Czego szukasz?

Rodzinna wycieczka po Wiśle – bezpłatne rejsy po Wiśle dla każdego

bezpłatna wycieczka po Wiśle - wystarczy się zarejestrować na stronie organizatora


Piękna pogoda i wcześniejsze lato, które przyszło do nas w tym roku już w końcówce kwietnia, sprzyja wszelkim aktywnościom plenerowym. Tym bardziej się cieszę, że mogę Wam przekazać super wiadomość – już za 4 dni, 18 maja, rozpocznie się pierwszy BEZPŁATNY rejs po naszej przepięknej Wiśle.

W ramach inicjatywy Energia Wisły odbędzie się 240 rejsów po Wiśle, każdy będzie trwał godzinę. Pierwsze rozpoczną się już 18 maja, pływać będziemy mogli aż do września. W każdym tygodniu statek Inna Bajka będzie wypływał z przystani KURIER na Bulwarze Karskiego 12 razy. Zabierze na swój pokład każdorazowo 12 osób.  Pasażerowie pod okiem przewodnika oraz kapitana będą poznawać atrakcje turystyczne nie tylko Wisły, ale także Warszawy oraz sposoby spędzania wolnego czasu na lub w pobliżu rzeki.

Trasa rejsu to wspólny wysiłek profesjonalistów odpowiedzialnych zarówno za techniczne aspekty żeglugi, jak i atrakcje turystyczno – rekreacyjne. Łódź wypływa z Bulwaru Karskiego, by następnie ruszyć w górę rzeki, co pozwoli podziwiać stolicę, bulwary, nowoczesne Centrum Nauki Kopernik,  wejście do portu przy Cyplu Czerniakowskim oraz Pomnik Sapera. Po nawrocie w okolicach Mostu Łazienkowskiego uczestnicy będą mogli oglądać z pokładu plażę saską, dziki prawy brzeg Wisły, który objęty jest programem Natura 2000. Wracamy podziwiając Zamek Królewski i Stare Miasto.

Podczas rejsu przewodnik będzie podpowiadał uczestnikom ciekawe miejsca do rekreacji i odpoczynku nie tylko na opływanej trasie, ale także całej długości Wisły. Wszyscy biorący udział dowiedzą się jakie instytucje kultury i nauki, atrakcje turystyczne i miejsca do rekreacji wodnej warto odwiedzić. Nie zabraknie informacji edukacyjnych na temat fauny i flory wiślanej, a także o kolejnych ciekawych projektach dla mieszkańców miasta. Wszyscy, a przede wszystkim najmłodsi uczestnicy zostaną zaznajomieni ze sposobami bezpiecznego uprawiania sportów wodnych, a eksperci zaprezentują podstawowe umiejętności żeglarskie, jakie mogą przydać się w życiu codziennym – mowa tutaj m.in. o nauce wiązana węzłów żeglarskich.

Każdy z uczestników rejsu z bliska będzie mógł poznać nowoczesną, a jednocześnie nawiązującą do historii drewnianą łódź motorową Inna Bajka. Obsługą techniczną zajmować się będzie wykwalifikowana ekipa z wieloletnim doświadczeniem. Za sterem zasiądzie kapitan, który sprawnie i bezpiecznie zabierze wszystkich w podróż po Wiśle. Udział w bezpłatnym rejsie może wziąć każdy chętny. W sumie w 2018 roku na pokład łodzi będzie mogło wejść prawie 3 tysiące osób.

Szczegółowe informacje i zapisy: http://wislawarszawie.org

Tych, którzy jeszcze nie dołączyli, serdecznie zapraszam do grupy Dziecięca Mapa Warszawy, która powstała, abyśmy mogli dzielić się informacjami i opiniami o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach ?

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments