Czego szukasz?

Pucio do tulenia – ukochany bohater dzieci

Pucio do tulenia to maskotka sympatycznego chłopca z serii książek o Puciu.

Wśród rodziców jest takie powiedzenie – nic nie wie o życiu ten, kto nie przeczytał książki o Puciu 100 razy. A może nawet… 1000?

Faktem jest, że seria książek o Puciu szturmem podbiła dziecięce serca. Pierwszą kartonowa książeczka z tym sympatycznym chłopcem trafiła do nas 3 lata temu, w sumie trochę przez przypadek. Mila dość długo nie mówiła i jedna z moich koleżanek poleciła mi pozycję “Pucio uczy się mówić”. Podchodziłam do niej dość sceptycznie, wierząc, że mowa przyjdzie w swoim czasie, jednocześnie ciekawiło mnie na czym polega fenomen. Szybko zrozumiałam, że prosty, przystępny język, opisywanie codziennych, znanych maluchom sytuacji, a także piękne ilustracje to zalety puciowych książeczek. Mila wprost przepadła.

Jestem pewna, że słuchanie i oglądanie książek o Puciu przyspieszyło rozwój mowy. Fakt, że trafiły w odpowiedni, wrażliwy czas, kiedy Mila była gotowa, aby zacząć mówić. Mimo że te kartonowe książeczki o Puciu były sporych rozmiarów – nie rozstawała się z nimi. Zabierała je do samochodu, w odwiedziny u babci i do obiadowego stołu. Nie chciała słyszeć o innych książkach, Pucio był mistrzem jej świata i koniec.

TUTAJ znajdziesz wpis z książkami o Puciu.

Pucio do tulenia

Dla wszystkich obecnych i przyszłych fanów sympatycznego chłopca i jego rodziny mam dobrą wiadomość. Pucio opuścił karty książek i od teraz jest również jako poręczna, wprost skrojona do dziecięcej dłoni maskotka. Z czego składa się Pucio? Już prezentuję:

Szmaciany Pucio do tulenia stanie się wiernym towarzyszem wielu dziecięcych zabaw – dla wszystkich dawnych, obecnych i przyszłych fanów. W końcu seria w ciągu kilku lat zyskała miano kultowej. Obecnie mamy na rynku kilka książek o Puciu, kilka mini książeczek, a także puzzle kontekstowe, domino i grę planszową. Do zacnego grona dołącza właśnie maskotka – jak, moim zdaniem, idealne dopełnienie.

Obecnie ulubioną pozycją Mili jest “Pucio umie opowiadać – piąta część przygód, dla dzieci, które potrafią już mówić i są na etapie doskonalenia sztuki opowiadania. Znajdziemy tam znacznie więcej tekstu niż w poprzednich książkach. Dzieci uczą się relacji przyczynowo-skutkowych, a także umiejscowienia różnych wydarzeń w czasie i przestrzeni.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments