Czego szukasz?

Portale edukacyjne oraz platformy, gry i quizy szkolne dla dzieci

Portale edukacyjne dla dzieci, czyli jak połączyć naukę z zabawą?!

Zachwyca mnie, jak wiele mam możliwości wspierania rozwoju swoich dzieci. W dzisiejszym wpisie zebrałam przydatne adresy w sieci – portale edukacyjne i platformy dedykowane najmłodszym. Wszystkie pełne wiedzy, ale przede wszystkim zachęcające do dobrej zabawy. Bierzcie i korzystajcie, wiele z nich jest bezpłatnych, z innych bez żadnych opłat można korzystać w jakimś zakresie. To świetne pomoce, z których korzystamy w edukacji domowej Leo. Z powodzeniem mogą służyć jednak wszystkim dzieciom, bo przekazują wiedzę we wciągający, czasem bajkowy i kreatywny sposób.

Inspirujące portale edukacyjne dla dzieci:

Eduelo

Eduelo to platforma dostarczająca materiały w różnych postaciach, takich jak filmy czy prezentacje, po których stan wiedzy można sprawdzić przy pomocy quizów czy pojedynków wiedzy. Na okres kwarantanny serwis umożliwia darmowy dostęp do wszystkich quizów, prezentacji edukacyjnych oraz pojedynków bez żadnych opłat.

Na Eduelo znajdziecie materiały dla uczniów od pierwszej klasy podstawówki z takich przedmiotów jak: matematyka, plastyka, język polski, historia, biologia, technika, muzyka czy geografia.

Koszt dostępu do serwisu: obecnie bezpłatny / cena standardowa: 60 zł za rok

Khan Academy

Khan Academy to międzynarodowy serwis zapewniający całkowicie darmowe materiały do samodzielnej edukacji. Zadania, jak i baza wiedzy z matematyki przygotowana jest dla uczniów od 1. klasy podstawówki, a materiały z innych przedmiotów zostały przygotowane na poziomie licealnym.

Koszt dostępu do serwisu: bezpłatny

Kategoria wiekowa: 7 – 18 lat

Pisupisu.pl

Pisupisu to portal udostępniający zbiór zadań, gier i czytanek przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas 1-6. Jak sama nazwa wskazuje serwis skupia się na takich zagadnieniach jak ortografia, gramatyka czy umiejętność czytania ze zrozumieniem. Dla przedszkolaków zostały przygotowane różnego rodzaju gry rozwijające spostrzegawczość i pamięć.

Koszt dostępu do serwisu: bezpłatny (z reklamami) / 24 zł za miesiąc (bez reklam)

Kategoria wiekowa: 5 – 12 lat

Matematyczne Zoo

Podobnie jak PisuPisu, serwis Matematyczne Zoo przygotował zadania i gry matematyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas 1 – 8.

Koszt dostępu do serwisu: bezpłatnie (z reklamami) / 19 zł za miesiąc (bez reklam)

Kategoria wiekowa: 5 – 14 lat

Pi-stacja.tv

Pi-stacja to serwis skupiony na lekcjach matematyki prowadzonych przy wykorzystaniu materiałów wideo, quizów i gier. Wszystkie dostępne treści są zgodne z podstawą programową klas IV – VIII.

Koszt dostępu do serwisu: bezpłatny

Kategoria wiekowa: 10 – 15 lat

Matlandia

Matlandia to portal edukacyjny wypełniony różnego rodzaju mini grami, które poprzez zabawę umożliwiają trening umiejętności matematycznych.

Koszt dostępu do serwisu: 27 zł za rok

Kategoria wiekowa: 10 – 12 lat

Władcy Słów

Władcy Słów to lingwistyczna odsłona MatLandii. Znajdziecie tu również różnego rodzaju zadania i gry, które pomogą w zrozumieniu zagadnień z zakresu ortografii czy gramatyki.

Koszt dostępu do serwisu: 27 zł za rok

Kategoria wiekowa: 10 – 12 lat

Histlandia

Histlandia to trzeci z serii serwisów udostępniający gry i zadania, przybliżające i utrwalające wiedzę historyczną.

Warto dodać, że zarówno Histlandia, Matlandia, jak i Władcy Słów zostały stworzone przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, odpowiedzialne za opracowanie wielu podręczników.

Koszt dostępu do serwisu: 27 zł za rok

Kategoria wiekowa: 10 – 12 lat

Squla

Squla to platforma edukacyjna, która poprzez zabawę umożliwia naukę wielu przedmiotów, takich jak: matematyka, język polski, przyroda, język niemiecki i angielski czy historia. W serwisie znajdziecie ponad 65.000 gier, quizów oraz filmów edukacyjnych.

Koszt dostępu do serwisu: 336 zł za rok

Kategoria wiekowa: 4 – 12 lat

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Magdalena Szymańska
Magdalena Szymańska
2 lat temu

Chętnie zajrzę, może znajdę coś z lektur :)

Ala
Ala
2 lat temu

Dodałabym superkid, z którego korzystamy a z darmowych domowenauczanie.pl. Przepiękne karty pracy. Autorka prowadzi edukacje w domu ale my choc w szkole czesto korzystamy.