Pod sosnowym dachem – plac zabaw w lesie Bemowskim

Naturalny plac zabaw położony w środku lasu? To gratka dla małych mieszkańców Warszawy. Nie mamy w stolicy zbyt wiele takich miejsc, tym większa radość, że od niedawna na dzieci czeka przepiękny i klimatyczny plac zabaw w lesie Bemowskim.

Pod sosnowym dachem – plac zabaw w lesie Bemowskim

Plac zabaw w lesie Bemowskim to kolejna wspaniała inwestycja, która powstała w Warszawie dla dzieci w ramach budżetu partycypacyjnego. Na Boernerowie, jednym z najstarszych osiedli w tej części miasta, zbudowano naturalny, drewniany raj dla dzieci w każdym wieku. Mieści się na dużej, leśnej polanie, otoczonej przez sosny i dęby. Rodziców ucieszy fakt, że w okolicy można łatwo zaparkować, możliwy jest również dojazd tramwajem lub autobusem – nieopodal znajdują się przystanki. Od razu po wyjściu z samochodu poczuliśmy się z dziećmi jak przeniesieni do innego, bajkowego świata.

Jeśli marzy Ci się odpoczynek od hałasu, plastiku i nadmiaru kolorów – to miejsce jest dla Was! Wszystkie sprzęty na placu zabaw są drewniane, masywne i – co tu kryć – po prostu bardzo ładne. Młodsze dzieci polubią zapewne domek ze zjeżdżalnią i pociąg z pni drzew, a także huśtawkę “bocianie gniazdo”. Na starszych czekają konstrukcje do wspinania i balansowania – rodem z najfajniejszych parków linowych. Jest małpi gaj, huśtawki i tory przeszkód. W różnych miejscach można znaleźć “niespodzianki” – np. tropy zwierząt.

plac zabaw w lesie Bemowskim ma swoje niespodzianki - np. tropy zwierząt leśnych ukryte w różnych miejscach

Są drewniane ławeczki, na których można przycupnąć z książką i odpocząć od pędu codzienności. Jest wiata, pod którą zrobicie piknik. A niedługo pojawią się również karmniki dla leśnych zwierząt. Naturalny, leśny plac zabaw w lesie Bemowskim to dobre miejsce na odpoczynek dla całej rodziny. A w okolicy są piękne tereny spacerowe, kładka, a nawet… niewielkie bagno. Generalnie – dużo tu dobroci!

Z ważnych, technicznych informacji: przy wejściu na polanę znajduje się toaleta (toi-toi), nieopodal stoi stojak rowerowy. Adres: ul. Kutrzeby 17, Warszawa.

Jeśli chcecie jako pierwsi dowiadywać się o ciekawych miejscach dla dzieci w Warszawie, koniecznie dołączcie do profilu Moi Mili na Facebooku!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments