Nowości książkowe dla dzieci – wrzesień

Przyszedł wrzesień, a wraz z nim nowości książkowe dla dzieci. Wybrałam spośród nich prawdziwe perełki, które zaczęliśmy czytać podczas naszego wyczekanego urlopu! Poświęcaliśmy na to każdy wieczór, bez wyjątku. I wsiąkliśmy na dobre! Specjalnie dla Was wybrałam 12 tytułów, które szczególnie nas zachwyciły. Jak zwykle na liście znalazły się nasze ulubione wydawnictwa, takie jak Nasza Księgarnia czy Mamania. Nowości książkowe, które nas urzekły, to pozycje wydane przez Api Papi – koniecznie zwróćcie na nie uwagę. Mam nadzieję, że czytanie ich sprawi Wam taką samą frajdę, jak nam!

1. Sherldog Holmes – zaginiony diament

Wydawnictwo Api Papi

Kto ukradł cenny egipski diament z muzeum? Słynny detektyw SHERLDOG HOLMES ma 9 podejrzanych, ale potrzebuje Ciebie i SPECJALNEJ CZERWONEJ LUPY, by rozwiązać sprawę! Dzięki niej tylko Ty zobaczysz ślady i ukryte w każdej scenie wskazówki. Przed Tobą pogoń przez całe miasto śladami złodzieja, aby rozwiązać zagadkę i odzyskać diament! Przesuwając magiczną lupę po stronach, znajdziesz ukryte wskazówki i wykluczysz jedną z postaci z listy podejrzanych.

To jedna z naszych ulubionych nowości. Dzięki swojej aktywizującej formie, książka pomaga dziecku pracować nad swoją koncentracją, rozwija umiejętności logiczne, uczy samodzielnego myślenia i wspiera naukę łączenia faktów. Ponadto zabawa w detektywa to wspaniałe połączenie świetnej zabawy i nauki bardzo cennych umiejętności! A gdy do tego wszystkiego dodamy jeszcze specjalną lupę, dzięki której naprawdę będziemy odkrywać ślady i eliminować naszych podejrzanych, to możecie być pewni, że czeka Was wspaniała przygoda!

Dostępna tutaj: Sherldog Holmes – zaginiony diament

2. Opowiem Ci, mamo, co robi moje ciało

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Miłka i jej brat Staś lubią tańczyć, skakać i biegać. Każdego dnia dowiadują się o sobie czegoś nowego! Odkryli już, że dzięki zmysłom widzą, słyszą i czują, a dzięki mięśniom mogą jeździć na hulajnodze i rowerze. Wiedzą, że serce pompuje krew, że oddychają, nawet kiedy śpią, i że mają dużo energii, bo jedzą warzywa i codziennie ćwiczą. Ale Miłka i Staś wiedzą też coś jeszcze: że każdy z nas jest inny, niepowtarzalny i zasługuje na szacunek! Książka odpowiada na mnóstwo pytań, związanych z naszym ciałem, ale nie tylko. Uczy dzieci poczucia własnej wartości i pokazuje, że nasza wyjątkowość jest naszą siłą. Uzbrojeni w nią będziecie się czuć bezpiecznie w dorosłym życiu i w każdej sytuacji.

Dostępna tutaj: Opowiem, Ci, mamo, co robi moje ciało

3. Układ Słoneczny. Nasze miejsce w kosmosie

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Przygotuj się do badania głębin oceanów, dalekiego kosmosu i wszystkiego po drodze! Krwiożercze rekiny, skomplikowane roboty, upierzone welociraptory i dużo więcej czeka na ciebie w NAUKOMIKSACH! Sięgnij do gwiazd! Wybierz się w głąb Układu Słonecznego, gdzie nie dotarło jeszcze żadne dziecko. Poznaj dokładnie najbliższych sąsiadów Ziemi: Wenus z jej kwaśnymi ulewami, Saturna opasanego pierścieniami lodu i sam środek tego wszystkiego, czyli Słońce. Od czasów pierwszych astronomów do zrobotyzowanych misji NASA na Marsa – przestrzeń kosmiczna nie przestaje fascynować ludzi. Obecnie wiemy coraz więcej, ale i tak codziennie dowiadujemy się czegoś nowego. Czy wiesz, że Układ Słoneczny powstał z obłoku kosmicznego pyłu? Że Wielka Czerwona Plama na Jowiszu jest w istocie ogromną burzą? Dołącz do Sary, Jill i ich dzielnych zwierzaków, by wziąć udział w niesamowitej podróży. Dzięki niej poznasz zdumiewające obiekty Układu Słonecznego – i nie tylko. A dodatkowo przeżyjesz wspaniałą edukacyjną przygodę!

Dostępna tutaj: Układ Słoneczny. Nasze miejsce w kosmosie

4. Co się dzieje w lesie

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

A teraz chodźcie z nami! “Co się dzieje w lesie” to przepięknie zilustrowana książka o misiowym lesie i jego mieszkańcach. Wypełniają ją wiersze i zadania, w sumie ponad 200 rzeczy do znalezienia! Razem z misiem podróżujemy przez las od wiosny do zimy, poznając nowych przyjaciół, odkrywając nowe miejsca i przeżywając przygody. Zajrzymy do leśnej szkoły, wpadniemy na urodziny króliczka i na olimpiadę. Później nad stawem poszukamy ochłody w upalny dzień, wybierzemy się na piknik, ognisko i przedstawienie. A na końcu pożegnamy odlatujące jesienią ptaki, pochlapiemy się w kałużach i trafimy na zimową ucztę. Będzie pysznie! Dodatkowo, na ostatnich stronach książki są dodatkowe informacje na temat przyrody – wprost idealne dla początkującego miłośnika natury!

Dostępna tutaj: Co się dzieje w lesie

5. Spokojnie, to tylko rozszerzanie diety

Wydawnictwo Mamania

Kiedy niemowlęciu przestaje już wystarczać mleko, w głowach rodziców pojawia się mnóstwo pytań: co podać na początku lub czy kolejność ma znaczenie? Co robić, kiedy dziecko nie chce jeść bądź czy dziecko może nie jeść mięsa? Na te i inne pytania odpowie nam specjalistka żywienia i dietetyki. Małgorzata Jackowska oferuje nowoczesny i rzetelny przewodnik po rozszerzaniu diety, w którym odpowiada na wszelkie możliwe pytania i rozwiewa wątpliwości. To rzetelna i uspokajająca pomoc dla wszystkich rodziców. Autorka wyjaśnia na przykład, czym różni się BLW od tradycyjnego sposobu rozszerzania diety, czy diety eliminacyjne mają sens i jak długo podawać mleko. Pełna opartych na wiedzy naukowej wskazówek i porad, książka stanowi nieocenione źródło rzetelnych informacji o żywieniu niemowląt i małych dzieci. Przykładowe jadłospisy wraz z przepisami pomogą skomponować menu dla całej rodziny i będą świetnym źródłem inspiracji w kuchni.

Dostępna tutaj: Spokojnie to tylko rozszerzanie diety

6. Na placu budowy. Podświetl i odkryj

Wydawnictwo Api Papi

Najpierw poznajemy kierowcę dźwigu w kabinie, następnie inżynierów, kopiących głęboko pod ziemią, a w końcu buldożery i wszelkiego rodzaju maszyny. Każda strona odkryje przed tobą sekrety ruchliwego placu budowy! Ta niezwykła książka to doskonała pozycja dla najmłodszych fanów maszyn. Dzięki zastosowaniu specjalnej powłoki UV, latarka w rękach dziecka działa niczym rentgen – wystarczy poświecić nią od tyłu na ilustracje lub spojrzeć pod światło. W ten sposób naszym oczom ukażą się kolejne, ukryte wcześniej sceny! Książki z serii  Podświetl i Odkryj wspaniale rozwiną wyobraźnię i zaspokoją ciekawość każdego młodego odkrywcy. Ponadto przepiękne ilustracje uprzyjemnią wspólne chwile i z pewnością zamienią zwykłe czytanie w niezwykłą przygodę!

Dostępna tutaj: Na placu budowy. Podświetl i odkryj

7. Pory roku – Akademia mądrego dziecka

Wydawnictwo HarperCollins Polska

Jakie mamy pory roku? Co pada jesienią ? Co wyrasta z ziemi wiosną? Aby poznać odpowiedzi, wystarczy zajrzeć do kartonowej książeczki i przesunąć obrazek.
Nauka pór roku dla nas, dorosłych, nie jest niczym skomplikowanym, ale dla dziecka może stanowić pewne utrudnienie. Twórcy książeczki zadbali więc o to, aby na każdej rozkładówce znalazły się kolejno: wiosna, lato, jesień i zima. Na końcu zaś znajdują się wszystkie ilustracje do samodzielnego nazwania przez dziecko. Pierwsze słowa to seria książeczek dla dzieci i rodziców do wspólnego oglądania i czytania. Ruchome elementy, doskonale wspierają rozwój maluchów i rozwijają sprawność manualną. A dodatkowo, piękne kolorowe ilustracje sprawiają, że dzieci z przyjemnością odkrywają świat wokół siebie i chętnie uczą się nowych słów.

Dostępna tutaj: Pory roku – Akademia mądrego dziecka

8. Przyroda w mieście. Mój zeszyt obserwacji

Wydawnictwo Egmont

Trzepot skrzydeł, ćwierkanie wśród gałęzi… Wystarczy, że spojrzysz w górę, a zauważysz znajomą ptasią sylwetkę. Ale czy odgadniesz, jaki to ptak? Odkryj fascynujący świat ptaków i naucz się je rozpoznawać! W tej książce znajdziesz wiele ciekawych zadań, wymagających obserwacji otoczenia i ptaków. Czeka cię też zabawa z nożyczkami, klejem, farbami i kredkami. Seria zeszytów przyrodniczych z zadaniami zachęca dziecko do prowadzenia obserwacji drzew, owadów, a także przyrody, która je otacza. Czekają na nie również krótkie eksperymenty do przeprowadzenia w terenie, a także wycinanki i kolorowanki, dzięki którym utrwali swoją wiedzę, przekazaną mu na stronach tej książki.

Dostępna tutaj: Przyroda w mieście. Mój zeszyt obserwacji

9. Owady i kwiaty – Akademia mądrego dziecka

Wydawnictwo Egmont

Akademia Mądrego Dziecka to seria kartonowych książeczek, która regularnie wzbogaca się o nowe tytuły, co ogromnie nas cieszy, bo jest rewelacyjna! Owady i kwiaty to książeczka, dzięki której poznajemy najrozmaitsze kwiaty. Obserwujemy także różne gatunki owadów, które na tych kwiatach siadają i coś na nich robią. Najpierw odpoczywają, później biorą kąpiel. Znajdziemy tam kolorowego motylka, pająka, mrówki, a także całą masę innych maleńkich mieszkańców łąk i lasów.

Dostępna tutaj: Owady i kwiaty – Akademia mądrego dziecka

10. Opowiem Ci, mamo, co robią psotne stwory

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Na pewno dobrze znacie te stwory, choć nawet tego nie podejrzewaliście! Przedstawiamy Wam Chlewusia, miłośnika skarpetek o zapachu sera, którego środowiskiem naturalnym jest bałagan, Ściemkę sprawdzającą najnowsze trendy w kłamstewkach, Pasibrzucha wchłaniającego jedzonko na wszystkie litery alfabetu oraz wielu innych psotników i gamoni. Z tej książki dowiecie się też, jak często Błotko (z towarzyszącym jej kłębkiem kurzu) bierze kąpiel oraz czy państwo Tomoje kiedyś przestaną wyrywać sobie wszystko z rąk. Ale to nie wszystko! Dowiecie się też, jakie kawały lubi robić Chechełko oraz czy Fochnę da się przytulić. Opowiem ci, mamo, co robią psotne stwory to wspaniała książka do czytania i oglądania. Wyjątkowo umili Wam czas przed zaśnięciem.

Dostępna tutaj: Opowiem Ci, mamo, co robią psotne stwory

11. Roślinkowa książka

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Kolejna z naszych ukochanych nowości książkowych! Uczy, a przy okazji bardzo cieszy oko, dzięki niezwykłym ilustracjom. Zapraszamy na rodzinny spacer przez pory roku! Co to? Przebiśnieg, brzoza, mięta, mak. A to co? Jagoda, łopian, jarzębina, dąb i wiele, wiele innych. Dzięki Roślinkowej książce poznacie rośliny z lasów, łąk, pól i ogrodów. Zabawnym wierszykom towarzyszą teksty i zadania poszerzające wiedzę najmłodszych o kwiatach, drzewach, ziołach i krzewach. Niezwykły zielnik z pięknymi włóczkowymi ilustracjami zachwyci Was już od pierwszej strony! To będzie wspaniały spacer na łonie natury.

Dostępna tutaj: Roślinkowa książka

12. Minecraft. Kurs rysowania

Wydawnictwo RM

Wyczarujcie świat znany z gry Minecraft, używając jedynie… papieru i kredek! Dzięki tej książce nauczycie się rysować minecraftowe domki, huśtawki, owoce, piratów, potwory i wiele innych obiektów, zwierząt oraz roślin. Przykładowe rysunki zostały podzielone na tematy i oznaczone stopniem trudności. Dzięki temu możecie rozpocząć naukę od najprostszych, a kiedy już opanujecie tę sztukę, będziecie gotowi, żeby narysować trudniejsze obiekty: domek na drzewie lub krowę. Na koniec pozostaje puścić wodze fantazji i zacząć realizować własne pomysły. Wspaniała lektura dla małych twórców!

Dostępna tutaj: Minecraft. Kurs rysowania

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments