Czego szukasz?

Warsztaty, muzea i galerie dostępne on-line

Jak w każdy poniedziałek miałabym dla Was Weekendową Zajawkę z propozycjami na wspólne wyjścia, ale jak wiadomo #zostanwdomu! :) Dlatego, przygotowałam dla Was miejsca, do których możecie wyjść bez wychodzenia. Znajdziecie tu muzea, galerie, ale i warsztaty, w których możecie uczestniczyć online.

Muzeum Powstania Warszawskiego

??? Od poniedziałku (16.03) Muzeum Powstania Warszawskiego będzie się z Wami łączyć on-line ?? Codziennie minimum 4⃣ wejścia na żywo z naszymi ekspertami, którzy podzielą się swoją wiedzą i pasją. Do zobaczenia po drugiej stronie ekranów ?‍??‍?➡?‍?

Zachęta Narodowa Galeria Sztuki

❌?⛔️ #ZamkniętaZachęta#ZachętaOnline#zostanwdomu

Czy odwołano Wam wszystkie zajęcia i trochę się nudzicie? Możecie ten czas wykorzystać, by poznać sztukę współczesną. Podczas warsztatów on-line obejrzymy prace różnych artystów z kolekcji Zachęty, pomówimy o tym, czym jest sztuka i dlaczego ludzie ją tworzą. Dowiemy się także, w jaki sposób pozwala odkryć w naszej codzienności prawdziwe cuda, a co najważniejsze — sami zamienicie się w prawdziwych artystów i artystki i stworzycie prace wokół wybranego tematu. Do zobaczenia na ekranie!

prowadzący: warsztaty przy pomocy Skype’a poprowadzi Kamil Niedziałek – edukator związany z Zachętą
info: w zajęciach mogą wziąć udział zarówno dzieci, jak i cała rodzina. Do każdych zajęć dołączamy materiały wizualne, które przesyłamy drogą elektroniczną.
czas trwania zajęć: ok. 60 min
kiedy: od poniedziałku do piątku od godz. 10

→kontakt i zapisy: k.niedzialek@zacheta.art.pl

Tematy do wyboru:

→Galeria pod łóżkiem — o projektowaniu wystaw
Lubimy wyobrażać sobie mikroświaty, w których mieszkają krasnoludki i elfy. Wszystko, co pomniejszone, jest urocze i wzbudza wzruszenie. A prawie każda prawdziwa wystawa ma miniaturowego poprzednika w formie makiety. Podczas zajęć wykonamy małe dzieła sztuki i umieścimy je w odpowiednim miejscu naszego pokoju. Wyobrazimy sobie, że są to prace, które mogą oglądać baśniowe żyjątka — krasnoludki, elf — lub po prostu nasze zabawki. W ten sposób dowiemy się, jak pracują kuratorzy i kuratorki — osoby przygotowujące wystawy w muzeach i galeriach takich jak Zachęta!
potrzebne: papier, kredki, nożyczki. Opcjonalnie: farby, pędzel, plastelina, taśma samoprzylepna.

→Artystyczna uczta — asamblaż na talerzu
Co kupiła i ma w koszach pani na obrazie Magdy Bielesz? Jakie owoce namalował Andrzej Wróblewski, komponując martwą naturę? Dlaczego Julita Wójcik przedstawiła Zachętę w formie karmnika i kim są niebieskie ptaki? Wszystkie te tajemnicze pytania dotyczą jedzenia. Jest ono jedną z podstawowych czynności pozwalających nam żyć, stąd jest niesłychanie ważne. Wielu artystów dawnych i współczesnych poświęciło jedzeniu swoje prace. Obejrzymy wiele z nich podczas zajęć. Następnie sami stworzymy swoje nietypowe dzieła. Użyjemy do tego talerza i naszych ulubionych produktów spożywczych. Następnie naszą piękną potrawę zjemy ze smakiem, więc wiecie… nie jedzcie nic przed zajęciami!
potrzebne: talerz oraz wasze ulubione owoce i warzywa. Jeśli nie umiecie posługiwać się nożem, możecie poprosić dorosłych o uprzednie pocięcie ich w odpowiednie kształty.

→Kryjówka z koca
Dzieci kochają kryjówki i — wierzcie mi — dorośli także! Wiedzą o tym dwie polskie artystki: Joanna Piotrowska i Jaśmina Wójcik. Pierwsza poprosiła swoich znajomych, aby zbudowali kryjówki w swoich mieszkaniach, a następnie zrobiła im zdjęcia. Druga z kolei, zaprojektowała instalację składającą się z kilku koców i stelaży, które dzieci odwiedzające wystawę Co dwie sztuki to nie jedna w Zachęcie mogły dowolnie ustawiać, by budować i przebudowywać swoje bazy. Podczas zajęć obejrzymy te prace, a następnie zbudujemy wspaniałe kryjówki we własnych pokojach!
potrzebne: koce, krzesła, inne przydatne meble i zakamarki waszego pokoju.

→Dzieło sztuki z recyklingu
Jerzy Jarnuszkiewicz spawał metalowe rzeźby z elementów znalezionych, takich jak niepotrzebne narzędzia, części mechanizmów, pręty i śrubki. Za szukaniem materiałów do swoich prac Władysław Hasior uwielbiał odwiedzać śmietniska i rupieciarnie, by znalezionym rzeczom dać nowe życie w formie asamblaży. Podczas zajęć obejrzymy prace tych artystów i tak zainspirowani stworzymy swoje prace. W tym celu odbędziecie wcześniej podróż do kuchni za najlepszymi, najfajniejszymi odpadkami! Poproście swoich opiekunów, by pomogli Wam wyselekcjonować jakieś fajne śmieci! Czego będą dotyczyły nasze dzieła? Przyjrzymy się dokładnie podczas zajęć temu, co uda Wam się znaleźć i oddamy się inspirującemu fantazjowaniu!
potrzebne: materiały z recyklingu, takie jak pudełka, opakowania, plastikowe kubeczki, rolki po papierze toaletowym (wiem, że macie ich teraz dużo!). Ponadto nożyczki, taśma samoprzylepna. Opcjonalnie: bibuła lub krepina, papier kolorowy, plastelina.

Łazienki Królewskie

#ZostańwDomu i… spaceruj po Łazienkach ?✌

Dziś nasz #WirtualnyPrzewodnik pokaże Ci znajdującą sie w Pałacu na Wyspie Salę Salomona. Skąd taka nazwa? Otóż w wieku oświecenia – wieku rozumu – każdy z monarchów europejskich życzył sobie być porównanym do Salomona… zresztą, sam posłuchaj ?

#MuzeaMKiDN

Muzeum Narodowe w Krakowie

Bliżej kultury. Cyfryzacja reprezentatywnych kolekcji jednego z najstarszych i największych muzeów w Polsce – Muzeum Narodowego w Krakowie dla e-kultury i e-edukacji.

Muzeum Historii Polski

Nieważne czy przygotowujesz się do matury, czy masz ją dawno za sobą dziś #zostańwdomu i wykorzystaj ten czas na bliższe poznanie naszej historii. Tematem pierwszej lekcji muzealnej online będzie Tadeusz Kościuszko, z którego potomni uczynili postać pomnikową, przede wszystkim jako symbol walki o niepodległość. Zapomniano jednak, że był to człowiek z krwi i kości, z zaletami, talentami i namiętnościami. 

Na platformie Google Arts & Culture znajduje się wirtualna wystawa przygotowana z okazji 200. rocznicy śmierci: Tadeusz Kościuszko – Człowiek Idei. https://artsandculture.google.com/…/tadeusz-…/cQLyCAAe852fLQ

Dużo interesujących materiałów dydaktycznych, ale też ciekawostek, cytatów i słowników znajduje się na portalu edukacyjnym Muzeum Historii Polski http://kosciuszko.muzhp.pl/

Osobom, które jeszcze bardziej chcą pogłębić wiedzę o tym bohaterze i okresie, w którym żył i działał polecamy artykuły portalu dzieje.pl. W bazie znajdują się fotogalerie, informacje z życia czy wywiady z wybitnymi historykami na temat Tadeusza Kościuszki. 

➡️ Notka biograficzna https://dzieje.pl/postacie/tadeusz-kosciuszko-1746-1817

➡️ Tadeusz Kościuszko – fotogaleria https://dzieje.pl/galerie/tadeusz-kosciuszko

➡️ 200 lat temu Tadeusz Kościuszko został pochowany na Wawelu https://dzieje.pl/…/200-lat-temu-kosciuszko-zostal-pochowan…

➡️ Insurekcja Kościuszkowska – ostatnia próba ratowania Rzeczpospolitej https://dzieje.pl/aktu…/rocznica-insurekcji-kosciuszkowskiej

➡️ Powrót narodowej relikwii – 90 lat temu sprowadzono do Polski serce Kościuszki https://dzieje.pl/…/powrot-narodowej-relikwii-90-lat-temu-s…

➡️ Prof. A. Szwarc: Kościuszko był postacią znaną i podziwianą w całej Europie i na świecie https://dzieje.pl/…/prof-szwarc-kosciuszko-byl-postacia-zna…

➡️ 200 lat temu w Solurze zmarł Tadeusz Kościuszko https://dzieje.pl/…/200-lat-temu-w-solurze-zmarl-tadeusz-ko…

➡️ W. Kalwat: Działania Kościuszki na polu militarnym szły w parze z wyznawanymi przez niego wartościami https://dzieje.pl/…/w-kalwat-dzialania-kosciuszki-na-polu-m…

➡️ Tadeusz Kościuszko nie tylko malowany https://dzieje.pl/art…/tadeusz-kosciuszko-nie-tylko-malowany

➡️ Historyk: Kościuszko był przyjacielem wolności, zasłużył się dla świata https://dzieje.pl/…/historyk-kosciuszko-byl-przyjacielem-wo…

➡️ Prof. Piotr Ugniewski: Kościuszko to żołnierz-republikanin https://dzieje.pl/…/prof-piotr-ugniewski-kosciuszko-zolnier…

➡️ “Człowiek, który wyprzedził swoje czasy” – film dokumentalny o Kościuszce https://dzieje.pl/…/czlowiek-ktory-wyprzedzil-swoje-czasy-f…

➡️ Prof. Cegielski: Szkoła Rycerska była pierwszym krokiem do reformy Rzeczypospolitej https://dzieje.pl/…/prof-cegielski-szkola-rycerska-byla-pie…


Kolejne wirtualne lekcje już niebawem. Niedługo opublikujemy także propozycje aktywności dla nieco młodszych amatorów historii i ich rodziców.

Wirtualne podróże z Teatrem Guliwer

Drodzy widzowie!
Od jutra startujemy z projektem #TeatrGuliwerOnline !

Ruszamy z cyklem Wirtualnych Podróży Guliwera, dzięki którym, mamy nadzieję, spotykać się z Wami gdziekolwiek jesteście!! 
Już jutro w ramach Wirtualnych Podróży spotkanie z naszą aktorką Anną Przygodą <3
Więc #zostańwdomu, ale nie rozstawaj się z Teatrem Guliwer!

#zostańwdomuzkulturą

12 wirtualnych spacerów po słynnych, światowych muzeach.

Smart Kids Planet

☀️ Smart warsztaty online już od piątku 13 marca! 

Zgodnie z zapowiedzią już teraz chcielibyśmy zaprosić Was na serię smart spotkań online w formie live’ów na naszym Facebooku i Instagramie, w trakcie których pokażemy Wam jak mądrze i kreatywnie możecie spędzić nadchodzące dni w domu z dziećmi ?

Warsztaty online będą odbywały się na naszych kanałach w tygodniu – codziennie o 11:00. Zaczynamy już w ten piątek i kontynuujemy w poniedziałek ?
Już teraz podajemy ich dokładny plan, abyście w trakcie najbliższych zakupów mogli zaopatrzyć się w potrzebne akcesoria.

Aha, jeszcze jedno: wszystkie live’y będą zapisane i dostępne do Waszej późniejszej dyspozycji?

Harmonogram warsztatów online ⬇️

Piątek 13 marca 11:00
? Las w słoiku 
Potrzebne akcesoria:
– słoik
– żwir drenażowy
– kamyczki ozdobne
– sadzonka kwiatków, np. fitonie, paproć – czyli kwiatki raczej odporne na warunki
– ziemia do kwiatów
– łyżka do nabierania ziemi
– rękawiczki

Poniedziałek 16 marca 11:00
? Instrumenty DIY
Potrzebne akcesoria:
– garść kaszy
– garść ryżu
– garść makaronu
– 3 kubeczki papierowe
– balony
– taśma
– plastikowa rurka
– nożyczki
– klej
– ok. 10 słomek do picia
– 2-3 wstążki, ok. pół metra

Wtorek 17 marca 11:00
✨ Galaktyka w słoiku 
Potrzebne akcesoria:
– słoik 
– wata
– woda
– brokat
– barwniki lub bibuła do zabarwienia wody
– niewielka szklana/plastikowa probówka/kubeczek/kieliszek
– patyczek do mieszania

Środa 18 marca 11:00
?Spadochron 
Potrzebne akcesoria:
– okrągły kawałek plastikowego materiału (może być torebka foliowa)
– nitka lub sznurek
– taśma
– drewniany klocek, duży kawałek plasteliny, ciężki breloczek – coś co posłuży jako obciążnik

Czwartek 19 marca 11:00
?Wystrzałowa rakieta
Potrzebne akcesoria:
– kolorowe kartki
– sznurek
– plastikowa rurka
– balon
– flamastry do ozdobienia rakiety

Piątek 20 marca 11:00
? Kwiaty z recyklingu
Potrzebne akcesoria:
– 5 plastikowych denek butelek
– nożyczki
– świeczka (do zaginania płatków kwiatów)
– kolorowa tasiemka (do ewentualnego zawieszenia kwiatków)
– kolorowe farby (ew. markery) 
– kolorowe kartki
– klej
– nożyczki

Do zobaczenia ?!

Ninateka – teatr

NINATEKA to wyjątkowy, unikalny zasób archiwalnych materiałów audiowizualnych: rejestracji spektakli teatralnych i operowych, koncertów, dokumentów, reportaży, animacji, filmów eksperymentalnych, które mogą stanowić ciekawe uzupełnienie szkolnej lekcji. Selekcji materiałów dokonuje Dział Badań i Rozwoju Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego. 

Nowe Horyzonty

Przyłączając się do akcji #zostańwdomu, polecamy filmy dystrybuowane przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty – wszystkie tytuły są dostępne legalnie on-line. Nie ma kina bez wspólnoty, dlatego zachęcamy do wspólnego – tymczasowo wirtualnego – oglądania! 

Kwarantanna z dziećmi – codzienne inspiracje #zostańwdomu

Opublikowany przez Bilikid – jak uczyć swoje dziecko angielskiego? Piątek, 13 marca 2020

Kochani,
Przed nami niełatwy czas, który spędzimy w domu z naszymi dziećmi. Jak wiemy, nie są to ferie i mamy ten czas wykorzystać pożytecznie ? . Dlatego właśnie otwieram to wydarzenie.
Jak to działa? Zapisz się do wydarzenia‼ Codziennie tu oraz w kanałach społecznościowych Bilikid – jak uczyć swoje dziecko angielskiego? będę wrzucać inspiracje do zabaw i pracy z dziećmi na dany dzień. Będą one, oczywiście, w kontekście nauki angielskiego, ale wiele inspiracji będzie uniwersalnych :).
Co będzie? zabawy, zabawki DIY, inspiracje plastyczne, muzyczne. Będzie również NIESPODZIANKA – bezpłatny ebook z polecanymi przeze mnie bajkami anglojęzycznymi dla dzieci na YT i Netflix?.
Zaczynamy w poniedziałek 16 marca i będziemy kontynuowali tak długo, dopóki żłobki, przedszkola i szkoły będą zamknięte.
Zapraszam Was do dołączenia oraz do udostępniania tego wydarzenia! Razem damy radę ???
#zostańwdomu

Ćwicz z Fit For Fun on-line #zostańwdomu

WAŻNE INFORMACJE ?

❗️ W związku z obecną sytuacją, która panuje u nas w kraju oraz na świecie, chcielibyśmy zaoferować:

?PLAN TRENINGOWY Z VIDEO DO WYKONYWANIA W DOMU
?TRENINGI W DOMU Z TRENEREM(Online na kamerze
video)
?PLAN SUPLEMENTACYJNY
?KONSULTACJE ŻYWIENIOWE ONLINE
?TRENING Z DZIEĆMI
? TRENING DLA DZIECI
?JOGA
?STRECH & PILATES
?SALSA
?ZUMBA

❗️ZAPRASZAMY do stałego kontaktu ?‍♂️

❗️PRZYPOMINAMY, że aktywność fizyczna oraz zdrowa i zbilansowana dieta podnoszą odporność organizmu

KONTAKT: ? zapisy@fitforfun.dance
Zapisy i szczegóły :

Jesteśmy do Waszej dyspozycji przez cały czas :
533 690 695
660 286 974

Zapraszamy !

Wykład online cz.1 #zostanwdomu

Serdecznie zachęcam do udziału dzieci, młodzież oraz dorosłych z grupy sport Akademii Żeglarstwa oraz dzieci z grupy Kościańskiego Klubu Żeglarskiego w pierwszym wykładzie online.

Dzieci będą brały udział w oglądaniu transmisji na żywo z interakcją na messengerze w obecności rodziców i za pomocą kont fb rodziców.
Organizator zastrzega sobie wybór odbiorców wg aktualnej listy uczestników zajęć. Transmisja online live będzie dostępna tylko dla wybranych osób. Zainteresowane osoby dotychczas nie zapisane prosimy o kontakt.

Prosimy o przygotowanie tak jak zwykle: zeszytów, piórników, książek oraz Przepisów Regatowych Żeglarstwa World Sailing (Ci co posiadają).

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Najlepsze seriale Netflix

zaburzenia integracji sensorycznej

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków - TOP 10

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil - Dziecięca Mapa Świata

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments