie na dziecko i wspieranie jego naturalnego rozwoju.

Teatr 4 żywiołów – powietrze [Tarchomin]

Magiczne sztuczki, taniec lustrzanych ludzi i niezwykłe bańkowe show … To wszystko będzie czekać na Was w sobotę, 22 sierpnia podczas występu z cyklu „Teatr 4 żywiołów”, który w połączeniu z multimedialnym pokazem fontanny ⛲ z pewnością dostarczy niepowtarzalnych emocji!

Widowisko nawiązywać będzie do żywiołu powietrza. ?? To ostatnia okazja, by zobaczyć niesamowite bańkowe show, które zaprezentuje finalistka 10-tej edycji znanego programu typu talent show – Inna Biliaieva. Podczas pokazu zobaczymy między innymi bańki wypełnione dymem i ogniem, zamykanie w bańce mydlanej czy inne niesamowite triki oraz iluzje. ? Nie zabraknie też niezwykłego pokazu wody, muzyki i świateł oraz występów tanecznych.

Widowisko rozpocznie się w o godzinie 20:30 przed wejściem do Galerii Północnej, w pobliżu fontanny przy ul. Światowida.

W programie:
? 20:30 – 20:55 Inna Biliaieva i jej „Bańkowe Show”
? 21:00 – 21:20 pokaz fontanny multimedialnej
? 21:20 – 21:40 „Mirror Show” pokaz taneczny lustrzanych ludzi

? Wydarzenie jest dostosowane do obowiązujących obecnie wymogów sanitarnych. Pokaz będzie miał miejsce na zewnątrz. W sytuacjach, kiedy nie uda się zachować dystansu, prosimy o zasłonienie nosa i ust.

☔ W przypadku złych warunków atmosferycznych (silne podmuchy wiatru, opady deszczu) pokaz baniek mydlanych oraz występy taneczne odbędą się w środku galerii, w pobliżu wejścia głównego od ul. Światowida.

Zapraszamy! ?

Przyrodnicze Skarby Osiedla Jazdów [Śródmieście]

Fundacja Pobliże zaprasza wszystkich, którzy chcą odkryć jak wiele piękna i wartości ma najbliższa nam przyroda. Od 22 lipca będziemy prowadzić zajęcia w formie spacerów i warsztatów. Poznamy nazwy i właściwości najczęstszych u nas roślin, grzybów i zwierząt, a ta wiedza posłuży nam do stworzenia specjalnej gry karcianej! Udział w zajęciach jest bezpłatny.

W zajęciach odbywających się na świeżym powietrzu mogą uczestniczyć kilkunastoosobowe grupy z zachowaniem dystansu społecznego. Zajęcia, które odbywają się w zabytkowym fińskim drewnianym domku 8/2 mogą przyjąć grupę najwyżej 5 osób. Dlatego zajęcia są podzielone na trzy bloki po 45 minut. na każdy blok można zapisać się oddzielnie:

10.00 – 10-45 spacer przyrodniczy ze zdobywaniem kart edukacyjnych (zabawa dla wszystkich, kilkunastoosobowe grupy)
10.50 – 11.35 gra w przyrodniczą karciankę ze zdobytymi kartami (zabawa dla wszystkich, grupy do 5 osób w domku lub kilkanaście jeśli zostajemy na zewnątrz ).
11.40 – 12.30 pracownia przyrodnika (trudniejsze zadania dla bardziej wnikliwych, zajęcia w domku grupy do 5 osób)
Mile widziane osoby niepełnosprawne oraz o cechach ze spektrum autyzmu. Zapisy telefonicznie: (Dorota Wrońska tel.kom 796159929).

Królewskie Arkady Sztuki 2020 [Śródmieście]

Kolejna edycja Królewskich Arkad Sztuki – festiwalu artystycznego, realizowanego przez Zamek Królewski w Warszawie od 2010 roku, stanowi wspaniałą okazję do zapoznania się z twórczością artystów teatru i muzyki, prezentujących swój kunszt w trakcie siedmiu występów.

Z uwagi na fakt, że jedenasta edycja tego artystycznego przedsięwzięcia odbywa się w szczególnych okolicznościach pandemii, zobowiązani jesteśmy do przestrzegania rygoru sanitarnego i nałożonych ograniczeń. Nie zmieni się natomiast miejsce wydarzenia, którym tradycyjnie pozostaną Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie i wspaniały Ogród Dolny, który mogli Państwo podziwiać po raz pierwszy w ubiegłym roku.

W tegorocznym programie festiwalu znajdą się m.in. prezentacje polskiego teatru plastycznego. Plenerowe widowisko o nieco szalonym dyrygencie Noem, w oryginalnej technice figur-instrumentów, przedstawi Teatr Adama Walnego. Słynący z absurdalnego humoru, obfitujący w wyszukane gesty plastyczne pantomimy Teatr Akt przestawi z kolei spektakl pt. “Płonące laski 4”, który w zabawny i przewrotny sposób opowiada o odnajdywaniu radości życia w prozaicznych zdarzeniach dnia codziennego.

Muzyczna część projektu to propozycja koncertów instrumentalnych, instrumentalno-wokalnych oraz pokaz tańca. Artyści wykonają urozmaicone tematycznie oryginalne utwory z różnych epok, improwizacje, transkrypcje i parafrazy popularnych motywów.

Rozbrzmiewające w Zamku Królewskim dźwięki muzyki dawnej oraz współczesnej przypomną o wieloletniej tradycji koncertów na dworze królów polskich.

Tegoroczna, muzyczna oferta przewiduje różnorodne formuły: wariacje jazzowe Anna Serafińska Chopin Trio, koncert orkiestry Warsaw Camerata z udziałem solisty Sebastiana Aleksandrowicza, grającego na oboju, recital fortepianowy Pawła Kowalskiego, prezentację piosenki aktorskiej w wykonaniu Zbigniewa Zamachowskiego, a także pokaz tanga, połączony z nauką tańca dla widzów.

Festiwal od dziesięciu lat stanowi platformę dialogu interdyscyplinarnego, wymiany twórczych doświadczeń czy pomysłów, nawiązywania nowych kontaktów, a także narodzin przyszłych działań artystyczno-kulturalnych. Opiera się na założeniu, że najbardziej efektywną formą współpracy między twórcami są wspólne przedsięwzięcia.

Pokaz „Wilanowska kolekcja roślin oranżeryjnych w XVIII w.” [Wilanów]

W 2020 r. obchodzimy 300. rocznicę zakupu dóbr wilanowskich przez Elżbietę Sieniawską. Z tej okazji zapraszamy do parku wilanowskiego na wyjątkowy pokaz przypominający o tradycjach uprawy roślin oranżeryjnych w XVIII w.

Kolekcję roślin oranżeryjnych w Wilanowie założył jeszcze w XVII w. król Jana III, ale dopiero za czasów Sieniawskiej osiągnęła imponującą liczbę 700 okazów. Wśród nich znalazły się rośliny ozdobne, aromatyczne krzewy i zioła, drzewa cytrusowe oraz inne rośliny egzotyczne.

Gatunki roślin prezentowanych przy Oranżerii kurator wystawy Jacek Kuśmierski wybrał na podstawie XVIII-wiecznych inwentarzy i katalogów, w których wymienione zostały rośliny hodowane w ówczesnym Wilanowie.

ℹ Szczegóły: bit.ly/PokazRoślinOranżeryjnych

? TERMIN: 3 lipca – 15 września 2020 r.
? MIEJSCE: park wilanowski, ogród przed wejściem do Oranżerii
? BILETY: wstęp w cenie biletu do parku

1920: Wojna Światów – wystawa plenerowa [Śródmieście]

Wystawa plenerowa w ramach obchodów 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej:

“1920: Wojna Światów”
17–30 sierpnia 2020 r.
Ogród Dolny Zamku Królewskiego w Warszawie

Organizator: KGHM Polska Miedź S.A. – Mecenas Zamku Królewskiego
Patronat: MKiDN

Ekspozycja ma charakter edukacyjny, a jej celem jej jest prezentacja wybranych zagadnień związanych z przebiegiem Bitwy Warszawskiej 1920 roku i geopolitycznych konsekwencji polskiego zwycięstwa dla Europy i świata. Nowoczesny i awangardowy sposób przekazu skierowany jest przede wszystkim do młodego pokolenia Polaków oraz ich rówieśników w innych krajach.

Celem uzupełniającym wystawy jest szerokie upowszechnienie informacji o wadze tej historycznej bitwy i roli Polaków w procesie zatrzymania pochodu bolszewików na Zachód w 1920 r.

Projekty składających się na wystawę plakatów są dziełem tandemu pasjonatów: historyka i rysownika. Zastosowali oni „lekką”, bliską komiksowej, kreskę, pozytywną w przesłaniu i ciekawą artystycznie, oraz edukacyjne opisy.

Do 31 grudnia 2020 r. Wystawa prezentowana będzie również w innych miastach poza Warszawą (w Polsce i za granicą).

Wersja angielska wystawy będzie wysłana do placówek dyplomatycznych.

Ogrody czynne w godz. 10.00–21.00, wstęp wolny

Ruszamy na spacer! [Śródmieście]

?‍♂️Brakuje Wam spacerów po mieście? Chcielibyście je odkryć na nowo w towarzystwie naszego edukatora?

?‍♀️Jeśli tak, to zapraszamy do wspólnego spacerowania ulicami najstarszej części miasta! To świetna okazja, aby lepiej poznać Warszawę, jej przeszłość i tajemnice, a także poczuć się w mieście jak na wakacjach.

Spacerujemy w kameralnych grupach, dzięki czemu łatwiej zachować zasady bezpieczeństwa i zapewnić komfort.

Bilet: 10 zł/os.

Bajkowy Teatr Baza | Plenerowe spektakle dla dzieci [Śródmieście]

LATO 2020 – SPEKTAKLE DLA DZIECI – REPERTUAR

Latem Teatr Baza wychodzi ze swojej siedziby w teren, by spotkać się z najmłodszą publicznością. W soboty i niedziele zapraszamy dzieci, rodziców i opiekunów na plenerowe spektakle do warszawskich (i nie tylko!) parków. Razem spotkamy bohaterów bajek i legend oraz będziemy się bać, wzruszać i śmiać z ich przedziwnych perypetii.

WSTĘP WOLNY

Gdzie i kiedy będzie można nas spotkać?

22 sierpnia (sobota):
11.00 – Bajka o drzewie, Włochy – Stawy Cietrzewia,
13.00 – Bajka o drzewie, Białołęka – Park Henrykowski,
17.00 – Bajka o drzewie, Żoliborz – Park Żeromskiego,
23 sierpnia (niedziela):
11.00 – Bajka o drzewie, Sielce – Park Sielecki,
13.00 – Prawdziwy Przyjaciel, Białołęka – Park Strumykowa,

Angielski z Ciocią Pegą [Saska Kępa]

Od czerwca we wszystkie Soboty powraca nasz cykl nauki z zabawą dla najmłodszych
ANGIELSKI Z CIOCIĄ PEGĄ – to otwarte zajęcia nauki języka angielskiego.
Soboty godzina: 14:00-14:45

Ciocia Pega – nauczycielką języka angielskiego z przygotowaniem pedagogicznym
Program obejmuje naukę przez zabawę:
-aktywizująca metoda nauczania z użyciem kart obrazkowych (Flashcards)
-zabawy ruchowe
-piosenki
-czytanie i opowiadanie, wspieranie gestem
– gry językowe
Każde zajęcia będą indywidualną lekcją.
Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie chętnych dzieci do nas

Dotknij Kształtów Warszawy – projekt varsavianistyczny! [Mokotów]

Dotknij kształtów Warszawy! Bezpłatne spacery varsavianistyczne i warsztaty ceramiczne dla każdego! ?

