Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj rodzinny weekend w Warszawie (12 – 13 października)

Najbliższy weekend, pogodowo, zapowiada się fantastycznie. Ma być ciepło i przyjemnie, na tyle, na ile pozwolić na to może jesienna aura. Mam nadzieje, że uda się Wam spędzić cudowny, rodzinny czas! W Warszawie czeka na Was ogrom atrakcji, które zebrałam w Weekendowej Zajawce! Sprawdźcie koniecznie!

Spis treści:

sobota, 12 października

KRAINA DŹWIĘKU I OBRAZU W ATRIUM TARGÓWEK!

Jak powstaje obraz w oku, skąd się biorą kolory i jakie mają zastosowanie w otaczającym nas świecie, jak działa prawo odbicia światła, a z jaką prędkością biegnie dźwięk? Tego wszystkiego będzie można się dowiedzieć podczas bezpłatnego zwiedzania interaktywnej wystawy edukacyjnej poświęconej zjawiskom wizualnym i akustycznym, która zagości w naszym Centrum w sobotę, 28 września i będzie otwarta do soboty, 12 października. Wystawa jest adresowana głównie do dzieci i młodzieży, ale również dorośli mogą wynieść z niej wiele ciekawych informacji.

KAPSUŁA DŹWIĘKU

Uczestnicy, słuchając prezentacji, odkrywają meandry świata dźwięków. Uzyskują odpowiedź na pytania: czym jest fala dźwiękowa, z jaką prędkością porusza się dźwięk, w jaki sposób powstaje i jak dociera do naszych uszu, czym jest muzyka i po co ją tworzymy? Następnie, dzięki „dźwiękolotom”, urządzeniom transmitującym, używając przedmiotów domowego użytku uczestnicy ekspozycji sami bawią się w tworzenie melodii.

RUROTELEGRAF

Urządzenie ilustrujące prędkość dźwięku, ukazaną w prostym eksperymencie, zachęcającym do samodzielnego sprawdzenia opóźnienia słowa słyszanego wobec mówionego.

KAPSUŁA OBRAZU

Siedząc na kolorowych pufach, w kompletnych ciemnościach uczestnicy oglądają film edukacyjny dotyczący zjawisk wizualnych. Dowiadują się jak widzi pies, jak kot, po co zwierzętom kolorowe ubarwienie ich ciała? Poznają teorię fali świetlnej, powstawania barw, a także działania genialnego narządu, jakim jest ludzkie oko. W skład pokazu wchodzi również pokaz laserowych animacji oraz promieniowania UV. Interaktywne stanowiska z reflektorami pozwalają na samodzielne eksperymenty z budowaniem kolorów.

TELEPORTER

Stanowisko wykorzystujące tzw. „kluczowanie obrazu”, technikę znaną z telewizji i kina. Dzięki wizualnemu trikowi uczestnicy „przenoszą się” do znanych miejsc, takich, jak wieża w Pizie czy piramidy w Egipcie, a ich wirtualna podróż uwieczniona jest na zdjęciu i pamiątkowym dyplomie.

Wystawa będzie otwarta od 28 września do 12 października 2019 r. w godzinach 9.00 – 17.00 od poniedziałku do piątku oraz 11.00 – 19.00 w soboty i niedzielę (6.10. wystawa jest nieczynna).

W godzinach od 9.00 do 15.00 od poniedziałku do piątku przewidujemy odwiedziny zorganizowanych grup wraz z opiekunami. Informujemy, że obowiązują wcześniejsze zapisy. Prosimy o kontakt pod nr tel. 512 837 495 lub drogą mailową na adres: wystawa@alia-pr.pl

Wstęp bezpłatny.  

Serdecznie zapraszamy!

Motylarnia w Galerii Północnej

Kto z nas nie marzy o egzotycznych podróżach? Spacerach szlakiem lasów tropikalnych, pełnych rajskich ptaków, kolorowych motyli i bujnej roślinności? A co jeśli nie musielibyście wyjeżdżać z kraju, aby choć trochę poczuć ten niesamowity klimat? W naszej motylarni ? to możliwe!

Zapraszamy do jedynej na Mazowszu motylarni ???, która znajduje się na pierwszym piętrze galerii, w pobliżu rzeźby Wir. Na miejscu spotkacie kilkadziesiąt egzotycznych motyli, które zaskoczą Was zarówno swoim rozmiarem, jak i niespotykanymi barwami!

W motylarni będziecie mogli zobaczyć różne gatunki motyli z dalekich zakątków świata – Ameryki Południowej i Azji Południowo – Wschodniej, ale także z Australii czy Afryki,

Sprawdźcie szczegóły na http://galeriapolnocna.pl/wydarzenie/kolorowy-swiat-motyli.
Motylarnia zostanie przystosowana specjalnie do potrzeb przebywających w niej owadów. Panować w niej będzie specjalny mikroklimat stwarzający motylom idealne warunki do życia.

Koszt wstępu:
▪ bilet normalny: 5 zł,
▪ bilet ulgowy: 2 zł,
▪ dzieci do 100 cm wzrostu: wstęp jest bezpłatny.

Spotkaj się z BEN 10 w Blue City!

Zapraszamy dzieci i rodziców na spotkanie z Ben 10 i innymi postaciami z kreskówki. Podczas wydarzenia, które odbędzie się 12 października (sobota) w godzinach 11:00-19:00 dzieci będą mogły m.in. spotkać się z Ben 10 i za pozować do zdjęcia, obejrzeć najnowsze odcinki filmu, sprawdzić swoją celność na specjalnej rzutni, wcielić się w jednego z bohaterów kreskówki, wydrukować w 3D swoją ulubioną postać, zagrać w gry multimedialne oraz rozwiązywać quizy z Ben 10 w roli głównej.
Wstęp jest bezpłatny!

# obejrzyj najciekawsze odcinki Ben 10
# wciel się w jedną z postaci z kreskówki
# zagraj w gry multimedialne
# rozwiąż quizy z Ben 10

Zapraszamy!

Spektakl ALE KINO – Premiera!

W dniu 12 października odbędzie się premiera spektaklu ALE KINO.

ALE KINO to familijny spektakl muzyczny dla widzów od lat 5 !

KOLAŻ KLASYKI POEZJI POLSKIEJ!

Akcja sceniczna rozgrywa się na planie filmowym. Ramę dla spektaklu stanowi opowieść o Panu Soczewce, operatorze filmowym z wiersza Jana Brzechwy, który przymierza się do nakręcenia filmu. Bohaterami są postaci z wierszy popularnych polskich poetów: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej, Henryka Sienkiewicza i Ignacego Krasickiego.

Widzowie mają szansę zajrzeć w kulisy filmowego świata i śledzić perypetie z planu filmowego. Scenografię do spektaklu tworzą garderoby aktorów, którzy na oczach widzów przygotowywani są do występów. Przed oczami publiczności odbywają się również zmiany dekoracji do poszczególnych scen i zmiany kostiumów.

Rzeczywistość sceniczna burzy iluzję filmowego świata – oczom widzów ukazany zostaje plan filmowy „in progress” – prowizoryczne studia, tekturowe ściany, zastawki na kółkach i malowane kulisy.

Zwierzęcy bohaterowie mają wspólny cel – stworzenie filmowego dzieła. Wiersze polskich poetów są pretekstem do pokazania szerokiego spektrum emocji, które towarzyszą twórczej pracy. Komiczne sytuacje mają drugie dno: każde zwierzę na swój sposób przeżywa pracę na planie – trema, nieśmiałość, brak wiary we własne siły – to tylko niektóre z emocji przeżywanych w trakcie występów. Udział w filmie staje się dla bohaterów spektaklu wyzwaniem by przeskoczyć własne ograniczenia i wyzwolić w sobie kreatywną moc.

Warszawski Festiwal Młodych

Ruszamy po raz drugi❗️❗️❗️

4-20 października, ponad 80 wydarzeń różnych tematycznie!!!.
Dla całych grup ale również osób indywidualnych. Sztuka / sport / edukacja obywatelska / nauka / koła naukowe / koła studenckie!

Warszawski Festiwal Młodych ??‍♀️ to już drugie takie wydarzenie w historii miasta, współfinansowane przez Miasto Stołeczne Warszawa i realizowane w ramach Programu Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych 2016-2020, w ramach którego zaplanowaliśmy ponad ? 80 bezpłatnych wydarzeń takich jak warsztaty, spotkania, debaty, przeglądy. ???‍♂️?‍♂️?‍♀️⛹️‍♀️⚾️??????‍♀️

To wyjątkowe święto realizowane dla młodzieży oraz z jej aktywnym udziałem ?‍♀️⛹️‍♀️, potrwa 17 dni i obejmie swoim zasięgiem 14 dzielnic Warszawy❗️ Chcemy zapewnić uczestnikom nie tylko możliwość zdobywania umiejętności i pogłębiania wiedzy, ale również stworzyć przestrzeń do wymiany doświadczeń oraz spotkań z ludźmi ze świata nauki i sztuki. ?????

Zainteresowanych technologią zapraszamy na warsztaty z druku 3D, majsterkowania i programowania. ??? Dla osób, którym bliżej jest do działań z zakresu szeroko rozumianej kultury i sztuki, przygotowaliśmy ponad 30 wydarzeń takich jak warsztaty dziennikarskie, fotograficzne, przeglądy filmowe, teatralne, muzyczne. ? Na Warszawskim Festiwalu Młodzieży nie zabraknie debat, aktywnych zajęć z zakresu edukacji samorządowej i doradztwa zawodowego, działań ekologicznych ?, spotkań eksperckich i przeglądu młodzieżowych inicjatyw. ??Chcemy doprowadzić do spotkania warszawskich aktywistów w wieku 13-26 lat, ⌛️sieciując przy tym ich zainteresowania i doceniając ich dotychczasową działalność.

W tym roku Festiwal jest częścią programu inicjatywy Rok Antyfaszystowski, której celem jest sprzeciw wobec powrotu do sfery publicznej ruchów, które dokonują apologii faszystowskich idei, dyskursów i praktyk. Nasz Festiwal, który kieruje się ideami równości, współpracy, tolerancji i solidarności wpisuje się swoimi założeniami w cele inicjatywy Rok Antyfaszystowski.

Debaty, turnieje, przeglądy, warsztaty ??? – wejdź na www.festiwal.wwarszawie.org.pl i wybierz wydarzenie dla siebie ❗️Kilkadziesiąt aktywności dla grup zorganizowanych i tyle samo dla osób indywidualnych.?‍♀️?‍♂️
W dniach 4-20 października liczymy na Twój udział! ?✌️?

Bezpłatne zwiedzanie pałacu wilanowskiego dla rodzin z dziećmi

Zapraszamy na spacer po królewskich apartamentach! Zobaczymy, w co ubierał się król, i przekonamy się, ile czasu zajmowało mu przepasanie się pasem kontuszowym. Dowiemy się, jak wyglądało życie rodzinne ponad 300 lat temu. WSTĘP WOLNY. Liczba miejsc ograniczona.

ODBIORCY: dzieci w wieku 6–9 lat + rodzice/opiekunowie
MIEJSCE: pałac wilanowski
TERMINY: wszystkie soboty i niedziele sierpnia i września, godz. 10.30

WSTĘP: bezpłatnie | liczba miejsc ograniczona | należy pobrać bezpłatną wejściówkę w kasie w dniu spotkania lub w tygodniu poprzedzającym wydarzenie

Wydarzenie organizowane w ramach programu Kultura Dostępna
finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Mali przyjaciele książek

Księgarnia Świat Książki wraz z Galerią Północną serdecznie zapraszają na cykl warsztatów pt. Mali Przyjaciele Książek! Gwarantujemy świetną zabawę dla dużych i małych czytelników!

Przygotowaliśmy dla Was następujące tematy warsztatów:

12.10.2019 – „Śmieciogród” – jak żyć aby nie śmiecić – eko warsztaty dla całych rodzin;

ATAK Gigantów – Festiwal Roślin Owadożernych – Warszawa

? Nadchodzi prawdziwy “Atak Gigantów”! ?
Wejdź do niesamowitej, magicznej krainy!
Zobacz w akcji spektakularne zielone potwory!
Potrafią liczyć, tańczyć, a nawet odmierzać czas!

? Festiwal Roślin Owadożernych to gigantyczne show. Największa na świecie żywa wystawa, wyjątkowe pokazy, prelekcje, szaleństwo różnych atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

? Poznaj cuda natury, zobacz fenomenalne aranżacje z okazami pochodzącymi z blisko 40 państw!
? Weź udział w kolorowej, niezwykle pachnącej przygodzie, wśród tysięcy najwspanialszych kwiatów.

? Żarłoczne dzbaneczniki, zwinne muchołówki, majestatyczne kapturnice i łapczywe rosiczki wreszcie pokażą na co je stać!

Wydarzenie jest całkowitą nowością w świecie rozrywki. Ma niepowtarzalny styl i charakter. Co ważne, kładzie również nacisk na aspekt edukacyjny uczestników.

Imprezą towarzyszącą jest Światowa Wystawa Orchidei, Bonsai i Sukulentów (bilet wstępu w cenie wejścia na Festiwal – bez dodatkowych opłat)?

☢️ UWAGA ☢️ Dla naszych najmłodszych gości przygotowaliśmy konkurs plastyczny z fantastycznymi nagrodami!

Szczegóły znajdziecie na:
http://festiwalroslin.pl/konkursplastyczny/

Piknik rodzinny – Manufaktura Zdrowia

Przywitajcie z nami jesień!

Serdecznie zapraszamy na Piknik Rodzinny, którego hasłem przewodnim jest Manufaktura Zdrowia.

W programie m.in.:

– porady dietetyczne

Życiowa moc bierze się z dobrego jedzenia, a ono daje lub zabiera nam zdrowie. Czym jest tak naprawdę zdrowa zbilansowana dieta? Czy Twoje dziecko, aby na pewno je zdrowo? Czy bycie na ciągłej diecie ma sens? Kiedy i jakie nawyki żywieniowe warto wprowadzać w życie? Gdy myślimy o jedzeniu w naszej głowie prawie zawsze pojawiają się najróżniejsze pytania, w związku z powyższym zapraszamy na nasz Rodzinny Piknik „Manufaktura zdrowia” postaramy się odpowiedzieć na najwięcej z nich.

– warsztaty bębniarskie

Poznajcie razem z nami podstawowe techniki gry na bębnach oraz autentyczne rytmy i akompaniamenty afrykańskie. Warsztaty bębniarskie to świetna zabawa, która dodaje energii, zmienia ludzi i łagodzi konflikty!

– przejażdżki konne

Czy wiecie, że jazda konna nie tylko wpływa pozytywnie na nasz stan fizyczny poprzez kształtowanie postawy oraz ćwiczenie koordynacji, ale także oddziałuje na nasza sferę psychiczną?

Zajrzyjcie do stajni i dowidźcie się co najbardziej lubią nasi przyjaciele, a potem skorzystajcie z przejażdżki.

– wizyta u alpak

Podczas pikniku odwiedźcie naszych puchatych przyjaciół z Andów i zróbcie sobie z nimi zdjęcie. Oznaczcie nas na:
Facebooku:
https://www.facebook.com/fundacja.pociechom/
https://www.facebook.com/Stajnia-Pociecha-398204233580130/
i
Instagramie:
https://www.instagram.com/fundacja_pociechom/

Najlepsze zdjęcie zostanie nagrodzone!

– wystawa prac plastycznych

Pracowania Sztuki Dziecka przygotowała wystawę, która zadowoli nie tylko amatorów sztuki dziecięcej, ale też wszystkich miłośników przyrody. Bohaterami prezentowanych na wystawie prac są alpaki. W dziecięcych interpretacjach te zwierzątka nabierają często bajkowych kształtów i kolorów, stają się jeszcze bardziej niezwykłe i urzekające.

– animacje dla dzieci

Zachęcamy do wspólnej zabawy razem ze swoimi pociechami podczas warsztatów plastycznych z elementami ekologii i recyklingu dowiecie się jak dbać o naszą przyrodę.

– konkursy z nagrodami

Tradycji stało się zadość dlatego u nas w Stajni nie może zabraknąć RZUTU PODKOWĄ. Dodatkowo wiele innych ruchowych rywalizacji takich jak: przeciąganie liny czy wyścigi w workach.

– przekąski

Uwielbiacie spotkania przy grillu w gronie znajomych bądź rodziny? Zapraszajcie swoich bliskich i spieszcie do nas. W tym roku zdrowie na pierwszym miejscu, dlatego ugościmy Was zdrowym grillem!

Nie może Was zabraknąć!!!

Przedstawienie teatralne: „Czarne i białe”

Przedstawienie teatralne: „Czarne i białe”
Filia CKW w ALTO Wilanów, al. Rzeczypospolitej 14
12.10.2019 (sobota), godz. 15.00

Centrum Kultury Wilanów zaprasza dzieci i rodziców na interaktywny spektakl teatralny „Czarne i białe”.

Będzie to poetycka opowieść dla dzieci utrzymana w stylu Kabaretu Starszych Panów. Poeta Pan Czarny i Malarka Pani Biała tworzą książkę o czarno-białym miasteczku. Widzowie biorą udział w przygodach Czarnego i Białego Kota, Białego Niedźwiedzia, Fotografa, Sroki-kłamczuchy, Białego Kruka, Rodziny Tralalińskich, obserwują czarno-białe zjawiska z otaczającej nas rzeczywistości. Poznają perypetie mieszkańców miasteczka, bawiąc się klasyką poezji dziecięcej. Atrakcją przedstawienia są płaskie lalki, przypominające figury wycięte z kart książki. Muzykę stworzyła Agnieszka Glińska.

Bilety na spektakl w cenie 5 zł (dzieci) i 10 zł (dorośli) do nabycia od 7 października w placówkach Centrum Kultury Wilanów.

Śpiewogranki małej Hanki – Warszawa, Wilanów

WILANÓW / WARSZAWA

12.10.2019r. o godz. 15:00 Miejsce: Six Seasons

Pierwsze pokazowe, darmowe zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku 0-36 miesięcy. To idealny sposób na kreatywne spędzenie wolnego czasu ze swoją pociechą. Mamy, tatusiowie, babcie, dziadkowie – weźcie pociechy i przyjdźcie spędzić z nami miły czas :)

Nie musicie umieć śpiewać, nie musicie być muzykalni, ważne, żebyście tam po prostu byli i towarzyszyli maluchom w ich muzycznym rozwoju. :)

Zajęcia umuzykalniające dla dzieci, prowadzone są w oparciu o teorię uczenia się muzyki opracowaną przez amerykańskiego muzyka jazzowego, psychologa i pedagoga – Edwina Eliasa Gordona. Zajęcia odbywają się w formie zabawy, podczas której dzieci mają pełną swobodę. Mogą leżeć, biegać, skakać, innymi słowy odbierają muzykę w najdogodniejszej dla siebie pozycji. Aby nasze spotkania były bardziej kreatywne, w ich przebieg wplatamy zabawy z różnymi gadżetami np. piórkami, chustkami, piłkami, chustą animacyjną. Gramy też na instrumentach, aby dzieci głębiej mogły poznać świat muzyki.

Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń pod adres mailowy: mamuzyki@gmail.com
bądź zapisy w kawiarni.
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

Zajęcia odbywają się w uroczej kawiarni “Na Huśtawce”
z pyszną kawą i deserami.

XX Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej

JUBILEUSZOWY FESTIWAL!
Już po raz 20 warszawską publiczność będzie bawił i zachwycał wyjątkowy program Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Cyrkowej. Rodzina Zalewskich, która z cyrkiem związana jest już od 8 pokoleń, na Jubileuszowy Spektakl przygotowała wyjątkowy program dla całej rodziny. Program został skonstruowany tak, aby bawił widzów w wieku 1-99 lat!
Cyrk Zalewski zabiera w nim widzów do baśniowego świata i przez dwie i pół godziny nie pozwala oderwać wzroku od swojej areny!
Cudowny świat cyrku, powrót do dziecięcych lat, wstrzymujące dech w piersiach pokazy akrobatyczne, majestatyczne pokazy wielbłądów, występy na granicy ludzkich możliwości, po raz pierwszy prezentowane w Polce latające trapezy z Brazylii, wspaniałe show iluzji, pokaz ultranowoczesnych laserów, a na deser – niesamowita walka dinozaurów i jedyny w swoim rodzaju Spiderman. Wszystko tylko w Cyrku Zalewski.

Park Romantyczny Arkadia

Zapraszam na spacer po najpiękniejszym parku romantycznym w Polsce. Ogród romantyczny w Arkadii położony jest 90 km od Warszawy i 4,5 km od Łowicza.. Arkadia to idealne miejsce na spacer, oświadczyny, randkę, a dla malarzy czy fotografów to prawdziwy raj na ziemi.Park został założony w 1778 roku, przez żonę właściciela Nieborowa. To ona, aż do swojej śmierci dbała o park, który w niezmienionej wersji zachował się do dziś. Podczas wspólnej wędrówki poznamy uroki tego miejsca.

Uwaga po spacerze dla chętnych wędrówka do pobliskiego Nieborowa .około 4 km .

Kiedy 12 Października
Godzina start spaceru 11:00
Miejsce Zbiórki przed kasą biletową w parku Arkadii
Czas trwania spaceru około 90- 120 minut.

Jak dojechać ? – można własnym transportem
lub pociągiem Koleje Mazowieckie – start pociągu z PKP Ochota Warszawa 09:26 wysiadamy na stacji Mysłaków przyjazd 10:38.

Teatralne soboty dla dzieci!

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bemowo oraz Teatr Lalek “Igraszka” zapraszają na cykl przedstawień teatralnych dla dzieci!

Przedstawienia dedykowane są dzieciom w wieku od 3 do 6 lat, ale zapraszamy również stasze rodzeństwo lub przyjaciół!

Spotkamy się cztery razy w sobotnie popołudnia. Wstęp wolny!

Przedstawienia w wypożyczalni nr 29, ul. Konarskiego 6:
14 września, przedstawienie pt. “Magiczny Miód”
12 października, przedstawienie pt. “Złote jajko”

Przedstawienia w wypożyczalni nr 114, ul. Powstańców Śląskich 17:
21 września, przedstawienie pt. “Wiślana opowieść”
26 października, przedstawienie pt. “Zaczarowany medalion”

Przedstawienia są darmowe. Zapraszamy!

Czytamisie: Gładkie czy szorstkie?

CZYTAMISIE: Gładkie czy szorstkie?
12 października, godz. 9:00-10:00 (3-4 l.), van Gogha 1
12 października, godz. 10:30-11:30 (5-6 l.), van Gogha 1

Wstęp wolny (zapisy od 30 września)

Pierwsze spotkanie kolejnej edycji rodzinnych, kameralnych warsztatów „Czytamisie”. Tym razem, pod tytułem „Widzę, słyszę, czuję… czyli podróż w świat zmysłów”. Będzie ono poświęcone zmysłowi dotyku. Razem odkryjemy, jakie funkcje ma nasza skóra. Spróbujemy poznawać otaczającą rzeczywistość za pomocą naszych dłoni i stóp. Sprawdzimy, czy dotyk wystarczy, by rozpoznać różne rzeczy. A może potrzebujemy do tego innych zmysłów?

Spotkania odbywają się w sali widowiskowej przy ul. van Gogha 1, raz w miesiącu w wybraną niedzielę dla dwóch grup wiekowych (10 dzieci i ich rodziców w każdej). Obowiązują zapisy pod adresem mailowym: kasa@bok.waw.pl lub pod numerem telefonu 22 300 48 00 wew. 1. Zapisy od 30 września 2019 r.

UWAGA! Wybierając strój na warsztaty, prosimy mieć na uwadze, że część zadań będzie wykonywanych boso. Można zaopatrzyć dziecko w cienkie skarpetki, bez wzorów na podeszwie (tak, by dziecko jak najlepiej mogło czuć, po czym chodzi).

Warsztaty kulinarne dla dzieci- kuchnia molekularna

“Sweet Science” to cykl warsztatów, w których łączymy sztukę kulinarną i naukę. Wyostrzamy węch, smak i dotyk, aby stworzyć artystyczne desery kuchni molekularnej, a wnikliwym okiem naukowca przyglądamy się produktom, z których korzystamy.

Prowadzone w formie atrakcyjnych, multimedialnych warsztatów zajęcia staną się okazją do poznania struktury i właściwości substancji, których połączenie pozwala tworzyć bajecznie kolorowe, niecodzienne desery, podobne do tych serwowanych w najmodniejszych restauracjach kuchni molekularnej.

Angażujące eksperymenty z pogranicza chemii i fizyki, w połączeniu ze sztuką kreacji własnych, wyjątkowych deserów to doskonała zabawa i przeżycie poznawcze.

Art&Lab “Sweet Science” to cykl warsztatów, w których łączymy sztukę kulinarną i naukę – tworzymy artystyczne desery kuchni molekularnej oraz wnikliwym okiem naukowca przyglądamy się produktom, z których korzystamy – poznajemy ich strukturę i właściwości.

W menu: słodki kawior, owocowe spaghetti, dymiące koktajle – to tylko niektóre z wyjątkowych deserów jakie przygotujemy podczas warsztatów SWEET SCIENCE.

Teatr zapewnia wszystkie materiały do przeprowadzenia warsztatów.

Wiek uczestników: 7+, młodsze dzieci uczestniczą w warsztatach pod opieką osoby dorosłej.

Czas trwania: 90 min.

Trzy kolory – eksperymenty dla dzieci

12 października, w sobotę o godz. 13:30 zapraszamy na eksperymenty.

Eksperymenty w Dziecięcej Akademii Twórczości to połączenie świetnej zabawy i sporej dawki wiedzy. Dzieci samodzielnie wykonują nieskomplikowane doświadczenia, które są niezwykle pouczającą przygodą.

Trzy kolory
Świat dookoła nas jest pełen barw, odpowiadają za to różne zjawiska optyczne. My jednak mamy do dyspozycji tylko trzy kolory, czy to mało? Oczywiście, że nie! Okazuje się bowiem, że słoneczny żółty, podniebny niebieski i truskawkowy czerwony to bardzo zdolne kolory i razem potrafią nieźle namieszać. Stworzymy z nich całą paletę barw, czy komuś uda się wyprodukować czarny?

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc.

Zajęcia dla dzieci od ok. 5 lat.
Wstęp: 35 zł – dzieci

Informacje, rezerwacje biletów: kontakt@dzieciecaakademiatworczosci.pl, 536 264 100

Rezerwacje przyjmujemy do 10 października.

Sobotnie zajęcia dla dzieci w Parku Żeromskiego

Zapraszamy dzieci w wieku 3-9 lat na nasze cotygodniowe sobotnie zajęcia ogólnorozwojowe w Parku Żeromskiego!

Uczestników treningów dzielimy na 4 grupy:

? GRUPA MINI (rocznik 2016), zajęcia w godzinach 10:00-11:15

<(“) GRUPA ŚNIEŻYNEK (roczniki 2015-2014), zajęcia w godzinach 10:00-11:30

? GRUPA JUNIORÓW (roczniki 2013-2011), zajęcia w godzinach 10:00-11:30

? GRUPA JUNIORÓW STARSZYCH (rocznik 2010 i starsi)
o ile zbierze się min. 5 os., zajęcia w godzinach 10:00-11:30

♥ Dla debiutantów: pierwszy trening za darmo! ♥

Narciarstwo ? i góry kochamy miłością totalną i to właśnie pod sezon narciarski chcemy zbudować kondycję. Ale poprzez nasze treningi chcemy pokazać dzieciom możliwie jak najwięcej sportowych zajawek, wszechstronnie ich rozwinąć (fizycznie i społecznie) i pokazać jaki świat (w tym świat sportu) jest różnorodny i piękny!

⚽ SPORT TO ZABAWA, CIESZMY SIĘ NIM!
⛳ SPORT MA TYSIĄCE ODMIAN!
? ODKRYWAJMY JE, A PRZY OKAZJI SWOJE TALENTY!

To właśnie myśl przewodnia, która towarzyszyła nam tworząc program cotygodniowych zajęć dla dzieci. Dlatego podczas naszych treningów będziemy biegać, pokonywać tory przeszkód, ćwiczyć równowagę i koordynację, tarzać się w trawie i śniegu, jeździć na łyżwach i na rowerach ?, poznawać tajniki sztuk walki ?? i samoobrony, a nawet szermierki! Słowem – będziemy próbować przeróżnych aktywności i genialnie dobrze się bawić!

Zajęcia prowadzą nasi zaufani, Snowflake’owi trenerzy (instruktorzy rekreacji ruchowej z doświadczeniem w pracy z dziećmi) oraz gościnnie “trenerzy specjalni”, czyli eksperci od danej dyscypliny.

?? Zajęcia odbywają się najczęściej w Parku im. Stefana Żeromskiego na Żoliborzu. Tradycyjne miejsce naszej zbiórki to Prochownia Żoliborz o godz. 10:00

Kiedy jesienno-zimowa aura czy smog uniemożliwią nam treningi na zewnątrz, wówczas będziemy przenosić się do sali gimnastycznej pobliskiej szkoły lub odbywać zajęcia na innych obiektach sportowych (np. na lodowisku). O tematyce konkretnych treningów, dokładnych lokalizacjach i ew. zapotrzebowaniu sprzętowym (łyżwy, rowery, etc.) będziemy informować Was w cotygodniowym newsletterze treningowym :)

Jak nauka wyszła z lasu – Warsztaty leśne dla nauczycieli

Zapraszamy nauczycieli i edukatorów pracujących z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym na warsztaty w terenie! Asia, która je poprowadzi, pisze do Was tak…:

“Warsztaty leśne dla nauczycieli mają stać się zachętą do wyjścia w teren z grupą dzieci i do doświadczenia autentycznego kontaktu z przyrodą. Chcę pokazać jak wiele materiałów dydaktycznych daje las. Jak wiele można podczas nawet jednej wyprawy się nauczyć. Jak inspirujące może być przebywanie w lesie, jak może rozwijać wszystkie zmysły i wzmacniać kreatywność. Jak wspólne wyprawy mogą zintegrować grupę.
Będę zachęcać do tego, że w terenie łatwiej pozwolić dzieciom na ich naturalną ekspresję i potrzebę ruchu, łatwiej też o obserwację ich potrzeb i funkcjonowania w grupie. Łatwiej nauczyć czegoś o przyrodzie- doświadczając jej.
Podczas spotkania podzielę się swoimi doświadczeniami pracy z dziećmi na świeżym powietrzu. Podzielę się też moim entuzjazmem bycia obserwatorem natury. I zainspiruję do przeprowadzania outdoorowych twórczych zabaw.”

Warsztaty odbędą się nawet w przypadku drobnego deszczu. Obejmują działania w lesie oraz krótki piknik inspiracyjno – refleksyjny. Prosimy o zabranie czegoś ciepłego w termosie oraz bardzo wygodnych i dostosowanych do warunków ubrań.
Gdyby pogoda zawiodła i padał duży deszcz, zaprosimy Państwa do siedziby Pracowni Karton przy ul.A. Mickiewicza 12 lokal 2A.

Kiedy? 12.października, 10:30 – 13:00
Gdzie? Las Bielański, zbiórka na przystanku tramwajowym UKSW na ul.Marymonckiej
Koszt: 100zł od osoby płatne w ciągu 48h od zapisu na konto nr: 12 1160 2202 0000 0001 8983 4923 lub gotówką w siedzibie Pracowni Karton po wcześniejszym umówieniu się. Nie jesteśmy płatnikami VAT, wystawiamy rachunki.
Zapisy: poprzez formularz: https://forms.gle/6XyssqxhV5QjFGnQ9 , telefonicznie: 796269092 lub mailowo: pracownia.karton@gmail.com

Uwaga: na warsztatach mamy tylko 10 miejsc. Zastrzegamy sobie prawo do odwołania warsztatów jeśli nie zbierze się wystarczająca liczba uczestników.

Małe Mazurki 2019

? Zapraszamy na Małe Mazurki ?
czyli cykliczne wydarzenie organizowane w ramach Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata, skierowane do dzieci, rodziców oraz wszystkich osób, które interesują się folklorem dziecięcym.

PROGRAM

?Małe Mazurki pt “NITKI i SUPEŁKI”
12 października 2019
Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, ul. Kredytowa 1

?WARSZTATY?:

⏰10.00 – 11.30 „Krajka” – zajęcia z rękodzieła tkackiego i opowieści muzyczne z krośnieńskiego Pogórza. Tkanie na bardku i na tabliczkach. Rytm i śpiew.

“Dawno temu ludzie wszystko musieli zrobić własnymi rękami. Siali, zbierali, młócili… Wiecie, jak to ze lnem było? Pokażemy wam, skąd się bierze krajka – jej nici splotą się jak opowieści z dawnych czasów. Usiądziemy w kręgu, a rekwizyty przeniosą nas do galicyjskiej chałupy”.

Prowadzenie: Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej – Agnieszka Bernacka, Violetta Propola.
Dla dzieci od lat 6.

⏰ 11.45 – 13.45 „Wici, nici, przędze” – tkackie opowieści przy kołowrotku, dawne zabawy dziecięce z okolic Kołbieli.

“Zapraszamy na 2 godzinne spotkanie z rękodziełem i muzyką z Mazowsza, z okolic Kołbieli. Pani Bronisława Czajka śpiewaczka z Rudzienka oraz Janina Młotek twórczyni ludowa z Rudna, opowiedzą w co się bawiły gdy były dziećmi, nauczą dawnych piosenek i tańców, pokażą jak się robiło zabawki ze słomy i sitowia. Agnieszka Niwińska zakręci kołowrotkiem i uprzędzie wełnę, Mateusz Niwiński zagra na skrzypcach”.
Dla dzieci od lat 5 i młodszych z rodzicami.

⏰14.00 – 15.30 po raz drugi „Krajka”.

“Dawno temu ludzie wszystko musieli zrobić własnymi rękami. Siali, zbierali, młócili… Wiecie, jak to ze lnem było? Pokażemy wam, skąd się bierze krajka – jej nici splotą się jak opowieści z dawnych czasów. Usiądziemy w kręgu, a rekwizyty przeniosą nas do galicyjskiej chałupy”.

Prowadzenie: Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej – Agnieszka Bernacka, Violetta Propola.
Dla dzieci od lat 6.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

? BAJBAL ?:

⏰17.00 – 18.00
Opowieść muzyczna „Opowieści Tkaczki”. Opowie, zagra i zaśpiewa Parparusza – Wędrowna Wytwórnia Zdarzeń, w osobach: Katarzyna Jackowska Enemuo, Iwona Sojka, Aleksandra Rózga, Kaja Prusinowska.

⏰ 18.00 – 19.00 Zabawa. Do tańca zagrają: Kapela Niwińskich, Parparusza, Wesołe Mazurki z Pragi i goście.

niedziela, 13 października

Dla niejadka filmowa gratka. Pokazy dla dzieci w Kinie Kultura

Kino Kultura zaprasza w niedzielne poranki na filmy dla dzieci. Na uczestników seansów będą czekały pyszne smakołyki w restauracji Cinema Paradiso. Seanse rozpoczynają się w każdą niedzielę października o godz. 11.00. Cena biletu wynosi 12 zł. 

www.kinokultura.pl

13.10. 
„Basia” – zestaw kilku odcinków

Basia to wyjątkowo rezolutna 5-latka, dobrze znana wielbicielom książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Każdy odcinek uczy dzieci czegoś o dorosłych, ale i dorosłych czegoś o dzieciach. 
Serial zabiera nas do radosnego świata dziewczynki, która codziennie uczy się czegoś nowego. Twórcy zachowali styl rysunków i poczucie humoru charakterystyczne dla książek o Basi. 

CodeWeek – darmowe warsztaty z programowania we Flob a dob

Flob a dob i Cortland zaprasza na darmowe warsztaty z programowania w ramach CodeWeek.
Odwiedź nas i zobacz, jak łatwo programować. Przygotowaliśmy dla Was dwa, niedzielne warsztaty:
– o 11:00 – Akademia OSMO – programowanie dla 5-8 latków
– o 12:00 – Swift Playground – kodowanie dla 9-12 latków

Zapisz się na: https://flobadob.pl/zapisy-on-line/

Czekamy na Was! 13 i 20 października.

Muzyka o Małym Księciu / dla dzieci

Okazja, by przypomnieć sobie co jest najważniejsze, choć niewidoczne dla oczu.
Klasyka światowej literatury w towarzystwie lalek i muzyki na żywo.

Scenariusz, reżyseria, lalki: Ania Polarusz w oparciu o książkę Antoine’a de Saint Exupery’ego “Mały Książę”.
Muzyka: Krzysztof Kowalewski.
Występują: Ania Polarusz, Krzysztof Kowalewski, Grzegorz Grzywacz
dla widzów 6+
czas trwania: 50 minut
Bilet rodzinny: 60 zł (do 3 osób), każde kolejne dziecko:10 zł, płatne przed spektaklem

Mały Teatr Kępa: Między owadami

Mały Teatr Kępa: “Między owadami”, reż. Joanna Płóciennik
występują: Maja Kaznowska, Anna Ługowska, Katarzyna Wróbel
Barwne życie insektów przedstawione w formie teatru i muzyki na żywo.

Dla dzieci od 4 roku życia.
Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

Wstęp wolny.

Biblioteka Małego Melomana

Zapraszamy dzieci w wieku 3-10 lat wraz z rodzicami na niedzielne spotkania z literaturą w bibliotece Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. Bohaterami kolejnego cyklu spotkań są dzieci i mniej lub bardziej fantastyczne, ale zawsze ujmująco oryginalne stwory zamieszkujące książki klasyka amerykańskiej literatury dziecięcej Dr. Seussa.

Theodor Seuss Geisel niestrudzenie dążył do uwolnienia potencjału dziecięcej wyobraźni przekonany o tym, że z bawiących się swoimi fantazjami dzieci wyrosną dorośli gotowi do twórczego rozwiązywania najbardziej doniosłych problemów. Kilka z jego kultowych książek na soczystą, pełną słownego humoru polszczyznę przełożył Stanisław Barańczak i to jego przekłady posłużą nam do lektury podczas spotkań w bibliotece.

13.10, g. 11.30
Interpretacja aktorska: Aleksandra Krzaklewska-Sołtyk
Oprawa muzyczna: Natalia Czekała, Krzysztof Guzewicz

Sala edukacyjna Muzeum Fryderyka Chopina
Koszt zajęć: 24 zł (1 dziecko + 2 opiekunów)
Bilety dostępne na bilety.nifc.pl

Zostań marynarzem! | Warsztaty plastyczne dla rodzin

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku lat 6-11 na cykl bezpłatnych warsztatów historyczno – plastycznych, poświęconych historii słynnego transatlantyku M/S Batory! ?

Na najbliższych warsztatach posłuchamy opowieści o tym, jak pasażerowie statku spędzali swój wolny czas. ?⚓?
Basen, koszykówka czy leżakowanie na pokładzie słonecznym, to dopiero początek możliwości jakie oferowano na pokładzie M/S Batory!

W drugiej części spotkania uczestnicy i uczestniczki warsztatów, pod czujnym okiem animatora, własnoręcznie stworzą niesamowite prace plastyczne! ??
Tym razem, dzieci wykonają repliki koła ratunkowego na podstawie słynnego koła z pokładu słonecznego „Batorego”!

W trakcie zajęć, każde dziecko otrzyma ? książeczkę żeglarską, w której będzie mógł zbierać stempelki za udział w kolejnych spotkaniach.
Podczas ostatnich warsztatów wręczymy natomiast?dyplomy ukończenia tej jedynej w swoim rodzaju akademii.

Gwarantujemy świetną zabawę i dobrze spędzony czas! ?

IX Powsiński dzień dyni

Centrum Kultury Wilanów zaprasza na IX edycję Powsińskiego dnia dyni.
Odbędzie się dnia 13.10. 2019r. w godzinach 8:00 – 14:00.
Zapraszamy zarówno tych, którzy brali już udział, jak i nowych uczestników.
Do zobaczenia !

Przedstawienie teatralne: „Kukła z wiejskiego podwórza”

Przedstawienie teatralne: „Kukła z wiejskiego podwórza”
Dom Pracy Twórczej w Powsinie, ul. Ptysiowa 3
13.10.2019 (niedziela), godz. 11.30

W czasie IX Powsińskiego Dnia Dyni zapraszamy dzieci i rodziców na interaktywny spektakl teatralny „Kukła z wiejskiego podwórza”.

Profesor Hilary Szczebrzeszyński wyrusza na wieś do Kukiełkowa, gdzie bawi się z widzami w teatr kukiełkowy. Dzieci zapoznają się z ludowymi obrzędami (noc sobótkowa, dożynki, topienie Marzanny) i z tradycyjną polską lalką-kukłą. Uczestnicy zabawy występują w Teatrze Jarzynowym im. Królowej Bony, spotykają Stracha Na Wróble, tańczą z lalkami podczas Nocy Świętego Jana.

W przedstawieniu wykorzystano 30 kukieł, całość dopełniają piosenki napisane przez Agnieszkę Glińską.

Wstęp wolny!

Rodzinny Poranek Muzyczny: balet Don Kichot

Balet klasyczny w prologu i czterech aktach.

„Don Kichot” to jeden z najsłynniejszych baletów klasycznych przepełniony humorem, niesamowitą energią i hiszpańskim temperamentem. Ekspresyjna muzyka, niecodzienne kostiumy, różnorodność scen oraz tańców, mnóstwo ciekawych charakterów i wiele emocji – zapraszamy zarówno tych najmłodszych widzów jak i troszkę starszych!

Choreografia oparta na oryginalnej wersji Mariusa Petipy
Muzyka: L. Minkus
Kostiumy i scenografia: N. Żuk
Premiera: 7 kwietnia 2019, Warszawa
Czas trwania: 85 minut
Wiek widza: od 4 do 100 lat

Piknik edukacyjny w CEL

Zapraszamy na kolejne spotkanie edukacyjne w Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie!

W PROGRAMIE:
Warsztaty Leśnej Akademii Surwiwalu
na temat:
– wyposażenia na leśne wędrówki
– zasad Leave No Trace
– budowy schronienia
– wykorzystania roślin

III Mazowiecki Piknik Radiowy
– „Zaginieni w terenie” czyli jak szukać i udzielać pomocy
– Zajęcia na temat zagadnień z dziedziny krótkofalarstwa
– Balon krótkofalarski
– Zabawy ze strażakami OSP Wiązowna
Szczegóły i zapisy: www.piknik-celestynow.pl

Zaplanowaliśmy również:
– dendrologiczny quiz z nagrodami
– pokazy filmów przyrodniczych
– kącik artystyczny
– rozmowy z leśnikami
– zwiedzanie ekspozycji CEL
– ognisko

WSTĘP WOLNY! :)

Współorganizatorzy wydarzenia:
– SP EmCom Mazowsze
– Sp5pot – Praski Klub Krótkofalowców
– SP5WWL – Stowarzyszenie Krótkofalowców
Ziemi Wołomińskiej
– SP5YAM – Klub Łączności przy LO
im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie
– OSP Wiązowna
– Fundacja Anikar
– Ochotnicza Grupa Ratownicza “OGRy”

Światowa Wystawa Orchidei, Bonsai i Sukulentów – Warszawa

? Niesamowite, ponad stuletnie drzewka bonsai, kilkanaście tysięcy najwspanialszych kwiatów orchidei i niepowtarzalne sukulenty.

? Weź udział w kolorowej, niezwykle pachnącej przygodzie.

? Zobacz, poczuj, dotknij prawdziwe cuda natury w fenomenalnych aranżacjach z blisko ? 40 państw ?

⭐️ TO NAJWIĘKSZE TEGO TYPU WYDARZENIE W TEJ CZĘŚCI EUROPY ! ⭐️

Imprezą towarzyszącą jest ATAK Gigantów – Festiwal Roślin Owadożernych (bilet wstępu w cenie wejścia na Wystawę – bez dodatkowych opłat) ?

Harmonogram:
Dostępny na www.swiatowawystawa.pl

? Udział w warsztatach, prelekcjach i pokazach jest w cenie biletu. Nie podlega dodatkowym opłatom.

Miejsce:
Global Expo Centrum Targowo-Kongresowe
Modlińska 6D,
03-216 Warszawa

⏳Godziny otwarcia:
od 10:00 do 18:00 (sobota)
od 10:00 do 17:00 (niedziela)

Improwizacja dla dzieci i Kosmos dla dziewczynek

Improwizacja dla dzieci i Kosmos dla Dziewczynek zapraszają na urodzinowy, improwizowany spektakl dla dzieci. Po raz szósty spotykamy się w kosmicznym gronie, aby inspirować dziewczyny i chłopaków! Tym razem inspiracją będzie dla nas trzynasty, jubileuszowy numer „Kosmosu dla dziewczynek” – POKAŻ JĘZYK!

To najbardziej niegrzeczny numer jaki nam się przydarzył!
Czy Wy czasem pokazujecie język? Bywacie niepokorni? W dziale „GiRL power” rozmawiamy z Olą, która spróbowała być trochę niegrzeczna. A może spotkaliście się kiedyś z etykietkami – kujon, złośnica, fajtłapa? W tym numerze bierzemy takie niesprawiedliwe słowa pod lupę i robimy z nimi porządek. Zachwyci Was też niegrzeczny eksperyment pod tytułem – Wielkie BUM! Mini eksplozja w celach naukowych.

Przynieście ten numer na spektakl i przeczytajcie swoje ulubione fragmenty! Będą one inspiracją dla improwizatorek i improwizatorów. A jeśli masz ukochany fragment, z innego numeru, a nie było Cię na którymś ze spektakli – o nic się nie martw – po prostu przeczytaj nam ulubiony fragment. Znajdziemy czas na wszystkie historie!

I jeszcze jedna ważna wiadomość 11 października jest MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIEWCZYNEK. Wielkie święto wszystkich dziewczynek i kolejny powód do wspólnego świętowania!

Wpisujcie w kalendarze.
To będzie istny Kosmos!

Spektakl improwizowany dla dzieci to wydarzenie komediowe dla widzów od 4 do 12 lat. Improwizatorki i improwizatorzy wspólnie z widownią wymyślają historie, nadają im bieg i pobudzają wyobraźnię. Te wyjątkowe bajki pojawią się tylko raz i już więcej nie powtórzą!

Występują: Agnieszka Matan, Marta Iwaszkiewicz, Marta Podobas, Norbert Bajan, Ewa Gryczon, Piotr Gasik, Jan Wasilewski, Joanna Pawluśkiewicz, Aleksandra Markowska

Improwizacja dla dzieci
Resort Komedii, ul. Bielańska 1

13 października, niedziela, godz. 12:00
☞ Bilety: 25 zł (dorośli) / 20 zł (dzieci)
☞ Bilety dostępne online i na pół godziny przed spektaklem

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Najlepsze seriale Netflix

zaburzenia integracji sensorycznej

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków - TOP 10

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil - Dziecięca Mapa Świata

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments