“Rozwiń swoją wyobraźnię” – książka, która w tym pomoże

Kiedy obserwuję swoje dzieci, przechodzi mi czasem przez myśl, że jako ludzie rodzimy się z nieograniczoną praktycznie wyobraźnią. Ich fantazja jest wspaniała, jest jedną z najpiękniejszych wartości dzieciństwa. Jednym z moich największych macierzyńskich celów jest pielęgnowanie jej. Często niestety dzieje się tak, że kolejne miesiące i lata życia, ograniczenia, placówki edukacyjne, a w końcu – proza życia, zabijają w młodych ludziach fantazję i gaszą ich entuzjazm do wszystkiego. Moim celem jest uchronić ile tylko się da! Dlatego czytamy bajki, skaczemy po kałużach, prowadzimy chemiczne eksperymenty używając octu i sody oczyszczonej i… Czytamy o inspirujących ludziach. Nic lepiej nie rozwija wyobraźni jak dobrze dobrane lektury.

Rozwiń swoją wyobraźnię!

To piękna książka, w której znaleźliśmy odpowiedzi na wiele dziecięcych pytań. Bo które dziecko nie zastanawiało się kiedyś, co sprawia, że latawiec lata? A łódka pływa? Albo (to te starsze dzieci, w tym ja :P) – dlaczego klawisze na klawiaturze komputerowej nie są ułożone alfabetycznie? Czy w końcu – jak przy pomocy kartki i kredek świecowych skonstruować prawdziwą bombę wodną (żeby napadać na rodzeństwo!)?! :P

W książce “Rozwiń swoją wyobraźnię” znajdują się nie tylko odpowiedzi na powyższe pytania. Przede wszystkim – można przeczytać wyjaśnienia danego zagadnienia, jak również drogę, którą podążał dany wynalazca zanim skonstruował swoje dzieło. Wiem, że brzmi to trochę jakby szykowała się trudna, naszpikowana skomplikowanym słownictwem lektura. Jednak nic bardziej mylnego. Autorka, Temple Gardin z wdziękiem zawadiackiej dziewczynki opisuje historie ze swojego życia, przeplatając je z faktami i teoriami. Książkę nie tylko lekko się czyta, ale – co również ważne – łatwo zapamiętuje przemycane treści. Leon (przypomnę – sześcioletni) wciągnął się bez reszty. Dla mnie jednak najważniejsze jest to, że autorka często pokazuje wiele różnych alternatywnych rozwiązań i podkreśla, że najważniejszy jest otwarty umysł oraz chęć nieustannego eksperymentowania.

Ciekawe jest to, że oprócz treści “pisanej”, w książce znajdujemy 25 projektów do samodzielnego wykonania. Idealna propozycja dla wszystkich młodych odkrywców! :)

PS. Tych, którzy dalej zastanawiają się, o co chodzi z tą bombą wodną i że przecież papier przepuszcza wodę.. tym bardziej odsyłam do książki. Będziecie zachwyceni!

.

Subscribe
Powiadom o
guest
26 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sylwia S.
Sylwia S.
5 lat temu

Oj mam wielką ochotę zgarnąć tą książkę! Mam wrażenie, że będąc w trzeciej ciąży mój mózg stał się jedną wielką czarną dziurą i odrobina wyobraźni zdecydowanie dobrze by mu zrobiła;)

Marzena
Marzena
5 lat temu

Oboje z mężem zaraziliśmy naszą córkę czytaniem, więc tak – bardzo chcę zgarnąć tą książkę :-)
Cieszy mnie też ten wysyp konkursów :-)

Ewa
Ewa
5 lat temu

Bardzo chetnie zgarne ksiazke:) Rodzina bedzie zachwycona :)

Natalia
Natalia
5 lat temu

Ponieważ od września rozpoczynamy nasza przygodę z ed chętnie przygarniemy ta książkę by mieć jak najwięcej tematów do nieszablonowej edukacji

Marta
Marta
5 lat temu

Moje dzieci jeszcze trochę za małe, ale już chętnie przeczytam.

Iwona
Iwona
5 lat temu

Mam w domu takiego ciekawego świata 6latka i baaaardzo chętnie przygarniemy książkę i poodkrywamy co nieco.

Justyna
Justyna
5 lat temu

Ja poproszę książkę ❤️

Anna
Anna
5 lat temu

AAAAAAAAAAA!!!!!!! Biorę udział w konkursie, bo inaczej zbankrutuję. Wlazłam na tego posta i … dopisałam tę książkę do mojej listy (niezbędnych) książek do kupienia. Na liście mam już 15 książek, które przed Bożym Narodzeniem zamierzam nabyć i z żadnej nie potrafię zrezygnować, a teraz jeszcze ta doszła. Mikołaju, proszę zamiast prezentu pod poduszkę, odłącz mi internet, bo Wigilii w tym roku nie będzie, bo całą kasę wydam na książki, a mąż mnie z domu w kapciach wyrzuci ;-)

Monika
Monika
5 lat temu

Bardzo chętnie przygarnę tę książkę:)

Kinga
Kinga
5 lat temu

Och tak, ta książka wygląda jak idealny prezent na Mikołajki dla jednego małego chłopca, bardzo ciekawego świata…. wirtualnego, a dzięki tej książce może zaciekawi go świat rzeczywisty, kreatywny, ten poza komputerem? może ta książka będzie takim małym świątecznym cudem? także też biorę udział w konkursie?

Edyta
Edyta
5 lat temu

W sam raz dla mojego synka ?

Ania
Ania
5 lat temu

Byłoby wspaniale dostać taka książkę!

Marlena
Marlena
5 lat temu

Bardzo chętnie przygarnę książkę :)

Klaudia
Klaudia
5 lat temu

Ooo tak,wyobraźnia to coś,co mnie zachwyca w dzieciach i co planuje w nich pielęgnować. Książka zapowiada się wspaniale,zwłaszcza że zaczął się u nas etap zadawania pytań,na które wkrótce nie będę umiała odpowiedzieć ? Pomoc się przyda☺️Uściski!

Monika
Monika
5 lat temu

chcę chcę :)

Anna
Anna
5 lat temu

Z ogromną checią rozpoczniemy z moimi 2ma psotami przygody z wyobraźnia zgarniając jeden z egzemplarzy ;) brzmią wyśmienicie!

Paulina
Paulina
5 lat temu

Witaj :)
Zdecydowanie mam ochotę zgarnąć tę książkę :) Dla córki, dzieci w rodzinie oraz… moich służbowych dzieci, w szkole ;)
Pozdrawiam ciepło w ten zimny wieczór!

Dari
Dari
5 lat temu

Co jak co, ale faktycznie mojej 3 latki o brak wyobraźni posądzić się nie da. Jak popłynie to aż się zastanawiam skąd takie małe dziecko bierze te pomysły :)Biorę udział obowiązkowo!

Marta
Marta
4 lat temu

Super książka, Mati też by się wciągnął, przykro, że szkoła nie stara się sprostać wymaganiom małych odkrywców, jakby szła po najmniejszej linii oporu . Na szczęście są alternatywy. Nie pożyczymy szkole, ale na pewno polecimy ją ;)

Agnieszka
Agnieszka
4 lat temu

Mam wielką ochotę na tę książkę ? pozdrawiam serdecznie!

Giovanna
Giovanna
4 lat temu

No więc i my byśmy chciały…:)

Katarzyna Z.
Katarzyna Z.
4 lat temu

Oczywiście, że bardzo chcemy – ja i moja córka :)

Marta
Marta
4 lat temu

Naprawdę fajnie byłoby wygrać ta książkę. Jest idealna na zimowe wieczory dla całej rodziny, do czytania i majsterkowania :) a mój pięcio i pół latek byłby zachwycony. Uwielbia rożnego rodzaju eksperymenty. Bardzo proszę, jeszcze nigdy nic nie wygrałam..