Czego szukasz?

Słyszeliście o CASAGAMI? MAŁY DOMEK, WIELKA IDEA, DUŻO RADOŚCI!

casagami

Dość skrupulatnie śledzę rynek artykułów dla dzieci i wielką radość sprawia mi odkrycie czegoś nowego i sensownego. Tak jest teraz, ale trwa to już od bardzo dawna i poniekąd z tego wziął swój początek pomysł na blogowanie. Im dłużej obserwuję rynek, tym mniej jest mnie w stanie zaskoczyć, a pozytywne zaskoczenia cenię wyjątkowo. Dziś chciałabym pokazać Wam zabawki, którymi ostatnio bawiliśmy się z Leonem.

Zamiast wstępu napiszę, że ekologia jest jedną z wartości bardzo bliskich naszej rodzinie. Nie ma wieku zbyt młodego, by rozpocząć edukację, więc od kiedy pamiętam zwracamy uwagę na to, aby wpoić dzieciakom szacunek do środowiska naturalnego – zarówno swoim zachowaniem, jak i poprzez rozmowy, filmy i książki. Leon segreguje śmieci, wie, że szacunkiem należy otoczyć każde żywe stworzenie – i psa, i mrówkę, tłumaczymy mu, dlaczego należy zakręcać wodę podczas mycia zębów i wyłączać światło, gdy wychodzimy z pomieszczenia. Gdy jedziemy samochodem, wypatrujemy i liczymy wiatraki, rozmawiając przy okazji o farmach wiatrowych. A jeśli gdzieś uda nam się zobaczyć panele słoneczne na dachu, też tłumaczymy czym są i do czego są wykorzystywane.

Wiadomo, że jest to teoria i rzeczy trudne do zrozumienia, nawet dla dorosłych. Dlatego tak ucieszyłam się, gdy dowiedziałam się o tych francuskich zabawkach. Stały się dla nas punktem wyjścia do ekologicznej rozmowy i dały możliwość „praktycznego” poznania energii słonecznej.

Czym jest ta tajemnicza zabawka?
Casagami to kartonowy domek, wykonany z przetworzonego wtórnie papieru, zapakowany w płaską, łatwo do transportu kopertę. To zabawka ekologiczna w każdym tego słowa znaczeniu – od wykonania do idei, o których można przy okazji zabawy nią, rozmawiać.  Do domku dołączony jest panel solarny-LED, który go delikatnie oświetla. Całość montujemy be użycia kleju (Leon wypychał poszczególne elementy, poskładaniem ich w całość zajęłam się głównie ja, dla pięciolatka było to odrobinę za trudne (niewielkie rozmiary i wymagana precyzja).

Domek można wykorzystać też jako delikatny punkt świetlny, pomagający w zasypianiu. Po pięciu godzinach ładowania na słońcu, przez pięć godzin będzie dla nas świecił ciepłym, pomarańczowym światłem. Casagami występują w naprawdę wielu wzorach, my mieliśmy akurat dom charakterystyczny dla Bretanii (mój faworyt) oraz chińską pagodę (ulubioniec Leo) – jak widać każdy znajdzie coś dla siebie 🙂 A przy okazji można dowiedzieć się czegoś o architekturze w różnych regionach Francji i świata.

Więcej zdjęć, informacji i możliwość kupienia TUTAJ.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 15

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwykła Matka
Zwykła Matka
3 lat temu

Świetne, mała rzecz a cieszy, tym bardziej , że wykonana samodzielnie 🙂

Mama Balbinka
Mama Balbinka
3 lat temu

Takie zabawki są najlepsze. Dzieci uwielbiają obserwować, majsterkować i doświadczać różnych rzeczy.

Emilia
Emilia
3 lat temu

Świetny pomysł, nigdy o czymś takim nie słyszałam. Dla dzieci w jakim wieku jest ten domek? Czy to dobry pomysł kupić coś takiego dla 4-latki?

Zapisz się i otrzymaj jako pierwszy informacje o eBooku

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o eBooku od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.

 

Zostaw swój adres e-mail i otrzymaj bezpłatnego e-booka "100 pomysłów na zabawę w domu".

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.