12 Sie

Park Wieloryba w Rewalu – Dziecięca Mapa Polski

Nauka przez zabawę jest zdecydowanie naszą ulubioną formą zdobywania wiedzy. Tak było od zawsze, jednak od kiedy zdecydowaliśmy się na edukację domową – tym bardziej doceniam miejsca takie jak Park Wieloryba. Takie, czyli… jakie?

Park Wieloryba w Rewalu

To miejsce, które w naturalny sposób łączy wciągającą zabawę i morsko-piracki klimat uwielbiany przez dzieci,  ze sporym kawałkiem wiedzy. Bo przyznacie, że czym innym jest czytanie w dziecięcej encyklopedii wiadomości o tym, jak wygląda łosoś lub rekin, a czym innym spotkanie z nim oko w oko. Park podzielony jest na kilka stref, a w każdej z nich czekają naturalnych rozmiarów morskie stworzenia. Można obejrzeć, zajrzeć w paszczę, a także przeczytać kilka ciekawych informacji na temat każdej ryby i żyjątka.

Na samym końcu na dzieci czeka piracki (a jakże!) plac zabaw, sklepik z pamiątkami (o niee… wakacyjny ból każdego chyba rodzica). Dużym powodzeniem cieszą się organizowane poszukiwania pirackiego skarbu – dzieci chodzą pod wodzą uroczej piratki, rozwiązują zagadki, śpiewają. W tym czasie rodzice mogą chwilkę odpocząć w cieniu 🙂

Ok, to jest miejsce stworzone głównie z myślą o dzieciach. Jednak jeśli choć trochę interesuje Was życie morskie czy nurkowanie – znajdziecie również dla siebie wiele interesujących informacji. My z Tomkiem, mimo że pod wodą spędziliśmy pewnie kilka tysięcy godzin – z zainteresowaniem rozmawialiśmy o paszczy rekina czy imponującej wielkości płetwala błękitnego. Mi z kolei przypomniało się niestety nieudane poszukiwanie rekina wielorybiego na Malediwach. Oczywiście spotkanie z nim w Parku Wieloryba nijak mi tego nie zrekompensowało, ale… przyznam, że zaskoczyła mnie jego wielkość! Robi wrażenie, serio. Tym bardziej marzy mi się kiedyś spotkanie oko w oko.

Unikałabym wizyty w mocno gorące i bezwietrzne dni, bo jest to głównie przysłowiowa „patelnia” i temperatura wraz ze słońcem mogą dać się we znaki. Jednak w każdych innych warunkach – idźcie tam śmiało.

adres: ul. Kamieńska 1C, Rewal, woj. zachodniopomorskie

Tych, którzy jeszcze nie dołączyli, serdecznie zapraszam do grupy Dziecięca Mapa Polski, która powstała, abyśmy mogli dzielić się informacjami i opiniami o podróżach z dziećmi.

Więcej informacji o najlepszych atrakcjach dla dzieci w woj. zachodniopomorskim znajdziesz TUTAJ.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o