Już w sobotę – 15.08.2020 – rozpocznie się cykl wyjątkowych, varsavianistycznych spotkań!

W programie:
Spacery z przewodnikiem i warsztaty ceramiczne! ?‍♂

Spytacie się dla kogo? Odpowiadamy – dla każdego!

Cykl jest skierowany zarówno do seniorów, jak i młodzieży – wszystkich pasjonatów Warszawy, niezależnie od wiedzy i umiejętności plastycznych.

Mała Klasyka na Koszykach [Śródmieście]

Mała Klasyka – seria koncertów muzyki klasycznej dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. ?

Jak słuchać muzyki klasycznej? Czemu to najciekawsza muzyka pod słońcem? Jak żyli wybrani kompozytorzy oraz jakie tajemnice kryje świat muzyki klasycznej?
Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziecie podczas naszych cotygodniowych spotkań.

?????? ???????́:

1. Zaproszenie do świata muzyki klasycznej
Jaka jest muzyka, jak możemy jej słuchać, co składa się na utwór, co ma wspólnego jedna z najpopularniejszych piosenek radiowych z symfonia Beethovena – sprawdźcie razem ze mną!

2. W świecie Klasyków Wiedeńskich
Kim jest wielka trójca klasyków wiedeńskich? Dla kogo pisali swoje utwory? Poznacie ciekawostki z ich życia oraz posłuchacie ich fantastycznych kompozycji.

3. Cztery Pory Roku
Których kompozytorów zafascynowała zmienność pogody? Jakie utwory pisali? Jak słońce, odgłosy burzy i nieprzyjemny mróz zamieszkały między dźwiękami – sprawdźcie sami.

4. Muzyka Polska
Czy poza Chopinem mamy polskich kompozytorów? Jak się nazywają, co komponowali, czym się inspirowali?

5. Muzyka Hiszpańska
Pełna wigoru muzyka hiszpańska, obudzi najbardziej zatwardziałego śpiocha! Zobaczcie sami co kryje się między nutami kompozycji czołowych hiszpańskich kompozytorów.

6. W grocie króla gór
Poznamy piękne kompozycje muzyki skandynawskiej, ciekawostki o kompozytorach oraz ich inspiracje

7. Wielki spisek dziejów – czyli dlaczego muzyka węgierska jest cygańska
O tym, że dwaj czołowi kompozytorzy epoki romantyzmu – Brahms i Liszt dali złapać się w cygańską pułapkę, nie każdy wie. O co chodzi w spisku i dlaczego muzyka węgierska, którą znamy nie jest węgierska. Zagadkę odkryjemy przy dźwiękach – Brahmsa i Bartóka.

8. W romantycznej krainie- dzieła wybrane
Epoka bogata w wydarzenia historyczne, prądy muzyczne i pomysły kompozytorskie. Ogromnie zróżnicowana i przepiękna! Dajcie się zabrać w podróż przez wiele krain, aby poznać najpiękniejsze dzieła, ówczesnych kompozytorów.

9. W krainie poplątanych melodii.
Jak pisali kompozytorzy epoki baroku? Czemu mówimy o poplątanych melodiach. Jak wtedy wyglądał fortepian, a w zasadzie jego dziadek?

II Rodzinne Pikniki Artystyczne [Ursus]

Rusza II edycja Rodzinnych Pikników Artystycznych. Zapraszamy mieszkańców naszej dzielnicy jak i całej Warszawy do udziału w koncertach, animacjach artystycznych oraz grach i zabawach ruchowych. Przez dwa miesiące w każdą sobotę Park Hassów wypełni muzyka różnych kultur: Półwyspu Iberyjskiego , latynoamerykańska, cygańska, bałkańska i arabska.

Program II Rodzinnych Pikników Artystycznych

22 sierpnia 2020 roku – Małgorzata Kustosik & Marcin Drzażdżyński
Mezzosopranistka wspólnie z tenorem zaprezentują znane i lubiane utwory muzyki klasycznej.

Zizi Cafe.Koncert rodzinny Mamy Śpiewamy [Żoliborz]

Zapraszamy na rodzinny koncert interaktywny.

Podczas koncertu będziemy bawić się dźwiękami, różnymi tonalnościami i rytmami, pojawią się znane i nieznane piosenki, śpiewanki i rytmiczanki, a wszystko to za sprawą najważniejszego instrumentu, który posiada każdy z nas – głosu.

U nas mały widz staje się także wykonawcą i kompozytorem!

Poza tym w trakcie koncertu zaprezentujemy Wam wspaniałe brzmienia instrumentów takich jak: instrumenty klawiszowe, dzwonki i perkusjonalia.

Koncert prowadzą Tatiana Szafraniec i Anna Szafraniec Mamy Śpiewamy

Partnerem wydarzenia jest ZAIKS.

Informacje szczegółowe
e-mail: zizicafe@o2.pl,
tel. 513 464 040

ZAPRASZAMY!!!

Fiesta w Parku Chomicza [Bielany]

Zapraszamy wszystkie Mieszkanki i Mieszkańców Bielan na bezpieczną Fiestę w Parku Chomicza!

Przygotowaliśmy dla Was atrakcje, które zainteresują:
najmłodszych

14:30 i 15:30 spektakl sztuki mimu (od pierwszego roku życia – mim i aktor Jędrzej Fulara)
trochę starszych:
14:00 – 17:00 animacje w przestrzeni Parku Chomicza (Dzika Historia – animacje dla dzieci i dorosłych)
16:00 – 17:00 pokaz sztuki cyrkowej i prestidigitatorstwa (Michał Niewiadomski z Mimello Artyści do Usług!)
oraz coś dla całych rodzin i seniorów:
17:00 – 18:00 koncert muzyki meksykańskiej w wykonaniu grupy Gabán Azul. Podczas tego koncertu usłyszycie także muzykę karaibską – salsową oraz brazylijską.

W dobrze Wam znanym Parku Chomicza wygrodzimy specjalną przestrzeń, w której (zgodnie z obowiązującymi zasadami utrzymania dystansu społecznego) ustawimy 100 leżaków. Będą to miejsca, z których bezpiecznie i wygodnie będzie można oglądać zaprezentowany program artystyczny.

Zależy nam na bezpieczeństwie i dobrej zabawie dlatego też przed wejściem na teren artystycznych pokazów i koncertu zmierzymy Wam temperaturę w sposób szybki i sprawny.

Niestety ze względów sanitarnych nie będziemy mogli serwować nic do picia i jedzenia – zabierzcie prowiant ze sobą :)

Sobotni Teatrzyk na Plażówce [Saska Kępa]

TEATRALNE SOBOTY NA PLAŻÓWCE

Soboty na Plażówka Saska, to półtoragodzinne zajęcia z teatru dla każdego przedszkolaka.
Zajęcia rozbudzą kreatywność, rozwiną zamiłowanie do żywej sztuki i pogłębią zdolności interpersonalne u Twojego dziecka.

Całość projektu zakończona będzie spektaklem na koniec wakacji.
Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 5 lat!
Każdy będzie miał pole do rozwinięcia swojego indywidualizmu!

Zajęcia będą odbywały się cyklicznie w każdą Sobotę w godzinach 15:00-16:30
* w przypadku braku kompletu dzieci odbedą się zajęcia animacyjne.

Zapraszamy

Kosmiczny piknik [Białołęka]

Przygotujcie się na fantastyczną sobotę w Białołęcki Ośrodek Kultury! ?? 22 sierpnia od godziny 11:30 odbędzie się Kosmiczny piknik!

Instruktorzy przygotują dla Was kilka stanowisk, gdzie czekają na Was:
? warsztaty budowania statków kosmicznych z możliwością stworzenia modeli Tie Fighter
? zajęcia z malowania figurek fantasy
? dwa tory ze zdalnie sterowanymi samochodami elektrycznymi
? pilotaż statków powietrznych m.in. drona wielowirnikowego, śmigłowca i samolotu
? gra bitewna X-Wing, w której rozegracie kosmiczny pojedynek.

Każde dziecko otrzyma pomalowaną przez siebie figurką i model statku kosmicznego! ?

Piknik odbędzie się w trzech turach: o 11:30, 13:30 oraz 15:30. Jednorazowo w każdej turze może wziąć udział maksymalnie 50 dzieci (6+) z jednym opiekunem (łącznie 100 osób). Nie chcemy narażać nikogo z Was na niebezpieczeństwo – po każdej turze odbędzie się dokładna dezynfekcja.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, obowiązują zapisy (od 10 sierpnia) w kasie BOK przy van Gogha 1 (tel. 22 300 48 00 wew. 1; email: kasa@bok.waw.pl).

Regulamin wydarzenia pojawi się wkrótce na stronie BOK!

UWAGA! Ze względu na troskę o Wasze bezpieczeństwo i zdrowie, zapraszamy z JEDNYM opiekunem. Prosimy także o punktualne przybycie – osoby spóźnione nie będą wpuszczane na teren wydarzenia.

Punkt Edukacji Ekologicznej #nadWisłą [Śródmieście]

Sezon letni #nadWisłą spędzamy w tym roku w myśl hasła ŻYJ EKO!

Otwieramy dla Was Punkt Edukacji Ekologicznej. Zastanawia Cię, czy grozi nam katastrofa klimatyczna i jak Twój styl życia wpływa na środowisko? ?

Jeśli tak, to przyjdź obejrzeć ekspozycję i porozmawiać z nami. Dzielni ludzie z Plastikowa Rewolucja nie mogą się doczekać, aż podzielą się swoją wiedzą. W planach mamy też warsztaty! Będziesz mógł spróbować swoich sił w przetwarzaniu plastikowych nakrętek na przedmioty codziennego użytku.

Co więcej? Wiele spotkań tematycznych z ekspertami z różnych obszarów ekologii. O planowanych wydarzeniach będziemy informowali na bieżąco!

W naszym punkcie będzie można również oddać do recyklingu plastikowe i papierowe odpady, które wyprodukowaliście spędzając czas #nadWisłą ♻️

Możecie również otrzymać biodegradowalne worki oraz eko popielniczki!

Oczywiście wszystko to przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Na miejscu będą czekały na Was płyny do dezynfekcji?

HARMONOGRAM NA SIERPIEŃ:
?7-9.08 “Życie śmieci”
?14-16.08 “Kranówka, której zaczyna brakować”
?21-23.08 “Jak jeść, żeby móc myśleć o przyszłości?”
?28-30.08 “Skąd czerpać wiedzę?”

Program prowadzonych w punkcie warsztatów z zakresu zerowaste, recyklingu oraz upcyclingu dostępny jest na wydarzeniu: Warsztaty Ekologiczne #nadWisłą ?

Gdzie nas znajdziesz?
? Bulwar Jana Karskiego 5, przy Green Cafe Nero

Godziny otwarcia:
Piątek – od 16:00 do 20:00
Sobota – od 12:00 do 20:00
Niedziela – od 12:00 do 20:00

niedziela, 23 sierpnia

Wystawa „PoZOOry mylą” i warsztaty edukacyjne w Koneserze [Praga]

Zapraszamy na Lato Konesera 2020!

W każdą niedzielę lipca i sierpnia w godz. 13.00-18.00 zapraszamy do strefy ZOO w Koneserze. Wystawy, warsztaty edukacyjne, spotkania z behawiorystą, kącik etologiczny i wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych.

W PROGRAMIE:

• Stała wystawa „PoZOOry mylą” ze zwierzętami z 11 polskich ogrodów zoologicznych – przedstawicielami ginących gatunków

• Figury zwierząt jak żywe z Muzeum Warszawskiej Pragi ?????

• ZOOścianka, monidło, facebook’owa ramka do robienia zdjęć ?

• Kącik Etologiczny Ethoplanet

• Kącik Etologiczny – wszystko o zwierzętach

• Dzieciaki i zwierzaki – przyrodnicze zabawy edukacyjne i pogadanki dla dzieci. 13.00-18.00

Atrakcje:
1. Po co segregować śmieci? Piesek o imieniu Hejka i jej przewodnik Artur uczą segregacji śmieci.
2. Jak obchodzić się z psem? Czyli bezpieczny kontakt z psem. Zajęcia z udziałem psów.
3. Czym są wzbogacenia środowiska? Budujemy zamek dla kotów, domki dla gryzoni, zabawki dla papug, zabawki interaktywne dla psów do schroniska i zabawki dla zwierząt w zoo.
4. Jak wyszkolić psa? Sprawdź na sobie! Kliker game dla dzieci.
5. Czym jest potrzeba? Jakie potrzeby maja zwierzęta?
6. Jakie pies wysyła do nas sygnały – prosta prezentacja multimedialna – zdjęcia/filmy przedstawiające psią mowę ciała. Warsztaty z żywym pieskiem.
7. Zapoznawanie się z obcym psem na ulicy – nauka w jaki sposób bezpiecznie poznać obcego psa. Czym jest żółta wstążka? Warsztaty z żywym pieskiem.
8. Licz z Hejką i Pinią! Nauka liczenia z pieskami.
9. Jak się bawić z pieskiem?

• Porady behawioralne i szkoleniowe- masz problem ze swoim pupilem? Zajrzyj do behawiorystów i trenerów zwierząt. 13.00- 18.00

• Kurs pierwszej pomocy dla zwierząt towarzyszących 13.00-14.00 i 15.00-16.00

• Pokaz szkolenia psów 16.00-17.00

• Odpowiedzialny opiekun – warsztaty dla przyszłych opiekunów zwierząt 14.00-15.00

Atrakcje:
1. Jak wybrać idealnego psa? Sesja Q&A
2. Pies ze schroniska- czy dla każdego? Sesja Q&A
3. Jak pielęgnować zwierzę? Sesja Q&A
4. Jak zaspokoić psie potrzeby? Sesja Q&A
5. Trening medyczny- co to takiego? Sesja Q&A
6. Socjalizacja szczeniąt. Sesja Q&A
7. Wzbogacenia środowiska- dlaczego są tak ważne? Czym jest karmienie interaktywne? Sesja Q&A
8. Jak pies z kotem- czyli jak dobrze wprowadzić do domu nowego pupila. Sesja Q&A

Ponadto zapraszamy:

? 26 lipca event z okazji Dnia Tygrysa, godz. 11.00-14.00 ?
? 9 sierpnia event z okazji Dnia Słonia, godz. 11.00-14.00 ?

Wstęp wolny, zapraszamy!

? Planujecie przyjechać samochodem? To nie problem! Zostawicie go na naszym parkingu podziemnym! (Wjazd od ul. Białostockiej) Pierwsza godzina gratis!

Park Ujazdowski i jego okolica [Śródmieście]

Zazwyczaj do Parku wybieramy się na romantyczny spacer, podczas którego nie zwracamy uwagi na to co kryje się za liśćmi drzew i krzaków. Zapraszam Państwa na nietypowy spacer po jednym z najpiękniejszych parków – Parku Ujazdowskim i jego okolicy.

Spotykamy się w niedzielę, 23 sierpnia 2020 r. o godz. 13:00 na rogu Alej Ujazdowskich i ul. Pięknej przy Parku. Spacer przewidziany jest na około 75 min. :)

Podczas spaceru dowiemy się m.in.;
Co było niegdyś w miejscu obecnego Parku Ujazdowskiego?
Skąd wzięła się Waga w Parku?
Gdzie siadał marszałek J. Piłsudski?
Na co nie zwracamy uwagi podczas spacerowania Alejami?
Co ma wspólnego Park Ujazdowski z “Panem Kotkiem, który leżał w łóżeczku”?
Gdzie znajdziemy pierwszą żelbetową konstrukcję?
Kogo zlikwidowano w Parku, a kogo w jego okolicy?
Gdzie znajdziemy to, co Warszawiacy nazywają “uchem”?
Gdzie wznosiła się austeria “Rozdróż”?
Czyj pomnik trzeba było wykopać i złożyć?
Gdzie wznosiła się cerkiew Archanioła Archistratega i co stanęło na jej miejscu?
Gdzie znajdował się cmentarz “Obrońców Warszawy”?
Co miało się znajdować w miejscu dzisiejszego Zamku Ujazdowskiego?
i wiele innych…

Za udział w spacerze nie jest przewidziana żadna opłata, natomiast jeśli uznają Państwo, że przewodnik zasłużył na napiwek (…)

Spacer poprowadzi przewodnik miejski Hubert Smoczyk, twórca Warszawskiego Zaułka. Serdecznie zapraszam i do zobaczenia. ;)

Sprzątamy dla zwierząt ● EKO zbiórka #nadWisłą [Śródmieście]

Lato w pełni, ale my nie możemy zapomnieć, jak ważne jest, by wspólnie dbać o czystość #nadWisłą. Zapraszamy Was na drugą już w tym sezonie EKO zbiórkę i towarzyszące jej wydarzenia – całość realizowana w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego “Szanujmy naszą Wisłę”.

Tym razem chcielibyśmy Wam pokazać, że Wisła jest miejscem spotkań zwierząt i ludzi. Musimy pamiętać, o najmniejszych mieszkańcach Wisły – w myśl naszego tegorocznego hasła #OdżyjRzeko!

Na pięciu nadwiślańskich plażach spotkacie ekspertów z zakresu ekologii, którzy z chęcią podzielą się swoją wiedzą i zainspirują do dbania o środowisko #NaturalnieNadWisłą. Opowiedzą Wam również o gatunkach zwierząt, które możecie spotkać na nadwiślańskich terenach – dzik, bóbr, a może sarna? ????

Zapraszajcie swoich znajomych, przyjaciół, rodzinę. Spotkajmy się razem na jednej z plaż:
☀️ Romantyczna
☀️ Saska
☀️ Poniatówka
☀️ ZOO/Rusałka
☀️ Białołęka (przy Parku Picassa)

Punkty zbiorki będą oznaczone flagami Dzielnicy Wisła.

Start: 10:00
Data: niedziela, 23.08

Na miejscu otrzymacie od nas rękawiczki (grubsze do zbierania szkła) oraz worki podzielone na 3 frakcje ♻️ Dostępne będą również jednorazowe maseczki oraz płyny do dezynfekcji.

Mamy też dla Was niespodziankę! Wiemy, jak bardzo lubicie nasze plakaty, dlatego będzie okazja do ich zdobycia ?

? Dla pierwszej osoby, która przyniesie pełen worek odpadów z wybranej frakcji: plakat Odżyj Rzeko + Warszawski Plażowy + wybrany plakat ze starszych wydarzeń
? Dla każdej kolejnej osoby: wybrany plakat ze starszych wydarzeń do wyczerpania zapasów

A dodatkowo… dla każdego kto przyjdzie, nasza wiślana bandamka!

Wydarzeniem towarzyszącym będą spotkania skierowane do rodzin z dziećmi (i nie tylko!) w Pawilonie edukacyjnym “Kamień” ? ?

Klasycznie na Trawie 2020 [Mokotów]

KLASYCZNIE NA TRAWIE 2020

Wystąpi ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ pod dyrekcją
Macieja Tomasiewicza.

W programie:

Ludwig van Beethoven – Muzyka z baletu „Rycerz”

Joseph Haydn – 69 Symfonia „Laudon”

Wolfgang Amadeus Mozart – Symfonia Linzka

Festiwal Egzotyki “Wiwarium od pustyni do tropików” [Saska Kępa]

Zapraszamy Was na Festiwal Egzotyki “Wiwarium od pustyni do tropików”, który odbędzie się w pierwszym możliwym, zaplanowanym na ten rok, terminie.
Głęboko wierzymy ze już wkrótce uda się światu już poradzić z wszechobecnym kryzysem i będziemy mogli wrócić do normalności, do tego czasu musimy dbać o siebie i najbliższych i odłożyć na później zakupy i spotkania w naszym zacnym gronie ♥

UWAGA!
Wszystkie bilety zakupione na marzec portal bilety24 zwraca automatycznie, dostaliśmy informację że z uwagi na obecną sytuację, może to potrwać nieco dłużej, ale możecie być pewni że zwrot dostaną wszyscy bez wyjątku.

Dołączajcie do wydarzenia i śledźcie sytuacje na bieżąco!

????️??????????

Nasze targi klasycznie łączymy z wystawą zwierząt egzotycznych, na której możecie spotkać się z najlepszymi hodowcami z całej polski!

Promujemy hobby terrarystyczne i botaniczne, odtwarzanie naturalnych biotopów w domowych warunkach oraz szeroko pojętą wiedzę w tym zakresie.

Na naszych wybranych wydarzeniach możecie zobaczyć/znaleźć:

* zwierzęta egzotyczne np. stawonogi, płazy, gady, niekiedy małe ssaki egzotyczne (np. lotopałanki, jeże, rasowe gryzonie),
* zwierzęta wodne nadające się do wiwariów/paludariów
* rośliny sucholubne
* rośliny tropikalne i subtropikalne
* rośliny akwarystyczne (zwłaszcza mchy)
* kompozycje roślinne
* zbiorniki wyposażone
* zbiorniki do wyposażenia
* akcesoria terrarystyczne oraz asortyment akwarystyczny taki jak pompy, zraszacze itp. sprzęt niezbędny do budowy wiwariów i paludariów z częścią wodną
* akcesoria do uprawy roślin w warunkach domowych
* elementy dekoracyjne – od dużych skałek i korzeni po drobnice
(asortyment zależny od zgłoszonych wystawców)
* weterynarzy specjalizujących się w zwierzętach egzotycznych
* fachowców od roślin tropikalnych i sucholubnych
* wysokiej klasy specjalistów w dziedzinie rozmnażania gatunków zagrożonych wyginięciem przez ekspansję człowieka
* i wiele, wiele więcej :)

Jeśli coś wam wpadnie w oko, na miejscu możecie nabyć cały wymagany asortyment oraz poznacie specjalistów, którzy odpowiedzą na każde Wasze pytanie.

Do zobaczenia!!

Poranek Teatralny: Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ecodancing [Bemowo]

? Zapraszamy na niezwykły Poranek Teatralny w Amfiteatrze Górczewska

Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ecodancing to muzyczna opowieść o świecie, w którym wprowadzone na życzenie mieszkańców zasady Prezydenta Smołasa doprowadziły do zanieczyszczenia środowiska. Spektakl uczy, że ekologia to nie tylko segregacja śmieci, ale to bardzo rozległa dziedzina nauki. Śpiew, taniec i nietuzinkowe przeboje muzyczne sprawiają, że dzieci z zaangażowaniem i zaciekawieniem nauczą się dbałości o stan środowiska. Razem z Kroplewną i Franią Recykling poznamy cztery żywioły i zagrażające im niebezpieczeństwa. Wspólnie poszukamy metod na ich uratowanie. ?????

Podczas spektaklu w fabułę wplecione zostaną cztery lekcje związane z poszczególnymi żywiołami: ziemią, powietrzem, wodą i ogniem. W trakcie jednej z nich, dzieci będą mogły zostać naukowcami i przeprowadzić serię eksperymentów z wykorzystaniem wody. Po co nam wiedza? Czym skutkuje jej brak i czy w ogóle warto się uczyć? Po tym spektaklu muzycznym widzowie na pewno nie będą mieli wątpliwości i nabiorą nowego zapału do jej zdobywania. Bohaterowie wspólnie z widzami doprowadzą krainę do porządku, ładu i równowagi ekologicznej. Ukazanie metamorfozy będzie możliwe dzięki wykorzystaniu oryginalnej scenografii przedstawiającej miasto przed i po wprowadzeniu ekologicznych rozwiązań.

? Wiek 3+
? Bilety: 15 zł https://iframe99.biletyna.pl/event/view/id/146453

Drukarnia Królewska | pokazy rekonstruktorskie [Wilanów]

Zapraszamy do odwiedzin polowej drukarni królewskiej. Drukarz ubrany w strój z epoki czeka na Was z opowieściami o historii druku, powstawaniu rycin, powstawaniu druków ulotnych.

MIEJSCE ➡ dziedziniec główny pałacu wilanowskiego
KIEDY ➡ soboty i niedziele (oprócz 25 i 26 lipca), godz. 11.00–15.00
WSTĘP ➡ w cenie biletu do parku

KONTAKT
Mateusz Wołk-Łaniewski
t. 607 936 460

Wisłę mamy w naturze: joga z Warszawskim Plażowym [Śródmieście]

Odetchnij Wisłą. Naładuj baterie na kolejny tydzień podczas zajęć jogi #naPlaży.

W każdą niedzielę rozwijamy ciało i ducha na tematycznie profilowanych zajęciach.

Zabierzcie ze sobą maty i razem z nami podziwiajcie zachód słońca #nadWisłą.

Szczegóły dotyczące konkretnych zajęć znajdziecie śledząc nasze wydarzenie. Namaste! ???

Wydarzenia organizowane są zgodnie z obowiązującymi normami sanitarnymi.

Magiczne sztuczki w Plażówce! [Ursus]

Przypominamy, że Plażówka powstała głównie z myślą o dzieciach, bo gdy powstawało to miejsce to głównym założeniem było stworzenie rodzinnego miasta w samym sercu ursuskich blokowisk. Jesteśmy zdania, że udało nam się stworzyć taką rodzinną oazę, a to wszystko dzięki Wam i regularnej obecności na plaży!

Dlatego cały tydzień, ale zwłaszcza w niedzielę zapraszamy całe rodziny na spędzenie wolnego czasu przy lodach, pizzy czy orzeźwiającej lemoniadzie! W tym roku na plaży w każdą niedziele pojawi się uwielbiany przez wszystkich MAGIK, który zaczaruje wszystkie dzieci w Ursusie swoimi magicznymi zdolnościami!

*Pokaz sztuk magicznych zawsze o godzinie 13:00!

Dodatkowo poza zajęciami ze specjalnym animatorem, a także licznymi grami i zabawami organizowanymi przez niego – do dyspozycji dzieciaków będzie nasza strefa rekreacyjno-sportowa na pięknej piaszczystej plaży!

Wstęp i wszystkie atrakcje są ZA DARMO!

Zapraszamy,

Gordonki z Lalalandią w Plażówce Saska [Saska Kępa]

Wraz z powrotem Plażówka Saska wracają GORDONKI ♥ ♥ ♥
W czerwcowe lipcowe i sierpniowe niedziele ponownie poprowadzimy cykl z Gordonkami w Plażówka Saska

Gordonki – zajęcia umuzykalniające oparte o teorię prof. E. E. Gordona. Ich głównym elementem są śpiew i ruch oraz nastawienie na kontakt z młodym odbiorcą i jego rodzicem. Urozmaiceniem zajęć są barwne akcesoria jak np. :bańki mydlane, chustki, szarfy,piórka czy piłki perkusjonalia. Wspaniała zabawa, rodzinnie spędzony czas i muzyczny rozwój dzieci i niemowląt.

Prowadzące to:
Ciocia Kawka(Katarzyna Kawka) – jest absolwentką wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku i Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie.
Od 2015 współpracuje ze szkołami muzycznymi oraz ośrodkami kultury gdzie uczy gry na skrzypcach.
Od 2016 roku wprowadza najmłodszych w żłobkach w świat muzyki, to właśnie dzięki temu odkryła Gordonki. Interesuje się muzykoterapią ,ktorą zaczęła zagłębiać podczas kursów m.in. z doktor E. Galińską.

Ciocia Lala (Tatiana Szafraniec)- twórczyni Lalalandii i mama dwójki
rozbrykanych przedszkolaków, dzięki którym odkryła skuteczność zajęć gordonowskich. Absolwentka wokalistyki jazzowej w Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 2009 roku pracuje z dziećmi i młodzieżą edukując ich muzycznie oraz wokalnie. Jej motto to zdanie – TWOJE DZIECKO MA TALENT.
Uwaga- Lala porywa dzieci i rodziców do muzycznego świata i nie wypuszcza ;)

Zajęcia odbędą się w Niedziele:
w dwóch godzinach 12:00 i 13:00

Płynie we mnie Wisła: rejsy z Warszawskim Plażowym [Śródmieście]

Żyjemy #nadWisłą, mieszkamy nad Wisłą i faktycznie w 70% składamy się z wiślanej wody ?
Rzeka dosłownie w nas płynie, a Ty w każdą niedzielę daj się ponieść Wiśle i bądź z nami na fali.

Nikt tak nie opowiada o Wiśle jak Stołeczna Żegluga Wiślana. Przekonajcie się sami!

Śledźcie uważnie na czym pływamy w każdy weekend.

Obowiązują zapisy na zajęcia.
Link do rejestracji: https://app.evenea.pl/event/plyniewemniewisla

Prosimy o przybycie na plażę 15 minut wcześniej. W przypadku spóźnienia, lista pasażerów będzie uzupełniona przez obecnych plażowiczów.

Wydarzenia organizowane są zgodnie z obowiązującymi normami sanitarnymi.

Spektakl teatralny dzla dzieci „Mały Książę” [Okęcie]

Wszystkich, którzy marzą o międzyplanetarnej wyprawie zapraszamy na najnowszy spektakl Teatru MER! Historia Małego Księcia, tajemniczego przybysza z asteroidy B612, to ponadczasowa opowieść, która na pewno oczaruje tych najmłodszych, jak i dorosłych widzów.

Tym razem historię z książki Antoine’a de Saint Exupery’ego, przenosimy w magiczny świat muzyki, sztuki lalkarskiej i bajkowej scenografii. Dzięki temu raz jeszcze spojrzymy na świat oczami dziecka, a za sprawą niezwykłych bohaterów, na nowo odkryjemy, co tak naprawdę jest w naszym życiu najważniejsze.
Spotkanie pilota i Małego Księcia, tajemniczego przybysza z innej planety w samym sercu Sahary będzie początkiem naszej podróży w poszukiwaniu szczęścia, wiernej miłości i prawdziwej przyjaźni. Czy razem uda nam się je odnaleźć…?

Spektakl przeznaczony dla dzieci od lat 4.

Wstęp wolny (ilość miejsc ograniczona)

Poranki rodzinne z Kinem Dzieci w Muranowie | sierpień

W kinie Muranów nie wyobrażamy sobie weekendowych poranków bez pokazów dla najmłodszych kinomanów! Dlatego z wielką przyjemnością wraz z Kino Dzieci / Kids Kino zapraszamy na wakacyjne spotkania z dobrze znanymi klasykami z festiwalu Kino Dzieci oraz nowościami, które po raz pierwszy zagoszczą na naszych ekranach! ??

W sierpniu obejrzymy:

? 22.08, godz. 11:00 “Pettson i Findus – Wielka wyprowadzka”
? 23.08, godz. 11:00 “Solan i Ludwik – Misja Księżyc”
? 29 i 30.08, godz. 11:00 “Pettson i Findus – mały kłopot, wielka przyjaźń”

———————————-

◾️ “Pettson i Findus – Wielka wyprowadzka”, kat. 4+
Mały kot Findus zaczyna dorastać i wszystko się zmienia. Początkowo chce tylko większego łóżka, ale wkrótce potem wpada na pomysł wyprowadzki od swojego opiekuna Pettsona!

◾️ “Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię”, kat. 7+
Niedźwiedzie wyruszają z gór do miasta na poszukiwania zaginionego syna ich władcy. Ludzie szykują się do walki z groźnymi, w ich mniemaniu, bestiami. Czy te dwa światy da się ze sobą pogodzić?

◾️ “Solan i Ludwik – Misja Księżyc”, kat. 6+
Solan – energiczna sroka i Ludwik – nieśmiały jeż postanawiają spełnić swoje marzenie o locie na Księżyc. Wyprawa w kosmos to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli po drodze czekają na bohaterów niespodzianki…

◾️ “Pettson i Findus – mały kłopot, wielka przyjaźń”, kat. 4+
Przyjaźń człowieka z kotem nikogo nie dziwi. A co, jeśli ten kot mówi? A do tego jest bardzo ciekawski i dowcipny? Taki właśnie jest Findus, pupil który trafia pod opiekę cichego Pettsona. Poznajcie tę nietypową parę przyjaciół i ich zabawne przygody!

Moje Miasto Warszawa – rodzinne warsztaty architektoniczne [Śródmieście]

“Moje Miasto Warszawa” to seria rodzinnych warsztatów architektoniczno – varsavianistycznych. Dotychczas spotykaliśmy się w przestrzeni Domu Spotkań z Historią, ale wirus nieco zmienił nasze plany :) Nie poddajemy się! Przenosimy warsztaty do sieci i w plener. Niezmiennie zapraszamy do wspólnego poznawania Warszawy!

Część każdych zajęć przeznaczamy na krótkie wprowadzenie i prezentację, pozostały czas poświęcamy na twórcze aktywności: projektujemy, budujemy, wymyślamy ?? I to niezależnie od wieku – rodzice pracują wspólnie z dziećmi. Spędźcie z nami sobotę!

WAŻNE:
? niezmiennie na każde warsztaty obowiązują zapisy:
??? http://bit.ly/mojemiasto4

“Moje Miasto Warszawa” w pigułce:
? warsztaty są bezpłatne, ale wymagają każdorazowej rejestracji (liczba miejsc jest ograniczona)
? zapisy: http://bit.ly/mojemiasto4
? cykl przeznaczony jest dla dzieci w wieku 7-12 lat i ich rodziców
? warsztaty w ramach cyklu nie są ze sobą ściśle powiązane, można dołączać do cyklu w dowolnym momencie

Harmonogram najbliższych warsztatów:
09. 05 | Samolotem do Warszawy, przez… Włochy.
16. 05 | Leśne spacery z Panem Rembertem
23. 05 | Dokąd sięga Białołęka?
06.06 | Budujemy dzielnicę przyszłości
26.07 | Mapa Warszawy – zajęcia w plenerze
23.08 | Przygoda na WSM-ie (gra spacerowa na Żoliborzu)

Przed nami jeszcze dwa wakacyjne wydarzenia!

ZAPRASZAMY!

Opis poszczególnych zajęć można znaleźć na stronie https://www.tubylotustalo.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments